Jump to content

Haritalar - Castilla

maps castilla

• Please log in to reply
4 replies to this topic

Samorov #1 Posted 30 May 2015 - 07:20 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 15666 battles
  • 223
  • [D-D]

CASTILLA

Castilla oyuna sonradan eklenen büyük haritalardan biri. Saldırı için pek çok seçeneğiniz olsa da ben temel hatlarıyla haritayı nasıl kullanmanız gerektiğiyle ilgili fikirlerimi paylaşacağım.

Haritanın büyüklüğünden olsa gerek çoğunlukla tek yönden saldırı yapılıyor bu haritada. Sağ ve solda siyah dairelerle işaretlediğim bölgeler ana savaş bölümleri. Bu bölümler ağır zırhlı tankların bulunması gereken yerler ancak bütün tür tanklar genellikle buralara sıkışıyor ve oyun kilitleniyor. Burda med'lerin devreye girmesi gerek. Düşmana tek bir yönden saldırmak yerine med'ler ve hızlı td'ler haritanın ortasını kullanarak (eğer savaş sağ kısımdaysa) düşmanı çapraz ateşle daha zor duruma düşürebilir, düşmanın ilgisini çekerek ağır tankların saldırısını kolaylaştırabilir. 

Haritanın sol kısmında ise tepe(sarı daire) çok önemli. Med'ler ve hızlı ağır tanklar tepeyi ele geçirerek düşmanı üstten rahatsız edebilir, td'ler için spot yapabilir veya savaş alanının arkasına sarkabilirler. 

Tabiki savaşın gidişatına göre pek çok seçenek mevcut ama kabaca özetlemek gerekirse;

Siyah alan : Heavy'ler

Yeşil alan: td'ler

Sarı alan : Medler 

Orta alan(bayrak alanı): Medler, hızlı td ve hızlı heavy'ler.

Savaş başlamadan önce takımları iyi inceleyin, tanklara göre taktiğinizi belirleyin, haritayı iyi kullanın. 

Sizin uyguladığınız işe yarayan taktikleriniz veya önerileriniz varsa paylaşınız efenim

Edited by Samorov, 30 May 2015 - 09:02 PM.

_GooDeR_ #2 Posted 30 May 2015 - 08:15 PM

First Sergeant

• Player
  • 18553 battles
  • 1,368
  • [_PAX_]
Çok güzel anlatım teşekkürler :) kışın malinovka bekliyoruz senden :)

Take_my_shell #3 Posted 31 May 2015 - 09:19 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 9059 battles
  • 120
Eline sağlık Samet'im devamını bekliyoruz ;)

http://www.clanturk.com

HeRe is MyStatS

FoLLoW WotBlitz FanPage YouTuBe ChanneL

rainman23 #4 Posted 14 June 2015 - 03:29 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4584 battles
  • 91
  • [DALGA]
Eline sağlık çok güzel olmuş önceki gibi. Bir dahaki sefere Vaha Palmiyeleri nide yapabilirmisin? Ayrıca kendi oyunumdan küçük birşey söylemek istedim: sağ alttaki kırmızı okun ucundan hemen önce sola dönerek ateşin alanını genişletmeyi deniyorum. Bazen ileri atılıp devam ediyorum, bazende büyük kayanın arkasına saklanıp ateş ediyorum.

Edited by rainman23, 14 June 2015 - 03:33 PM.

turk_tanker_master #5 Posted 23 July 2015 - 08:14 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 4799 battles
  • 166
  • [TR1__]
eline sağlık bende sürekli nehir hattından gidiyorum bir medium nehirde heavy tank olmasa orayı çok kolay ele geçirebiliyor tdleride hızyla çok kolay avlıyor bazende kuzeybatı (sol yukarı) daki tepeyi bir td ile alıyorum gelen heavylari avlamak çok güzel ama ben nehire asla heavyle gitmem çünkü 2. taktik  bana kolay işliyor 1. taktik eğer başarılı olursa arkaya geçip diğer heavyleri avlıyorsun 2.taktik ise 1. taktiğe yol açıyor ve 1. taktiği yok ediyor 2. taktiğin avantajı zor spotlanıyorsun adamlar kenara gelene kadar oooohhooooo baya sıkyorum adamlar gelincede ölüyor ortadan heavyle giderim  zaten mediumlardanda heavye ses seda yok avlıyorum 

Edited by turk_tanker_master, 23 July 2015 - 08:14 AM.

kv 2 ile su 152 ye ve tüm tier 6 ve 5 lere tek atan, tier 8 den sektiren, düşük tier oynamayı seven, imzasını okuduğunuz kişidir kendisi

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users