Jump to content

FV215B DALINDA ÖNEMLİ BİLGİLER..

FV215B

• Please log in to reply
16 replies to this topic

WW2_Sturzkampfflugzeug #1 Posted 19 June 2015 - 01:49 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 29476 battles
  • 133
  • [ZOBU]

Hayali Fv215b olanlara bu dalda ne gibi sorunlarla karşılaşacagınızı , oynama taktiklerini , artıları eksileri özetlemeye çalışıcam.
                                                                            BU DALDA KARŞILACAGINIZ SORUNLAR
Fv215b ye gidene kadar karşılacagınız sorunlar tier VIII ve tier IX tanklarının stok halleridir. Bu 2 tankta stok halde verilen topların hasar oranı çok düşük olup savaşlarda size problem yaratacaktır.Ama topları açtıktan sonra rahatca bu yolda ilerleyebilirsiniz.
                                                                                                        FV215B        

Bu bebek benim tabirimle tam bir makineli tüfek. Aşırı hızlı topu iyi delme oranı ve süper demesekte iyi zırhı ile tierX arasında favorilerimden.

TOP---- Topunuz yukarıdada belirttiğim gibi gerçekten oyunun en iyilerinden. Yükleme hızınız 6.90'dır. Bu rakamda demek oluyorki tierX ağır tanklar kategorisinde en hızlı yükleme oranına sahipsiniz. Delme oranınız 324'tür. Zorlanmadan bir E100'ü alt weak'tan delebilirsiniz demek :) Top olarak muazzam bir güce sahipsiniz.

KORUNMA / ZIRH--- Zırh olarak en iyi olmasada kendini koruyabilecek bir zırhı var. En zayıf noktanız klasik oldugu gibi ÖN/ALT kısmınızdır. Bu kısım açı versenizde zırhsız kalabilir. Taret olarak karşınızdaki tankın delme oranına göre iyi veya kötü olabilir.Bir E100 ü örnek alalım. E100 ün delme oranı yaklaşık 290'dır. Buda demek oluyorki sizin taretinizi delene kadar fıtık olacaktır. Ama bir OBJ268, JGPZ gibi top delme oranları muazzam olan tanklara göre taretiniz tamamen zırhsız hale gelebilir. Yan zırhınız SideScrap pozisyonuna göre uygun diyebiliriz. Tankın kıç kısmını tam açığa çıkarmadan SideScrap'tan verim alabilirsiniz. Zırh olarakta özetleyecek olursak işinize yarayacak bir tank.

HIZ/MANEVRA--- Gerek taret hızı gerek manevra gerekte normal hız olarak bir orta tankı anımsatıyor FV215B. Hız limitiniz yüzeye göre 34kmh ye kadar çıkabilir. Bu rakam bir ağır tank icin muazzam. Motorunuzun gücü 950 beygirdir. Manevradada hızdada kesinlikle sıkıntı çekmiyeceksiniz. Yavaş bir TankDestroyer'i etrafında dönerek patlatabilirsiniz :)

OYNAMA STİLLERİ

Bu tank HullDown'da yapabilir SideScrap'te. HullDown bilmeyenler icin taret göstererek oynama stilidir. SideScrap'te yan zırha açı vererek geri geri çıkma işlemidir. Ön alt kısmınızı gizleyerek oynamanız sizin için artı olur. Karşınızdaki tanka göre rahat rahat önünüzü göstererekte oynıyabilirsiniz. Bir ipucu karşınızda delme oranı iyi olan bir tank var ise taretinizide çıkarmayın. Yukarıda dediğim gibi tarettende iceriye mermi alabilirsiniz. Muazzam yükleme süreniz var unutmayın. Bir E100 mermisini attıktan sonra o doldurana kadar siz neredeyse 2 mermi atabilirsiniz. 

Sorularınız varsa cevaplarım. Teşekkürler :)

ernesto_278 #2 Posted 19 June 2015 - 06:59 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 32044 battles
  • 233
  • [G2]
Gördüğüm kadarıyla taretin arkada olması diğer tanklara göre oyun stilinde epey değişikilik gerektiriyor, mesela bu tank ile klasik tanklar gibi saklandığınız yerden önü çıkarıp sonra geri çekilerek vur kaç yapamazsınız çünkü gövdeyi komple düşmana gösterirsiniz. Yan zırhın dışında yine taretin arkada olması size side scrap pozisyonunda çok iyi bir görüş açısı sağlayacaktır, bu da demektir ki yan tarafınızı delinebilecek kadar dik bir açıyla düşmana göstermezsiniz. Dezavantaj gibi görünse de bu şekilde tankın fiziki yapısını avantaja çevirebilirsiniz, top eğimi de fena değil diye biliyorum..

Sceelax #3 Posted 25 June 2015 - 08:10 AM

Sergeant

• Player
  • 20193 battles
  • 372
  • [GOLGE]
heves edip yoluna girdim ama dur bakalım :) chuchill Tier 6'dayım halen çok yavaşmış bunlar, karşımdayken daha hızlı görünüyolardı.. acaip paletimi kırıyolar uyuz oluyorum ama ön tarafı disko disko dans ettirdiğinde iyi sektiriyo :)

-- Take what you can, give nothing back --

Col_Kartali85 #4 Posted 25 June 2015 - 10:16 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 22361 battles
  • 236

Bende bu dala girdim black prince ile 4k hasar 6 tank yokettim tier 7 için iyi, şöyle söyleyim tank yavaş kalıyor ve önden zırh eh işte top vuruşu 200 felan ama hızlı dolduruyor ve delişi iyi açığı kapatıyorsun. tier 8 is6 ve kv4ü delemiyorum önden ama. tier 8-9 stok hallerini serbest deneyim ve altınla dönüştürerek aşmayı düşünüyorum :)

muratcolak #5 Posted 25 June 2015 - 11:42 AM

Sergeant

• Player
  • 38465 battles
  • 398
  • [ATA-A]
Bu tankı bende beğeniyorum ama yolu çok taşlı bı ıs dalları gibi eğlenceli değil pc de kasmıştım caernarvon a kadar pek sarmadı
[ATA]TURK TANKS

Sceelax #6 Posted 19 August 2015 - 02:45 PM

Sergeant

• Player
  • 20193 battles
  • 372
  • [GOLGE]

FV215b yi aldım sonunda ancak pek alışamadım.. Conquerer ile 220 maç sonrası %62 WR sonrasında bu tanka artık geçebilirim düşüncesi olmuştu ama pek öyle olmadı :) gövdesi hull down için biraz fazla yüksek... çok kolay alev alıyor.. side scrap yapacak yer bulamadığında iş zor gibi.. daha crew skill'leri 100 yapmadım, belki de ondandır bilemiyorum.. 37 maçta WR 46, hayatta kalma 27.. normal statlarımın çok altında.. bişeyleri yanlış yapıyorum gibi ama çözemedim henüz..

ekipman olarak hızlı atış ve CO2 aldım ki işe yarıyo gibi, eskisi kadar çok alev almıyor motor.. 3. ekipman olarak tavsiye edebileceğiniz bişey var mı? 

-- Take what you can, give nothing back --

berkeemrecengiz #7 Posted 02 March 2016 - 03:07 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25103 battles
  • 620
  • [F0RGE]
Bu tankla 60-70 oyun oynadım. Mürettebatı fullemiştim zaten. Topu çok iyi, zaten yazmış arkadaşlar. Manevrası ve hızı da iyi.
İki kötü yanı var. Birincisi tank habire alev alıyor. Aynı oyunda 3 defa yandığı da oldu, üstüste iki atışın iki kez yangın çıkardığıda. Co2 alınca diğer tanklar kadar yanıyor, pek sıkıntı kalmıyor. İkinciside, gövdeyi saklayacak yer bulamazsanız hiç sektirmiyor, gövdede büyük olduğundan bir anda kevgire dönüyorsunuz.
Oyun stilini anlamak lazım gerçekten. Diğer tanklar gibi çıkıp ateş edip dönülmüyor. Topu açığa çıkarana kadar mutlaka mermi yiyor. Sidescrap tarzı geriden çıkarmak lazım tareti. Ona uygun yer bulup, aceleci davranmamak lazım.
Sadece tareti gösterip hafifde ileri geri yapınca neredeyse hiç yemiyor.
Tanka tam alışamadım ama tankta en sevdiğim 2 özellik bunda var. Yeteri kadar hızlı ve topunun nişan hızı ile tutarlılığı çok iyi.

Edited by berkeemrecengiz, 02 March 2016 - 03:08 PM.

Sinan_TR #8 Posted 02 March 2016 - 05:46 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 26590 battles
  • 813
  • [ULUS_]
Şu an conqueror ün stock halindeyim. Tek kelimeyle rezalet. Belki de sizi bu yolda en çok zorlayacak tank budur. Caernarvonda o son topu açmadan bu tanka sakın geçmeyin. Bu şekilde bi nebze olsun daha rahat edersiniz. Çünkü açmanız gereken 35k lık taret ve 75k lık top var. Tier10 topunu açana kadar işkence çekeceksiniz. Oyundan soğutur bu tank adamı. Tier9da en fazla 200 hasar vermek tam bir eziyet.

Karas_1238 #9 Posted 03 March 2016 - 12:13 AM

Lance-corporal

• Player
  • 27 battles
  • 40

Conqueror mu ben o tankın full halinden korkar oldum çok hızlı atıyor hele birde Fv215 yiyip bitiyor adamı.Az yavaş vur diyesim geliyor.

Gerçekten güzel tank almak istiyorum ama koca seri en başından nasıl kasacaksın.Çok zor.2 Tier10 tank aldıktan sonra yeter dedim.

Premiumsuz Tier10 tank kasılmıyor beyler.

Birde bilmiyorum konu alakası yok ama aklıma geldi söyleyeyim dedim beni gıcık eden bir şey, bu tank veya diğer tier10 tanklar ilk geldiğinde bazı bonkörler bir iki gün içinde nasıl oluyorsa koca seriyi bir anda atlayıp direkt tier10 tankı alıp oynuyorlar.Bu az para değil yaw tahminen bir seri için düşünürsek sadece deneyimleri 200tl tutuyordur.Bu kadar para vermek gerçekten ya büyük zenginlik ya da büyük akılsızlık.Öylelerine gıcık kapıyorum Murat131imin yanından Ferrari geçmiş gibi hissediyorum.

berkeemrecengiz #10 Posted 03 March 2016 - 06:33 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25103 battles
  • 620
  • [F0RGE]
Conquerora geçmeden caernarvonu fullemek şart.

10. seviye tank içinde pre hesap+sabır yada normal hesap+evliya sabrı lazım. Çünkü 9. seviye ile puan toplarken normal hesapla para kazanmak zor. Bir yandanda başka bir tankla (para getiren oynaması zevkli bi tankla) para kasmak lazım azar azar.

Bu arada 215b ye co2 alınca bile yinede bayağı yanıyor (yenilen 6-10 mermiden birinde yanıyor). Çoklu tamirle bile idare etmesi bazen zor oluyor. Co2+yangın söndürücü lazım gibi.

Sinan_TR #11 Posted 04 March 2016 - 12:01 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 26590 battles
  • 813
  • [ULUS_]
Conquerorün son topu açtım valla rahatladım biraz. Mürettebat 60larda paletle motor açmadım ama yine de iyi. Tek kötü yanı eski Taretle hulldown yapabiliyordum son Taretle hulldown yapılmıyor.

berkeemrecengiz #12 Posted 04 March 2016 - 08:29 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 25103 battles
  • 620
  • [F0RGE]
Mürettebatı 75den başlasana. 75 in altı hiçbi tankta çekilmez. Hulldown yaparken sürekli ileri geri hareket lazım. O zamanda yiyor ama daha az :)  Zaten son 3 tank düzlükte gitmeye uygun değil. Dere tepe gezecen artık. Gerçi 215b de oyun şekli daha rahat. Sidescrap de yapılıyorsun onda, taretide çok iyi, teke tek yakalanıncada hızlı ateş ettiğinden kurtarırı var. 

KingTigerpanz #13 Posted 04 March 2016 - 02:10 PM

Private

• Player
  • 2891 battles
  • 6
Ben de bu seriye başladim inşallah pişman olmam bildigim kadariyla hizi dusuk ama seri ates eden guzel zirhli tanklar var churchiller gibi

Sinan_TR #14 Posted 04 March 2016 - 03:56 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 26590 battles
  • 813
  • [ULUS_]

View Postberkeemrecengiz, on 04 March 2016 - 08:29 AM, said:

Mürettebatı 75den başlasana. 75 in altı hiçbi tankta çekilmez. Hulldown yaparken sürekli ileri geri hareket lazım. O zamanda yiyor ama daha az :)  Zaten son 3 tank düzlükte gitmeye uygun değil. Dere tepe gezecen artık. Gerçi 215b de oyun şekli daha rahat. Sidescrap de yapılıyorsun onda, taretide çok iyi, teke tek yakalanıncada hızlı ateş ettiğinden kurtarırı var. 

Para para para :)

berkeemrecengiz #15 Posted 04 March 2016 - 06:04 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25103 battles
  • 620
  • [F0RGE]
Seri hakkındaki görüşüm şu: Tanka alışınca hepsi iyi gelebilir tabi ama genel olarak 4. Seviye iyi, 5 tırt, 6 fena değil, 7 iyi, 8 tırt, 9 zamanla iyi, 10 iyi. 8 ve 9 un ilk zamanları hariç gıcık olduğum bi durum olmamıştı galiba. Seviyesine göre en iyisi, en rahatı sanırım black prince.

_GooDeR_ #16 Posted 04 March 2016 - 07:01 PM

First Sergeant

• Player
  • 18553 battles
  • 1,368
  • [_PAX_]

View Postberkeemrecengiz, on 04 March 2016 - 06:04 PM, said:

Seri hakkındaki görüşüm şu: Tanka alışınca hepsi iyi gelebilir tabi ama genel olarak 4. Seviye iyi, 5 tırt, 6 fena değil, 7 iyi, 8 tırt, 9 zamanla iyi, 10 iyi. 8 ve 9 un ilk zamanları hariç gıcık olduğum bi durum olmamıştı galiba. Seviyesine göre en iyisi, en rahatı sanırım black prince.

Aynen öyle.T95 kullanırken black princeyi delmek cidden zor taretten delemiyon

Sinan_TR #17 Posted 09 March 2016 - 08:24 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 26590 battles
  • 813
  • [ULUS_]
8. Seviye caernarvon u da hulldown yaparak kullanmanızı öneririm. Tareti çok sağlam. Ileri geri yaparak obj704 ün mermisini 3 kere üst üste sektirdiğim oldu. Gövdeyi çıkarmayın sadece tareti kullanın. Onu kullanırken de ileri geri yapmalısınız

Edited by Sinan_TR, 09 March 2016 - 08:25 PM.

Also tagged with FV215B

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users