Jump to content

Bunları Biliyor muydunuz?

• Please log in to reply
74 replies to this topic

USTABASI #61 Posted 23 November 2016 - 03:57 AM

Sergeant

• Player
  • 6932 battles
  • 298
  • [1923_]

View Postishnilhnli, on 22 November 2016 - 08:20 PM, said:

Bi sorum olucak tank alimi neye göre olmali ben baslayali 1 hafta oldu oyuna hani iste burda tank isimleriyle ornekler yazmissiniz uzak kaliyo anlayamiyorum biraz daha basitlestirerek anlatirsaniz .
Ben ornegin her milletten begendigim bi tankı kullanıyorum d.w.2 tarzı orta sınıf tanklar sanırım orta sınıf bu tanklar :) iste her milletten V. Tanklarimi alicam ama dogrumu yapiyorum

bir konuyu bir baştan sona doğru oku sonra tekrar bak bakalım cevabın neymiş vey a bunları biliyormuydunuzun anlamı nedir diye soralım

USTABASI #62 Posted 17 December 2016 - 08:07 AM

Sergeant

• Player
  • 6932 battles
  • 298
  • [1923_]

şu an için kullanımda olan harita çeşitlerimiz

1-Ölü Ray
2-Kastilya
3-Himmelsdorf
4-Madenler
5-Rockfield
6-Bakırova
7-Kanal
8-Liman Koyu
9-Vaha Palmiyeleri
10-Kanyon
11-Serap
12-Çöl Kumları
13-Umutsuzluk Hisarı
14-Kara Altınköy

15-Kayıp Tapınak

16-Middleburg

17-Hanedanın İncisi

Edited by USTABASI, 31 December 2017 - 08:26 AM.

Plutonium_TR #63 Posted 18 March 2017 - 11:06 PM

Lance-corporal

• Player
  • 13585 battles
  • 42

Bunları biliyomusunuz;

● Normal mermi ile tank kırmızı gözüküyosa ortada ki mermiyi sıkarsanız 90% ihtimalle delersiniz.

● Tankların arkasına geçip HE mermi atarsanız yüksek hasar verirsiniz

● Joystick ile tankınızı ileri geri ve sağa sola haraket ettirebilirsiniz

Sinan_TR #64 Posted 19 March 2017 - 01:36 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25625 battles
  • 813
  • [ULUS_]

View PostPlutonium_TR, on 19 March 2017 - 01:06 AM, said:

Bunları biliyomusunuz;

● Normal mermi ile tank kırmızı gözüküyosa ortada ki mermiyi sıkarsanız 90% ihtimalle delersiniz.

● Tankların arkasına geçip HE mermi atarsanız yüksek hasar verirsiniz

● Joystick ile tankınızı ileri geri ve sağa sola haraket ettirebilirsiniz

İste şimdi pro oldum. Engin bilgilerin için sağol :)

MC_TURAN__06 #65 Posted 19 March 2017 - 09:52 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22379 battles
  • 37
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba youtube kanalımda world of tanks blitz ile ilgili videolar paylaşıyorum. Mümkün olduğunca güzel videolar yapmaya çalışıyorum. Kanalımı ziyaret etmek isterseniz

https://www.youtube....uf6gc92Q/videos

USTABASI #66 Posted 20 March 2017 - 04:09 AM

Sergeant

• Player
  • 6932 battles
  • 298
  • [1923_]

View PostMCT06, on 19 March 2017 - 09:52 PM, said:

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba youtube kanalımda world of tanks blitz ile ilgili videolar paylaşıyorum. Mümkün olduğunca güzel videolar yapmaya çalışıyorum. Kanalımı ziyaret etmek isterseniz

https://www.youtube....uf6gc92Q/videos

insan olan bir kere yazar senin gibi kaç kere yazmaz konuların içine etmişsin teşekkürler insan bir okur nereye yazıyorum diye

general_blue #67 Posted 20 March 2017 - 08:02 AM

Sergeant

• Player
  • 20530 battles
  • 284
Ban yemeli ! Arkadaş nedir derdin 

PinkyPunky_Unicum #68 Posted 25 March 2017 - 06:17 PM

Sergeant

• Player
  • 7838 battles
  • 476
  • [--MVT]

Aşağıdaki videoda izleyeceğiniz gibi, eğitim kampında böyle bir bug olduğunu biliyor muydunuz?

https://m.youtube.co...h?v=ouLZfsiAOwg

Unicum olmak demek, istatistik demek degildir. Unicum olmak demek, yerinde durmayı, fark yaratmayı ve hedeften gözünü ayırmamayı bilmektir.

BlaCK_AnGeL_X #69 Posted 11 January 2018 - 01:16 PM

Private

• Player
  • 33983 battles
  • 4
  • [BJK]
Teşekkür ederim

Bl4ckB33r #70 Posted 11 January 2018 - 01:23 PM

Sergeant

• Player
  • 9464 battles
  • 358
  • [EMD]

View PostPinkyPunky_Unicum, on 25 March 2017 - 09:17 PM, said:

Aşağıdaki videoda izleyeceğiniz gibi, eğitim kampında böyle bir bug olduğunu biliyor muydunuz?

https://m.youtube.co...h?v=ouLZfsiAOwg

Güzelmiş

devletialiyye1 #71 Posted 16 March 2018 - 12:22 PM

Private

• Player
  • 3725 battles
  • 8

konuyla alakası yok ama ...

benim Rus  sunucusunda   da  2 tane hesabım var.bu hesapları Avrupa sunucusuna transfer etmek istiyorum. Wargaming e ticket attım bana şöyle cevap verdiler;

Yaşadığınız durumu anlıyorum, fakat sunucular arası hesap transfer etme işlemi mümkün olmamaktadır. Bu gibi işlemler çok nadir düzenlenen etkinlikler sayesinde yapılabiliyor, ancak bunu düzenlenmesi için çok sayıda oyuncunun aynı anda bu tarz bir talepte bulunması gerekiyor.

şeklinde cevap verdiler.

talepte bulunabilir misiniz?

AFK_is_now_AFK #72 Posted 16 March 2018 - 12:46 PM

Sergeant

• Player
  • 12092 battles
  • 330
  • [KAH35]

View Postdevletialiyye1, on 16 March 2018 - 04:22 PM, said:

konuyla alakası yok ama ...

benim Rus  sunucusunda   da  2 tane hesabım var.bu hesapları Avrupa sunucusuna transfer etmek istiyorum. Wargaming e ticket attım bana şöyle cevap verdiler;

Yaşadığınız durumu anlıyorum, fakat sunucular arası hesap transfer etme işlemi mümkün olmamaktadır. Bu gibi işlemler çok nadir düzenlenen etkinlikler sayesinde yapılabiliyor, ancak bunu düzenlenmesi için çok sayıda oyuncunun aynı anda bu tarz bir talepte bulunması gerekiyor.

şeklinde cevap verdiler.

talepte bulunabilir misiniz?

Her yere yazmaktan vazgeç...

merictrkmn #73 Posted 11 May 2018 - 12:26 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1571 battles
  • 15
  • [RICKS]

Ne güzelmiş burası be... Senelerdir ara ara oynarım, böyle bir topluluktan haberim yok... Çoğunlukla gördüğüm kadarıyla hakikatten bir avuç aktif yazar var ama, hiç yoktan iyidir...

Bunları biliyor muydunuz? Hmm... Sanırım bu kadar konuşmuş üstad varken bana çok laf düşmez ama, yanlış görmediysem söyleyen olmamış...

- Leopard efsane para kastırır, iyi oynayın, öne atlamayın, gözünüzün yağını yiyeyim atlamayın, grubun gittiği yönü takipleyin, spotlayın ve girintili çıkıntılı ve bol siperin bulunduğu (şehir gibi) bi yere girin ve döne döne oralarda avlarınızı indirin. Allah aşkına, atlamayın la kocaman kv-2'nin önüne, tek yersiniz, yaş gelir gözünüzden...

GhostBlackDestroyer #74 Posted 28 November 2018 - 08:43 PM

Private

• Player
  • 4231 battles
  • 1
  • [TCTR]
Bunları Biliyormuydunuz ?
● Öncelikle iyi tank kötü tank diye bir olay yoktur her tankın bir karakteristik özelliği vardır. Roleplay oyun oynar gibi sizi yansıtan  tank türünü  seçip  o tank türünde  usta olabilirsiniz.
TANK TURLERI
● Hafif tanklar hızlıdır. Oyun başlarında bolca spot ve çaktırmadan hasar vermelisiniz. Oyun sonlarına ise rakibin canı  az olan hedeflerini indiren bi suikastçı  olursunuz. Bu sınıfı akıcı oynamak için hızlı olmalısınız  haritaları  çok iyi bilmeli spot ( rakibi tespit etme ) yerlerini çok iyi bilmelisiniz. Öneri tankım ( B C 25 t = 930 gibi şarjörlü yüksek alfa hasarı sebebi ile gerçekten çok  iyi bir suikastçı  tank. Tabiki blitzde tam anlamiyla suikastçı  değil  çünkü  pc versiyonunda adının orta tank ve 5 şarjörü  olmasi ve mermi basina 390 vurdugu için  ozellikle tier 8 bi tanki tek paletinden yakaladiniz mi tek sarjore alabilir. Ama bence blitzdeki halide kötü  değil.
●Tank avcıları bir çok  çeşide ayrılır. Hızlı, Yavaş, Taretli, Taretsiz, Zırhlı, Zırhsız. Ama hepsinde ortak mantık aynıdır. Takımınıza  ayak uydurup yoğunluk ne tarafa gidiyorsa arkalarına  yatmak ve arkadan yüksek dakika başına  hasar ile hasar vurmak takımınıza  hasar olarak destek çıkmak. Takımdan  ayrı gezmeyin taretiniz yoksa hiç  hasar vuramadan kolayca hafif bir tanka yem olursunuz. Genelde mevki aldığınız  yerler çalılar olsun. Öneri tankım yok E3 hariç avcıların hepsi güzeldir. E3 ün ön  zırhı  çok fazla ama çok  aşırı  yavaş  ve taretsizdir. Aynı zamandada arka zırhı  berbattır. Kısaca bir hafif tank sizi oyundan çok rahat bezdirebilir.
● Orta tanklar zırh ve hızda dengeli tanklardır bazı istisnalar hariç ( Leopard PTA ve Leopard 1 ). Orta tanklar genellikle vur kaç agırlıklıdır. Direk kendinizi göstere göstere savaşmayın sizi ağır tanklardan ayıran biraz daha fazla  hız ve nişan alma avantajınızı kullanın ve harita kontrolünü iyi yapın ağırlar gibi tek bi tarafa gidince orda sabit kalmak gibi sıkıntınız yok takım ayrıysa sıkıntı çıkan  tarafa dönebilirsiniz. 2 takım bir yere yığıldıysa diger taraftan rakibi arkalayabilirsiniz vur kaç yaparak ama sakın fazla yaklaşmayın size hepsi birden dönerse hangara gidebilirsiniz. Genelde bütün orta tanklar neredeyse aynıdır hiç biri sizi  yarı yolda bırakmaz ama sevdiğim Öneri tanklarım ( T-62A ve Leopard 1 = Eğer tier X istiyorsanız. T-62A yı ilk olarak açmalısınız çünkü gayet güzel bir taret zırhı olup yüksek doldurma hızına sahiptir. Leopard 1 ise bambaşka  bir orta tanktır. Bu tankı çok hızlı bir td edasıyla oynamalısınız. Öncelikli göreviniz spot yapmak sonra çok uzaklardan sürekli mevki değiserek vurabildiğiniz kadar hasar vurmalısınız yüksek kamuflaj  değeri ve yüksek hızı size bu konuda yardımcı olucaktır. 1 e 1 asla girmeyin ve spot yedikçe spotunuzun geçmesini bekleyin.
● Ağır tanklar uzman olduğumu düşündüğüm tanklar. Bu tanklar 2 ye ayrılır. Defansa yönelik kanal tıkama Ağır tankları bu tankların motor hızları ve taret dönüş çok yavaş ama yan zırhları çok yüksektir harika sidescraping ( ön altınızı bir yok edilmeyen bir nesne yada bir eve verip yan göstererek yapılan duruş )  yapabilirsiniz ve bu duruş ile bütün atışlarınızi sektirebilirsiniz fakat gideceğiniz  yeri önceden düşünün ve takıma ayak uydurun yoksa çok  rahat flank ( hafif tankın taretinizden daha hızlı dönüp size sürekli hasar vermesi ) yersiniz yada çatışmadan  uzak kalır  yetisemezsiniz. Bu Ağır sınıfı için önerilerim IS-4, Maus, E-100. E100 ve Mausun taret yanaklarındaki weakspotlar ( zayıf noktalar) her nekadar üzsede güzel tanklar. IS4 yolunda ise ST-1 tankına hayran kalıcaksınız. Taretini ve son topunu açmadan tanka laf etmeyin en sevdiğim tanklardan birisidir bir süre sonra alışınca sürekli arka arkaya rahatlıkla Tank Ası alabilceginiz tatlı bir tanktır kendisi. Bir diğer Ağır tank çeşidi ise kolidor yarma ağır tankları. Bu ağırların taret hızı ve motor hızı biraz daha yüksektir, taretlerinde weakspot azdır ve hulldown stiline yatkın  araçlardır. ( hulldown = yok edilmeyen bir engelin sadece gövdenizi kapattığı durumdur buna eğilimli arazide dahildir. Genelde 2 ekibin belli bir süre savaşından sonra canı çok olan tarafın az olan tarafa rushlarken bu tanklar iş yapar. Öneri tankım Is-7, WZ-113 , T110E5 ( IS-7 oynaması rahat ve hulldown da ölümsüz olan bir tanktır genelde ilk çıkılacak X tier olarak önerilir ve oyunu size kolay öğretecek  tanktır. Herkesin hangarında benim görüşümce illaha olmalıdır. Klan savaşı  olsun turnuva olsun lazım  olur kenarda dursun. Diğer ağırlarda coversiz ( cover =saklanacak bir nesneyi mevki tutmak ) kaldığınızda Alman duruşu ( rakibe çapraz bakmak) yapmanız gerekirken bu tankta gövde zırhı açılıdır ve rakibe dik durmanız gerekir yoksa sektirme avantajını kaybedersiniz. Rakip genelde ön alt weakspota bakar bu kısmıda sağ sol yaparak rakibin ıskalamasını sağlamaya çalışın.
● Genel olarak hangi Sınıfı  oynarsanız oynayın Can Puanınıza çok önem  gösterin.
● Görev dışında sırf canı az olan rakipleri  öldürmek için can puanınızı  kaybetmeyin. Hasar almadan hasar vericek rakiplere odaklanın. Zaten maç sonu kazanılan tecrübe  puanları ve krediler vurduğunuz hasara göre çok fazla olur. Ayrıca yüksek öldürme değilde yüksek hasar kolaylıkla Tank Ası madalyası almanızı sağlar.
● Her sınıf güzeldir. Hepsi size birşeyler  katar. Her sınıftan  tank ile oynamaya çalışın.  Hafif tanklar size cok güzel harita bilgisi, spot noktaları, güzel mevkiler, sağlam pozisyon alacak mekanlar öğretir. Orta tanklar size hızlı  vur-kaç  yapmayı, hareketli savaşmayı öğretir. Ağır  tanklarda size zırhınızı  kullanmayı öğretir.
● Yazımı okuduğunuz için çok teşekkürler. Değerli arkadaşlarım için daha fazla şeyler yazmak isterdim ama şuan  bile aşırı uzun oldu. Umarım temel olarak herşeyi kazanabileceğiniz bir anlatım olmuştur. iyi oyunlar dilerim :)

Bl4ckB33r #75 Posted 29 November 2018 - 09:34 AM

Sergeant

• Player
  • 9464 battles
  • 358
  • [EMD]

Bunlara gerek yok ki Fv183 ile 3 atış yap 3 bin dmg 

Baya Dengeli bir tank bence ^^

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users