Jump to content

Bunları Biliyor muydunuz?

• Please log in to reply
82 replies to this topic

Muratyuce597 #81 Posted 31 October 2020 - 07:02 PM

Private

• Player
  • 4580 battles
  • 6
  • [TR90_]
Annihilator tank nasil aliniyor acaba

AltayTr007 #82 Posted 17 December 2020 - 07:41 AM

Private

• Player
  • 13803 battles
  • 1
  • [JB-]

Bunları Biliyor muydunuz?

Spot: Bir tankın rakip takım tarafından görünür hale gelmesi

Spot yemek(açılmak): tankınızın rakip takım tarafından görünür hale gelmesi

Spot yapmak: Rakip takımın tanklarını görünü hale getirmek(takıma spot vermek halinde de kullanılır)

•  Oyunda durup dururken yanan ampul mürettebatınızın aklına bir geldiğini değil bir düşman tankı tarafından spot yediğinizi belirtir.
  •  Ampul spot yediğiniz anda değil spot yedikten 3 saniye sonra yanar. Dolayısıyla yakınınızdan bir orta ve ya hafif tank geçtikten sonra saklanmak, kaçmak için ampulün yanmasını beklemeyiniz.
  •  Tankların farklı görüş mesafeleri ve gizlenme oranları vardır. kabaca hafif ve orta tankların görüş mesafesi  diğer tanklara göre fazlayken gizlenme oranı en fazla olan tanklar tank avcılarıdır. (her tankın görüş mesafesi ve gizlenme oranı farklıdır yukarıdaki genellemedir https://blitzhangar.com/en sitesinden daha detayları inceleyebilirsiniz.)(Bu sebepten ötürü maçın başında spot yapmak orta ve hafif tankların görevi iken ağır tankların görevi maçın başında pozisyon alıp onları vurmaktır. Eğer orta ve ya hafif tank ile  oynuyorsanız  maçın başında geride pusmayınız, spot yapınız.)
  • Mürettebat becerilerinden kamuflajı eğitmek, tankınıza kamuflaj ağı donanımı ve kamuflaj takmak gizlenme yüzdesini arttırır.
  • Çalıların arkasında beklemek gizlenme oranını önemli ölçüde arttırır(çalı yoksa ağaçları yıkıp onları çalı yerine kullanabilirsiniz)(içine girmenize gerek yok arkasında dursanız yeter.)(namlunun çalının önünde durması gizlenme oranını etkilemez tankın gövdesi görünmesin yeter.). Ateş ettiğiniz taktirde 15m içindeki bütün çalıların gizlenme oranında yarattığı avantajlar sıfırlanır.
  • Eğer bir çalının 15m arkasında durursanız çalı gizlenme açısından taş gibi işlem görür yani kesin olarak spot yemezsiniz.(Düşman tankının da 15m geride durduğunu varsayarsak.)

Daha detaylı bilgileri bu videoda bulabilirsiniz. https://www.youtube....?v=RMF82fz4kDk 

LÜTFEN BU VE BU GİBİ BAŞLIKLARI KİŞİSEL SORUNLARINIZ VE ŞİKAYETLERİNİZ İÇİN KULLANMAYINIZ

ComradeZharki #83 Posted 25 December 2020 - 08:23 PM

Lance-corporal

• Player
  • 746 battles
  • 10

Oyuna İlk Başladığımda, Oyunun en iyi tanklarını öğrenmek için forumdan gözümü ayıramaz olmuştum.:amazed:Fakat İsmini veremeyeceğim bir kişi tarafından kafamdaki tüm soruların cevabını öğrendim: ''Demek ki Tanklar HEAT Merminin icat edildiği dönemde varmış ki Demek ki deliniyor o zaman biz de hıza ve manevra kabiliyetine verelim demişler'' :bush:Bu sözün üzerinde biraz düşündüm ki tier 1 tankla aynı zırha sahip Sheridan Tankı (X tier) Maus Tarafından vurulduğu halde +-25 mm'lik zırhından 400 hasar engellediğini gördüm :arta:ve gerçekten zırhın hiçbir önemi olmadığını,sadece  biraz açı vermek gerektiğini öğrendim.Ve buna karşın Battiglones-Chatillion Char 35-T (B-C 25) ve 5 saniyelik dolum süresi ve saatte 40 kilometre hızıyla T-62 A tankının ağacından gitmeye (Kranvgan ve Sheridan yolunu da düşünüyorum) karar verdim.Ayrıca Burada tanklarda şarjörün öneminden de bahsetmek istiyorum:örneğin maus aldınız ve 1 canı kalan FV215B tankını ıskaladınız,15 saniye geçene kadar zaten tankı 10 kere vurmuşlarıdr ve sizde biraz üzülürsünüz :mellow: fakat şarjörlü(art arda veya çok kısa bir sürede yükleyip atan) tank aldınız,3 kere vurdunuz(bu çok önemli bir şey mesela kranvagn 3x400=1200,B-C 25T 4x300 1200 hasar veriyor.Ve 1 tanesini ıskalarsanız 800 hasar veriyorsunuz.:playing:

Tier 1:?:P

Tier 2:Cruiser 3 

Tier 3:BT7

Tier 4:A20,B1

Tier 5:T34,SU-85

Tier 6:KV2

Tier: 7:Tiger 1,LTTB

Tier 8:Emil 1

Tier 9:AMX 50 120

Tier 10:

Sheridan

BC-25t,

Progetto 65 

Kranvagn

WZ 113

Leopard 1

T62 A

Yine de Ağır tanklardan şaşmam diyorsanız:

E100

MAUS

FV215 B

Uzun uzun yazdım,umarım bir beğeniyi boş görmezsiniz:)

Nickname: ComradeZharki

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users