Jump to content

Ottoman Empire

• Please log in to reply
29 replies to this topic

Sinan_TR #21 Posted 28 December 2015 - 11:40 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 29059 battles
  • 813
  • [ULUS_]
Başvuru formu nedir arkadaş:) cv falan da isteseydiniz bari. TSK ya katılmak daha kolay olsa gerek

SiNaN_061 #22 Posted 29 December 2015 - 05:06 PM

Lance-corporal

• Player
  • 47709 battles
  • 87
  • [-M8-]

View PostSinan_TR, on 29 December 2015 - 02:40 AM, said:

Başvuru formu nedir arkadaş:) cv falan da isteseydiniz bari. TSK ya katılmak daha kolay olsa gerek

Orda Başvuru formu denilen ; 7-8 sorudan oluşan bilgi formu . Yeni üye alımında abarttığın kadar zor şeyler istemiyoruz ancak klanda bir arkadaşlık ortamı oluşturduğumuz için yeni katılan arkadaşların bizimle uyum sağlayabileceğinden emin olmamız gerekiyor.

Sinan_TR #23 Posted 29 December 2015 - 10:56 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 29059 battles
  • 813
  • [ULUS_]

View PostSiNaN_061, on 29 December 2015 - 05:06 PM, said:

Orda Başvuru formu denilen ; 7-8 sorudan oluşan bilgi formu . Yeni üye alımında abarttığın kadar zor şeyler istemiyoruz ancak klanda bir arkadaşlık ortamı oluşturduğumuz için yeni katılan arkadaşların bizimle uyum sağlayabileceğinden emin olmamız gerekiyor.

Başvuru formuyla cartıyla curtuyla arkadaşlık olmaz. Belli şartlar öne sürüp klana aldığın adamla arkadaşlık mi edeceksin? Hadi aldığın adamı arkadaşlık ortaminiza dahil ettin. Eee adamın WR si yüzde 60 tan aşağı düşse sen atacak mısın klandan arkadaşlık ettiğin adamı?

Tier 10 tank sebep? Sen arkadaşlık ortamını üyeler ile mi olusturacaksin yoksa onların tanklarıyla mi? Hani bu eskiden mahallede topun varsa oyuna alırlardı yoksa kenarda beklerdin onun gibi birşey.  

Ayrıca lütfen şu WR fetişzmini bırakın artık. Winrate nedir yani? Ne anlamı var ne gereği var? 

Sinan_TR #24 Posted 30 December 2015 - 01:02 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 29059 battles
  • 813
  • [ULUS_]

View PostPanzerGrenadier_1942, on 30 December 2015 - 12:24 AM, said:

Mesele arkadaşlıktan çok klandakilerin seviyesini yüksek tutmayı amaçlaması.Adam çok düşerse atabilirde tabi yakından torpili yoksa.Otto istatistiksel olarak çok başarılı oyuncuların yer aldığı bir klan yani wr kasıp bu işleri dikkate alanların klanı.

Wryi umursamayan klanlarda var 3-5k maçın olsun bir kaç tane 9-10 seviye seviye tankın olsun alırlar.Bazı klanlar hiçbir şeyi umursamıyor oyuna yeni başlasan bile alırlar orada giren çıkan belirsizdir daha çok Clash of clans(coc) daki klanlar gibiler.

Klan savaşları gelince tabi iyi bir klanda olmak avantajdır sıradan Coc tarzı klanların pek başarı göstereceğini sanmıyorum en azından işi ciddiye alan bir klana girmek önemli.Tabi aşırısı kötüdür orası başka.Benim önerim işi azda olsa ciddiye alan ve arkadaşlık ortamının iyi olduğu "içindekilerin canlı olduğu" bir klan bulup ona girmen.

Form doldurma olayıda klanın seni yönlerdiği sitede anket gibi sorulan soruları cevaplayıp klanın sana dönmesini bekliyorsun.Klanda kendi içinde bakıyor seni tanımıyor haliyle ama iyi oyuncuları almak istiyor.Ya seninle takım kurup oynayarak seni deneyecek ya da istatistiklerine bakıp iyi oyuncularla karşılaştırarak bir sonuca varacak.Tabi bu form olayı sadece gerçekten iyi olan klanlar yapıyor yani seçerek alıyorlar.Haklılar bir bakıma kendi açılarından ancak olaya sanal alemin dışından yani gerçek hayattan bakınca çok komik gözüküyor.

Ama şurasıda varki bu bir oyun seni çok iyi anlıyorum ve katılıyorum form doldur şunu yap bunu yap sanki iş başvurusu gibi bir şey yapıyoruz.Klanlar sanki şirket gibi olmuş oyuncu değil çalışan alıyor.Oysaki gözümü bu ekrandan çevirdiğim zaman Otto yada Klantürk isimlerinin zerre kadar değeri yok.Ben şahsen üzücü buluyorum bu oyunun insanların üzerinde bu kadar etkin olmasını.Sanal alemin bir parçası olan bu oyunlar insanlara zevk vermek için var size onun dışında bir kazancı yok.Bu oyun nihayetinde yapımcılarına para kazandıran bir program.Ve basit bir program sana zevk vermekten öteye geçiyorsa orada sorun var demektir.Bunu görmek ve bu zevk işi programı çok ciddiye almamak lazım diye düşünüyorum.

Ve elbetteki sanal aleme evini taşıyan bir çok oyuncu beni eleştirecektir.Varsın eleştirsin gerçeği görmeleri için bu kadar yazı yazmama gerek yok kafalarını ekrandan çevirip kendilerine "bu oyun bana gerçek hayatta ne kazandırıyor" diye sormaları yeterli.

Çok doğru söylüyorsun. Ama arkadaş öyle bir söylemiş ki sanki bu şartları oyun kazanmak için değil de arkadaş ortamı için istiyor sanırsın. Arkadaş ortamı tankla wr ile olmaz. Sen arkadaş ortamı istedikten sonra tier 1 tankı olan adamla da muhabbet kurarsın. Winrate i çok olup da egoist olacağına düşük olup alçakgönüllü olsun. Ben bu forumda gördüm birkaç tane wr si çok diye milleti aşağılayan kendisini birşey zanneden. Sanki wr si çok diye adama maaş bağlayacaklar. Bu tiplerin cogalmasinin nedeni de işte bu klan saçmalıkları. 

SiNaN_061 #25 Posted 30 December 2015 - 09:16 AM

Lance-corporal

• Player
  • 47709 battles
  • 87
  • [-M8-]

View PostSinan_TR, on 30 December 2015 - 01:56 AM, said:

Başvuru formuyla cartıyla curtuyla arkadaşlık olmaz. Belli şartlar öne sürüp klana aldığın adamla arkadaşlık mi edeceksin? Hadi aldığın adamı arkadaşlık ortaminiza dahil ettin. Eee adamın WR si yüzde 60 tan aşağı düşse sen atacak mısın klandan arkadaşlık ettiğin adamı?

Tier 10 tank sebep? Sen arkadaşlık ortamını üyeler ile mi olusturacaksin yoksa onların tanklarıyla mi? Hani bu eskiden mahallede topun varsa oyuna alırlardı yoksa kenarda beklerdin onun gibi birşey.  

Ayrıca lütfen şu WR fetişzmini bırakın artık. Winrate nedir yani? Ne anlamı var ne gereği var? 

Arkadaşım ; ilk kurulan klanlardan biri olup şuan gözde klanlardan biriysek demekki işleyişimiz doğru ilerliyor.

Bunları sana neden anlatıyorum bilmiyorum ama klan işleyişini açıklıcam ; 

1- Başvuru gelir ( website veya oyun içi bir yolla ) 

2- Wotbstar açılır oyuncunun istatistiklerine bakılır ( burda wr son aşamadır , çünkü örneğin bir oyuncu tier 10 bir tankıyla ilk 50 ye girmişse bu oyuncu iyidir - bu gibi şeylere bakılır ) 

3- Klan içerisinde tartışılır ( En önemli aşama budur çünkü bu oyuncu artık bizim arkadaşımız olacaktır ) 

4- Denemek için bir kaç arkadaşla oynanır veya klan whatsapp , facebook gruplarına alınır ( Eğer anlaşabiliyorsak artık bizden birisidir ) 

Not : Tabi ki önceliğimiz oyuncunun iyi olması sonrada ortama uyum sağlaması ; Bu demek değil ki bir kişinin ortalaması düştü çıkaralım , Klana girmek isteyen bir çok kişiye istatisklerini düzeltmesi için yardımcı oluyoruz zaten ; 

Haklısınız sonuç olarak bu bir oyun ama hiç bir şeye bakmadan herkesi alırsak bugün stars1 da gün itibari ile 1. ortalama ilk 2 klandan biri olamazdık 

Yukarıda arkadaşın söylediği çok doğru bu bir oyun gözümüzü ekrandan çevirdiğimizde otto clanının bir önemi yok ancak gözümüz ekrandayken iyi temsil etmek istiyoruz; Gözümüz ekranda olmadığı zamanda biz gerek whatsapp gurubu gerek facebook grubu ile tüm üyeler muhabbet edip gülüp eğleniyoruz.

Umarım anlatabilmişimdir Sinan :(

general_blue #26 Posted 30 December 2015 - 09:28 AM

Sergeant

• Player
  • 20530 battles
  • 284

Yahu ne ugrasiyon bununla....eger biri WR nedir ne gerek var diye soruyorsa, oynadigi oyunu anlamamistir.

Genelikle kötü oynayan oyuncalar sunu der: Yahu zevkine oynuyom WR umrumda degil....hadi hadi bende yedim

Sinan_TR #27 Posted 30 December 2015 - 09:57 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 29059 battles
  • 813
  • [ULUS_]
Tamam kardeşler kendi ütopyanızda size iyi eğlenceler

View Postgeneral_blue, on 30 December 2015 - 09:28 AM, said:

Yahu ne ugrasiyon bununla....eger biri WR nedir ne gerek var diye soruyorsa, oynadigi oyunu anlamamistir.

Genelikle kötü oynayan oyuncalar sunu der: Yahu zevkine oynuyom WR umrumda degil....hadi hadi bende yedim

Tüh yaa kandiramadik bak görüyor musun? Adam anladı noob olduğumu. Tamam birader sen iyisin ben kötüyüm. Komplekse girdim wr si yüksek olanlara giydiriyorum. 

View PostPanzerGrenadier_1942, on 30 December 2015 - 03:02 AM, said:

Yalnız bu cümlede biraz sıkıntı olmuş winrate'i yüksek olan herkes egoistmiş gibi bir algı oluşturuyor.

Zevk alayımda winrate kaç olursa olsun desek daha iyi:)

Çok yanlış anlamışsın. Wr si yüksek olan herkes egoist demedim zaten. Bununla övünen kendini birşey sanan insanlar için söyledim.

_GooDeR_ #28 Posted 30 December 2015 - 01:02 PM

First Sergeant

• Player
  • 18838 battles
  • 1,369
  • [_PAX_]

View Postgeneral_blue, on 30 December 2015 - 09:28 AM, said:

Arkadaşım dediğinle ne alakası var??? İyice saçmalıyorsunuz ya winrate kasmıyorum çünkü boş iş kas kas nolacak ? Ödülmü veriyor ? Hayır.Winrate kasmasını biz sanki bilmiyoz winratime bakıp kaç kişi noob dedi şimdi winrate kastım diyelim %70 falan yaptım o noob diyenler bu sefer nedicek ? Çok saçma vallahi bide winrate bakıp kötü oyuncular diyolar ya hay Allahım :| şu %80 winreateliler sanki wotun en iyi oyuncusu oluyor gelin karşıma çıkın bakim bi vs atalım sizlerle %40 vb winrateli adamlar %80 lileri alıyor arkadaşım boş boş winrate kasıyonuz 

SiNaN_061 #29 Posted 30 December 2015 - 03:16 PM

Lance-corporal

• Player
  • 47709 battles
  • 87
  • [-M8-]

View PostSinan_TR, on 30 December 2015 - 01:01 PM, said:

Tüh yaa kandiramadik bak görüyor musun? Adam anladı noob olduğumu. Tamam birader sen iyisin ben kötüyüm. Komplekse girdim wr si yüksek olanlara giydiriyorum. 

View Post_GooDeR_, on 30 December 2015 - 04:02 PM, said:

Arkadaşım dediğinle ne alakası var??? İyice saçmalıyorsunuz ya winrate kasmıyorum çünkü boş iş kas kas nolacak ? Ödülmü veriyor ? Hayır.Winrate kasmasını biz sanki bilmiyoz winratime bakıp kaç kişi noob dedi şimdi winrate kastım diyelim %70 falan yaptım o noob diyenler bu sefer nedicek ? Çok saçma vallahi bide winrate bakıp kötü oyuncular diyolar ya hay Allahım :| şu %80 winreateliler sanki wotun en iyi oyuncusu oluyor gelin karşıma çıkın bakim bi vs atalım sizlerle %40 vb winrateli adamlar %80 lileri alıyor arkadaşım boş boş winrate kasıyonuz 

Arkadaşlar konu tartışılandan çok ayrı yerlere gitti kimseye noob denildiği yok ; Burası The OTTO's tanıtım sayfayı lütfen konuyu dağıtmayalım :rolleyes:

_GooDeR_ #30 Posted 30 December 2015 - 03:32 PM

First Sergeant

• Player
  • 18838 battles
  • 1,369
  • [_PAX_]

View PostSiNaN_061, on 30 December 2015 - 03:16 PM, said:

Arkadaşlar konu tartışılandan çok ayrı yerlere gitti kimseye noob denildiği yok ; Burası The OTTO's tanıtım sayfayı lütfen konuyu dağıtmayalım :rolleyes:

Kusura bakma kardeşim haklısın ama bana herkes böyle diyor delirtiyolar beni

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users