Jump to content

Několik dotazů naprostého nováčka ve světě WoT Blitz

• Please log in to reply
79 replies to this topic

anonym_I1gpzy2D9E3q #1 Posted 14 July 2014 - 01:02 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 99

Zdravím. Měl bych několik dotazů k této hře. Zatím jsem se snažil některé informace vygůglit, ale jelikož o WoT Blitz toho zatím moc není a oproti WoT normálnímu je odlišné, nechci zbytečně studovat něco z normálního WoT, když to potom ve hře nenajdu.

1. Jaký národ byste mi jako nováčkovi doporučili? Co jsem zatím sledoval jen tak podle vzhledu, nejvíc se mi líbí německá technika. Dočetl jsem se, že ruská je zase nejlepší a nejdostupnější pro nováčky, ale nikdy jsem ruské věci neprožíval. Vždy jsem ve hrách hrál za USA, ale zde se mi prostě líbí Němci a nemůžu si pomoct.

2. Mám momentálně několik tanků USA a nechápu hlavně vlastnosti střelby. Jeden můj tank má zásobník na 5 nábojů, což je skvělé pro rychlou střelbu, ale některé musí nabíjet po každé střele. Toto je vlastnost tanku, nebo nějakého vylepšení? Občas totiž vidím hráče, že mají tak rychlou střelbu, že tank po sobě vypálí třeba 4 salvy strašně rychle a já čumím kde to vzal. Je tato informace někde uvedena před nákupem tanku, nebo v jeho statistikách? 

3. Celkově bych si rád nastudoval nějaké materiály. Má cenu zabřednout do WoT informací, nebo je lepší počkat až bude něco pro WoT Blitz?

4. Jde ve hře zobrazit nějaká historie tanku? Myslím jako historické informace o vzniku tanku atd...

5. Jde vypnout informace o FPS a Pingu na obrazovce?

Díky

Turiion #2 Posted 14 July 2014 - 01:29 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3308 battles
  • 84

Zdar, hlavně bych to nijak dramaticky neřešil, je to hra a má to především bavit :popcorn:

1) každý národ má něco do sebe. Osobně si myslím, že spíš než národ je třeba si vybrat typ vozidel, jestli stíhače (většinou) bez otočné věže, rychlé - méně pancéřované průzkumníky a záškodníky nebo těžké obrněnce, ale přes lehké tanky musíš přejít stejně. Osobně si myslím, že těžké tanky jsou na začátek docela fajn, protože ti dovolí víc chyb než ostatní vozidla - víc vydrží.
2) je to typem děla, poloautomaty mají "zásobník" na víc střel, ale pak nějakou dobu nabíjejí, klasická děla nabíjejí mezi výstřely vždy stejně dlouho (pokud nedojde k zásahu do munice)

3) většina věcí je stejná, jako u WoT, ale jak jsem psal na začátku nijak dramaticky bych to neřešil. Jestli chceš, hoď si mě do přátel ve hře a pokud budeš něco potřebovat, tak ti poradím online

4) ve hře jsem to nenašel jen v Tankpedii na webu

5) myslím, že to vypnout zatím nejde nebo jsem to aspoň nikde nenašel

Dobrý lov!

Catriix_ #3 Posted 15 July 2014 - 07:18 AM

Lance-corporal

• Player
  • 854 battles
  • 16

1)Podle mně těžké tanky mají výhodu v tom že ve WoTB jsou menší mapy.

4)Na WoT PC to jde ale na blitzu ne.

Edited by kubajaja, 15 July 2014 - 09:05 AM.

lordblood7 #4 Posted 15 July 2014 - 10:36 AM

Private

• Player
  • 3206 battles
  • 1
  • [XEN]
Zdravím chcem sa spýtať co znamená credit spent

maho325 #5 Posted 15 July 2014 - 12:50 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 14799 battles
  • 154
  • [CB-CZ]

View Postlordblood7, on 15 July 2014 - 11:36 AM, said:

Zdravím chcem sa spýtať co znamená credit spent

Pokud myslíš položku z výsledkové tabulky bitvy (3. od spodu - "Kreditů utraceno" v české verzi) tak se jedná o kredity stržené za opravy tanku po bitvě, za vystřelenou munici a případně použité spotřební doplňky (hasičák, opravy v bitvě, atd.)

iPad mini model MF432NF/A, ver.: 9.3.5

Tanks: E50M, E100, Leopard PTA, Tiger I, Jagdpanther II,  VK 30.01 (H)

Premium : Löwe, Pz.Kpfw IV hydrostat.

anonym_I1gpzy2D9E3q #6 Posted 15 July 2014 - 05:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 99

Díky za vaše odpovědi! ;-)

Jinak za pár přátel ve hře na nějaké to občasné kanónování bych se nezlobil, takže komu by to nevadilo, přidejte si mě prosím.

Edited by JanGottwald, 15 July 2014 - 05:37 PM.

maho325 #7 Posted 16 July 2014 - 01:42 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 14799 battles
  • 154
  • [CB-CZ]

K bodu 3 - pokud hledáš informace o hře, tak vřele doporučuji Ragsaltův návod pro začátečníky z World of Tanks pro PC, viz : 

http://forum.worldof...anku-rady-tipy/

Je to skvěle napsáno, sice už starší, ale autor si dává práci s aktualizací. Sice je to pro WoT na počítačích, ale 90% funguje stejně nebo obdobně, hlavní rozdíl je podle mě, že WoTBlitz je zjednodušená a rychlejší verze hry pro PC. Například ve WoT má minimapa souradnice, takže je možno varovat spoluhráče před nebezpečím ve čtverci E3, to v Blitzu není.

anonym_I1gpzy2D9E3q #8 Posted 16 July 2014 - 12:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 99

Děkuji za ten odkaz, určitě si to pročtu. 

Ještě bych měl dotaz. Občas se mi při průzkumu zobrazí žárovka. To znamená, že jsem nepřítele objevil já, nebo objevil on mě a jsem v ohrožení? Spíš jsem objevil já jeho ne? Protože pokud objeví někdo mě, tak se ozve takový zvukový signál upozornění. Nebo se pletu?

Turiion #9 Posted 16 July 2014 - 12:47 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3308 battles
  • 84

Pokud se ti objeví žárovka, tak tě nepřítel sleduje. Většinou to znamená, že i míří, ale podle zkušeností ze hry to nemusí být pravidlo. Každopádně pokud stojíš ve křoví a myslíš, že tě nikdo nevidí, tak tě žárovka vyvede rychle z omylu :hiding:

V tankách na PC se to trénuje jako skill na velitele a je to extrémně užitečná věc :arta:

anonym_I1gpzy2D9E3q #10 Posted 16 July 2014 - 12:49 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 99
Aha a co teda znamená ten zvukový signál? Nevím jak jej přesně popsat. Je to takové jedno pípnutí nebo co. To je že někdo objevil nějaký nepřátelský stroj a ten se pak ukáže na mapě?

Catriix_ #11 Posted 16 July 2014 - 02:02 PM

Lance-corporal

• Player
  • 854 battles
  • 16
Ano pípne to když někdo z Tvého týmu objeví nepřítele. 

anonym_I1gpzy2D9E3q #12 Posted 24 July 2014 - 12:51 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 99

Tak zase se u mě po nějaké době hraní objevilo několik dotazů:

1. Když je někdo modrý v tabulce hráčů, tak je to tzv. Team killer? 

2. Jde nějak poznat, jestli bude mít tank v budoucnu poloautomatický kanón? Zkoušel jsem nějak luštit názvy a vlastnosti kanónů, ale opravdu nevím, podle čeho to poznat.

3. Po nějaké době hraní se u mě vykrystalizovalo to, že se mi líbí spíš lehčí a obratnější tanky s poloautomatickými a rychlými kanóny.

Bohužel podle stromu takových strojů u německé strany moc nepotkám. Lehkých a hbitých vozidel na vyšších tierech celkově moc není co? Všechno už jsou pak těžké a pomalé tanky a to se mi po zkušenostech s mým momentálním těžkým tankem moc nezamlouvá. Nějaký tip, na co se zaměřit? 

Díky

Turiion #13 Posted 24 July 2014 - 01:37 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3308 battles
  • 84

1. jak jsem to vypozoroval, tak je to tak, ale myslím, že hodí značku až po víc zásazích nebo odstřelení tanku, jeden zásah tě ještě neomarkuje, to už se mi tak párkrát povedlo :bajan:
2. některá děla nesou označení semi, ale myslím, že na vyšších tierech je moc nepotkáš. Nechci kecat, ale v PC verzi je na vysokých tierech měli snad američani u jednoho nebo dvou strojů a hlavně frantíci, ty měli zásobníky skoro na všem, ale to byly děla se zásobníkem a ne semi, ale princip je podobný.

3. drž se medium lajny, to jsou většinou průzkumné, podpůrné a přepadové stroje. Scouty na vysokých tierech do hry nedali a asi ani nedají :bush:

anonym_I1gpzy2D9E3q #14 Posted 24 July 2014 - 01:51 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 99

Děkuji za odpovědi. No a něco těžkého a rychlejšího není co? To se asi vylučuje. Takže spíš pojedu medium a možná nějaké stihače. Ty jsou také lehčí a hbitější ne? U těch se mi sice dost příčí většinou neotočná věž, ale pár s otočnou jich tam taky je. 

Jinak co jsem tak pochopil, tak prémium tanky jsou vlastně dobré hlavně na vydělávání peněz a jen tak do sbírky. K převodu zkušeností jsou potřeba zlaťáky a ty je asi lepší šetřit na volné místo v garáži. Volného místa je zatím dost, protože tanky co se mi moc nelíbí hned prodávám, ale pár kousků si budu chtít určitě nechat.

No a na konec taková blbost, ale kdyby mě na to neupozornila přítelkyně, tak si toho snad ani nevšimnu. To jsou všechny tanky schválně tak malé vůči okolním budovám a celkově všem věcem? Je to tak i na PC? Porovnat třeba těžký tank s velikostí dveří nebo domů, je občas dost vtipné :-)

Turiion #15 Posted 24 July 2014 - 02:22 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3308 battles
  • 84

Stíhače mi moc rychlé nepřipadají a hlavně ty se většinou schovají a pálí z větší vzdálenosti. Otočná věž u Wolverina a Jacksona jsou fajn, ale pořád to není vozidlo do první linie. Jacksona mám zatím jen vyzkoumaného, ale Wolverine není ani rychlý ani hbitý, tak abys nebyl zklamaný ;)

Premiáky jsou většinou na vydělávání expů a peněz, nejsou to špatný tanky. Na PC jsem měl Super Pershing a ten se uměl otáčet. Mít jeden dva premium tanky v garáži nemusí být špatná investice, zvlášt, když na posledních tierech moc kreditů nevyděláš.

Poměru jsem si nevšimnul. Pokud ale chceš srovnávat doporučuju udělat si výlet třeba do muzea v Lešanech, kde uvidíš spoustu tanků v reálu :ohmy:

maho325 #16 Posted 26 July 2014 - 06:41 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 14799 battles
  • 154
  • [CB-CZ]
Modrý je hráč proto, že střílí po vlastních. S těma více rána má bych byl opatrnej, hlavně na PC systém vidí zda míříte a střílíte na vlastního (a modráte rychle), nebo míříte a střílíte na nepřítele a vlastní vám na poslední chvíli vjede do střely (a systém vás chvíli toleruje).  Na Blitzu bych to čekal obdobně, ikdyž podle stížnosti na Blitzových forech na teamkillery to zatím nefunguje plnohodnotně.

maho325 #17 Posted 26 July 2014 - 07:04 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 14799 battles
  • 154
  • [CB-CZ]

View PostJanGottwald, on 24 July 2014 - 01:51 PM, said:

Tak zase se u mě po nějaké době hraní objevilo několik dotazů:

3. Po nějaké době hraní se u mě vykrystalizovalo to, že se mi líbí spíš lehčí a obratnější tanky s poloautomatickými a rychlými kanóny.

Bohužel podle stromu takových strojů u německé strany moc nepotkám. Lehkých a hbitých vozidel na vyšších tierech celkově moc není co? Všechno už jsou pak těžké a pomalé tanky a to se mi po zkušenostech s mým momentálním těžkým tankem moc nezamlouvá. Nějaký tip, na co se zaměřit? 

Díky

Doporučil bych střední tanky. I německé na vyšších tierech by se Ti mohly líbit

Libosh1 #18 Posted 03 August 2014 - 08:31 AM

Private

• Player
  • 225 battles
  • 2

Čau lidi, 

takovy hloupý dotaz na blíž, nikde jsem si nevšiml jak se daji prodat tanky, vím ze to rám někde je, ale ne a ne to najit

diky za odpoved

Libosh1 #19 Posted 03 August 2014 - 08:32 AM

Private

• Player
  • 225 battles
  • 2

Mělo tam byt na blitz a hraju na tabletu ipad

maho325 #20 Posted 03 August 2014 - 10:46 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 14799 battles
  • 154
  • [CB-CZ]
Vpravo od tlačítka bitva je tlačítko s tankem a 2 ozubenyma kolečkama, na to zmacknes, dostaneš se do výzkumu tanku a tam je vpravo dole tlačítko Prodat.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users