Jump to content

Několik dotazů naprostého nováčka ve světě WoT Blitz

• Please log in to reply
79 replies to this topic

svk_filip #21 Posted 18 August 2014 - 05:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2642 battles
  • 22
  • [GANS]
Ako mam zmenin jazyk vo WoTB na cesky?

iPad mini / hram iba tazke tanky! Vyskum: IS-8, Tiger 2, M6

maho325 #22 Posted 18 August 2014 - 10:14 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 14797 battles
  • 154
  • [CB-CZ]
Domnívám se že jazyk si WoTBlitz nastavuje podle jazyku iPadu. Pokud přepneš iPad do francouzštiny, bude na Tebe Blitz hovořit francouzsky (v rámci jazyků v kterých funguje iPad a v kterých funguje Blitz). takže potřebuješ přepnout iPad na češtinu, případně slovenštinu, pokud je pro iPad i Blitz připravená.

iPad mini model MF432NF/A, ver.: 9.3.5

Tanks: E50M, E100, Leopard PTA, Tiger I, Jagdpanther II,  VK 30.01 (H)

Premium : Löwe, Pz.Kpfw IV hydrostat.

svk_filip #23 Posted 18 August 2014 - 11:02 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2642 battles
  • 22
  • [GANS]
Jazyk iPadu mam na slovencinu ale pravdepodobne slovencina vo wotb neni ako to je aj vo wot... Myslim ze sa mi jazyk neprestavi pretoze slovencinu nema v databaze a automaticky do cestiny mi to neda lebo nemam ipad v cestine, asi.

iPad mini / hram iba tazke tanky! Vyskum: IS-8, Tiger 2, M6

PictusCZ #24 Posted 19 August 2014 - 08:56 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 2372 battles
  • 149

View PostJanGottwald, on 14 July 2014 - 02:02 PM, said:

Zdravím. Měl bych několik dotazů k této hře. Zatím jsem se snažil některé informace vygůglit, ale jelikož o WoT Blitz toho zatím moc není a oproti WoT normálnímu je odlišné, nechci zbytečně studovat něco z normálního WoT, když to potom ve hře nenajdu.

1. Jaký národ byste mi jako nováčkovi doporučili? Co jsem zatím sledoval jen tak podle vzhledu, nejvíc se mi líbí německá technika. Dočetl jsem se, že ruská je zase nejlepší a nejdostupnější pro nováčky, ale nikdy jsem ruské věci neprožíval. Vždy jsem ve hrách hrál za USA, ale zde se mi prostě líbí Němci a nemůžu si pomoct.

2. Mám momentálně několik tanků USA a nechápu hlavně vlastnosti střelby. Jeden můj tank má zásobník na 5 nábojů, což je skvělé pro rychlou střelbu, ale některé musí nabíjet po každé střele. Toto je vlastnost tanku, nebo nějakého vylepšení? Občas totiž vidím hráče, že mají tak rychlou střelbu, že tank po sobě vypálí třeba 4 salvy strašně rychle a já čumím kde to vzal. Je tato informace někde uvedena před nákupem tanku, nebo v jeho statistikách? 

3. Celkově bych si rád nastudoval nějaké materiály. Má cenu zabřednout do WoT informací, nebo je lepší počkat až bude něco pro WoT Blitz?

4. Jde ve hře zobrazit nějaká historie tanku? Myslím jako historické informace o vzniku tanku atd...

5. Jde vypnout informace o FPS a Pingu na obrazovce?

Díky

ad 1) Já hraju taky rád Němce, ale nejsem si jist, jestli to jako "národ první volby" je ve WoTB dobrý nápad - jejich tanky jsou v některých ohledech trochu ehm... specifické... a třeba německá střední lajna ve WoTB nic moc pro začátečníka není. Přijde mi, že jejich stroje chtějí trochu cviku, takže jako začátečník bych je asi úplně nebral. Pro nováčka mi možná přijdou nejlepší amíci - tam se ty tanky hrajou pořád +/- podobným stylem, v rámci jedné lajny, a jsou leckdy dost odolné (aspoň ty těžké), což začátečník asi celkem ocení, protože se ti často "povede" někam blbě vjet a pár jich slíznout :-)

ad 2) Ano, některé tanky na nižších tierech mají zásobníky, které umožňují vypálit několik ran v rychlém sledu, což je pak následováno delším přebitím. To je vlastnost daného tanku. Má to jen pár strojů, většinou takové ty malorážné (kolem 20mm) kanony. Vyšší kalibry to (zatím) ve WoTB nemají, byť v klasickém WoTku jsou i vyšší tanky "zásobníkové"

ad 3) Tak asi ne do toho "zabředávat" 100%, nicméně obecné principy podle mě zůstávají platné, čili nějaké ty základní taktiky a postupy určitě nezaškodí si přečíst :-)

ad 4) Přímo in-game ne, je to na webu, ale přímo ve hře tyto informace zatím nenajdeš. Možná v budoucnu, ale není to jisté.

ad 5) Nevím o tom ;-)

Edited by PictusCZ, 19 August 2014 - 08:56 AM.

Herní HW: iPad mini retina 32GB

Stroje: M26 Pershing || E-75 || T-127 || T-25 || Hetzer || T20

Jsem fanoušek německé techniky, ale VK3002M je peklovehikl...

anonym_I1gpzy2D9E3q #25 Posted 19 August 2014 - 12:20 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 99

Díky za odpovědi.

Rozjel jsem nakonec všechny větve u všech národů, abych ochutnal vše a zjistil co mi nejvíc sedí. Zatím se mi nejvíc líbí stíhači tanků z německé a americké strany a potom hlavně střední tanky. Takovej Sherman nebo Lee kolikrát udělá pěknou paseku a ani ruská T-28 není k zahození. Je pravda, že německá strana asi není moc optimální pro mě jako začátečníka, protože se teď dost trápím u VK 36.01 (H) a vím, že jeho následovníci jsou snad ještě horší. Je to pomalý, neohrabaný a připadá mi, že já jsem z papíru a všichni ostatní jsou vůči mým střelám imunní. Chci to ale přetrpět a jít přes něj dál. I když se mi ze začátku nelíbily těžké tanky asi je pojedu taky, protože jsem byl znechucen VK 30.01 (H), ale dám jim hlavně z americké strany šanci. U tanků zatím nepoužívám žádné vylepšení vlastností (periskop, pásy atd...), protože to na těch nižších tierech asi nemá moc smysl a ty procenta který tyto věci přidávají, mi za tu cenu připadají hodně malá. 

PictusCZ #26 Posted 21 August 2014 - 10:39 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 2372 battles
  • 149

View PostJanGottwald, on 19 August 2014 - 01:20 PM, said:

Díky za odpovědi.

Rozjel jsem nakonec všechny větve u všech národů, abych ochutnal vše a zjistil co mi nejvíc sedí. Zatím se mi nejvíc líbí stíhači tanků z německé a americké strany a potom hlavně střední tanky. Takovej Sherman nebo Lee kolikrát udělá pěknou paseku a ani ruská T-28 není k zahození. Je pravda, že německá strana asi není moc optimální pro mě jako začátečníka, protože se teď dost trápím u VK 36.01 (H) a vím, že jeho následovníci jsou snad ještě horší. Je to pomalý, neohrabaný a připadá mi, že já jsem z papíru a všichni ostatní jsou vůči mým střelám imunní. Chci to ale přetrpět a jít přes něj dál. I když se mi ze začátku nelíbily těžké tanky asi je pojedu taky, protože jsem byl znechucen VK 30.01 (H), ale dám jim hlavně z americké strany šanci. U tanků zatím nepoužívám žádné vylepšení vlastností (periskop, pásy atd...), protože to na těch nižších tierech asi nemá moc smysl a ty procenta který tyto věci přidávají, mi za tu cenu připadají hodně malá. 

Pro začátečníka bych asi moc nedoporučoval TDčka (ono to vypadá jako hrozná prča s tím někam zalézt a jen střílet ze křoví, ale taková prča to zas nejni), podle mě by se ti jako začátečníkovi mohla líbit americká střední či těžká lajna a ruská těžká lajna. Němce bych radši vynechal a ruský střeďáky tak 50/50 - třeba já osobně jsem s T-34 vůbec v klasickým WoTku neuměl hrát, ale taky nejsem děda vševěda, takže tím netvrdím, že tobě to taky nutně nepůjde :-) Každopádně hodně štěstí a k 3601H, když už jsi s ní začal - je potřeba vydržet a trochu se s tím tankem sžít. Já už na něm mám teď komplet vše a s tím 88mm kratším dělem, 100% posádkou, pár doplňkama (ventilace, nabiják) to už švihá celkem pěkně. Ale uznávám, že tenhle tank má tu "nasírací" fázi docela dlouhou... Taky jsem párkrát málem flákl vzteky tabletem o stůl, jak mi to s ním nešlo :-D

expertmartas #27 Posted 05 October 2014 - 06:32 PM

Private

• Player
  • 14697 battles
  • 4
Ahoj,prosím poraďte.Dají se nějak převest volné zkušenosti a vylepšení do další hry při koupě nového tanku?Ďekuji

PictusCZ #28 Posted 05 October 2014 - 08:44 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 2372 battles
  • 149

Jelikož se přiznám, že moc nechápu dotaz, stručně napíšu, jak volné XP fungujou:

- do banku "volných zkušeností" (které lze použít na výzkum čehokoliv) se automaticky připíše 5% zisku z každé bitvy

- kromě těch 5% je ještě možné převádět za goldy zkušenosti na "volné" a to ve dvou případech:

a) U ne-prémiového stroje po dosažení elitního stavu (= je nutné vyzkoumat úplně vše, co na daném stroji lze zkoumat, včetně stroje navazujícího) lze zkušenosti "nad limit" převádět na volné

b) U prémiového lze převádět na volné zkušenosti už od začátku, protože prémiový stroj se vyznačuje tím, že jej dostanete automaticky v elitním stavu a není nutné vše zkoumat. Ale i zde probíhá onen převod zkušeností prémiového stroje na "volné" za goldy

A teď si tipnu, kam směřoval tvůj dotaz - pokud se ptáš na to, že ti po výzkumu všeho zbyly nějaké zkušenosti a chceš je zužitkovat dál, tak si je můžeš po dosažení elitního stavu stroje převést na volné zkušenosti a použít je na dalším stroji. Vylepšení (motory, výzbroj) se dá použít tehdy, pokud následující tank využívá stejné moduly (motor či kanon).

No a pokud se ptáš na vylepšení typu nabiják, ventilace atd., tak odpověď zní ne, to se nepřenáší a na každém tanku si jej kupuješ znovu.

Snad jsem ti pomohl ;-)

P.S: Nedá mi to si nerejpnout - čtu u tebe, že máš 2168 bitev, tos ještě nepobral, jak tyhle věci fungují? :-)

expertmartas #29 Posted 06 October 2014 - 04:45 AM

Private

• Player
  • 14697 battles
  • 4

View PostPictusCZ, on 05 October 2014 - 09:44 PM, said:

Jelikož se přiznám, že moc nechápu dotaz, stručně napíšu, jak volné XP fungujou:

- do banku "volných zkušeností" (které lze použít na výzkum čehokoliv) se automaticky připíše 5% zisku z každé bitvy

- kromě těch 5% je ještě možné převádět za goldy zkušenosti na "volné" a to ve dvou případech:

a) U ne-prémiového stroje po dosažení elitního stavu (= je nutné vyzkoumat úplně vše, co na daném stroji lze zkoumat, včetně stroje navazujícího) lze zkušenosti "nad limit" převádět na volné

b) U prémiového lze převádět na volné zkušenosti už od začátku, protože prémiový stroj se vyznačuje tím, že jej dostanete automaticky v elitním stavu a není nutné vše zkoumat. Ale i zde probíhá onen převod zkušeností prémiového stroje na "volné" za goldy

A teď si tipnu, kam směřoval tvůj dotaz - pokud se ptáš na to, že ti po výzkumu všeho zbyly nějaké zkušenosti a chceš je zužitkovat dál, tak si je můžeš po dosažení elitního stavu stroje převést na volné zkušenosti a použít je na dalším stroji. Vylepšení (motory, výzbroj) se dá použít tehdy, pokud následující tank využívá stejné moduly (motor či kanon).

No a pokud se ptáš na vylepšení typu nabiják, ventilace atd., tak odpověď zní ne, to se nepřenáší a na každém tanku si jej kupuješ znovu.

Snad jsem ti pomohl ;-)

P.S: Nedá mi to si nerejpnout - čtu u tebe, že máš 2168 bitev, tos ještě nepobral, jak tyhle věci fungují? :-)

díky,jak to funguje jsem samozřejmě pochopil.ale přeci jenom jsem se zeptal zda v tom není nějaký fígl a nepromarnit tolik bodů na vylepšení.

PictusCZ #30 Posted 06 October 2014 - 09:58 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 2372 battles
  • 149
Ne, fígl v tom není :-)

expertmartas #31 Posted 06 October 2014 - 02:42 PM

Private

• Player
  • 14697 battles
  • 4

View PostPictusCZ, on 06 October 2014 - 10:58 AM, said:

Ne, fígl v tom není :-)

no tak jdu koupit nový tančík ...

diky za rady

lacika_dnb #32 Posted 19 December 2014 - 09:38 PM

Private

• Player
  • 75 battles
  • 2
Ako sa presuva posadka?

TNNT #33 Posted 04 January 2015 - 04:11 PM

Private

• Player
  • 20398 battles
  • 5
  • [TOPSK]
Dobry den bylo by mozne udelat funkci ... Ve hre a to tu ze by jsi mohl hrac dat na svuj tank vlajku statu .. Zeme odkud hraje bylo by to daleko zajimevjsi ze bych videl kdo odkud je primo ve hre :-) stacilo by s kazde strany mala vlajecka danneho statu hrace :-) nevim jestli pisu jsem spravne ale jako typ na vylepseni a zajimavejsi hry na hracim poli.... Dekuji tomas (TNNT ) ve hre

kamireines #34 Posted 30 January 2015 - 02:27 AM

Lance-corporal

• Player
  • 13398 battles
  • 47

Zdravím vas..jsem nováček 14 dnu..na zacatku mi systém dal britský tank,jenže,jelikož jsem proti  USA a jeho patolizalum,tak jsem přesedlal na rusky T 34,mel jsem uz i to IS ale desnej lenoch..další mam Pz 3A v plné palbě na výdělek.je rychlý,rychle dobíjí ma i průraz,další mam Pantera..Jediné co moc mi nesmakuje,jsou náboje..Jsou tam 3 druhy a mam dojem,ze byt zkusim jakýkoliv je to stejné a tank který ma o 200zivota méně mne dostane třeba na 2-3 rany...poradte mne ty naboje..Díky..

A také bych rad s někým třeba do čety,ale dobre by bylo kdyby to šlo,aby nás bylo vice..

konias74 #35 Posted 30 January 2015 - 06:13 AM

Sergeant

• Player
  • 27654 battles
  • 385

No,  máš přes 2000 bitev a teprve teď pátráš po tom jak funguje munice? Bez urážky, tvoje výsledky tomu odpovídají. 

AP ... standard munice,  Apcr/Heat ... prémiového ammo za kredity nebo goldy s vyšší penetrací,  nabíjej,  když neprorazíš AP. Pak máš ještě He náboje.  Ty mají větší dmg, ale nízkou penetraci. Používají se na málo pancéřované cíle,  reset capu nebo, když neprobiješ jinou municí. Penetrace a dmg se liší podle ráže děla. 

No a ty tanky hrozných USA a třeba GB pomáhali porazit nácky. To tě také vadili USA? Taky nemám rád Rusko a bývalý SSSR už vůbec ne, ale proč bych nehrál výtečné ruské HT:). Ale politika sem nepatří. 

Německé tanky nejsou moc vhodné pro nováčky. Právě to ruské IS (žádný lenoch, je to docela svižný HT, lenoch je třeba KV-3) bys měl jezdit radši než Pantera. Panter je specifické MT, spíš sniper a obzvláště na těchto malých mapách vyžaduje zkušeného hráče. Myslím, že ve velkém WOT se uplatní Panther lépe než v Blitzu, jezdil jsem ho tam a jako sniper je výtečný.

Poradil bych tě, aby jsi si nastudoval mechaniku hry, tanky a jejich slabé stránky, protože bez toho nebudeš nepřítele prostřelovat ani s goldovou municí.

Ideální na sbírání zkušeností s hrou je KV-1, odpustí spoustu chyb, má výborný pancíř a dobré dělo. Panther ti neodpustí vůbec nic.

Edited by brumowski, 30 January 2015 - 06:59 AM.

Skončil jsem s hraním této,  kdysi výborné,  hry. Tak teď už je to doufám definitivní konec...

DeltaIndiaDelta #36 Posted 30 January 2015 - 09:17 AM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

View Postbrumowski, on 30 January 2015 - 07:13 AM, said:

No,  máš přes 2000 bitev a teprve teď pátráš po tom jak funguje munice?

Tipuju že má cizí účet. Píše že je nováček 14 dní, to by musel hrát 140 her denně, to je při průměrné délce hry 4 minuty 9 hodin denně. Tedy ne že by to nešlo, ale přijde mi to nereálné. ;)
Aktuálně mě na tomto fóru ani v Blitzu nezastihnete. Dávám si pauzu v bláhovém očekávání, že třeba WG dokope tu hru opět do stavu, kdy mě bude bavit.

kamireines #37 Posted 30 January 2015 - 11:28 AM

Lance-corporal

• Player
  • 13398 battles
  • 47

Mam svůj účet n​ni ničí a nebyl..prosté mam na to CAS při své prací :-)  

Mate pravdu ze Panter mi neodpustil nic..průraz mala a hned jde ke dnu....pravdaje,ze jsemsi všiml IS a jsou dobré..

Opravdu americké mne nezajímají,,já jediné německé či ruské,,každý ma své jak jsem četl v odborné knize..Ze stiham tolik her?NO,když dostanu zásah tak vyskocim ze hry a jedu jiným tankem hru..

Jinak pravda je,zejsem už tynaboje zkoušel,ovšem  i ty prubojnemnohdy na to IS nestačí,zvláště když si stoupne celém a jsem na delší vzdálenost,to jen do něj cvrnkam jako když hazes hrách na zed :-) 

Ted budu zvyšovat levém z T34....To KV1 jsem mel,ale lenoch první třídy.Než se otočil či hlaveň obrátil,takkolem mne jezdil jinej dokola a ucvrnkal mne flusbrokem :-D 

Ještě to budu nějakou dobu trénovat a potombych rad do čety,ovšem četa je u mne 12 tanku a ne 2..

Také vidím jak mnohdy zbytečné je cela sestava zničena díky tomu,ze se špatně rozestaví a nekryjí jeden druhému boky či zadek.

Jinak díky za radu na ty naboje..

DeltaIndiaDelta #38 Posted 30 January 2015 - 12:00 PM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

Tedy ne že bych byl nějaký grammar nazi, ale neškodilo by pro začátek použít aspoň automatickou kontrolu pravopisu. Musel jsem zapojit všechny lexikální moduly a křišťálovou kouli, abych odhadnul původní smysl některých vět. Nyní k problematice.

Střílet na nějaký tank Pantherem zepředu je ve většině případů čirá ztráta času. Přirovnání k hrachu a zdi sedí na 100%. Začni jednoduchým pravidlem - "když to 2x po sobě dingne, stojím blbě". Znamená to změnit pozici, najet si z boku, zezadu, nebo prostě volit jiný cíl. Tečka finito. Další věc - vyzkoumej si na Pantherovi nejlepší dělo. Dává sice menší dmg, ale penetraci má podstatně lepší, takže nastřílíš aspoň něco.

Na pomalost těžkých tanků si zvykni. Prostě pomalé jsou a budou, často i když je vyzkoumáš na max (mimochodem to jsi ještě nejel třeba v T95 - 12km/h z kopce po větru). Nesmíš se nechat objíždět středním tankem. Pokud se necháš, tak chcípneš. Když vidíš/cítíš hrozbu od středního tanku, je třeba se pohybovat kolem překážek - zdi, skály, voda nebo aspoň prudký kopec apod. Pak tě nemůže objíždět plnou rychlostí, bude dělat půlkruhy nebo jenom jezdit tam a zpět, z toho plynou šance na zásah (pro tebe). Je třeba ho sejmout dřív než on tebe, měl bys mu dávat větší pecky než on tobě. Někdy se povede ho třeba přimáčknout k něčemu, pak se nemůže hnout vůbec.

Nicméně počítej s tím, že pokud je řidič středního tanku opravdu zkušený, tak dokud nebudeš svůj tank ovládat na 100%, nemáš šanci. Co to znamená? Nesmíš tam být sám. V těžkém tanku výlet sólo = konec. Přičemž výlet sólo je totéž co zůstat stát a nechat si zbytek týmu ujet.

V lehkém nebo středním se to dá někdy dodatečně zachránit šikovným útěkem.

Edited by didhfzshf, 30 January 2015 - 12:13 PM.

Aktuálně mě na tomto fóru ani v Blitzu nezastihnete. Dávám si pauzu v bláhovém očekávání, že třeba WG dokope tu hru opět do stavu, kdy mě bude bavit.

kamireines #39 Posted 30 January 2015 - 01:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 13398 battles
  • 47

Ano,přesné.Tým mi ujel na jinou stranu a já tedy zůstal,jenže mne sundal těžší tank spolu s lehkým,který mne ubrokoval :-) 

Pravda je,ze pokud mam zrovna střední tank a jedu se dvěma těžkými je souhra lepší.oni je likvidují a zavavuji ze dvou pozic a já stihnu nepřítele objet-pokud ovšem není někde skryty jiný ze strany který mne ukamenuje..

Jinak se omlouvam ze připadne hrubky,ale píši z tabletu a ten si mnohdy sam něco  po ukončení vety pozmění za slova..

DeltaIndiaDelta #40 Posted 30 January 2015 - 02:04 PM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

Když vidíš, že tým jede celý někam, nemá smysl sám jet jinam, i když si myslíš že tam je to lepší. Někdy se stane, že se tým nechá strhnout k nějakému nesmyslnému přesunu (typicky když v Dolech všichni vyrazí třeba pod maják a nikdo na centrální kopec). V takovém případě je pořád lepší držet za jeden provaz, než se při tom špatném rozhodnutí ještě nechat zbytečně zabít. Navíc se občas stává, že je protivník tou nesmyslnou taktikou tak zblblý, že to stejně prohraje.

Jinak co se týče toho nenechání se objíždět, koukni třeba na toto video:

Je to sice z velkého WOT, ale to nevadí. IS8 začíná objíždět T95. Na otevřeném prostranství by ho udolal, ale T95 udělá manévr ke stěně a IS8 končí.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users