Jump to content

Základní taktiky k mapám - Doly

Doly taktika

• Please log in to reply
20 replies to this topic

Sariel_ #1 Posted 20 August 2015 - 01:06 PM

First Sergeant

• Player
  • 5506 battles
  • 1,951

Občas když vidím, kam se po začátku někteří členové týmu rozjedou, tak se mi chce brečet. Takže jsem se rozhodl začít s tutoriály na jednotlivé mapy. Jako první jsem vzal jednu ze základních map a to jsou Doly. Tutoriál se bude orientovat dle tohoto stronku obrázku, který jsem upravil v malování :child:

Obecné rady pro všechny typy tanků - NIKDY nejezděte už od začátku okolo kopce přes město (vyškrtnutá oblast). Pokud máte medko, jste potřeba na kopci, pokud máte heavynu, tak než tam dojedete tak už může být po bitvě nebo se pak dostanete do křížové palby od TDček na camper postu (oblast 3) a medek z kopce.

Medka, lighti

1. Pokud máte medko/lightko nebo nějakej rychlej tank, tak je vaší povinností jet na kopec (žlutá značka uprostřed mapy). Kdo obsadí kopec, má obrovskou výhodu nad nepřátelským týmem a troufnu si říct, že vyhrává 80% bitev.

2. Pokud má nepřátelský tým více medek, i tak zkuste jet na kopec, někdy se stane, že nepřítel není tak zkušenej a na ten kopec nepojede. Pokud tam pojede jednoznačná přesila, zkuste je hitnout při přejezdu na kopec a pak odtamtud odjeďte. Ideálně můžete zkusit obchvat přes ostrov (oblast 1), kde je ze začátku můžete ostřelovat a následně tlačit dál až k jejich spawnu. Můžete také zvolit obchvat přes město (teď už ano, ale rozhodně ne od začátku bitvy), vše záleží na rozmístění nepřítele. Pokud má několik TDček, která kempí, pak se dostanete do křížové palby, tudíž je lepší obchvat přes ostrov. Naopak pokud má hlavně heavyny pod kopcem (oblast 2), tak se (zejména pokud startujete na severní základně) vyplatí spíše obchvat přes město.

Taktika ze severní báze, z jižní je prakticky totožná akorát naopak. Zelené čáry značí střelbu, červené váš pohyb a žluté křížky značí pravděpodobný střet s nepřítelem. Nejdříve jedete ze spawnu medek (oblast 3) na kopec, pak jsou tam 2 již zmíněné individuality pokud by byl nepřítel v přesile a obsadil kopec (hlavně se tam nesnažte za každou cenu vyjet, ale někdy na druhou stranu je lepší obětovat pár HP abyste ten kopec měli, to už je na rozhodnutích hráče v dané situaci). Každopádně primární je obsadit kopec, pokud se vám to podaří tak už je vcelku jasné co dělat. 

Heavyny, pancéřované TDčka (jako třeba JagdpzE-100)

1. Tady není absolutně co řešit, máte jenom jednu jedinou možnost kam jet. Největší chyba co můžete udělat je jet okolo kopce nebo, nedejbože, zakempit to na ostrově. Prostě musíte jet přímo pod kopec do oblasti 2, kde (pokud vaše medka obsadili kopec) musíte chránit vaše medka, aby na ně nevyrushovali nepřátelské heavyny a neztratili tak důležitý kopec, který se vám podařilo obsadit. Nejednou se mi stalo, že jsem sice obsadili kopec, ale protože naše heavnky kempily nebo jely nesmyslně okolo, tak tam na nás vyjely heavyny a kopec i bitvu jsme zbytečně ztratili. Pokud nepřátelské medka obsadí kopec, tak se musíte trochu zatáhnou a ideálně se přitisknout k úpatí toho kopce, abyste se nedostali do křížové palby od medek z kopce a počkat až vaše medka dokončí obchvat a dostanou se jim do zádě (jistě, to je ideální případ, když vaše medka budou inteligentní, ne vždycky to tak samozřejmě je).

TDčka

Jak jsem již několikrát zmiňoval, TDčka nehraju, ale i tak dovedu říct, kde aspoň trochu můžete tomu týmu pomoc. Máte vlastně 2 možnosti - buď zůstat kempit v oblasti 3 nebo jet kempit na ostrov. Pokud vaše medka obsadí kopec, tak nemá smysl zůstávat v oblasti 3 a je lepší když se přesunete na ostrov. Pokud vaše medka ztratí kopec, tak je to na vaši vlastní volbě dle konkrétní situace.

Jistě, všechno záleží na konkrétních situacích a jednotlivých bitvách, setupech týmů atd.. Ale ty základy kam máte jet ze začátku je důležité vědět, protože většina bitvy se rozhoduje na začátku tím, kam pojedete. Doufám, že ty obrázky budou aspoň trochu přehledné a že si z toho nováčci něco vezmou.

Edited by Sariel_, 22 August 2015 - 05:10 PM.

Samsung Galaxy S6 Edge, Android 6.0

[H4PKY] náborové vlákno   My YT channel   Twitch - streaming clan battles

Nichthause #2 Posted 22 August 2015 - 08:55 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 20241 battles
  • 187
  • [CB-CZ]
Zdravím Sariel,
myslím že tohle je dobrý nápad ;) na cz/sk fóru přesně tohle chybělo. Za mě palec nahoru a těším se na další taktiky... :)

85swat85 #3 Posted 25 August 2015 - 01:21 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1544 battles
  • 49
  • [PLKRS]

Super navod.

Kedze je to hlavne pre zaciatocnikov, tak jedna prosba pre hracov na Hetzeri. Hetzer, ak je top tier tank, tak musi utocit na kopec, v tier 4 je to vlastne heavy tank a nie TD.

Pre hracov Matildy - nechodte prosim k majaku, kym tam pridete je po bitke :)

Also playing as 85swatMT

DeltaIndiaDelta #4 Posted 26 August 2015 - 07:18 AM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

View Post85swat85, on 25 August 2015 - 02:21 PM, said:

Kedze je to hlavne pre zaciatocnikov, tak jedna prosba pre hracov na Hetzeri. Hetzer, ak je top tier tank, tak musi utocit na kopec, v tier 4 je to vlastne heavy tank a nie TD.

Takových hetzerů útočících na kopec jsem už viděl hromádku. Všechny měly jednu společnou vlastnost - šel z nich dým. ;)

Cesta na kopec je přes otevřené prostranství a pod kopcem jsou minimálně 2 cesty, jak se se dostat k TD z boku nebo zezadu. Pokud nemáš krytí, tak to je jasná sebevražda.

Aktuálně mě na tomto fóru ani v Blitzu nezastihnete. Dávám si pauzu v bláhovém očekávání, že třeba WG dokope tu hru opět do stavu, kdy mě bude bavit.

85swat85 #5 Posted 26 August 2015 - 03:21 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1544 battles
  • 49
  • [PLKRS]

Tak neviem, ale ak je Hetzer top tier tak to nie je take klasicke TD a ludia s nim zvyknu hrat inak a je skoda nevyuzit jeho potencial.

Also playing as 85swatMT

esprit_cz #6 Posted 26 August 2015 - 08:21 PM

First Sergeant

• Player
  • 41678 battles
  • 5,126
  • [SCRY]

View Post85swat85, on 26 August 2015 - 03:21 PM, said:

Tak neviem, ale ak je Hetzer top tier tak to nie je take klasicke TD a ludia s nim zvyknu hrat inak a je skoda nevyuzit jeho potencial.

Každý má nějaký svůj herní styl a je úplně jedno co má za tank! Je pravdou, že se musíš podřídit typu tanku. Hetzer je na svém tieru bestie, ale musíš si uvědomit, že také nejsi nesmrtelný! Sám bych s ním rozhodně na kopec nejel. Chce to podporu medka, co tě bude chránit po dobu nabíjení. Ale na IV. tieru čekat a spoléhat se, že ti někdo pomůže, bych tolik nečekal. Pořád je to jednoduše řečeno divočina, kdy pomalu každý kope sám za sebe. Až na vyšších tierech hráčům dochází podpora druhého spoluhráče. Protože, když zdechne jeden, potom druhý a třetí, je jasné, že je konec se všemi. Já razím odvěké moto, "v jednotě je síla!"

Edited by esprit_cz, 27 August 2015 - 10:00 AM.

DeltaIndiaDelta #7 Posted 27 August 2015 - 07:03 AM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

View Postesprit_cz, on 26 August 2015 - 09:21 PM, said:

Pořád je to jednoduše řečeno dívčina,

:ohmy: Tak teď jsi mě naprosto dostal. Vůbec netuším, jestli to je překlep, nebo záměrný termín, nebo záměrný překlep mající vyvolat divoké představy. :D

Ale k tomu zbytku - přesně tak. Pokud mám Hetzer a jsem top tier, tak i nadále platí, že cokoliv červeného jinde než přede mnou je automaticky fatální problém. Takže vydat se v Dolech na centrální kopec jedině tehdy, když vývoj bitvy nasvědčuje tomu, že mě nic nepřekvapí z jiných směrů.

Ona ta situace potom rozhodně není záviděníhodná. Stojíš čelem třeba proti Matildě, vypálíš (na jednu ránu ji stejně nedáš ) a najednou zpoza ní vyrazí A20, využívá reload time a objíždí tě. A co teď? Jsou dvě možnosti - začneš se točit za A20 a tím vystavíš bok Matildě? Nebo se nehneš, pálíš po Matildě a necháš si A20 za zadkem? (Místo Matildy si představ třeba i něco jiného, bylo to první co mě napadlo.) V té situaci je špatně cokoliv.

Můj názor je, že prakticky s jakýmkoliv TD se má nejdřív chvíli počkat, kam a jak se pohne vlastní tým. Podle toho je potřeba buď volit sniper post, nebo jet v druhé linii jako podpora. Sledovat minimapu a reagovat na změnu situace přesunem a podporou tam, kde to je potřeba. Hetzer je navíc docela rychlej, takže tam jsou ty přesuny pohotové a účinné.

Edited by DeltaIndiaDelta, 27 August 2015 - 07:04 AM.

Aktuálně mě na tomto fóru ani v Blitzu nezastihnete. Dávám si pauzu v bláhovém očekávání, že třeba WG dokope tu hru opět do stavu, kdy mě bude bavit.

esprit_cz #8 Posted 27 August 2015 - 10:02 AM

First Sergeant

• Player
  • 41678 battles
  • 5,126
  • [SCRY]

View PostDeltaIndiaDelta, on 27 August 2015 - 07:03 AM, said:

:ohmy: Tak teď jsi mě naprosto dostal. Vůbec netuším, jestli to je překlep, nebo záměrný termín, nebo záměrný překlep mající vyvolat divoké představy. :D

Omlouvám se. Překlep. Nebo spíš automatická oprava, kterou jsem přehlédl:-D "Divočina" tam mělo být

Edited by esprit_cz, 27 August 2015 - 10:03 AM.

DeltaIndiaDelta #9 Posted 27 August 2015 - 10:37 AM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

Tak to jo. Ale "dívčina" lépe vystihovala situaci. ;)

Jinak divočina je to kolikrát i na vyšších tierech. Pokud není četa, tak spolehnout na podporu od vlastního týmu se nedá prakticky vůbec. O to větší můj obdiv mají hráči, kteří i přesto jedou solo TD od tieru 8 nahoru a něco při tom i nahrajou. Není to nic lehkého.

Edited by DeltaIndiaDelta, 27 August 2015 - 10:38 AM.

sysel20 #10 Posted 27 August 2015 - 11:45 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 5605 battles
  • 111

View PostDeltaIndiaDelta, on 27 August 2015 - 10:37 AM, said:

Jinak divočina je to kolikrát i na vyšších tierech. Pokud není četa, tak spolehnout na podporu od vlastního týmu se nedá prakticky vůbec. O to větší můj obdiv mají hráči, kteří i přesto jedou solo TD od tieru 8 nahoru a něco při tom i nahrajou. Není to nic lehkého.

Tak jo. Znamená to, že když mne načapáš, jak se pinožím s Obj.704 nebo s Obj.268, že mne budeš šanovat ?? (aspoň trošku :-))

esprit_cz #11 Posted 27 August 2015 - 11:48 AM

First Sergeant

• Player
  • 41678 battles
  • 5,126
  • [SCRY]

View PostDeltaIndiaDelta, on 27 August 2015 - 10:37 AM, said:

Spíš bych to nazval nahodou. I když, někdy klobouk dolu

DeltaIndiaDelta #12 Posted 27 August 2015 - 02:05 PM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

View Postsysel20, on 27 August 2015 - 12:45 PM, said:

když mne načapáš, jak se pinožím s Obj.704 nebo s Obj.268, že mne budeš šanovat ?? (aspoň trošku :-))

To záleží jenom na tom, jakou budeš mít barvu. Když se při tom budeš červenat, tak slitování nečekej. ;)

Sysel19 #13 Posted 27 August 2015 - 02:38 PM

Sergeant

• Player
  • 21596 battles
  • 313
Tvl, fakt pomalovany indian na valecne stezce, bojim, bojim :hiding:

Edited by Sysel19, 27 August 2015 - 02:39 PM.

T-34 / KV -1 / IS-3 I  IS-7 I  T-150 / KV-3 IS-8 T-54 I  T-62A /  Obj.704  / Obj.268

lexoun15 #14 Posted 18 March 2017 - 11:58 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4417 battles
  • 10
Je to pravda hetzer je na svym tieru bestie ale ja davam prednost SUckum maji tochu vetsi damage a healty

EndToast_LOCA #15 Posted 22 April 2017 - 10:41 AM

First Sergeant

• Player
  • 33879 battles
  • 1,245
  • [R2W]
Dúfam, že prídu aj iné mapy. Niektorí hráči základy nevedia doteraz.

arathorrn #16 Posted 22 April 2017 - 01:36 PM

First Sergeant

• Player
  • 28379 battles
  • 1,786
  • [TFCZ]

View Postmatko007, on 22 April 2017 - 10:41 AM, said:

Dúfam, že prídu aj iné mapy. Niektorí hráči základy nevedia doteraz.

Tohle se týká starých Dolů. Tuhle skvělou mapu už podělali. 

VIRIBUS UNITIS 

Vae victis! 

Discord : arathorrn #5663          http://tankova-fronta.webnode.cz

EndToast_LOCA #17 Posted 26 April 2017 - 06:50 AM

First Sergeant

• Player
  • 33879 battles
  • 1,245
  • [R2W]

View Postarathorrn, on 22 April 2017 - 02:36 PM, said:

Tohle se týká starých Dolů. Tuhle skvělou mapu už podělali. 

Oni "podělali" skoro všetko.

MisaqweVonBrux #18 Posted 26 April 2017 - 11:20 AM

Lance-corporal

• Player
  • 5290 battles
  • 58
  • [QPYM]
Edit

Edited by MisaqweVonBrux, 26 April 2017 - 12:35 PM.

arathorrn #19 Posted 26 April 2017 - 11:24 AM

First Sergeant

• Player
  • 28379 battles
  • 1,786
  • [TFCZ]

View PostMisaqweVonBrux, on 26 April 2017 - 11:20 AM, said:

Vinice, Kastilie, průplav, himmelsdorf kaňon nikdy neaktualizovali (naštěstí;)

Tak to sem hlavně hodně piš, protože po čem nic, to slyší WG jako feedback. 

VIRIBUS UNITIS 

Vae victis! 

Discord : arathorrn #5663          http://tankova-fronta.webnode.cz

MisaqweVonBrux #20 Posted 26 April 2017 - 12:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5290 battles
  • 58
  • [QPYM]
Smaž to a vyřešeno

Also tagged with Doly, taktika

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users