Jump to content

Pouštní písky - základní taktiky k mapám

Pouštní písky mapy taktiky

• Please log in to reply
34 replies to this topic

Sariel_ #1 Posted 22 August 2015 - 08:58 PM

First Sergeant

• Player
  • 5506 battles
  • 1,951

Doufám, že se ta mapa takhle v češtině opravdu jmenuje, protože některý názvy měnili a já mám Blitz v angličtině. Ale myslím, že to každý pozná dle obrázku.

Ano, je to přesně ta mapa, kde plno expertů s heavynama nebo medkama kempí na těch kopcích v rohu mapy, které jsou vyšrafovány modře. Tak to s těmito typy tanků rozhodně nedělejte. Je to jedna z map, kde mají medka jiný spawn (místo objevení ) než jiné typy tanků. Spawny medek jsou červené křížky a zbylých tanků zelené. Ale na spawnu medek můžou být maximálně 3 tanky, takže pokud je medek více, tak se některá z nich spawnou na klasickém spawnu pro jiné typy vozidel. Je to také mapa, kde není problém, pokud se tým rozdělí.

Medka, lighty, rychlé tanky

Vždy než začne bitva, tak se musíte podívat, kolik a jakých má váš tým medek a kolik jich má nepřítel. Pokud je počet vyrovnaný nebo máte převahu, tak byste měli jet do oblasti, která je na obrázku označena číslem 1. Je to ideální především pro hulldown tanky, ale dá se tam i sidescrapovat dole u těch kamenů. Pokud má nepřítel lehkou převahu, tak je volba na vás, pokud si věříte tak tam jeďte, ale pokud má nepřítel velkou převahu, tak tam rozhodně nejezděte, je to prakticky sebevražda. Radši pomozte vašim heavynám, případně si můžete stouponout někam na kopeček kde je keř (jsou blízko od obou spawnů), když máte tank s dobrým dohledem tak nepřítele spotnete a máte dost času utéct a ještě ho trochu nahitovat. Případně, pokud nepříte žádná medka nemá nebo tam jeli do města, tak se jim můžete vesele vrhnout do zad. Pokud bitva ve městě probíhá pozičně a nikdo nepushuje, tak je dobré, když (pokud startujete z vrchní báze) si najedete na ten nepřátelský camper post a máte krásný výhled nepřátelským heavynám do zad. Pokud ovšem nepřítel tlačí na vaše heavyny, tak jim musíte jet co nejrychleji pomoct a ne se zdržovat někde na camper postu.

Heavyny, pancéřované TDčka

I tady musíte sledovat jaký setup tanků mají oba týmy. Když máte nějakou mobilnější heavynu jako T110E5, IS-7 nebo FV a uvidíte, že nepřátelská medka mají převahu, tak můžete jet pomoct vašim medkům. Jinak musíte jet do města. Je tam plno různých zídek a budov, kde se dá pěkně sidescrapovat, nebo pokud najedete do oblasti (číslo 2) mezi ty 2 žluté čáry, kde je takový "ďolík", ve kterém leží báze, tak tam můžete zase využívat hulldown s tanky, které se na to hodí. Ale to už je značně riskantní, protože jestli tam na vás vyjedou a váš tým vám nepomůže, tak nemáte šanci. Jinak řečeno to město obsahuje překážky různého druhu, kde můžou svůj potenciál využít téměř všechny heavyny.

TDčka

Opět vám poradím jenom tak, jak to vidím ze svých očí medkaře, případně těžáka. Modře vyšrafované camper posty nejsou špatné pro TDčka, máte odtamtud docela solidní výhled, ale jakmile se jednou spotnete tak jste dole během pár sekund. Pokud máte mobilnější TDčko, tak můžete jet pomoc medkům, pokud pancéřovanější tak heavynám, Přijde mi to jako lepší varianta než tam jenom stát a čekat, jestli to váš tým vepředu uhraje.

Opět díky za připomínky a ať vám to střílí :honoring:

Edited by Sariel_, 22 August 2015 - 09:00 PM.

Samsung Galaxy S6 Edge, Android 6.0

[H4PKY] náborové vlákno   My YT channel   Twitch - streaming clan battles

85swat85 #2 Posted 25 August 2015 - 12:34 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1544 battles
  • 49
  • [PLKRS]

TDs su casto hned vedla kolajnic na strane kde je mesto - cize medzi kolajnicami a mestom. Ja som tam zatial skoro vzdy na niekoho natrafil. Odtial sa bud navzajom ostreluju, ostreluju camperov na kopcoch, alebo sa mozu rozhodnut ci pomozu tazkym tankom v meste alebo lahkym v pusti, ale pust je podla mna pre TD velky risk, tam su medium tanky a nie je vela miesta na ukryt.

Inak super navod, tato hra by sa hrala ovela lahsie, ak by cely tim komunikoval, alebo sa aspon riadil podla stroja....nie je nic komickejsie a tragickejsie ako sledovat KV-1 co sa stvera na kopec zakempit.

Also playing as 85swatMT

Sysel19 #3 Posted 28 August 2015 - 01:53 PM

Sergeant

• Player
  • 21596 battles
  • 313
Zase - obdoba Malinovky. Devitilety strateg zaveli a tym se za nim odebere do pouste. Strateg v medku chcipne prvni a zbytek tymu po chvili bezradneho popojizdeni a marnem pokusu dostat se zpet do mesta chcipne tez. Potkava mne to cim dal casteji, vcetne tier 10 (pokousim se vycvicit posadku Obj.268). Navic ja musim opoustet vyhodna mista, protoze bych zustal sam. Pak se placam s idioty v terenu, nic nevidim a nic nezamerim, protoze jak vyhlidnu, hned neco schytam. Nastrilim nejvic, zustavam jeden z poslednich a to jeste mi blbecci nadavaji do camperu. Nejhlasiteji ti s 0 a co chcipli prvni. To mi je jedno, ale ta tupost, ktera se rozmaha, tak ta mne stale vyvadi z miry.

Edited by Sysel19, 28 August 2015 - 04:43 PM.

T-34 / KV -1 / IS-3 I  IS-7 I  T-150 / KV-3 IS-8 T-54 I  T-62A /  Obj.704  / Obj.268

Sariel_ #4 Posted 28 August 2015 - 05:30 PM

First Sergeant

• Player
  • 5506 battles
  • 1,951

View PostSysel19, on 28 August 2015 - 02:53 PM, said:

Zase - obdoba Malinovky. Devitilety strateg zaveli a tym se za nim odebere do pouste. Strateg v medku chcipne prvni a zbytek tymu po chvili bezradneho popojizdeni a marnem pokusu dostat se zpet do mesta chcipne tez. Potkava mne to cim dal casteji, vcetne tier 10 (pokousim se vycvicit posadku Obj.268). Navic ja musim opoustet vyhodna mista, protoze bych zustal sam. Pak se placam s idioty v terenu, nic nevidim a nic nezamerim, protoze jak vyhlidnu, hned neco schytam. Nastrilim nejvic, zustavam jeden z poslednich a to jeste mi blbecci nadavaji do camperu. Nejhlasiteji ti s 0 a co chcipli prvni. To mi je jedno, ale ta tupost, ktera se rozmaha, tak ta mne stale vyvadi z miry.

Nevim proc do toho zase tahas vek. Navic to ze tym jede celej do pouste neni spatne. Logicky, s TD pak nemuzes campit na tech camper postech na kopcich. Kdyz ti vadi ze nestihnes ani zamerit a dostavas rany hned jak vykouknes, na to je jedina rada - nehrej TD. To ze ti nekdo nadava do camperu, pokud campis tak je to taky logicky

Edhunter27 #5 Posted 28 August 2015 - 05:45 PM

Sergeant

• Player
  • 16440 battles
  • 278
  • [CB-CZ]
V poslednej dobe pozorujem na tejto mape tendenciu chodit do puste skoro furt. Clovek si nemoze byt isty, ze tam nestretne 7 cervenich.

Edited by Edhunter27, 28 August 2015 - 05:46 PM.

Sysel19 #6 Posted 28 August 2015 - 05:49 PM

Sergeant

• Player
  • 21596 battles
  • 313

Mily chlapce, jsi chytrejsi nez radio. Vis, ze campim, kazdemu umis poradit. Ze nastrilim presto nejvic, to jsi velkoryse pominul. Vybiras si z prispevku co se ti hodi, prihodis neco ze sve fantazie a pak kazes. Jsi choulostivy na vek, ze by pubescent ?? Potiz je, ze obcas tu placas blbosti. Mne to je jedno, ale mohou byt taci, kteri te vezmou vazne. O td fakt povetsinou jen zvanis :-).

Edit - pro sariela, samozrejme

Edited by Sysel19, 28 August 2015 - 05:53 PM.

T-34 / KV -1 / IS-3 I  IS-7 I  T-150 / KV-3 IS-8 T-54 I  T-62A /  Obj.704  / Obj.268

Sariel_ #7 Posted 28 August 2015 - 08:14 PM

First Sergeant

• Player
  • 5506 battles
  • 1,951

View PostSysel19, on 28 August 2015 - 06:49 PM, said:

Mily chlapce, jsi chytrejsi nez radio. Vis, ze campim, kazdemu umis poradit. Ze nastrilim presto nejvic, to jsi velkoryse pominul. Vybiras si z prispevku co se ti hodi, prihodis neco ze sve fantazie a pak kazes. Jsi choulostivy na vek, ze by pubescent ?? Potiz je, ze obcas tu placas blbosti. Mne to je jedno, ale mohou byt taci, kteri te vezmou vazne. O td fakt povetsinou jen zvanis :-).

Edit - pro sariela, samozrejme

Jsem choulostivý na to, když někdo, jehož skill je horší než skill plno dětí, si neustále stěžuje na děti a myslí, si že ony jsou příčinou jeho neúspěchu. Pokud tě někdo nazve camperem, tak k tomu asi měl nějaký důvod nemyslíš? To že nastřílíš nejvíc se ti stane možná tak v pár bitvách, ale ne konstantně, navíc to, že nastřílíš nejvíc vůbec nemusí znamenat, že jsi dělal to co jsi měl. Plácám blbosti možná pro tebe, pro mě to blbosti nejsou a sám vidíš jak nám naše taktiky vycházejí. Pokud si to někdo vezme k srdci budu jedině rád. S TD jsem toho nahrál v PC verzi až až, ale nikdy jsem necampil. Jen ať si někdo dál zkusí remcat na děti, rád mu to vymluvím, jsem na to naprosto alergickej.

Selly77 #8 Posted 29 August 2015 - 12:09 AM

Lance-corporal

• Player
  • 23916 battles
  • 93
  • [SCRY]

Sysle ten chlapec má pravdu...  A jenom proto že prostojis celou bitvu v rohu a potom prohrávás to asi nebude jenom problém dětí ;-) 

Btw vše co dnes píšu psů cca po 17 pivu 

Sysel19 #9 Posted 29 August 2015 - 04:40 AM

Sergeant

• Player
  • 21596 battles
  • 313

View PostSelly77, on 29 August 2015 - 01:10 AM, said:

Sysle ten chlapec má pravdu...  A jenom proto že prostojis celou bitvu v rohu a potom prohrávás to asi nebude jenom problém dětí ;-) 

Btw vše co dnes píšu psů cca po 17 pivu 

To pivo na tobe je znat. S pivnima brejlema sis nedokazal precist co jsem napsal. Premisu o mem stani v rohu jste si vycucali oba z prstu. Blaboleni o skilu ma pridanou hodnotu 0. Vykriky zdechlych v prvni minute a s 0 na konte s nejvyssim tierem se vazne brat nedaji. Jo a jsem alergickej na deticky :-))

Edited by Sysel19, 29 August 2015 - 04:43 AM.

TrolLoLX #10 Posted 29 August 2015 - 05:16 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 595 battles
  • 862
  • [VIN]
Tady se nekdo snazi poradit, a prijde Sysel a nadava tu na tymy.. Tleskam.

Sariel_ #11 Posted 29 August 2015 - 07:51 AM

First Sergeant

• Player
  • 5506 battles
  • 1,951

View PostSysel19, on 29 August 2015 - 05:40 AM, said:

Blaboleni o skilu ma pridanou hodnotu 0.

Nenene, to je presne to, oc mi jde. Ze si hraci stezuji na děti a mysli si, ze jsou ony pricina jejich neúspěchů, pritom jejich skill je horsi nez skill plno deti, ktery by je hrave strcily v bitve do kapsy.

Edited by Sariel_, 29 August 2015 - 07:51 AM.

xxxFIREFOXxxx #12 Posted 29 August 2015 - 08:43 AM

First Sergeant

• Player
  • 11620 battles
  • 1,314

View PostEdhunter27, on 28 August 2015 - 05:45 PM, said:

V poslednej dobe pozorujem na tejto mape tendenciu chodit do puste skoro furt. Clovek si nemoze byt isty, ze tam nestretne 7 cervenich.

To mas pravdu, pust je teraz vychytena. Aj mne sa par krat stalo, ze tam tej cervenej farby bolo azaz. Uz som tam na kraji v tej pozdlznej preliacenine stretol aj t95. Aj ked neviem co tam chcelo

Nepriatelov sa nebojim, na mnozstvo nehladim

Sysel19 #13 Posted 29 August 2015 - 09:23 AM

Sergeant

• Player
  • 21596 battles
  • 313

View PostSariel_, on 29 August 2015 - 08:51 AM, said:

Nenene, to je presne to, oc mi jde. Ze si hraci stezuji na děti a mysli si, ze jsou ony pricina jejich neúspěchů, pritom jejich skill je horsi nez skill plno deti, ktery by je hrave strcily v bitve do kapsy.

Nepochybne umis svoji viru dolozit dukazy, vid ze ano ? Ja svoje tvrzeni ano, reakce z chatu jsou jednoznacne. Ale printscreeny nemam, to je pravda. A ani je shromazdovat nebudu .... 

DeltaIndiaDelta #14 Posted 29 August 2015 - 10:34 AM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

View PostSariel_, on 28 August 2015 - 09:14 PM, said:

Jen ať si někdo dál zkusí remcat na děti, rád mu to vymluvím, jsem na to naprosto alergickej.

Aniž bych chtěl s někým slepě souhlasit nebo nesouhlasit, moje osobní statistické poznatky hovoří naprosto jasně - se začátkem prázdnin se úroveň dopoledního hraní rapidne snížila a něco mi říká, že začátkem školního roku se to zase o něco zlepší. Bylo to tak loni a bude to tak i letos.

Nikdo nevyvrací, že i v řadách lidí mladších 15 let se najdou hráči, kteří by většinu protivníků roznesli na kopytech. Ale to jsou spíš výjimky. Drtivá většina malých děcek hraje tuto hru bez sebemenšího (nebo s minimem) smyslu pro taktiku a týmovou hru. Prostě to tak je, můžeš se vztekat jak chceš. A je jasné, že o prázdninách to bude hrát děcek víc, neexistuje žádný logický důvod toto vyvracet.

A netýká se to vlastně jenom dopoledního hraní, částečně se to promítne i do večerů, protože je mládeži dovoleno chodit později spát.

Edited by DeltaIndiaDelta, 29 August 2015 - 10:35 AM.

Aktuálně mě na tomto fóru ani v Blitzu nezastihnete. Dávám si pauzu v bláhovém očekávání, že třeba WG dokope tu hru opět do stavu, kdy mě bude bavit.

Sariel_ #15 Posted 29 August 2015 - 11:41 AM

First Sergeant

• Player
  • 5506 battles
  • 1,951

View PostDeltaIndiaDelta, on 29 August 2015 - 11:34 AM, said:

Aniž bych chtěl s někým slepě souhlasit nebo nesouhlasit, moje osobní statistické poznatky hovoří naprosto jasně - se začátkem prázdnin se úroveň dopoledního hraní rapidne snížila a něco mi říká, že začátkem školního roku se to zase o něco zlepší. Bylo to tak loni a bude to tak i letos.

Nikdo nevyvrací, že i v řadách lidí mladších 15 let se najdou hráči, kteří by většinu protivníků roznesli na kopytech. Ale to jsou spíš výjimky. Drtivá většina malých děcek hraje tuto hru bez sebemenšího (nebo s minimem) smyslu pro taktiku a týmovou hru. Prostě to tak je, můžeš se vztekat jak chceš. A je jasné, že o prázdninách to bude hrát děcek víc, neexistuje žádný logický důvod toto vyvracet.

A netýká se to vlastně jenom dopoledního hraní, částečně se to promítne i do večerů, protože je mládeži dovoleno chodit později spát.

Zajimavý, ja od zacatku srpna postoupil v zebricku o 60 mist, zadnej problem nemam. Narazim spis casteji na hraci starsiho veku, ktery odmitaji hrat v prvni linii protože na to nemaji reakce. Navic kdyz uz to jsou nejaky deti treba pod 10 let, tak je nemas v tymu jenom ty, ale i nepritel a tam jsou pro tebe free damage. Takze to nemuze zapricinit pokles statistik.

Btw. jde mi o to ze hraci jako Sysel svadi na deti naprosto vsechno, neco pokazi a hned za to muzou děti, misto toho aby sahli do vlastniho svedomi a nezapremysleli, jestli neudelali neco spatne oni. A pod tento topic breceni nad tymy taky nepatri, uz tak je toho tady dost. Dostava me hlaska "9-ti lety strateg zaveli"....a proc teda misto nej nezavelis ty Sysle?

Edited by Sariel_, 29 August 2015 - 11:48 AM.

Sysel19 #16 Posted 29 August 2015 - 12:36 PM

Sergeant

• Player
  • 21596 battles
  • 313

View PostSariel_, on 29 August 2015 - 12:41 PM, said:

Zajimavý, ja od zacatku srpna postoupil v zebricku o 60 mist, zadnej problem nemam. Narazim spis casteji na hraci starsiho veku, ktery odmitaji hrat v prvni linii protože na to nemaji reakce. Navic kdyz uz to jsou nejaky deti treba pod 10 let, tak je nemas v tymu jenom ty, ale i nepritel a tam jsou pro tebe free damage. Takze to nemuze zapricinit pokles statistik.

Btw. jde mi o to ze hraci jako Sysel svadi na deti naprosto vsechno, neco pokazi a hned za to muzou děti, misto toho aby sahli do vlastniho svedomi a nezapremysleli, jestli neudelali neco spatne oni. A pod tento topic breceni nad tymy taky nepatri, uz tak je toho tady dost. Dostava me hlaska "9-ti lety strateg zaveli"....a proc teda misto nej nezavelis ty Sysle?

Chlapce zvanis, prehanis a zvelicujes. Vybiras si jen co se ti hodi. Co ty vis o tom, jestli jsem se spoluhrace snazil ovlivnit ? Huba ti jede, ale mozek nestiha. Bavit se s tebou je fakt ztrata casu.

Claude_speed_1 #17 Posted 29 August 2015 - 12:56 PM

Private

• Player
  • 43 battles
  • 1
Najnovsia aktualizacia vysla az asi tyzdem po zahajeni prazdnin a mne zacali klesat staty az po aktualizacii a o tom to je. Po*ranom matchmakingu. A vetsinou vidim najvetsich tupcov v bitke ktory maju normalne tanky tier 2-3 a premiaky tieru 8. A ako by si dieta kupilo premiak ked nema vlastnu platobnu kartu?

Edhunter27 #18 Posted 29 August 2015 - 01:27 PM

Sergeant

• Player
  • 16440 battles
  • 278
  • [CB-CZ]

View PostClaude_speed_1, on 29 August 2015 - 01:56 PM, said:

Najnovsia aktualizacia vysla az asi tyzdem po zahajeni prazdnin a mne zacali klesat staty az po aktualizacii a o tom to je. Po*ranom matchmakingu. A vetsinou vidim najvetsich tupcov v bitke ktory maju normalne tanky tier 2-3 a premiaky tieru 8. A ako by si dieta kupilo premiak ked nema vlastnu platobnu kartu?

No ale tatko kartu moze mat, a potom je to strasne jednoduche, aspon na apple mas kartu zaregistrovanu a nieco kupit je otazka par klikov. Prihlasit do hry sa da tiez automaticky cez gamecenter. Je mozne, ze jeden ucet pouziva cela rodina. Takze nikdy nevies, proti komu prave hras. Ale da sa to poznat, podla toho ako hraju.

A k teme. Tato mapa je asi najlepsia na "camping". Ked hram tdcko tak hned idem na tie vysrafovane miesta. Ale dost casto hra teamu neumoznuje tam zostat. Preto sam uz prestal hrat pomale tdcka. Uz hram iba sovietske.

Edited by Edhunter27, 29 August 2015 - 01:36 PM.

Sariel_ #19 Posted 29 August 2015 - 04:01 PM

First Sergeant

• Player
  • 5506 battles
  • 1,951

View PostSysel19, on 29 August 2015 - 01:36 PM, said:

Chlapce zvanis, prehanis a zvelicujes. Vybiras si jen co se ti hodi. Co ty vis o tom, jestli jsem se spoluhrace snazil ovlivnit ? Huba ti jede, ale mozek nestiha. Bavit se s tebou je fakt ztrata casu.

No jiste a ted to chces zahrat do outu, protoze uz nemas co rict, porad jenom opakujes ze si vybiram to co chci, ale nejsi schopny mi podat nejaky protiargument. Klasika

A o muj mozek se neboj, stiha naprosto bez problemu.

Edited by Sariel_, 29 August 2015 - 04:03 PM.

Sysel19 #20 Posted 29 August 2015 - 04:21 PM

Sergeant

• Player
  • 21596 battles
  • 313

View PostSariel_, on 29 August 2015 - 05:01 PM, said:

No jiste a ted to chces zahrat do outu, protoze uz nemas co rict, porad jenom opakujes ze si vybiram to co chci, ale nejsi schopny mi podat nejaky protiargument. Klasika

A o muj mozek se neboj, stiha naprosto bez problemu.

:trollface:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users