Jump to content

Klan savaşlarına hazırlık olarak ne yapıyorsunuz?

• Please log in to reply
4 replies to this topic

muratcolak #1 Posted 11 September 2015 - 09:52 PM

Sergeant

• Player
  • 39333 battles
  • 398
  • [ATA-A]
Sa arkadaşlar malum klan sabüvaşları geliyor. Ama nasıl geliyor ne şekilde olacak ve nasıl bi hazırlık yapmalıyız bunu hem bireysel hemde takım olarak değerlendirmenizi istiyorum. Ayrıca pc den deneyimli olan arkadaşlar lütfen yorumlarını bizimle buradan paylaşsın
[ATA]TURK TANKS

12Heinzz #2 Posted 12 September 2015 - 04:15 PM

Sergeant

• Player
  • 23125 battles
  • 464
Abi yanlış anladın sen, Murat kardeş diyorki pc de filan tecrübeli biri varsa anlatsın yani nasıl oluyor gün nasıl belirleniyor falan filan. :)

*

World of Tanks Blitz

turk_tanker_master #3 Posted 12 September 2015 - 08:34 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 4888 battles
  • 166

Ben pcde değilim ama ana sayfadaki açıklamayı size sunabilirim

Klan Savaşları 

Oyunda hiç klan bulunur mu? 

İdaresinde net bir altın miktarı olduğu sürece bir oyuncu 100'e kadar üyesi olan bir klan oluşturabilir.

Oyun ne tür klan savaşları içerir? 

Oyun şu anda birkaç oyun modundan oluşur. Ana oyun modu Rastgele Savaşlar'dır. Bunlar genellikle yalnız ya da 3 kişiye kadar olan bir müfrezeye katılıp oynanan savaşlardır.

Rastgele savaşlar üç modda oynanır: standart savaş, taarruz ya da çarpışma savaşı. Her savaşın kendine özgü kuralları vardır. Modlar yeni başlayanlar için hazırlanan kılavuzda ayrıntılarıyla anlatılmıştır.

Rastgele savaşların haricinde iki organize olmuş takımın rastgele haritalarda birbirleriyle yüzleştikleri mürettebat savaşları da yer alır. Eğitim savaşı modu araçların tamirinde kredi harcama riski olmadan oyuncuların birbiriyle yüzleşmesine olanak tanır. Ancak unutmayın ki eğitim savaşları sırasında kullanılan sarf malzemeleri ve ateşlenen mermiler tazmin edilmez, bu yüzden bu araçları kullanmanız durumunda bedellerini ödemek zorunda kalacaksınız. Son savaş türü ise Klan Savaşları gibi önceden düzenlenmiş savaşlar için ayrılan özel savaşlardır. 

Oyuna, yapılan son güncellemeler ile 7’ye 7 Ekip Savaşları eklenmiş ve yakın bir gelecekte de Tarihi Savaşlar kipinin uygulanması planlanmaktadır.

Klan Savaşları nasıl düzenlenir? 

Klan Savaşları’nda birçok eyalete ayrılmış bir dünya haritası bulunur. Haritada klan etkinliğini başlatmak için her klan eyalet sahalarından birini ele geçirmek zorundadır. Bir eyalet diğerleri tarafından işgal edilmemişse, işgal edilen bir eyalet için savaşılması gerekirken, klan bu eyalete savaşmadan sahip olacaktır. Klan Savaşları’nda ilgili ayrıntılar kılavuzun ilerleyen sayfalarında bulunabilir.

Elde edilen eyaletler parasal kaynaklara sahip klanlar temin edecek mi? 

Her eyalet, sahibine belirli bir miktar altın sağlar. Bir eyalet tarafından sağlanan altın miktarı değişmez, bu yüzden güçlü klanlar, onlar kadar üyesi, göstereceği fedakarlığı ya da eyaleti fethedecek ve elinde tutacak becerisi olmayan klanlar için bırakılan yoksul eyaletlerin aksine zengin eyaletler için savaşma eğiliminde olur.

Klanlar savaşları nasıl düzenleyecektir?

Her klanda üyelerinin sayısına eşit belirli bir miktar "fiş" bulunmaktadır. Seçilen bir eyalete fiş koyularak bir klan bu eyaleti elde etme isteğini belirtmiş olur. Başka bir klan da aynı eyaleti elde etmek isterse ya da bu eyalet başka bir klana ait ise bu durumda iki klan bu eyalet için savaşır. Klan Yöneticileri düşman ya da tarafsız eyalete günde bir kez saldırıda bulunabilir ve karşılıklı olarak eşit sayıda savaş planlanıp bu plana göre savaşlar gerçekleştirilir.

Daha fazla bilgi için lütfen Wiki sayfamızı ziyaret edin.

kv 2 ile su 152 ye ve tüm tier 6 ve 5 lere tek atan, tier 8 den sektiren, düşük tier oynamayı seven, imzasını okuduğunuz kişidir kendisi

berkeemrecengiz #4 Posted 13 September 2015 - 03:26 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25698 battles
  • 620
  • [F0RGE]
Ben pek giremiyorum oyuna ama şu team speak işi konuşulabilir aslında. Ben o olayın yabancısıyım mesela. Birde klandaki konuşmalar siliniyor. Konuşma bölümünün geliştirilmesi şart. Ana başlık falan olmalı küçük bir forum gibi. Orada tanklar, haritalar, tavsiyeler falan olmalı. Buraya bakan pek yok, oradan bilgilendirme yapılmalı bence.

CAGRI_80 #5 Posted 14 April 2016 - 04:24 AM

Sergeant

• Player
  • 11996 battles
  • 283
  • [MORUK]
Since-1453 olarak takim olup klandakiler birbirine alistiriliyor klana gelmek isteyen pm atsin vesselam
Dünyaya İSLAM hakim olacak KURAN hüküm sürecek...KORKMAYIN DİNE VATANA MİLLETE HAİNLİK YAPANLAR TİTREYİN TİTREYİN. . .

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users