Jump to content

Co jsem se zatím naučil

• Please log in to reply
27 replies to this topic

Sysel19 #21 Posted 28 August 2014 - 05:54 AM

Sergeant

• Player
  • 21491 battles
  • 313

Co jsem se naučil po 3150 bitvách

No, v zásadě nic moc navíc, než po 2150. Přiznávám, že mne opouští počáteční zápal a nadšení. A to nejen proto, že mám okoukané mapy (díky za Oázu J). Hlavní je, že mne čím dál tím víc otravují spoluhráči.

Team killeři, schovávači/netýmoví hráči …. Čety pitomců (čest výjimkám) – vadí mi buď jejich slabé tanky ve vyšších tierech (nějak mi nejde do hlavy, že se mezi tanky  5.-7. tieru prohání tier 2 – že by MM ??),  nebo jejich nesmyslné  chování …. Prostí teamidioti – např. DW2 (mám na ně nějak smůlu - viz jinak můj příspěvek ve vláknu o modrácích :-)) vytlačující mne na volném prostranství čelem do boku (já měl KV) a když se nevedlo, tak začal střílet kolem mne (byl ale chytrý natolik, aby to do mne nenapálil)….  Někdo je v nesnázích, já mu pomohu a on zdrhne a já zůstanu sám .… Borci, kteří v polovině hry zjistí, že by tým mohl prohrát a tak se snaží zdekovat co nejdál od probíhajícího boje, aby, když tým má (podle nich) prohrát, tak aby oni přežili (takže 3 něco nastřílí, 4 končí s 0, tým doopravdy prohrává) …... Nesmyslný chat při hře .....  

Vysvětluji si to přítomností dětiček s tablety, které objevily novou hru na netu. S tím se ale nic nenadělá, navíc pro majitele hry to je jistě přínos, protože to je nepochybně kategorie hráčů, která sem tam pustí nějaké to euro (či jinou měnu). … Občas se dívám na anglické či německé fórum a zdá se mi, že to, co jsem popsal, tak tam zaznamenali také. Nic s tím nenadělám, tak jsem si alespoň pobulel  J. Ve finále se přiznávám k tomu, že jsem změnil styl hry – nikam se nehrnu, hraji víc za sebe a na sebe, méně pro tým.

P.S. S KV-1S a jeho 122 mm kanónem porušuji pravidlo 14: „Dávám přednost rychlosti střelby před vyšším účinkem střelby (a s tím spojeným delším nabíjením)“. Takže souhlas s předchozím příspěvkem

T-34 / KV -1 / IS-3 I  IS-7 I  T-150 / KV-3 IS-8 T-54 I  T-62A /  Obj.704  / Obj.268

JeremySenior #22 Posted 28 August 2014 - 07:57 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 17796 battles
  • 172
  • [HO-LO]

Sysle, možná je to tím, že tankuješ plnými doušky, pak to přestává být zábavný a když se k tomu přidá jeden nebo několik troubů, tak by s tím člověk praštil... Já jsem měl už jednou nakročeno ke smazání Blitzu, za pár minut mi klesl tlak a byl jsem rád, že jsem to neprovedl. Pro jistotu jsem omezil dobu hraní a je to ok.

Přiznám se, že já si už taky velmi rozmýšlím, jestli jít někomu na pomoc, protože jsem většinou dopadl blbě. Místo jednoho jsme tam chcípli oba a ostatním to bylo fuk. Samozřejmě pokud je to za rohem, tak se zapojím, ale jet někam dál je k ničemu. Několikrát jsem už zpozoroval, že tým, který jede v chumlu, tak převálcuje všechno a vyhraje. Jako by taktika byla míň důležitá než brutal atack, co si o tom myslíš?

Včera jsem si dal WOT na PC, je to zábava, aspoň vím, že kdybych přeci jen zabalil hraní na tabletu, tak bez tanků nebudu :-)

Turiion #23 Posted 28 August 2014 - 09:11 AM

Lance-corporal

• Player
  • 3308 battles
  • 84

Včera jsme taktiku unstoppable force zkoušeli a docela to vycházelo :trollface: Spousta lidí začne reagovat dost zbrkle, pokud se na ně řítí T29 a Tiger I. Blbce najdeš i na ulici, MMO hry nejsou výjimkou.

Pokud nebude (a to asi nebude) mít  WoT nativního klienta i na OSX, tak bude mi bude Blitz vyhovovat a těch pár bitev si zajedu vždycky rád :blinky:

Sysel19 #24 Posted 28 August 2014 - 09:17 AM

Sergeant

• Player
  • 21491 battles
  • 313

View PostJeremySenior, on 28 August 2014 - 09:57 AM, said:

Sysle, možná je to tím, že tankuješ plnými doušky, pak to přestává být zábavný a když se k tomu přidá jeden nebo několik troubů, tak by s tím člověk praštil... Já jsem měl už jednou nakročeno ke smazání Blitzu, za pár minut mi klesl tlak a byl jsem rád, že jsem to neprovedl. Pro jistotu jsem omezil dobu hraní a je to ok.

Přiznám se, že já si už taky velmi rozmýšlím, jestli jít někomu na pomoc, protože jsem většinou dopadl blbě. Místo jednoho jsme tam chcípli oba a ostatním to bylo fuk. Samozřejmě pokud je to za rohem, tak se zapojím, ale jet někam dál je k ničemu. Několikrát jsem už zpozoroval, že tým, který jede v chumlu, tak převálcuje všechno a vyhraje. Jako by taktika byla míň důležitá než brutal atack, co si o tom myslíš?

Včera jsem si dal WOT na PC, je to zábava, aspoň vím, že kdybych přeci jen zabalil hraní na tabletu, tak bez tanků nebudu :-)

Dík za diagnózu, fakt sedí:smiles: a hned mi vylepšila náladu:biggrin:. Taktika versus brutal force/attack - no ono i v historii semotamo byla taktika až druhá ....

T-34 / KV -1 / IS-3 I  IS-7 I  T-150 / KV-3 IS-8 T-54 I  T-62A /  Obj.704  / Obj.268

Sysel19 #25 Posted 06 November 2014 - 02:54 PM

Sergeant

• Player
  • 21491 battles
  • 313

Zkusim trochu zevseobecnit dosavadni zkusenosti - omlouvam se vsem, kteri na "me objevy" prisli davno prede mnou, anebo dosli k jinym zaverum.

Posunul jsem se k vyssim tierum, mam 2 stroje v VIII. tieru. Mam dojem, ze heavies maji v urovni viii-x jeste vetsi roli, nez v nizsich tierech. Kdyz mne trefi neco z x tieru, tak pokud nekoncim hned, tak uz pro poskozeni stejne nedokazu rychle zalezt a dalsi rana konci moje ucinkovani ve hre (nemusi to ani byt heavy, staci t-54 nebo t-62). Je vcelku jedno, jestli popojizdim s is-3, anebo pobiham s t-44. Pokud mne MM nasadi jako nejslabsi tank, mam pocity zajice na honu, to jsem v nizsich tierech nemel, tam jsem to obvykle uhral.

Obrovskou rolo hraji cety. Dva sehrani a s vyrovnanymi tanky dokazi prevalcovat kde co.

Bohuzel diky premiakum a sypanim penez se do vyssich tieru dostavaji manyry z nizsich tieru - deticky si jedou zastrilet (jedno na co) a taktika je nebere. O tom toho tady uz bylo napsano hodne. Ale tak to proste je a bude, ta hra je predevsim pro ty, co plati. Ja pak jako neplatici skrblik patrim mezi krovi, ktere je pro potechu tech platicich.

Otazka je, jestli ma smysl mit rozsahlou garaz. Stroju mam vic, vetsinou ale hraji s tim, ktery potrebuji upnout a s tim, ktery na nej vydelava. S ostatnimi jezdim zridka. Z hlediska toho, kdo jde po statistikach a vysledcich asi je lepsi mit mene tanku, ale vypiplanych a perfektne zvladnutych.

No a asi by se to hrani nemelo brat moc vazne :rolleyes:

PictusCZ #26 Posted 07 November 2014 - 08:35 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 2372 battles
  • 149

Ahoj, pěkně sepsáno, pár mých pohledů na totéž:

Co se týče vyšších bitev, tam se opravdu hraje trošičku jinak, ale myslím, že to není nic výrazného. Minimálně to není dáno z mého pohledu jen povahou těch tanků, ale i tím, co tam sedí za "matroš" - na vyšších tierech už bývají (krom gumídků, co se tam dostali nějakou shodou náhod nebo si koupili premiák) lidi už většinou trochu vyhrálejší, znají mapy atd., takže ty hry podle toho vypadají. Co se týče role slabších tanků dle MM, tam bych si ale dovolil oponovat - i s nižším tankem se dá nastřílet slušná dmg a týmu pomoct. Jen musíš počkat, až se "desítky" zabaví vzájemnou přestřelkou a pak si najít dobrý flek třeba někde bokem atd. Jasně, nejde to vždycky, ale pocity zajíce na honu není nutné mít pokaždé. Ono to naopak někdy bývá tak, že tanky o dva tiery výš na tebe prostě prdí, protože pro ně nepředstavuješ papírově větší nebezpečí... zatímco když jsi top tier, tak v okamžiku, kdy tě spotnou, tak na tebe jde i bába s holí, protože jsi veřejný nepřítel číslo jedna a toho je potřeba eliminovat :-)

Čety zcela jednoznačně  - s kamarádem jezdíme v četách a ten vliv dvou sehraných hráčů je výrazný. Nezřídka se stává, že naše četa dohromady zničí všech sedm nebo třeba "jen" šest tanků :-)

Co se premiáků týče - to je věčná bolest, na druhou stranu, dá se s tím žít nepřijde mi, že by to nějak kazilo hru. To, že by neplatící hráč měl nějak výrazně málo šancí oproti platícím bych ale obecně dost rozporoval - naopak mi WoT v tomhle přijde jako jeden z nejrozumněji postavených free to play systémů. Jasně, postupuješ pomaleji stromem kvůli menšímu přísunu XP a kreditů, ale rozhodně to neplatí v tom směru, že proti prémiovému tanku nemáš se srovnatelným (tierově) "obyčejným" šanci. Navíc u premka se ti často poštěstí, že v tom sedí totální "gumídek", co si koupil prémiovej tank a myslí si, že je nesmrtelnej... no a takový free dmg bez většího rizika poškození vlastního stroje potěší, ne? :-D

Pokud jde o rozsáhlost garáže - to je o vkusu každého soudruha, někdo je "sběratel", jiný (jako já) má obvykle jen to nejnutnější. Momentálně mám v garáži premikáky T-127 a T-25, dále SU-85 protože expím ve volných chvílích (a nebo když se chci podívat do nižších bitek a trošku poškádlit lamky), dál tam mám T20, které se teď intenzivněji věnuju a pak už jen E-75, přičemž devítky jezdíme s mým parťákem v četě.

Jo a ještě Tigera II, z nostalgie, ale ten brzy půjde, jen jsme se dohodli, že osmičky "obřadně" prodáme někde u piva, tak tam zatím je :-)

Herní HW: iPad mini retina 32GB

Stroje: M26 Pershing || E-75 || T-127 || T-25 || Hetzer || T20

Jsem fanoušek německé techniky, ale VK3002M je peklovehikl...

esprit_cz #27 Posted 09 May 2015 - 07:31 AM

First Sergeant

• Player
  • 41266 battles
  • 5,111
  • [SCRY]

Slusne sepsane. Muj nazor je, ze vetsina hracu nepochopila, ani nechape smyl tehle hry. V prvni rade, ze je to hra a k tomu TYMOVA! Mam docela stesti na solisty, co se hned nekam rozjedou nejradeji obsadi zakladnu a pak rvou o pomoc. Vetcinou je to pak skaza celeho tymu. Vetsina ho nasleduje nebo mu pozdeji jede na pomoc a jsou rozstrileny za par sekund. Tohle mysleni bych pochopil jeste tak do IV. urovne ale, ze se to deje ve vyssich, to uz je k placi.

Posledni dobou jsem se setkal s tim, ze dost hracu ignoruje obsazeni zakladny nepritelem do posledni chvile. A v tehle fazi je dobre koukat na mapu. Ja tereba stal pobliz zakladny, ale prede mnou 3 tanky v ceste. Ostatnim musi byt jasne, ze tak rychle se skrze ne nedostanu! A frajeri si v klidu kempuji na druhe volne strane. Nekdy je zajimave sledovat bitvu, kdyz zdechnu. Spousta techo kempikaru si neuvedomuje jednu velkou a zasadni vec! Kdyz brzy chcipnou bitkari, dojde i rada na ne! Ale treba se mi nekolikrat stalo, ze jsem potkal stejne smyslejiciho spolubojovnika. Utvorili jsme tym a ve dvou spolecnymi silami vybouchali jeden tank po druhem. To je pak parada hrat. Horsi je, kdyz protivnik drzi formaci. To mate honky prezit. Ale to uz pak zalezi na terenu a kryti, coz ne pokazde vyjde.

Uz jsem se smiril s tim, ze vic stojim v dolni polovine tymu, nez v horni, ale co nechapu je, ze ty "rafani", co by meli vest utok, byt v prvni linii, zaparkuji a cekaji, co ty slabsi jedinci vymysli. Jak to asi muze dopadnout? Nakonec zustanou bez podpory sami.

DeltaIndiaDelta #28 Posted 09 May 2015 - 08:02 AM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

Na všechny tyto problémy existuje jediná odpověď - čety, čety, čety.

A co se týče lowtier střeďáku s pocitem zajíce na honu - mám hromádku screenshotů z výsledků hry, kdy ten zajíc (můj tank) měl pěkně ostré a krvavé zuby. :trollface: Má to jedinou nevýhodu - pokud chci třeba v T44 ukousat E100, tak to bez prémiové munice jde opravdu těžce. Když spěchám, abych to stihnul než mu někdo pomůže, tak tam musím nasypat dost kreditů.

Aktuálně mě na tomto fóru ani v Blitzu nezastihnete. Dávám si pauzu v bláhovém očekávání, že třeba WG dokope tu hru opět do stavu, kdy mě bude bavit.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users