Jump to content

Type 5 Chi-Ri

• Please log in to reply
27 replies to this topic

Poll: Czy podoba ci się ten czołg? (21 members have cast votes)

Czy podoba ci się ten czołg?

1. TAK (16 votes [76.19%])

Percentage of vote: 76.19%

2. NIE (4 votes [19.05%])

Percentage of vote: 19.05%

3. Nie mam zdania (1 vote [4.76%])

Percentage of vote: 4.76%

Vote Guests cannot vote Hide poll

Mieszko123_4H #21 Posted 08 August 2017 - 07:29 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 24274 battles
  • 551

Kupilem go juz jakiś czas temu. Zastanawialem się jak będzie wyglądała gra nim, bo zdania tutaj były podzielone. Ale muszę przyznać ze mi się bardzo podoba. To ze nie ma pancerza nie specjalnie mnie interesuje, po prostu trzeba grac ostrozniej ;D Mobilność nie jest zła. Jak na czołg średni powinna być lepsza, ale ogólnie myślę ze nie ma co wybrzydzac. Działko to rewelacja, szybkie przeładowanie co chwile i robimy przeciwników :) Minus to penetracja, ale damsie z tym żyć bez problemu. Pojazd oceniam naprawdę dobrze.

Poza tym uważam ze flaga na Rudym musi zostać zmieniona.

anonym_JnPvP0J4S0wT #22 Posted 03 January 2018 - 03:48 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 702
Dla mnie chyba największym minusem tej maszyny jest jego wielkość - stodoła, co w Blitzu ma niebagatelne znaczenie (odwrotnie niż w dużym WOT) ale poza tym świetne szybkostrzelne działko i niezła mobilność (szczególnie zwrotność, bo za szybki jak wszystkie Japończyki - nie jest). Grało mi się nim spoko, choć specyficznie (tzn. zupełnie inaczej niż innymi medami).

konstantyn777 #23 Posted 12 November 2019 - 12:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 32904 battles
  • 48
  • [-DEA-]

zajebisty czołg, magazynek ładuje w 9 sekund pomiędzy strzałami 1 sekunda, lepszy dpm niż inne magazynki na tym tierze. Nawet HEki są fajne, rekord to 700 dmg z jednego HEkowego magazynka w Hellcata dobitego potem taranem. Czołg fajny, ciężki więc można dobijać taranem inne medy, lighty i papierowe tdki

jak na razie wszystkimi medami japońskimi grało mi sie świetnie. depresja działa celność i dpm robią robote. pancerza teoretycznie nie ma ale czasem odbije(w sumie na dzień dzisiejszy nic nie ma pancerza bo gold wszystko przebija) na VIII tierze grać w drugiej linii na szóstkach agresywnie na dpm

filmin #24 Posted 13 November 2019 - 04:24 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 3709 battles
  • 215
  • [DFS7]

View Postkonstantyn777, on 12 November 2019 - 01:40 PM, said:

zajebisty czołg, magazynek ładuje w 9 sekund pomiędzy strzałami 1 sekunda, lepszy dpm niż inne magazynki na tym tierze. Nawet HEki są fajne, rekord to 700 dmg z jednego HEkowego magazynka w Hellcata dobitego potem taranem. Czołg fajny, ciężki więc można dobijać taranem inne medy, lighty i papierowe tdki

jak na razie wszystkimi medami japońskimi grało mi sie świetnie. depresja działa celność i dpm robią robote. pancerza teoretycznie nie ma ale czasem odbije(w sumie na dzień dzisiejszy nic nie ma pancerza bo gold wszystko przebija) na VIII tierze grać w drugiej linii na szóstkach agresywnie na dpm

Honour those who were playing, and are playing the WoTB from the beginning, to now, up to eternity. We are legends now!!!:honoring:

filmin 2019-09-09 19:35

Omlette_du_fromage #25 Posted 13 November 2019 - 09:00 PM

Sergeant

• Player
  • 13029 battles
  • 273
Akurat posty w wątkach poświęconym konkretnym czołgom warto odkopywać, moim skromnym zdaniem. Nie mówiąc już o tym, że forum sobie dogorywa więc fajnie, że ktokolwiek pisze. A on topic : Chi-Ri to dla mnie bardzo mało przyjemny w grze czołg. Strasznie sytuacyjny. Jedyna zaleta to teoretyczny DPM, z którego można skorzystać pod warunkiem, że akurat znajdzie się we właściwym miejscu i we właściwym czasie a i przeciwnik dopisze. Braki penetracji bardzo dają się we znaki, prammo wiele nie poprawia. Grając przeciw niemu, raczej nie ma we mnie szczególnych obaw. W sumie grając nim, miałem wrażenie, że robię to za karę lub przegrałem zakład tudzież robię jakiś głupi Ch-Ri challenge. Następca to przyjemniejszy zawodnik, ale też trzeba mieć specyficzne preferencje.

konstantyn777 #26 Posted 19 November 2019 - 11:57 AM

Lance-corporal

• Player
  • 32904 battles
  • 48
  • [-DEA-]

ad primo: co do odkopywania tematów, to co w tym dziwnego. ja lubię poprzeglądać sobie wasze dyskusje, poznać wasze opinie i ewentualnie pograć czołgami które wam nie przypadły do gustu

ad sekundo: co do challengów. ja bardzo lubie stawiać sobie bardzo trudne zadania, np. wbijanie eMek na wszystkich czołgach. Ale najważniejszy challenge dla mnie to wbijanie stalowych ścian na papierowych czołgach

ad tercio: cała linia japońska jest specyficzna pod względem stylu gry, przypominają styl grania leo1, z tą różnicą że ja gram nimi jak najbliżej jak najczęściej w pierwszej linii. Co do Chi Ri to robię to samo, gąskując te czołgi których na goldzie nie dam rady przebić

ad kvarto: nieprawda że premammo na chi ri nie pomaga. ja gram na skalibrowanych pociskach i mam lepszą pene od wielu medów(głównie rosyjskich)(205 na goldzie to dużo, tylko trzeba to dobrze wykorzystać)

PS: polecam zobaczyć, stalowa ściana na nashornie(poradzi ktoś jak wkładać tutaj poprawnie screeny z discorda?)

https://media.discor...=841&height=473

Omlette_du_fromage #27 Posted 19 November 2019 - 04:08 PM

Sergeant

• Player
  • 13029 battles
  • 273

View Postkonstantyn777, on 19 November 2019 - 12:57 PM, said:

ad kvarto: nieprawda że premammo na chi ri nie pomaga. ja gram na skalibrowanych pociskach i mam lepszą pene od wielu medów(głównie rosyjskich)(205 na goldzie to dużo, tylko trzeba to dobrze wykorzystać)

Nie napisałem, że nie pomaga, tylko, że jest to pomoc niewielka a nie żadna zmiana jakościowa. W przypadku mobilnego meda niska penetracja nie jest aż takim utrapieniem. Moja ulubiona ósemka to T-34-2, która ma szalone 175 mm średniej penetracji. Różnica polega na tym, że Chi Ri niczego nie objedzie, jako, że ma mobilność szafy gdańskiej. Przed niczym też nie ucieknie. W każdym razie ja się kompletnie nie odnajduje w tym czołgu, co nie znaczy, że nie znajdą się tacy (pewnie jakieś zboki :) ) , którym akurat te dziwadło przypadnie do gustu.

konstantyn777 #28 Posted 19 November 2019 - 11:51 PM

Lance-corporal

• Player
  • 32904 battles
  • 48
  • [-DEA-]

hurraaa, jestem zbokiem :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users