Jump to content

Krediler Hakkında

• Please log in to reply
17 replies to this topic

U_CANBAY #1 Posted 24 January 2016 - 11:16 PM

Private

• Player
  • 96 battles
  • 1
Surekli zafer almama ragmen kredim azaliyor her savaştan sonra -3000 civarlarinda kredi gidiyor nasil bir yol izlemem gerekiyor yardimci olur musunuz?

_GooDeR_ #2 Posted 25 January 2016 - 07:40 AM

First Sergeant

• Player
  • 18685 battles
  • 1,368
  • [_PAX_]
Oyuna yeni başlamışsın tankların düşük level düşük levellerle pek kredi kaybedilmez.Demekki sen iyi oynayamıyorsun savaşta can puanın kadar hasar ver kredi kaybı yaşamazsın çok hasar vermeye bak kredi kaybetmessin :)

4Li61 #3 Posted 13 June 2016 - 06:14 PM

Private

• Player
  • 441 battles
  • 2
Oyun için altın aldim fakat hesabima gelmedi nasil bir yol izlemem lazim yada ne zaman hesaba geçer

Unconcerned_Wolf #4 Posted 08 September 2016 - 06:58 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10779 battles
  • 89

Çaylak bir oyuncu olarak benim anladığım şudur: Bu oyunda önemli olan hayatta kalmak değil yapabildiğin kadar hasar vermek; tabi ki hayatta kalmak da önemli ama ilk planda amaç, yüksek hasar vermek olmalı... Örnek: Tank V. seviye, takımım kaybetmiş, ben ölmüşüm, verdiğim hasar 900, aldığım kredi 17.000 (yaklaşık değerler verdim). Benim gibi çoğu yeni çaylak oyuncu önemli olanın rakibi yok etmek olduğunu düşünüyor. Ama rakibinin canı 75 kalmış, sen onu öldürdün mü (öldürme demiyorum, yanlış anlaşılmasın) vereceğin hasar sadece 75. Eğer yakında vurabileceğin daha uygun pozisyonda biri varsa ona yönelmelisin, 75'lk canı kalmış tank zaten ölü demektir.

Çaylak olarak fikrimde yanlışlar olabilir. Ustaların görüşü çok daha önemli elbette...

__FuRKaNnN__ #5 Posted 08 September 2016 - 07:39 PM

Sergeant

• Player
  • 27410 battles
  • 402

Ne kadar çaylaksın/çaylak kalırsın bilemem ama öğrenip gelişmek niyetindesin ki bu çoğu oyuncuda yok :( ha bide biz bu çaylak muhabbetini takmıyoz.(yada daha bn denk gelmedim)
Ama gerçekten hiç araştırma yapılmadan sorulan sorular cevap gelmesini en azından 2-3 gün bekliyo

Dediğin genelde doğru ve mantıklı, topun ortalaması 300 gibi bi rakamsa 100 canı olanı başkası öldürsün ben de yükleme süresinde gelecek fırsatı gerektiği gibi değerlendiriyim. Genelin dışında da zaten oyunundan belli olan tehlikeli oyuncular(yada normal oyuncuların elinde de devleşen tanklar da olabilir) var ki 3-5 canla maçın gidişini değiştirir. Onları öyle 75 canla bırakmak takıma da bağlı olarak ciddi ciddi sıkıntı doğurabilir. Dikkatli olunması lazım

Edit: konuyu unutmuşum :)

Kill almak mermiye giden kredinin en azından birazının boşa gitmesi demek

Sarf malzemelerini boş kullanmamak da öneml

Yada kahramanlık yapıp hasar almak boşuna kredi kaybı

Kredi kazanmak için de hasar vermenin yanında birisinin paletini kırıp takım arkadaşlarına hedef yaparak onların vereceği hasarlardan kredi kazanmak( nie bu kadar uzun oldu bu sayende verilen hasar orayı anlamadım)da işe yarar krediler kazanmayı sağlıyo;)

Ben de ne uzun yazmaya başladım yaf:D

Edited by tnaurmzan, 08 September 2016 - 07:50 PM.

Troll_Kingdom #6 Posted 08 September 2016 - 07:42 PM

Sergeant

• Player
  • 6240 battles
  • 396
  • [TRLL]

View PostDigging_Bill, on 08 September 2016 - 06:58 PM, said:

Çaylak bir oyuncu olarak benim anladığım şudur: Bu oyunda önemli olan hayatta kalmak değil yapabildiğin kadar hasar vermek; tabi ki hayatta kalmak da önemli ama ilk planda amaç, yüksek hasar vermek olmalı... Örnek: Tank V. seviye, takımım kaybetmiş, ben ölmüşüm, verdiğim hasar 900, aldığım kredi 17.000 (yaklaşık değerler verdim). Benim gibi çoğu yeni çaylak oyuncu önemli olanın rakibi yok etmek olduğunu düşünüyor. Ama rakibinin canı 75 kalmış, sen onu öldürdün mü (öldürme demiyorum, yanlış anlaşılmasın) vereceğin hasar sadece 75. Eğer yakında vurabileceğin daha uygun pozisyonda biri varsa ona yönelmelisin, 75'lk canı kalmış tank zaten ölü demektir.

Çaylak olarak fikrimde yanlışlar olabilir. Ustaların görüşü çok daha önemli elbette...

Güzel açıklamışsın :) arkadaşlarımızın dediği gibi yüksek hasar verirsen yüksek kredi alırsın 

berkeemrecengiz #7 Posted 08 September 2016 - 09:28 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25103 battles
  • 620
  • [F0RGE]
Kredi olayı doğru. Ama tankı patlatırsanda daha çok puan kazanırsın. Birde oyun kafa kafaya gidiyorsa birini yok etmek daha mantıklı. Senin takıma gelecek toplam ateş gücü azalır. Daha uzun yaşayıp daha fazla hasar verme ihtimalin olur. Oyun zevkide artar.

Ama mantık doğru. Pre tanklarla kredi için oynarken, oyundada 6'ya 3 falan öndeysek bende canı çok az olanı seçmem.

__FuRKaNnN__ #8 Posted 09 September 2016 - 03:11 AM

Sergeant

• Player
  • 27410 battles
  • 402

View Postberkeemrecengiz, on 08 September 2016 - 09:28 PM, said:

Kredi olayı doğru. Ama tankı patlatırsanda daha çok puan kazanırsın.

Abi puandan kastın deneyim puanıysa diye sölüyom kill almanın deneyime etkisi yok diye okumuştum

Ama eğer öyleyse bn daha da tank ası alamam

Unconcerned_Wolf #9 Posted 09 September 2016 - 10:34 AM

Lance-corporal

• Player
  • 10779 battles
  • 89

Yok arkadaş... Bu puanlama kredi sisteminde bir terslik var...

Tank: VK 36.01 H (VI. seviye)... Dört rakibe hasar verdim... Oyunun sonunda ikisiyle tek başıma kaldım ve onları yok ettim... Verilen kredi 5184... Bu ne şimdi ya?

Beeeh... Terslik var bu işte...

berkeemrecengiz #10 Posted 09 September 2016 - 01:08 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25103 battles
  • 620
  • [F0RGE]

View Posttnaurmzan, on 09 September 2016 - 03:11 AM, said:

Abi puandan kastın deneyim puanıysa diye sölüyom kill almanın deneyime etkisi yok diye okumuştum

Ama eğer öyleyse bn daha da tank ası alamam

http://wiki.wargamin...nce_and_Credits

Burada küçük bir bonus verdiğini söylüyor. Küçük bonus dediğine göre çok can götürmek daha fazla puan veriyor olabilir. Bu arada 200 metreden yakından vurunca azıcık daha fazla puan veriyormuş. Üst seviye tankı vurunca fazla puan, ama aynı kredi veriyormuş. Tank parçası ve mürettebat vuruncada puan var ama kredi yok. Birde savaşı kazanınca, savaşa başlarken alınan sabit kredi 1.85 ile çarpılıyormuş. 

Ayrıntılar linkte var (başlık numarası 3.2), link pc için ama aynıdır bence. 

Edited by berkeemrecengiz, 09 September 2016 - 01:14 PM.

__FuRKaNnN__ #11 Posted 09 September 2016 - 02:07 PM

Sergeant

• Player
  • 27410 battles
  • 402

View Postberkeemrecengiz, on 09 September 2016 - 01:08 PM, said:

http://wiki.wargamin...nce_and_Credits

Burada küçük bir bonus verdiğini söylüyor. Küçük bonus dediğine göre çok can götürmek daha fazla puan veriyor olabilir. Bu arada 200 metreden yakından vurunca azıcık daha fazla puan veriyormuş. Üst seviye tankı vurunca fazla puan, ama aynı kredi veriyormuş. Tank parçası ve mürettebat vuruncada puan var ama kredi yok. Birde savaşı kazanınca, savaşa başlarken alınan sabit kredi 1.85 ile çarpılıyormuş. 

Ayrıntılar linkte var (başlık numarası 3.2), link pc için ama aynıdır bence. 

İyi oldu bu post:)

Unconcerned_Wolf #12 Posted 10 September 2016 - 09:34 AM

Lance-corporal

• Player
  • 10779 battles
  • 89
Bir deneme yaptım...

E 25'le oyuna girdim. Atış yapmadım. Devamlı kaçtım. Hiç hasar vermedim, hiç hasar almadım. Yani yok gibi davrandım. Takım iki kayıp tankla kazandı. Ve benim kazandığım kredi 19.351.

Bu oyun böyle kredi veriyorsa ben de hep aynısını yaparım...

__FuRKaNnN__ #13 Posted 10 September 2016 - 11:14 AM

Sergeant

• Player
  • 27410 battles
  • 402
Sen yaparsın da  takım her savaşta o 7vs6 olup maç kazanmaz ki:)
Takım oyunu olduğu için biraz da takıma bağlı
Ama başta yönlendirebilirsen yada iyi spot yapan birisiyle takıma girersen e25 ile daha rahat oyun oynanır sanıyorum
Bilenler, çözenler, e25 sahibi olanlardan açıklama bekliyoruz ;)

Unconcerned_Wolf #14 Posted 10 September 2016 - 12:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10779 battles
  • 89

View Posttnaurmzan, on 10 September 2016 - 11:14 AM, said:

Sen yaparsın da takım her savaşta o 7vs6 olup maç kazanmaz ki:)
Takım oyunu olduğu için biraz da takıma bağlı
Ama başta yönlendirebilirsen yada iyi spot yapan birisiyle takıma girersen e25 ile daha rahat oyun oynanır sanıyorum
Bilenler, çözenler, e25 sahibi olanlardan açıklama bekliyoruz ;)

E 25 ile ilgili bir başlık açmıştım... Fikirlerimi oraya yazayım...

X_FaruK_X #15 Posted 12 September 2016 - 07:46 PM

Sergeant

• Player
  • 18446 battles
  • 374
  • [INTPS]

2

27 cp si kalan rhm ile 5200 hasar verdim yani cp si az diye bosvermemek lazim gorunce harcicaksin adami :D

TQSUN #16 Posted 12 September 2016 - 09:46 PM

Sergeant

• Community Contributor
  • 34613 battles
  • 281
  • [CLTR-]

Dediğine katılmıyorum . Öncelikle savaş esnasında hayatta kalman çok önemli sen hayatta kalırsan hem daha çok hasar verirsin hem oyunu kazanmaya yönelik müdahalede bulunma şansın yüksek olur. Diğer noktaya gelecek olursak 75 canı kalmış bir tank ölü tank değilidr sen yüksek hasarlı başka bi tanka sıkarsan o 75 canla hayatta bıraktığın tankı yok sayarsan diğer mermi doldurma sürende hem o hayatta bıraktığın tank hemde yüksek canlı olan tankın damage yapma potansiyelini arttırmış olursun ve buda hem takımındaki bir tank ve ya senin üzerinde hasar düşüşüne neden olur ki buda hayatta kalmanı riske atar ama gidipte o 75 canla kalan tankı aradan çıkardığında karşı takımın daha az atış potansiyeli olacaktır buda senin hayatta kalmanı bununla doğru orantılı olarak hasar verme oranını ve zaferi getirecektir . :) bilmem anlatabildim mi :)

TCkartal_1 #17 Posted 03 January 2017 - 10:02 PM

Private

• Player
  • 30074 battles
  • 5
  • [BOZ]
Merhaba oyun 100.000 kredi mi yedi şimdi ne olacak ???

yigitcalisir #18 Posted 03 January 2017 - 10:24 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 12299 battles
  • 135
  • [SL_]

View PostTCkartal_1, on 03 January 2017 - 10:02 PM, said:

Merhaba oyun 100.000 kredi mi yedi şimdi ne olacak ???

Vekalet ver dava açalım :trollface:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users