Jump to content

Blitz - Czat w grze. Ankieta

• Please log in to reply
53 replies to this topic

Poll: WoT Blitz Czat (62 members have cast votes)

Obecnie istniejący system czatu powinien zostać zmodyfikowany. W jaki sposób?

1. Poprzez usunięcie czatu w garażu (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

2. Poprzez usunięcie czatu w bitwie (6 votes [9.68%])

Percentage of vote: 9.68%

3. Poprzez całkowite usunięcie funkcji czatu z gry (1 vote [1.61%])

Percentage of vote: 1.61%

4. Nie ma potrzeby wprowadzania żadnych zmian. Czat w obecnej postaci jest taki, jaki powinien być. (25 votes [40.32%])

Percentage of vote: 40.32%

5. Czat powinien być zmieniony w inny sposób. Jaki? - napisz w wątku! (30 votes [48.39%])

Percentage of vote: 48.39%

Vote Guests cannot vote Hide poll

Falathi #1 Posted 23 February 2016 - 06:00 PM

Sergeant

• EU Community
  • 321 battles
  • 296

Drodzy czołgiści, 

Chcielibyśmy poznać Wasze opinie na temat tego, jak działa czat w grze, zarówno w garażu ( uwzględniając najnowsze zmiany w postaci kanałów językowych ) , jak i w bitwie. 

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w ankiecie w tym wątku. Dajcie nam znać, jak Waszym zdaniem częściowe lub całkowite usunięcie czatu w grze zmieniłoby Wasze doświadczenia z grą. Czy obecne działanie czatu zaspokaja Wasze potrzeby? A może to zbyteczna funkcja? A może uważacie, że lepsze byłoby inne rozwiązanie, na przykład ograniczenie czatu tylko i wyłącznie do graczy w plutonie. 

Jeszcze raz prosimy o wypełnienie ankiety i podzielenie się Waszymi uwagami w tym wątku. 

Pozdrawiamy serdecznie, 

Europejski Zespół ds Społeczności 

Vespac #2 Posted 23 February 2016 - 07:29 PM

First Sergeant

• Player
  • 39964 battles
  • 2,079
  • [F47]

1. Dodanie powiadomienia o nowym wpisie na czacie ogólnym klanu, wystarczy jedna sygnalizacja wpisu/wpisów do odświeżenia

2. Eliminacja niewłaściwych zachować:

• podawanie przeciwnikowi pozycji sojusznika,
  • wulgarne, szowinistyczne, religijne itp. wpisy,
  • spamowanie poprzez kopiuj i wklej,
  • ustawiczne używanie przycisków szybkiego powiadomienia (są tacy co używają tych przycisków non stop bez żadnej przerwy i do upadłego)

Edited by Vespac, 23 February 2016 - 07:31 PM.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

dawste33 #3 Posted 23 February 2016 - 10:05 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 5196 battles
  • 210
Wg. Mojej osoby powinien zostać wprowadzony czat głosowy. Wtedy gracze mogliby ew. Wybrać jakim czatem chcą się  posługiwać: głosowym lub pisemnym.

Nie zgadzam się z nową (nie)rentownością wprowadzoną w aktualizacji 2.8

DLACZEGO ZOSTAŁEM OSZUKANY?

IxSEE_YOU #4 Posted 24 February 2016 - 09:53 AM

First Sergeant

• Community Contributor
  • 22297 battles
  • 1,235
  • [_UPS_]
Jak wyżej, powiadomienia o wiadomości w czacie klanowym, możliwość włączenia i wyłączenia cenzury czatu.

Mój kanał na YouTube 

https://www.youtube....Brw?app=desktop

FanPage: www.facebook.com/jaro105blitz 

Joe_Spajs_PL #5 Posted 24 February 2016 - 10:35 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 7396 battles
  • 176

Powinna być możliwość przestawienia lustrzanego z lewego dolnego rogu na prawy. Jestem leworęczny ( jak spora część graczy ) i z reguły najwięcej strzelam i celuję po lewej stronie ekranu.

Ciągle dotykam okienka czatu i komend  dolną częścią kciuka , co powoduje rozwijanie opcji czatu w takcie akcji. Jest to niezmiernie uciążliwe , wymusza wyłączenie, a nawet przyczenia się do śmierci,  jeśli włączy się w ważnym momencie.   

Powinniście umożliwić przeniesienie tego w inne miejsce ekranu lub choć zmniejszenie tego, albo włączenie 2x klikiem itp itd.

Mam tego dość.  Nawet naklejam taśmę zasłaniającą trochę lewy dolny róg ekranu.

Edited by Joe_Spajs_PL, 24 February 2016 - 10:43 AM.

Kuio #6 Posted 24 February 2016 - 10:45 AM

Senior Sergeant

• Community Contributor
  • 20970 battles
  • 729
  • [_UPS_]
Ogólnie jest ok poza znikającymi wiadomościami po ponownym uruchomieniu gry. Nie raz tak miałem, że gra z różnych powodów wymuszała zamknięcie i cały czat który miałem do odczytania papa.

Mój kanał o WOT Blitz: https://www.youtube....ZxwN8KdDo_VyQYg

Szarik_412 #7 Posted 24 February 2016 - 11:18 AM

Private

• Player
  • 9983 battles
  • 6
Tak czat bitewny jest średnio potrzebny lepiej by było gdyby plutony mogły w sposób głosów się porozumieć tak to ok w garażu tak jak kuio wspomniał że czasami poprostu wywala z gry i niestety to co napisane tego już nie ma

madlyr #8 Posted 24 February 2016 - 11:20 AM

Sergeant

• Player
  • 12027 battles
  • 463

Przydała by się możliwość:

1. Wyciszenia konkretnych uczestników gry, gdy spamują, wulgaryzują albo walą ciągłe komunikaty 9zadfażają się tacu i uniemożliwa to prawie komunikację). Propozycja - rozwinięcie listy teamów i kliknięcie na danym graczu (nasz lu team przeciwnika) działa jak on/off do czatu. Wyciszany gracz powinien dostac komunikat, że inny gracz [nick_gracza] wyłączył go - studziło by to co niektórych krewkich.

2. Dodanie dodatkowych szybkich komend taktycznych. Być może tylko na starcie gry, kontekstowych dla mapy - na przykład strzałki - wszyscy w lewo, wszyscy w prawo, wszyscy na górkę, brak kampienia. Do dyskusji, co mogło by się znaleźć. Chodzi o szybkie ustalenie strategii startowej. Czasami wrzuca do gry na końcowe odliczanie i nie ma czasu na napisanie 'hill all' albo 'all to city'.

3. Możliwość wskazania na mini mapce, gdzie mają iść gracze z ew. możliwością wyboru typu czołgów (medy, ht, td). Najlepiej z zaznaczeniem strzałką. Znów ma to ułatwić, uczytelnić, przyspieszyć i poprawić ustalenie strategii startowej dla graczy.

Lista bugów:

• Znikające pociski
  • Bezsensowne rykoszety
  • Nadal nie naprawiony problem przewijania czatu
  • Nadal nie naprawiony problem z zamrożonym sterowaniem (trzeba oderwać ręce od ekranu i wraca do normy)
  • Opóźnienie w czacie w grze oraz klanowym
  • Po wyjechaniu zza przeszkody typu ściana budynku często szarpie kamerą

Sasza_Peczerski #9 Posted 24 February 2016 - 11:32 AM

First Sergeant

• Player
  • 60655 battles
  • 1,066
  • [N4N]

View Postmadlyr, on 24 February 2016 - 11:20 AM, said:

Przydała by się możliwość:

2. Dodanie dodatkowych szybkich komend taktycznych. Być może tylko na starcie gry, kontekstowych dla mapy - na przykład strzałki - wszyscy w lewo, wszyscy w prawo, wszyscy na górkę, brak kampienia. Do dyskusji, co mogło by się znaleźć. Chodzi o szybkie ustalenie strategii startowej. Czasami wrzuca do gry na końcowe odliczanie i nie ma czasu na napisanie 'hill all' albo 'all to city'.

To jest super. Funkcjonalność ta przydzielana byłaby tylko jednemu graczowi w zespole - najlepiej z najlepszym WR, ew będącego na topce... dodatkowe guziczki taktyczne dla ogara w drużynie, który by ukierunkował resztę zespołu... super pomysł!

Xefren #10 Posted 24 February 2016 - 12:41 PM

Private

• Player
  • 3143 battles
  • 1
Powinien być zmieniony , jak ? Otóż usunięcie bezsensownej cenzury na niektóre słowa , bo np czemu słowo ,,polak" jest zacenzurowane ?

kazio7 #11 Posted 24 February 2016 - 02:01 PM

Private

• Player
  • 2993 battles
  • 6
  • [G3L]
Pisanie podczas bitwy jest bardzo czasochłonne.Powinna byc możliwość że ty możesz pisać a czołg jedzie cały czas np. do przodu .Wtedy nie traci się czasu.To było by coś w rodzaju tempomatu.

cwidrowaty #12 Posted 24 February 2016 - 02:02 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23204 battles
  • 36
  • [DADS]

Odnośnie czatu podczas bitwy:

1. Predefiniowane zdania które można sobie samemu ustawić i ich szybki wybór (np. 9 na małej klawiaturce numerycznej która by się pojawiała np w przeciwnym dolnym rogu do obecnej taktycznej).

2. Wyciszanie/ignorowanie graczy którzy spamują albo obrażają

3. Wiadomości do konkretnego gracza z listy - po tapnięciu na czyjś nick automatycznie dodaje się prefix @ i jego nick albo coś w tym stylu i możliwość napisania szybkiej wiadomości do niego (wszyscy ją widzą ale niech wie że chodzi o niego)

4. Możliwość blokowania przez drużynę wiadomości od konkretnego gracza widzianych przez przeciwnika. Chodzi o sytuacje gdzie jakiś gracz zostanie wcześnie zniszczony i zaczyna wypisywac że jego team to same nooby po czym zdradza ich pozycje przeciwnikowi. Szybki vote np po otrzymaniu większości głosów od tych co pozostali w grze już nie może pisać.

5. Poprawcie cenzurę albo w ogóle usuńcie. I tak można napisać co się chce ze spacjami. Zamiast tego wystarczy opcja ignorowania/blokowania (tylko tak żeby osobnik wiedział że został ignorowany). Albo flagowanie wulgarnych graczy i karanie ich przy notorycznym złym zachowaniu.

cwidrowaty #13 Posted 24 February 2016 - 02:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23204 battles
  • 36
  • [DADS]

View Postkazio7, on 24 February 2016 - 02:01 PM, said:

Pisanie podczas bitwy jest bardzo czasochłonne.Powinna byc możliwość że ty możesz pisać a czołg jedzie cały czas np. do przodu .Wtedy nie traci się czasu.To było by coś w rodzaju tempomatu.

Jak nie puścisz kciuka z "dżojstika" i otworzysz czat to możesz pisać w trakcie jazdy. Nie jest to wygodne i nie wciśniesz litery pod kciukiem, ale jak się na początku bitwy jedzie cały czas prosto do jakiegoś punktu to spokojnie można pisać w trakcie.

angelo2004 #14 Posted 24 February 2016 - 04:36 PM

Private

• Player
  • 6370 battles
  • 4
  • [P-B-F]

Dodajcie czat głosowy dla Plutonu

TheMadis1999 #15 Posted 24 February 2016 - 04:57 PM

Private

• Player
  • 6076 battles
  • 1
Nie wiem, czy ktoś już o tym wspominał (nie śledzę zbytnio tematu), ale z mojego osobistego punktu widzenia - nie byłoby źle, gdyby istniała opcja wydłużenia wiadomości w bitwie o parę znaków (nie wiem dokładnie ile, jednak ogólnie przydałoby się). Wiele razy musiałem urywać wiadomość i kończyć ją w kolejnej z tego powodu, iż kończyła się ilość dostępnych znaków. Co do powiadomień klanowych - nie mam pojęcia, nie używam zbytnio u siebie czatu klanowego, gdyż z innymi gadam przez komunikatory, a reszta sprawdza się dobrze.
PS: A, no i funkcja czatu głosowego też nie byłaby złym pomysłem. Ale tylko w plutonie, gdyż zważywszy na "kulturę" niektórych graczy, to zapanowałby istny chaos .-.

Edited by TheMadis1999, 24 February 2016 - 04:58 PM.

Vespac #16 Posted 24 February 2016 - 08:01 PM

First Sergeant

• Player
  • 39964 battles
  • 2,079
  • [F47]

View PostSasza_Peczerski, on 24 February 2016 - 12:32 PM, said:

To jest super. Funkcjonalność ta przydzielana byłaby tylko jednemu graczowi w zespole - najlepiej z najlepszym WR, ew będącego na topce... dodatkowe guziczki taktyczne dla ogara w drużynie, który by ukierunkował resztę zespołu... super pomysł!

o nie, to nie jest takie proste

• najlepsze WR - uwierz mi spotkalem już takich graczy z niebieską i fioletową krwią, którzy ją chyba mieli dlatego, że tylko grają z bardzo dobrymi kumplami w plutonach, są również tacy, których zachowanie jest żenujące - sam oceń komu zaufać, słyszałeś o spontanicznych plutonach? to takie gdzie nie pada żadna komenda, każdy wie co na danej mapie ma zrobić, współpracują patrząc i reagując na zmieniające się warunki bitwy, są na różnym poziomie WR - nie przegrałem nigdy będąc w takiej ekipie.
  • będące na topce - zaufasz gościowi w top tanku jeśli nie wie co ma robić bo nic nie ogarnia, ma 40% WR, 1000 bitwew itd?

Fakt: ja kiedyś napisałem jednemu gościowi, który kampił całą bitwę MT przy klasztorze, nic nie zrobił i w końcu został sam, by skoczył do rzeki i tak zrobił, przynajmniej nie musieli go szukać...

Edited by Vespac, 24 February 2016 - 08:01 PM.

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

madlyr #17 Posted 25 February 2016 - 10:16 AM

Sergeant

• Player
  • 12027 battles
  • 463

Bardzo fajne pomysły na cwidrowaty. Popieram wszystko!

Szczególnie fajne jest:

1. Predefiniowane zdania które można sobie samemu ustawić i ich szybki wybór (np. 9 na małej klawiaturce numerycznej która by się pojawiała np w przeciwnym dolnym rogu do obecnej taktycznej).

Predefiniowane przez każdego na zasadzie wpisania własnego tekstu lub ew. wybrania z listy wstępnie przygotowanych tekstów.

Dodam jeszcze jedną rzecz.

Scrollowanie tekstów na czacie podczas bitwy. Teraz czasami ktoś rzuci komendę, a potem 3 osoby potwierdzą i... już nie widać komendy i jej nie zobaczysz. Scroll jest konieczny!

Lista bugów:

• Znikające pociski
  • Bezsensowne rykoszety
  • Nadal nie naprawiony problem przewijania czatu
  • Nadal nie naprawiony problem z zamrożonym sterowaniem (trzeba oderwać ręce od ekranu i wraca do normy)
  • Opóźnienie w czacie w grze oraz klanowym
  • Po wyjechaniu zza przeszkody typu ściana budynku często szarpie kamerą

Vespac #18 Posted 25 February 2016 - 11:52 AM

First Sergeant

• Player
  • 39964 battles
  • 2,079
  • [F47]

tylko pamiętajcie o tym:

• w bitwie mamy 7 przeciwników i 7 minut,
  • pisanie na czacie bitewnym to wyjątkowa sytuacja i ważny powód (np. gdzie jest czołg przeciwnika)
  • w czasie pisania można oberwać, zginąć lub stracić okazję na celny strzał

im więcej opcji na czacie bitewnym tym gorzej to jest Blitz szybka rozgrywka: 

• do szybkich komend warto było by dodać ODWRÓT bo będąc pod obstrzałem pisanie = śmierć
  • opcja komunikacji głosoewj na pewno tak ale tylko dla plutonu

to co podaliście to naturalne pomysły wynikające z chęci ulepszenia lecz mogą okazać się utrudnieniem bo będzie za dużo możliwości odwodzących od celu gry czyli walki pomiędzy drużynami

Edited by Vespac, 25 February 2016 - 11:55 AM.

i kto tu jest huncwot?

PatrickEm #19 Posted 27 February 2016 - 01:16 AM

Lance-corporal

• Player
  • 9706 battles
  • 36
  • [LWP]

Usunięcie czatu zniszczy klimat gry MMO. 

Cenzura to jakaś kpina -  każdy wie o co chodzi :) ogólnie jedna wielka porażka. 

Co można zmienić?

-filtr anti-flood,  anti-spam 

-moderator czatu -  choć teraz przy większej ilości pokoji, flood nie jest, aż tak bardzo spotykany,  gdyż się rozłożył na poszczególne pokoje. To bywa nie raz bardzo irytujący. 

-blokowanie użytkowników -  niby opcja dostępna,  ale na czatach 'ogólnych'  nadal widzimy co dana osoba pisze. 

Ustalanie taktyki to bardzo ciężka sprawa.  Wiadomo ktoś musi przegrać,  ale dlaczego w glupi sposób? 

Kropka_PL #20 Posted 01 March 2016 - 09:36 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4929 battles
  • 32
  • [TDPL]
Teraz jak oddzieliliscie czaty jest juz lepiej, ale i tak sa tacy ludzie co wciaz przeklinaja i wgl... nie raz spojrzalem przypadkiem na inny czat i widzialem ze jakis gosc zostal zbanowany. Ale na polskim czacie balagan totalny. Zero banow albo chociaz blokowania graczowi mozliwosci pisania na czacie. Cenzura wgl nieskuteczna jak ktos przeklina to ze spacjami... mogli byscie jedna aktualizacje poswiecic na czat bo wedlug mnie czat tez jest wazny w tej grze bo bez czatu sie zaden gracz nie porozumieje z innym graczem.
Jak tak dalej gra będzie się rozwijać to zabraknie graczy 

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users