Jump to content

Prémiové tanky - omezení možností nákupu pro nové hráče

• This topic is locked This topic is locked
118 replies to this topic

Ivana_Drago #1 Posted 07 March 2016 - 01:09 PM

Sergeant

• EU Community
  • 560 battles
  • 469
  • [WGEU]

Tankisté,

jeden z vašich návrhů, který jsme na fórech opakovaně zaznamenali, se týkal omezení možností nákupu prémiových tanků vysokých tierů pro nováčky. Toto opratření by mělo zabránit tomu, že se na vysokých tierech pohybují hráči, kteří ještě pořádně neví, jak hrát. :child:

Chtěli bychom se vás tedy zeptat, jaká omezení by podle vašeho názoru měla být zavedena, tedy jaká kritéria by měl podle vás hráč splňovat pro to, aby mu byl nákup prémiových vozidel vysokých tierů umožněn. Jaká je vaše představa?

esprit_cz #2 Posted 07 March 2016 - 01:34 PM

First Sergeant

• Player
  • 32965 battles
  • 4,389
  • [SCRY]
Jsem rád, že tohle bylo vyslyšeno. Myslím si, že adekvátním prvkem by bylo, dokud řádnou cestou nevyzkoumáš 8 tier, nemáš nárok na prem. tank 8 úrovně. Netuším, kolik to musí být cca bitev než se někdo dohrabe na 8 tier. Řekněme 3000

leepal #3 Posted 07 March 2016 - 01:39 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 40947 battles
  • 113
  • [SCRY]

Obecně vzato si myslím, že by bylo fajn a trošku i logické aby hráč něměl mít možnost koupit si prémiové vozidlo více než o 1 stupeň vyššího tieru než má vyzkoumáno v klasickém stromě...

Tzn třeba mám T29 - 7.tier a až pak bych si mohl koupit prémiovou T34 - 8tier / mám 3 tier můžu si koupit premiový 4tier apod...

Ale takový zásah by jednak otrávil nové wallet warriory a za druhé ta změna by se projevila herně jen minimálně...takže to klidně nechte tak ať se penízky sypou, ale hlavně ať to ve hře jde vidět...

(oprava chyb,obsah pro klany,herní obsah,soutěže zaměřené na kvalitu ne jen na kvantitu jako IS3 defender :playing: )

Edited by leepal, 07 March 2016 - 01:40 PM.

DeltaIndiaDelta #4 Posted 07 March 2016 - 01:56 PM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]
Souhlas, odemykat k nákupu prémiová vozidla max. o 1 tier vyšší než mám regulérně vyzkoumáno.
Aktuálně mě na tomto fóru ani v Blitzu nezastihnete. Dávám si pauzu v bláhovém očekávání, že třeba WG dokope tu hru opět do stavu, kdy mě bude bavit.

suchosucho #5 Posted 07 March 2016 - 02:03 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 68812 battles
  • 777
  • [CB-CZ]
suhlasim s leepalom a este by som mozno pridal wr 50:-) moznost kupit si premiak by mala byt za odmenu a nie ako tret pre ostatnych hracov:-)

Kapitan_Ondrej #6 Posted 07 March 2016 - 02:15 PM

Sergeant

• Player
  • 20758 battles
  • 365
  • [SCRY]

Naprostý souhlas s espritem. Pokud chci premium tank určitého tieru, musím se na daný tier prvně proexpit.

mimo téma: Nová sekce mi udělala opravdu radost. A ještě větši štěstí prožívám, když vidím, jaké téma se řeší. Jen tak dál:medal:

xxxFIREFOXxxx #7 Posted 07 March 2016 - 02:34 PM

First Sergeant

• Player
  • 10892 battles
  • 1,314
No, podmienit nakup premioveho tanku odomknutim tieru jeho vyexpenim by bol zasluzny cin. Mal by sice len maly dopad na hracsku kvalitu, ale aspon nejaky krok by wg spravil. Doteraz je aktivita wg na zlepsenie hracskej kvality nulova. Takze palec hore.:medal:

Nepriatelov sa nebojim, na mnozstvo nehladim

arathorrn #8 Posted 07 March 2016 - 02:45 PM

First Sergeant

• Player
  • 25335 battles
  • 1,777
  • [TFCZ]
Souhlasím s výše uvedeným. Je opravdu radost mít v týmu Jgtigera 8.8cm který vidí na nepřátele se kterými bojuji a jen zmateně pohybuje dělem! Podle statů má vyježděný max IV tier. Určitě omezit nákup jen na tier který má hráč vyježděný. 

VIRIBUS UNITIS 

Vae victis! 

Discord : arathorrn #5663          http://tankova-fronta.webnode.cz

Tuvoc #9 Posted 07 March 2016 - 03:01 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 18088 battles
  • 726
  • [SCRY_]
Taktez se pridavam se k navrhu podminit nakup premiaku vyzkoumanim tanku minimalne o tier nizsi nez je tier premiaku...Mozna by se to mohlo rozvest i na odemykani premiaku podle narodnosti...

Navic v soutezich ala Tankenstein nebo Defender zavest to stejne pravidlo,uz jen proto ze se jedna o celkem specificke premiaky,ktere uz potrebuji nejakou zkusenost hrace...Zazil jsem ted ,,hrace",ktery si zalozil ucet vylozene jen pro nakup Defendera...Mel celkem 81 bitev,z toho 38 na Defenderovi...Maximalni tier standardnich tanku mel 2.tier...Wr na Defenderovi mel 39%,avg. dmg 503,avg. kill 0.2,avg. exp. 503....Dotycny absolutne nevedel co ma s Defenderem delat...A bohuzel takovych jsem behem poctivyho expeni Defendera zazil opravdu hodne...

Edited by Tuvoc, 07 March 2016 - 03:02 PM.

Máš zájem vyhrávat bitvy spolu s jinými česky nebo slovensky hovořícími hráči? Máš zájem se dále zdokonalovat v hraní WOT Blitz? Pokud ano, připoj se k nám do klanu StopCry! a zahraj si s hráči podobného smýšlení.

TechDiver #10 Posted 07 March 2016 - 04:47 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 13059 battles
  • 860
  • [SCRY]
Odemykat k nákupu prémiová vozidla max. o 1 tier vyšší než mám vyzkoumáno.

Máš zájem vyhrávat bitvy spolu s jinými česky nebo slovensky hovořícími hráči? Máš zájem se dále zdokonalovat v hraní WOT Blitz?

Pokud ano, připoj se k nám do klanu StopCry! a zahraj si s hráči podobného smýšlení. TechDiver, náčelník klanu StopCry!

Erethiel #11 Posted 07 March 2016 - 06:46 PM

Private

• Player
  • 7525 battles
  • 8

Zdravím všechny přítomné,

ne zcela souhlasím s tím, že by mělo být vytvořeno nějaké omezení, které by novým hráčům znemožnilo nakupovat prémiové vozidla vysokých úrovní, neboť je třeba mít na paměti, že by se jednalo o poměrně radikální změnu, zda-li by hráč musel mít v garáži tank identického tieru nebo o tier nižší jako je ten, který si chce zakoupit. Z mého pohledu by omezení nemělo být tak razantní oproti tomu, jak to funguje momentálně. Sám jsem si první prémiové vozidlo s tierem VIII zakoupil mezi tiery V a VI a jsem přesvědčený, že by se Blitz začal poměrně odvracet od klasického zázemí v počítačové verzi, což by mohlo do budoucna přinést neblahé následky.

Já osobně nevnímám jako problém to, že někdo vlastní vozidlo, které neumí pořádně ovládat. Mohou totiž existovat i takoví lidé, kteří se snaží, ale přesto jim ta hra nejde do hlavy (případně specifické vozidlo) a nikdy nedosáhnou např. výše (příspěvek #5) požadovaného WR 50 %, nicméně i nadále Blitz hrají, protože je baví. Další mohou být jiní v tom, že danou hru nechtějí řešit do hloubky a zkrátka si alespoň jednou chtějí ohmatat ovládání tanků na tieru X. Ostatní jsou zase jako my, kteří se snaží něco přiučit na fóru a tedy mají touhu dobře zahrát téměř každou bitvu, pokud je to tedy v jejich silách. Z vlastní zkušenosti si nic nedělám z hráčů, kterým se nedaří, poněvadž existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivňovat jejich dovednost ve hře. Dobrým příkladem je třeba Wi-Fi připojení, které není tak stabilní jako připojení pomocí kabelu. Viděl jsem i takové případy, kdy se určitý hráč snažil mířit a jeho střela do požadovaného místa vyletěla až ve chvíli, kdy nepřátelský tank už necelých deset vteřin stál na jiné pozici. Něco podobného platí i u méně výkonných mobilních zařízení, kdy pády FPS mohou člověka zbavit možnosti se plně soustředit na bitvu.

Přiznávám, že jsem dříve nadával, když někdo v bitvě dělal hlouposti, ale později jsem si uvědomil, že někdo zkrátka nemusí mít možnosti a dovednosti identické s těmi našimi, takže bychom místo kritiky měli spíše zachovat chladnou hlavu a přijmout to, že všichni nejsme stejní. (Na druhou stranu jsou úplně jinou kapitolou hráči, kteří úmyslně blokují cestu ostatním, nebo tropí jiné nešvary.) Poslední dobou nad tím prostě mávnu rukou a zahraji si další bitvu, u které doufám, že bude lépe zahraná než ta předchozí.

Plně chápu, že si přejete mít radost z kvalitnějších bitev, poněvadž jeden "chybějící" hráč v Blitzu a počítačové verzi je poměrně velký rozdíl, ale vzhledem k hráčům, kteří se k těmto věcem ani nemohou vyjádřit, poněvadž ani netuší o probíhající komunikaci mezi komunitními koordinátory a hráči na tomto fóru, zastávám názor takový, aby se nic neměnilo. Pokud by však k nějaké takové změně došlo, omezení bych volil takové, aby hráč měl minimálně jeden tank o dva tiery nižší, než by byl jeho budoucí prémiový tank. Zda-li by se jednalo o hráče, který již má solidně rozjetý účet v počítačové verzi, bylo by moudré, aby se ho omezení netýkalo.

Co se týče klasických neprémiových vozidel, žádné distance bych nezaváděl, i kdyby se jednalo o tiery X, poněvadž by na to nejvíce dopláceli ti hráči, kteří tu hru tolik neřeší. 

Sice je to trochu mimo mísu, ale pokud se jedná o takové rozhodnutí, které má vést k jiné a případně lepší verzi World of Tanks Blitz, bude zřejmě nutné začít efektivně sbírat feedback i z jiných zdrojů jako je Facebook (minimálně tam zaslat odkaz na probíhající diskuzi na fóru), nebo přímo do hry implementovat jakýsi anketovník, díky kterému by bylo možné průběžně sbírat velice objektivní feedback z mnohem obšírnější skupiny hráčů, než je ta na fóru. V oznámeních by se zkrátka objevilo něco ve smyslu: "Pomozte nám s vývojem hry," kde by byly vypsány otázky, na které by bylo možné v anketovníku dobrovolně odpovídat v různých předdefinovaných odpovědích.

S pozdravem a přáním hodně zdaru ve hře i v životě

Erethiel

Edited by Erethiel, 07 March 2016 - 09:58 PM.

"Consider how hard it is to change yourself and you’ll understand what little chance you have in trying to change others." - Benjamin Franklin

Tuvoc #12 Posted 07 March 2016 - 07:15 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 18088 battles
  • 726
  • [SCRY_]
Kuci zkuste tohle vlakno udrzet co nejcistsi,tj. napiste svuj nazor a smitec...Kazdy mam svuj pohled na danou situaci a mame konecne moznost ucelit nase nazory...Tak se to pokusme staffum co nejvic zjednodusit...Pac tim ze tu budete druhym vysvetlovat svuj nazor akorat zasvinite tohle vlakno...

Máš zájem vyhrávat bitvy spolu s jinými česky nebo slovensky hovořícími hráči? Máš zájem se dále zdokonalovat v hraní WOT Blitz? Pokud ano, připoj se k nám do klanu StopCry! a zahraj si s hráči podobného smýšlení.

suchosucho #13 Posted 07 March 2016 - 07:29 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 68812 battles
  • 777
  • [CB-CZ]
oki tuvoc mazem a poprosim clearE  o zrusenie prazdneho prispevku svoje som povedal vyssie:-)

Slovenskoooooooooo #14 Posted 07 March 2016 - 07:36 PM

Senior Sergeant

• Community Contributor
  • 9593 battles
  • 600
  • [CB-CZ]

Ja by som to tiež obmedzil, aby mal vyskúmaný minimálne 7 tier ak chce prémiový tank na 8 tier. A určite by som to obmedzil aj na počet odohraných hier, minimálne 2000.

Leaderoftanks_2015 #15 Posted 07 March 2016 - 07:44 PM

Sergeant

• Player
  • 18802 battles
  • 320
Len, hocijaky bot s 10000bitkami si vyskuma t8, sice bude mat WR 30%, ale bude mat t7 a 10 000 bitiek, takze by to chcelo nieco doverihodnejsie.

DeltaIndiaDelta #16 Posted 07 March 2016 - 08:00 PM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]
Cokoliv bude lepší než nic. Když zavedou aspoň kontrolu na tier, tak háááleluja.
Aktuálně mě na tomto fóru ani v Blitzu nezastihnete. Dávám si pauzu v bláhovém očekávání, že třeba WG dokope tu hru opět do stavu, kdy mě bude bavit.

esprit_cz #17 Posted 07 March 2016 - 09:15 PM

First Sergeant

• Player
  • 32965 battles
  • 4,389
  • [SCRY]

View PostErethiel, on 07 March 2016 - 06:46 PM, said:

Tady nikdo neřeší, zda má WR takový nebo makový! Je jasný, že všichni nejsme dokonalý a každý to plácá tak nějak po svém. Většině ale vadí, že se s PT 8 tieru prohání nějaká lopata, co se nedostala ani na 3 tier. O to tady jde!

K tomu připojení... přijde ti normální hrát, když ti hra takto hapruje?

Erethiel #18 Posted 08 March 2016 - 12:58 AM

Private

• Player
  • 7525 battles
  • 8
Spoiler

Opět zdravím,

WR 50% jsem v mém předchozím příspěvku uváděl pouze jako příklad, neboť v pátém příspěvku suchosucho uváděl, že by možná mezi podmínky pro koupi prémiových vozidel přidal právě nutnost mít minimálně WR na hodnotě 50%. Jestliže by nikdo něco takového nenapsal, nevložil bych to do svého příspěvku ani já, což nemyslím nějak zle. Snad jsem se k tomu více nevyjadřoval a omlouvám se za případné nedorozumění.

Chápu, že vás štvou hráči, co si zakoupí prémiové vozidlo tieru VIII, i když se ve hře nedostali příliš daleko. Také mne zaráží, proč mají zapotřebí si tak brzo zakoupit něco takového, když jim to víceméně nic zajímavého nepřinese, ale to je náš pohled. Jsem přesvědčený, že daní hráči na tuto věc mají náhled jiný a určitý smysl to pro ně má, jinak by to přece nedělali. Ještě k tomu je to jejich svobodné rozhodnutí, které jaksi nedokážeme vstřebat. Proč? Co nám na tom vlastně vadí? Ptám se tak proto, že mně osobně to téměř vůbec nevadí a rád bych pochopil vaše názory.

Nesmíme zapomenout, že tato hra je prezentována jako free-to-play a je zcela dobrovolné, pokud do dané hry někdo chce investovat. Správně bychom měli respektovat, jak je to zařízeno, poněvadž je to volba tvůrců hry, kteří z toho mají profit. Upřímně pochybuji o tom, že WG změní finanční politiku a sami se připraví o možnost výdělku jenom proto, aby v tomto ohledu opravdu minimálně zlepšili prostředí těm, kterým vadí, že si někdo chce užít hru na vyšších tierech bez větší námahy. Mám chvílemi pocit, jako by některým vadilo, že někdo zapříčiní prohru, i když se vlastně nic neděje. Taky mě to naštve, ale nemá smysl se za tím pořád dokola obracet. Tohle se v této hře prostě bude dít pořád. Na druhou stranu když se nachází takový hráč v nepřátelském týmu, to si podle mého názoru skoro nikdo ze spoluhráčů včetně vás nestěžuje. Kolikrát se vám vůbec stalo, že jste na takového hráče v prémiovém vozidle narazili? Mně osobně se to tedy moc často nestává, takže počítám s tím, že takových hráčů je pomalu jako šafránu, avšak uznávám, že se mohu mýlit.

Co se týče problémů s internetovým připojením (nebo mobilním zařízením), někteří lidé zkrátka dokáží tyto problémy překousnout, pokud mohou dělat něco, co je baví, i když se jim moc nedaří. Třeba je to pro ně úplně normální a jsou smířeni s tím, že lepší internetové připojení (nebo aparát) mít nebudou. Ostatně vzato platí, dokud nezažijeme, nepochopíme.

Omlouvám se všem, které jsem tímto nebo předchozím příspěvkem rozrušil, či vám nějak ukřivdil. Rozhodně to nebylo mým záměrem.

S pozdravem a přáním hodně zdaru ve hře i v životě :honoring:

Erethiel

"Consider how hard it is to change yourself and you’ll understand what little chance you have in trying to change others." - Benjamin Franklin

jindrich73 #19 Posted 08 March 2016 - 06:14 AM

Sergeant

• Player
  • 30865 battles
  • 399
  • [SCRY]

View PostIvana_Drago, on 07 March 2016 - 02:09 PM, said:

Toto opratření by mělo zabránit tomu, že se na vysokých tierech pohybují hráči, kteří ještě pořádně neví, jak hrát. 

Smysl by tohle řešit mělo možná před zavedením hry na Android. Optimálně ještě dříve. Teď, když je random ve stavu, v jakém je, je to úplně jedno. Navíc největším problémem randomu nejsou hráči, kteří si koupí prémiový tank vyššího tieru a hrají jak hrají. Takovýhle hráč se totiž v drtivé většině aspoň snaží a nezaznamenal jsem, že by ve hře někoho urážel a nebo cíleně škodil. Aspoň na chod hry něčím přispěl. Oproti tomu je tu 100x větší skupina dětí, která je vám schopna nadávat ve hře už jenom proto, že sedíte v prémiáku. Nadávají vám do gold noobu, čtete pay to win a podobné hlášky. Pak z nich vypadne, že oni do hry nikdy nedají ani korunu a ještě jsou na to jako že hrdí. Úmyslně škodí ostatním hráčům a když vyhoří, tak ostatním jen nadávají. Tohle je daleko větší skupina hráčů, než ti, co si koupí nějaký prémiák. Tím, že se stopne hráč, který si koupí prémiák osmého tieru a snaží se hrát, se nic nevyřeší. Tihle hráči na randomu jsou minoritní problém. Problém je úplně někde jinde a v daleko větším množství. Jestli chcete omezovat hráče na vyšších  tierech, kteří neumí pořádně hrát, tak tohle nikam nepovede. 

Nic neomezovat a nechat stávající model nákupu prémiových tanků. 

V březnu 2016 jsme otevřeli náš v pořadí už druhý klan – StopCry! vol. 2. Cílem tohoto klanu je dát více hráčům příležitost stát se členy naší přátelské komunity. Tomuto cíli odpovídají i podmínky přijetí, které jsou méně náročné, než jak jsou nastaveny pro vstup do StopCry!. Aktuálně tedy nabíráme hráče do StopCry! vol. 2, kteří splní podmínky členství, budou dodržovat pravidla, ale především se ztotožní s naší filozofií a zaměřením.

thoorruss11 #20 Posted 08 March 2016 - 08:16 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 1976 battles
  • 226
Když se vyřeší nákup vyššího tieru než má hráč, jak se to ale bude řešit ohledně soutěží, kde může hráč prem. tank vyhrát?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users