Jump to content

Czołgi premium - restrykcje kupna dla nowych graczy.

• Please log in to reply
73 replies to this topic

PatrickEm #21 Posted 30 March 2016 - 09:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7530 battles
  • 36
  • [LWP]

Moim skromnym zdaniem pieniądz rządzi światem, a powinien rozsądek. 

W dobie,  w której nie mamy żadnego wpływu na to z kim gramy i przeciwko komu,  dopuszczenie do gry wysoko poziomowymi czołgami każdego,  kto ma parę wolnych euro na koncie jest brakiem poszanowania dla klienta.  W końcu to jest chyba biznes. Ludzie wydają tutaj niezłe pieniądze, poświęcają także swój bezcenny czas. Jak szanująca firma,  bezmyślnie może pozwalać  na  narażenie  swego klienta na straty. To chyba oczywiste,  że pewne obostrzenia powinny objąć zakup wysoko poziomowych pojazdów. Wprowadzi to korzyści dla obu stron. 

JrTanker #22 Posted 31 March 2016 - 10:46 AM

Sergeant

• Player
  • 11106 battles
  • 457

Ludziki a premki odblokowywanie w drzewku.

Np t34 po t29 itd ;-) 

A tak ogólnie to wystarczy jak wg zaimplementuje xvm, albo wesprze. Byle by to był ranking oparty na wn7/8 a nie jakieś rankingowe cuda jakie mamy teraz w grze :-) 

Edited by JrTanker, 31 March 2016 - 10:50 AM.

Vespac #23 Posted 31 March 2016 - 12:07 PM

First Sergeant

• Player
  • 34747 battles
  • 2,013
  • [F47B]

View PostJrTanker, on 31 March 2016 - 11:46 AM, said:

Ludziki a premki odblokowywanie w drzewku.

Np t34 po t29 itd ;-) 

po t32, bo ten pomysł ma sens wtedy gdy ktos choc troche "liznie" dany tier

nikt w normalnej sytuacji nie kupuje za realne pieniądze czołgu 8 tieru mając doświadczenie do 6-7 tieru

Edited by Vespac, 31 March 2016 - 12:08 PM.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

JrTanker #24 Posted 31 March 2016 - 02:26 PM

Sergeant

• Player
  • 11106 battles
  • 457

View PostVespac, on 31 March 2016 - 12:07 PM, said:

po t32, bo ten pomysł ma sens wtedy gdy ktos choc troche "liznie" dany tier

nikt w normalnej sytuacji nie kupuje za realne pieniądze czołgu 8 tieru mając doświadczenie do 6-7 tieru

Dobra, jaka jest różnica między kaleczeniem na t34 a na t32? Bardziej chodzi mi o to że po t29 wiadomo jak jeździć i grać na wiele, a tak na poważnie to jak ktoś kaleczy to nic nie pomoże.

Vespac #25 Posted 31 March 2016 - 07:42 PM

First Sergeant

• Player
  • 34747 battles
  • 2,013
  • [F47B]

View PostJrTanker, on 31 March 2016 - 03:26 PM, said:

Dobra, jaka jest różnica między kaleczeniem na t34 a na t32? Bardziej chodzi mi o to że po t29 wiadomo jak jeździć i grać na wiele, a tak na poważnie to jak ktoś kaleczy to nic nie pomoże.

i tu jesteśmy zgodni więc lepiej by kaleczyli dany tier jak napózniej. A nuż w tym czasie kogoś olśni i poszuka wiedzy na teamt czołgów, walki itp. Może zacznie podnośić swoje umiejetności.

Nie czarujmy się każdy z nas na początku był zielony ale przyszedł taki moment, który zmienił nasze podejście do tej gry. 

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

czolgista_przemek01 #26 Posted 14 August 2016 - 08:49 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19070 battles
  • 44
  • [N4N]
Wargaming nie patrzy jaki gracz kupuje czołg dla nich ważne że kupuje 

prim3val #27 Posted 14 August 2016 - 09:09 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 31986 battles
  • 582
  • [OLBL]

View Postczolgista_przemek01, on 14 August 2016 - 08:49 PM, said:

Wargaming nie patrzy jaki gracz kupuje czołg dla nich ważne że kupuje 

To jest wiadome. Nie łudzccie sie na jakiekolwiek restrykcje w tym temacie. Trzeba sie z tym pogodzic i tyle.

Vespac #28 Posted 17 August 2016 - 08:35 PM

First Sergeant

• Player
  • 34747 battles
  • 2,013
  • [F47B]

View Postprim3val, on 14 August 2016 - 10:09 PM, said:

To jest wiadome. Nie łudzccie sie na jakiekolwiek restrykcje w tym temacie. Trzeba sie z tym pogodzic i tyle.

My możemy się pogodzić ale WG strzela sobie w piętę, pomyślcie co to jest marketing? Taka korporacja chyba wie. Marketing to poznanie i zaspokojenie potrzeb klientów. Trudno mi sobie wyobrazić by klienci mieli potzrebę doznania porażki (nie w sensie rozgrywki). A co robi WG? Sprzedaje klientom produkt, który w rzeczywistości nie zaspokoi ich potrzeb a kupują go bo nie mają na ten temat wiedzy. Na co nowemu lub słabemu graczowi czołg 8 poziomu? Czy ich potrzebą jest zero satysfakcji z gry? Wątpię, za to takich porzuconych kont z czołgami premium jest cała masa bo WG daje klientom produkt, z którego nie są w stanie skorzystać, więc trudno muwić tu o satysfakcji.

Analogicznie jest z czołgami standartowymi, nowi gracze myślą, że im wyższy poziom czołgu to pojazd jest lepszy i jak go zdobędą to zaczną w końcu wygrywać. I tak prą w górę ledwie wymaksują stockowy czołg a już go sprzedają bo ten następny jest lepszy. I tak dochodzą do wyższych tierów nie mając pojęcia o mechanice gry. Pomijając ignorantów to szkoda mi tych ludzi bo doszli do wyższych tierów i nagle okazuje się, że popełnili całą masę błędów, poświęcili czas a nie nauczyli się za wiele i co teraz? Często zniechęcenie i porzucenie konta.

Edited by Vespac, 17 August 2016 - 08:39 PM.

i kto tu jest huncwot?

Rafa_sniper_2014 #29 Posted 21 August 2016 - 04:48 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 71826 battles
  • 972
  • [CHWAT]
Ta gra to jedna wielka bańka mydlana, zarobić szybko a później sprzedać, tak to wygląda. Ciągle te same błedy od wielu mc, za to nowości wyciągających kasę z portfeli bez liku. Jeszcze nie spotkałem się na tym forum z ani jedną rzeczową odpowiedzią ze strony twórców gry. Piszemy sami do siebie od wielu miesięcy. Proponuję spieprzać z tego forum, ewentualnie użwać go okazjonalnie. Szkoda czasu. 

Edited by Rafa_sniper_2014, 21 August 2016 - 05:09 PM.

JrTanker #30 Posted 29 September 2016 - 01:37 PM

Sergeant

• Player
  • 11106 battles
  • 457

A ja mam pytanie do WG, co z czołgami premium wysoko tierowymi dostępnymi z misji bądź ze sklepu?

Bo jeżeli będą obowiązywały restrykcje to będzie trochę nie w porządku odbierać ludzią możliwość posiadania typa, defender itd.

Jakie kolwiek restrykcje są bez sensu. Jak ktoś nie umie to się nie nauczy.

Vespac #31 Posted 29 September 2016 - 03:03 PM

First Sergeant

• Player
  • 34747 battles
  • 2,013
  • [F47B]
myślę, że znalazłoby się sensowne rozwiązanie ale nigdy nie było i nie będzie szansy na jego wprowadzenie nawet jeśli devloperzy by to uzasadnili z bardzo prostej i oczywistej przyczyny a dotyczącej narzędzi działu sprzedaży

i kto tu jest huncwot?

HerrRejser #32 Posted 28 October 2016 - 07:32 PM

Lance-corporal

• Player
  • 57081 battles
  • 82
Temat umarł śmiercią naturalną, autorka wątku zapomniała że go założyła, a zapowiadało się ciekawie.

Vespac #33 Posted 28 October 2016 - 09:48 PM

First Sergeant

• Player
  • 34747 battles
  • 2,013
  • [F47B]

trzeba Tricha kupić lecytynkę choć jak patrzę na podstawowe statystyki graczy na 8-10 tierach to restrykcje premek i tak już nie mają znaczenia, trudno ich też nazwać graczami bardziej przypominają zgubione we mgle istoty

i kto tu jest huncwot?

Mr_Ciapciak #34 Posted 04 November 2016 - 10:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8438 battles
  • 29
  • [PLC]
pytanie autorki tematu było co najmniej dziwne, bo... gdybym posiadał kurę znoszącą złote jajka, to pakowałbym jej w tyłek korek, co by tych jajek znosiła mniej? i jeszcze się kogoś o to pytał? niezależnie od tego czy kitrałbym te jajca w ogródku pod drzewem czy bawił się w filantropa, to korek, jeżeli już wsadziłbym teściowej, ale na pewno nie... gudzi gudzi mojej ukochanej kurczaczej panience :]

Locust_PL #35 Posted 09 November 2016 - 09:45 PM

Sergeant

• Player
  • 10356 battles
  • 482
  • [F47A]

View PostFaflutek, on 04 November 2016 - 10:35 PM, said:

pytanie autorki tematu było co najmniej dziwne, bo... gdybym posiadał kurę znoszącą złote jajka, to pakowałbym jej w tyłek korek, co by tych jajek znosiła mniej? i jeszcze się kogoś o to pytał? niezależnie od tego czy kitrałbym te jajca w ogródku pod drzewem czy bawił się w filantropa, to korek, jeżeli już wsadziłbym teściowej, ale na pewno nie... gudzi gudzi mojej ukochanej kurczaczej panience :]

ale z kury długo nie żyją, po za tym tu są jeszcze inny inwentarz przynoszący dochody, jak będziesz tylko o kury dbał to reszta padnie a i robaków w ziemi w kóńcu zabraknie

Falathi #36 Posted 12 November 2016 - 01:47 PM

Sergeant

• EU Community
  • 307 battles
  • 296
  • [WGEU]

O temacie nikt nie zapomniał, bez obaw. 

Ad rem: Pytanie bierze się stąd, że czasem warto myśleć długofalowo. Na przykład: jeśli nowy, świeży gracz na dzień dobry kupi premkę VIII tieru, wyjedzie nią do bitwy, przekonany że wreszcie ma maszynę którą będzie rządzić i zarabiać worki gotówki po czym okaże się, że nie ma tak łatwo - może zniechęcić się do gry. Jasne, niby fajnie, że kupił premkę, ale w dłuższej perspektywie już niekoniecznie. 

WotB_krzychziom1_pro_ #37 Posted 12 November 2016 - 03:12 PM

Sergeant

• Player
  • 7129 battles
  • 348

Według mnie, obie strony byłyby zadowolone z owych restrykcji. Ba, nawet trzy.

Pierwsza strona (my, doświadczeni gracze):

Nikt by nam nie psuł bitew na wysokim poziomie, tylko okazywał swój brak umiejętności na niskich tierach

Druga strona (nowi gracze):

Rozegrali by te, dajmy na to, 500 bitew, gdy odblokowali by tę możliwość. Oni by do tego czasu "liznęli" trochę umiejętności i czuli by sens zakupu oraz wartość czołgu. 

Trzecia strona (szanowne WG):

Ci gracze, nie odpuścili by gry, bo grali by w miarę dobrze i te czołgi by im się podobały. Co rodzi możliwość, iż taki gracz kupiłby więcej owych czołgów. A WG by zarabiało.

Tak więc, moim skromnym zdaniem, takie restrykcje byłyby jak najbardziej dobrym pomysłem ;)

Edited by WotB_krzychziom1_pro_, 12 November 2016 - 03:12 PM.

My YT channel about Blitz: https://www.youtube....Jlz5NKQSN-V3TPA

JrTanker #38 Posted 13 November 2016 - 11:01 PM

Sergeant

• Player
  • 11106 battles
  • 457

Najlepsze ograniczenie to premka dla tier+1 jakim mamy w garażu + 50 bitew na tym tierze. 

Ale takie pytanie co z premkami ze sklepu? 

Vespac #39 Posted 14 November 2016 - 04:20 AM

First Sergeant

• Player
  • 34747 battles
  • 2,013
  • [F47B]

View PostJrTanker, on 14 November 2016 - 12:01 AM, said:

Najlepsze ograniczenie to premka dla tier+1 jakim mamy w garażu + 50 bitew na tym tierze. 

Ale takie pytanie co z premkami ze sklepu? 

to samo

w którymś temacie ktoś pytał dlaczego konkursy na dmg nie mają podziału na tiery, wiadomo, że ni jak się ma ze sobą rywalizacja gościa na 5 vs 10 tierze, tam padła odpowiedź pracownika WG, że racja taka rywalizacja jest nonsensem - przyznał, że będą rozważać podział ale uprzedził, że wygraną na 5 tierze nie powinien być czołg np. 7 poziomu

łapiecie przekaz?

i kto tu jest huncwot?

baliest #40 Posted 14 November 2016 - 09:16 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 18917 battles
  • 167
  • [GRZ_B]

Na koncie syna założyłem klan. Przez wakacje była posucha, nikt nie grał. Teraz otworzyłem dostęp do klanu i trafił się gracz który przy 53 rozegranych bitwach posiada: IS6, nową Pantera 8,8, T14, Pz IV/V i Angry Connora.

Na czacie napisałem moralizatorski wpis o konieczności rozwoju, graniu na niskich tierach w celu nauki, o tym że nie trzeba zdobyć X tieru. Koleś poczuł się winny i napisał iż ma drugie konto z 10 000 bitew, ale czy to prawda?

Dla WG to wspaniały gracz, wydał na start kilkaset złotych, będzie zmuszał innych do kupna i używania golda, posiadania konta premium itp.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users