Jump to content

Mapy - które wymagaja poprawek?

• Please log in to reply
76 replies to this topic

Tricha_ #1 Posted 07 March 2016 - 03:06 PM

Junior Sergeant

• EU Community
  • 300 battles
  • 249
  • [WGEU]

Hej!

Każdy z nas ma swoje mapy, które wywołuja dreszcze (:ohmy:) w przypadku ich wylosowania. W poniższych komentarzach, prześlijcie nam swoje opinie:

• Nazwa mapy: 
  • Dlaczego ta mapa wymaga poprawek?
  • Sugestie dotyczące poprawek mapy: 

Czekamy na Wasz feedback!

Commander retired from the service.

In case of questions or issues, please contact Zloydd and MaXSty1er.

Sasza_Peczerski #2 Posted 07 March 2016 - 03:34 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 52466 battles
  • 897
  • [N4N]

Nadrzecze - spora, środkowa część mapy jest praktycznie wyłączona z rozgrywki. Mam na myśli rozlewisko od mostu do kamieni w okolicy capa na osi PN-PD, oraz od budynku do kamieni na osi wch-zach. Praktycznie cały środek mapy jest niegrany z uwagi na wodę oraz ukształtowanie terenu. Gracze jeżdżą na most lub w kierunku flagi po krawędziach mapy. Można byłoby zmienić kształt poprzez zmniejszenie rozlewiska, zmniejszenie wzniesień, dodanie drugiego mostu albo brodu prowadzącego środkiem mapy do capa.

http://wiki.gcdn.co/images/7/7b/Falls_creek_final.png

Miedziane Pole - zbyt mała na wysokie triery. Od strony wizualnej jak i scenografii jest ok, ale podobnie do nadrzeczna jest nudna. 99% walk odbywa się w dwóch miejscach na wschodnim oraz zachodnim wzniesieniu. Podobnie jak w Nadrzeczu środek jest niegrywalny. Jest zbyt nisko położony. Gracz znajdujący się na dole nie ma możliwości aktywnej walki z czerwonymi będącymi na górze. Na dół zjeżdża się w ostateczności uciekając przed zniszczeniem, lub w pogoni za takim zającem. Imho można ją spłaszczyć i w jakiś sposób powiększyć, ew. ograniczyć ją do gry dla max 6 trieru.

http://wiki.gcdn.co/images/2/2b/Copperfield_final.png

Edited by Sasza_Peczerski, 08 March 2016 - 09:51 AM.

Kuio #3 Posted 07 March 2016 - 07:31 PM

Senior Sergeant

• Community Contributor
  • 20929 battles
  • 729
  • [_UPS_]
100% zgadzam się z Sasza :) Copperfield został już ograniczony w 2.7, pora jeszcze na Nadrzecze :)

Mój kanał o WOT Blitz: https://www.youtube....ZxwN8KdDo_VyQYg

Norrt #4 Posted 08 March 2016 - 03:06 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 22931 battles
  • 199
  • [CHWAT]
Dlaczego w tym temacie nie można dodawać zdjęć? Chciałem dodać post z uwagami na temat "Miedzianego Pola" i mapą z kilkoma bazgrołami dla lepszego zrozumienia. A tu zonk. Samego tekstu publikować nie będę ponieważ zbyt często odnoszę się do mapy i nie by był on zrozumiały.

Tricha_ #5 Posted 08 March 2016 - 08:49 AM

Junior Sergeant

• EU Community
  • 300 battles
  • 249
  • [WGEU]

View PostNorrt, on 08 March 2016 - 03:06 AM, said:

Dlaczego w tym temacie nie można dodawać zdjęć? Chciałem dodać post z uwagami na temat "Miedzianego Pola" i mapą z kilkoma bazgrołami dla lepszego zrozumienia. A tu zonk. Samego tekstu publikować nie będę ponieważ zbyt często odnoszę się do mapy i nie by był on zrozumiały.

Ustawienia forum zmienione, powinno być już ok!

Commander retired from the service.

In case of questions or issues, please contact Zloydd and MaXSty1er.

Tajfun403 #6 Posted 08 March 2016 - 01:18 PM

First Sergeant

• Player
  • 10272 battles
  • 1,369
  • [TSSPL]
Middleburg -  Zmiana nazwy. "Nowa" wersja tej mapy jest praktycznie kompletnie inna od starej, nie zasługuje już ona na tą nazwę. Jedyna co łączy "Nową" ze "Starą" to nazwa i układ górki-miasto

Tajfun403

Obywatelski PROTEST przeciwko systemom gry!

____ _______Nie dajmy się_______ _ _

_WG_SPISEK, BUG CZY USTAWKA 

Norrt #7 Posted 08 March 2016 - 01:23 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 22931 battles
  • 199
  • [CHWAT]

Miedziane pole

Koszmarna marnotrawstwo przestrzeni. Na wyższych tierach gra się na niej tragicznie, zwłaszcza medami. Ale to sami wiecie bo ograniczacie ją do V tierów, co przy niewielkiej ilości map, nie jest za dobrym wyjściem.

Ale żeby nie ograniczać się jedynie do narzekania. Rzucę kilka pomysłów na zmiany i zachęcam innych do dorzucenia czegoś od siebie. Skoro WG wychodzi z inicjatywa i chce nas wysłuchać, to dajmy im kilka dobrych pomysłów, może coś podchwycą.

Po pierwsze podnieść okolice górnego spawnu(obszar zaznaczony na żółto). Podjazd do strefy 1 (czarna ramka z 1) jest zbyt stromy i utrudnia dotarcie na miejsce. Sama strefa 1 jest natomiast za małą, gracze od strony górnego spawnu często przeszkadzają sobie nawzajem, przy próbie wychylenia na przeciwnika. Wystarczyło by ją rozciągnąć, kosztem spawnów gdzie jest zdecydowanie za dużo nieużywanego terenu, a granie tam stało by się znacznie przyjemniejsze.

Przejdźmy do strefy 2(czarna ramka z 2) niby wszystko ok, ale jak znajdą się tam z 3-4 czołgi z jednego teamu i mają się strzelać z przeciwnikiem to robi się strasznie ciasno. A wystarczyło by pozbyć się górki(niebieski X) i w to miejsce zrobić drogę(białą linia). Na środku pozostawiając wzniesienie.

Czas na strefę 3(czarna ramka z 3) 25% mapy, praktycznie bezużyteczne. Niby od dolnego spawnu można dojechać na wzniesienie w prawym dolnym rodu, ale po co? Na tak zwaną "koparkę" można się dostać niektórymi czołgami ale to raczej bug niż zamierzony efekt i rzadko spotykany manewr. Ten obszar można przecież zagospodarować, wyrównać, puścić drogę( białą linia), umieścić parę budynków i innych elementów, co sprawi że powstała by kompletnie nowa linia ataku. Należy tylko zadbać, o to by ostrzał ze strefy 3 na strefę 1 nie był zbyt łatwy, tworząc niewielką skarpę(czerwona linia), z elementami blokującymi dojazd do krawędzi. Natomiast podniesienie środkowej części mapy(czarna ramka z 4) spowoduje nie tylko poprawienie warunków gry na tym obszarze jak wspomniał Sasza, ale także dachy hal osłonią nieco strefę 2 przed ostrzałem.   

Attached Files

• Attached File   Copperfield_final.jpg   374.9K

Edited by Norrt, 08 March 2016 - 05:04 PM.

madlyr #8 Posted 08 March 2016 - 01:51 PM

Sergeant

• Player
  • 12027 battles
  • 463
Mapa Kopalnie - nierównowaga sił. Jedna ze stron ma znacznie łatwiejszą, krótszą drogę, aby dostać się na szczyt górki i ją zająć (a jest to strategicznie kluczowy punkt na mapie). W dodatku drużyna ma krótszą drogę na dostanie się na wyspę, z której jest przestrzał i ostrzał na czołgi przeciwnika próbujące zdobyć górkę. Samo WG wspominało, że wie o tym i ma to w planach. Powstają modyfikacje map do tej pory dobrych i w miarę zbalansowanych (np. Middleburg), a ta mapa jak nie była zmieniona, tak nie jest.

Lista bugów:

• Znikające pociski
  • Bezsensowne rykoszety
  • Nadal nie naprawiony problem przewijania czatu
  • Nadal nie naprawiony problem z zamrożonym sterowaniem (trzeba oderwać ręce od ekranu i wraca do normy)
  • Opóźnienie w czacie w grze oraz klanowym
  • Po wyjechaniu zza przeszkody typu ściana budynku często szarpie kamerą

Vespac #9 Posted 08 March 2016 - 05:28 PM

First Sergeant

• Player
  • 34852 battles
  • 2,013
  • [F47B]

View Postmadlyr, on 08 March 2016 - 02:51 PM, said:

Mapa Kopalnie - nierównowaga sił. Jedna ze stron ma znacznie łatwiejszą, krótszą drogę, aby dostać się na szczyt górki i ją zająć (a jest to strategicznie kluczowy punkt na mapie). W dodatku drużyna ma krótszą drogę na dostanie się na wyspę, z której jest przestrzał i ostrzał na czołgi przeciwnika próbujące zdobyć górkę. Samo WG wspominało, że wie o tym i ma to w planach. Powstają modyfikacje map do tej pory dobrych i w miarę zbalansowanych (np. Middleburg), a ta mapa jak nie była zmieniona, tak nie jest.

Popieram to co kolega napisał, sam też opisałem tą mapę z perpektywy mojej oraz koleżanek i kolegów z klanu w temacie mapy.

Bardzo byłem rozczarowany gdy okazało się, że to nie Kopalnia ma blokadę na wyższe tiery w nowej aktualizacji! To ta mapa w pierwszej kolejności tego wymagała, o ile bardzo fanjie na niej się gra na niższych tierach o tyle na wyższych zawsze jedna drużyna ma przewagę albo w szybkich czołgach, które są tutaj kluczowe albo w pozycji startowej (albo i w jednym i drugim)Oczywiście są różne możliwości prowadzenia walki na tej mapie ale by je zastosować trzeba mieć ogarnięty zespół a to teraz prawie deficyt.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

TudMar_PL #10 Posted 09 March 2016 - 10:24 PM

Sergeant

• Player
  • 19756 battles
  • 265
  • [TU-M]
Moim zdaniem każda mapa powinna być większa robi się ciasno wprowadzenie człgów lekkich powinno to przewidzieć

CreativeePL #11 Posted 09 March 2016 - 10:57 PM

Sergeant

• Player
  • 32183 battles
  • 383
  • [ELEM]
Czarne Złoto też potrzebuje przebudowy, mapa jest bez sensu.. stylizacja na Miedziane Pole.. przestrzał z górki na cały teren - powinni i tą mapę zmienić.

_KRIXO_ #12 Posted 10 March 2016 - 05:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 26731 battles
  • 66
  • [F4UMS]
Do map nic nie mam. Ale naprawcie MM bo znowu jest jak kiedyś.

Vespac #13 Posted 10 March 2016 - 06:46 PM

First Sergeant

• Player
  • 34852 battles
  • 2,013
  • [F47B]

KOPALNIA, dzisiaj kolejna moja bezsensowna bitwa na tej mapie

MM 6-8: czerwoni 4 medy /t44, t43 x2, chi to/ zieloni 3 medy /t43, vk 30.02m, vk 30.01d/ jaki bilans siły i szybkości wychodzi?

bitwa rozpoczęła się od zajęcia najwyższego wzgóża przez t44 i pomocy t43 dalszego ciągu nie będę opisywał bo szkoda czasu, tygrys 2 zielonych jako pierwszy poleciał na złom nie oddając celnego strzału, mecz zakończył się zdobyciem punktów bazy przez czerwonych a ferdek zielonych pod latarnią mógł sobie pomarzyć... o wakacjach

Edited by Vespac, 10 March 2016 - 06:48 PM.

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

Markusvandrago2 #14 Posted 10 March 2016 - 09:46 PM

Sergeant

• Player
  • 22681 battles
  • 412
  • [WID]

View PostVespac, on 10 March 2016 - 06:46 PM, said:

KOPALNIA, dzisiaj kolejna moja bezsensowna bitwa na tej mapie

MM 6-8: czerwoni 4 medy /t44, t43 x2, chi to/ zieloni 3 medy /t43, vk 30.02m, vk 30.01d/ jaki bilans siły i szybkości wychodzi?

bitwa rozpoczęła się od zajęcia najwyższego wzgóża przez t44 i pomocy t43 dalszego ciągu nie będę opisywał bo szkoda czasu, tygrys 2 zielonych jako pierwszy poleciał na złom nie oddając celnego strzału, mecz zakończył się zdobyciem punktów bazy przez czerwonych a ferdek zielonych pod latarnią mógł sobie pomarzyć... o wakacjach

Nie myl złego losowania MM z potrzebą zmiany mapy. System , źle losuje graczy. Nie ma znaczenia na jakiej mapie będziesz w takiej sytuacji...

Vespac #15 Posted 11 March 2016 - 12:40 AM

First Sergeant

• Player
  • 34852 battles
  • 2,013
  • [F47B]

View PostMarkusvandrago2, on 10 March 2016 - 10:46 PM, said:

Nie myl złego losowania MM z potrzebą zmiany mapy. System , źle losuje graczy. Nie ma znaczenia na jakiej mapie będziesz w takiej sytuacji...

no na tej mapie medy sa kluczowymi czołgami, opisywałem ja i koledzy z forum dlaczego

i kto tu jest huncwot?

Markusvandrago2 #16 Posted 11 March 2016 - 02:05 PM

Sergeant

• Player
  • 22681 battles
  • 412
  • [WID]

View PostVespac, on 11 March 2016 - 12:40 AM, said:

no na tej mapie medy sa kluczowymi czołgami, opisywałem ja i koledzy z forum dlaczego

Problemem jest, że ludzie nie chcą sobie pomóc... Np. w sytuacji, gdy wzgórze jest zajęte przez wroga nie chcą go zdobywać, tylko dają się wybić jak kaczki. Nie raz wygrywałem bitwę z plutonowym, decydując się na desperacki atak. Zawsze jest zaskoczenie :)

Michal_NT_PL #17 Posted 11 March 2016 - 02:45 PM

Sergeant

• Player
  • 12352 battles
  • 337
  • [F47A]

Najlepiej jest jak wzgórze zajął wróg, samotnie próbuję tam coś wskórać a moj team postanowił poopalać się pod latarnią... No i tak stoja tam od czasu do czasu ktoś strzeli i czekają aż wróg zajmie bazę, a głupotą już jest jak na X tierach pod latarnie walą E100 i IS7 ...

Ostatnio tak miałem T54 sam pojechałem na wzgórze a cała moja wesoła gromadka grilla paliła pod latarnią ... I tak czekałem na koniec bitwy i co? Jeden med z wrogiej drużyny poszedł na bazę i trudno się nie domyśleć moi sie obudzili że może czas postrzelać? Kurde ufff uświadomili sobie, że to jednak blitz a nie tetris, ale co z tego jak taka E100 zanim doczałapała się do bazy to było tak naprawdę już dawno po frytkach. Bo chłopaki z meda od wroga dawno zrobili 0,7 i kiełbasę zjedli na bazie ...

Załamka ...

madlyr #18 Posted 11 March 2016 - 05:52 PM

Sergeant

• Player
  • 12027 battles
  • 463

Na tej mapie wścieka mnie notoryczne unikanie przez medy jazdy na górkę "bo tak mogę zginąć od razu". Często mam w drużynie przewagę medów, a te co robią? Jadą na wyspę i "flankują" albo.... kampią.

Kolejna rzecz, która również rozwala, to brak wsparcia przez HT ew. TD medów. Jeśli już medy jadą na górkę i przeciwne medy też, to gdy za nimi pędzą HT, wówczas są w stanie zniszczyć czerwone medy lub mocno pomóc swoim medom w zdobyciu wzgórza, przez pewien czas medy są odsłonięte przy zdobywaniu lub walce ze sobą.  

Lista bugów:

• Znikające pociski
  • Bezsensowne rykoszety
  • Nadal nie naprawiony problem przewijania czatu
  • Nadal nie naprawiony problem z zamrożonym sterowaniem (trzeba oderwać ręce od ekranu i wraca do normy)
  • Opóźnienie w czacie w grze oraz klanowym
  • Po wyjechaniu zza przeszkody typu ściana budynku często szarpie kamerą

Vespac #19 Posted 12 March 2016 - 12:07 AM

First Sergeant

• Player
  • 34852 battles
  • 2,013
  • [F47B]

KOPALNIA znowu przegrana tym razem łudziłem się, że będzie zwycięstwo bo w końcu zrównoważone losowanie ale k.... nie spodziewałem się, że E50 i is7 nie ruszą dupy i będą robić za TD, k.... nie przejechali nawet metra! 

Tym razem przegrałem przez dwóch d...li na X tierze co nie zmienia faktu, że mapa powinna być przerobiona, jeśli ma być używana do meczów na wysokich tierach

1. zmiana miejsca położenia bazy 

2. dwa dodatkowe wjazdy od strony każdego miejsca startowego, /co prawda są dwa takie miejsca ale wjedzie nimi tylko MT z mocnym silnikiem i trzeba wiedzieć jak się ustawić do wyjazdu/

Zresztą prosty przykład na mapie ............. przeniesiono w inne miejsce bazę i to spowodowało dużo większe możliwości taktyczne.

Edited by Vespac, 12 March 2016 - 12:30 AM.

i kto tu jest huncwot?

so_mar #20 Posted 12 March 2016 - 10:43 AM

First Sergeant

• Player
  • 7763 battles
  • 1,446
  • [GRZYB]
Gracze z serwera RU domagają się,aby gra była bardziej dynamiczna. Chcąc im dogodzić,WG będzie wprowadzać coraz bardziej bobslejowe,płaskie mapy. W mojej ocenie jest to błąd.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users