Jump to content

Mapy - które wymagaja poprawek?

• Please log in to reply
76 replies to this topic

Vespac #21 Posted 12 March 2016 - 08:00 PM

First Sergeant

• Player
  • 38862 battles
  • 2,079
  • [F47]

View Postso_mar, on 12 March 2016 - 11:43 AM, said:

Gracze z serwera RU domagają się,aby gra była bardziej dynamiczna. Chcąc im dogodzić,WG będzie wprowadzać coraz bardziej bobslejowe,płaskie mapy. W mojej ocenie jest to błąd.

a to dlatego wszysko idzie w kierunku preferencji dla MT, to nie wiem czy przyszłość gry zmierza w kierunku przeprofilowania WOT w F1? przecież gier sportowych jest multum więc po co?

równie dobrze można postawić na wprost siebie 14 czołgów i niech do siebie strzelają po co jakieś mapy?

Edited by Vespac, 12 March 2016 - 08:03 PM.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

so_mar #22 Posted 12 March 2016 - 10:02 PM

First Sergeant

• Player
  • 10010 battles
  • 1,614
  • [GRZYB]
Zobacz co dzieje się z mapami i pojazdami w WoT na PC. Tam jest to już wyraźnie widoczne. Jeśli coś się nie zmieni,niedługo będziemy mieli prawie płaską mapę z sadzawką pośrodku,wokół której będzie gzić się stado magazynkowców. Pomijam już kwestię przewagi Radzieckiej myśli technicznej.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Norrt #23 Posted 14 March 2016 - 08:13 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 24449 battles
  • 199
Wydaje mi się, że problemem na wielu mapach, nie tylko starych, ale i nowych, czy to przerobionych. Jest przeznaczenie strategicznych miejsc na mapie dla medów. Kopalnie, Kanał, Middleburg, Oaza, na tych mapach to HT, wspierają MT, i walczą na ich terenie, a nie na odwrót. Przy projektowani map, WG powinno pamiętać, że to HT stanowią trzon drużyny i trudniej poruszać się im po mapie, dlatego najważniejszy obszar mapy, powinien być przeznaczony dla HT. Bo inaczej będziemy mieli cyrk jak na Middleburgu. "All up", przy 1 MT na drużynę, to standard. Zmiana umiejscowienia bazy jak na Kanale, nic nie daje i tak wszyscy jadą na górki. Dobrym przykładem są Pustynne piaski, tutaj HT wciąż mogą walczyć w mieście, a MT na pustyni, ponieważ zajęcie pustyni, nie daje pewnego zwycięstwa.   

Edited by Norrt, 14 March 2016 - 08:15 PM.

Vespac #24 Posted 15 March 2016 - 01:52 PM

First Sergeant

• Player
  • 38862 battles
  • 2,079
  • [F47]

View PostCreativeePL, on 09 March 2016 - 11:57 PM, said:

Czarne Złoto też potrzebuje przebudowy, mapa jest bez sensu.. stylizacja na Miedziane Pole.. przestrzał z górki na cały teren - powinni i tą mapę zmienić.

racja, przestrzał z górki jest praktycznie na całą mapę z wyłączeniem kilku miejsc

Edited by Vespac, 15 March 2016 - 01:58 PM.

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

Juggernaut155 #25 Posted 15 March 2016 - 02:05 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25704 battles
  • 951
  • [APA]

View PostVespac, on 15 March 2016 - 01:52 PM, said:

racja, przestrzał z górki jest praktycznie na całą mapę z wyłączeniem kilku miejsc

A potem znów dymy że mapa pod medy i nie ma przestrzału.....? Oh God..

Vespac #26 Posted 15 March 2016 - 06:21 PM

First Sergeant

• Player
  • 38862 battles
  • 2,079
  • [F47]

View PostJuggernaut155, on 15 March 2016 - 03:05 PM, said:

A potem znów dymy że mapa pod medy i nie ma przestrzału.....? Oh God..

nie sądzę by brak przestrzału przez całą mapę preferował medy (ale może się mylę), b.p. na takim obszarze zmusza do ruchu, szukania przeciwnika, wymusza kontakt 

jest kilka map, które nie mają aż takiego przestrzału i chyba wszystkim pojazdom się na nich w miarę dobrze gra

fakt, że najwięcej na tym tracą TD

i kto tu jest huncwot?

asker_one #27 Posted 16 March 2016 - 01:36 PM

Lance-corporal

• Player
  • 25488 battles
  • 35
  • [LWP]

Zmiany wymaga też Malinówka zimą - 70% bitew to standard: wszyscy hurra na wiatrak i punktowanie. Środek mapy (wioska) praktycznie niegrywalny, nieraz kilka medów puści się przez jezioro flankować ale wystarczy jeden TD który kampi w bazie i pozamiatane.

Odnośnie Kopalni nie zgodzę się z większością - tutaj trzeba obrać strategię przed startem i tyle w temacie. Drużyna która ma medy zabiera wzgórze i to jest w miarę logiczne - nie mamy medów to dwóch na latarnię, dwóch na wzgórzach w bazie (tej niżej położonej) no i jeden przy wjeździe na wzgórze jako spotter - gwarantuję że ci ze wzgórza nic nie zrobią, każde wychylenie to strzał.

Miedziane pole faktycznie jest do korekty, dwa schematy powtarzane co bitwę.

Martwy tor jest w miarę ok ale powinni coś zrobić z jedną górką na którą jest przestrzał na całą mapę. Tam smoki z dobrym camo (ISU itp.) robią rzeźnię.

Vespac #28 Posted 17 March 2016 - 01:33 AM

First Sergeant

• Player
  • 38862 battles
  • 2,079
  • [F47]

View Postasker_one, on 16 March 2016 - 02:36 PM, said:

Zmiany wymaga też Malinówka zimą - 70% bitew to standard: wszyscy hurra na wiatrak i punktowanie. Środek mapy (wioska) praktycznie niegrywalny, nieraz kilka medów puści się przez jezioro flankować ale wystarczy jeden TD który kampi w bazie i pozamiatane.

Odnośnie Kopalni nie zgodzę się z większością - tutaj trzeba obrać strategię przed startem i tyle w temacie. Drużyna która ma medy zabiera wzgórze i to jest w miarę logiczne - nie mamy medów to dwóch na latarnię, dwóch na wzgórzach w bazie (tej niżej położonej) no i jeden przy wjeździe na wzgórze jako spotter - gwarantuję że ci ze wzgórza nic nie zrobią, każde wychylenie to strzał.

Miedziane pole faktycznie jest do korekty, dwa schematy powtarzane co bitwę.

Martwy tor jest w miarę ok ale powinni coś zrobić z jedną górką na którą jest przestrzał na całą mapę. Tam smoki z dobrym camo (ISU itp.) robią rzeźnię.

KOPALNIA a ja ci gwarantyje, że zrobią bo robię ja i inni też, dla HT przy MM 8-10 jest to trudna mapa MT są zawsze kluczową siłą niszczenia 

MALONÓWKA mapy nie są duże i mają strategiczne punkty więc trudno się dziwić, że na ogół są one wybierane. Są taktycy łamiący utarte standarty co też zależy od tego jakie pojazdy są w rozgrywce. Nie występuje tu natomiast tak skrajna różnica dla różnych pojazdów jak w Kopalni.

MIEDZIANE POLE na tą mapę nie ma już losowań wyższych tierów od aktualizacji 2.7 

MARTWY TOR tylko, że dojazd na tą górkę to podjęcie sporego ryzyka dla TD 

Edited by Vespac, 17 March 2016 - 07:44 AM.

i kto tu jest huncwot?

Michal_NT_PL #29 Posted 17 March 2016 - 10:07 AM

Sergeant

• Player
  • 12365 battles
  • 337
  • [F47A]

Gratuluje teamu który ogarnie taką strategie i logikę, chyba tylko jakby były wojny klanowe ... Teraz czasami ciężko ogarnąć by medy z twojego teamu poszły na górkę ...

madlyr #30 Posted 17 March 2016 - 01:21 PM

Sergeant

• Player
  • 12027 battles
  • 463

Mapa Miraż.

To jakieś nieporozumienie. Wiele razy, na różnych poziomach i z różnymi typami czołgów na starcie pada na ogólnym czacie "I hate this map" i potwierdzenia.

Mapa jest chaotyczna. To jest jedyne określenie, które w 100% pasuje do niej. CHAOTYCZNA.

Kolejna, gdzie medy decydują.

Przestrzały z tylu miejsc z daleka, że nie wyspotowane medy lub TD robią rzeźnię. HT mają nikły wpływ na bitwę. Próba grania HTkami na górkach przy szybkich medach kończy się strzelaniem w piach, objeżdżaniem.

Niby mapa ma potencjał, niby jest wszystko. Ale nie działa. W bitwach jest przypadkowość, walka pozycyjna w stylu peek-a-boom. Nie ma jakiś stref ataku frontalnego, pancerna pięść musi wyjechać na otwartą przestrzeń, wali się ze wszystkich stron. Mapa jest nowa i część osób bada taktyki. Nie ma jednak, przynajmniej ja nie widzę, jakiejś dobrej techniki. Flankowanie, zajeżdżanie. Z pozoru fajnie, że nie ma 2-3 do znudzenia powtarzanych taktyk, tutaj jednak jakoś to nie trybi w ogóle.

Lista bugów:

• Znikające pociski
  • Bezsensowne rykoszety
  • Nadal nie naprawiony problem przewijania czatu
  • Nadal nie naprawiony problem z zamrożonym sterowaniem (trzeba oderwać ręce od ekranu i wraca do normy)
  • Opóźnienie w czacie w grze oraz klanowym
  • Po wyjechaniu zza przeszkody typu ściana budynku często szarpie kamerą

Vespac #31 Posted 17 March 2016 - 04:01 PM

First Sergeant

• Player
  • 38862 battles
  • 2,079
  • [F47]

View Postmadlyr, on 17 March 2016 - 02:21 PM, said:

Mapa Miraż.

To jakieś nieporozumienie. Wiele razy, na różnych poziomach i z różnymi typami czołgów na starcie pada na ogólnym czacie "I hate this map" i potwierdzenia.

Mapa jest chaotyczna. To jest jedyne określenie, które w 100% pasuje do niej. CHAOTYCZNA.

Kolejna, gdzie medy decydują.

Przestrzały z tylu miejsc z daleka, że nie wyspotowane medy lub TD robią rzeźnię. HT mają nikły wpływ na bitwę. Próba grania HTkami na górkach przy szybkich medach kończy się strzelaniem w piach, objeżdżaniem.

Niby mapa ma potencjał, niby jest wszystko. Ale nie działa. W bitwach jest przypadkowość, walka pozycyjna w stylu peek-a-boom. Nie ma jakiś stref ataku frontalnego, pancerna pięść musi wyjechać na otwartą przestrzeń, wali się ze wszystkich stron. Mapa jest nowa i część osób bada taktyki. Nie ma jednak, przynajmniej ja nie widzę, jakiejś dobrej techniki. Flankowanie, zajeżdżanie. Z pozoru fajnie, że nie ma 2-3 do znudzenia powtarzanych taktyk, tutaj jednak jakoś to nie trybi w ogóle.

faktycznie na razie większość ludzi ma na niej problemy, sam też miałem kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, do tego mniej doświadczeni gracze i faktycznie panuje chaos

mój kolega z klanu wymyślił by jechać tam gdzie HT jechać nie powinny, ale należy odpowiednio kluczyć po mapie, na razie zdaje to egzamin i widzę, że dobre plutony robią podobnie ale nie identycznie, zobaczymy co będzie dalej

dzisiaj na Mirażu tier 9-10 miałem fajne losowanie, zieloni: pluton mojego klanu, jeden PHYNX, pluton ZUBR2 i 4, jeden BRD i jeden bez klanu - czerwoni dwa plutony MACH1 i MACH2, jeden TRROV, jeden ROU i jeden bez klanu - bitwa dośyć ciekawa i zacięta w końcówce czołg za czołg, akcja przenosiła się w różne rejony mapy, praktycznie cała mapa użyta a pojazdy to 1x T54, 2x T62a, Maus, E100, 2 x JgPzE100, 2x FV215b183, IS7, 3x T30

i kto tu jest huncwot?

GRK83 #32 Posted 18 March 2016 - 01:50 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 31891 battles
  • 180
  • [CHWAT]

Jak dla mnie:

• Himmelsdorf - ogromna przestrzeń dla samobójców na środku mapy, koło flagi. Jakby jakaś górka tam była czy coś, to by dało ciekawszą rozgrywkę
  • Malinowka - też środek do kitu, powinien być bardziej osłonięty od strony młyna

Vespac #33 Posted 18 March 2016 - 07:30 PM

First Sergeant

• Player
  • 38862 battles
  • 2,079
  • [F47]

View PostGRK83, on 18 March 2016 - 02:50 PM, said:

Jak dla mnie:

• Himmelsdorf - ogromna przestrzeń dla samobójców na środku mapy, koło flagi. Jakby jakaś górka tam była czy coś, to by dało ciekawszą rozgrywkę
  • Malinowka - też środek do kitu, powinien być bardziej osłonięty od strony młyna

Himmelsdorf to chyba jedna z najlepszych obecnie dostępnych map, przecież masz pełno kamienic, ruin, nasypów, stacje kolejową itd. Co ważne nie ma jednego strategicznego punktu i wszystkie czołgi mogą się swobodnie przemieszczać. Naprawdę równie dobrze i sprawnie walczy się na całej mapie.

A środek, no jakaś otwarta przestrzeń też musi być. A do tego przecież to jest rynek lub plac to skąd tu miałaby się wziąźć górka? Jest tam kilka osłon.

Edited by Vespac, 18 March 2016 - 07:40 PM.

i kto tu jest huncwot?

Markusvandrago2 #34 Posted 19 March 2016 - 11:22 PM

Sergeant

• Player
  • 24497 battles
  • 412
  • [WID]
Obserwując rozgrywkę, to mam takie wrażenie. Na każdej mapie gracze znajdują punkty strategiczne i z czasem jadą tak na hura. (nikt nie jest głupi i każdy chce wygrać). Nie ma idealnego środka. Dla mnie przebudowa map nie ma sensu. Raczej potrzebujemy nowych. Lubimy, gdy są zróżnicowane i dają możliwości, dla każdego rodzaju maszyn. Były też dobre konstrukcje map zmienione na nowe i z czasem daje to taki sam efekt, z czasem gramy schematycznie. Więc może nie przerabiać map, a tworzyć nowe ? Mogą być nawet podobne ?

CreativeePL #35 Posted 20 March 2016 - 11:33 AM

Sergeant

• Player
  • 33613 battles
  • 383
  • [ELEM]
Polecam od nowa stworzyć mapę "Miraż", albo wrzucić ją na tiery II-VII, jak to zrobiliście z miedzianym polem, bo ta mapa jest beznadziejna dla wyższych tierów, szczególnie na grę TD.

polo_loco #36 Posted 20 March 2016 - 06:14 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 29090 battles
  • 213
  • [EXE]
Czy pojawi się chociaż 1 (JEDNA) mapa preferująca TD  i HT? Obecnie TD są zbędne i poza nielicznymi wyjątkami, gra nimi to orka albo głupota. Czytanie tych bzdetów z WoT, o tym jak gać TD i do czego służą, w zestawieniu z mapami, gdzie nie mogą ani wspierać z dystansu, ani campić, jest zwyczajnie żałosne.

oOoOoOo_zZzZzZz #37 Posted 20 March 2016 - 09:19 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2802 battles
  • 78

View Postpolo_loco, on 20 March 2016 - 06:14 PM, said:

Czy pojawi się chociaż 1 (JEDNA) mapa preferująca TD  i HT? Obecnie TD są zbędne i poza nielicznymi wyjątkami, gra nimi to orka albo głupota. Czytanie tych bzdetów z WoT, o tym jak gać TD i do czego służą, w zestawieniu z mapami, gdzie nie mogą ani wspierać z dystansu, ani campić, jest zwyczajnie żałosne.

HT na Miraż pod wodospadem spisuje się świetnie o ile Twój team nie dopuści do pleców.

Co do Himmelsdorf, osobiście nie leży mi ta mapa, 2 drogi, a dokładnie obie szerokości mapy i zazwyczaj wygląda to tak, że medy na "tory" (nie wiem co to tam jest, ale są jakieś wagony czy coś), a reszta na drugą stronę i tak wygląda bitwa.

Malinowka jak to malinowka, lecimy mlyn i tyle, srodek niegrywalny.

Mapa z latarnia i hillem (nie pamietam nazwy), zajecie gorki w 95% konczy sie wygrana bitwa.

Jedyna (która przyszła mi teraz do głowy) mapa która w tej chwili jest grywalna na każdy typ czołgu to właśnie miraż na który tak wszyscy narzekają.

Vespac #38 Posted 20 March 2016 - 11:21 PM

First Sergeant

• Player
  • 38862 battles
  • 2,079
  • [F47]

View PostoOoOoOo_zZzZzZz, on 20 March 2016 - 10:19 PM, said:

Mapa z latarnia i hillem (nie pamietam nazwy), zajecie gorki w 95% konczy sie wygrana bitwa.

KOPALNIA /przez medy a teraz doszedł SPI C/

Edited by Vespac, 20 March 2016 - 11:23 PM.

i kto tu jest huncwot?

Alec61 #39 Posted 22 March 2016 - 02:37 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22276 battles
  • 26
  • [N4N]

View PostVespac, on 17 March 2016 - 04:01 PM, said:

faktycznie na razie większość ludzi ma na niej problemy, sam też miałem kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, do tego mniej doświadczeni gracze i faktycznie panuje chaos

mój kolega z klanu wymyślił by jechać tam gdzie HT jechać nie powinny, ale należy odpowiednio kluczyć po mapie, na razie zdaje to egzamin i widzę, że dobre plutony robią podobnie ale nie identycznie, zobaczymy co będzie dalej

dzisiaj na Mirażu tier 9-10 miałem fajne losowanie, zieloni: pluton mojego klanu, jeden PHYNX, pluton ZUBR2 i 4, jeden BRD i jeden bez klanu - czerwoni dwa plutony MACH1 i MACH2, jeden TRROV, jeden ROU i jeden bez klanu - bitwa dośyć ciekawa i zacięta w końcówce czołg za czołg, akcja przenosiła się w różne rejony mapy, praktycznie cała mapa użyta a pojazdy to 1x T54, 2x T62a, Maus, E100, 2 x JgPzE100, 2x FV215b183, IS7, 3x T30

Obserwuję klarowanie się na Mirażu taktyki "Waterfall":) lub "rail" czyli za nasyp...

W pierwszym przypadku trochę jak na "Hill" - kto pierwszy z skałą ten na razie lepszy, zwłaszcza jak dopadną jej HT - choć tu więcej możliwości przestrzału.

Druga sprawdza się jeśli lokalnie osiągniemy przewagę ogniową i/lub manewrową bo jest tam dość ciasno.

I znowu środek staje się niegrywalnym bo kto tam się zatrzyma od razu dostaje po nerach;)

http://wotbstars.com/usr/eu/sig/alec61_eng.png

"

Edited by Alec61, 22 March 2016 - 02:39 PM.

oOoOoOo_zZzZzZz #40 Posted 22 March 2016 - 06:57 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2802 battles
  • 78

Środek mirażu jest grywalny, patrzymy od lewej , wodospad, ta gorka, wydmy z baza, plaza.

Z gorki na wodospad trafisz, ale tez nie jak ktos jest prawie pod nim, z wydm z baza trafisz na gorke tylko wtedy jezeli stanalbys dalej od kamienia na gorce (spotujesz czy tez probujesz kogos namierzyc na wydmach/bazie) wtedy dostajesz z wydm, a plaza to calkiem oddzielny teren z ktorego nie ma przestrzalu w obie strony. Bo to raz ktos Ci wjezdza na gorke od strony bazy?

Jak dla mnie mapa jest bardzo dobra i nie potrzebuje poprawek.

Jak nie zrozumiale to przeczytaj pare razy.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users