Jump to content

Mapy - które wymagaja poprawek?

• Please log in to reply
76 replies to this topic

Vespac #41 Posted 22 March 2016 - 10:00 PM

First Sergeant

• Player
  • 39964 battles
  • 2,079
  • [F47]

no, no powyżej kolejne wskazówki

po lepszym poznaniu Mirażu opinia o mapie się zmienia jest faktycznie lepsza niż się wydawała, chociaż ci mniej doświadczeni grają na niej chaotycznie 

Mój ranking map tier 8+ wyglada tak:

Dobre mapy - Himmelsdorf, Kanał, Miraż, Przystań, Kastylia, Zaginiona świątynia /przepeojektowanie schodów okazało się dobrym pomysłem/

Średnie - Oaza, Middleburg, Fort rozpacz, Martwy tor, Nadrzecze, Czarne złoto

Złe - Kopalnia (chyba, że bez MT)

na niższych tierach wszystkie mapy są dość dobre

Edited by Vespac, 22 March 2016 - 10:17 PM.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

Alec61 #42 Posted 23 March 2016 - 01:00 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22384 battles
  • 26
  • [N4N]

View PostoOoOoOo_zZzZzZz, on 22 March 2016 - 06:57 PM, said:

Środek mirażu jest grywalny, patrzymy od lewej , wodospad, ta gorka, wydmy z baza, plaza.

Z gorki na wodospad trafisz, ale tez nie jak ktos jest prawie pod nim, z wydm z baza trafisz na gorke tylko wtedy jezeli stanalbys dalej od kamienia na gorce (spotujesz czy tez probujesz kogos namierzyc na wydmach/bazie) wtedy dostajesz z wydm, a plaza to calkiem oddzielny teren z ktorego nie ma przestrzalu w obie strony. Bo to raz ktos Ci wjezdza na gorke od strony bazy?

Jak dla mnie mapa jest bardzo dobra i nie potrzebuje poprawek.

Jak nie zrozumiale to przeczytaj pare razy.

Dla mnie zrozumiałe :):):) i gra mi się tam dobrze. Potestowałem środek i jak jest wsparcie to Ok.

Edited by Alec61, 23 March 2016 - 01:01 PM.

Sasza_Peczerski #43 Posted 23 March 2016 - 03:09 PM

First Sergeant

• Player
  • 60655 battles
  • 1,066
  • [N4N]

Podzielam zdanie, miraż jest w porządku. Sporo opcji i miejscówek. O ile jestem w stanie zrozumień ludzi jeżdżących na środek, bo jest gdzie się tu schować i mamy stąd blisko do każdej innej części mapy, tak kompletnie nie ogarniam ludzi którzy jadą na wodospad. Wygranie tej pozycji niczego nie daje. Flaga jest po drugiej stornie centralnego wzniesienia, a i ewentualne objeżdżanie czerwonych przez wodospad to strata czasu, o ile wszyscy pojadą na drugą stronę, by capować. Imho taktycznie ma to dokładnie taki sam sens jak zdobywanie mostu na nadrzeczu.

Ponadto imho taką samą głupotą jest jazda na wschód (kierunek natarcia medów) na kanale odkąd przeniesiono capa na drugą stronę. Wygranie tamtej części mapy jest imho zupełnie bez sensu, bo ogarnięty zespół postawi kogoś na capie i nikt nie zdąży dojechać z tamtej części mapy przy średnio ogarniętej drużynie broniącej flagi.

Ale ogólnie obie mapy uważam za bardzo udane i nie znudzą się zbyt szybko.

Vespac #44 Posted 23 March 2016 - 08:44 PM

First Sergeant

• Player
  • 39964 battles
  • 2,079
  • [F47]

View PostSasza_Peczerski, on 23 March 2016 - 04:09 PM, said:

(...) tak kompletnie nie ogarniam ludzi którzy jadą na wodospad. Wygranie tej pozycji niczego nie daje (...)

Ponadto imho taką samą głupotą jest jazda na wschód (kierunek natarcia medów) na kanale odkąd przeniesiono capa na drugą stronę. Wygranie tamtej części mapy jest imho zupełnie bez sensu (...)

bo trzeba mieć doświadczenie, umieć dobrać taktykę do mapy, a przede wszystkim "czuć" mapę a to wymaga czasu 

• są inspiratorzy,
  • wykonawcy /to co standartem jest swieta zmiana przyzwyczajenia wynaga czasu lub ofiar - przykład kanału ale to dobra grupa graczy/,
  • i są experci /ci zawsze rozwalają grupę, mają swoje zdanie bez względu na wszystko/

Edited by Vespac, 23 March 2016 - 08:46 PM.

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

oOoOoOo_zZzZzZz #45 Posted 26 March 2016 - 09:42 AM

Lance-corporal

• Player
  • 2802 battles
  • 78

"Experci" - za experta się nie uważam, ale nie robię tego co ktoś napisze na początku bitwy, z jakiej racji mam słuchać kogoś jak nie wiem jak gra i jakie ma pojęcie?

Może gość ma WR 42% i piszę żeby gdzieś jechać tylko dlatego bo tam ma najbliżej, a przy okazji żeby nie jechał sam? (może dłużej przetrwa).

Ja zawsze mam swoją wizję na daną rozgrywkę, co innego jak gram w plutonie, wtedy decyzja zapada wspólnie.

W ogóle odnoszę wrażenie, że ludzie z WR rzędu 40+ nie wnoszą nic do gry, a te wygrane to taki fart, bo trafił się team który dał sobie radę bez takiego właśnie delikwenta, zazwyczaj pewnie robią za mięso armatnie.

Vespac #46 Posted 26 March 2016 - 12:38 PM

First Sergeant

• Player
  • 39964 battles
  • 2,079
  • [F47]

View PostoOoOoOo_zZzZzZz, on 26 March 2016 - 10:42 AM, said:

"Experci" - za experta się nie uważam, ale nie robię tego co ktoś napisze na początku bitwy, z jakiej racji mam słuchać kogoś jak nie wiem jak gra i jakie ma pojęcie?

Może gość ma WR 42% i piszę żeby gdzieś jechać tylko dlatego bo tam ma najbliżej, a przy okazji żeby nie jechał sam? (może dłużej przetrwa).

Ja zawsze mam swoją wizję na daną rozgrywkę, co innego jak gram w plutonie, wtedy decyzja zapada wspólnie.

W ogóle odnoszę wrażenie, że ludzie z WR rzędu 40+ nie wnoszą nic do gry, a te wygrane to taki fart, bo trafił się team który dał sobie radę bez takiego właśnie delikwenta, zazwyczaj pewnie robią za mięso armatnie.

nigdy? to jest dość obszerny temat więc nie będę się teraz rozpisywał, przeanalizuj sobie taką sytuację:

6 noobow pojechało w jakimś kierunku ty wiesz, że popełnili błąd analizując sqad wroga i mapę, co zdobisz? pojedziesz sam czy pojedziesz z noobami? co zyskasz i jakie masz szanse samemu a co zyskasz pomagając noobom ale w grupie? 

i kto tu jest huncwot?

oOoOoOo_zZzZzZz #47 Posted 26 March 2016 - 06:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2802 battles
  • 78

Nigdy, nie raz już jechałem sam i nie raz skonczylo sie to tak, ze akurat tam gdzie ja pojechalem pojechala cala przeciwna druzyna. Zalezy od mapy jak to sie konczy, czasem od razu we mnie wpadaja, a czasem po prostu pewnie mysla, ze za mna jest caly team i sobie tak strzelamy, przy drugiej opcji, ja cos tam ustrzele przy okazji zatrzymując caly przeciwny team, a moj ma wszystko wyspotowane i wjezdza od dupy lub boku.

Ale jezeli chodzi o te "taktyki/strategie" pisane przez kogos na poczatku to po prostu je olewam. Zazwyczaj jade medem i jak nie jestem na topie to czasem tez wybieram sobie jakiegos HT od siebie z wyszego tieru i jade za nim, wszystko zalezy od mapy i skladu przeciwnej druzyny.

Vespac #48 Posted 28 March 2016 - 11:24 AM

First Sergeant

• Player
  • 39964 battles
  • 2,079
  • [F47]

View PostoOoOoOo_zZzZzZz, on 26 March 2016 - 07:55 PM, said:

Nigdy, nie raz już jechałem sam i nie raz skonczylo sie to tak, ze akurat tam gdzie ja pojechalem pojechala cala przeciwna druzyna. Zalezy od mapy jak to sie konczy, czasem od razu we mnie wpadaja, a czasem po prostu pewnie mysla, ze za mna jest caly team i sobie tak strzelamy, przy drugiej opcji, ja cos tam ustrzele przy okazji zatrzymując caly przeciwny team, a moj ma wszystko wyspotowane i wjezdza od dupy lub boku.

Ale jezeli chodzi o te "taktyki/strategie" pisane przez kogos na poczatku to po prostu je olewam. Zazwyczaj jade medem i jak nie jestem na topie to czasem tez wybieram sobie jakiegos HT od siebie z wyszego tieru i jade za nim, wszystko zalezy od mapy i skladu przeciwnej druzyny.

wczoraj przegrałem bitwę mając w zespole pluton 73 i 66% a cały team ponad 50%.

z kim? z graczami poniżej 50% WR

taktyka? w moim teamie każdy miał swoją wizję taktyki, rozjechali się jakby czegoś szukali

dlaczego przegraliśmy skoro nasz zespół był dużo mocniejszy? bo to nie był zespół...

i kto tu jest huncwot?

tscavo #49 Posted 28 March 2016 - 11:50 AM

Private

• Player
  • 43072 battles
  • 9
  • [N4N]

View PostVespac, on 28 March 2016 - 11:24 AM, said:

taktyka? w moim teamie każdy miał swoją wizję taktyki, rozjechali się jakby czegoś szukali

dlaczego przegraliśmy skoro nasz zespół był dużo mocniejszy? bo to nie był zespół...

Święte słowa Vespac. Osobiscie bedąc nie tylko na topie ale nawet najsłabszy w teamie (np. gram Tierem 6 a top to 8-ki) , jesli zaden z liderów nic nie pisze, samemu rzucam "Left" czy "Right" . Najczesiej działa , ale jesli po mnie lider rzuca cos innego , potwierdzam i jade za nim . Nawet jesli uwazam ze to błąd . Jak pisałeś : jeden team słabszych graczy moze poradzic sobie z pojedynczymi asami . Dzis tak na Himmelsdorfie rozwalilismy temaem 45-55% team teoretycznie lepszy z plutonem OTTO 65-80%. Leader rzucił "Left" ( tory) i choć teoretycznie był to bład ( u nas kilka ciezkich TD) , to wygralismy 7:3

oOoOoOo_zZzZzZz #50 Posted 28 March 2016 - 12:34 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2802 battles
  • 78
Większość swoich bitew (póki co tylko 1500) rozegralem bez plutonu, w plutonie moze z 200, a WR wcale nie jest najgorszy. Oczywiscie zdarza mi się przegrać nawet 7 bitew z rzędu, ale jakoś to się później wyrównuje. Dla przykładu ostatnio grając solo na 19 bitew przegralem tylko jedną. Graczy jest tylko 7, indywidualne umiejetnosci maja spore znaczenie.

Tajfun403 #51 Posted 28 March 2016 - 08:58 PM

First Sergeant

• Player
  • 11287 battles
  • 1,384
  • [TSSPL]

View PostVespac, on 28 March 2016 - 11:24 AM, said:

Nie był mocniejszy, tylko miał ogólnie większe szczęście z losowaniami drużyn.

Tajfun403

Obywatelski PROTEST przeciwko systemom gry!

____ _______Nie dajmy się_______ _ _

_WG_SPISEK, BUG CZY USTAWKA 

Rafa_sniper_2014 #52 Posted 30 March 2016 - 12:51 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 84625 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Tajfun, naprawdę wr o czymś świadczy. Musisz się z tym pogodzić.

Tajfun403 #53 Posted 30 March 2016 - 01:02 PM

First Sergeant

• Player
  • 11287 battles
  • 1,384
  • [TSSPL]

View PostRafa_sniper_2014, on 30 March 2016 - 12:51 PM, said:

Tajfun, naprawdę wr o czymś świadczy. Musisz się z tym pogodzić.

świadczy........

wygrałem 20 zł w totolotka i dlatego nie mam poniżej 30 :P

Tajfun403

Obywatelski PROTEST przeciwko systemom gry!

____ _______Nie dajmy się_______ _ _

_WG_SPISEK, BUG CZY USTAWKA 

Rafa_sniper_2014 #54 Posted 30 March 2016 - 01:17 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 84625 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Proszę cię bez demagogii, to ma być rzeczowa odpowiedź? Zresztą nie róbmy w tym temacie bałaganu. Może to zrozumiesz, jak rozegrasz tak ze 20k bitew, z zastrzeżeniem, że nie mówię tutaj o graczach, którzy sobie wr podrasowują Is6, keni otsu, luchsami czy innymi op tankami.

Edited by Rafa_sniper_2014, 30 March 2016 - 01:19 PM.

oOoOoOo_zZzZzZz #55 Posted 01 April 2016 - 06:19 AM

Lance-corporal

• Player
  • 2802 battles
  • 78

View PostRafa_sniper_2014, on 30 March 2016 - 01:17 PM, said:

Proszę cię bez demagogii, to ma być rzeczowa odpowiedź? Zresztą nie róbmy w tym temacie bałaganu. Może to zrozumiesz, jak rozegrasz tak ze 20k bitew, z zastrzeżeniem, że nie mówię tutaj o graczach, którzy sobie wr podrasowują Is6, keni otsu, luchsami czy innymi op tankami.

Od kiedy IS6 to OP tank?

Bo gdyby nie to, ze po prostu zarabia to bym nim wcale nie gral.

Michal_NT_PL #56 Posted 01 April 2016 - 08:25 AM

Sergeant

• Player
  • 12365 battles
  • 337
  • [F47A]

View PostoOoOoOo_zZzZzZz, on 01 April 2016 - 06:19 AM, said:

Od kiedy IS6 to OP tank?

Bo gdyby nie to, ze po prostu zarabia to bym nim wcale nie gral.

Ja nie wiem jak nim można zarabiać, pierwsze 50 bitew może i zarabiałem bo mogłem część czołgów przebić. Kolejne bitwy to niestety ale tylko gold i bitwa wychodzi mi 20-30 tyś na plusie przy dobrym dmg ...

Dla mnie zarabia to PantherM10 którego bardzo rzadko rzuca na czołgi których nie może przebić bez golda na dodatek zarabia po 50-60 tyś ...

Poza tym uważam się oszukany bo kupując IS6 grało się nim wybornie, od jakiegoś czasu pancerz ma z kartonu, mało co odbija a działo na dodatek jest tak kapryśne, że czasami waląć w bok takiej panthery słyszymy że rykoszet...Co z tego, że w większości walk jestem nr 1 pod względem zadanych uszkodzeń, jak wywalam 10-12 pocisków gold i mało na tym zarabiam ...

I zgadzam się z Tobą, ten czołg nie jest OP ...

Rafa_sniper_2014 #57 Posted 01 April 2016 - 12:41 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 84625 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Jest op jego mediana zwycięstw wynosi wynosi aż 59%.

Vespac #58 Posted 01 April 2016 - 07:15 PM

First Sergeant

• Player
  • 39964 battles
  • 2,079
  • [F47]

Znowu dobry wybór poprawy map..., brawo

W nowej aktualizacji pojawi się spłaszczona i odmieniona Malinówka, mapa na której nie odczuwało się przewagi jednego typu pojazdów a Kopalnia, której ukształtowanie terenu oraz położenie bazy wyraźnie faworyzuje szybkie LT lub MT pozostaje bez zmian. Każdy kto twierdzi, że tak nie jest albo jest hipokrytą albo myślacym innaczej.

Edited by Vespac, 01 April 2016 - 07:15 PM.

i kto tu jest huncwot?

prim3val #59 Posted 03 April 2016 - 10:09 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 34113 battles
  • 582
  • [OLBL]
Nadrzecze - mapa całkowicie do usunięcia. Więcej map typu Himmelsdorf.

Rafa_sniper_2014 #60 Posted 04 April 2016 - 04:10 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 84625 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Ja za Himmelsdorfem nie przepadam, bardzo trudna dla czołgów lekkich. Jak mnie wyrzuci takim RU251 na tej mapie na 10 tier to za bardzo nie wiem co mam robić :-).

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users