Jump to content

Matchmaking -1/+1?

• Please log in to reply
20 replies to this topic

Poll: MM -1/+1 (27 members have cast votes)

Matchmaking'i -1/+1'e değiştirmeli miyiz?

1. Evet! (20 votes [74.07%])

Percentage of vote: 74.07%

2. Hayır! (7 votes [25.93%])

Percentage of vote: 25.93%

Vote Guests cannot vote Hide poll

vuque #1 Posted 16 March 2016 - 11:43 AM

Sergeant

• EU Community
  • 172 battles
  • 373
  • [WGEU]

Komutanlar,

Matchmaking'in -1/+1 olması konusunda neler düşündüğünüzü merak ediyoruz. Böyle bir şeyin olmasını isteyip istemediğinizi oylayıp neden böyle düşündüğünüzü yorumlarda bize bildirebilirsiniz!

kubilaycanik #2 Posted 16 March 2016 - 12:29 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 13733 battles
  • 186
-1/+1 derken? 

SiNaN_061 #3 Posted 16 March 2016 - 01:36 PM

Lance-corporal

• Player
  • 42985 battles
  • 82
  • [-M8-]
Matchmaking'in -1/+1 olması tier 10 larda dengeleri bozup çok daha zor oyunlar karşımıza çıkarabilir . Bunun yerine bir önceki güncellemede yapılan eşit oyuncu atama Matchmaking'inin geri getirilmeisnden yanayım . Yani bir takımda 3 tane tier 10 varsa karşı takımdada 3 tane olmalı 4 veya 2 değil :great:

tnaurmzan #4 Posted 16 March 2016 - 02:49 PM

Sergeant

• Player
  • 23124 battles
  • 402
  • [CZZR]
değişmesin ama güncellemeden önceki haline dönsün demi yani? :)

_GooDeR_ #5 Posted 16 March 2016 - 04:04 PM

First Sergeant

• Player
  • 13468 battles
  • 1,349
  • [_PAX_]
9-10 levellarla giriyosun karşı takımda 3-4 tane avcı çıkıyor bizde 1-2 tane çıkıyor.Leveller eşit bunda sorun yok fakat karşıda 4 tanesi genellikle 480-800 vuruyor ve delişleride süper oldumu bu sefer biz yeniliyoruz bazen karşı takımda 3-4 tane çıkarken bizde hiç çıkmıyor.Sonuç yenilgi oluyor.Kesinlikle düzeltilmesi lazım sırf bunun yüzünden çok yenilgi aldığımız oldu.Birde bazen karşı takıma 1 tane ağır 1 tane avcı gerisi hepsi medium oluyor bizdede takımın hepsi ağır tank oluyor medler hemen geliyor yanlarımıza bi güzel öldürüyor çünkü adamlar hızlı dolduruyor bazıları flank yapıyor bazıları önden geçiriyor bununda düzeltilmesi lazım.

Edited by _GooDeR_, 16 March 2016 - 05:28 PM.

Alan_Reed #6 Posted 16 March 2016 - 05:19 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 38569 battles
  • 214
  • [ALF4]

Mevcut Mm Sistemi yerine getirilmek istenen -1/+1 Mm Sisteminin getireceği farkları bilmek gerekir. -1/+1 sistemi adil bir güç dağılımından ziyade, tank çeşitliği açısından da büyük bir farkı beraberinde getirecek.

American T110E5 ağır Tank üzerinden bir örnek vermek gerekirse.

• Mevcut Mm Sisteminde X.Seviye E-5 Tank'ı, 16 Amerikan (E-5 dahil), 17 Rus, 19 Alman, 9 İngiliz, 3 Japon ve 1 Çin olmak üzere toplamda 65 adet farklı tank çeşidi ile eşleşebiliyor.
  • -1/+1 Mm Sisteminde X. Seviye E-5 Tank'ı, 8 Amerikan (E-5 dahil), 9 Rus, 10 Alman, 6 İngiliz, 2 Japon, (Çin eşleşme ihtimali dışında kalıyor) olmak üzere 35 farklı tank çeşidi ile eşleşebilecek.

Aradaki bu fark, tank çeşitliliği açısından ileride X.Seviye tanklar için sıkıcı savaşlar ortaya çıkarabileceği gerçeğini de gözardı etmemek lazım. Yeni Mm sistemi ile de haritaların IX.-X. Seviye Tanklar için uygun hale getirilmesi gerekebileceğini tahmin ediyorum.

Fakat mevcut Mm Sistemi nekadar sağlıklı çalışsa da bazı tank seviye ve türleri için iki üst seviyelerle karşılaşmak büyük sıkıntı olabiliyor. Buna örnek verecek olursak, VIII.Seviye ISU-152 Rus Tank Avcısı X.Seviye Tanklar ile karşılaştığında ne kadar şansı olabilir? Spot yediğiniz anda max.3'üncü atışta ölüyorsun. Bunun gibi başka tank dallarından da örnekler verilebilir. Bu tür sıkıntıların önüne geçebilmek için bence -1/+1 sistemi mantıklı.

-1/+1 sistemindeki seviye eşleşmelerine de baktığımızda; 

• I = I-II
  • II = I-II-III
  • III = II-III-IV
  • IV = III-IV-V
  • V = IV-V-VI
  • VI = V-VI-VII
  • VII = VI-VII-VIII
  • VIII = VII-VIII-IX
  • IX = VIII-IX-X
  • X = IX-X

bu durumun gelişmekte olan oyuncular ve alt seviyeler için adil bir yaklaşım olacağı gibi, üst seviye oyuncular için de kendi savaş güçlerine ve tecrübelerine yakın güçlerle savaşa gireceklerini görebiliriz. 

Bu gibi faktörleri göz önüne aldığımda bireysel olarak -1/+1 Mm sisteminin, mevcut sisteme göre daha adil ve dengeli güç dağılımı sağlayacağını düşünüyorum.

Ayrıca -1/+1 Mm Sisteminin iki ara güncelleme arasında bütün oyuncuların kullanımına sunularak etkinliğinin denenmesi ve buradan gelecek veri ve geri dönüşler neticesinde tamam yada devam denmesi de seçenekler arasında değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Yazımı fazla uzatmadan, -1/+1 Mm Sistemine şahsen "EVET" diyorum.

İyi oyunlar...

Cezzar_Turk #7 Posted 16 March 2016 - 06:51 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 29583 battles
  • 551
  • [CZZR]
Simdi sorunun asıl kaynağı kesinlikle oyuncu becerisi ve kapasitesi ile alakalı . Örneğin 2-3 gün önce gecenin 4 ünde oyun oynayasım tuttu savaşa Tiger 2 ile girdim 10 tierlerin Fink attığı maça dustum ( ekip sonuç linki. http://hizliresim.com/Va0Ply )
10 -9 tierlerin çoğu berbat damage yaparken ben 8 tierle 3000 damage yaptim. İs7 nin hp sini 1300 hp den  138 e dusurdum  2 ye 1 kaldığım anda.,  bana sıktığı son mermiyi sektirtemedigim için öldüm . zaten tek basıma kalmistim. Karsi taraftaki Centriun un her sıktıgını sektirttim , is7 nin 4 mermisini sektirtim 2 mermisini boşa sıktı. Demek istediğim kullanmak kullanabilmek önemli bir cok zaman .Oyuncuları IQ testine tutun gibi birşey demiyorum demek istediğim takımlara Tier +1\1- yada +2\2- ayrımından çok Tür ayrımı yaparak atama yapın . Örneğin bir çok defa basıma geliyor takımın biri 6 avcı iken diğeri sırf ağır tank oluyor yada orta tank . bir takıma 6 avcı vermek katliam yapın demek gibi birşey ust levellerde. Ortalama olan her oyuncu / avcı kulesizligin dezavantajini takım daki çok avcı oluşu ile avantaja çok rahat çevirir. Ateş gücü ve deliş üstünluklerini yazmaya da gerek yok özellikle rus avcılarının. 
Ek olarak bazende çok avcı oluşu karşı taraf için de çok kolay bir maç oluveriyor.

1.  Tavsiyem takimlari Türlere gore atasin. 
Bir takım da 3 den fazla avcı bulunmasın . zaten takımlar 7 kişilik olduğuna gore gayet iyi bir sayı . .
2. Tavsiyem Her Takımı da karma olarak atasin. 
Özellikle match maker bir takımı sırf rus tanklarından ibaret yapip icine max 2 tane farkli millet tanki koyarken (örn 5 rus 2 alman), diğerini Alman ,Rus İngiliz vs şekilde karma yapıyor . ( örn 2 alman 1 rus 2 ingiliz 2 japon)Bu karma oluş diğer takıma büyük bir ateş gücü yoksunluğu zırh yoksunluğu veriyor . ingiliz tanklarının delinmeleri basit . tabi Alman tanklarının delinmeleri  İngiliz ve japonlar kadar basit değil ( Almanların Alt plaka) Japonları yazmama gerek dahi yok. Ama ruslar her koşulda çaba dahi gerektirmeden sektirme potansiyeline sahibler.  . 

Bunlar bekleme suresini uzatabilir ancak Bekleme suresi bırakın biraz uzun olsun , makul takımlar gelsin yeterki 

-1/+1 Mm hakkindaki düsuncem ise şu ,  bence gelmeli eger ustteki tavsiyerimin uygulanma sansi yoksa . O yüzden  takimlarin olabildiğince makul düzeyde eşit olması ile gelmeli . esitlikten kastim bir tarafa 5 tane 9-10 tier avci atayacaksa gelip gelmemesi arasinda bir fark kalmaz. 

EDİT : Eğer üstteki tavsiyeler uygulanabilirse -1\+1 e gerek almaz.Ustteki 1. ve 2 . tavsiyeler uygulansada Alt tierlerde oyunu kavrama noktasında olanların işini kolaylaştırmak için -1\+1 de 7 level asagisina uygulanmalı.  . Örneğin ben oyuna başladigimda 6 Level bi tank kullanırken karşımda is3 çıktığında sadece bakiyordum çünkü delmek 7 -8 tier için bile güç olabiliyorken 6 tier nasıl delsin ? Hadi deldi nasıl baş etsin. 7 tier 9 tierlik maçı gorsun ama 6 tier 8 i görmesin özetle .

Düşünün 8 tier bi tank kullanıyorsunuz 10 tierlerin icindesiniz karşıniza E3 çıktı , ne yapabilirsiniz ki adama ? Adam amatör değilse arkasina geçirtmez. Teke teksiniz . 2 atışta işiniz bitiyor . 

Alt levellerde benzer durumda kalinca bir şekilde lehinize çeviriyorsunuz . Ama ust levellerde bu çok çok zor. 

Edited by Cezzar_Turk, 17 March 2016 - 09:09 PM.

Diger Hesaplar ; Youtube & Steam & XBox Nick : Cezzar KY                                        Kaynıyor ortam , takımlar aksi . Anlamadım ki WG bizi niye kesti                  

kubilaycanik #8 Posted 16 March 2016 - 08:53 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 13733 battles
  • 186

Cengiz abi güzel açıklamış. Kazim abi de sağolsun bizim yerimize içini dökmüş. İkinize de teşekkürler.

Ben -+1 mm nin gelmesini istiyorum ama her iki takımda da aynı sayıda aynı seviyede tankların olmadı lazım mesela bizim takımda 4 tane tier 10 karşıda 5 tane tier 10 değil. Bu da eşit olmalı. Ağır tank ve orta tankların sayısı da eşit olmalı. 

Ornek bizim takımda 1 adet comet varken adam haritada kendi bölgesinde doğup ilerliyor karşıda iki adet veya 3 adet orta tank olunca ve tier i comet ten yüksekse zaten savaşta kazanmak gibi bi şansınız olmuyor. Duşmanda ağır tanklarını öldürmeden arkamızdan düşman orta tankları saldırıyor. Çok saçma. 

Bunun yaninda tank avcısı sayısı da dediğimiz gibi aynı olmalı. Ayriyetten toplu halde hareket edilen savaş lari engelleyin bi şekilde lütfen savaşlar çok monotonlasiyor

berkeemrecengiz #9 Posted 17 March 2016 - 12:08 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 22826 battles
  • 620
  • [ALF4]
Bence +-2 çoğunlukla iyi. Zırhı kalın bazı tanklara karşı 2 seviye alt tankların topu çok yetersiz kalıyor, o zaman sıkıntı oluyor bence.

Yazınca aklıma geldi. Zamanında bende kv1 varken 2 tane dördüncü seviye tanka karşı tek kalmıştım. Üssün içine girdim. Adamlar yanıma geldi, sürekli ateş ettiler. Yavaş yavaş ikisinide öldürdüm. Yerimden kıpırdamadım bile. Sadece paletime hasar verebildiler. Adamlara resmen üzülmüştüm ya. Gıcık bi durum.

__Maikon__ #10 Posted 17 March 2016 - 08:27 AM

Private

• Player
  • 15880 battles
  • 7
  • [TC-AY]

Ben bu MM sisteminin nasıl işlediğini hala anlamadım.biri bunu bana açıklayabilir mi arkadaşlar

B_A_U #11 Posted 25 April 2016 - 06:41 PM

Lance-corporal

• Player
  • 13338 battles
  • 17
Yani yukarıda yazılanların büyük çoğunluğuna katılaraktan şunu da belirtmek isterim ki bu adaletsiz takım eşleşmesinin bir an önce ACİLİYET ile değiştirilmesi gerekiyor...

Benim takımımdaki adam oynamayı bile bilmiyo karşı taraf wot uzmanı(gece gündüz wot oynayan kafayı wot'a takanlardan).Ben şimdi bunlara karşı tek başıma ne yapabilirim ki?Bu saçma sapan adaletsizlik yüzünden win rate artacağına daha da azalıyor.

Ayrıca 2 seviye üstü ile bu oyundaki hiçbir tank savaşamaz(yenme şansı çok düşük).İyice bıktık artık bu oyundan.Bi tarafım çıktı bu konuyu size anlatacağım diye..Bunu savunanlara sesleniyorum sen gel tek başına 5. Seviye herhangi bir tank ile (mesela M4 Sherman) bende de7. Seviye var iken (mesela KV-3) beni yen.Hah hah imkansız...

Wot bunu bildiği halde sırf altın mermi satmak ve bizim gibi bahtsızları ezebilmek uğruna saçma sapan bahanelerle (neymiş efendim takımdaki güçlülere destek olmamız gerekiyormuş da böyle olması bizim savaşçılığımızı ve strateji yapmamızı güçlendirirmiş de) bu durumu göz ardı ediyor.Gel sen bunu benim külahıma anlat:P

Ama artık yeter...Git o üslerine söyle(ki ben defelarca anlattım durumu) önce, bunlara bi el atsınlar.Biz wot oyuncuları olarak yeni harita yeni tank falan istemiyoruz...önce mevcut olanları (yukarıda yeterince uzun uzadıya bahsetmişler zaten) bi düzeltin.Buna ek olarak da şu alman tanklarını da nerflemeyi bıraksınlar artık.Zaten güçsüzlerdi şimdi iyice berbat oldular.Örneğin sırf bu PZ II ye gelen nerf yüzünden 500 savaş yaptığım tankımı sattım.Tankın topu zaten iyi değildi onu da aldılar.Tövbe tövbe...
Ne yapmaya çalışıyor bu Wargaming anlamıyorum.

Sonuç olarak şu adaletsiz takım dağılmasına umarım bi çözüm bulunur.Mesela takımlar oyuncunun istatiklerine göre ayarlanabilir(win rate,isabet oranı, hasar oranı vs.).Tabi seviye farkının da 1-5 arası hiç olmaması 5 ve üstünde de farkın 1 e düşürülmesi acilen gereklidir bence.
Hiç sanmıyorum ama umarım söylediklerimi dikkate alırsınız...

Ayrıca Cezzar_Türk nickli kardeşim tamam iyi oynayabilirsin ama IS-7 gibi bir tanktan Tiger 2 gibi zırhsız bir tank ile yakın mesafeden 4 kez sektirmen çok saçma...Sektirdiysen bile (ki sana inanmak istiyorum ama çok zorlanıyorum) bu sen çok zeki olduğun için değil karşı tarafın senin şansından acemi yani wot tabiri ile noob bir oyuncu olduğu içindir.

Ha tabii aradaki mesafe uzaksa kendine de güzel bir yer bulduysan bir ihtimal olabilir bu dediğin.Mesela ölü ray da u virajının oradaki tepelere IS-7 ye sadece kuleni göstererek gel-git yaptıysan o da seni 2 kez ıskalamış olabilir.Attıkları da kulenin üstündeki kırmızı çizgilere değmiştir ama yine de 4 defa çok çok fazla.Bu arada senin de ona 1300 hasar verebilmen için her attığının gold olması ve delinecek yerlere odaklanabilmen için uzun bir süre gerekli.Yani çok mantıksız bir durum ama yine de gerçekleştiyse gerçekten tebrik ederim...

Edited by semm, 26 April 2016 - 04:32 PM.

DAKPanzer #12 Posted 26 April 2016 - 03:16 PM

Lance-corporal

• Player
  • 134 battles
  • 47

Bence yapılmamalı.Çeşitliliği azaltmaya gerek yok.Zaten bu sistem 2-4 seviye tanklarda uygulanmış durumda.Bence sıkıcı olmuş çünkü çeşitlilik yok eskiden 4. seviye tankla 2. seviye tankın karşısına çıkınca aldığınız tankın gücünü hissediyordunuz şimdi öyle bir durum yok.Birde bu sistem bütün tanklara uygulanırsa daha da sıkıcı olur.Daha kolay olabilir ama daha sıkıcı olur benim görüşüm böyle.

Şu anki sistemin bence asıl kötü yanı ise 5. ve 6. seviye tankların eziliyor olması durumun düzelmesi için önerim bütün tanklar +2 / -2 mm görsün.Yani oyunun ilk çıktığı zamanlardaki sistemi kastediyorum.O sistem güzeldi.

Son olarak buda çok önemli adaletsiz takım dağılımı düzeltilirse sorun kalmaz.

Edited by DAKPanzer, 26 April 2016 - 11:18 PM.

X_T_E_R_M_I_N_A_T_O_R_TR #13 Posted 26 April 2016 - 06:58 PM

First Sergeant

• Player
  • 17028 battles
  • 1,061

View Post_GooDeR_, on 16 March 2016 - 04:04 PM, said:

9-10 levellarla giriyosun karşı takımda 3-4 tane avcı çıkıyor bizde 1-2 tane çıkıyor.Leveller eşit bunda sorun yok fakat karşıda 4 tanesi genellikle 480-800 vuruyor ve delişleride süper oldumu bu sefer biz yeniliyoruz bazen karşı takımda 3-4 tane çıkarken bizde hiç çıkmıyor.Sonuç yenilgi oluyor.Kesinlikle düzeltilmesi lazım sırf bunun yüzünden çok yenilgi aldığımız oldu.Birde bazen karşı takıma 1 tane ağır 1 tane avcı gerisi hepsi medium oluyor bizdede takımın hepsi ağır tank oluyor medler hemen geliyor yanlarımıza bi güzel öldürüyor çünkü adamlar hızlı dolduruyor bazıları flank yapıyor bazıları önden geçiriyor bununda düzeltilmesi lazım.

İyibir tespit coder, en uyuz olduğumda en son verdiğin örnek bnm için,kendi takımımda ağır ve avcı tanklardan oluşurken düşman takımı ful medium..bugün örneğini oyunda canlı şahidi oldum 2 seneden beri ilk kez oyun başlar başlamaz 20 sn de işim bitti etrafımda 2 medium pır pır dönüyor..biri soteye yatmış leş yiyici akbaba gibi vur kaç yapıor hemde tek değilim yanımda da E100  E4 Varken ama nafile adamlar bizim tanklara göre 3 kat daha hızlı ve bi okadar da topları hemen yüklüyor...neye uğradığımızı şaşırdık...fakat bu bizim kötü oyuncu olduğumuz anlamına gelmez bu oyunun eşleştşrme hatası seviyeler ok sorun yok bu sefer tankların cinsinin uyuşmazlığı söz konusu..

Son olrak her defasın da şikayet edip muzdarip olduğum bir sorunuda dile getireyim tabiki görünmezlik alah aşkına şu özelliği kaldırın.

Cezzar_Turk #14 Posted 26 April 2016 - 10:34 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 29583 battles
  • 551
  • [CZZR]

View PostB_A_U, on 25 April 2016 - 06:41 PM, said:

Ayrıca Cezzar_Türk nickli kardeşim tamam iyi oynayabilirsin ama IS-7 gibi bir tanktan Tiger 2 gibi zırhsız bir tank ile yakın mesafeden 4 kez sektirmen çok saçma...Sektirdiysen bile (ki sana inanmak istiyorum ama çok zorlanıyorum) bu sen çok zeki olduğun için değil karşı tarafın senin şansından acemi yani wot tabiri ile noob bir oyuncu olduğu içindir.

Ha tabii aradaki mesafe uzaksa kendine de güzel bir yer bulduysan bir ihtimal olabilir bu dediğin.Mesela ölü ray da u virajının oradaki tepelere IS-7 ye sadece kuleni göstererek gel-git yaptıysan o da seni 2 kez ıskalamış olabilir.Attıkları da kulenin üstündeki kırmızı çizgilere değmiştir ama yine de 4 defa çok çok fazla.Bu arada senin de ona 1300 hasar verebilmen için her attığının gold olması ve delinecek yerlere odaklanabilmen için uzun bir süre gerekli.Yani çok mantıksız bir durum ama yine de gerçekleştiyse gerçekten tebrik ederim...

Yorumu yeni gordum kusura bakma. Karsimdaki is7 ile güresdiyorduk baya dibimdeydi . sektirme olayi soyle , bern tek kalinca birde is7 nin yaninda kendi takiminda centriun olunca bu uzaktan kasila kasila geldi uzaktan bi sıktı ben direk sag sol yaptim mermi sekti , sonra önumde durdu nisan aldi iyice bu sirada karsi takimdaki centriunda arkamda bitiverdi , ben is7 ye odaklandim onun dolus suresini tahmin ederek sıkmasina yakin sag sol yaptim ard arda 3 mermide burda sekti. Centriun un topu stocktu arkadan yandan nerden bulduysa bana sıkıyordu , ama hepsi sekiyordu cunku ben is7 ile ugrastiyim icin surekli hareket manevra yapiyordum birde topu da stock olunca onun sıktıklari hep sekti. ( centriun un )

En son 45 saniye kala is7 gold sıktı ve kaybettik. 2 atistan sonra zaten herif afalladi birde sure ilerleyince iyice heycsn ypti. Bnde dolum suresini tahmin ettigim icin sektirttim. He sıksa isim biterdi ama akıl edemedi o an . wr si kac bilmiyorum ama oyunda iyiydi. Kaybetmemizin sebebi bizim takimda turklerin olmasiydi

Edit; is7 ile yakin mesafede savasirken siktiklarim golddu . odaklanma ile ugrasmadim , yerdeki  engebe lehime idi , topun yandan egiminden faydalandim . Dedigim gibi is7 4 atis sekince birde 1-2 atisini karavana yapinca cok heyecan yapti. Ancak sn basta yorumda bu olaydan bahaetme sebebi en ustte attigim linkte 10 tierlerin yaptiklari ile 8 tierlerin yaptiklari yapabileceklerini gostermek , eger oyuncu ortalama biriyse. 

Edited by Cezzar_Turk, 01 May 2016 - 11:32 AM.

Diger Hesaplar ; Youtube & Steam & XBox Nick : Cezzar KY                                        Kaynıyor ortam , takımlar aksi . Anlamadım ki WG bizi niye kesti                  

_GooDeR_ #15 Posted 26 April 2016 - 11:07 PM

First Sergeant

• Player
  • 13468 battles
  • 1,349
  • [_PAX_]

View PostX_T_E_R_M_I_N_A_T_O_R_TR, on 26 April 2016 - 06:58 PM, said:

İyibir tespit coder, en uyuz olduğumda en son verdiğin örnek bnm için,kendi takımımda ağır ve avcı tanklardan oluşurken düşman takımı ful medium..bugün örneğini oyunda canlı şahidi oldum 2 seneden beri ilk kez oyun başlar başlamaz 20 sn de işim bitti etrafımda 2 medium pır pır dönüyor..biri soteye yatmış leş yiyici akbaba gibi vur kaç yapıor hemde tek değilim yanımda da E100  E4 Varken ama nafile adamlar bizim tanklara göre 3 kat daha hızlı ve bi okadar da topları hemen yüklüyor...neye uğradığımızı şaşırdık...fakat bu bizim kötü oyuncu olduğumuz anlamına gelmez bu oyunun eşleştşrme hatası seviyeler ok sorun yok bu sefer tankların cinsinin uyuşmazlığı söz konusu..

Son olrak her defasın da şikayet edip muzdarip olduğum bir sorunuda dile getireyim tabiki görünmezlik alah aşkına şu özelliği kaldırın.

Çok med oldumu yeniliyorsun.Sen mermiyi yükleyene kadar o sana 2 kere sıkıyor özellikle T62A lar çok uyuz ediyor adamı.Medler T62A OBJ T54 bunlardan oluşuyorsa ve bizim takımın hepsi ağırsa büyük ihtimal yeniliyoruz.Adam bi hulldown yapıyor senin tüm gövdeni vb görürken sen onun taretini görüyon delemiyorsun.Adam bi güzel sana geçiriyor.Birde HEAT taşıyorlar baya bi kötü.E100 kullanırken bi T54 T62 nin taretini görüyorum HEATA geçiyorum yine bişi yapamıyorum sekiyor ama adam senin 250mm lik taretini bi güzel deliyor.Bu durum beni çok sinirlendiriyor küçük 60 tonluk tank senin kocaman 160 tonluk tankını taretten delebiliyor.E100 ün o kalın namlusuda T54 T62 vb delmekte zorlanıyor.Bu nedir arkadaşım? Tamam mediumsun hızın normal o taretteki zırh nedir ? ağırlar delmekte zorlanıyor.Gerçekte E100 ün o namlusu o taretteleri yerinden söker.İyice saçmaladı oyun adamlar bide 60 kmh yapıyor etrafında dönüyor vb.Bu durum yüzünden cidden artık fazla oyuna girmiyorum.

Edited by _GooDeR_, 26 April 2016 - 11:14 PM.

B_A_U #16 Posted 10 May 2016 - 09:44 AM

Lance-corporal

• Player
  • 13338 battles
  • 17

View PostCezzar_Turk, on 26 April 2016 - 10:34 PM, said:

Yorumu yeni gordum kusura bakma. Karsimdaki is7 ile güresdiyorduk baya dibimdeydi . sektirme olayi soyle , bern tek kalinca birde is7 nin yaninda kendi takiminda centriun olunca bu uzaktan kasila kasila geldi uzaktan bi sıktı ben direk sag sol yaptim mermi sekti , sonra önumde durdu nisan aldi iyice bu sirada karsi takimdaki centriunda arkamda bitiverdi , ben is7 ye odaklandim onun dolus suresini tahmin ederek sıkmasina yakin sag sol yaptim ard arda 3 mermide burda sekti. Centriun un topu stocktu arkadan yandan nerden bulduysa bana sıkıyordu , ama hepsi sekiyordu cunku ben is7 ile ugrastiyim icin surekli hareket manevra yapiyordum birde topu da stock olunca onun sıktıklari hep sekti. ( centriun un )

En son 45 saniye kala is7 gold sıktı ve kaybettik. 2 atistan sonra zaten herif afalladi birde sure ilerleyince iyice heycsn ypti. Bnde dolum suresini tahmin ettigim icin sektirttim. He sıksa isim biterdi ama akıl edemedi o an . wr si kac bilmiyorum ama oyunda iyiydi. Kaybetmemizin sebebi bizim takimda turklerin olmasiydi

Edit; is7 ile yakin mesafede savasirken siktiklarim golddu . odaklanma ile ugrasmadim , yerdeki  engebe lehime idi , topun yandan egiminden faydalandim . Dedigim gibi is7 4 atis sekince birde 1-2 atisini karavana yapinca cok heyecan yapti. Ancak sn basta yorumda bu olaydan bahaetme sebebi en ustte attigim linkte 10 tierlerin yaptiklari ile 8 tierlerin yaptiklari yapabileceklerini gostermek , eger oyuncu ortalama biriyse. 

Est. kardeşim ne kusuru...Sadece biraz şaşırmıştım duruma...O zaman tebrik ederim seni gerçekten iyi iş çıkarmışsın...Ben E 100 ün HEAT ıyla bile sektirdiğim için o Is-7 den inanamadım sadece :)

Bu arada Gooder kardeşim çok güzel nir noktaya değinmişsin  [edited] 

Oyundaki alman tanklarının rus tankları karşısında nasıl ezildiğini anlayamayanınız yoktur herhalde...Aynı kule zırhını ruslar çok rahat taşırken alman ağır tanklarının ne kadar hantal olduğuna dikkat edersek rus faşizmini gayet iyi anlarız..Hoş gerçi almanlardaki zırhlar ruslardakinin yanında hiçbir şeye yaramıyor :D

Burası bu konunun yeri değil ama yine de biraz bahsedeceğim...E-100 gibi bir tank gold mermi ile her tarafından çok rahat delinirken...IS-7 yi gold mermiler ile yırtına yırtına zar zor deliyoruz...O da eğer şanslıysan tabii..Saçma sapan bir yerlerinden (yeşil gözüktüğü halde) sektirmezse.Zaten oyundaki rus tanklarında potansiyel bir sektirme gücü var.

Gel gelelim hull down olayına...

T-62A zaten belaydı şimdi bir de Obj-140 çıktı o daha da bela...istersen Jagdpanzer E-100 ün HEAT ını kullan yine de çok kesin bir nişan almadan o tankların kulesini delemezsin...ki bu arada onların sana saydırdığı mermilerin haddi hesabı yok...Hele hele IS-7 kule girip-çıktığı zaman yenmen imkansız...Adam savaşta IS-7 nin 150 mm zırhı ile E-100 ün 200 mm zırhından daha zırhlı...neymiş efendim eğimmiş.Ne yani koskaca almanlar gerizekalı mıydı ? Gerçekte 200 mm zırhı o eğimle delmeniz neredeyse imkansız gel bir de savaşta bak püff...:P

Ayrıca neden ben E-100 ile kulemden vurulmamak için kırk takla atarken yine de kulemden gold ile rahatça delinirken IS-7 gövdesini sakladı mı kulesinden mermileri dolu gibi sektiriyo...IS-7 nin kulesi kayadan mı yapılmış... :P

Bunlar gibi o kadar çok örnek var ki...

Yaz yaz bitmez ondan dolayı bu seferlik bu kadar...

Edited by semm, 10 May 2016 - 10:49 PM.
Bu konu forum kurallarına aykırı olduğundan dolayı moderasyon takımının bir üyesi üyesi tarafından editlenmiştir-semm

_GooDeR_ #17 Posted 10 May 2016 - 10:36 AM

First Sergeant

• Player
  • 13468 battles
  • 1,349
  • [_PAX_]

View PostB_A_U, on 10 May 2016 - 09:44 AM, said:

Est. kardeşim ne kusuru...Sadece biraz şaşırmıştım duruma...O zaman tebrik ederim seni gerçekten iyi iş çıkarmışsın...Ben E 100 ün HEAT ıyla bile sektirdiğim için o Is-7 den inanamadım sadece :)

Bu arada Gooder kardeşim çok güzel nir noktaya değinmişsin  ...RUS FAŞİZMİ...  

Oyundaki alman tanklarının rus tankları karşısında nasıl ezildiğini anlayamayanınız yoktur herhalde...Aynı kule zırhını ruslar çok rahat taşırken alman ağır tanklarının ne kadar hantal olduğuna dikkat edersek rus faşizmini gayet iyi anlarız..Hoş gerçi almanlardaki zırhlar ruslardakinin yanında hiçbir şeye yaramıyor :D

Burası bu konunun yeri değil ama yine de biraz bahsedeceğim...E-100 gibi bir tank gold mermi ile her tarafından çok rahat delinirken...IS-7 yi gold mermiler ile yırtına yırtına zar zor deliyoruz...O da eğer şanslıysan tabii..Saçma sapan bir yerlerinden (yeşil gözüktüğü halde) sektirmezse.Zaten oyundaki rus tanklarında potansiyel bir sektirme gücü var.

Gel gelelim hull down olayına...

T-62A zaten belaydı şimdi bir de Obj-140 çıktı o daha da bela...istersen Jagdpanzer E-100 ün HEAT ını kullan yine de çok kesin bir nişan almadan o tankların kulesini delemezsin...ki bu arada onların sana saydırdığı mermilerin haddi hesabı yok...Hele hele IS-7 kule girip-çıktığı zaman yenmen imkansız...Adam savaşta IS-7 nin 150 mm zırhı ile E-100 ün 200 mm zırhından daha zırhlı...neymiş efendim eğimmiş.Ne yani koskaca almanlar gerizekalı mıydı ? Gerçekte 200 mm zırhı o eğimle delmeniz neredeyse imkansız gel bir de savaşta bak püff...:P

Ayrıca neden ben E-100 ile kulemden vurulmamak için kırk takla atarken yine de kulemden gold ile rahatça delinirken IS-7 gövdesini sakladı mı kulesinden mermileri dolu gibi sektiriyo...IS-7 nin kulesi kayadan mı yapılmış... :P

Bunlar gibi o kadar çok örnek var ki...

Yaz yaz bitmez ondan dolayı bu seferlik bu kadar...

Kardeş bide şu zayıf noktalar olduğu sürece almanlar çok eziliyor bu alman araçları açı tanklarıdır.Açı verirsin mermi sektirirsin.Fakat adam senin zayıf noktanı görüyor geçiriyor tarete.Örneğin adam zayıf noktanı görmüyor sen E100 ün kulesine açı veriyorsun bu adam senin zayıf noktanı bulmakta zorlanır.Fakat oyunda kule gövde vb açı versen bile zayıf noktan illaki ortaya çıkıyor adam zayıf noktayı görüyor sıkıyor.Bu ne arkadaş bu zayıf nokta olayı hile gibi olmaya başladı.Sanki E100 değilde hafif tank kullanıyoruz.E100ün zırhı iyidir ama zayıf noktanı görüyor adamlar.Zayıf noktası görülmese en azından güzel işler çıkarırsın.

Birde E100 kullanırken karşıma T62A falan çıktımı cidden korkuyorum o nasıl tarettir arkadaş ya? karşınıza leopard 1 Type 61 vb bunlar çıkınca korkmuyosunuzdur.şu T62A lar hulldown yapınca bilki öleceksin.Hiç bişi yapamıyon adamın delişi 260 bişi senin heryerini rahatlıkla deliyor sen bişi yapamıyon şimdi wargaming bu olayı böyle açıklar "E100 Maus un kulesinde fazla açı yok alt plaka ile kuleden rahat delerler açı olmadığı için"Tamam açı yoksa ozaman zırhını arttırki kuleden IS-7 falan delemesin zırhını baya bi arttırın gövdeyide arttırın ozaman bu tanklar IS-7 gibi eşit güçte olurlar diye düşünüyorum.Zırhlarını artırmıyorsanda 9-10 level tanklar zayıf noktaları görmesin arkadaşım.Yoksa bu tanklar çok eziliyor.Bu tür tanklar hantal zırhları artırılması lazım millet çok rahat deliyor.

Daha diyecek çok şey var kardeş dediğin gibi yaz yaz bitmez.

Birde şu videoya bak artık  maus ne kadar ezilmiş bu nedir arkadaş? ya Zırhlarını artırın yada Zayıf noktalar kaldırılsınki şu tankları rahat bi şekilde oynayalım.

Edited by _GooDeR_, 10 May 2016 - 10:40 AM.

B_A_U #18 Posted 10 May 2016 - 11:53 AM

Lance-corporal

• Player
  • 13338 battles
  • 17

View Post_GooDeR_, on 10 May 2016 - 10:36 AM, said:

Kardeş bide şu zayıf noktalar olduğu sürece almanlar çok eziliyor bu alman araçları açı tanklarıdır.Açı verirsin mermi sektirirsin.Fakat adam senin zayıf noktanı görüyor geçiriyor tarete.Örneğin adam zayıf noktanı görmüyor sen E100 ün kulesine açı veriyorsun bu adam senin zayıf noktanı bulmakta zorlanır.Fakat oyunda kule gövde vb açı versen bile zayıf noktan illaki ortaya çıkıyor adam zayıf noktayı görüyor sıkıyor.Bu ne arkadaş bu zayıf nokta olayı hile gibi olmaya başladı.Sanki E100 değilde hafif tank kullanıyoruz.E100ün zırhı iyidir ama zayıf noktanı görüyor adamlar.Zayıf noktası görülmese en azından güzel işler çıkarırsın.

Birde E100 kullanırken karşıma T62A falan çıktımı cidden korkuyorum o nasıl tarettir arkadaş ya? karşınıza leopard 1 Type 61 vb bunlar çıkınca korkmuyosunuzdur.şu T62A lar hulldown yapınca bilki öleceksin.Hiç bişi yapamıyon adamın delişi 260 bişi senin heryerini rahatlıkla deliyor sen bişi yapamıyon şimdi wargaming bu olayı böyle açıklar "E100 Maus un kulesinde fazla açı yok alt plaka ile kuleden rahat delerler açı olmadığı için"Tamam açı yoksa ozaman zırhını arttırki kuleden IS-7 falan delemesin zırhını baya bi arttırın gövdeyide arttırın ozaman bu tanklar IS-7 gibi eşit güçte olurlar diye düşünüyorum.Zırhlarını artırmıyorsanda 9-10 level tanklar zayıf noktaları görmesin arkadaşım.Yoksa bu tanklar çok eziliyor.Bu tür tanklar hantal zırhları artırılması lazım millet çok rahat deliyor.

Birde şu videoya bak artık  maus ne kadar ezilmiş bu nedir arkadaş? ya Zırhlarını artırın yada Zayıf noktalar kaldırılsınki şu tankları rahat bi şekilde oynayalım.

Aynen kardeşim sana sonuna kadar katılıyorum.Zaten o zayıf noktaları ve aynen senin dediğin gibi madem hantallar zırhlarının hakkının verilmesi için 200 mm lik zırhın asıl olması gereken halinin oyuna getirilmesini ben de senin gibi yazacaktım da dedim ya uzatmak istemediğim için yazmadım.

Bu arada video'da oyunun saçma sapan mantıksızlığı bütün açıklığıyla gözler önüne seriliyor.

Zaten alman tanklarının zırhları sadece tankın özelliklerinde kandırmak için yazılmış rakamlar.Oyunun içinde savaş anında o zırhları tamamen pasifize ederek wargaming ekibi bize ne kadar sahtekâr ve faşist olduklarını bir kez daha gösteriyorlar.Mantıksızlar...

Mesela jagdtiger ın ön(kule) zırhı 250 mm yazılmış.Ama gel bir de oyunda bak nerde....sadece topunun etrafı kırmızı.Bu resmen gözümüzün içine bakarak bizi kandırmak oluyor.Bu tüm alman tanklarında aynı.Ruslarda ise tam tersi tank yeşil gözüküyor sıkıyorsun sekiyor.Külahıma anlatsınlar bu resmen [edited] 

Biz de mecburen tankları falan sevdiğimiz için oynuyoruz bu oyunu.Eğer başka bir alternatif oyun olsun saniye durmam.Zaten bu gidişle alternatif olmasa bile oynamayacağım.Oyundan iyice soğudum.

Edited by semm, 10 May 2016 - 10:50 PM.
Bu konu forum kurallarına aykırı olduğundan dolayı moderasyon takımının bir üyesi üyesi tarafından editlenmiştir-semm

susuco #19 Posted 10 May 2016 - 11:28 PM

Sergeant

• Player
  • 14120 battles
  • 317
  • [ULUS]

View Post_GooDeR_, on 10 May 2016 - 10:36 AM, said:

Mausu oynayan eleman, mausu kullanmayı bilmiyor. 56. saniyedeki gibi tareti tuttuğu hizada gövdeyide aynı hizaya getirip öyle durmalı. is7 nin sıkmasını bekledikten sonra tareti is7'ye doğru cevirmeli.  Zayıf noktalar herkes için açık ve bu yüzden de herkes eşit.  Bu tanklarla gayet iyi oynayanlarda mevcut. Zayıf noktalar kapatılırsa, kullanılan mermiler artacak masraf artacak hatta gold mermi kullanımıda artacak, oyunun bitme süresi artacak.

_GooDeR_ #20 Posted 11 May 2016 - 11:26 AM

First Sergeant

• Player
  • 13468 battles
  • 1,349
  • [_PAX_]

View Postsusuco, on 10 May 2016 - 11:28 PM, said:

Mausu oynayan eleman, mausu kullanmayı bilmiyor. 56. saniyedeki gibi tareti tuttuğu hizada gövdeyide aynı hizaya getirip öyle durmalı. is7 nin sıkmasını bekledikten sonra tareti is7'ye doğru cevirmeli.  Zayıf noktalar herkes için açık ve bu yüzden de herkes eşit.  Bu tanklarla gayet iyi oynayanlarda mevcut. Zayıf noktalar kapatılırsa, kullanılan mermiler artacak masraf artacak hatta gold mermi kullanımıda artacak, oyunun bitme süresi artacak.

Kardeşim Maus hantal bir tank ve geri çekilsede IS-7 kendisine yapışıyor.Yapışıncada tank yüksek olduğu için sadece taretini görebiliyor gövdesini göremiyor.Bu durumdada tankı delemiyor.IS-7 de düşük profil süperde çakıyor mausa.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users