Jump to content

Tanková akademie

• Please log in to reply
43 replies to this topic

arathorrn #21 Posted 20 March 2016 - 09:58 AM

First Sergeant

• Player
  • 25582 battles
  • 1,777
  • [TFCZ]

View Postesprit_cz, on 20 March 2016 - 09:55 AM, said:

S tímhle souhlasím. Asi bych úplně vynechal tu historii. Dle mého názoru si tu našel dost příznivců a tak bych udělal jakou si syrovou vezi, kterou bych po poradě s ostatními dal do finální podoby a pak teprve zveřejnil. Toť můj os. názor

Výborný nápad! Bude pak jednoduší tomu dát nějaký lepší tvar. Navíc se může zapojit celá komunita. Víc hlav víc ví. 

VIRIBUS UNITIS 

Vae victis! 

Discord : arathorrn #5663          http://tankova-fronta.webnode.cz

PanKashttan #22 Posted 29 March 2016 - 08:49 AM

Private

• Player
  • 3433 battles
  • 9
Nevím proč, ale bitvy se nezobrazují na celou obrazovku, ale mají kolem sebe docela široký černý pruh, takže na mobilu je to skoro nekoukatelné, navíc ta hudba hrozně ruší tvůj hlas. Buď jí dej jen lehce do pozadí nebo se na ní vykašli a nech jen znělky začátek, konec... Nápad je to super, ale myslím, že je hodně těžké vzpomenout si na sebe, když člověk přišel a nevěděl o hře vůbec nic. Osobně si myslím, že nějak výrazně rozebírat tier1 je skoro zbytečnost. Zaměřil bych se hlavně na tier 2-5 a to nejen na jednu linii, ale na všechny druhy tanků, jak je zhruba hrát. Ale to záleží na tom, jak dlouho se chceš tomu projektu věnovat. Při komentování bych zmínil, proč na mapě jedeš tam kam jedeš, jestli je vhodný jezdit i jinam nebo je to blbost. A potom další základy, proč se základna neobsazuje, kdy se obsazuje... Rozebrat v dalších videích munici a penetrační zóny, kam střílet. A určitě se toho najde hodně dalšího co vysvětlovat. Zatím mi to přijde takový: jel jsem bitvu a tak jsem jí okomentoval, než něco, co by nováčkovi pomohlo. Potenciál to má, ale těžko říct jak to uchopit.  

arathorrn #23 Posted 29 March 2016 - 03:01 PM

First Sergeant

• Player
  • 25582 battles
  • 1,777
  • [TFCZ]

View PostPanKashttan, on 29 March 2016 - 08:49 AM, said:

Nevím proč, ale bitvy se nezobrazují na celou obrazovku, ale mají kolem sebe docela široký černý pruh, takže na mobilu je to skoro nekoukatelné, navíc ta hudba hrozně ruší tvůj hlas. Buď jí dej jen lehce do pozadí nebo se na ní vykašli a nech jen znělky začátek, konec... Nápad je to super, ale myslím, že je hodně těžké vzpomenout si na sebe, když člověk přišel a nevěděl o hře vůbec nic. Osobně si myslím, že nějak výrazně rozebírat tier1 je skoro zbytečnost. Zaměřil bych se hlavně na tier 2-5 a to nejen na jednu linii, ale na všechny druhy tanků, jak je zhruba hrát. Ale to záleží na tom, jak dlouho se chceš tomu projektu věnovat. Při komentování bych zmínil, proč na mapě jedeš tam kam jedeš, jestli je vhodný jezdit i jinam nebo je to blbost. A potom další základy, proč se základna neobsazuje, kdy se obsazuje... Rozebrat v dalších videích munici a penetrační zóny, kam střílet. A určitě se toho najde hodně dalšího co vysvětlovat. Zatím mi to přijde takový: jel jsem bitvu a tak jsem jí okomentoval, než něco, co by nováčkovi pomohlo. Potenciál to má, ale těžko říct jak to uchopit.  

Dík za reakci. Tier jedna už je za námi a je zbytečné se už k němu vracet. Navázal jsem spolupráci s několika dalšími hráči a budeme na tom pracovat společně. Velmi pravděpodobně, až dokončíme akademii, zaměříme se na jiné stroje a mapy. Už máme trošku představu. Je opravdu hodně věcí které se dají vysvětlovat, třeba o munici jsem se zmiňoval, ale ve videu je těžké o tom mluvit a udržet nějaký rozumný čas. Ke kvalitě videa, měl jsem problémy s uploadem a jsem rád, že to dopadlo alespoň takhle ( tím to neomlouvám). Teď jsem přešel na jiný program a uvidím jaké to bude. Pravdou je, že uchopit tuto problematiku tak aby to dávalo smysl je těžké. Věřím, že se budou videa zdokonalovat. 

VIRIBUS UNITIS 

Vae victis! 

Rotmistrov100 #24 Posted 30 March 2016 - 11:31 AM

Sergeant

• Player
  • 12409 battles
  • 297
  • [SCF]

View PostPanKashttan, on 29 March 2016 - 08:49 AM, said:

Promiň, ale mám dotaz. Teprve začínám a stále se učím. Píšeš v textu o základech hry a dále "proč se základna neobsazuje, kdy se obsazuje...". Proč se základna neobsazuje? Uteklo mi něco? A kdy je vhodné základnu obsadit?

Děkuji za odpověď.

PanKashttan #25 Posted 31 March 2016 - 07:30 AM

Private

• Player
  • 3433 battles
  • 9

View PostRotmistrov100, on 30 March 2016 - 11:31 AM, said:

Promiň, ale mám dotaz. Teprve začínám a stále se učím. Píšeš v textu o základech hry a dále "proč se základna neobsazuje, kdy se obsazuje...". Proč se základna neobsazuje? Uteklo mi něco? A kdy je vhodné základnu obsadit?

Děkuji za odpověď.

Většinou se neobsazuje, protože není na tak strategicky výhodném místě, aby bylo obsazení možné. Když obsazuješ základnu a někdo ti ubere HP(stačí, když střelí munici He a ubere ti třeba 5HPček), tak tvůj tým ztratí všechny body, které jsi ty získal. Pro příklad, obsadíš-li sám základnu na 95% a pak tě někdo prostřelí, začínáš znovu od nuly.  A i kdyby se týmu podařilo obsadit základnu a nic nenastřílet, tak dostaneš málo Xpů, málo kreditů. Základna se obsazuje, hlavně v okamžiku, kdy se ti na mapě schovává jeden tank a ty ho nejsi schopný najít=větší mapa, máš pomalý tank, celkem málo času. Základnu jsi schopný obsadit za  minutu 40 sekund, pokud ti zbývá méně času, musíš se pokusit tank najít. Jinak obsazuješ základnu, buď jí obsadíš nebo se nepřítel ukáže a můžeš ho dorazit. Druhá možnost je, pokud se tým rozdělí na dvě skupiny, jedena je poblíž základny a druhá na druhý straně mapy, bohužel ta druhá část potká celý nepřátelský tým, pak se musíš rozhodnout, jestli je rychlejší dojet s tankem na pomoc týmu nebo začít capovat, abys rozdělil tým nepřítele. Potom jsou ještě mapy, kde se jezdí rovnou k základně jako třeba "Horský potok" ne ale proto, že by někdo čekal, že se mu základnu povede obsadit, spíš proto, že jet kamkoliv jinak je nevýhodné a je lepší jet hned k základně a vybudovat si tam dobrou pozici než se objeví nepřítel.  

View Postarathorrn, on 29 March 2016 - 03:01 PM, said:

Dík za reakci. Tier jedna už je za námi a je zbytečné se už k němu vracet. Navázal jsem spolupráci s několika dalšími hráči a budeme na tom pracovat společně. Velmi pravděpodobně, až dokončíme akademii, zaměříme se na jiné stroje a mapy. Už máme trošku představu. Je opravdu hodně věcí které se dají vysvětlovat, třeba o munici jsem se zmiňoval, ale ve videu je těžké o tom mluvit a udržet nějaký rozumný čas. Ke kvalitě videa, měl jsem problémy s uploadem a jsem rád, že to dopadlo alespoň takhle ( tím to neomlouvám). Teď jsem přešel na jiný program a uvidím jaké to bude. Pravdou je, že uchopit tuto problematiku tak aby to dávalo smysl je těžké. Věřím, že se budou videa zdokonalovat. 

To jsem rád. Ještě si přečti příspěvky tady na foru, někdy se člověk diví na co všechno se někdo může zeptat, zdá se to jako úplná blbost,  ale těch nepochopitelných otázek je tu dost. A třeba tohle je velmi zajímavé "poselství" http://forum.wotblit...co-pro-zacatek/

Já osobně jsem měl největší problém s mapama, měl jsem v nich hroznej bordel a zdály se mi obrovský. 

Spojeno. Zkus MultiQuote. CE

arathorrn #26 Posted 31 March 2016 - 07:59 AM

First Sergeant

• Player
  • 25582 battles
  • 1,777
  • [TFCZ]

View PostPanKashttan, on 31 March 2016 - 07:34 AM, said:

To jsem rád. Ještě si přečti příspěvky tady na foru, někdy se člověk diví na co všechno se někdo může zeptat, zdá se to jako úplná blbost,  ale těch nepochopitelných otázek je tu dost. A třeba tohle je velmi zajímavé "poselství" http://forum.wotblit...co-pro-zacatek/

Já osobně jsem měl největší problém s mapama, měl jsem v nich hroznej bordel a zdály se mi obrovský. 

Milý kolego, někdy by jsi měl zapnout fullversion tohoto fóra a ne jen mobilní. Vidím, že jsi přidal teprve 3 příspěvky já jich mám za sebou již několik set. Odkaz který jsi přidal jsem četl již velmi dávno a na fóru jsem denně. V případě kolegy Rotmistrova100 jsem z otázky cítil trošku sarkasmu protože  určit, kdy obsazovat základnu je opravdu těžké jelikož, jak jsi napsal, je na strategicky špatně bránitelném místě. 

Podle podpisu máš teprve 93 bitev ale podle toho co píšeš bych odhadoval, že nějaké zkušenosti máš, nebo máš více účtů. Tvé rady si beru k srdci.

VIRIBUS UNITIS 

Vae victis! 

esprit_cz #27 Posted 31 March 2016 - 08:51 AM

First Sergeant

• Player
  • 33950 battles
  • 4,477
  • [SCRY]

View PostRotmistrov100, on 30 March 2016 - 11:31 AM, said:

Děkuji za odpověď.

1. Jsou mapy, kdy obsazení základy je strategie, která ale závisí na spolupráci celého týmu. Pokud vidíš, že tvý kolegové někde kempí, nemá to cenu

2. Většinou, když obsadíš hned základnu, má to určitou spojitost s bodem č.1. Umíráš rychle

3. Obsazení základny používám, abych vyšťoural kempery, když mám pomalý tank

4. Tohle tu už zaznělo. Nechce se ti hledat poslední tank. Zvlášť, když je to něco rychlého a ty např. v heavy

Rotmistrov100 #28 Posted 31 March 2016 - 10:55 AM

Sergeant

• Player
  • 12409 battles
  • 297
  • [SCF]

Kolegové děkuji za objasnění a uznávám, že oba máte kus pravdy. Nicméně jsem přesvědčený, že univerzální pravidlo neexistuje. Je to vždy podle situace. Mockrát se mi podařilo obsadit a uhájit základnu po té, co jsem vysledoval na mapě, že oba týmy se potkaly proti sobě. Přestřelka na 3 min. Rychlé obsazení základny, jeden i dva killy při obraně. Každopádně vyvolaný chaos u protivníka a případné oslabení o ty, kteří se vydají bránit základnu.

Ale někdy ........:arta:

TechDiver #29 Posted 31 March 2016 - 03:04 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 13059 battles
  • 860
  • [SCRY]

View PostRotmistrov100, on 31 March 2016 - 11:55 AM, said:

Mockrát se mi podařilo obsadit a uhájit základnu po té, co jsem vysledoval na mapě, že oba týmy se potkaly proti sobě....

A jak mockrát si pro tebe dojeli a rozsekali tě? Troufám si říct, že vícekrát, než se ti povedl cap základny. Capující tank = tank co chybí v boji (zejména pokud toto udělá hráč v top tieru je to většinou jasná prohra). Capující sice umírá jako poslední, ale za to si ze hry odnáší "pocit dobře odvedené práce" a ranec nadávek od spoluhráčů. Co napsali kluci s tím souhlasím (viz body 3 a 4 od esprita)

Máš zájem vyhrávat bitvy spolu s jinými česky nebo slovensky hovořícími hráči? Máš zájem se dále zdokonalovat v hraní WOT Blitz?

Pokud ano, připoj se k nám do klanu StopCry! a zahraj si s hráči podobného smýšlení. TechDiver, náčelník klanu StopCry!

DeltaIndiaDelta #30 Posted 31 March 2016 - 03:23 PM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

Ještě bod 5 odvozený od bodu 4. Občas jedu na cap a držím ho přesto, že už se ví kde je poslední ukrytý enemák, a to v případech, kdy je mi jasné, že na jeho zničení nemám šanci ničím přispět (jsem pomalej). V tom případě obsazuju základnu, protože body za obsazení mi jdou k dobru. Jenom je potřeba si v takovém případě hlídat, aby to obsazení nedoběhlo do konce těsně před tím, než týmoví kolegové ty poslední cíle zničí, protože to dokáže pěkně vytočit. Když to od začátku vypadá, že by to nemuseli stihnout, tak jim na chvilku z toho kruhu vyjedu a začnu obsazovat znova. Chce to trošku si to spočítat. Dokonce to někteří i umějí ocenit a poděkují za to.

A mám zkušenost i s opačným případem, kdy spoluhráč prosil, abych nezabíjel posledního enemáka, že dělá misi na obsazení základny. Tak jsem mu vyhověl, určitě měl z té mise větší užitek než já z těch 100 dmg navíc, které bych zničením získal.

Edited by DeltaIndiaDelta, 31 March 2016 - 03:26 PM.

Aktuálně mě na tomto fóru ani v Blitzu nezastihnete. Dávám si pauzu v bláhovém očekávání, že třeba WG dokope tu hru opět do stavu, kdy mě bude bavit.

jindrich73 #31 Posted 31 March 2016 - 05:22 PM

Sergeant

• Player
  • 31398 battles
  • 399
  • [SCRY]
Dá se to capnout a pak klidně i dorazit posledního, většinou když je poslední AFK. Bohužel spoluhráči na prosby většinou nereflektují. Jakmile  začne nějaká skvělá soutěž o něco, viz. Defender, tak se vyrojí lidi, kteří nic neuhrají, jen čekají a jak je možnost tak skočí do základny a hotovo. Píšete jim ať necapují a je jim to jedno, zničí všem dobře rozdělanou bitvu, kde vedem a je jasné, že se podaří krásně dohrát a nastřílet ranec. Párkrát se mi podařilo takové chudáky s 0 nastřílenou z capu vytlačit, ne vždy to je ale možné, spíš je to vzácné. Daleko lepší zkušenost mám s napsáním enemy, že mají toho capera sejmout, že je nechám napokoji. To je vám pak takový balzám, když přijede na ránu VIII tier havy tank, rozstřílí nooba tier VI v základně. Já ho pak dorazím a je hotovo. Ještě jim za to děkuji, když to vyjde. Bohužel se mi tohle stalo  jen párkrát, ale stálo to za to. Pokud je to možné, tak nechávám capery v základně pojít. Tyhle lidi úplně nesnáším, škoda že zrušili střelbu do vlastních řad.

V březnu 2016 jsme otevřeli náš v pořadí už druhý klan – StopCry! vol. 2. Cílem tohoto klanu je dát více hráčům příležitost stát se členy naší přátelské komunity. Tomuto cíli odpovídají i podmínky přijetí, které jsou méně náročné, než jak jsou nastaveny pro vstup do StopCry!. Aktuálně tedy nabíráme hráče do StopCry! vol. 2, kteří splní podmínky členství, budou dodržovat pravidla, ale především se ztotožní s naší filozofií a zaměřením.

moorwind #32 Posted 01 April 2016 - 01:18 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 16632 battles
  • 199
  • [CB-CZ]
Teda Jindřichu já tenhle svuj hřích do ted tajil :) ale přiznám se při podobné příležitosti sem enemy AT15 na cap dotlačil svojím PantheremII jen at ten mamlas s T34-85 a 0 na konte neudela cap kdyz zbytek teamu se fakt snazil a tri zdechli kdyz se snazili umotat toho anglána.A ten smrad na Capu se nam jeste smal a nadaval tak mne dozral ze sem enemy na drzo napsal go cap kill i push. :-D

Leaderoftanks_2015 #33 Posted 01 April 2016 - 04:17 PM

Sergeant

• Player
  • 18996 battles
  • 320
  • [CZISK]
Tomu sa hovori spolupraca, tu mas ,:medal:

RRamius #34 Posted 25 May 2016 - 08:25 AM

Lance-corporal

• Player
  • 3030 battles
  • 62
  • [OLDCS]
Ahoj. Pokračování už nebude?

arathorrn #35 Posted 25 May 2016 - 08:33 AM

First Sergeant

• Player
  • 25582 battles
  • 1,777
  • [TFCZ]

View PostRRamius, on 25 May 2016 - 08:25 AM, said:

Ahoj. Pokračování už nebude?

Neboj, pokračování bude, ovšem vzhledem k pretváření map a tím pádem i ke změnám taktiky jsem se rozhodl počkat až se to vše usadí. Navíc teď přes léto mám méně času. Dozajista pokračovat budu. 

VIRIBUS UNITIS 

Vae victis! 

arathorrn #36 Posted 12 July 2016 - 04:53 PM

First Sergeant

• Player
  • 25582 battles
  • 1,777
  • [TFCZ]

Ahoj, vzhledem k zoufalému stavu hráčů na randomu, jsme s klukama z klanu udělali pár videí o jednotlivých technikách které můžou nováčkům pomoci k lepším výsledkům. Jako první jsme udělali video o úhlování. 

VIRIBUS UNITIS 

Vae victis! 

RRamius #37 Posted 12 July 2016 - 06:06 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3030 battles
  • 62
  • [OLDCS]

View Postarathorrn, on 12 July 2016 - 04:53 PM, said:

Ahoj, vzhledem k zoufalému stavu hráčů na randomu, jsme s klukama z klanu udělali pár videí o jednotlivých technikách které můžou nováčkům pomoci k lepším výsledkům. Jako první jsme udělali video o úhlování. 

Super. Za 1. Teď to ještě nějak dostat na tu množinu youtuberů a bezmozků.

Aeliniak #38 Posted 13 July 2016 - 07:55 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 6261 battles
  • 163
  • [CB-CZ]

Arathorrn, to má pěkné natočený, jde vidět, že ho tanky baví. Osobně můj názor je, že úhlování funguje dobře hlavně u ruských tanku typu IS-6, KV a podobně. U německé linie, tak tam je to horší. Třeba takovej Tigr P - když se nauhluji podle videa, tak odhalím zranitelné přední růžky. 

Jinak chválím ještě jednou Arathorrna za skvělou praci se střihem a přeji mu, aby se na to video podívalo co nejvíc "tukanu",ti kteří neví, že nějaký to úhlová ni existuje... Protože dívat se na ně je jako za trest. :D 

Edited by Aeliniak, 13 July 2016 - 08:00 AM.

Sariel_ #39 Posted 13 July 2016 - 09:42 AM

First Sergeant

• Player
  • 5506 battles
  • 1,951
Pro začátečníky určitě nápomocné, snad si to nekdo vezme do hlavy. Jen dodám, že neexistuje žádný všeobecný nejlepší úhel, vždy se musíte úhlovat podle toho, proti jakému nepříteli  (přesněji proti jakému dělu stojíte). Tady už je potřeba znalost tanků, abyste věděli, jaký úhel si kdy můžete dovolit.

Samsung Galaxy S6 Edge, Android 6.0

[H4PKY] náborové vlákno   My YT channel   Twitch - streaming clan battles

ostrostrelci #40 Posted 30 September 2017 - 05:11 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8161 battles
  • 20
  • [RCZSK]
Taky jsem přemýšlel o tom co natočit a napadlo mě že by se dalo ukázat na  video každý modul tanku. Nejsem sice moc dobrý hráč jako Sariel, Slovenskooooooo a jiní  jen takový průměrný a mám najeto jen 4500 bitev. Ale snažím se proniknout do jádra hry. A prosím nebuďte mne podle dmg.  mám ho slabé, protože nejvíce hraji low tiery a na nich 2000 nenastrilim. A tohle mi zatím hodně pomáhá. Vím že se tady hodně stěžujete na hráče s malým dmg ale já se ho snažím zvětšit. A doufám v to ze7si se mnou někdo zahraje četu. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users