Jump to content

M48 Patton

• Please log in to reply
8 replies to this topic

OberLtDoga #1 Posted 23 March 2016 - 03:47 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12556 battles
  • 57
  • [HVKK]

Arkadaşlar aslında M48i alalı 4 aya yakın oldu ama hala topu ve zırhı dışında 'UPGRADE' yani sınıf yükseltme yerine bi 'DOWNGRADE' yaşamış gibi hissediyorum.

Eksileri

Öncelikle tankınızın hız limiti çok aşağıda yani kesinlikle leo1 T62 T54 Obj140 gibi tanklari canlari düşükken takip edip avlayamiyorsunuz.

Silahınız en düşük tierX orta tank dpm lerinden birine sahip .

Özellikle dönerken çok hız kaybediyor 2. Turdan sonra 20yle giderseniz çok iyi...

Tank o kadar büyük ki malinovda gibi haritalarda taa kendi ussunuzden tespit ediliyosunuz hatta o kadar büyük ki T110E5 ve M103 daha küçük kalıyor yaklaşık E75 boyutlarinda bi tank..

Son olarak TierX bile olsaniz Stock Tank Sendromu çekiyor M46 dan taşıdığı 105 mm topun delisi TierX in yetersiz ve çok uzun süre diğer 105 liği açmak için işkence çekiyorsunuz.

Artıları

Aslında tankın tek artisi Standart APCR mermi alması diğer özellikleri zaten M46 size fazlasiyla veriyor.

Iyi bir top eğimine sahip ancak M46 kadar iyi değil ayrica diyelim ki eğimli bir araziden ateş ettiniz geri gelme hızınız fazla yüksek olmadığı için geri ateş alma şansınız çok yüksek oluyor.

Ikincisi çok stabil bi şekilde rus medleri gibi korkmadan engebeli arazide hareket halinde ateş edebilirsiniz ama zaten tüm patton platformlari(M26 M46 M103 T110E3/4/5)zaten bu özelliği taşıyor yani müthiş bi artı değil ama genede oldukça işlevli.

Zırh konusunda eline su döken çok az med tank var bence oldukça (tabiri caiz ise) şaşırtıcı bi zırha sahip özellikle yan zırhı sızı oldukça şaşırtacak hertarafi delinecek gibi görünse bile sektirebilen bi tankdir yani güvenilmez ama iyi bi zırha sahip.

Harika olmasa da iyi denebilecek bi hızlanma kabiliyetine sahip yani yokuşlarda E50M ve Fv4202 lere toz yuttursunuz.

Iyi bi ikinci hat destekçisidir mesela "Umutsuzluk Hisari" haritasındasiniz takımınızın çoğu Ağır tank ve tank avcılarından oluşuyor diyelim karşı takımda bu şeklide bi oluşuma sahip olsun ama daha fazla orta tankı olsun (orn onlarda 3 size 2) çok iyi bi şekilde karşı takımın orta tanklarını kendi ağır ve avcılarınızdan uzak tutabilirsiniz ki genelde sizin tankınıza mal olsa da ekibinizi zafere taşıyabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi M48 Patton böyle eğer kafanızda sıkıntınız varsa lütfen sormakdan çekinmeyin.

HAREKETE GEÇİN!

Sinan_TR #2 Posted 24 March 2016 - 07:33 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 26291 battles
  • 813
  • [ULUS_]
Ben pershingi açtım bıraktım bu dalda. Pek övmüyorlar bu tankı o yüzden bıraktım. Aslında ilk olarak bu tankı açmak istiyordum TSK kullandığı için. Ama bana yanlardan çok zayıf geldi. Delmekte pek zorlanmıyorum bu tankı. Önden de zayıf. Aslında zırh sorun değil benim için hızlı olsa yine alırdım bu tankı.  Ama hızlı degil maalesef. O yüzden kasmadım. Bu tanka kesinlikle buff gelmesi lazım. Gerçekte T62lere t54lere kök söktüren bu tankın oyunda bu kadar kötü olması çok saçma.

Edited by Sinan_TR, 24 March 2016 - 07:35 AM.

__Nikolaus__ #3 Posted 24 March 2016 - 11:04 AM

Sergeant

• Player
  • 39479 battles
  • 468
  • [MS-TR]

En gereksiz t10 med bana göre. Görüş mesafesi haricinde hiçbir ekstra özelliği yok.

O yolda persing çok keyifli bir tank.

Türkçe anlatımlı Blitz videolar için buraya https://www.youtube....8TtR_eO-MCHVFCQ

efetenekeci #4 Posted 14 April 2016 - 05:36 PM

Sergeant

• Player
  • 9944 battles
  • 469
  • [RAKI-]
Fury aklıyla shermn a2 guzel geliyor

_FREE__SQU1RREL_ #5 Posted 24 October 2016 - 06:53 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 38921 battles
  • 799
  • [-TXC-]
Bu tank kısa zaman önce buff aldı kule zırhı güçlendi, stok topu kaldırıldı, hızı arttı merak ettiğim nokta bu tanka gitmeye sizce değer mi tier 10 da hem kule zırhı hem de top eğimi olan iki med den biri gibi (diğeri stb-1) kullanıcıları buff dan sonra kule zırhı ne kadar iyi oldu aydınlatabilir mi? ayrıca serisinde iken karşılaşacağım zorluklar nedir sherman jumbo var bende şuan T20 ve M46 da çok zorluk çekmeyeceğim gibi ama pershing özellikle deliş ve dakika başına hasar bakımından çok zayıf bir tank gibi duruyor

Sinan_TR #6 Posted 24 October 2016 - 08:37 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 26291 battles
  • 813
  • [ULUS_]

View Postqurrel99, on 24 October 2016 - 08:53 AM, said:

Bu tank kısa zaman önce buff aldı kule zırhı güçlendi, stok topu kaldırıldı, hızı arttı merak ettiğim nokta bu tanka gitmeye sizce değer mi tier 10 da hem kule zırhı hem de top eğimi olan iki med den biri gibi (diğeri stb-1) kullanıcıları buff dan sonra kule zırhı ne kadar iyi oldu aydınlatabilir mi? ayrıca serisinde iken karşılaşacağım zorluklar nedir sherman jumbo var bende şuan T20 ve M46 da çok zorluk çekmeyeceğim gibi ama pershing özellikle deliş ve dakika başına hasar bakımından çok zayıf bir tank gibi duruyor

pershing bayağı iyi bana göre. Delisi az olabilir ama çok hızlı ateş ediyor. 5 6 kere M almışımdır o tankla

ynsbstrk #7 Posted 24 October 2016 - 08:58 AM

Lance-corporal

• Player
  • 25781 battles
  • 28
  • [F0RGE]

View Postqurrel99, on 24 October 2016 - 09:53 AM, said:

full pershing çok etkli bi tank , m46 yı yeni aldım şu an stock halde , pershing i aratacak gibi duruyor. pershing'in topu genelde 230 250 arası vuruyor, full haline erzakta ekleyince 90 lık top 6 saniyede dolduruyor. birde tier 8 ve 9 ağır tanklarına çok gold atman gerekecek, ap mermisinin delişi iyi değil malasef, yanılmıyosam hellcat'ın son topu gibi delişi . en güçlü yanlarından biri hulldown posizyonları,  persing in taretine sahip olup huldown da etkili olabilecek pek med yok . bana keyif verdi umarım sana da verir

_FREE__SQU1RREL_ #8 Posted 24 October 2016 - 04:31 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 38921 battles
  • 799
  • [-TXC-]
Pershing dakika başına hasarda en düşük tier 8 orta tank herkes çok övüyor. ben centurion 1 ile oynadım ve çok beğendim şöyle bir özelliklere bakınca pershing in centurion 1 e göre doğru düzgün bir öne çıkan özelliği yok taret zırhı ikisinin de çok iyi ve aynı güçte cent 1 in dpm daha iyi deliş ve isabet daha iyi pershing 225 cent 190 vuruyor ama çok az fark var bide pershing biraz daha hızlı şuan beni seriden soğutan tek tank pershing olacak gibi ama nedense sevilen bir tank pershing illaki güzel yanları vardır ama ben henüz keşfedemedim diyeyim

Sinan_TR #9 Posted 25 October 2016 - 06:10 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 26291 battles
  • 813
  • [ULUS_]

View Postqurrel99, on 24 October 2016 - 06:31 PM, said:

Pershing dakika başına hasarda en düşük tier 8 orta tank herkes çok övüyor. ben centurion 1 ile oynadım ve çok beğendim şöyle bir özelliklere bakınca pershing in centurion 1 e göre doğru düzgün bir öne çıkan özelliği yok taret zırhı ikisinin de çok iyi ve aynı güçte cent 1 in dpm daha iyi deliş ve isabet daha iyi pershing 225 cent 190 vuruyor ama çok az fark var bide pershing biraz daha hızlı şuan beni seriden soğutan tek tank pershing olacak gibi ama nedense sevilen bir tank pershing illaki güzel yanları vardır ama ben henüz keşfedemedim diyeyim

centurionu da yeni aldım gerçekten çok iyi tank. Pershing ten daha iyi ateş gücü konusunda ama cüsse olarak pershing avantajlı. Pershingin güzel yanı top eğimi ve taret zırhıdır. Ancak hiçbiri bir indien panzer etmez.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users