Jump to content

Stb-1 Ve Yolu

• Please log in to reply
10 replies to this topic

Prof_SLayer #1 Posted 23 March 2016 - 07:05 PM

Sergeant

• Player
  • 39621 battles
  • 490
  • [ROUX]

Selam arkadaşlar . Bu yazıda sadece stb-1 diyil ayni zamanda serif karşılaşacağınız zorluklardan da bahsetmeye calisicam .

Tier 7 chi-ri

Bu tank PC fen bilen bilir gövde dikdörtgen ligi olarak bana  fransiz  amx 50b canavarını hatırlattı ve inanılmaz bi aşkla oynayıp hall of fame rekorunu kirmisim ;)  ( resimi bulursam atarim )  bu tankın son topu bildiğiniz üzere 3 mermilik her biri 150 vuran toplam 450 lık sarjor hasarına sahip ve pek çok avantajı olabiliyor örneğin vur kaç yapan birini paletlediginiz de içinizden sayarak mesela  ( 5 saniye) 3 mermiyle 15 saniye tutabilirsiniz bu ne demek arkadaşlarınızın da nisan alıp vurması demek sizin 450 lık hediyenizin yaninda yanınızda kim varsa artik arkadaşı garaja davet etmek için super taktik .

Gövde olarak gerçekten büyük olusu size bi sure oynayış da zorlicak ama tüm japonlar gibi bununda top eğimi iyi ve tepelerde gövdeyi saklayarak is yaparsınız .

Sta-1

Çok hızlı vuran  (nerdeyse t62 a seviyesi kadar  ;)ve 225 ortalama vuran son derece isabetli , topu eğilen ve gun matletin ( top kalkanı ,çevresi ) nin zirhlandigi guvenmemeniz gereken ama sansina oraya gelen atışların sekicegi ve bunun sasirmamaniz gereken  japonların benimde beğendiğim geri hızının da normalden yuksek olan atik bir tank . top eğimini kullanırsınız ve hızlı atışından faydalanirsaniz zorluk cekmicenize garanti verebilirim .

Type-61

Bu tankı oyundan bir tanka benzer deseler m46 derdim gerek tip olarak ;) top eğitimden tut verdiği hasar dahi ayni destek bozisyonlarinda can yakacak bir alet . 

STB-1

İlk diğer medlerle karşılaştırmaya çalışacağım sonra ayıran özelliklerini vermeye çalışacağım.

Manevrasi

Karsilastirma yapmak gerekirse oyunun en süratlileri t62a =  obj140 <  stb-1  < leopard-1 

Biraz matematiksel oldu şöyle diyelim ilk olarak leopard ' ın yeri ayrı wot onu bozmak istememiş ve stb-1' e leo manevrasını vermemiş ama inanın çok az bir fark var . Hız olarak  sovyetler ile ayni fakat dönüş hızı olarak emin olun STB-1!

Burada ne yazık ki geride kalıyor gerek dağılımı gerek nişanı 0.36 dağılım çok iyi olmasa da özellikle blitz de bela diyil . Fakat PC de olsa inanın vurmuyor topu attığınız yerle alakası yok blitz de öyle diyil ama zaten nisan alınca gayet iyi vuruyor .  

Taret

Hull-down pozisyonunda korkmadan nişaninizi almanizi olanak tanıyan efsanevi taret ! ve bu sektiren tareti kullanabilmek için size fazlası ile sure veriyor çünkü yemiyor . Ayrıca bu sektiren tareti kullanabilmek için -10 derecelik top eğimine sahipsiniz unutmayın obj-140  ve t62a nın taretleri de yemez fakat onlar  (sırası ile -6 -5 ) bu kötü top egimlerinden dolayı bunu çok kullanamazlar fakat egimsel olarak siz onların bu kullandiklari en son eğimli araziden 2 kat eğimli yerlerde kullanabilirsiniz sadece bu özellikle bu tank iş yapar zaten bu özelliği olmasa kimse yüzüne bakmaz :)

Kamo

Tabiki değerlerini bilmiyorum :) ( isteyen rus sitelerinden bakabilirler fakat onlar PC için burası blitz dimi ;) )

Tahminimce leo ya yakin t62 lerden fazla bi değer zaten fazla aksiyona karisiyorsaniz ki karisin nedeni snip lık çok uygun olmaz taretinin kullanın ve topu belli olmaz :) ama bilmeniz de fayda var.

Spot

Çok bilgim yok fakat ( hatırladığım kadarı ila ) oyunun en yuksek spot mesafesine sahip tankı m48 Patton ile ayni 

( oyuna şu an girmip bakmıyorum çünkü bi açarsak birakamam ve nooblar yoğunluğundan kayıp üstüne kayıp ;) )

Özetle ;  yolundan da bahsettim bence diğer med lerden farklı ve çoğu blitz oyuncusu özellikle PC den gelmiyenler :) bu tecrübesizliklerinden faydalanıp gafil avlanamiz için kesinlikle kasılması gerek bi tank  .

Kendi Görüşüm ; bir çok medin o özellikleri ile ünlü fakat stb ilginç bi şekilde bu özelliklerin her birini alarak med yıldızı olmayı başarmış bir alet leopard ın manevrası , FV bin top eğimi sovyetlerin taret zırhı , m48 un spot mesafesi ve de küçük bir tank bence harikulade.

Ayrıca  f4202 den bahsetmedik :) onunda top eğimi  ( derecesini bilmiyorum) ama harikulade ( imiş) ama tareti çöp! 

Yayın linki : https://www.youtube....h?v=Pdzuwub7clI

Edited by Prof_SLayer, 03 May 2016 - 06:40 PM.

Sinan_TR #2 Posted 24 April 2016 - 04:32 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 25625 battles
  • 813
  • [ULUS_]
Stb 1 bekliyoruz.

Prof_SLayer #3 Posted 03 May 2016 - 05:15 PM

Sergeant

• Player
  • 39621 battles
  • 490
  • [ROUX]
Biraz gecikti ( BİRAZMİ :angry:  ) üzgünüm :) ama fikirlerimi ve kullandığım bazı PC oyuncularının fikirlerinden böyle bir yazı çıktı umarım faydalı olur.

Edited by Prof_SLayer, 03 May 2016 - 05:16 PM.

Sinan_TR #4 Posted 03 May 2016 - 07:20 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25625 battles
  • 813
  • [ULUS_]
Bak işte kötü zamanda para yokken yazdın bunu buraya stb 1 alasım geldi. Çok ayıp ediyorsun çok :)

kubilaycanik #5 Posted 03 May 2016 - 09:18 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 13743 battles
  • 186
İyi tamam inceleme yapmaya çalışmışsın anladım eyvallah da. O Türkçe nedir öyle. Daha dikkatli yazın lütfen.

Prof_SLayer #6 Posted 04 May 2016 - 08:34 PM

Sergeant

• Player
  • 39621 battles
  • 490
  • [ROUX]

View Postkubilaycanik, on 03 May 2016 - 09:18 PM, said:

İyi tamam inceleme yapmaya çalışmışsın anladım eyvallah da. O Türkçe nedir öyle. Daha dikkatli yazın lütfen.

Tam olarak hangi paragraftan bahsediyorsun :) bulamadım da 

Bu arada klavyemle basım dertte :\ google çeviri olarak yazıyor mübarek.

GepanzertTiger #7 Posted 04 May 2016 - 11:42 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 3845 battles
  • 763

View Postkubilaycanik, on 03 May 2016 - 09:18 PM, said:

Arkadaş biraz samimiyetini katmış.Bunda bir şey yok.Türkçeyi kötü kullanmamış.

Soniç olarek bance çoh gözel yazmoştur.

Edited by GepanzertTiger, 04 May 2016 - 11:43 PM.

kubilaycanik #8 Posted 05 May 2016 - 05:22 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 13743 battles
  • 186

Çalışıcam

Çekmicenize

Zorlıcak

Sekiceği

Diyil

Vs.

Bunlar doğru olduğu sanılarak yazılmış Türkçe kelimeler. İşe samimiyet katmayla alakası yok. Ayriyeten ne noktalama işaretleri var ne başka bir sey. Noktayı virgülü bir yere koysam başka anlamlar çıkacak. Yabancı biri çeviri yapmak istese Türkçeden soğur.

Özetle forum gibi ortamlarda whatsapp Türkçesi kullanmayın arkadaşlar. İnceleme için teşekkürler.

___MrSlayeR #9 Posted 24 March 2017 - 05:35 AM

Sergeant

• Player
  • 11894 battles
  • 283
Başarılı bir anlatım çok teşekkürler bence sovyet ve japon tankları oyunun bir numaralı tankları daha fazla söze gerek yok vesselam
Dünyaya İSLAM hakim olacak KURAN hüküm sürecek...KORKMAYIN DİNE VATANA MİLLETE HAİNLİK YAPANLAR TİTREYİN TİTREYİN. . .

xsproxx #10 Posted 07 October 2017 - 08:47 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2813 battles
  • 11
Stb-1 taretinin önünde az bi siyahlık var ordan hasarı cok alıyosunuz madem 1 iş yaptınız tam yapın orayıda kırmızılaştırın

Bl4ckB33r #11 Posted 08 January 2018 - 03:59 AM

Sergeant

• Player
  • 9204 battles
  • 350
  • [-TND-]

Tankın serisinde zırh yok ki seviye onda niye olsun 

Gereksiz büyük olmasalar aslında çok güzel olacak 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users