Jump to content

Panther

• Please log in to reply
49 replies to this topic

Wunderpepi #1 Posted 12 September 2014 - 09:19 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 15631 battles
  • 532
Nevím, co dělám špatně, ale tohle je zatím nejsmutnější tank, který jsem v Blitz hrál. S každým tankem mám docela slušný WR, přes 50 nebo dokonce přes 60%.Jedině s touhle věcí mám 38% a nejsem schopnej to vytáhnout na nějakou neostudyhodnou úroveň. Je úplně jedno, co nastřílím. Prostě s Pantherem neustále prohrávám a je úplně jedno, jestli se mně osobně ta bitva povedla nebo ne.

khooca #2 Posted 12 September 2014 - 09:43 AM

Lance-corporal

• Player
  • 4812 battles
  • 22
Z toho si nic nedělej, mám to samé. Ten tank je hodně specifický - mizerný pancíř, ještě horší pohyblivost a zdaleka nejhorší dělo. Dá se s ním jenom přicmrndávat spíše z dálky, určitě ne rozhodovat bitvy. Panter2 je na tom dost podobně, jen je trochu pohyblivější a má už 88 mm dělo, které nastřílí alespoň nějakou DMG.

PictusCZ #3 Posted 22 September 2014 - 01:54 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 2372 battles
  • 149
Problém Pantheru je podle mě v tom, že je to opravdu tank, který je výborný na ostřelování z dálky, kde si může držet distanc a nedostat se moc na kontakt s nepřítelem. Jenže ve WoTB to prostě jde trochu blbě, protože mapy jsou menší a členitý, takže situací, kdy se dostaneš na snipování, zase tolik není... a zblízka dostáváš slušně po chrochtáku... Ale já tu lajnu pojedu, až na ni bude čas :-)

Herní HW: iPad mini retina 32GB

Stroje: M26 Pershing || E-75 || T-127 || T-25 || Hetzer || T20

Jsem fanoušek německé techniky, ale VK3002M je peklovehikl...

Wunderpepi #4 Posted 08 November 2014 - 03:34 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 15631 battles
  • 532
Konečně doexpen a prodán. Za celou dobu jsem si k tomu stroji nenašel cestu a končím s ním s WR 42%. Kdo s tím hraje sólo nad 50% má můj obdiv.

PictusCZ #5 Posted 08 November 2014 - 04:17 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 2372 battles
  • 149
Já to beru jako takové utrpení se sladkou tečkou, protože od Pantheru II to jde už jen k lepšímu, E-50 je prima a 50M super. Ale 3002M a Panther jsou fakt test výdrže...

Wunderpepi #6 Posted 08 November 2014 - 05:35 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 15631 battles
  • 532

View PostPictusCZ, on 08 November 2014 - 04:17 PM, said:

Já to beru jako takové utrpení se sladkou tečkou, protože od Pantheru II to jde už jen k lepšímu, E-50 je prima a 50M super. Ale 3002M a Panther jsou fakt test výdrže...

Já vím, taky tuhhle linii jedu kvůli E-50. Na PC jsem to nejel, takže nevím, jakej jen Panther tam, ale asi lepší, protože na větších mapách může snajpit a díky tomu, že je tam 15 tanků se může držet mimo pozornost. Tady to ale nejde a to je prostě konec.

PictusCZ #7 Posted 09 November 2014 - 08:28 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 2372 battles
  • 149
Jojo... kvůli E-50/50M to podle mě má cenu jezdit. A je to přesně jak píšeš - v klasickým WoTku to prostě funguje díky větším mapám pro Panthera líp, tam se dá zašít nějak do křoví a snipovat zdálky a být užitečnej. Tady na ty menší mapy je lepší, když jsou střední tanky menší, obratnější a líp pancéřovaný. A Panther je bohužel celkem velká kráva, s obratností to není nic extra a pancéřování taky ne...

belugacz #8 Posted 31 December 2014 - 01:15 AM

Lance-corporal

• Player
  • 7217 battles
  • 22
Podle me je na tom Panther s obratnosti perfektne, ale na ten tier ma opravdu slaby pancir - respektive hlavne jeste stale dost nemecky hranaty aby vam ani "uhlovani" nepomohlo. Jeho nevyhodou vidim predevsim kanon, ktery dava v prumeru sotva 160dmg (ale zase s perfektni penetraci, hlavne u kanonu L/100), takze nepritel typu IS, Tiger, ale vicemene i cokoliv jinyho ma dost casu si vas "vyhmatnout" i kdyz na nej zacnete strilet z dalky. Ja mam winrate sotva 48% ale nahranych skoro 300 bitev. V garazi jsem si ho nechal, ale je pravda, ze do koupe Panthera II se nijak nehrnu.

Kdyz to ale shrnu, tak me ten tank hrozne bavil, jen je nutne opravdu respektovat jeho specifikum. Zustat mimo hlavni deni, snazit se za kazdou cenu vymyslet takovou taktiku abyste se nepratelum dostali do boku a snazit se tipovat tanky, ktere muzete rychle dorazit. Nema cenu nacinat Tigera s 1450 zivoty, na ktery potrebujete pocet vystrelu v radech i nekolika desitek (pocitam, ze neco se muze odrazit). Berte Panthera jako rychly podpurny tank s dobrou presnosti a vysokou kadenci strelby a muzete ho mit taky radi. :)

Bohuzel to taktizovani zminene vyse nese jedno dalsi specifikum, samozrejme ne vzdy to vyjde a tak mam prezitych jen 26% bitev - tedy okolo poloviny tech vyhranych.

My favourite tanks [name (WR)]: E75 (62%), Tiger I (52%), Panther (49%), KV-1S (64%), T29 (64%)

Durnkrag #9 Posted 26 January 2015 - 04:30 PM

Private

• Player
  • 2744 battles
  • 9
Panther je obrany tank, tak jak se obratila taktika Nemecka na vychodni fronte s utoku na obranu. Chvili sem ho hral jako druhosledove kridelni TD. Ale je to precejenom krabice. Kdys se vam podari nekam tu spodni pixlu skovat tak je to celkem psina. V posledni dobe me ale dela nejvetsi radost jako tank do cety, dobre si rozumi s tigrem I. Momentalne sem s nim na 52% a 36% bitev prezito. Ale pojedu spis na Tigra II nez na Pantera II, ten mi nepripadaji na bojisti jako tank co neco rozhoduje.

DeltaIndiaDelta #10 Posted 28 January 2015 - 10:21 AM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

Ten tank je v základu nepoužitelný, základní dělo málem neprostřelí ani protivníky na stejném tieru, natož když mě MM hodí proti tier+2, tam to je na utopení.

Obratnost je řekněme ucházející. Pokud jste předtím vyexpili těžkou linii, tak dostanete Pantera v základu aspoň s lepším motorem. Navíc upgrady nejsou až tak drahé, pásy 8k, věž 10k, kanón 20k. Pásy a věž se dají získat rychle, pak se odemkne lepší kanón a možnost zkoumat nejlepší. Nicméně už v té chvíli je ten tank o něco použitelnější než v základu.

Je nutné se hýbat, je nutné se nedostat do křížové palby. Trup je strašně velký, takže schovávaček pro hull-down je minimum, furt něco čouhá. Rychlost taky nic moc, takže pokud se potká s T-43 nebo dokonce i T-34-85, má problém. Ta rychlost tam je jenom z kopce nebo na dlouhé rovině, pak má ale setrvačnost jako prase, prudce zatočit z té rychlosti je umění.

Mám-li srovnat s VK 30.02 M, tak Panther je z mého pohledu lepší tank. Jenom kdyby byl MM o něco milosrdnější, z posledních 10 her jsem měl 8 proti devítkám, tam je potřeba vážně dobře využívat terén, jinak je člověk zpátky v garáži aniž stihne vůbec vystřelit.

Jo a pokud na vás kouká čelně TD od tieru 6 výš, tak se životnost Panthera počítá na vteřiny. :teethhappy:

A ještě jsem zapoměl - strašně snadno mu bouchá zásobník.

Edited by didhfzshf, 28 January 2015 - 10:24 AM.

Aktuálně mě na tomto fóru ani v Blitzu nezastihnete. Dávám si pauzu v bláhovém očekávání, že třeba WG dokope tu hru opět do stavu, kdy mě bude bavit.

DeltaIndiaDelta #11 Posted 29 January 2015 - 02:09 PM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

Ještě doplním můj předchozí příspěvek, na základě několika nedávných vyhraných her. Asi jsem se trošku naučil s ním hrát, chce to vážně nepřecenit jeho schopnosti. Rychlost slabší, ale manévrovatelnost dobrá, ubil jsem sám T32, skončil jsem přes 25% HP. Úhlování taky trochu funguje, ale člověk nesmí zůstat statický. Spolehlivé to není, ale už se mi povedlo nechat se dingat i od sedmičkového stíhače. Úhel se musí pořád měnit a popojíždět. Slabé místo jsou pásy, ty jsem měl dole častěji než u jiných tanků. A pokud se tenhle zastaví na místě, tak v nejlepším případě pokračuje dál opravdu hodně pochroumaný. Takže opravné sady - nutnost.

Aktuálně mě na tomto fóru ani v Blitzu nezastihnete. Dávám si pauzu v bláhovém očekávání, že třeba WG dokope tu hru opět do stavu, kdy mě bude bavit.

DeltaIndiaDelta #12 Posted 02 February 2015 - 12:41 PM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

Ten tank se mi fakt začíná líbit. Aktuálně vyzkoumaný na max, topové dělo má dobrou penetraci, přesnost i rychlost. A obratný je tak akorát. Dá se s ním troufnout klidně na nějaký HT i o tier výš. Pokud to není opravdu zkušený hráč (dneska docela rarita), tak se neubrání. A všimnul jsem si, že tento tank má jednu zvláštní výhodu - v povědomí hráčů je to slaboch, takže mu nevěnují tolik pozornosti. O to tvrdší je procitnutí, když jim už stojím za zadkem a kropím motor olovem. :trollface:

Takže ne že zdálky a nejít do kontaktu s nepřítelem. Naopak - kdykoliv vidím příležitost, tak do kontaktu jdu. A co nejblíž. Ideální cíle jsou HT do tieru 8. Tier 9 jenom tehdy, když je zaměstnaný někým jiným. Ale Tiger I i II, T29, T32, IS3, KV3 - perfektní oběti. Mám na kontě i několik ST-I, minimálně jednu E75. Je třeba se nepozorovaně dostat těsně k nim a začít je kropit. Sledovat jejich kanón a pohybovat se buď mimo dosah, nebo rychle měnit směr objíždění. S touto taktikou zvládnou udělat jeden zásah na každých mých 8-10. Jenom málokdo je tak zkušený, že během toho dokáže odcouvat do výhodné pozice nebo se točí věží i trupem tak rychle, že nestíhám uhýbat. A nepočítám stíhače, ty jsou samozřejmost, stačí se jim dostat aspoň na bok. Ale opravdu se musí přijet úplně natěsno k nim, nenechat je otočit se čelem. A je třeba neustále sledovat minimapu, jestli se od nepřátelského týmu neoddělil nějaký střeďák a nejde oběti na pomoc. Někdy se to dá ignorovat, ale třeba T44 se ignorovat nedá, ten by to ukončil velmi rychle.

U opravdu těžkých tanků z tieru 9 (třeba E75) bacha, jejich hmotnost je drtící, pokud se o vás opřou, často to znamená urvané pásy. Pro Panthera smrt. Ale za pokus to stojí. ;)

Co je u této taktiky důležité - pokud takto obtěžujete třeba ST-I nebo E75, znamená to že nemůže útočit jinde. Takže i když vás třeba potom sundá, získali jste pro spolubojovníky cenné vteřiny, kdy nebyli pod jeho palbou, navíc tým celou dobu ví, kde ten tank je a navíc nucený točit se k nim bokem nebo zády. A to je podle mě zásadní úloha střeďáků v této hře.

Aktuálně mám 64% WR a naspořeno XP na Panther II.

Edited by didhfzshf, 05 February 2015 - 09:21 AM.

stenly0007 #13 Posted 05 February 2015 - 05:52 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10985 battles
  • 38
Koupil jsem si nyní Panthera II, potřeboval bych poradit s doplňky. Mám si koupi vertikální stabilizátor? Nebo co by jste mi doporucili si na něj namontovat?

Kapitan_Ondrej #14 Posted 05 February 2015 - 06:15 PM

Sergeant

• Player
  • 20781 battles
  • 365
  • [SCRY]

View Poststenly0007, on 05 February 2015 - 05:52 PM, said:

Koupil jsem si nyní Panthera II, potřeboval bych poradit s doplňky. Mám si koupi vertikální stabilizátor? Nebo co by jste mi doporucili si na něj namontovat?

Já jsem jezdil s nabijákem, stabilizátorem a optikou. Možná by na něj nebyl špatný ani ventilátor v kombinaci s čokoládou

stenly0007 #15 Posted 06 February 2015 - 07:00 AM

Lance-corporal

• Player
  • 10985 battles
  • 38

Optiku jsem jiz namontoval. Ozelim rychlost nabijeni o 10% a dam si jako druhy modul ventilacku. Ted nevim,  jestli bude lepsi vylepseny pohon dela nebo vertikalni stabilizator?

Edit: Chapu to spravne, ze ventilacka dava 5% k dohledu, rychlost otaceni, rychlost strelby atd.  Tudiz pokud dam ventilacku a optiku +10% budu mit dohled nejakych 300,3metru s pantherem 2?

Edited by stenly0007, 06 February 2015 - 07:06 AM.

DeltaIndiaDelta #16 Posted 06 February 2015 - 08:20 AM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

Heh, a situace se opakuje. Pořídil jsem Panther II, hned ze startu top stav (dával jsem si jo pozor, abych měl hned na upgrady) ale stejně s ním neumím jezdit, je to dost jiný stroj než jeho předchůdce. Top speed má sice větší, ale při manévrování na malém prostoru je pomalejší. Takže jak jsem předtím s Pantherem úspěšně útočil na těžké tanky, tak s dvojkou jsem měl skoro problém objíždět ST-I. Musel jsem úplně těsně u něj, na větším rádiusu docela problém. A hlavně - dvojka je brutálně větší než jednička. Předchozí schovky nefungujou. Na druhou stranu, při naúhlování slušně dingá.

Navíc je těžší. Což je výhoda, když se s ním v plné rychlosti narazí třeba do T-44, ten pak uroní krvavé slzy. Ale zatočit v plné rychlosti kolem nějakého tanku, to končí óóóbrovským obloukem. Budu muset úplně změnit režim jízdy a zapomenout na lehkost předchozího Panthera.

Takže statistiky jsem si u tohoto tanku do startu docela pokazil, ale to se snad poddá.

Moje výbava je ventilátor, nabiják a optika.

Edited by didhfzshf, 06 February 2015 - 08:21 AM.

DeltaIndiaDelta #17 Posted 07 February 2015 - 12:14 AM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]

Tak už se to asi lepší. :justwait:

sIMG_0579.JPGsIMG_0580.JPG

Ta druhá hra vypadá divně, jakoby od protivníků nikdo nehrál, ale opak je pravdou. Je to tím, že to byla Malinovka, já jsem vyrazil na jih a zbytek na sever k mlýnu. Nachytal jsem se staženýma trenkama nejdřív T28 a hned vzápětí SU152, šplhali na nějaký kopec. Oba si ani neškrtli a jejich vyřazení protivníka úplně zdeptalo. Pak už jenom ustupovali a nechali do sebe střílet.

roztomilymedvidek #18 Posted 08 March 2015 - 05:39 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 9466 battles
  • 604
  • [MDK]
No já si dneska koupil Pantera a není zas tak špatný, je to slabší obratnější rychlopalný tiger.
Hraju Kráčející Válečné Roboty..

DeltaIndiaDelta #19 Posted 08 March 2015 - 07:17 PM

First Sergeant

• Player
  • 14014 battles
  • 1,228
  • [SCRY_]
JJ s Pantherem byla docela bžunda. Asi si ho zase koupím, jenom váhám jestli jedničku nebo dvojku.

roztomilymedvidek #20 Posted 08 March 2015 - 07:22 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 9466 battles
  • 604
  • [MDK]
Dvojku kupovat nebudu, bude stejně na h**** (auto cenzura :angry: ) jako Tiger 2, ten je na svou třídu slabý a nedosahuje kvalit Tigera 1.
Hraju Kráčející Válečné Roboty..

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users