Jump to content


Vyvojari odpovidaji - kreativni reditel pro WOTB Marcius_Coriolanus (Grigorij)


 • Please log in to reply
17 replies to this topic

BubakGS #1 Posted 19 April 2016 - 02:27 PM

  Sergeant

 • Player
 • 4965 battles
 • 405
 • [SCRY_]
 • Member since:
  11-27-2011

http://forum.wotblit...457#entry691457

 

12.dubna 2016 @ 13:07

 

Tak mohu verejne podekovat  kolegovi unkindest z EN casti WG fora za uporozneni a uverejneni v anglicke sekci fora a kolegovi asphotos_ru z ruske casti WG fora a clenovi ruskeho klanu TABOR za rozhovor s kreativnim reditelem WG pro WOTB s nickem Marcius_Coriolanus (Grigorij). Prelozil jsem to z originalni rustiny. Omlouvam se dopredu za preklepy, nemam PC primarne v cestine a mam velice malo casu.

 

asphotos_ru: ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahoj všichni!   v posledni dobe se na fóru  obejvil kreativní ředitelMarcius_Coriolanus (Grigorij), který se zapojil do dialogus hráči, na ktery jsme vsichni tak dlouhočekali.Rozhodli jsme se Grigorijovi položit pár otázekonaší hře,a jejíchvyhlídkach narozvoj. Nezapominejte, že ne na všechny otázky muze odpovědět, protože existuje dohoda o nezveřejnění. Pokud se vam to bude libit, pokusime se pokracovat v rozhovorech se zajimavymi lidmi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Dobrý den,Georgi! Prosím, řekni nám více o Tve pozici a pravomocich ve společnosti (WG).
-Dobrý den.Moje pozice je nazývána  "kreativní ředitel".Tato pozice je velmi podobnépoziciproducenta.Hlavní cílmé práceje zaměřen naformovánívizhe hry -směr, ve kterémse bude projekt rozvíjet.Rozvoj obsahu, aktivnípráce nadesignu hry, výtvarnéstudie.Tvorbanových nápadůve všech oblastech. Taky ruzne eventy (akce)  (párz vás je videlo v minulem roce),patri do meho oboru pusobnosti.

 

Hrajes  Blitz?Jaké vybavení/technika se Ti líbí ve hře?

- Samozřejmě, že jsem aktivním hráčem Blitzu, stejně jako téměř všichni z našeho vývoje. Hraju na osobním účtu, stejně jako novinarskem uctu. Nemohu se chlubit buhvi jakou statistikou (drzim se zhruba okolo WR 55%, za kterou se snad nemusim uplne stydet). Hraju dostatecne casto, prakticky kazdy den. Podle techniky - nechci říct, že jsem si vybrat pro sebe určitou třídu, rad hraji všechny třídy a pokud bych srovnaval, mozna torchu vic hraju stredni tanky kvuli jejich univerzalnosti.  Pokud budeme mluvit o oblíbené technice: tezke T34, T110E5, IS7, IS6, Defender,  T29, ST-I. Lehke - Luchs, SPIC. Stredni -  větev od  T34-85 po Obj 140 + E50 a E 50 M. Stihace JGPZ E100, Obj 263, SU-100, T30. POkud budeme mluvit o nejoblobenejsich tancich -  Jaga E100, T34-85, IS6, T30, ST-I.

 

- Jak všichni víme, v poslední době probehlo setkání zástupců všech klanů a regionu na TeamSpeaku, kde se diskutoval problém se změnou výnosu ve verzi 2.8. Jaká řešení na nás čekaji a vyuzijete přímý dialog s hraci v praxi i v budoucnu?

- Situaci ohledne ziskovosti nemohu komentovat. Zatim probiha analyza dat. Primy dialog bude.  Zahadu chceme vyresit. Chceme usporadat setkani s nasimi hraci a zastupci top klanu nazivo.  Presne datum rici zatim nemohu, ale pokud by nasi hraci meli zajem, snad by se to do konce roku 2016 stihlo.

 

- Existují nějaké plány na zavedení Vyvojarskych deniku, kde byste nas informovali aspon o prioritach a cilech a smeru rozvoje hry? Samozřejmě v rámci NDA (Non Disclosure Agreement)?

- Máme v plánu udělat neobvyklou sérii videí, jako překvapení. Možná budu psát krátke poznámky o tom, co děláme teď se snímky obrazovky.

 

- Na jakou funkci hry ted kladete duraz?

- Rozvoj naší hry je rozdělen do týmů, z nichž každy se  zabývá svym ukolem. Vybrat jen jednu věc nemá naději na úspěch. Můžeme zminit par prioritních položek, na nichž se pracuje prednostne (zatím ale bez termínu, protože neverime, že všechno půjde dojoncit a vydat v roce 2016). Klan tým pokračuje ve vývoji funkkci pro klany, treningove místnosti a zasobovani klanu. Tým zodpovědný za hraní ma nejvic prace - vyvíjet kamufláže rozvíjet herní eventy a akce (někteří jste viděli - Tankenstein, Anko, Defender), dal se snaží opravovat chyby ve hře. Další - a to je velké tajemství - nicemne je to ale je velmi očekávane -  nasi designeri vyvyji nové tanky, zcela nový národ (který nemohu zatim jmenovat, některé zcela nové mapy, které budou překvapeni do hry. Dal jde o aktualizace map, na kterých jsou problémove body. Tym designu hry aktivně sleduje nové funkce, stejně jako se zapojil do vyvoje prototypů.

 

- Když už mluvíme o mapách: všichni víme, že vývojáři aktivně pracují na vyřešení efektu "obrněne pěsti", nebo jak se říká na foru "stáda" na mnoha mapách. Příkladem toho je změna map Middleburg, Malinovka a další. Pokud to neni tajemstvi na jakych mapach jeste dojde ke zmenam?

- Tym designu levelu (map) uprel vsechny sily na vyvoj novych map. Na nich od zacatku resime  game play / styl hry. Jedna z nejzajimavejsich map se uz predelavala 3x (doufáme moc, že tato mapa vás překvapí;). Na nových mapách aktivne  premyslime o problému obrnene pesti/stada.

 

- Budeme cekat! No, otázka o inovaci: řekni mi, prosím, jake bylo testování balance s rozsahem +/- 1 úrovne.

- Bohužel nemohu říci nic konkrétního. Analýza pokračuje. +/- 1 nyní vypadá zajímavěji proti puvodnimu +/- 2, a to zejména pro hráče z hlediska ziskovosti a bojeschopnosti. Menší rozdíl v urovnich,  více zpusobenych poskozeni, mensi vykyvy. +/- 1, mimochodem, usnadňuje to vyvazeni tymu, protoze je rozptyl techniky mensi. Nicmene je to velka zatez pro vyvojovy tym . V současné době je to hlavním problémem - rozumne vyvazeni techniky v tymech.

 

- Je plánováno zavedení nových rezimu ve hře? Pokud ano, pak přinejmenším muzes rici, kdy to máte v plánu udelat?

- Plány jsou) konkrétní datum zatím nemohu říci - ale budu informovat KTTS.

 

- Jak jsme všichni viděli ve videu Ozan-a, brzy bude ve hre novy tank Tiger Kuro Mori Mine. Tematicky je blizko drive uvedenemu tanku Anko. Minule zacala akce na tank Anko jako prvni na asijskem serveru a teprve po chvíli se objevila i u nas. Bude se opakovat stejny scenar?

- V pořádku. Tento druhy tank je take z Anime Girls und Panzer. Tank patri starsi sestre velitelky tanku Anko. Mimochodem to je hlavní protivník v Anime. A ano, bude to událost. Každý hráč bude mít možnost získat tank zdarma. Mimochodem, bude běžet pro celý svět najednou. S prvním tankem jsme měli jsme určité obavy, zpočátku to bylo plánováno zahájit pouze v asijském regionu. Ale na zaklade zadosti nasich hracu (zejména na ruskem serveru) jsme Anko uvolnili vsude.

 

- V poslední době se stále více a více tanku objevuje s "exotickym" maskováním, což není vždy dobře přijato hráči. Plánujete uvest tanky v historických kamuflážích druhé světové války?

- S ohledem na "ne-historicke tanky" - a zde nase publikum muze argumentovat po dlouhou dobu pro i proti, ale nase zkušenosti ukazují, že pro naše hráče je nejdůležitější hratelnost a rovnováha. Pokud jde o "historiceý tanky" - ja jsem pro, poslete mi své představy o tom. Nicmene historicka maskovani v zadnych planech nemame.

 

- Protože jsme mluvili o kamuflážích bych chtěl vědět, jak se věci vyvíjejí se zavedením obtisku? Bude existovat možnost v Blitzu pridat na tank logo klanu a nápisy?

- Tento ukol lezi v oddeleni herního designu, ale jeho priorita je nízká.  Tam jsou některé technické aspekty související s texturami. Řečeno takhle - obtisk by musel vycházet z každého tanku odděleně. Problémem není ani tak složity, jako spis rozsahly.  Navic neni jasne, jeslti by obtisky mely byt jen dekorace nebo soucasti nejakych bonusu.Muj soukromy nazor (ktery nesouvisi s tim jak a jeslti to bude udelano) je, ze bych udělal sadu obtisků + a -, aby se lépe zdůraznit určité vlastnosti a třída techniky (tanku).

 

- V posledních dobe se ve hre objevuje stále více a více klanů. Existují nějaké plány, na usporadani eventu zamerenych nejen na aktivitu, ale spis na dovednost hracu?

- Existují plány), ale zase nemohu nic konkrétního říct, právě teď.

 

- Co si myslíš o Blitzu jako o elektronickem sportu?

- Myslím, že by Blitz v eSports byt mohl. Více nemohu říci nic, ale můžeme k této otázce přistupovat systémově. ESports turnaj není jen jednou ročně, je to system systém lig, turnajů, musi byt moznost snadno přenášet své bitvy, schopnost monitorovat výsledky a boje nazivo. Dost těžké věc a vyžaduje další zkoumání.

 

- Nemohu neříci, že velký počet hráčů čeka na zavedení medailí/odmen za slušny vykon v bitve. Plánujete zavést podobne odměny?

- Plánujeme) přijde brzy - zůstaňte naladěni.

 

- A poslední otázka. Kde bys chtel videt Blitz na konci roku?

- Pokud jde o práci, chtěl bych vidět dále, jak naše komunita rostebna různých platformách, chtěl bych vidět nové oblasti, nové platformy. Opravit zbývající chyby, a ne vytvářet nové. Usporadat par zajimavych eventu ve hre. Jako hráč bych chtěl zlepsit sve statistiky. No, myslím, že můžeme jeste do konce roku prekvapit.

 

- A nakonec - vaš vzkaz hráčům.

- Pral bych si aby hraci byli k some tolerantnejsi a ochotnejsi k sobe navzajem.  Nedovolte, aby doslo na urážky a rasismus. A co je nejdůležitější, chtěl bych, abyste se naucili ovladat hru na prvním místě, bez dokonaleho zvladnuti hry nikdy nebude zadny eSports. Zvláště je třeba myslet na tymovou hru  z hlediska svých strojů a jejich tříd. Studovat mapy a taktiky, - divejte se na videa (streamy). A samozřejmě abyste i nadale hrali nejlepší mobilní hardcore akční hru pro opravdové chlapy - World of Tanks Blitz!

 

Dalsi otazky na Grigorije (Marcius_Coriolanus) na ruskem foru primo od hracu: (kraceno a upraveno) -----------------------------

 

_Chitago_  Dobrý den, Georgi!  Otázka o funkci hledání čety. Na foru se opakovane navrhovala moznost  pro její rozsireni - pomoci stavovych ikonek.  Hráč, který chce četu, neposle pozvání hrát v četě, ale jednoduše zmeni svuj status. Existují nějaké nápady/plany a pokud ne proc?

- odpovidat budu selektivne. Tohle je vyborny napad a predal jsem ho oddeleni herniho designu. Souhlasim, ze by to prineslo mnohem lepsi interakci hracu. Navic by to bylo zajimave dale rozsirit a pridal dlassi veci - jako vyhledavaci parametry. Neco takoveho mame zadano v koncepci rozvoje, ale neni to v planu na tento rok.  Toto je skvely priklad toho, o cem bych s vami chtel mluvit.

 

Inc_visitor - Grigoriji muzete říct, jak vidite konecnou podobu hry jako vyvojari? Co hledáš v hraní? Berete nazor hracu v uvahu a menite vubec sve plany?

- Proces projektu MMO je  "podmíněně nekonečny." Neexistuje žádný konečný výsledek formy, protože hra se neustále mění. V rozhovoru jsem dal odpověď -  chceme jednou vidět jako Blitz eSports disciplínu - to je jeden ze strategických směrů. Chceme ale také rozvíjet nahodne bitvy, protože většina našich e-sport hráču nemusí mít zájem, nebo nejsou ochotni dát teto oblasti značnou část svého času.
V procesu vyvoje hry se snažíme vyvážit tanky, vybavení a mapy. Vidím naši hru v první řadě jako týmovou hru, kde každý ví o jeho účelu a roli v boji, v závislosti na tierua typu techniky. Hrac ktery chápe silné stránky svého tanku a konkrétní taktiku na mapě. Dobrým příkladem je Defender - tank, který může byt zazracny ve skupine nebo muze i hrat sólo. Je dobrým příkladem toho, co vsechno musíte pochopit, a jak budete hrát.
Stanovisko hráčů je velmi ovlivněno změnami ve hře, a to zejména na mapách  a ve statistikach pro jednotlivé tanky. Navíc - tento plán běžného roku byl aktualizován z hlediska prani hráčů. V rozhovoru již byly uvedeny treningove místnosti. Nebudu říkat přesné datum - ale toto je příklad, kdy pozadavek hráču velmi ovlivnil průběh vývoje.

 

- Tuxo_B_JIecy  bych se chtěl zeptat, zda maji vyvojari nejaky osobni zajem na vytvoreni klanovych turnaju nebo bitev.  A proc jsou premiove tanky rok od roku drazsi temer o polovinu - budete to same delat i v roce 2017? Ze se bude Type59 kupovat za 5-6 tisic  rublů? A prijdou i  nove mody/rezimy hry, krome bitvy 7x7 s pripadnym obsazenim zakladny?

- odpovim poporade.

1) Ne zcela chapu ten osobni zajem. Samozrejme, ze chceme dat klanum a tumum moznost  bojovat. A taky chci turnaje. Ja jako sportovec cely zivot soutezim a merim sily s ostatnimi. Jeslti vyhraje muj tym nebo ne. Radi bychom udrzeli hrace v tomhle projektu - aby hrali, rostli, pkracovali ve vyvoji. Jeden z bodu rustu hrace budou souteze - dukaz jeho dovednosti. Jekokoliv studio vutrarejici takovy projech chce aby ho hraci hrali - to je zakladni kamen projektu. 

2) jsem již řekl, nechci komentovat finanční stranku projektu. 

3) Kratce - budou.

 

DarthCorvus Existují nějaké plány na organizování turnajů nebo ratingovych souboju, kde by se mohli ucastnit libovolni hraci? A byla by tam odmena pro kazdou ziskanou pozici? Např. Turnaj začíná. Hráč A) se dopracuje na uroven Platinum ... hmmm řekněme. Na konci měsíce se to vyhodnoti a pokud jej nikdo nepredstihne dostane odmenu?  No, nebo něco takového?

- o turnajich premyslime. O urovnich / pozicich taky. Nicmene to vyzduje pomerne sofitikovany matematicky proces vyhodnoceni - zejména pokud jste obeznámeni s populárním ELO systémem hodnocení. Nas soucasny system procentuelniho hodnoceni neni dokonaly, ale v necem je silny. Ohledne nejakych odmen za dosazeni ratingu - timhle se zabyva tym herniho designu - nicmene neni to v planech na tento rok. Pokud nam ale nekdo navrchne dobry ratingovy system, ktery vezme v uvahu to co uz mame - branit se nebudeme a dokonce ho domenime. 

 

-3866_1- Jake dovednosti? Pokud o tom jestli penetruji rozhoduje RNG....

jako clovek, ktery vyrostl na  Q-1-2-3, CS 1.6 aktivně hrál SC GO, musim transparentne prohlasit -  dovednost je všechno. Když se podívám na streamy EQ, Cuda a ostatních, vstavaji mi vlasy a naskakuje husi kuze.  Mimochodem ahoj !!! Rad bych vas videl na tohle foru v diskuzi . Jsem vas velký fanda.

 

aslanbiy 

 

Pokracovani priste - Grigorij dal komunikuje se cleny ruskeho WG fora.....


Edited by BubakGS, 20 April 2016 - 10:51 AM.
Varování a oficiální oznámení mají červenou barvu, tato barva písma je vyhrazena pro moderátory a správce fóra

Diplomatic Officer of StopCry!  WoT Blitz CZ-SK clan.


arathorrn #2 Posted 19 April 2016 - 02:40 PM

  First Sergeant

 • Player
 • 29156 battles
 • 1,788
 • [TFCZ-]
 • Member since:
  12-11-2014

Dobrá práce Bubaku. 

Zajímalo by mě, proč všem leží v žaludku zmiňovaná obrněná pěst? Není to konec konců taktika která se v boji opravdu používala? Například Němci tím byli vyhlášení. Přijde mi lepší útočit ve skupině než každý sám.


                                                                                                                             VIRIBUS UNITIS 

                                                    Vae victis! 

Discord : arathorrn #5663          http://tankova-fronta.webnode.cz


BubakGS #3 Posted 19 April 2016 - 03:12 PM

  Sergeant

 • Player
 • 4965 battles
 • 405
 • [SCRY_]
 • Member since:
  11-27-2011
..protoze pitomci to stoji na spawnu a akorat toci vezi pokazde dostanou na prdel.... pak je to prestane bavit a hru smazou....  to WG nechce.... .. prachy az na prvnim miste.....   ..jezis ze Ty, stary pardal Blitzu takhle pta.. . :)

Diplomatic Officer of StopCry!  WoT Blitz CZ-SK clan.


arathorrn #4 Posted 19 April 2016 - 03:17 PM

  First Sergeant

 • Player
 • 29156 battles
 • 1,788
 • [TFCZ-]
 • Member since:
  12-11-2014

View PostBubakGS, on 19 April 2016 - 03:12 PM, said:

..protoze pitomci to stoji na spawnu a akorat toci vezi pokazde dostanou na prdel.... pak je to prestane bavit a hru smazou....  to WG nechce.... .. prachy az na prvnim miste.....   ..jezis ze Ty, stary pardal Blitzu takhle pta.. . :)

 

Tohle mě nenapadlo. Pak je ovšem taktika rozkopnutého mraveniště dle WG správně. 

                                                                                                                             VIRIBUS UNITIS 

                                                    Vae victis! 

Discord : arathorrn #5663          http://tankova-fronta.webnode.cz


fjutik #5 Posted 20 April 2016 - 06:18 AM

  Senior Sergeant

 • Player
 • 31609 battles
 • 584
 • [SCRY]
 • Member since:
  12-29-2014

Proc me neprekvapuje, ze se podstatne a pro me dulezite veci dozvidam od hracu a ne od kompetetnich k tomu lidi?

Navic pri tom, jak je Bubak pracovne vytizenej, je to neskutecny vykon a to zadara.:trollface:

Mas u me flasku HEcka, ale napis to do klanovych prizpevku. Cenu tam dej 4 EUR\litr :teethhappy:


Omlouvam se za moji gramatiku, ale za poslednich 20 let ziju vsude mozne, jen ne v CR ;-)

Petr

 

 


Kayi4ek #6 Posted 20 April 2016 - 01:49 PM

  Senior Sergeant

 • Player
 • 736 battles
 • 762
 • Member since:
  09-02-2013

View Postfjutik, on 20 April 2016 - 06:18 AM, said:

Proc me neprekvapuje, ze se podstatne a pro me dulezite veci dozvidam od hracu a ne od kompetetnich k tomu lidi?

Navic pri tom, jak je Bubak pracovne vytizenej, je to neskutecny vykon a to zadara.:trollface:

Mas u me flasku HEcka, ale napis to do klanovych prizpevku. Cenu tam dej 4 EUR\litr :teethhappy:

 

Protože to je přeložený příspěvek z RU fóra, které nesledujeme? Máme dost práce s vlastními. A taky to bude tím, že ho na to někdo upozornil "Tak mohu verejne podekovat  kolegovi unkindest z EN casti WG fora za uporozneni". To se mi nikdy nestane ;) Nejsem členem syndikátu :hiding:BubakGS #7 Posted 20 April 2016 - 01:58 PM

  Sergeant

 • Player
 • 4965 battles
 • 405
 • [SCRY_]
 • Member since:
  11-27-2011
unkindest  neni clen Syndikatu, jen dela na EN foru praci za WG staff tamtez...   ..nevime jestli bude / vubec chce .... ale je zapojen do World Clan Leaders diskuze na Discord serveru a ma evidentne dobre zdroje informaci.... .. podezrivam ho, ze taky umi rusky...  ..a ano, jak jsem psal - on upozornil na rozhovor s Grigorijem a na jeho stale bezici Q&A na ruskem foru, coz se ted snazim ja prenest i k nam....

Edited by BubakGS, 20 April 2016 - 02:00 PM.

Diplomatic Officer of StopCry!  WoT Blitz CZ-SK clan.


TechDiver #8 Posted 20 April 2016 - 02:02 PM

  Senior Sergeant

 • Player
 • 13120 battles
 • 860
 • [SCRY]
 • Member since:
  12-13-2013

View PostKayi4ek, on 20 April 2016 - 02:49 PM, said:

 

Protože to je přeložený příspěvek z RU fóra, které nesledujeme? Máme dost práce s vlastními. A taky to bude tím, že ho na to někdo upozornil "Tak mohu verejne podekovat  kolegovi unkindest z EN casti WG fora za uporozneni". To se mi nikdy nestane ;) Nejsem členem syndikátu :hiding:

 

Ona to je spíš narážka na to, že RU hráči jsou mnohem lépe informováni. Můžete to brát třeba jako podmět od hráčů, který říká: "nastavte si interní procesy komunikace tak, aby se tyto rozhovory dostali i do češtiny." Můžeš si to vzít jako osobní cíl, za který ti bude naše cz/sk komunita velice vděčná ;)

Máš zájem vyhrávat bitvy spolu s jinými česky nebo slovensky hovořícími hráči? Máš zájem se dále zdokonalovat v hraní WOT Blitz?

Pokud ano, připoj se k nám do klanu StopCry! a zahraj si s hráči podobného smýšlení. TechDiver, náčelník klanu StopCry!


Kayi4ek #9 Posted 20 April 2016 - 02:04 PM

  Senior Sergeant

 • Player
 • 736 battles
 • 762
 • Member since:
  09-02-2013

View PostTechDiver, on 20 April 2016 - 02:02 PM, said:

 

Ona to je spíš narážka na to, že RU hráči jsou mnohem lépe informováni. Můžete to brát třeba jako podmět od hráčů, který říká: "nastavte si interní procesy komunikace tak, aby se tyto rozhovory dostali i do češtiny." Můžeš si to vzít jako osobní cíl, za který ti bude naše cz/sk komunita velice vděčná ;)

 

Ano, ale bohužel ty informace, které Grigorij poskytl nejsou ověřené. Tudíž s nimi nemůžu pracovat :)

BubakGS #10 Posted 20 April 2016 - 02:07 PM

  Sergeant

 • Player
 • 4965 battles
 • 405
 • [SCRY_]
 • Member since:
  11-27-2011
...zajiamvy... Knopce to nevadi... naopak... hleda na foru relevantni otazky a problemy a Grigorij na ne pak dal reaguje......

Diplomatic Officer of StopCry!  WoT Blitz CZ-SK clan.


Kayi4ek #11 Posted 20 April 2016 - 02:48 PM

  Senior Sergeant

 • Player
 • 736 battles
 • 762
 • Member since:
  09-02-2013

View PostBubakGS, on 20 April 2016 - 02:07 PM, said:

...zajiamvy... Knopce to nevadi... naopak... hleda na foru relevantni otazky a problemy a Grigorij na ne pak dal reaguje......

 

To je ale RU fórum ne? Na RU fórech mají všeobecně jinou politiku než tady. Protože kdybychom si tady dovolili pustit nepodložené informace, které se ukážou jako špatné, sežrali byste nás zaživa.

fjutik #12 Posted 20 April 2016 - 03:37 PM

  Senior Sergeant

 • Player
 • 31609 battles
 • 584
 • [SCRY]
 • Member since:
  12-29-2014

View PostKayi4ek, on 20 April 2016 - 02:48 PM, said:

 

To je ale RU fórum ne? Na RU fórech mají všeobecně jinou politiku než tady. Protože kdybychom si tady dovolili pustit nepodložené informace, které se ukážou jako špatné, sežrali byste nás zaživa.

 

uz jsi takove pustil a porad zijes:D

Omlouvam se za moji gramatiku, ale za poslednich 20 let ziju vsude mozne, jen ne v CR ;-)

Petr

 

 


Kayi4ek #13 Posted 20 April 2016 - 03:48 PM

  Senior Sergeant

 • Player
 • 736 battles
 • 762
 • Member since:
  09-02-2013

View Postfjutik, on 20 April 2016 - 03:37 PM, said:

 

uz jsi takove pustil a porad zijes:D

 

Mluvím o tom z dlouhodobého hlediska, kolikrát se stalo, že RU staff pustil něco na fóru, že to přijde v další aktualizaci a nepřišlo to. O tom mluvím. Nemluvím o tom, že se vám snažím podat aktuální informace, které se v horizontu pár hodin změní a já příjdu, omluvím se a řeknu vám, co se změnilo. Jenže oni to ani neudělají.

badbarossa #14 Posted 21 April 2016 - 09:00 AM

  Private

 • Player
 • 9890 battles
 • 2
 • Member since:
  05-29-2015
Preco ked dali na americky stihac tankov T28 slabe miesta i spredu tak mu nepridali rychlost a manevrovatelnost?
Je tak tazko hratelny

Major_Kuffenbach_ #15 Posted 21 April 2016 - 09:31 AM

  Senior Sergeant

 • Player
 • 26658 battles
 • 540
 • [BAR0N]
 • Member since:
  01-02-2013

View PostBubakGS, on 20 April 2016 - 01:58 PM, said:

unkindest  neni clen Syndikatu, jen dela na EN foru praci za WG staff tamtez...   ..nevime jestli bude / vubec chce .... ale je zapojen do World Clan Leaders diskuze na Discord serveru a ma evidentne dobre zdroje informaci.... .. podezrivam ho, ze taky umi rusky...  ..a ano, jak jsem psal - on upozornil na rozhovor s Grigorijem a na jeho stale bezici Q&A na ruskem foru, coz se ted snazim ja prenest i k nam....

Já si tedy myslím, že Rus je. A info má super. Kdysi dostal i nějaký trest za vynášení příliš mnoha informací.


Edited by Major_Kuffenbach_, 21 April 2016 - 09:32 AM.


anonym_QdgmCTMx64q6 #16 Posted 27 December 2016 - 01:24 AM

  First Sergeant

 • Player
 • 0 battles
 • 1,253
 • Member since:
  10-31-2019

Když už jsem se tu mihnul, přeložil jsem pár nedávných rozhovorů s blitzími vývojáři. (Clearevile, nemám dobrý barvocit a po copy-pastu pouze tuším, že by text někde mohl mít i červenou, jen nevím kde. Věřím, že to pochopíš.)

 

esgreckmf, designer herní vyváženosti:

 

Proč hra běží tak špatně na grafikách Mali od Mediateku?!

V námi používaném ovladači Mali je bug, spojený s jedním ze subsystémů Androidu, který používáme.

Je zde naděje na řešení, případně byl s problémem seznámený výrobce? Není zde možné nějaké řešení třetí strany?

Primárně se soustředíme na výrobce hardwaru, ale pro masově vyráběná zařízení, jako je Mali, zkoušíme problém vyřešit na naší straně. Tyto problémy jsou však velmi vzdálené našim nejvyšším prioritám bez poškození slabých zařízení

 

Jaké přibude nové nastavení?

Bude možné vypnout více zvukových efektů, které neovlivňují průběh samotné hry. To zároveň umožní přidat nové efekty pro high-endová zařízení.

 

Po každém updatu se sbírá zpětná vazba a než přijde nový, dostáváme pouze obrázky. Jaká diskuze je tedy v trendu? Dva dny jen mlžíte. Samozřejmě, tři nové tanky a mapa jsou skvělé, jenže diskuze je pouhou konverzací. Pokud byste nám prozradili více o turnajích, pak by bylo o čem diskutovat.

Pokud bychom oznámili více nových funkcí z poznámek k nové verzi, je nejvýše pravděpodobné, že si hráči vyberou jednu a budou zuřivě diskutovat pouze v ní. My tak přijdeme o zpětnou vazbu na ostatní funkce nové verze.

 

Chci koupit E25, ale co mě od toho odrazuje je nedostatek informací k buffům. Je nějaká naděje, že buffnete i tento stroj?

Tento tank jsme už několikrát upravovali, nejméně třikrát. Nemám teď zrovna u sebe žádná data, ale zeptám se Marka (HexenJager), aby se do nich podíval.

Zároveň děláme, co umíme, abychom rychle zprocesovali data nových tanků včetně premiových strojů, aby na svém tieru statisticky nezaostávaly.

 

Strávil jsem rok a půl nad tím, abych vytvořil systém pro rychlé nalezení problémů s konkrétním tankem. Jelikož všechny tanky nejsou vhodné pro všechny hráče a jestliže se změny na tanku neprovedou, pak to třeba není tank pro vás a měli byste se poohlédnout po jiném, který více odpovídá vašemu hernímu stylu.


 

Rimmi82, Herní designer World of Tanks Blitz: *** (Některé části obsahu se týkají pouze RU serveru) ***

 

Shromáždil jsem seznam věcí, nutných proto, aby hra nebyla nudná.

1. Nejdřív potřebujeme týmové bitvy. Mód s možností výzkumu tanků s lidmi místo rajčat. Ideálně s hlasem.

2. Potřebujeme sklad vybavení. Chápu, že jdete po profitu, ale existuje mnoho jiných způsobů, jak nás škubat.

3. Toto je můj osobní bod. Chci v garáži tlačítko, co by zapínalo a vypínalo Nadvládu.

4. Mnoho lidí je unaveno toxickým chatem. Potřebujeme tlačítko k jeho vypínání.

PS. a neuspěchejte update, my počkáme.

1. Pokud jsem to pochopil správně, chcete týmový mód s řazením členů podle dovednosti. Pokud to tak je, už jsme o tom hovořili včera.

2. Jakmile bude co skladovat, přidáme to.

3. Garáž už je těsně nacpaná různými prvky, takže ne.

4. Momentálně nemáme v plánu zasahovat do chatu, ale vše je možné

Aha, takže ono tu není nic ke skladování? A co vybavení, které prodáme za poloviční cenu, abychom ho pak na ten samý tank kupovali za plnou?

Myslím, že je to OK. Je důležitý přístup. Klidně by to nemusel být prodej, ale zničení bez kompenzace.

 

Mohli byste udělat sklad bez možnosti montáže vybavení na jiné tanky. Například optika pro T34 lze namontovat na T34 a nikam jinam.

Je to nutné, protože máme dva typy bitev - náhodné a výcvikové, které používají jinou výbavu. Jestliže používám optiku v náhodných bitvách, ve výcvikovce v klanových bitvách můžu potřebovat stabilizátor, takže to musím neustále prodávat za poloviční cenu a kupovat za plnou. Dejte nám možnost skladovat.

Potom začněme spíš tímto problémem, než jedním řešením formou skladu. Problém: Potřebujete často měnit výbavu pro různé herní situace (normální bitvy, turnaje).

Je vícero řešení: sklad, sleva na reinstalaci vybavení pro klanové hráče, přepínání mezi předvolbami.

Tato otázka už vyvstala hned, jak jsme zavedli výcvikové místnosti. Nyní se zavedením turnajů budeme schopni posoudit jejich měřítko ve větším detailu, ale nejspíš před předěláváním vybavení upřednostníme stávající stav. (Skunkovo poznámka: z originálu není jasné, jestli nemyslí, že zůstane vše při starém, dokud nedojde k samotné úpravě)

 

Možnost vytvářet předvolby. Pokud to dobře chápu, znamená to, že k tomu potřebujete sklad. Pro mě jako hráče by bylo příjemné nastavit sadu vybavení pro náhodné bitvy a klanové bitvy, ale zároveň i koupit modul jen jednou a mít možnost ho použít v různých předvolbách.

K tomu není sklad potřeba, jednoduše koupíte vybavení do každé předvolby. Poté můžete začít mezi předvolbami přepínat. Není potřeba vymontovat zbytečné moduly a pak montovat ty potřebné. Mělo by to být komplexní řešení. Nejde jen o utrácení kreditů, ale také např. o zbytečný rutinní mikromanagement.

 

Skunkovo poznámka: někdo reagoval množstvím tříteček. Chápu to tak, že hráč narážel na komunikační zvyklosti WG.

Bylo by lepší všude nevyřvávat "nikdo nás neslyší," ale spíš se zamyslet nad tím, že "my" se nerovná "já." "Nás neslyší" neznamená "slyší, ale nic nedělá."

Je zde mnoho problémů a čas i zdroje jsou omezené. Každý hráč má své priority důležitosti, např. divácký mód, vlastní turnaje, nové módy, atd.

 

No a není to nejjednodušší řešení? (Mít možnost koupit extra vybavení a rotovat s ním podle potřeby)

Možná nejzjevnější pro tebe, protožes to vynalezl :-). Ještě jednou. Řešit problémy je náš úkol, jako vývojářů. Není to o jiném problému, než o utrácení kreditů. Pochopil jsem Tě.

 

Není hlavním cílem skladu ušetřit kredity?

Účel skladu - uskladnění věcí. SKladovací služby se platí a sklad má omezenou velikost, jako ve skutečném životě :-)

 

Skladování se platí ??????????? Proč jste tedy neudělali garáž jako placenou? Je tam uskladněno tolik tanků a de facto mnohem větších.

Skladování věcí není - protože tu žádná taková funkce není. To je odpověď na otázku, proč je sklad třeba. Implementace se může lišit i kdyby skladování nikdo nechtěl. Pokud jsi četl diskuzi výše, bude ti to jasnější.

Mimochodem odhalím ti jedno tajemství. Garáž de facto zpoplatněná je. Jelikož je v době začátu počet stání omezený, musíš přikoupit další, nebo prodat tanky.

 

Rimmi, má tedy cenu čekat na alespoň nějaký druh skladu?

Ano, je napsaná dokumentace. Zatím ale nemůžu říct verzi, do které bude zahrnuta.


 

AnnaMordovina - Rozhovor s Annou na téma předražených cen premiových tanků byl pro mě tak vágní, asi jako když se má český politik jasně vyjádřit k otázce,

kdo rozkradl dotace na daný projekt. Než tu patlat prázdné plky o ničem, raději jsem nepřekládal.

Jedna odpověď však za zveřejnění přece jen stála. O problému mizejících střel se ví a pracuje se na něm. Problém je však komplexní a postup pomalý.


 

HexenYager, designer herní vyváženosti:

 

Co se bere v potaz, když vyvažujete parametry vozidel?

Nejprve je důležité rozlišit vozidla ve hře a vozidla přicházející do hry. Tyto dvě skupiny vyvažujeme odděleně a používáme odlišné orientační principy.

Začněme s přicházejícími vozidly. Tyto tanky se vyvažují s důrazem na svou třídu. Střední, těžké a TD. Lehké se obvykle přibližují středním. Až sem buď upravujeme statistiky podle existujících parametrů nebo vytváříme úplně novou zkušenost.

Například když jsme si hráli s autoloadery s bubnovými zásobníky na tieru sedm, vytvářeli jsme úplně novou herní zkušenost a nepodobala se žádné další z tieru sedm. Udělali jsme pár bubnových autoloaderů, jako SP1C a Chi-Ri.

 

Jaká je situace kolem T-57 Heavy?

Hned na začátku budu upřímný. Velmi se bojíme udělat OP auto-loader. Statistiky ukazují, že jeho výsledky jsou průměrné.

 

Budete předělávat HESH?

Hesh se řídí podobnými pravidly jako HE, pouze má vyšší průbojnost. Nicméně mám v plánu kompletně předělat HE i HESH.

 

Přijde víc středních premiáků na tiery sedm a osm?

Ano.

 

Předěláte tanky podle reality +/-1?

Ve velmi velkém měřítku jsme již s vyvážeností hotovi. Nicméně jsou jisté individuální tanky, které se ještě upraví. Rozumím tomu, že se někomu nelíbí, když jeho oblíbený tank nestíhá - jako můj Panther/M10.

Nicméně nebudeme schopní celkově přetvořit +/-2 v kompletní celistvosti. V +/-1 už některé tanky zůstanou nedostatečné, nebo budou OP, ale chceme udržet rozdíly o hodnotě 0,5%.

 

Kdybys měl absolutní moc, co bys teď ihned na hře předělal?Přijde víc středních premiáků na tiery sedm a osm?

Nerfnul bych sovětské těžké a střední tanky a několik dalších věcí k tomu. To je můj osobní názor, který NENÍ podpořený statistikami.

Myslím, že na tieru sedm máme docela hnusnou situaci. Ideálně bychom rádi rebalancovali tento tier od základu. Bohužel to však nemůžeme udělat kvůli premiákům.

 

Snižte průbojnost premiové munice na úroveň, kdy (ruské střeďáky) nebudou schopné probít přední pancíře protivníků a zároveň odrážet svými věžemi. Dále udělejte stejné DPM, jako mají ostatní střeďáky na svých tierech. Poté se budou muset jejich hráči zamyslet nad taktikou, obchvaty a kroužením. Kdo umí hrát, ten se s tím vyrovná a konečně zmizí OP tanky.

Tato možnost je zjevná a samozřejmě jsem jí už zvažoval. Jenže konzilium ve složení Grek, Stěpan Drozd a já se usneslo (na základě sběru odlišných statistických dat) nenerfovat sovětské střeďáky. Pokud by byly, ne přímo na vrcholu, ale alespoň někde na horních příčkách, pak bych je nerfnul bez jakýchkoliv pochyb. To však není ten případ. Vězměme si např. T-54 s její průbojností premiové munice. Má nejnižší průměrné poškození na svém tieru a na všech dovednostech. A je sotva průměrná z hlediska WR. Na základě těchto dat nikdy nedostanu povolení nerfnout tyto populární stroje. Tím pádem buffneme outsidery. Tak to tady prostě chodí...

 

Rád bych ve hře viděl T-22. Přijde víc středních premiáků na tiery sedm a osm?

Ještě jsme nerozhodli premiové tanky na rok 2017. Možná, že tam ten tank zahrneme, ale nemůžu to říci jistě. (Skunkovo poznámka: Podle anglické sekce EU fóra se jedná o nejvíc OP sovětský střeďák s korbou tvarovanou do V, což znamená, že všechno je úhlované a taky představné. Všechno... Ačkoliv ten stroj dosahuje doslova podprůměrného DPM, prakticky nelze zničit.)

 

Vrátí se někdy zpátky +/-2?

+/-2 se již nikdy zpět nevrátí.


 

Rozhovor se Stěpanem už dnes nestíhám, ale objevil jsem informaci, kde vývojáři tvrdí, že WG oficiálně nikdy neprohlásilo, že by premiové tanky měly být slabší, než ty ze stromu. Tvrdilo to prý "pouze pár" community managerů a "snad by se to dalo říci ještě o IS-6," jenže nic takového wg oficiálně prý nikdy neřeklo. Svědomitě se drží a budou držet zásady, že každý premiák bude mít alespoň jeden rys, který bude na daném tieru dosahovat špičky.

Originál mi teď zapadl mezi tuny jiného textu, ale dává to odpověď na teze, podle kterých by přeci premiáky neměly válcovat technologické stromy. Je to pouze jedna z gentlemanských, nepsaných dohod, podobně jako tiché pakty tom, že nikdy nebudou premiové tanky IX. a X. tieru, že nikdy nebude dělostřelectvo, že nějaký tank bude k dispozici pouze jednou a pak už nikdy, atd.Nichthause #17 Posted 27 December 2016 - 02:00 PM

  Junior Sergeant

 • Player
 • 20479 battles
 • 188
 • Member since:
  06-05-2015
Díky MadSkunk za tu práci to přeložit. Sám jazykově vybavený nejsem a tudíž je něco takového pro mě velmi cenné.

anonym_QdgmCTMx64q6 #18 Posted 15 February 2017 - 03:48 PM

  First Sergeant

 • Player
 • 0 battles
 • 1,253
 • Member since:
  10-31-2019

Našel jsem konečně tu odpověď od Grecka. Hromadně odpovídal na řetěz otázek.

 

1. Ačkoliv něco podobného mohlo zaznít od některých komunitních manažerů, fakticky jsme v blitzu nikdy nezavedli cíl, jehož záměrem by byly slabší prémiové tanky oproti obyčejným. První prémiáky jsme ladili s opatrností, aby nepřevyšovaly ty obyčejné, jak můžete vidět na příkladu IS-6. Nešlo o bezdůvodný přístup; ne všechny jsou dobře vyvážené. Všechny momentální prémiáky jsou už odladěny podle topových konfigurací obyčejných tanků.

 

K tankům ze soutěží, jako byl Defender. Ve skutečnosti jejich počet není vysoký, ale jejich vlastníci s nimi hodně hrají, zejména jedná-li se o jejich jediný prémiák. Zároveň s nimi hodně lidí hraje velmi dobře vzhledem k celkovému počtu odehraných bitev. Díky tomu všemu lze nabýt dojmu, že je tank silnější, než ostatní, nebo dokonce nevyvážený. Můžete si to myslet, ale statistiky tomu neodpovídají.

 

2. K Typu 59. Jak asi všichni víte, tento tank je legendou WoT, ale objevil se problém. Jakmile se dostal do prodeje, ihned se přemnožil. Abychom v Blitzu předešli stejnému problému, dlouho jsme ho testovali. Nastavili jsme mu staty tak, aby byl statisticky spíše průměrný. Pancíř je srovnatelný s těžkými tanky stejné úrovně, ačkoliv na tieru osm žádné opravdové nejsou (k datu rozhovoru - skunkovo pozn.) Pohyblivost se blíží spíše středním tankům, takže nemůže mít střeďácké DPM. Když zároveň porovnáte Typy z obou her, zjistíte, že ve WoT má silnější věž a o něco vyšší DPM, ale Blitzí verze má lepší pohyblivost, manévrovatelnost a stabilizaci. Proto u něj v tuto chvíli neplánujeme žádná další vylepšení.

 

Není moc co říci k T-54 ltwt, ještě jsem neviděl jeho nastavení a nejsou ještě k dispozici ani staty.

 

3. T54E1 má jen o 10 mm menší průraznost než AP a APCR strojů stejné úrovně - to je pro vás kritické? Nebo jste si příliš zvykli na dělo L7 střeďáků deváté úrovně?

 

K T69: 250 mm průraznost HEAT je standardní průraznost HEAT na osmé úrovni. Proč to tak je, se zeptejte svých přátel, co hráli WoT. Původně to bylo 300 mm a tehdy měla IS-4 dokonce 400 mm průraznost HEAT. To byly časy "plazmových děl," ale potom se všechny střely HEAT normalizovaly na shodný standard, který dnes používá i Blitz.

 

Obecně k autoloaderům. Chystáme se sebrat a zanalyzovat statistiky a vaši zpětnou vazbu. Skutečně pochybuji, že je jejich momentální nastavení konečné.


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users