Jump to content

Kopalnie

• Please log in to reply
87 replies to this topic

Poll: Czy podoba Ci się mapa Kopalnie? (85 members have cast votes)

Czy podoba Ci się mapa Kopalnie?

1. TAK (70 votes [82.35%])

Percentage of vote: 82.35%

2. NIE (12 votes [14.12%])

Percentage of vote: 14.12%

3. NIE MAM ZDANIA (3 votes [3.53%])

Percentage of vote: 3.53%

Vote Guests cannot vote Hide poll

Cmd_Latina #1 Posted 16 September 2014 - 04:04 PM

Lance-corporal

• EU Community
  • 9 battles
  • 11

Mines.jpg

Mines.jpg

Czołgiści!

Zapraszamy do udziału w ankiecie! Czekamy na Wasze sugestie oraz opinie dotyczące mapy Kopalnie.

BogyOne #2 Posted 22 October 2014 - 07:41 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 10530 battles
  • 781
Całkiem w porzo mapka tyle że jedna ze stron ma zdecydowanie łatwiejszy dostęp do wszystkich lokacji - budynków, wzgórza, wyspy. Użyteczność wyspy jeszcze mi unika w większości gier jest to pułapka. Mam wrażenie, że osłony terenowe są ciutkę za małe dla większych czołgów.

1kronos1 #3 Posted 23 October 2014 - 01:52 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 21097 battles
  • 198
  • [DIAB2]
Jak dla mnie na tej mapce kto trzyma wzgórze ten wygrywa - jeden lub dwa medy na górze zmuszają całą drużynę wroga do machania wieżami czołgów w prawo i lewo (przez co pokazują swoje boki)). Szkoda tylko, ze ludzie grający medami często nie widzą tego i zatrzymują się w krzakach przy miejscach startu obu drużyn.

Krew09 #4 Posted 31 December 2014 - 07:39 AM

Sergeant

• Player
  • 7053 battles
  • 393
Dużo ludzi kampi, i mapa latwiejsza dla lewej strony. Ale mimo to mapa super.

"Człowiek strzela WG kule nosi"

JaroSubaru82 #5 Posted 23 January 2015 - 06:08 PM

Lance-corporal

• Player
  • 33739 battles
  • 41
  • [PL]

To jest dla Mnie najlepsza mapa. 

Duża powierzchnia do jeżdżenia,

Mnóstwo możliwości i taktyk.

Nawet jak ktoś zdobędzie wzgórze nic mu to nie daje. Wiele razy byłem świadkiem takich bitew.

Już apelowałem do developerów o zmianę fizyczności płotków z gałezi, które spowalniają masywny czołg, a przez duże drzewa ten sam czołg przelatuje jak nóż przez masło.

Vespac #6 Posted 02 February 2016 - 12:29 AM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]
Według mnie i moich znajomych ta mapa powinna być częściowo zmodyfikowana. Problem zaczyna się wtedy gdy jedna z drużyn ma szybsze i silniejsze medy, którymi grają doświadczeni gracze, zdobywając najwyższe wzgórze ma się 100% kontrolę nad całą mapą oraz nad bazą. Mając kontrole nad tym wzgórzem możemy ostrzeliwać przeciwnika w każdym zakątku mapy lub spokojnie bronić dostępu do bazy. Na nic też zdadzą się inne taktyki jeśli przeciwnik kontrolujący wzgórze zajmie bazę, czołgi próbujące ją odbić są jak puszki na strzelnicy niczym nie osłonięte a do tego jadące pod górę. Oczywiście zdarzają się przypadki wygranych meczów przez zespoły, które nie zajęły tego wzgórza (mówię o tierach wyższych) jednak mając dobre wsparcie od reszty zespołu ci co kontrolują wzgórze wygrywają.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

pyzatybartek #7 Posted 16 February 2016 - 04:59 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5240 battles
  • 15
Mam T2 Light - dla niego to mapa boska, jedziesz na górkę i przeciwnik ma dużyyy poblem.

Tajfun403 #8 Posted 05 March 2016 - 03:03 PM

First Sergeant

• Player
  • 13355 battles
  • 1,479
  • [3LION]

Ulubiona mapa ze zwykłego WoTa, tutaj też ją lubię.

Jechanie na środek często jest ryzykowne.

Bok (miasteczko) to dobre miejsce, nie spotkamy tam więcej niż 2 wrogów, a zajście innych od flanki/tyłu to duży plus.

Vespac #9 Posted 12 March 2016 - 12:23 AM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View PostTajfun403, on 05 March 2016 - 04:03 PM, said:

Ulubiona mapa ze zwykłego WoTa, tutaj też ją lubię.

Jechanie na środek często jest ryzykowne.

Bok (miasteczko) to dobre miejsce, nie spotkamy tam więcej niż 2 wrogów, a zajście innych od flanki/tyłu to duży plus.

a jakim tierem grasz na tej mapie?

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

Tajfun403 #10 Posted 12 March 2016 - 02:38 PM

First Sergeant

• Player
  • 13355 battles
  • 1,479
  • [3LION]

View PostVespac, on 12 March 2016 - 12:23 AM, said:

a jakim tierem grasz na tej mapie?

Ostatnio? Niskim.

Na wyższe tiery rzadko mi ją losuje.

Vespac #11 Posted 12 March 2016 - 06:32 PM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View PostTajfun403, on 12 March 2016 - 03:38 PM, said:

Ostatnio? Niskim.

Na wyższe tiery rzadko mi ją losuje.

Tak sądziłem, wszystkie mapy się sprawdzają na niższych tierach. Szkopuł w tym, że na wyższych tierach walczysz z bardzo dobrymi przeciwnikami, którzy mapy i czołgi znają doskonale. W związku z tym takie mapy powinny być odpowiednio zbilansowane zapewniające obu zespołom bez względu na posiadane pojazdy możliwość różnych rozwiązań taktycznych. 

Na tej mapie tego nie ma przez:

• usytuowanie bazy,
  • najwyższym punkcie z jedną drogą wjazdową dla każdego rodzaju pojazdów, 
  • najwyższym punkcie, który daje możliwość ostrzału prawie każdego punktu na mapie,
  • najwyższym punkcie, który daje możliwość wyspotowania połowy mapy,
  • czyli jest jedno wspaniałe miejsce a przy nim baza

I tylko dlatego jest to według mnie najgorsza obecnie mapa na wysokie tiery, bez dwóch zdań jest preferencyjna dla MT. Dlatego byłem zdziwiony, że to Copperfield dostał blokade na wyższe tiery dając jednak więcej możliwości.

Edited by Vespac, 12 March 2016 - 06:33 PM.

i kto tu jest huncwot?

so_mar #12 Posted 12 March 2016 - 09:52 PM

First Sergeant

• Player
  • 10987 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
A może mapa nie jest taka zła? Zauważ proszę, że większość graczy stosuje jedną taktykę,bez względu na rodzaj pojazdu którym grają: wszyscy jak jeden jadą na mordownię.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Vespac #13 Posted 13 March 2016 - 09:34 AM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View Postso_mar, on 12 March 2016 - 10:52 PM, said:

A może mapa nie jest taka zła? Zauważ proszę, że większość graczy stosuje jedną taktykę,bez względu na rodzaj pojazdu którym grają: wszyscy jak jeden jadą na mordownię.

Tak napisałem, nie jest. Brakuje odpowiedniego zbilansowania na wyższe tiery dlatego tworzy się w jednym obszarze mordownia. 

i kto tu jest huncwot?

so_mar #14 Posted 13 March 2016 - 10:59 AM

First Sergeant

• Player
  • 10987 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Ciężko będzie bez solidnej modyfikacji mapy. Można by przenieść bazę do miasta,tak jak jest w trybie spotkaniowym dużego WoT. Tyle że miasto trzeba przebudować,bo inaczej będzie prawie czysty przestrzał z północnej półki.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Markusvandrago2 #15 Posted 14 March 2016 - 12:17 PM

Sergeant

• Player
  • 25950 battles
  • 412
  • [WID]

View PostVespac, on 13 March 2016 - 09:34 AM, said:

Tak napisałem, nie jest. Brakuje odpowiedniego zbilansowania na wyższe tiery dlatego tworzy się w jednym obszarze mordownia. 

Słuchaj !!! Tylko ty narzekasz na tą mapę. Pewnie jesteś lama, która patrzy jak przeciwnik zdobywa wzgórze i dajesz się zatłuc. Nigdy nie pomagasz w jego odbiciu i wtedy nie ma balansu gry , bo takich lam jest wiele. Ta mapa jest wyrównana. Jak medy wroga wjadą pierwsze można je stamtąd zdjąć. Trzeba tylko ruszyć tyłek. Nic ci nie pomoże czekanie. Nie zgadzam się z twoimi argumentami, bo sugerują coś idiotycznego. Problem jest z drużynami !!! Wbij to sobie do swojej głowy. Graj plutony i próbuj zdobyć w takiej sytuacji górkę. Zobaczysz jakie będziesz miał wyniki. Według twojego myślenia ,to każda mapa jest niezbalansowana, bo gracze niewspółpracują... 

Vespac #16 Posted 14 March 2016 - 12:39 PM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View PostMarkusvandrago2, on 14 March 2016 - 01:17 PM, said:

Słuchaj !!! Tylko ty narzekasz na tą mapę. Pewnie jesteś lama, która patrzy jak przeciwnik zdobywa wzgórze i dajesz się zatłuc. Nigdy nie pomagasz w jego odbiciu i wtedy nie ma balansu gry , bo takich lam jest wiele. Ta mapa jest wyrównana. Jak medy wroga wjadą pierwsze można je stamtąd zdjąć. Trzeba tylko ruszyć tyłek. Nic ci nie pomoże czekanie. Nie zgadzam się z twoimi argumentami, bo sugerują coś idiotycznego. Problem jest z drużynami !!! Wbij to sobie do swojej głowy. Graj plutony i próbuj zdobyć w takiej sytuacji górkę. Zobaczysz jakie będziesz miał wyniki. Według twojego myślenia ,to każda mapa jest niezbalansowana, bo gracze niewspółpracują... 

Ja już nie wiem czy z takich postów to się śmiać czy płakać?

@markusvandrago2 ty skup się na teamcie i nie udzielaj innym rad to się może OŚMIESZAĆ nie będziesz

wszedłeś na forum by rozładować napięcie? może zrób to innaczej

MOJE ZDANIE, MOJE PRAWO DO JEGO WYRAŻENIA - zgdonie z tematem i motywem wątku

Edited by Vespac, 14 March 2016 - 01:08 PM.

i kto tu jest huncwot?

Markusvandrago2 #17 Posted 14 March 2016 - 03:57 PM

Sergeant

• Player
  • 25950 battles
  • 412
  • [WID]

View PostVespac, on 14 March 2016 - 12:39 PM, said:

Ja już nie wiem czy z takich postów to się śmiać czy płakać?

@markusvandrago2 ty skup się na teamcie i nie udzielaj innym rad to się może OŚMIESZAĆ nie będziesz

wszedłeś na forum by rozładować napięcie? może zrób to innaczej

MOJE ZDANIE, MOJE PRAWO DO JEGO WYRAŻENIA - zgdonie z tematem i motywem wątku

Owszem ,możesz mieć swoje zdanie, ale jak widać ja go nie popieram. Nie zauważyłem aby ktoś cię poparł. Całe szczęście, że tak jest. 80% graczy jest zadowolonych z tej mapy, więc czego ty chcesz ? Całe szczęście, że jesteś sam...

Michal_NT_PL #18 Posted 14 March 2016 - 04:28 PM

Sergeant

• Player
  • 12366 battles
  • 337

View PostMarkusvandrago2, on 14 March 2016 - 03:57 PM, said:

Owszem ,możesz mieć swoje zdanie, ale jak widać ja go nie popieram. Nie zauważyłem aby ktoś cię poparł. Całe szczęście, że tak jest. 80% graczy jest zadowolonych z tej mapy, więc czego ty chcesz ? Całe szczęście, że jesteś sam...

Proponuję okulistę ...

Zresztą widać po statach że faktycznie zdobywasz górę HT ... Tylko nie napisałeś że nie dojeżdżasz do górki bo te medy co ją mają kasują Cię na szczycie ...

Mapa ewidentnie do poprawy. niech drużyna ma przewagę medów i reszta może pogwizdać ...

I nie pisz mi, żeby ruszać dupę bo będąc medem na górce nie dam Ci szans abyś tam podjechał ...

No to teraz wróćmy do tematu ...

Mapa jest ewidentnie pod medy, kto ma górkę ten wygrywa ...

Markusvandrago2 #19 Posted 14 March 2016 - 05:00 PM

Sergeant

• Player
  • 25950 battles
  • 412
  • [WID]

View Postmichal3402, on 14 March 2016 - 04:28 PM, said:

Proponuję okulistę ...

Zresztą widać po statach że faktycznie zdobywasz górę HT ... Tylko nie napisałeś że nie dojeżdżasz do górki bo te medy co ją mają kasują Cię na szczycie ...

Mapa ewidentnie do poprawy. niech drużyna ma przewagę medów i reszta może pogwizdać ...

I nie pisz mi, żeby ruszać dupę bo będąc medem na górce nie dam Ci szans abyś tam podjechał ...

No to teraz wróćmy do tematu ...

Mapa jest ewidentnie pod medy, kto ma górkę ten wygrywa ...

Med nie przebije ht od przodu, a tam nie ma miejsca na objechanie przeciwnika (jeśli nie jest sam.) Pozostaje im wtedy tylko ucieczka lub zginąć na polu chwały. Problem jest zawsze ten sam. Brak współpracy teamu . Na coś takiego nie ma się wpływu. Swoje już w tej grze widziałem. Mapa jest świetna. Dobrze się na niej gra. Każdy rodzaj maszyny znajdzie tu swoje miejsce. Punkty strategiczne trzeba zajmować za wszelką cenę, bo inaczej się przegrywa. Problem w tym, że rzadko ma to miejsce. Graczą się nie chce...

Mapa ma jedną wadę. Jest stara, dobrze nam wszystkim znana. Przez to nudna. Myślę ,że bardziej potrzebujemy nowych map, jak przeróbek starych. Wtedy wszyscy będą zadowoleni. (Ja też.) ;)

Edited by Markusvandrago2, 14 March 2016 - 05:50 PM.

Vespac #20 Posted 14 March 2016 - 05:54 PM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View PostMarkusvandrago2, on 14 March 2016 - 06:00 PM, said:

Med nie przebije ht od przodu, a tam nie ma miejsca na objechanie przeciwnika (jeśli nie jest sam.) Pozostaje im wtedy tylko ucieczka lub zginąć na polu chwały. Problem jest zawsze ten sam. Brak współpracy teamu . Na coś takiego nie ma się wpływu. Swoje już w tej grze widziałem. Mapa jest świetna. Dobrze się na niej gra. Każdy rodzaj maszyny znajdzie tu swoje miejsce. Punkty strategiczne trzeba zajmować za wszelką cenę, bo inaczej się przegrywa. Problem w tym, że rzadko ma to miejsce. Graczą się nie chce...

słuchaj zamiast mnie atkować to przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem wszystkie posty z góry do dołu, również te występujące w topicu Mapy wymagające poprawek

popatrz ile ludzi wzieło udział w ankiecie: 32 osoby na kilkadziesiąt tysięcy użytkowników, faktycznie dobra próba 

ale mnie jakoś nie dziwi, że w twoich wypowiedziach jest potwierdzenie moich racji

Edited by Vespac, 14 March 2016 - 06:15 PM.

i kto tu jest huncwot?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users