Jump to content

Kopalnie

• Please log in to reply
87 replies to this topic

Poll: Czy podoba Ci się mapa Kopalnie? (85 members have cast votes)

Czy podoba Ci się mapa Kopalnie?

1. TAK (70 votes [82.35%])

Percentage of vote: 82.35%

2. NIE (12 votes [14.12%])

Percentage of vote: 14.12%

3. NIE MAM ZDANIA (3 votes [3.53%])

Percentage of vote: 3.53%

Vote Guests cannot vote Hide poll

RenamedUser_526035714 #41 Posted 12 July 2016 - 03:16 PM

Sergeant

• Player
  • 22025 battles
  • 296

View Postprim3val, on 12 July 2016 - 01:37 PM, said:

Dokladnie Michal. Mapka jest spoko i od zawsze taka byla. Fakt ze ja osobiscie oduczylem sie nawet jazda na hilla medami. Powod ? Ciagle powtarzalny ten sam schemat doprowadza zwyczajnie do nudy. Na hillu to jest zwyczajna loteria gdzie startuja 3 medy na 3 medy to jest opcja 50% na 50%, albo sie uda albo nie. Zdobycie hilla rowniez nie wazy na zadnym zwyciestwie. W momencie gdzie odpuscilem juz jazde jakimikolwiek czolgami na hilla to nawet zaoobserwowalem lepsze wyniki w bitwach na tej mapie. Ja wciaz bede sie upieral o Nadrzecze - totalna kasacja tej mapy albo gruntowna przebudowa. Mapa jest totalnie beznadziejna. Nie zebym sobie na niej nie radzil, ale jak mnie na nia losuje to w tym samym momencie mam ochote wylaczyc wota.

Ja osobiscie na Kopalniach wykrecilem mnostwo dobrych wg mnie wynikow...np. 6200obrazen na OB140 Czy tez ostatnio Centurionem I(swoja droga fatalny czolg nie polecam) zrobilem pierwsza M na nim robiac prawie 5k obrazen...a wiesz dlaczego?? Bo przecienik albo odpuscil albo przegral wzgorze...tak sie dzieje w 7/10 przypadkow kiedy rzuca mnie ns mape...ze wygrywam wzgorze...z pomoca druzyny da sie zrobic mnostwo...no chyba ze na przeciw Ciebie gra Xenodium to wiedz ze masz przerabane :D

Nadrzecze...wcale nie jest takie złe ja osobiscie nic do tej mapy nie mam...w tym momencie najmniej lubie ta nowa oaze...tor gokartowy totalnie...wczesniej jeszcze mialo sens granie na niej chociazby E5 a teraz...cytujac klasyka: ,,szkoda strzepic ryja"

Pozdrawiam Michał

mój kanał o WoTBlitz: https://www.youtube....txSnq7GC38a1bdQ                        

prim3val #42 Posted 12 July 2016 - 04:04 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 36986 battles
  • 582
  • [OLBL]

View Postmichal9999999995, on 12 July 2016 - 03:16 PM, said:

Ja osobiscie na Kopalniach wykrecilem mnostwo dobrych wg mnie wynikow...np. 6200obrazen na OB140 Czy tez ostatnio Centurionem I(swoja droga fatalny czolg nie polecam) zrobilem pierwsza M na nim robiac prawie 5k obrazen...a wiesz dlaczego?? Bo przecienik albo odpuscil albo przegral wzgorze...tak sie dzieje w 7/10 przypadkow kiedy rzuca mnie ns mape...ze wygrywam wzgorze...z pomoca druzyny da sie zrobic mnostwo...no chyba ze na przeciw Ciebie gra Xenodium to wiedz ze masz przerabane :D

Nadrzecze...wcale nie jest takie złe ja osobiscie nic do tej mapy nie mam...w tym momencie najmniej lubie ta nowa oaze...tor gokartowy totalnie...wczesniej jeszcze mialo sens granie na niej chociazby E5 a teraz...cytujac klasyka: ,,szkoda strzepic ryja"

Pozdrawiam Michał

Zgodze sie z Toba, aczkolwiek tak jak wspomnialem zdobycie Hilla na Kopalniach nie jest wcale gwarancja wygranej gdyz team konczy pozostalych i pozniej takich 6 czolgow wjezdza na rusha na Hilla i co zrobisz wtedy ? Kompletnie nic. Ty jako gracz z 10k walk na koncie doskonale powinienes zdawac sobie z tego sprawe. Hill to jedynie trolowa miejscowka, jezeli jakims cudem uda sie tam wjechac calej druzynie (7 czolgow) to tak zwyciestwo jest na 100%, a jezeli wpadna tam same medy a team przeciwny jest ogarniety to niestety bedzie porazka. I mozesz byc graczem Xenodium czy Bog wie kim jeszcze - po prostu nie ma takiej opcji abyscie utrzymali Hilla. Wszystko co opisalem pisze z doswiadczenia a nie Wikipedii ;)

Michal_NT_PL #43 Posted 12 July 2016 - 04:53 PM

Sergeant

• Player
  • 12366 battles
  • 337
A ja z własnego doświadczenia wiem, że jeśli gram medem i mam wsparcie w postaci medów to 95% walk wygrywamy będąc na wzgórzu. Nawet jak jakiś TD wroga campi pod latarnią ... Gdy jakimś cudem na wzgórze wjedzie HT czy TD to jest ogryzkiem na dobicie...

RenamedUser_526035714 #44 Posted 12 July 2016 - 06:41 PM

Sergeant

• Player
  • 22025 battles
  • 296
Zgadzam sie z wami panowie ;)

prim3val #45 Posted 12 July 2016 - 09:30 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 36986 battles
  • 582
  • [OLBL]

View PostMichal_NT_PL, on 12 July 2016 - 04:53 PM, said:

A ja z własnego doświadczenia wiem, że jeśli gram medem i mam wsparcie w postaci medów to 95% walk wygrywamy będąc na wzgórzu. Nawet jak jakiś TD wroga campi pod latarnią ... Gdy jakimś cudem na wzgórze wjedzie HT czy TD to jest ogryzkiem na dobicie...

Byc moze, rzadko spotykam takie sytuacje jakie opisujesz, bo akurat latarnia i TDki tam czy inne czolgi to jest to najbardziej spalona miejscowka :) Ja tam przestalem jezdzic na Hilla z jednego powodu - bylo juz za latwo, a bardzo duzo gram medami wiec i na Kopalniach bywam. czesto. Wprowadzam do kazdej mapy urozmaicenia, bo juz dawno by mi sie znudzila ta gra. Nie sztuka jest wjechac na Hilla na Kopalniach, trzymac go i potem wygrac. Sztuka jest ogarniecie mapy w calosci, kazdych miejscowek i roznego stylu gry (i nie chodzi mi tu o styl gry poszczegolnymi typami czolgow, bo i TDkiem mozna smialo grac jak medem, przyklad Ob.263) - to sie oplaca. Ostatnio przez dlugi czas kazdy bez wyjatku cisnie na tego Hilla, a bardzo przyjemnie i milo zwlaszcza w plutonie na dwa medy jedzie sie flanka od strony wioski :) gdy sie dojedzie do poczatku wjazdu na respa przeciwnika to wszyscy bez wyjatku dostaja buly :) Gorzej jak podczas tej wedrowki kolo kamienia spotkasz 4 wrogie czolgi to wtedy jest sieczka na maxa i roznie bywa, ale takie sytuacje naprawde bardzo rzadko sie zdarzaja....ja wale flanka i jest dobrze, nawet szybkim TDkiem :) takie moje odczucia

Edited by prim3val, 12 July 2016 - 09:36 PM.

Vespac #46 Posted 12 July 2016 - 10:30 PM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View Postprim3val, on 12 July 2016 - 10:30 PM, said:

Byc moze, rzadko spotykam takie sytuacje jakie opisujesz, bo akurat latarnia i TDki tam czy inne czolgi to jest to najbardziej spalona miejscowka :) Ja tam przestalem jezdzic na Hilla z jednego powodu - bylo juz za latwo, a bardzo duzo gram medami wiec i na Kopalniach bywam. czesto. Wprowadzam do kazdej mapy urozmaicenia, bo juz dawno by mi sie znudzila ta gra. Nie sztuka jest wjechac na Hilla na Kopalniach, trzymac go i potem wygrac. Sztuka jest ogarniecie mapy w calosci, kazdych miejscowek i roznego stylu gry (i nie chodzi mi tu o styl gry poszczegolnymi typami czolgow, bo i TDkiem mozna smialo grac jak medem, przyklad Ob.263) - to sie oplaca. Ostatnio przez dlugi czas kazdy bez wyjatku cisnie na tego Hilla, a bardzo przyjemnie i milo zwlaszcza w plutonie na dwa medy jedzie sie flanka od strony wioski :) gdy sie dojedzie do poczatku wjazdu na respa przeciwnika to wszyscy bez wyjatku dostaja buly :) Gorzej jak podczas tej wedrowki kolo kamienia spotkasz 4 wrogie czolgi to wtedy jest sieczka na maxa i roznie bywa, ale takie sytuacje naprawde bardzo rzadko sie zdarzaja....ja wale flanka i jest dobrze, nawet szybkim TDkiem :) takie moje odczucia

oczywiście, że łamanie schematów to zaskoczenie dla przeciwnika tylko jest jedno ale i jest niepodwarzalne dobrzy i myslacy grzcze na hillu po pierwsze nie będą stali jak cielaki tylko ci wyspotują twój pluton w momencie i cały atut zaskoczenia pryśnie to raz a dwa by atak z flanki dał efekt to musisz mieć team, który zwiąże przeciwnika ogniem a nie będzie padać jak muchy, widziałem już całą masę prób innych posunięć na tej mapie i w dalszym ciągu powraca bitwa o wzgórze

co jest istotne w waszych wypowiedziach? to że wypowiadacie się pozytywnie o mapie jako kierujący czym? m e d a m i

zdania będą zawsze podzielone i o to chodzi, @prim3val nie lubi Nadrzecza a mnie tam gra się bardzo dobrze o wiele więcej skutecznych rozwiązań można tam zastosować każdym rodzajem czołgu. bardzo fajnie na tej mapie gra się gdy team jest zdyscyplinowany i umie wykorzystywać jej ukształtowanie, gdy ma ogarnietych scoutów. jedna z nielicznych już map na której zajęcie i obrona bazy ma jakichkolwiek sens bo sztuką jest obronić bazę zajmując ją na początku bitwy - jest też to nauczka dla wiecznie campiących. ale najważniejsze jest jednak to, że każdy typ pojazdu ma tekie same szanse.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

Michal_NT_PL #47 Posted 13 July 2016 - 09:29 AM

Sergeant

• Player
  • 12366 battles
  • 337

Na tek mapie grając HT można też wykręcić fajny wynik, ale np team mający wzgórze po lewej stronie jest w stanie utrzymać pozycję oraz wygrać  bitwę. Spod latarni ciężko strzelać do tych po lewej ponieważ zasłaniają kamienie, fakt tył jest odkryty dla medów będących na górce. Natomiast team startujący z drugiej strony mającej wzgórze po prawej i nie mającej pomocy medów na wzgórzu jest na bardzo straconej pozycji. Nie może wyjechać do góry ponieważ medy uniemożliwiają im wjazd, następnie wystarczy TD pod latarnia i ma podanych wrogów jak na tacy. Oczywiście to takie spostrzeżenia na szybko, bo jak pisaliście są nieszablonowe zagrywki które mają wpływ na wygranie bitwy. Ja tam zawsze odnajduje się na tej mapie czy ot gram medem czy HT :)

Ja tylko żałuję, że tak mało map jest dla TD... Tak naprawdę teraz większość TD bierze udział w natarciu a nie campi bo nie ma dla nich miejsc a jesli zostanie wyspotowany ginie w sekundzie ...

prim3val #48 Posted 13 July 2016 - 11:25 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 36986 battles
  • 582
  • [OLBL]

View PostVespac, on 12 July 2016 - 10:30 PM, said:

oczywiście, że łamanie schematów to zaskoczenie dla przeciwnika tylko jest jedno ale i jest niepodwarzalne dobrzy i myslacy grzcze na hillu po pierwsze nie będą stali jak cielaki tylko ci wyspotują twój pluton w momencie i cały atut zaskoczenia pryśnie to raz a dwa by atak z flanki dał efekt to musisz mieć team, który zwiąże przeciwnika ogniem a nie będzie padać jak muchy, widziałem już całą masę prób innych posunięć na tej mapie i w dalszym ciągu powraca bitwa o wzgórze

Zgodze sie co do opisanych ogarnietych graczy na Hillu, ktorzy wyspotuja mnie badz moj pluton, choc przyznam ze rzadko sie to zdarza bo potrafie tego uniknac. Tak czy inaczej na za wiele sie to nie zda, bo wyspotowany nie stoje na srodku jak ta lama i czekam az mnie wyzeruja. Taki spot czasem jest nawet dobry bo HT ktore sa przy srodku odrazu zwracaja uwage na mnie badz pluton, a wtedy nasze HT nacieraja czesto bywa ze druzyna przeciwna po prostu nie oragnia zamieszania, a ja jeszcze z 4 fragami wracam sobie spokojnie do garazu na tarczy chwaly :D

View PostMichal_NT_PL, on 13 July 2016 - 09:29 AM, said:

Na tek mapie grając HT można też wykręcić fajny wynik, ale np team mający wzgórze po lewej stronie jest w stanie utrzymać pozycję oraz wygrać  bitwę. Spod latarni ciężko strzelać do tych po lewej ponieważ zasłaniają kamienie, fakt tył jest odkryty dla medów będących na górce. Natomiast team startujący z drugiej strony mającej wzgórze po prawej i nie mającej pomocy medów na wzgórzu jest na bardzo straconej pozycji. Nie może wyjechać do góry ponieważ medy uniemożliwiają im wjazd, następnie wystarczy TD pod latarnia i ma podanych wrogów jak na tacy. Oczywiście to takie spostrzeżenia na szybko, bo jak pisaliście są nieszablonowe zagrywki które mają wpływ na wygranie bitwy. Ja tam zawsze odnajduje się na tej mapie czy ot gram medem czy HT :)

Ja tylko żałuję, że tak mało map jest dla TD... Tak naprawdę teraz większość TD bierze udział w natarciu a nie campi bo nie ma dla nich miejsc a jesli zostanie wyspotowany ginie w sekundzie ...

Mapa jest spoko dla wszystkich typow czolgow. Fakt ze strona poludniowa ma o wiele lepsza opcja machania lufami w lewo na Hilla niz druzyna przeciwna. Lekki balans tej ze wlasnie rzeczy i mapa bedzie wrecz idealna. Ta cala latarnia to jak dla mnie jest to jakas przypalowa miejscowka, bywa ze czasem nie ma gdzie uciec, zmienic pozycji, bo po prostu nie zdazysz :D

Vespac #49 Posted 14 July 2016 - 01:48 AM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View Postprim3val, on 13 July 2016 - 12:25 PM, said:

Zgodze sie co do opisanych ogarnietych graczy na Hillu, ktorzy wyspotuja mnie badz moj pluton, choc przyznam ze rzadko sie to zdarza bo potrafie tego uniknac. Tak czy inaczej na za wiele sie to nie zda, bo wyspotowany nie stoje na srodku jak ta lama i czekam az mnie wyzeruja. Taki spot czasem jest nawet dobry bo HT ktore sa przy srodku odrazu zwracaja uwage na mnie badz pluton, a wtedy nasze HT nacieraja czesto bywa ze druzyna przeciwna po prostu nie oragnia zamieszania, a ja jeszcze z 4 fragami wracam sobie spokojnie do garazu na tarczy chwaly :D

Mapa jest spoko dla wszystkich typow czolgow. Fakt ze strona poludniowa ma o wiele lepsza opcja machania lufami w lewo na Hilla niz druzyna przeciwna. Lekki balans tej ze wlasnie rzeczy i mapa bedzie wrecz idealna. Ta cala latarnia to jak dla mnie jest to jakas przypalowa miejscowka, bywa ze czasem nie ma gdzie uciec, zmienic pozycji, bo po prostu nie zdazysz :D

Dla Ht ta mapa nie była i nie będzie idealna z flagą przed jedynym dla tego typu pojazdów wjazdem - ja tą mapę też bardzo lubię ale nie ht na 8-10 tierze bez medów lub z jednym medem na 2 lub 3.

Edited by Vespac, 17 July 2016 - 03:52 PM.

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

RenamedUser_526035714 #50 Posted 14 July 2016 - 08:03 AM

Sergeant

• Player
  • 22025 battles
  • 296

Mozliwe ze rozwiązaniem jest przeniesienie bazy na jedną z flanek i tryb szturm jak w wersji PC-towej ;)

Np. strona południowa w ciągu np5 minut musi zdobyć bazę bądź wybić wszystkich przeciwników,a strona północna broni baz tylko i jeśli upłynie czas bitwy a baza nie zostanie zajęta a nie zostali wybici oni wygrywaja ;)

Capa można przerzucić albo na wodę(nie pod latarnie na wode!!!) albo do miasta które często się zaniedbuje :)

Takie jest moje zdanie pozdrawiam Michał

Michal_NT_PL #51 Posted 14 July 2016 - 08:51 AM

Sergeant

• Player
  • 12366 battles
  • 337

Jakby na wzgórze zrobili wjazd od miasta by gra zmieniła oblicze, tylko że wtedy TD campiące pod latarnią były by bezużyteczne ...

Juggernaut155 #52 Posted 14 July 2016 - 10:00 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 29848 battles
  • 951
  • [APA]

View PostMichal_NT_PL, on 14 July 2016 - 08:51 AM, said:

Jakby na wzgórze zrobili wjazd od miasta by gra zmieniła oblicze, tylko że wtedy TD campiące pod latarnią były by bezużyteczne ...

mozna zlikwidować góry za krańcem mapy i przesunąć linie graniczną. Coś jak na rockfield, mapa o wiele większa i dająca większe pole manewru 

prim3val #53 Posted 14 July 2016 - 10:02 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 36986 battles
  • 582
  • [OLBL]
Zobaczymy Panowie. W planach sa zmiany tej mapy nawet gdzies tutaj ktos wrzucal screeny. Jak zmienia to po testujemy i zobaczymy :)

Vespac #54 Posted 17 July 2016 - 04:14 PM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

Z punktu widzenia taktyków wojskowych na tej mapie najważniejsze jest i będzie wzgórze, i nic tego nie zmieni. Wzgórze to twierdza i w realu decyzja o jego zajęciu byłaby oczywista bo to strategiczny punkt tego obszaru. Zalety w grze:

• tam wiemy, że ani HT, ani TD nie zaatakuje nas od tyłu! A tylko nieliczne MT mogą wjechać dwoma innymi ścieżkami niż wjazd przy capie,
  • przy dobrze ustawionych HT i TD szturmu wzgórza też nie musimy się obawiać,
  • możemy wyspotować stronę przeciwnika sami pozostając bezpieczni,
  • możemy zaatakować przeciwnika próbującego dostać się w okolice capa od tyłu, 
  • możemy prowadzić ostrzał każdej części mapy, bazy startowe, capy, miasto, latanie, krańce jeziora sami pozostając w minimalnym ryzyku trafienia,
  • co istotne mamy możliwość kontroli capa - ci gracze, którzy umieją zastawiać taktyczne pułapki na capie (kłania się m.in. Nadrzecze i Kanał) więdzą jak ogromne ma to znaczenie.

Ktoś ma jakieś sensowne kontrargumenty do w/w zalet?

Więc jesli mówimy o urozmaiceniu rozgrywki na danej mapie musimy zdać sobię sprawę z tego, że po pewnym czasie każda mapa posiadająca tylko jedno takie miejsce będzie miała 99% takich samych scenariszy. 

Wszyscy praktycznie jesteście świadkami Kanału i jak to wyglądało widzieliście. Po pewnym czasie większość bitew miała decydujące starcie na lini startu medów, dlaczego? Całe zespoły logicznie myślące wybierały ten kierunek. Bo ta droga ataku zapewniała nam osłonę z obu stron przez wzgórza i koniec mapy (brak przestrzału), dość długi czas przejazdu atakujacych flanki a nawet jeśli to nadal jesteśmy razem mając naturalne osłony. Cap zupełnie bezużyteczny. Wszyscy łamiący schemat tej drogi ataku ryzykowali, że po chwili zostaną sami. Po przeniesieni capa mamy już dwa strategiczne miejsca na mapie co daje większe możliwości.

P.S. pozdrawiam wszystkich graczy robiących objazd wzgórza na Kopalni HT i TD lepszych prezentów na tej mapie nia można dostać.

Edited by Vespac, 17 July 2016 - 04:47 PM.

i kto tu jest huncwot?

Player_100_2015 #55 Posted 21 August 2016 - 07:08 PM

Lance-corporal

• Player
  • 26254 battles
  • 46
  • [OOPS-]

View Postmichal9999999995, on 12 July 2016 - 03:16 PM, said:

Pozdrawiam Michał

Co do niego to był w plutonie z ......
na defenderach (ja też)
mapka kanał 
Myślałem, że przegrana od razu, ale nawet 4k dmg nie pomogło im :)

nerwPL #56 Posted 22 August 2016 - 09:57 AM

Lance-corporal

• Player
  • 1466 battles
  • 11
Po dodaniu dominacji wzgórze wzrosło na znaczeniu strategicznym... mała mapa....dobra dla średnich/lekkich wozów( o ile myślą co robią ). Minimalny wzrost znaczenia niszczycieli/namiastki altyleri...

krzysztofpasternak19 #57 Posted 22 August 2016 - 04:46 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 694 battles
  • 937
Powiem tyle że mapa jest ciekawa. Chociaż chciałbym zobaczyć jak by wyglądała walka, gdyby bazę przenieść na dół czyli tam gdzie rzeka zaraz przy zboczu od strony bazy. Myślę że mogło by być fajnie bo wszyscy pewnie by jeździli na wyspę i grali na hulldowna. Chociaż z drugiej strony większa część mapy byłaby bezużyteczna.

Juggernaut155 #58 Posted 22 August 2016 - 05:01 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 29848 battles
  • 951
  • [APA]

View Postkrzysztofpasternak19, on 22 August 2016 - 04:46 PM, said:

Powiem tyle że mapa jest ciekawa. Chociaż chciałbym zobaczyć jak by wyglądała walka, gdyby bazę przenieść na dół czyli tam gdzie rzeka zaraz przy zboczu od strony bazy. Myślę że mogło by być fajnie bo wszyscy pewnie by jeździli na wyspę i grali na hulldowna. Chociaż z drugiej strony większa część mapy byłaby bezużyteczna.

mapa w którejś aktualizacji zostanie przerobiona. Gotowa już czeka na podmianę plików

RenamedUser_526035714 #59 Posted 22 August 2016 - 05:41 PM

Sergeant

• Player
  • 22025 battles
  • 296

View PostJuggernaut155, on 22 August 2016 - 05:01 PM, said:

mapa w którejś aktualizacji zostanie przerobiona. Gotowa już czeka na podmianę plików

:facepalm: o nie

so_mar #60 Posted 22 August 2016 - 09:48 PM

First Sergeant

• Player
  • 11039 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Wydaje mi się,że baza w trybie spotkaniowym powinna trafić tam gdzie jest w dużym WoT.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users