Jump to content

-M8- Klanı Hakkındaki Düşüncelerim

• Please log in to reply
18 replies to this topic

PinkyPunky_Unicum #1 Posted 26 September 2016 - 04:31 AM

Sergeant

• Player
  • 6125 battles
  • 464
  • [R3B3L]

Öncelikle bu klanın kurucusu olan THE_HONOUR ve bu klanın forumdaki temsilcisi olan  _Nikolaus_'dan özür dileyerek başlıyorum.

Dün stres atmak için oyunu geri yükledim. Type 59 ile bir maç atayım dedim, şansıma tier 9 maçı denk geldi. O anda bizim takımda ki  -M8- oyuncusunu gördüm ve şöyle düşündüm: " Ne güzel bu maçı büyük ihtimal ile kazanırız ve bu oyuncuyuda arkadaş olarak eklerim." Ama yok, öyle olmadı bu eleman (ismini verirsem oyuncu ifşa etmekten dolayı ban yerim. WG sağolsun ) ve ben sona kaldık karşımızda T30 ve bir T-54 var. T30 beni öldürdü. Sonra bu da öldü. Maçtan sonra bana bir güzel sayıp sövdü bu -M8- elemanı. Yahu arkadaş şimdi komik olan taraf şu: Bizim takımda tier 9 olan ve 0 dmg olan bir eleman var. Bu kalkmış bana sövüyor. Ben 1.5k dmg attım. Bunu Onur'a (The_honour ) bildirdim. Ve ss de aldım ve nikolaus ticket atarak o arkadaşı banlatacağım kusura bakma. Ve bu ilk karşılaştığım olay değil. Geçen ay yine karşımıza bir -M8- üyesi geldi. Bunda ru-251 vardı. Bizim takımdan ISU-152 geldi ve bunun cepaneliğini havaya uçurdu. Bu M8 üyeside kalktı buna sövmeye başladı. Yahu arkadaş, oyun bu, sadece bir OYUN! Kaybettin ya da öldün diye başkasına ne diye sayıp sövüyorsun? Yani M8 klanında açıklamalar bölümünde şöyle yazıyor. " Bu oyunu ciddiye alanlar bu klana katılabilir." Eğer sizin oyunu ciddiye alma tarzınız buysa hiçde hoş bir yaklaşım değil. Yani istatistik ve oyuncu kitlesi bakımından "elit" olsa dâhi, "saygı" bakımından sınıfta kalmış bir klan. Aynısını bu forumda bir kaç arkadaş daha yazmıştı. Yani anlayacağın _Nikolaus_ klanınızın saygı anlamında köklü değişikliklere ihtiyacı var. Ve artık şöyle düşünüyorum: Dünyanın en iyi oyuncusu olsam bile M8 klanına katılmam. Onun yerine gider LOCA'ya girerim daha iyi. En azından adamlar belirtmiş: "Bu klanda argo ya da küfür hoş karşılanmaz" diye. Yani klanınızın +18 yaş sınırı olabilir ama klanınızdaki bazı oyuncuların zeka seviyesi -10. Eğer bu klan bu şekilde devam ederse ne kadar iyi olursa olsun, diğer klanlar tarafından yalnızca alay konusu olur benim görüşümce.

Biraz ağır konuştum ama beni anlamanızı umuyorum. Sırf bir oyun yüzünden bu denli strese giriyorsanız bence oyunu silmeniz en doğrusu.

Unicum olmak demek, istatistik demek degildir. Unicum olmak demek, yerinde durmayı, fark yaratmayı ve hedeften gözünü ayırmamayı bilmektir.

__Nikolaus__ #2 Posted 26 September 2016 - 06:18 AM

Sergeant

• Player
  • 36220 battles
  • 456
  • [-M8-]

Maalesef herkesi zapt edemiyoruz , klandaki insanların annesi , babası vs olmamamız sebebiyle bu olayların hepsinin önüne geçemiyoruz.

Loca dediğin klan 16 yasındaki cocuklardan olusuyor. Kac defa oyuncularında küfür yedim , kjr ye bildirdim. Kjr de oyunu bıraktı daha ugrasmıyorum , önemsemeyip geciyorum , artık önemsememeyi öğrendim.

Wg ye ticket atarak dogru olanı yapmıssın , ayrıca özelden arkadasın nickini verirsen bende kendisiyle ilgilenmek isterim.

Tesekkurler.

Türkçe anlatımlı Blitz videolar için buraya https://www.youtube....8TtR_eO-MCHVFCQ

yigitcalisir #3 Posted 27 September 2016 - 08:11 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 12197 battles
  • 135
  • [SL_]

Ben de daha önce çok yedim LOCA dan küfür genelde yüksek egolu oyuncularda yenilince sağa sola saldırma oluyor terbiyesizlik diyecek bişey yok...

not:type 59 benimde var takım yapabiliriz :)

X_FaruK_X #4 Posted 25 November 2016 - 03:39 PM

Sergeant

• Player
  • 17483 battles
  • 362
  • [INTPS]
benim basimada geldi bu hadise wt auf ile oynarken 6k hasar verdim maç sonunda fv183 ile tek kaldim tabi ben kacarken fv tek atti bana basladilar sovmeye mac sonu istatistiklerine baktim 65 uzeri 2 tanesi egolari tavan yapmis kufurleri geçtimde bana kampçı demeleri tuhafima gitti :)

sabated #5 Posted 26 November 2016 - 09:42 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7039 battles
  • 46
.

Edited by sabated, 07 January 2017 - 09:40 AM.

BIRAKIN_GELSiN #6 Posted 01 December 2016 - 05:32 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22027 battles
  • 61
  • [TR404]

Notfound404

Edited by BIRAKIN_GELSiN, 17 December 2016 - 02:35 AM.

Bl4ckB33r #7 Posted 06 January 2018 - 01:57 AM

Sergeant

• Player
  • 9011 battles
  • 312
  • [-TND-]

-m8- Gg 

Lgn kırdı geçirdi :>

_D4RK1Y_ #8 Posted 06 January 2018 - 09:27 AM

Lance-corporal

• Player
  • 9210 battles
  • 22
  • [_P4X_]
Ben r2k nin simdiki uyeleri M8 den ayrildiktan sonra M8 kalitesine kalite katmistir. benim anladigim kadari ile ve sahit oldugum bir olaydan dolayi giden uyelerin kisilik konusunda sikintili olduklari ve  M8 e itham edilen kufur argo gibi hos olayan soylemlerin onlardan kaynaklandigini anlamis oldum.

The_HONOUR #9 Posted 07 January 2018 - 06:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 59188 battles
  • 33
  • [R2K-]

View PostFIRTINAFR, on 06 January 2018 - 09:27 AM, said:

Ben r2k nin simdiki uyeleri M8 den ayrildiktan sonra M8 kalitesine kalite katmistir. benim anladigim kadari ile ve sahit oldugum bir olaydan dolayi giden uyelerin kisilik konusunda sikintili olduklari ve  M8 e itham edilen kufur argo gibi hos olayan soylemlerin onlardan kaynaklandigini anlamis oldum.

neyi ne kadar biliyorsun veya arastirdin da bu yorumu yazma geregi duydun merak ediyorum. bir takimi takim yapan mac performansidir. o takimla sadece sevket yani night walker ilgileniyor git bi sor bakalim ne düsünüyor.. bos bos yorum yapmayin iki dk

Edited by The_HONOUR, 08 January 2018 - 03:34 PM.

AFK_is_now_AFK #10 Posted 09 January 2018 - 08:43 AM

Sergeant

• Player
  • 11972 battles
  • 329
  • [KAH35]
Evet evet var böyle tipler.
Bir kere de lgn oyuncusuyla ikimiz kaldık 2vs4. bende stock t49 vardı onda leKpz m41
Bu çıkmaması gereken yerden taretini gösterdi, sonra isu'dan okkalı bir atış yedi, onun atış yediğini görünce ben de geri çekiliyordum saklandığımız yerde geri geri gelirken çarptı bana.
Sonra başladı noob blocker falan filan. ben 2 adam aldım 2 adam o aldı kazandık.
Maçtan sonra yazdım böyle böyle, sen bana çarpmadan çoktan atış yemiştin falan dedim sonra haklısın özür dilerim falan dedi, sonra arkadaş olduk finlandiyada yaşadığını söylemişti sanırım ordan muhabbet açıldı baya konuştuk :D
Bazen konuşuruz yine iyi biri.
Arada böyle güzel şeyler de olabiliyor :)

FURY_TV20 #11 Posted 14 May 2018 - 10:26 AM

Private

• Player
  • 18923 battles
  • 2

Slm millet herkez birbirinden sikayetci benim gördügüm ve okudugum kadarıyla beki burda ben ne yapım ben ise herkezden sikayetci oluyorum oyunu adil ve kafanızı kullanarak oynayın biraz bu herseye cözüm olucak emin olun küfür etmiyorum desem yalan olur ama sonucta 47 yasındaki adam veya 14 yasındaki kücük arkadaslarım gibi oyundan beyinsiz veletler gibi klavye artisligi yapmıyorum ekran basında küfür ediyorum geciyorum artı bir dalda sigara yakıyorum oluyor bitiyor ve bu konuda isteyen kisiler üstüne alınsın veya alınmasın bu umrumda olmaz burası M8 hakkında acılan sayfa olsada ben oyunda M8 -  LGN  -  JİTEM  klanlarından bile argo ve küfür kelimeleri duydum bunları duymamın %99 sebebi oyunu gerektigi gibi adil ve düsünce gücümün bana sundugu planları uygulayarak oynadıgım için alıyorum %1 oran ise size göre kötü oynamamdan dolayı oldugu icin örnekler verilirse iki hafta önce jitem klanından bir oyuncu ile karsılastım bende e 50 m var arkadasta ise t110e5 var oyundaki ülke baz alırak söylenirse isabet olarak ikinci sırada sayılan  bir ülkenin tankı (kısaca benim icin bu) ve bu e5 tank ı ile bana 10 atıs gold mermi attı ve bu atıslarda ilk 4 atısı sektırdı ve 5 atısı deldi delmesinin tek sebebi gold sıkma diye yazmak üzere oldugum icin ve 5 atısı yidigimden dalayı cümlemi tamamlamadan yolladım (cümlede su yazıyordu GOLD ATMA E5 PA) bunu biraz önce o zmn cekimde oldugum video dan baktım hemen orda basta dedigim gibi jitem de velet olan biri basladı artislik yapmaya benim tek yazdigim argo kelime o macta gold atmanız sizin kolsuzlugunuzu gösterir demem oldu ve bunun üzerie dahada sittetli küfürler sarf etmeye basladı ve e5 kullanan oyuncuda katıldı bu argo laflarını sarf etmeye e5 kullanan oyuncuda klan önderlerinden biridir.    

2.ci örnek cöl kumlarında olan bir macımdan buda lgn klanından bir oyuncu kendisi t 62 a kullanıyordu (tabiki cekim yaptıgım icin video dan sizlere örnek veriyorum sürekli) karsı takımdaydı ve karsı takımda med sayısı bizim takıma göre iki kattı ve mantıken medler macı cevirir diye takım med lerinin yanina yardıma gitti bu macta 3.cü örnekte var aslında M8 den bir oyuncumuz bizim takımdaydı ve kendisi e100 oynuyordu bendede fv 215b var bıraz hantal ama seri atis gücü var her neyse m8 oyuncusu niye cöle cıkıyorsun ... evladı dedi noktaları siz doldurun yazdıgının tam sayısında nokta cünkü ;D gelelim 2.ci örnege geri med lerle cölü tuttuk ver cty tarafından atısa alınması ve benim cöle gelmem karsı takımın hepsi cölde olaması bize macı ben ve takımımın ufakta olsa yardımı sayesınde takımı kısaca 2 med tank ve ben cevirdik bunu yidiremeyen lgn oyuncusu gelen sohbetten fv 251b dislay all pls yazmakla basladı ve küfürle devam etti.

(BU KISIMLARI BİLEREK BÜYÜK YAZIYORUM SONUCTA HER KLANDA BÖYLE KİSİLER VARDIR BU KİSİLERİ BASTA UYARIN DUZELMESSE KLANDAN UZAKLASTIRIN ELBET BİR GÜN DÜZELİR NERDENMİ BİLİYORUM KENDİMDEN ;D VE ASIL KONUYU ACIKLAYAYIM BEN OYUNUN DESTEK VE ESLESTİRME SİSTEMİNDEN SİKAYETCİYİM BİZİM BURDA BU SİZİN YAPTIGINI GİBİ BİRBİRİMİZİ DEGİL OYUNUN HATASI VARSA DESTEK OLUP OYUNU SUCLAMALIYIZ.)

Edited by FURY_TV20, 14 May 2018 - 10:33 AM.

AFK_is_now_AFK #12 Posted 14 May 2018 - 10:33 AM

Sergeant

• Player
  • 11972 battles
  • 329
  • [KAH35]

View PostFURY_TV20, on 14 May 2018 - 02:26 PM, said:

Slm millet herkez birbirinden sikayetci benim gördügüm ve okudugum kadarıyla beki burda ben ne yapım ben ise herkezden sikayetci oluyorum oyunu adil ve kafanızı kullanarak oynayın biraz bu herseye cözüm olucak emin olun küfür etmiyorum desem yalan olur ama sonucta 47 yasındaki adam veya 14 yasındaki kücük arkadaslarım gibi oyundan beyinsiz veletler gibi klavye artisligi yapmıyorum ekran basında küfür ediyorum geciyorum artı bir dalda sigara yakıyorum oluyor bitiyor ve bu konuda isteyen kisiler üstüne alınsın veya alınsın bu umrumda olmaz burası M8 hakkında acılan sayfa olsada ben oyunda M8 -  LGN  -  JİTEM  klanlarından bile argo ve küfür kelimeleri duydum bunları duymamın %99 sebebi oyunu gerektigi gibi adil ve düsünce gücümün bana sundugu planları uygulayarak alıyorum %1 oran ise size göre kötü oynamamdan dolayı oldugu icin örnekler verilirse iki hafta önce jitem klanından bir oyuncu ile karsılastım bende e 50 m var arkadasta ise t110e5 var oyundaki ülke baz alırak söylenirse isabet olarak ikinci sırada sayılan  bir ülkenin tankı (kısaca benim icin bu) ve bu e5 tank ı ile bana 10 atıs gold mermi attı ve bu atıslarda ilk 4 atısı sektırdı ve 5 atısı deldi delmesinin tek sebebi gold sıkma diye yazmak üzere oldugum icin ve 5 atısı yidigimden dalayı cümlemi tamamlamadan yolladım (cümlede su yazıyordu GOLD ATMA E5 PA) bunu biraz önce o zmn cekimde oldugum video dan baktım hemen orda basta dedigim gibi velet olan biri basladı artislik yapmaya benim tek yazdigim argo kelime o macta gold atmınız sizin kolsuzlugunuzu gösterir demem oldu ve bunun üzerie dahada sittetli küfürler sarf etmeye basladı ve e5 kullanan oyuncuda katıldı bu argo laflarını sarf etmeye e5 kullanan oyuncuda klan önderlerşinden biridir.    

2.ci örnek cöl kumlarında olan bir macımdan buda lgn klanından bir oyuncu kendisi t 62 a kullanıyordu (tabiki cekim yaptıgım icin video dan sizlere örnek veriyorum sürekli) karsı takımdaydı ve karsı takımda med sayısı bizim takıma göre iki kattı ve mantıken medler macı cevirir diye takım med lerinin yanina yardıma gitti bu macta 3.cü örnekte var aslında M8 den bir oyuncumuz bizim takımdaydı ve kendisi e100 oynuyordu bendede fv 215b var bıraz hantal ama seri atis gücü var her neyse m8 oyuncusu niye cöle cıkıyorsun ... evladı dedi noktaları siz doldurun yazdıgının tam sayısında nokta cünkü ;D gelelim 2.ci örnege geri med lerle cölü tuttuk ver cty tarafından atısa alınması ve benim cöle gelmem karsı takımın hepsi cölde olaması bize macı ben ve takımımın ufakta olsa yardımı sayesınde takımı kısaca 2 med tank ve ben cevirdik bunu yidiremeyen lgn oyuncusu gelen sohbetten fv 251b dislay all pls yazmakla basladı ve küfürle devam etti.

(BU KISIMLARI BİLEREK BÜYÜK YAZIYORUM SONUCTA HER KLANDA BÖYLE KİSİLER VARDIR BU KİSİLERİ BASTA UYARIN DUZELMESSE KLANDAN UZAKLASTIRIN ELBET BİR GÜN DÜZELİR NERDENMİ BİLİYORUM KENDİMDEN ;D VE ASIL KONUYU ACIKLAYAYIM BEN OYUNUN DESTEK VE ESLESTİRME SİSTEMİNDEN SİKAYETCİYİM BİZİM BURDA BU SİZİN YAPTIGINI GİBİ BİRBİRİMİZİ DEGİL OYUNUN HATASI VARSA DESTEK OLUP OYUNU SUCLAMALIYIZ.)

Özet yok mu

FURY_TV20 #13 Posted 14 May 2018 - 01:22 PM

Private

• Player
  • 18923 battles
  • 2

kardes deger verip okucaksan oku okumucaksan okuma bu benım umrumda olmaz 

AFK_is_now_AFK #14 Posted 14 May 2018 - 01:56 PM

Sergeant

• Player
  • 11972 battles
  • 329
  • [KAH35]

View PostFURY_TV20, on 14 May 2018 - 05:22 PM, said:

kardes deger verip okucaksan oku okumucaksan okuma bu benım umrumda olmaz 

Okudum. Heyecanlı bir deneyimdi uzun ama güzel yazmışsınız :D

Okumaya üşenenler için özet: küfür edeni klandan yollayın illa ki düzelir

ATA_M_ #15 Posted 17 May 2018 - 10:08 AM

Lance-corporal

• Community Contributor
  • 30141 battles
  • 94
Düşünüyorum öyleyse varım 

AFK_is_now_AFK #16 Posted 17 May 2018 - 10:16 AM

Sergeant

• Player
  • 11972 battles
  • 329
  • [KAH35]

View PostATA_M_, on 17 May 2018 - 02:08 PM, said:

Yazacak bişey bulamadın herhalde

Bl4ckB33r #17 Posted 17 May 2018 - 03:27 PM

Sergeant

• Player
  • 9011 battles
  • 312
  • [-TND-]

View PostATA_M_, on 17 May 2018 - 01:08 PM, said:

Konu nasıl meşgul edilir topluluk katılımcısından örnek

Bl4ckB33r #18 Posted 17 May 2018 - 03:31 PM

Sergeant

• Player
  • 9011 battles
  • 312
  • [-TND-]

View PostFURY_TV20, on 14 May 2018 - 01:26 PM, said:

Slm millet herkez birbirinden sikayetci benim gördügüm ve okudugum kadarıyla beki burda ben ne yapım ben ise herkezden sikayetci oluyorum oyunu adil ve kafanızı kullanarak oynayın biraz bu herseye cözüm olucak emin olun küfür etmiyorum desem yalan olur ama sonucta 47 yasındaki adam veya 14 yasındaki kücük arkadaslarım gibi oyundan beyinsiz veletler gibi klavye artisligi yapmıyorum ekran basında küfür ediyorum geciyorum artı bir dalda sigara yakıyorum oluyor bitiyor ve bu konuda isteyen kisiler üstüne alınsın veya alınmasın bu umrumda olmaz burası M8 hakkında acılan sayfa olsada ben oyunda M8 -  LGN  -  JİTEM  klanlarından bile argo ve küfür kelimeleri duydum bunları duymamın %99 sebebi oyunu gerektigi gibi adil ve düsünce gücümün bana sundugu planları uygulayarak oynadıgım için alıyorum %1 oran ise size göre kötü oynamamdan dolayı oldugu icin örnekler verilirse iki hafta önce jitem klanından bir oyuncu ile karsılastım bende e 50 m var arkadasta ise t110e5 var oyundaki ülke baz alırak söylenirse isabet olarak ikinci sırada sayılan  bir ülkenin tankı (kısaca benim icin bu) ve bu e5 tank ı ile bana 10 atıs gold mermi attı ve bu atıslarda ilk 4 atısı sektırdı ve 5 atısı deldi delmesinin tek sebebi gold sıkma diye yazmak üzere oldugum icin ve 5 atısı yidigimden dalayı cümlemi tamamlamadan yolladım (cümlede su yazıyordu GOLD ATMA E5 PA) bunu biraz önce o zmn cekimde oldugum video dan baktım hemen orda basta dedigim gibi jitem de velet olan biri basladı artislik yapmaya benim tek yazdigim argo kelime o macta gold atmanız sizin kolsuzlugunuzu gösterir demem oldu ve bunun üzerie dahada sittetli küfürler sarf etmeye basladı ve e5 kullanan oyuncuda katıldı bu argo laflarını sarf etmeye e5 kullanan oyuncuda klan önderlerinden biridir.    

M8 dekine bende rastladım 8 yaşında çocuklar basmış sanırım klanı

Player_107114531923 #19 Posted 24 May 2018 - 02:08 PM

Private

• Player
  • 8730 battles
  • 1

View PostFURY_TV20, on 14 May 2018 - 10:26 AM, said:

hacım senin bu gold mermilerle alıp veremediğin ne ?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users