Jump to content

M103 Hakkında

• Please log in to reply
6 replies to this topic

_FREE__SQU1RREL_ #1 Posted 01 October 2016 - 05:30 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 38235 battles
  • 797
  • [-TXC-]

bir süredir oynadığım m103 ile ilgili bilgi vermek istedim umarım faydalı olur.

Zırh: zırhınız kulede ve ön üst levhada kuvvetlidir ancak zayıf noktaları vardır ara sıra gövdeyi hareket ettirmek gerekir yan zırh ise incedir (51mm) ancak eğimlidir ve paletlerle korunur sidescrap yapabilirsiniz ancak kalibre kuralından dolayı (merminin kalibresi zırhın kalınlığının iki katından fazla ise delme şansı artar) 105mm ve daha büyük toplar yan zırhınızı kolayca delebilir özellikle Tier X maçlarında sidescrap işinize yaramaz. genel olarak E75 ve ST-1 e kıyasla zırhı daha zayıftır bu yüzden en ön cephede olmanızı tavsiye etmem özellikle tier X maçlarında ikinci hattan destek vermenizi tavsiye ederim.

Hız: M103 Tier 9 ağır tanklarına göre hız ve manevra konusunda üstündür (IS-8 haricinde hepsinden Conqueror ile aynı gibi) ancak yine de bir ağır tanktır yüksek beklentiye girmeyin bu hız size kilit noktaları erken ele geçirme, çok hantal olan tank avcılarını (T95, T28, Tortoise vb gibi) manevra ile alt etme, ve manevra kabiliyeti çok yüksek olmayan orta tanklar (Centurion 1, E 50 vb) tarafından dairelenmenizi engellemek gibi üstünlükler sağlar.

Silah: M103 ün silahı için Tier 9 ağırlar içinde en iyisi diyebilirim biraz iddialı bir ifade olsa da hasarı (400) iyi bir değerdir delişi (258) çok iyidir ve isabeti bir ağır tank için çok iyidir, orta tanklara yakındır bu tankı alan bazı oyuncular 60 k xp den tasarruf edip direk t110e5 i almak için son topunu (120mm M58) atlar ancak ben bu topu almanızı tavsiye ederim çünkü bu tankın en öne çıkan özelliğidir, tankın karakteridir ve kesinlikle 60 k xp ye değer.

son olarak sarf malzemelerinde yangın söndürücü, tamir kiti ve genel iyileştirme kiti tavsiye ederim çünkü mühimmat sık sık hasar alır ve bazen iki kere tamir etmeniz gerekebilir donanıma ise top sürgüsü, top yöneltme sistemi ve havalandırma tavsiye ederim 

genel olarak sevdiğim ve tavsiye ettiğim bir tanktır keyifli maçlar çıkarabilirsiniz. kullanın kullandırın etrafta IS serisi tanklar görmekten bıktık zaten :)

Attached Thumbnails

Troll_Kingdom #2 Posted 01 October 2016 - 05:38 PM

Sergeant

• Player
  • 6212 battles
  • 396
  • [TRLL]
Ellerine sağlık :)

__FuRKaNnN__ #3 Posted 01 October 2016 - 05:59 PM

Sergeant

• Player
  • 27397 battles
  • 402
En sevdiğim 9lv tank m103 :)Sarf malzemesi olarak yangın söndürücü yerine adrenalin kullanıyom, öle çok yanmıyo diye düşünüyom
Mühimmat da hasar almıyo desem sanki sırf zıtlaşmak için yazıyo gibi olcam ama
Bence mühimmat öle çok hasar almıyo :D

Diğer konularda katılıyom tabii
Ama eğer rakipse rastgele isabet almadan gövdeyle taretin birleştiği yere atınca arada giriyo
Yada top korumalığının yanlarından da mermi yiyo ama olsun severim oynarım m103 ümü :D

USTABASI #4 Posted 01 October 2016 - 06:04 PM

Sergeant

• Player
  • 6960 battles
  • 298
  • [1923_]
Bu yolda gidiyoruz bakalım daha yolun başındayım ilerisi için bana bilgi kaynağı

K_altarbas #5 Posted 01 October 2016 - 07:07 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18299 battles
  • 99
  • [DSK1L]

View Postqurrel99, on 01 October 2016 - 05:30 PM, said:

bir süredir oynadığım m103 ile ilgili bilgi vermek istedim umarım faydalı olur.

Zırh: zırhınız kulede ve ön üst levhada kuvvetlidir ancak zayıf noktaları vardır ara sıra gövdeyi hareket ettirmek gerekir yan zırh ise incedir (51mm) ancak eğimlidir ve paletlerle korunur sidescrap yapabilirsiniz ancak kalibre kuralından dolayı (merminin kalibresi zırhın kalınlığının iki katından fazla ise delme şansı artar) 105mm ve daha büyük toplar yan zırhınızı kolayca delebilir özellikle Tier X maçlarında sidescrap işinize yaramaz. genel olarak E75 ve ST-1 e kıyasla zırhı daha zayıftır bu yüzden en ön cephede olmanızı tavsiye etmem özellikle tier X maçlarında ikinci hattan destek vermenizi tavsiye ederim.

Hız: M103 Tier 9 ağır tanklarına göre hız ve manevra konusunda üstündür (IS-8 haricinde hepsinden Conqueror ile aynı gibi) ancak yine de bir ağır tanktır yüksek beklentiye girmeyin bu hız size kilit noktaları erken ele geçirme, çok hantal olan tank avcılarını (T95, T28, Tortoise vb gibi) manevra ile alt etme, ve manevra kabiliyeti çok yüksek olmayan orta tanklar (Centurion 1, E 50 vb) tarafından dairelenmenizi engellemek gibi üstünlükler sağlar.

Silah: M103 ün silahı için Tier 9 ağırlar içinde en iyisi diyebilirim biraz iddialı bir ifade olsa da hasarı (400) iyi bir değerdir delişi (258) çok iyidir ve isabeti bir ağır tank için çok iyidir, orta tanklara yakındır bu tankı alan bazı oyuncular 60 k xp den tasarruf edip direk t110e5 i almak için son topunu (120mm M58) atlar ancak ben bu topu almanızı tavsiye ederim çünkü bu tankın en öne çıkan özelliğidir, tankın karakteridir ve kesinlikle 60 k xp ye değer.

son olarak sarf malzemelerinde yangın söndürücü, tamir kiti ve genel iyileştirme kiti tavsiye ederim çünkü mühimmat sık sık hasar alır ve bazen iki kere tamir etmeniz gerekebilir donanıma ise top sürgüsü, top yöneltme sistemi ve havalandırma tavsiye ederim 

genel olarak sevdiğim ve tavsiye ettiğim bir tanktır keyifli maçlar çıkarabilirsiniz. kullanın kullandırın etrafta IS serisi tanklar görmekten bıktık zaten :)

senin dediin kalibre kuralini ilk defa duydum benim bildigim topun kalibresi zirh degerinin 3 kati ya da daha fazlaysa mermi sekmiyodu galiba oyle bi seyler okumustum bu 2 kati kuraki nasil oluyor biraz açarmisin deliş artiyo demişsin ne kadar artio mesela?

_FREE__SQU1RREL_ #6 Posted 01 October 2016 - 07:26 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 38235 battles
  • 797
  • [-TXC-]

View PostK_altarbas, on 01 October 2016 - 10:07 PM, said:

senin dediin kalibre kuralini ilk defa duydum benim bildigim topun kalibresi zirh degerinin 3 kati ya da daha fazlaysa mermi sekmiyodu galiba oyle bi seyler okumustum bu 2 kati kuraki nasil oluyor biraz açarmisin deliş artiyo demişsin ne kadar artio mesela?

Pc versiyonunda iki katı olunca merminin giriş açısı daha düz oluyor ve delme şansı artıyor belki blitzde o kural üç katı olduğunda oluyor olabilir ne kadar artıyor sorusuna gelince sayı vermek zor bir yerde görmüştüm (pc versiyonu için) t110e5 in yan zırhı 75 mm ve açılı duruyor topu 130mm kalibre olan tier X obj 263 delemiyor ve delişi daha az olan ama topu 152mm olan tier 8 ISU-152  delebiliyordu

Pururut #7 Posted 07 October 2016 - 07:51 AM

First Sergeant

• Player
  • 23179 battles
  • 1,632
  • [1RTR_]
Arkadaslar rica ediyorum, taretin zirhina ve egimine cok guvenmeyin.Tier 9da royal ordnance kullanan tum tanklar biraz nisan aldiklarinda taretin yan zirhla bosluklu on zirh arasindaki ufak alani kolaylikla vurabiliyorlar.Hull down yaparken ileri geri yapmayi,tareti hafiften saga sola oynatmayi unutmayin.

Pururuts Guide to Hentai for Initiatives Day 1

Vanilla: 274162, 242544, 174036, 250401 Lewd: 239976

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users