Jump to content

Aktualizacja 3.4 - wasze sugestie

3.4

• Please log in to reply
50 replies to this topic

voulezvous #1 Posted 29 November 2016 - 06:43 PM

Sergeant

• EU Community
  • 152 battles
  • 275

Ten wątek przeznaczony jest dla Waszych sugestii i pomysłów.

Załóżcie swoje kreatywne czapki na głowy i piszcie jak uczynić kolejną aktualizację jeszcze lepszą!

Niestety nie obsługuję już tego forum. W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z: 

Zloydd i MaXSty1er.

Vespac #2 Posted 30 November 2016 - 11:55 AM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

Moje i zapożyczone od kolegów z forum sugestie:

1. Misje - Aktualizacja powinna dokonywać się z wyboru gracza 2x na 24h, teraz mamy je 2x dziennie ale gracze mający obowiązki uniemożliwiające im wykonanie misji są poszkodowani. A nie powinno być takiego podziału graczy.

2. Liczebność klanu - W tech chwili WG utrzymuje sztuczny stan ograniczenia człoków klanu do 50 osób. Utrzymuje bo może nie widzi innego rozwiązania pobierania opłaty za otwarcie klanu. Otóż lepszym rozwiązaniem byłaby opcja powiększenia klanu o kolejne 50 miejsc bez ograniczenia każdorazowo ponierając oplatę równą utworzeniu nowego klanu. Jest też proste rozwiązanie na konsolidajcę obecnie podzielonych na 50, poprzez ustawienie, krótkiego terminu kiedy można się na to zdecydować. Obecny stan wpływa ogólnie niekorzystnie na komunikację i integrację członków tego samego klanu podzielonego na oddziały a to raczej nie jest w interesie twórców gry. Opcja jest możliwością wyboru chyba każdy rozumie co to znaczy.

3. Czat - Nawiązując do pkt.2 czat służy do komunikacji w klanie, w związku z tym pomijajac kwestie historii wiadomości (irytująca sprawa) czat powinien mieć zakladkę ogloszenia gdzie dowódcy klanu mieli by możliwość umieszczenia istotnej informacji.

4. RNG - Dość dziwnie działający system powinien mieć zmniejszony zakres obrażeń, bo absurdem są sytuacje gdzie działa dużego kalibru zadają mniej obrażeń niż średniego.

5. MM - Bardziej wyrównane walki (niekoniecznie zacięte) to większe zadowolenie klientów, obecny system sprawdza się już słabo ze względu na spore różnice poziomów graczy. Wylosowanie do jednego zespołu 5 graczy z poziomen doświadczenia > 20k i WR pomiędzy 63-72 a do drugiego z poziomem doświadczenia < 20k o średniej WR nie wspominając, jest stratą czasu dla obu zespołów.

6. Czat zewnętrzny - czemu on służy? Jak może nie mieć istotnej funkcji komunikacji klanowej? Moim zdaniem szkoda w to inwestować bo zewnętrznych b.d. komunikatorów jest sporo. Lepiej skupić się na czacie w grze chyba, że są istotne powody np. tak skopany wewnętrzny czat jak system rykoszetów i trafień za 0 dmg w miekkie elementy pancerza?

7. Błędy - Uporczywe, pogarszające komfort gry dewloperzy dokładnie je znają np. PING PONG, RYKOSZET, "TRAFIANIE" ZA 0, proponuję je naprawić. Eureka, nie? Chodzi o to, że część graczy na pierwszym miejscu stawia komfort gry a wodotryski i nowości tego priorytetu nie zmienią.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

Locust_PL #3 Posted 30 November 2016 - 05:19 PM

Sergeant

• Player
  • 12539 battles
  • 497
  • [VOLOS]

8. Sugeruję nie wprowadzać "poprawionej" mapy Martwy tor, to mapa na której campienie będzie podstawą przeżycia:

• dolna część tak płaska, że tylko noob lub idiota tam zjedzie,
  • po starcie należy jak najszybciej zająć odpowiednie pozycje w górnej części mapy a są takie bo obu stronach i po prostu czdkać kto pierwszy pęknie i ruszy do przodu, wtedy na odważnych posypie się z różnych stron deszcz ołowiu.

Oczywiście takie wnioski nasuwają się po jej objechaniu, prawdziwy test to bitwy, sporo bitew...

9. ...a w pokoju treningowym nie ma sensu wydawać kasy. To kolejna sugestia. Pokój treningowy płatny jest bardzo nietrafionym pomysłem, trening służy rozwojowi umiejętności a z tym jest problem o czy świadczą i wypowiedzi graczy i statystyki z serwera.

Zamiast kolejnej opłaty sugeruję wprowadzenie misji treningowych uczących i wpływających na wyszkolenie graczy. Jest to do zrobienia, można wzorować się na innych tytułach.

Edited by Locust_PL, 30 November 2016 - 05:26 PM.

krzysztofpasternak19 #4 Posted 30 November 2016 - 10:08 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 694 battles
  • 937
Ja sugeruję usunięcie wszystkich możliwych bugów i problemów i przywrócić grywalność gry jaka była przed dwoma laty.

krzysztofpasternak19 #5 Posted 30 November 2016 - 10:08 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 694 battles
  • 937
Czy to tak wiele????

naceroth #6 Posted 01 December 2016 - 09:38 AM

Sergeant

• Player
  • 7468 battles
  • 277

View PostVespac, on 30 November 2016 - 12:55 PM, said:

Moje i zapożyczone od kolegów z forum sugestie:

1. Misje - Aktualizacja powinna dokonywać się z wyboru gracza 2x na 24h, teraz mamy je 2x dziennie ale gracze mający obowiązki uniemożliwiające im wykonanie misji są poszkodowani. A nie powinno być takiego podziału graczy.

2. Liczebność klanu - W tech chwili WG utrzymuje sztuczny stan ograniczenia człoków klanu do 50 osób. Utrzymuje bo może nie widzi innego rozwiązania pobierania opłaty za otwarcie klanu. Otóż lepszym rozwiązaniem byłaby opcja powiększenia klanu o kolejne 50 miejsc bez ograniczenia każdorazowo ponierając oplatę równą utworzeniu nowego klanu. Jest też proste rozwiązanie na konsolidajcę obecnie podzielonych na 50, poprzez ustawienie, krótkiego terminu kiedy można się na to zdecydować. Obecny stan wpływa ogólnie niekorzystnie na komunikację i integrację członków tego samego klanu podzielonego na oddziały a to raczej nie jest w interesie twórców gry. Opcja jest możliwością wyboru chyba każdy rozumie co to znaczy.

3. Czat - Nawiązując do pkt.2 czat służy do komunikacji w klanie, w związku z tym pomijajac kwestie historii wiadomości (irytująca sprawa) czat powinien mieć zakladkę ogloszenia gdzie dowódcy klanu mieli by możliwość umieszczenia istotnej informacji.

4. RNG - Dość dziwnie działający system powinien mieć zmniejszony zakres obrażeń, bo absurdem są sytuacje gdzie działa dużego kalibru zadają mniej obrażeń niż średniego.

5. MM - Bardziej wyrównane walki (niekoniecznie zacięte) to większe zadowolenie klientów, obecny system sprawdza się już słabo ze względu na spore różnice poziomów graczy. Wylosowanie do jednego zespołu 5 graczy z poziomen doświadczenia > 20k i WR pomiędzy 63-72 a do drugiego z poziomem doświadczenia < 20k o średniej WR nie wspominając, jest stratą czasu dla obu zespołów.

6. Czat zewnętrzny - czemu on służy? Jak może nie mieć istotnej funkcji komunikacji klanowej? Moim zdaniem szkoda w to inwestować bo zewnętrznych b.d. komunikatorów jest sporo. Lepiej skupić się na czacie w grze chyba, że są istotne powody np. tak skopany wewnętrzny czat jak system rykoszetów i trafień za 0 dmg w miekkie elementy pancerza?

7. Błędy - Uporczywe, pogarszające komfort gry dewloperzy dokładnie je znają np. PING PONG, RYKOSZET, "TRAFIANIE" ZA 0, proponuję je naprawić. Eureka, nie? Chodzi o to, że część graczy na pierwszym miejscu stawia komfort gry a wodotryski i nowości tego priorytetu nie zmienią.

AD.1. Albo powinna być pula 6 misji na dzień (czy inaczej: dwóch misji na jeden slot - kończę pierwszą z pierwszego slotu, wskakuje druga; kończę drugą z pierwszego slotu, slot jest zablokowany, zostają dwa kolejne do przejścia - taki układ zapobiegnie pomijaniu "niewygodnych" misji - to już jest pewne utrudnienie dla graczy, ale nie gramy przecież po to, żeby było łatwo;)).

AD.2. Trochę pomarudzę, ale ten pomysł mi się średnio podoba. Może doprowadzić do sytuacji, w której na serwerze będziemy mieli dosłownie kilka klanów-potworów z potężną liczbą graczy i klany planktonowe z noobami, których nikt inny nie chce;) mogło by być więcej niż 50 graczy, ale jakaś górna granica by się przydała.

AD.3. Zgadzam się - w tej chwili taka opcja jest w aplikacji Assistant, ale nie wszyscy z niej korzystają. A w ogłoszenia nie zagląda chyba nikt.

AD.6. Dostęp do zewnętrznego chata klanowego z aplikacji Blitz Chat - zgłosiłam ticketa do WG.

EDIT: Wargaming odpowiedziało:

Jakub Sobieski 

Dear naceroth,

Thank you for contacting the Wargaming Support.

Our developers are working on improving all features, including this one. There has been an update recently, but it does not include this function yet.

If you have any further questions or requests do not hesitate to contact us again.

Regards,

Jakub Sobieski
Customer Support Representative

Czyli: "Oczywiście, że nad tym pracujemy. Nad wszystkim pracujemy! Ale jeszcze nie ma."

Może to błędne wrażenie, ale coś mi się wydaje, że to jest standardowa odpowiedź na wszystkie tickety dotyczące usprawnień;)

AD.7. "Wiemy o problemie, pracujemy nad naprawą". ;)

View PostLocust_PL, on 30 November 2016 - 06:19 PM, said:

9. ...a w pokoju treningowym nie ma sensu wydawać kasy. To kolejna sugestia. Pokój treningowy płatny jest bardzo nietrafionym pomysłem, trening służy rozwojowi umiejętności a z tym jest problem o czy świadczą i wypowiedzi graczy i statystyki z serwera.

Zamiast kolejnej opłaty sugeruję wprowadzenie misji treningowych uczących i wpływających na wyszkolenie graczy. Jest to do zrobienia, można wzorować się na innych tytułach.

Ogromny plus. Treningi nie powinny być płatne. Jeżeli WG boi się, że ludzie przesiądą się na pokoje treningowe zamiast grać na randomach, to niech przestanie się bać - jakoś zarabiać trzeba. Pomysł z misjami treningowymi też jest dobry.

Edited by naceroth, 01 December 2016 - 12:28 PM.

Rafa_sniper_2014 #7 Posted 05 December 2016 - 12:32 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 93259 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Można by pomyśleć o 7 lvl dla załogi, bo mam już zielonego exp w cholerę i trochę. I zróbcie coś z tymi draculami psują cały balans.

krzysztofpasternak19 #8 Posted 05 December 2016 - 03:51 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 694 battles
  • 937
Widzę że w WG pracują zwycięzca spod Wiednia. Jan Sobieski to nie byle kto. Ciekawe że za każdym razem odpisuje kto inny. Niby tyle ludzi tam pracuje a nie potrafią zrobić chociaż przyzwoitej gry. Nie mówię już o super grze ale to nie na siły WG.

Vespac #9 Posted 05 December 2016 - 06:45 PM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View Postkrzysztofpasternak19, on 05 December 2016 - 04:51 PM, said:

Widzę że w WG pracują zwycięzca spod Wiednia. Jan Sobieski to nie byle kto. Ciekawe że za każdym razem odpisuje kto inny. Niby tyle ludzi tam pracuje a nie potrafią zrobić chociaż przyzwoitej gry. Nie mówię już o super grze ale to nie na siły WG.

to duże uproszczenie, to co nam przeszkadza nie może całkowicie zmienić postrzegania Blitz choć umysł się uczy i idzie na skróty a to organizacji powinno zależeć na rozwiązaniu problemów, bardziej niż deklaracje

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

jacmi555 #10 Posted 05 December 2016 - 08:33 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 28953 battles
  • 668
  • [WILK]
charakterystyka pojazdu powinna również zawierać bardzo istotną cechę jak współczynnik kamuflażu

Rafa_sniper_2014 #11 Posted 06 December 2016 - 01:54 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 93259 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Mam prośbę o możliwość wyboru koloru celownika na bardziej jaskrawy, ten zielony nie zawsze jest widoczny w niektórych sytuacjach.

SKOPI_SK #12 Posted 10 December 2016 - 09:10 PM

Private

• Player
  • 921 battles
  • 3
  • [SKOPI]

Proponuję dodanie możliwości podglądu czatu z bitwy. (np. dla 3 ostatnich).

W ferworze walki nie zawsze człowiek zdąży przeczytać wszystkie "złote myśli" graczy ....

voulezvous #13 Posted 12 December 2016 - 02:28 PM

Sergeant

• EU Community
  • 152 battles
  • 275
Dzięki za Wasze pomysły - dodałem je do tygodniowego raportu.

Niestety nie obsługuję już tego forum. W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z: 

Zloydd i MaXSty1er.

Amadeusz_Fighter #14 Posted 12 December 2016 - 02:38 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 8700 battles
  • 832
  • [PADUT]

View Postvoulezvous, on 12 December 2016 - 03:28 PM, said:

Dzięki za Wasze pomysły - dodałem je do tygodniowego raportu.

Dziękujemy, o Łaskawco! Tylko żeby to coś w końcu dało... :)

krzysztofpasternak19 #15 Posted 12 December 2016 - 07:23 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 694 battles
  • 937
Właśnie. Mam nadzieję że WG zrobi użytek z naszych propozycji. Pozdrawiam.

Dawding #16 Posted 26 December 2016 - 08:54 PM

Private

• Player
  • 35 battles
  • 1
Witam. Brakuje czegoś takiego jak jest w WOT pc, że można oddalić widok  na tyle, że widać wiecej.  Obecnie stojąc przy np budynku nie widzę w jakiej jestem pozycji, szczególnie jak ktoś mnie jeszcze do tego budynku przyprze.  

krzysztofpasternak19 #17 Posted 26 December 2016 - 09:43 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 694 battles
  • 937
Mogli by to wprowadzić ale pomyśl sobie ile takie przyciski zajmowały by ekranu w smartfonie. Teraz jak ktoś ma przekątną 4 cala to już niewiele widać bo duża część człowiek zasłania palcami. A gdyby dodać takie coś to już pewnie byłaby masakra. Chociaż sam pomysł jak najbardziej popieram. Ale jeszcze trzeba znaleźć dobre rozwiązanie.

so_mar #18 Posted 27 December 2016 - 06:25 AM

First Sergeant

• Player
  • 11016 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Czy forumowy duszek,który po cichu usuwa posty,może ustawić w panelu administracyjnym blokadę kluczowych słów tego spamersko-reklamowego gówna, które co jakiś czas zaśmieca forum?

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

JrTanker #19 Posted 27 December 2016 - 10:08 AM

Sergeant

• Player
  • 12346 battles
  • 457

View PostDawding, on 26 December 2016 - 08:54 PM, said:

Witam. Brakuje czegoś takiego jak jest w WOT pc, że można oddalić widok  na tyle, że widać wiecej.  Obecnie stojąc przy np budynku nie widzę w jakiej jestem pozycji, szczególnie jak ktoś mnie jeszcze do tego budynku przyprze.  

do tego powinni ustawić transparentność budynku przeszkody, bo z tym jest lipa jak się człowiek przyklei do czegoś takiego.

Kiedyś wspominałem o pokojach na czacie, to by wyeliminowało część problemów z małą ilością slotów w klanach.

Coś co jest w dużym wotcie, masowe wysyłanie zaproszen do pulutonu z opisem!

Edited by JrTanker, 27 December 2016 - 10:15 AM.

Pawel_swinczak72 #20 Posted 29 December 2016 - 06:46 AM

Lance-corporal

• Player
  • 29547 battles
  • 77
  • [PSWE]
A mnie się wydaje że gra coraz bardziej traci na"mobilności",a coraz bardziej zmierza w stronę dużego wot-a.z mniej rozbudowanym interfejsem ale pod granie na pc

Also tagged with 3.4

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users