Jump to content

M60 Tankı İle İlgili Bilgilendirme

• Please log in to reply
124 replies to this topic

tagl1a #1 Posted 23 December 2016 - 04:31 PM

Lance-corporal

• EU Community
  • 99 battles
  • 64
  • [WGEU]

Komutanlar, 

M60 tankıyla ilgili bilgileri sizinle daha önceden paylaşamadığımız için üzgünüz. Oyuncularımıza ''Teşekkür Etmek'' için verdiğimiz bu ödül etkili bir şekilde iletişim kurulmadığından bazı karışıklıklara sebep olmuş gibi gözüküyor.

Bu sene, ilk defa olmak üzere 2016'da bizimle olan oyuncularımızla birlikte, sadık ve kendini Blitz'e adamış olan oyuncularımıza özel hediyeler verdik.

Toplamda üç farklı ödül dağıttık:

• BT-7 Artillery Soviet Hafif Tankı: World of Tanks: Blitz'e giriş yapan her oyuncuya 2016 yılında bizlerle oldukları için ''teşekkür edebilmek'' adına bu tankı hediye ettik. 
  • M60 Seviye X Amerikan Orta Tankı: Blitz'e devamlı desteklerini sağlayan ve oyunumuzun sürekli başarısında rol oynayan değerli oyuncularımıza desteklerinden dolayı teşekkür edebilmek adına bu tank hediye ettik. 
  • "Gerçek Sadakat" Kamuflajı: Bu aşırı nadir kamuflaj en iyinin en iyilerine ve oyuna kendini adamış olan oyuncularımıza hediye edilecektir. Yalnızca 150 veya daha fazla tanka sahip olan ve bu tanklarda As Tankçı Ustalık Madalyasını kazanmış ve mürettebatlarını en yüksek seviyeye kadar eğitmiş olan oyuncularımız bu kamuflaja sahip olacaklardır.

Bu ödüller, Blitz kapsamında sadakati ve katkılarınızı son ödüllendirişimiz olmayacak. Oyuncularımıza katkıları ve desteklerine bakmaksızın teşekkür edebilmek adına sürekli yeni yöntemler arayışındayız. M60 kapsamında bu tankı ilk ve son kez ödül olarak görmeyeceğinizden kesin olarak emin olabilirsiniz.

Umarız bu mesajımız hediyelerle ilgili oluşan karışıklığın çözülmesine yardımcı olmuştur. Savaş alanında görüşmek üzere!

Harekete Geç!

yZmkzP0.gif

PinkyPunky_Unicum #2 Posted 23 December 2016 - 04:53 PM

Sergeant

• Player
  • 5373 battles
  • 459

Iyi... Bir dahaki gelişinde artık haber verirsiniz...

Unicum olmak demek, istatistik demek degildir. Unicum olmak demek, yerinde durmayı, fark yaratmayı ve hedeften gözünü ayırmamayı bilmektir.

Cezzar_Turk #3 Posted 23 December 2016 - 05:13 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 29576 battles
  • 550
  • [CZZR]
  • " M60 Seviye X Amerikan Orta Tankı: Blitz'e devamlı desteklerini sağlayan ve oyunumuzun sürekli başarısında rol oynayan değerli oyuncularımıza desteklerinden dolayı teşekkür edebilmek adına bu tank hediye ettik. "
  • Lol !

Buraya duzunelerce sacma sapan hesap yigilir tanki verdiginiz. Birine bakiyorsun aktiflik yok  savas sayisi yila oranla vasat ! Oburune bakiyorsun daha cömez hesabi.... 

Ama oyuna gercek anlamda destek saglayan faydasi olan aktif adamda yok ayni sekilde para verenlerin buyuk cogunlugunda da. 

İste sivamak diye buna denir. Tabi sivamak denirse....

Edited by Cezzar_Turk, 23 December 2016 - 05:15 PM.

Diger Hesaplar ; Youtube & Steam & XBox Nick : Cezzar KY                                        Kaynıyor ortam , takımlar aksi . Anlamadım ki WG bizi niye kesti                  

tnaurmzan #4 Posted 23 December 2016 - 05:35 PM

Sergeant

• Player
  • 22698 battles
  • 402
  • [CZZR]
Başlık yanlış olmuş tagl1a

Benim bildiğim yazıya göre başlık koyulur ama bu "M60 tankı ile ilgili geçiştirme" yazısı olmuş

Kimse kusura bakmasın bu çifte standart.

___mahoney___ #5 Posted 23 December 2016 - 05:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 28191 battles
  • 32
  • [ALF4]
Sonunda bir açıklama geldi diye merakla okumaya başladım.okumamı üzüntüyle bitirdim.açıklamanızı kendime hakaret olarak algılıyorum.2 yıla yakındır hergün bu oyunu oynuyorum ve şimdiye kadar hatırı sayılır bir meblağ para harcadım.inanın bu kadar severek ve "ilgi göstererek" bu oyunu oynamasam bu kadar üzülmezdim.üzülmem tankı alamadığımdan değil haksızlığa uğramamdandır.Dünden beri oyuna her girişimde yaptığınız haksızlıkla yavaş yavaş oyundan soğuyorum ve artık çok istediğim bir ürün bile gelse kendime engel olup satın almayacağım.Merak edip oyunun PC versiyonunda böyle birşey olmuşmudur diye 2 tane topluluk katılımcısına ohzman ve brstyfr a bu durumu anlattım onlarda "böyle bir saçmalık PC versiyonda asla olamaz"diye cevap verdiler.Yani bu kararı kimler aldı bu kararı alırken hangi ruh halindelerdi bu kadar oyuncuyu oyundan küstürmek size ne gibi bir kazanç sağladı aklım almıyor.Gerçekten müteessirim ve artık wg ye itimadım kalmadı.

Heyula_ #6 Posted 23 December 2016 - 06:07 PM

Lance-corporal

• Player
  • 15131 battles
  • 49
  • [ALF4]
Dalga mı geçiyorsunuz siz? Bu ettiğiniz lafın doğruluğunu kontrol edemeyecek miyiz? Palavra sıkmak iyi birşey mi? Ya bırakın bırakın. Alternatif gelsin size mobilde de göreyim halinizi sizin.

susuco #7 Posted 23 December 2016 - 06:50 PM

Sergeant

• Player
  • 14071 battles
  • 317
  • [ULUS]

WG sıvama kısmına geçti.

Bu forumdaki çoğu oyuncu pre tank ve pre hesap almıştır.   Forumda zaten bir avuç insan yorum yapıyor fikir belirtiyor oyunu 1 buçuk 2 yıldır oynayan oyuncular var . Bu oyuncular " blitze destek veren ve oyunuzun sürekli başarısında rol oynayan oyuncular " kısmına girmiyor mu? 

İyice batıyorsun Wg. 

Edited by susuco, 23 December 2016 - 06:51 PM.

Sleeper62 #8 Posted 23 December 2016 - 06:57 PM

Private

• Player
  • 164 battles
  • 7

Dear EU players, I am writing to you from the face of RU region players. Recently we faced the problem with WG, again. Let's start from the beginning.

Couple of days ago administration of RU region server started to send X tier tank m60 to the players, with annotation "for the significant contribution to the development of the game". The algorithm of this operation is hidden. Nobody of administrstion do not want to say anything about it. At the same time tanks received by the players with really low statistics (40-55%) and with little number of battles played ( up 25 ) But the players, who did really well in the so called "contribution" received nothing, including winners of the first offline event (clan c4) in the New York. Administration thought that winning in such great tournament isn't "great contribution". 

Since WG do not want to open algorithm of this operation, we want to boycott donations for the months and in we kindly asking you, players of EU region support us.

Best regards,

Players of RU region server.

WW2_Sturzkampfflugzeug #9 Posted 23 December 2016 - 07:07 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 25460 battles
  • 133
  • [CLTR]
Gerçekten m48 gibi sevmedigim bir tankın kırması olan m60 a sahip olmadığım için burada sizinle tartışmıyorum. Sadece bu tankın neye dayanarak oyunculara dağıtıldığını merak ediyorum. Wot blitz piyasaya cıktıgı ilk günden beri oyunu oynayan biri olarak soruyorum bunu. Teşekkür mayetinde bir hediye diyerek çok açık lafı geçittiriyorsunuz. Sadece neye dayanarak verildigini ögrenmek istiyorum. Şu kadar alışveriş yapana verildi veya reklamımızı yapana verildi deyin ama lütfen cevabı üstü kapalı vermekten vazgeçin.

Edited by WW2_Sturzkampfflugzeug, 23 December 2016 - 07:08 PM.

kubilaycanik #10 Posted 23 December 2016 - 07:10 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 13732 battles
  • 186
Oyunu çıktığı yıldan beri oynuyorum 2 yılı geçti. Para da harcadık yeri geldi video da çektik. Ama hak etmedik. 

tnaurmzan #11 Posted 23 December 2016 - 07:31 PM

Sergeant

• Player
  • 22698 battles
  • 402
  • [CZZR]
Sleeper in fikri güzelmiş, Rus serverini temsilen yazıyom diyor. Ben varım

Cezzar_Turk #12 Posted 23 December 2016 - 07:37 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 29576 battles
  • 550
  • [CZZR]

"PC versiyonunda böyle birşey olmuşmudur diye 2 tane topluluk katılımcısına ohzman ve brstyfr a bu durumu anlattım onlarda "böyle bir saçmalık PC versiyonda asla olamaz"diye cevap verdiler"

Bunun üstune daha laf denmez !!! Mobilde tekel olusunu bu kadar hunharca kullanmanin dibine vurdular. İnsanlar gercekten tankinda degil , muspet olmayan gereksiz hesaplara " ilginiz icin thx bro " deyip tanki veriyorken yillardir aktif bir sekilde ilgiyle oynayan adamlara vermemek sonrada " yillardan beri pampamiz olan , oyuna destek veren" lere verdik diye bi aciklama komedi goruldugu uzre. Soruyorum size ayda min. 1500 savas yapan bir hesap mi oyuna ilgili yoksa 200-300 yapan mi. Dilerseniz buraya yigayim ornegi !  Bi savusturma yazisi yerine keske hic bu basligi acmasaydiniz. 

Gercekten satilacagi zaman bile para etmeyen , pre getirisi olmayan o tankda degil insanlar!  İnsanlar gectiginiz bu dalga yuzunden ofkeli , hemde cok fazla. 

Edited by Cezzar_Turk, 23 December 2016 - 07:38 PM.

Diger Hesaplar ; Youtube & Steam & XBox Nick : Cezzar KY                                        Kaynıyor ortam , takımlar aksi . Anlamadım ki WG bizi niye kesti                  

__Maikon__ #13 Posted 23 December 2016 - 08:57 PM

Private

• Player
  • 15213 battles
  • 7
  • [TC-AY]
Yalana bak yalana resmen sıvadınız.bugun oynadığım maçlarda m60 gelen oyunculara baktım hiçte söylediğiniz şekildeki kriterlere uymayan adamlara verilmiş birsuru.insanlarla dalga geçmekten vazgeçin.bu durumda wg ye eminim çok oyuncu kaybettirir.

perseus58 #14 Posted 23 December 2016 - 10:16 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19000 battles
  • 10
  • [ST4R]
Açıklama tam bir fiyasko!!! 9 aydır kayıtlı 4k macı olan adama m60 vermişsiniz.Oyun ilk çıktığından beri oynayan.sürekli premium hesap ve tank alan adamlara vermemişsiniz.Benim için tank önemli değil ama yaptığınız büyük adaletsizlik.Bu olaydan sonra cidden oyundan soğudum.

yigitcalisir #15 Posted 23 December 2016 - 10:25 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 12196 battles
  • 135
  • [SL_]

Baya açıklayıcı oldu teşekkür ederiz...Suç bizdeymiş maddi manevi desteği göstermediğimizden dolayı biz özür dileriz.Neredeyse ayda 1000 savaş yapıyorum ki geçiyor bile oyuna döktüğüm parayı oturup hesaplamıyorum bile...Yazıklar olsun bizlere,oyuna gerekli desteği vermeyip esirgediğimizden,kaldı ki bırakın oyun içindeki desteği şurada forumda oyunla ilgili gerek teknik gerek stratejik konuları açıp tartıştığımız forumda sürekli aktif olan takip eden çoğu arkadaşın ''Ödüllendirilmemesine'' de şaşmamak gerek nede olsa WG'ye destek olmuyoruz...

• M60 Seviye X Amerikan Orta Tankı: Blitz'e devamlı desteklerini sağlayan ve oyunumuzun sürekli başarısında rol oynayan değerli oyuncularımıza desteklerinden dolayı teşekkür edebilmek adına bu tank hediye ettik. :child: açıklamaya bak hele çocuk avutun.

Not:He bu arada hani biz destek vermiyoruz ya,ama şunu da şöyle yazayım da bir kenarda dursun.Forumda başlık altında 3 tane yazı arka arkaya küfürlüydü 2 gün civarı kaldı hiçbirinizin ruhu duymadı...Ha pardon biz ilgisiz oyuncularız alakamız yok oyunla başarıya katkımızda yok ama sanırım forum editörlerinden ya da Wg çalışanlarından daha çok bu foruma giriyoruz/takip ediyoruz mazur görüverin artık.

Edited by yigitcalisir, 23 December 2016 - 10:31 PM.

SiNaN_061 #16 Posted 24 December 2016 - 06:25 AM

Lance-corporal

• Player
  • 42985 battles
  • 82
  • [-M8-]

View Posttagl1a, on 23 December 2016 - 07:31 PM, said:

Komutanlar, 

M60 tankıyla ilgili bilgileri sizinle daha önceden paylaşamadığımız için üzgünüz. Oyuncularımıza ''Teşekkür Etmek'' için verdiğimiz bu ödül etkili bir şekilde iletişim kurulmadığından bazı karışıklıklara sebep olmuş gibi gözüküyor.

Bu sene, ilk defa olmak üzere 2016'da bizimle olan oyuncularımızla birlikte, sadık ve kendini Blitz'e adamış olan oyuncularımıza özel hediyeler verdik.

Toplamda üç farklı ödül dağıttık:

• BT-7 Artillery Soviet Hafif Tankı: World of Tanks: Blitz'e giriş yapan her oyuncuya 2016 yılında bizlerle oldukları için ''teşekkür edebilmek'' adına bu tankı hediye ettik. 
  • M60 Seviye X Amerikan Orta Tankı: Blitz'e devamlı desteklerini sağlayan ve oyunumuzun sürekli başarısında rol oynayan değerli oyuncularımıza desteklerinden dolayı teşekkür edebilmek adına bu tank hediye ettik. 
  • "Gerçek Sadakat" Kamuflajı: Bu aşırı nadir kamuflaj en iyinin en iyilerine ve oyuna kendini adamış olan oyuncularımıza hediye edilecektir. Yalnızca 150 veya daha fazla tanka sahip olan ve bu tanklarda As Tankçı Ustalık Madalyasını kazanmış ve mürettebatlarını en yüksek seviyeye kadar eğitmiş olan oyuncularımız bu kamuflaja sahip olacaklardır.

Bu ödüller, Blitz kapsamında sadakati ve katkılarınızı son ödüllendirişimiz olmayacak. Oyuncularımıza katkıları ve desteklerine bakmaksızın teşekkür edebilmek adına sürekli yeni yöntemler arayışındayız. M60 kapsamında bu tankı ilk ve son kez ödül olarak görmeyeceğinizden kesin olarak emin olabilirsiniz.

Umarız bu mesajımız hediyelerle ilgili oluşan karışıklığın çözülmesine yardımcı olmuştur. Savaş alanında görüşmek üzere!

Harekete Geç!

tagl1a; tek kelimeyle sölüyorum rezalet yarattınız ; 

M60 oyuna desteklerini sağlayan ve başarısında rol alan değerli oyunculara verilmişmiş .... Alın size bir örnek M60 sahibi olan onca tecübesiz adamdan biri 'jec2839' nickli oyuncu ; oyuna ne para yatırmış nede oyunun meknaiği hakkkında hiç bir bilgi sahibi olmadığına eminim ; 

Şİmdi tagl1a; lütfen herkese güzel bir açıklama yapmak adına 'jec2839' ile bnm 'SiNaN_061' hesabımı karşılaştırın , size karşılaştırmak için sitede söliyim blitzstars.com veya wotbstar.com ; ve bize bu adamda hangi krtierde benden üstün olduğunu ve tankı almaya hakkettiğini söleyin ; 

tagl1a ağır konuşmak istemiyorum etkinliklerde tanışma imkanımızda oldu ; ama artık ban falan umrumda değil ; ben bu oyuna 2 yılımı vermiş insanım , bana ve diğer oyunculara açıklamak zorundasınız ; bu kadar fazla eziğe M60 verilirken bize neden verilmedi ? sadece mantıklı sayısal bir açıklama ; sözel değil .

Sonraki etkilikte falan almak istemiyorum m60 ı , şuan neden verilmediğini , hata varsa düzeltilmesini istiyorum ; ki kesinlikle hata var.

İyi Çalışmalar ..

__Nikolaus__ #17 Posted 24 December 2016 - 09:11 AM

Sergeant

• Player
  • 33217 battles
  • 442
  • [-M8-]

Kriterler açıklanmayarak insanları dahada üzerlerine çekiyor şu an wargaming. Talyaya kızmayın o da diğer topluluk koordinatörleri gibi sadece kendisine söyleneni yazıyor. M60 tankının ne oldugunu , pc de hangi koşullar altında klanların hak ettiğininden bile haberi yoktur muhtemelen.

Şimdi duruma gelelim , Açıklanmamasının sebebi muhtemel kriterlerin insanları dahada sinirlendirecek olmasıdır. Belirli bir dönemde belirli para harcayan , aktiflik gösteren bir oyuncu havuzundan rastgele seçilmiş olabilir  çünkü her kriteri çürüten başka bir oyuncu çıkıyor ortaya.

Bu olaylar yavaş yavaş durulcak , wargamingde bunu bekliyor şu an , farklı bir hareket beklemeyin. Bundan sonra yapması gereken ise mesela is5 tankı için bir turnuva veya sefer düzenleyip bu süreçte misal ilk 20 ye girmiş tüm klanların oyuncularına hediye edilmesidir. Aslında M60 dada olması gereken buydu.

@Sinan_061 Ben sana oynatcam tankı merak etme :p

Türkçe anlatımlı Blitz videolar için buraya https://www.youtube....8TtR_eO-MCHVFCQ

MrMeooow #18 Posted 24 December 2016 - 09:15 AM

Private

• Player
  • 18682 battles
  • 2
  • [TLTP]
Çok saçma etkinlik. O kadar oyundan haberi olmayan bile oyunculara dagitilmis tank kötü istastiklerle , hic 10 tane master madalyasi olmayan bile oyunculara . Okadar zamanimi harcamisim su oyuna. Gunlerle oynadim , etkinliklerin çogunda oldum. Oyuna parayatirdim , bana hediyye tank gelmedi. Neymis ozur dilerim digerleri bende daha çok destek gosteriyormus daha iyi seyler yapmislar. Bendende çok prem tanklari ve sade tanlarii olan ve daha çok zaman oyuna harcamis benim gibi arkadasimda almamis tanki. Buda onun oyunda ismi bir bakin kovalev61 . Yazik olsun o kadar harcadigim zamana

WW2_Sturzkampfflugzeug #19 Posted 24 December 2016 - 10:19 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 25460 battles
  • 133
  • [CLTR]
Taglia ingiltere bölümünden bir staff in yazdıgını çevirmiş zaten kimsenin ona tepki göstermeye hakkı yok olamazda. Ama ben herkesinde olduğu gibi bu olayın kendıme yapılan bir hakaret olduğunu düşünüyorum. Konu gereğinden fazla uzadı. Kimsenin m60 ın hesabını yaptığınıda düşünmüyorum. Sevgili WG den ayrıntılı bir açıklama herkesi sakinleştirecektir eminim.

yigitcalisir #20 Posted 24 December 2016 - 11:12 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 12196 battles
  • 135
  • [SL_]
Elbette yapacakları daha ayrıntılı bir açıklama daha çok tepki çekicek çünkü hiçbir mantığı olmadan rastgele dağıtılmış hediye benim sinirlendiğim nokta tabiki tankı alamamam değil esasen umrumda da değil M60,olay dağıttıkları saçma sapan her oyuncuya oyuna ilginiz başarınız tarzında yazılan mesajları kendime hakaret olarak görüyorum o kadar...(çok ilgili olup hakkıyla alanlara lafım yok) 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users