Jump to content

AMX 50 100

Ht Francja Heavy

15 replies to this topic

Juggernaut155 #1 Posted 27 February 2017 - 08:40 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 33504 battles
  • 951
Ktoś posiada i się wypowie? Mam, aktualnie na stoku ale już mogę powiedzieć że czołg ma świetną mobilność i fajne działo. Podejrzewam że nerf siądzie i to spory, chociażby do hp :) 

Romka7777 #2 Posted 27 February 2017 - 12:59 PM

First Sergeant

• Player
  • 41176 battles
  • 1,076
  • [EG-]
100% bedzie nerf:)

Juggernaut155 #3 Posted 27 February 2017 - 01:43 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 33504 battles
  • 951
Dlatego expimy czym prędzej :) wydaje mi się że do hp siądzie 1450-1500, a w najgorszym wypadku zabiorą jedną pestkę z magazynka..

Norrt #4 Posted 02 March 2017 - 02:10 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 24457 battles
  • 199

Jak dla mnie czołg jest słaby. Brak pancerza, sporo czołgów VIII i IX tieru przebija go od przodu z HE. Takie sobie działo, małe obrażenia na strzał, długi czas opróżnienia magazynka i długie ładowanie sprawiają że ciężko zadać jakieś sensowne obrażenia. Dodając do tego przeciwników na VIII tierze: IS-3, defender, IS-6, Glacial, RHM, SU czy Tiger II, o LT i MT nawet nie wspominając. Wychodzi nam czołg ciężki którym nie jesteśmy wstanie wżąć na siebie ciężaru gry w żaden sposób. Pozostajemy zdani na łaskę własnego teamu, co często kończy się porażką. Mobilność nic tu niestety nie zmienia, AMX 50 100 jest wyjątkowo ciężki i niezbyt przyjemny w grze. Podsumowując wydaje mi się że to najsłabszy francuz z całej linii.     

Juggernaut155 #5 Posted 02 March 2017 - 01:31 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 33504 battles
  • 951

View PostNorrt, on 02 March 2017 - 02:10 AM, said:

Jak dla mnie czołg jest słaby. Brak pancerza, sporo czołgów VIII i IX tieru przebija go od przodu z HE. Takie sobie działo, małe obrażenia na strzał, długi czas opróżnienia magazynka i długie ładowanie sprawiają że ciężko zadać jakieś sensowne obrażenia. Dodając do tego przeciwników na VIII tierze: IS-3, defender, IS-6, Glacial, RHM, SU czy Tiger II, o LT i MT nawet nie wspominając. Wychodzi nam czołg ciężki którym nie jesteśmy wstanie wżąć na siebie ciężaru gry w żaden sposób. Pozostajemy zdani na łaskę własnego teamu, co często kończy się porażką. Mobilność nic tu niestety nie zmienia, AMX 50 100 jest wyjątkowo ciężki i niezbyt przyjemny w grze. Podsumowując wydaje mi się że to najsłabszy francuz z całej linii.     

Sposob w jaki go opisujesz świadczy już o tym że użytkujesz i grasz nim w niewłaściwy sposób.  To czołg wsparcia, nie ważne czy ciężkich czy medow bo i tu i tu sobie poradzi.  Tiger I ( chociaż go nienawidzę) pancerza też nie ma a jakoś gra nim sprawia ludziom przyjemność.  Już nie raz miałem Mm, że na topie wywaliło w przeciwnej dwa ciężary typu E75/ ST-I i nie od razu myślałem o porażce. Ale gdy złapałem na gaske, wydoiłem z 1000-1100 hp a team go dobił to całkowicie inaczej to wszystko zaczynało wyglądać. Może ciężko nim ukręcić super wyniki ze względu na reload ale trzymać te 2k co prawie bitwę jest łatwo. Mobilność jest świetna i można nawet ht objechać. O isu, rhm nie wspominam bo to na magazynek schodzi. Medy po taranie podobnie. Trzymaj sie teamu, Zmień podejście i dasz radę.

Norrt #6 Posted 02 March 2017 - 06:37 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 24457 battles
  • 199

View PostJuggernaut155, on 02 March 2017 - 01:31 PM, said:

Sposob w jaki go opisujesz świadczy już o tym że użytkujesz i grasz nim w niewłaściwy sposób.  To czołg wsparcia, nie ważne czy ciężkich czy medow bo i tu i tu sobie poradzi.  Tiger I ( chociaż go nienawidzę) pancerza też nie ma a jakoś gra nim sprawia ludziom przyjemność.  Już nie raz miałem Mm, że na topie wywaliło w przeciwnej dwa ciężary typu E75/ ST-I i nie od razu myślałem o porażce. Ale gdy złapałem na gaske, wydoiłem z 1000-1100 hp a team go dobił to całkowicie inaczej to wszystko zaczynało wyglądać. Może ciężko nim ukręcić super wyniki ze względu na reload ale trzymać te 2k co prawie bitwę jest łatwo. Mobilność jest świetna i można nawet ht objechać. O isu, rhm nie wspominam bo to na magazynek schodzi. Medy po taranie podobnie. Trzymaj sie teamu, Zmień podejście i dasz radę.

Ja wiem jak grać tym czołgiem, mam na nim około 60% WR i nie najgorszy WN8. Moja ocena wynika z tego że w porównaniu do pozostałych HT na tym tierze wypada blado.  

Norrt #7 Posted 02 March 2017 - 07:30 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 24457 battles
  • 199

Sorry że tak post pod postem, ale skoro już pisze że umiem grać tym czołgiem, to może dam kilka rad.

Wyposażenie: wentylacja, osłonięta optyka i stabilizator pionowy.

Pierwszą rzeczą jaką należy sobie uświadomić, jest to że nie jest to czołg ciężki. Brak pancerza sprawia że granie na pierwszej linii zazwyczaj kończy się szybkim powrotem do garażu. Trzymaj się z tyłu za plecami prawdziwych HT lub jedz na flankę wspomóc medy. Granie tym czołgiem wymaga rozwagi szukania okazji i unikania ognia nieprzyjaciela. Nie pchaj się na przepychacze (np. most na Nadrzeczu), w takich miejscach bardzo łatwo zginąć, brak pancerza sprawia że jesteśmy celem numer jeden. AMX 50 100 ma znakomitą mobilność i należy ją wykorzystywać. Czas potrzebny na przeładowanie magazynka warto zagospodarować na zmianę pozycji, przydatna przy tym jest wiedza że czas przeładowania magazynka to 24 sekundy. Gdy zostanie nam jakieś 12-13 sekund możemy być pewni że przeciwnik nas  nie widzi, o ile schowaliśmy się odrazy po oddani ostatniego strzału. A to pozwala nam na zaskoczenia rywali i uniknięcia ich ostrzału. Ważne jest też rozsądne gospodarowanie czasem, gdy przeładowujemy powinniśmy szukać już następnego celu. Należy również wiedzieć kiedy można przejąć inicjatywę. Gdy przeciwnik jest już obity, a my mamy tyle HP by przetrwać atak, można pokusić się o szarże ale należy mieć wsparcie lub drogę ucieczki gdy już się wystrzelamy.    

Edited by Norrt, 02 March 2017 - 07:38 PM.

KoTwA14111985 #8 Posted 10 May 2017 - 08:26 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 55302 battles
  • 164
  • [E_V_O]
Czy ktoś wie dlaczego to samo działo z T VIII ma w tym czołgu o 1 pestkę w magazynku więcej od tego samego działa w czołgu o jeden poziom wyższy (sic!)? Chodzi mi o AMX 50/120 u którego to samo działo ma mniejszy magazynek. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Rafa_sniper_2014 #9 Posted 12 May 2017 - 11:13 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 93270 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Żebyś miał gorzej.

Mieszko123_4H #10 Posted 20 May 2017 - 01:16 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 26516 battles
  • 551

Gram juz trochę na tym czołgu wiec wyraze swoja opinie. Na samym poczatku grało mi się nim ciężko. Nawet bardzo. Wystrzeliłem magazynek, może dwa i padalem. Pojazd ten jest zupełnie inny niż wcześniejsze. Dosyć spory, bez pancerza... Ale magazynek robi swoje. Na 7 miazga. Na 8 trzeba grac ostrozniej, ale nadal pojazd robi swoje. Gorzej jest na 9 tierach. Czołg ten z pewnością nie służy do gry na pierwszej linii mimo ze ma w nazwie "ciężki". Obecnie idzie mi juz na nim lepiej. Do czolgu trzeba sie po prostu przyzwyczaić :)

Poza tym uważam ze flaga na Rudym powinna zostać zmieniona.

pablo04060604 #11 Posted 06 July 2017 - 05:12 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23136 battles
  • 97
Bez ogródek...ten pojazd może na wersji pc się sprawdza ale z powodu małej mapki nie może w 100% pokazać swoich zalet...jest to nawet mobilny pojazd magazynkowy że słabym a raczej bez pancerza. Na IX widać szczególnie o czym mowa...jest to pojazd wsparcia...w zależności od sytuacji może pomóc wygrać. Nie wybacza błędów popełnionych gdyż pociski he garazują go momentalnie.

mati571401 #12 Posted 12 July 2017 - 08:00 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8227 battles
  • 39
Czołg taki sobie nie przepadam za nim słabo się nim gra lekko wychylony za ściany nikogo nie widzisz a tu nagle bum i zostaje 78 hp celewnik też nie najlepszy

kaysak #13 Posted 12 July 2017 - 09:05 PM

Sergeant

• Player
  • 14819 battles
  • 321
Jak dla mnie jeden z nie licznych Ht, którymi lubię grać. Nie ma pancerza ale ja jestem zwolennikiem teorii, że jeśli coś ma pancerz w tej grze i nie jest to 20 cm stali pod kątem 15° to równie dobrze mogło by tego pancerza nie mieć, bo wystarczy przeciwnik załadowany magicznymi pociskami ze złota.  Ten czołg na tym nie traci a wręcz zyskuje niesamowitą mobilność i działo, które chociaż niecelne to zadające ogromne obrażenia. Masie ludzi się on nie podoba, ale warto chociaż kilka razy poczuć co powstało by z połączenia działa, masy i hp czołgu ciężkiego z pancerzem lekkiego i mobilnością średniego.

krzysztofpasternak19 #14 Posted 14 July 2017 - 05:28 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 694 battles
  • 937
Właśnie go dzisiaj kupiłem. Miałem ok 100k wolnego doświadczenia wiec zrobiłem najlepsze działo i zawieszenie. Czołg super. pierwsza bitwa może przegrana ale ponad 3 k dmg weszło. Wszystkie trzy magazynki elegancko siadły a potem medy niestety porobily na przeładowaniu. Tylko nie wiem jak przeładować magazyn gdy został np jeden pocisk. Proszę o pomoc. Gram na PC w Blitza jakby co.

__BOTS_HUNTER__ #15 Posted 15 July 2017 - 07:54 AM

Sergeant

• Player
  • 11284 battles
  • 336
  • [ONE9_]
2x klikasz w załadowaną amunicję 

krzysztofpasternak19 #16 Posted 15 July 2017 - 06:48 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 694 battles
  • 937
To to ja wiem ale tak jest na smartfonach. Wczoraj po moim wpisie wszedłem w ustawienia i zobaczyłem że że literą C na klawiaturze się przeladowywuje. Ale i tak dzięki za pomoc.

Reply to this topic

For security reasons, please do not provide your personal data or the personal data of a third party here because we might be unable to protect such data in accordance with the Wargaming Privacy Policy.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users