Jump to content

NOOB DLA NOOBów (nowych graczy) :)

• Please log in to reply
28 replies to this topic

Rafa_sniper_2014 #21 Posted 30 May 2017 - 09:08 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 84705 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Gracze doświadczeni powinni tak się zachowywać w bitwie, żeby ułatwiać grę graczom mniej doświadczonym i umieć wykorzystać ich obecność w drużynie. Może to górnolotne co napisałem, ale na tym właśnie polega gra drużynowa. Głównym problemem jest fatalny mm, ostatnio często mi się zdarza, że będąc w plutonie losuje mi bardzo dobrych graczy w plutonie w tierach wyżej, jak dla mnie jawne, bezczelne manipulowanie wynikiem bitwy.

Edited by Rafa_sniper_2014, 30 May 2017 - 09:13 AM.

Romka7777 #22 Posted 30 May 2017 - 01:11 PM

First Sergeant

• Player
  • 35637 battles
  • 1,032
  • [LGN]
I w jaki sposob mam ulatwic gre tym slabszym graczom?
Spoiler

Rafa_sniper_2014 #23 Posted 30 May 2017 - 04:24 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 84705 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Przecież ty taki mądry to po co to pytanie?! Poza tym wszyscy wokół to nooby, a z nimi nie ma sensu gadać, a tym bardziej im pomagać w bitwie, przynajmniej takie wrażenie odniosłem z twoich wypowiedzi. Jednym słowem jeśli zadałeś to pytanie, żeby znowu kogoś wyśmiać, to pod bardzo zły adres trafiłeś. 

Locust_PL #24 Posted 31 May 2017 - 07:43 AM

Sergeant

• Player
  • 11925 battles
  • 497
  • [F47A]

View PostRafa_sniper_2014, on 30 May 2017 - 09:08 AM, said:

Gracze doświadczeni powinni tak się zachowywać w bitwie, żeby ułatwiać grę graczom mniej doświadczonym i umieć wykorzystać ich obecność w drużynie. Może to górnolotne co napisałem, ale na tym właśnie polega gra drużynowa. Głównym problemem jest fatalny mm, ostatnio często mi się zdarza, że będąc w plutonie losuje mi bardzo dobrych graczy w plutonie w tierach wyżej, jak dla mnie jawne, bezczelne manipulowanie wynikiem bitwy.

W tym co napisaleś nie ma nic górnolotnego a jest sedno gry zespołowej. Tego się lepiej ująć nie dało ten tekst powinien być za Twoją zgodą zaimplementowany przez WG i wyświetlany wraz z innymi przez meczami.

Każdy nadaje na słabszych graczy a oni będą zawsze, jak złość przejdzie to zaczynamy myśleć racjonalnie /przynajmniej część/, sztuką jest tak wykorzystać zasoby by rozegrać dobry mecz. Bardzo trudne ale możliwe.

anonym_JnPvP0J4S0wT #25 Posted 16 June 2017 - 09:00 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 702
Mi nie przeszkadzają słabsi gracze, bo każdy kiedyś zaczynał, więc grając na niższych tierach (I-V) mam założenie wstępne, że prawdopodobnie w drużynie będzie sporo takich osób i trzeba liczyć na siebie i strać się jakoś ogarnąć team, więc tu jest luz. Natomiast problem jest na wyższych tierach, gdzie niestety nooby psują grę, a zdarza się także sporo osób, które nie mają bladego pojęcia o grze (początkujący), kilkaset bitew na koncie i jadą premką 8t albo czymś podobnym, to jest niestety problem. Dwie takie osoby w drużynie i duże prawdopodobieństwo przegranej - to bardzo psuje zabawę. W ogóle we wszystkich grach drużynowych, nierówność teamu to podstawowy problem, w WOT Blitz on szczególnie mocno występuje, bo nie mamy praktycznie żadnego wpływu na to z kim gramy. Ogarnięta drużyna robi bitwę w kilka minut, nieogarnięta od początku wyczynia takie piruety, że oczy bolą i nic na to nie można poradzić.

Vespac #26 Posted 19 June 2017 - 12:55 AM

First Sergeant

• Player
  • 39974 battles
  • 2,079
  • [F47]

View Postbalthorco, on 16 June 2017 - 10:00 AM, said:

Mi nie przeszkadzają słabsi gracze, bo każdy kiedyś zaczynał, więc grając na niższych tierach (I-V) mam założenie wstępne, że prawdopodobnie w drużynie będzie sporo takich osób i trzeba liczyć na siebie i strać się jakoś ogarnąć team, więc tu jest luz. Natomiast problem jest na wyższych tierach, gdzie niestety nooby psują grę, a zdarza się także sporo osób, które nie mają bladego pojęcia o grze (początkujący), kilkaset bitew na koncie i jadą premką 8t albo czymś podobnym, to jest niestety problem. Dwie takie osoby w drużynie i duże prawdopodobieństwo przegranej - to bardzo psuje zabawę. W ogóle we wszystkich grach drużynowych, nierówność teamu to podstawowy problem, w WOT Blitz on szczególnie mocno występuje, bo nie mamy praktycznie żadnego wpływu na to z kim gramy. Ogarnięta drużyna robi bitwę w kilka minut, nieogarnięta od początku wyczynia takie piruety, że oczy bolą i nic na to nie można poradzić.

Nie ma na to rady, dopóki gracz nie zda sobie sprawy z tego co to za ga i z poziomu sowich umiejętności. I tak WG zrobiło bardzo dużo by zmniejszyć przewagę b. dobry i dobrych graczy nad pozostałymi co jest wodą na młyn. Po prostu niewiedza się pogłebi.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

CIENKIbolek126 #27 Posted 24 May 2018 - 08:07 AM

Lance-corporal

• Player
  • 50203 battles
  • 16
  • [CHWAT]

dawno nie zaglądałem ale prawda jest taka że WR jest najłatwiej sprawdzić i chcesz czy nie jak dużo grasz  statystycznie masz 50% szans trafić do lepszej  lub gorszej drużyny i tylko twoje umiejętności pozwolą ci podnieść lub zaniżyć ten wskaźnik czyli  przeciętny gracz ma około 50% WR jeżeli gra długo i ma sporo stoczonych bitew, oczywiście łatwo WR na niskich tierach podnieść ale to widać w średnim DMG itp. 

A co do wyzywania  od NOOBów to jak zauważyłem najbardziej to dodytaka tych co mają WR prawie  50% czyli  już łapie jak się gra i o co  biega  ale jak życie pokazuje  jeszcze daleka droga do zrozumienia  sedna gry strategii itp.

Nie rozumie co to mm, rng i myśli że jak gra czołgiem HT wyższym od innych 1 tier campi z tyłu  robi najwyższy DMG a drużyna przegrywa bo się bał wyjechać chociaż był "niezniszczakny" dla przeciwnika a wykończyły go np.  dwa medy  z min HP, taki gość nie zrozumie że źle zgrał i że napiszesz że to noob

Ja nie oceniam pojedynczo graczy tylko cały team czy gra zespołowo czy nie

APEL do nie doświadczonych graczy  macie małe umiejętności nie pisze że jedziemy prawo / lewo lub A /B /C lub  D to najczęściej  widać po pierwszych sek gry jak tacy gracze  stoją i machają lufami w prawo  lub lewo albo jadą medem  lub HT na stanowiska tzw dla TD ( są wyjątki oczywiście jak jesteś np. tier niżej ale nigdy jak  masz czołg topowy kluczowy dla bitwy chyba że cały team jedzie w drugą stronę itp.) prawda jest taka nawet grając 100 razy  na tej samej mapie kazda bitwa będzie inna  trzeba po prostu myśleć bo ważne jest jakie czołgi mają drużyny( to już w pewien sposób wymusza taktykę) mapa  gdzie jechać aby drużyna miała korzyść i wiele innych jak niezależne od nas  jak cudowne rng :) że  wt lub rhm odbija się od ru lub innego meda 

to tyle dla przypomnienia tematu

proponuję nowym graczom dobrze poznać dany poziom  np. IV tier  i jak poznamy słabe i mocne strony IV i V tieru wygrywamy większość przejść na wyższy poziom  bo naprawdę kurwicca trafia człowiek jak widzi się botów z wr ~40% grających na X tierach

SEDNO TEJ GRY TO WYGRYWANIE  A NIE ZDOBYCIE CZOŁGU X  tieru

eksterminatorpolska #28 Posted 26 September 2018 - 06:21 AM

Lance-corporal

• Player
  • 4602 battles
  • 22
  • [PLSK]
Ja jak bram na 9 tierach to czasami po bitwie oglądam staty graczy ... i co się okazało miałem w teamie 3 boty z 40% wygranych a przeciwnik graczy z prawie 60%
Balans w WotB leży i kwiczy :P;)

Sasza_Peczerski #29 Posted 26 September 2018 - 08:28 AM

First Sergeant

• Player
  • 60715 battles
  • 1,070
  • [N4N]

View Posteksterminatorpolska, on 26 September 2018 - 06:21 AM, said:

Ja jak bram na 9 tierach to czasami po bitwie oglądam staty graczy ... i co się okazało miałem w teamie 3 boty z 40% wygranych a przeciwnik graczy z prawie 60%
Balans w WotB leży i kwiczy :P;)

WG nie chodzi o balans rozgrywanych bitew; tylko o pilnowanie satysfakcji całej populacji graczy. Tylko takie zestawianie obu drużyn, które prowadzi do oczywistych wyników wygrana/przegrana umożliwia WG kontrolowanie by każdy gracz czasem przegrał i czasem wygrał. Zbalansowane teamy to ryzyko że pojawi się grupa niezadowolonych graczy, którzy będą dużo częściej przegrywać po wyrównanych bitwach. A to żadna przyjemność na dłuższą metę. Od czasu do czasu sam wygrywasz po 7:0 kosztem innych graczy z drużyny zmanipulowanej na przegraną. Ustawki na łatwą przegraną, to uszczęśliwianie drużyny przeciwnej kosztem ciebie. Za chwilę, może dwie, ty też wygrasz 7:0. To ewidentne ustawianie gier by każdy od czasu do czasu odniósł efetowną wygraną.

Więc zapomnij o balansie MM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users