Jump to content

Aktualizacja 3.7 - Wasze sugestie

3.7

• This topic is locked This topic is locked
158 replies to this topic

polo_loco #21 Posted 05 April 2017 - 02:45 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 33573 battles
  • 228
  • [EXE]

Czy moze jest szansa, ze ktorys w geniuszy w WG pochyli sie nad problemem "podskakujacych" luf (np. w RHM) w czasie poruszania się czołgu lub samej wieży? I nie chodzi mi o ruch wywołany konfiguracją terenu po której się jedzie, a teksturami. Przykładowo celuję w przeciwnika i obracam za nim lufę, po drodze jest np filar, kamień czy budynek i lufa samodzielnie podskakuje w górę, usiłując to "ominąć"? Tak samo jest w czasie jazdy - przeszkody napotykane "na celowniku" powodują niekontrolowany i niezależny ruch lufy. To dosyc uciążliwy bug i przez niego już kilkukrotnie nie trafiłem w przeciwnika z 5 m, bo akurat lufa machęła się samodzielnie do góry. Nie ma tego zjawiska w trybie snajperskim, ale zdarza się podczas przełączania między trybami. Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że piszę w pustkę, bo nie zapłącę wam za to ani centa i nic na tym nie zarobicie, ale co tam. Może kogoś jeszcze to też wkurza, że buli za grę składajacą się z błędów i przestanie. Tradycyjnie nie pozdrawiam, ale jak zawsze mam kilka cenzurowanych przez WG wyrazów - dzisiaj go i zaraz

Mati_3007 #22 Posted 05 April 2017 - 02:49 PM

Sergeant

• Player
  • 9263 battles
  • 323
  • [F47]

View PostSasza_Peczerski, on 05 April 2017 - 02:27 PM, said:

hahaha.... chcesz kilka adresów? ;)

Hahaha :) iść po popcorn? 

Zmieńcie obrażenia otrzymywane po upadku. Mi się niedobrze robi gdy widze Luchsa który skacze z kościoła na Kastylli i traci 100hp....

AMX 40

quack :D

voulezvous #23 Posted 05 April 2017 - 03:34 PM

Sergeant

• EU Community
  • 152 battles
  • 275

View PostMati_3007, on 05 April 2017 - 02:49 PM, said:

Hahaha :) iść po popcorn? 

Zmieńcie obrażenia otrzymywane po upadku. Mi się niedobrze robi gdy widze Luchsa który skacze z kościoła na Kastylli i traci 100hp....

O! Proszę! Bardzo dobry feedback! Bardzo chętnie dodam do raportu!

View Postpolo_loco, on 05 April 2017 - 02:45 PM, said:

Czy moze jest szansa, ze ktorys w geniuszy w WG pochyli sie nad problemem "podskakujacych" luf (np. w RHM) w czasie poruszania się czołgu lub samej wieży? I nie chodzi mi o ruch wywołany konfiguracją terenu po której się jedzie, a teksturami. Przykładowo celuję w przeciwnika i obracam za nim lufę, po drodze jest np filar, kamień czy budynek i lufa samodzielnie podskakuje w górę, usiłując to "ominąć"? Tak samo jest w czasie jazdy - przeszkody napotykane "na celowniku" powodują niekontrolowany i niezależny ruch lufy. To dosyc uciążliwy bug i przez niego już kilkukrotnie nie trafiłem w przeciwnika z 5 m, bo akurat lufa machęła się samodzielnie do góry. Nie ma tego zjawiska w trybie snajperskim, ale zdarza się podczas przełączania między trybami. Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że piszę w pustkę, bo nie zapłącę wam za to ani centa i nic na tym nie zarobicie, ale co tam. Może kogoś jeszcze to też wkurza, że buli za grę składajacą się z błędów i przestanie. Tradycyjnie nie pozdrawiam, ale jak zawsze mam kilka cenzurowanych przez WG wyrazów - dzisiaj go i zaraz

Pożyczyliśmy kilku geniuszy z jabłkowego sklepu. Na razie stosują metodę empatyczną, próbując się 'wczuć' w to co czołg czuje gdy patrzy na maszt.

Tak na serio, problem jest nam znany i jest regularnym gościem w moich raportach już od jakiegoś czasu. Z mojej strony obiecuję o tym informować 'górę' do skutku!

Edited by voulezvous, 05 April 2017 - 03:35 PM.

Niestety nie obsługuję już tego forum. W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z: 

Zloydd i MaXSty1er.

kaysak #24 Posted 05 April 2017 - 03:51 PM

Sergeant

• Player
  • 14748 battles
  • 321
  • [-APD-]
Ja mam sugestie co do pokoi treningowych może wprowadzicie jakis zegarek, który będzie pokazywał ile zostało do końca bitwy treningowej

so_mar #25 Posted 05 April 2017 - 04:31 PM

First Sergeant

• Player
  • 11084 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Z jabłkowego sklepu to chyba cydr jest najlepszy. I gruszkówka. Tak że wczuwanie może trochę potrwać.
Wiecie jaki będzie lament,gdy jakiś piździk spadnie z górki i się zabije?

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Whisky_Tango_F0Xtrot #26 Posted 05 April 2017 - 06:00 PM

Lance-corporal

• Player
  • 42606 battles
  • 32
  • [AFK]
Proszę mi odpowiedzieć w jaki sposób można otrzymać admina na Wot blitz i pod czas gry banować  idiotów  proszę mi udzielić odpowiedzi.

Edited by BABAdYAGA, 05 April 2017 - 06:03 PM.

so_mar #27 Posted 05 April 2017 - 06:17 PM

First Sergeant

• Player
  • 11084 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Najprościej? Miotłę zapewne posiadasz,musisz teraz znaleźć odpowiednio wysoki budynek lub drzewo. Odpalasz miotłę,odpalasz blitza i spadasz na niewiernych niczym grom z jasnego nieba.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

voulezvous #28 Posted 05 April 2017 - 06:18 PM

Sergeant

• EU Community
  • 152 battles
  • 275

View PostBABAdYAGA, on 05 April 2017 - 06:00 PM, said:

Proszę mi odpowiedzieć w jaki sposób można otrzymać admina na Wot blitz i pod czas gry banować  idiotów  proszę mi udzielić odpowiedzi.

Aby uzyskać dostęp do tych funkcji musisz być pracownikiem WG.

Poza tym rozwiązaniem, zawsze możesz zgłosić nieprzyjemnych graczy do Supportu. Zachęcam do zrobienia screenshota i zanotowania sobie nicka gracza oraz przybliżonej daty i czasu kiedy zachował się nieodpowiednio. Możesz spokojnie pisać po polsku.

Powodzenia!

Niestety nie obsługuję już tego forum. W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z: 

Zloydd i MaXSty1er.

Raijin93 #29 Posted 05 April 2017 - 06:35 PM

Sergeant

• Player
  • 18956 battles
  • 278

Nie chce mi się znów cytować wypowiedzi, bo post byłby za długi.

Zacznę od tego, że gracze, zarówno płacący jak i pozostali, oczekują od developera w pewnym sensie szacunku, nie mówię by rozdawać premium tanki za free, ale skoro raz były one w ten sposób zdobywane przez graczy to powinno to trwać, dlaczego? Bo developer nie powiadomił graczy o tym, że kolejne eventy będą się opierały na realnej kasie. Czego jeszcze oczekują gracze? No skoro czytasz posty powinieneś doskonale wiedzieć czego. Jest mnóstwo błędów w grze, które niby zostaną naprawione.. Ok super, ale nie podajecie dat kiedy itp. To jest mało poważne podejście do sprawy i do graczy, grałam w wiele gier mmo, w 95% błędy gier były natychmiastowo poprawiane, przykład? Gra World at Arms stajnii Gameloftu, jak każda inna gra mmo ta też jest nastawiona na kasę, ale nie do przesady, błędy po aktualizacjach były naprawiane max 2tyg po ich zgłoszeniu. U was błędy były i mimo kolejnych aktualizacji nadal są. Jakieś znikające pociski, trafianie z paru metrów za zero, niekiedy po zniszczeniu pojawia się smuga z nieba (a ponoć nie ma arty :D) itp. itd. Więc proszę mi nie wmawiać, że sugestie graczy odnośnie gry są ważne czy coś takiego bo to jest śmieszne

Edit: Pytanko do forumowiczów, ucina wam posty po dodaniu? Bo mój wywód był wiele dłuższy ale coś się stało i drugiej połowy nie ma :D

Edited by Raijin93, 05 April 2017 - 06:40 PM.

so_mar #30 Posted 05 April 2017 - 07:00 PM

First Sergeant

• Player
  • 11084 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Moich nie ucina,tylko znika w całości. W sumie powinienem się cieszyć,mam fana,który skrupulatnie czyta moje (nie zawsze mądre) wynurzenia.
Czy zasady eventów powinny być stałe? Mogą takie być,ale nie muszą. Natomiast bardzo ważnym jest,aby reguły te były jasne,czytelne i wiadome od początku.

Raijin93 #31 Posted 05 April 2017 - 08:33 PM

Sergeant

• Player
  • 18956 battles
  • 278
@so_mar dzięki za odpowiedź, widać nawet na forum są błędy, to prawda powinny być jasne reguły, dlaczego właśnie WG nie powiadomiło od samego początku o tym, że nadszedł czas zmian w eventach i staną się one stratą czasu?

Voulezvous może jako ich przedstawiciel odpowiesz na to proste pytanko? Czy może nad odpowiedzią też "pracujecie i pojawi się ona kiedyś"? :D

so_mar #32 Posted 05 April 2017 - 08:52 PM

First Sergeant

• Player
  • 11084 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Jak wysłuchać i przeczytać wypowiedzi pracowników w sprawie gęsiego eventu,to kłamstwa żadnego nie znajdziemy. Tylko niedopowiedzenie. Zwyczajnie i po prostu,pewnych informacji graczom nie przekazano na początku.

Vespac #33 Posted 05 April 2017 - 11:38 PM

First Sergeant

• Player
  • 42897 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

Widać nie tylko nasze sławne kabarety i politycy mają licencję na zabijanie śmiechem.

A swoją drogą jak uczestnicy akceptują i domagają się manipulacji związanej z parametrami czołgów to trudno dziwić się WG, że tak łatwo i bez skrupółów przychodzi im manipulacja graczami i zasadami gry.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

polo_loco #34 Posted 06 April 2017 - 07:47 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 33573 battles
  • 228
  • [EXE]
Wszcząśnięty i zmieszany jednocześnie udzieloną odpowiedzią jestem. Dzięki @Volezvous, Troche kamień z serca mi spadł, że deweloperzy wiedzą. Teraz już tylko popcorn i oczekiwanie na info, że już jest naprawione, tak jak znikające pociski albo miejscówki dla TD ;)

Sasza_Peczerski #35 Posted 06 April 2017 - 08:06 AM

First Sergeant

• Player
  • 69802 battles
  • 1,143
  • [N4N]

View Postpolo_loco, on 06 April 2017 - 07:47 AM, said:

Teraz już tylko popcorn i oczekiwanie na info, że już jest naprawione, tak jak znikające pociski albo miejscówki dla TD ;)

Znikające pociski to nie bug; to element systemu rng i ogólniejszego systemu pilnowania zadowolenia graczy. Znikające pociski będą tak długo jak długo WG nie wymyśli innego, mniej rzucającego się w oczy sposobu wpływania na wyniki gier.

Podobna sytuacja, z tym że na plus dla graczy, ma się z czołgiem Shinobi. W którymś updacie 2.X czołg, rzekomo dzięki błędowi pracownika, dostał mega buffa do zarobków. Shinobi pojawił się w drzewku do kupienia za gold, po czym, po zauważeniu tego błędu, szybko został z drzewka wycofany. Od tej pory, przez bodaj 5 czy 6 updateow Shinobi jest w grze z tzw bugiem zarobkowości.

Jeśli coś jest bugiem, błędem czy usterką to naturalną rzeczą jest, że człowiek dąży do jego naprawienia. Naprawa rzekomego buga zarobkowości Shinobiego to praca na 5 minut, włącznie z wypiciem kawy oraz zagrania gry testowej po naprawie wadliwego parametru. Jeśli zatem WG wykazuje brak inicjatywy do naprawy w gruncie rzeczy prostych usterek i bugów przez pół roku, to należy domniemywać, że to nie są żadne bugi/usterki, tylko stan zamierzony. Zatem znikające pociski to stan zamierzony, a notoryczne upraszanie się o ich naprawę wzbudza jedynie u pracowników WG uśmiech politowania i sympatii dla cały czas dużej grupy naiwnych i nieuświadomionych graczy :)

Edited by Sasza_Peczerski, 06 April 2017 - 09:19 AM.

naceroth #36 Posted 06 April 2017 - 09:21 AM

Sergeant

• Player
  • 7468 battles
  • 277

View PostSasza_Peczerski, on 06 April 2017 - 09:06 AM, said:

jeśli coś jest bugiem, błędem czy usterką to naturalną rzeczą jest, że człowiek dąży do ich naprawienia. naprawa rzekomego buga zarobkowości Shinobiego to jest praca na 5 minut włącznie z wypiciem kawy oraz zagrania jednej gry testowej po zmianie jego parametru. 

Praca na 5 minut, a z tak zwanym "procesem" na dwa dni;) Ale to ciągle 2 dni, a nie pół roku.

Drogie WG. Ja rozumiem, że macie mnóstwo użytkowników, co przekłada się na zylion zgłaszanych błędów każdego dnia. Ja rozumiem, że te błędy trzeba przejrzeć, odrzucić głupie, powtarzające się i bezpodstawne, obgadać, odfiltrować kolejne, przyklepać,przekazać do działu developmentu, powtórzyć, naprawić, przetestować, naprawić to, czego się nie naprawiło przy pierwszym naprawianiu, znowu przetestować, wrzucić do następnej niegotowej wersji, a potem jeszcze wdrożyć.

Rozumiem, że gamedev to nie rurki z kremem i że naprawienie niektórych na pozór prostych błędów często zajmuje wielokrotność wstępnie zakładanego czasu. I to czasem niemałą wielokrotność...

Ale nie rozumiem, dlaczego naprawianie błędów - szczególnie takich często zgłaszanych i uciążliwych (nie "krytycznych", tylko uciążliwych właśnie) - nie jest traktowane priorytetowo, tylko jest gdzieś na dziesiątym planie za nowymi funkcjonalnościami. A przynajmniej tak to wygląda z punktu widzenia szarego użytkownika.

so_mar #37 Posted 06 April 2017 - 11:05 AM

First Sergeant

• Player
  • 11084 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]

W sumie,gdyby się komuś z WG chciało,mogliby w prosty sposób uzasadnić,że znikające pociski i strzały za zero,są odzwierciedleniem rzeczywistości i tak naprawdę podnoszą realizm rozgrywki.

Jak wiadomo,część amunicji bywa z jakiegoś powodu wadliwa-stąd niewypały i niewybuchy.Niewypał zostawmy w spokoju,bo trzeba by wymyślić i wdrożyć mechanizm usuwania pocisku z lufy,a tu procedury są różne w zależności od kraju i rodzaju amunicji.Z niewybuchem sprawa jest prostsza,pocisk opuścił lufę ale nie zadziałał prawidłowo.Efekt jest taki,jakbyśmy miotnęli w cel kamieniem.Tyle,że amunicja rdzeniowa z założenia nie będzie niewybuchem.

Podobnie z celnością. ‰ jak wiadomo wpływają na to,jak postrzegamy otaczający nas świat,jak szybko reagujemy,a nawet na to co widzimy.W Armii Czerwonej dbano o zadowolenie żołnierza na różne sposoby,jednym z nich był przydział spirytusu.Tankiści przed walką zwykle ten napój spożywali,stąd strzały mnie więcej w kierunku wroga.

Sasza_Peczerski #38 Posted 06 April 2017 - 11:14 AM

First Sergeant

• Player
  • 69802 battles
  • 1,143
  • [N4N]

View Postso_mar, on 06 April 2017 - 11:05 AM, said:

Podobnie z celnością. ‰ jak wiadomo wpływają na to,jak postrzegamy otaczający nas świat,jak szybko reagujemy,a nawet na to co widzimy.W Armii Czerwonej dbano o zadowolenie żołnierza na różne sposoby,jednym z nich był przydział spirytusu.Tankiści przed walką zwykle ten napój spożywali,stąd strzały mnie więcej w kierunku wroga.

A wiesz że to dobry pomysł :) Znam kilku co to bez 4 piw nie odpalają apki, ale z drugiej strony nie dość tracimy czas na grę to jeszcze będziemy się w alkoholizować... to już chyba wolę odinstalować ;)

Rafa_sniper_2014 #39 Posted 06 April 2017 - 01:54 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 93259 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Nie dość, że się człowiek się boryka z AFKami, z graczami na słabych urządzeniach, lagami itd. to jeszcze tylko pijanych brakuje do całości.

DziubekHQ #40 Posted 06 April 2017 - 10:13 PM

Private

• Player
  • 408 battles
  • 1
Przepraszam, ile może potrwać rozwiązywanie problemu z kolorowymi gąsienicami i drzewami w samej grze? Problem z tym pojawił się od razu po aktualizacji, co miało zostać naprawione czekamy z Tatą już troche i jakoś nie widzę nic żeby się działo związku z tym.. Jakieś rady co mogę z tym zrobić? 

Also tagged with 3.7

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users