Jump to content

Aktualizacja 3.7 - Wasze sugestie

3.7

• This topic is locked This topic is locked
158 replies to this topic

Morowinder #41 Posted 06 April 2017 - 10:30 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2844 battles
  • 44
  • [-TEA]

View PostDziubekHQ, on 06 April 2017 - 10:13 PM, said:

Przepraszam, ile może potrwać rozwiązywanie problemu z kolorowymi gąsienicami i drzewami w samej grze? Problem z tym pojawił się od razu po aktualizacji, co miało zostać naprawione czekamy z Tatą już troche i jakoś nie widzę nic żeby się działo związku z tym.. Jakieś rady co mogę z tym zrobić? 

Jeżeli grasz na Windowsie 10, to pobierz steama i spróboj ze steamową wersją blitza.

Rafa_sniper_2014 #42 Posted 07 April 2017 - 10:27 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 93259 battles
  • 978
  • [CHWAT]

View PostDziubekHQ, on 06 April 2017 - 11:13 PM, said:

Przepraszam, ile może potrwać rozwiązywanie problemu z kolorowymi gąsienicami i drzewami w samej grze? Problem z tym pojawił się od razu po aktualizacji, co miało zostać naprawione czekamy z Tatą już troche i jakoś nie widzę nic żeby się działo związku z tym.. Jakieś rady co mogę z tym zrobić? 

Idźcie lepiej na piwo z tatą, bo się nie doczekacie tak szybko. Wulevu kilka postów wyżej przyznał, że nic nie wie, a nawet jakby wiedział to i tak nie powie.

Edited by Rafa_sniper_2014, 07 April 2017 - 10:28 AM.

so_mar #43 Posted 07 April 2017 - 11:19 AM

First Sergeant

• Player
  • 11006 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]

Ten błąd wyświetlania może być częścią atrakcji prima aprilisowych,tylko coś wyszło jak zwykle.Pewnie samo zniknie po kolejnej aktualizacji.

Na szybszą reakcję WG bym nie liczył,według oświadczenia przedstawiciela przewodniej siły gry,firma pozyskała do współpracy specjalistów i teraz się integrują Posted Image

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Mati_3007 #44 Posted 07 April 2017 - 12:30 PM

Sergeant

• Player
  • 9263 battles
  • 323
  • [F47]

View Postso_mar, on 07 April 2017 - 11:19 AM, said:

Ten błąd wyświetlania może być częścią atrakcji prima aprilisowych,tylko coś wyszło jak zwykle.Pewnie samo zniknie po kolejnej aktualizacji.

Na szybszą reakcję WG bym nie liczył,według oświadczenia przedstawiciela przewodniej siły gry,firma pozyskała do współpracy specjalistów i teraz się integrują Posted Image

A to wszystko jasne.... 

AMX 40

quack :D

Vespac #45 Posted 07 April 2017 - 02:18 PM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

Odnośnie turniejów - 7.04 g. 15:14

http://forum.wotblit...je/page__st__20

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

krzysztofpasternak19 #46 Posted 07 April 2017 - 03:32 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 694 battles
  • 937
Dziękuję za Wasze opinie. Wszystkie one zostaną dodane do raportu i przekazane wyżej do odpowiedniego działu.

so_mar #47 Posted 07 April 2017 - 03:54 PM

First Sergeant

• Player
  • 11006 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Krzysiu,to nie dziś.
Dziś jest mała sobota.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

krzysztofpasternak19 #48 Posted 07 April 2017 - 08:27 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 694 battles
  • 937
XD. Ale przynajmniej śmiesznie jest. Po prostu chciałem Was uprzedzić w jaki sposób za kilka dni ktoś z WG do nas napisze.

voulezvous #49 Posted 08 April 2017 - 12:19 PM

Sergeant

• EU Community
  • 152 battles
  • 275

View PostRaijin93, on 05 April 2017 - 06:35 PM, said:

Nie chce mi się znów cytować wypowiedzi, bo post byłby za długi.

Zacznę od tego, że gracze, zarówno płacący jak i pozostali, oczekują od developera w pewnym sensie szacunku, nie mówię by rozdawać premium tanki za free, ale skoro raz były one w ten sposób zdobywane przez graczy to powinno to trwać, dlaczego? Bo developer nie powiadomił graczy o tym, że kolejne eventy będą się opierały na realnej kasie. Czego jeszcze oczekują gracze? No skoro czytasz posty powinieneś doskonale wiedzieć czego. Jest mnóstwo błędów w grze, które niby zostaną naprawione.. Ok super, ale nie podajecie dat kiedy itp. To jest mało poważne podejście do sprawy i do graczy, grałam w wiele gier mmo, w 95% błędy gier były natychmiastowo poprawiane, przykład? Gra World at Arms stajnii Gameloftu, jak każda inna gra mmo ta też jest nastawiona na kasę, ale nie do przesady, błędy po aktualizacjach były naprawiane max 2tyg po ich zgłoszeniu. U was błędy były i mimo kolejnych aktualizacji nadal są. Jakieś znikające pociski, trafianie z paru metrów za zero, niekiedy po zniszczeniu pojawia się smuga z nieba (a ponoć nie ma arty :D) itp. itd. Więc proszę mi nie wmawiać, że sugestie graczy odnośnie gry są ważne czy coś takiego bo to jest śmieszne

Edit: Pytanko do forumowiczów, ucina wam posty po dodaniu? Bo mój wywód był wiele dłuższy ale coś się stało i drugiej połowy nie ma :D

View Postnaceroth, on 06 April 2017 - 09:21 AM, said:

Praca na 5 minut, a z tak zwanym "procesem" na dwa dni;) Ale to ciągle 2 dni, a nie pół roku.

Drogie WG. Ja rozumiem, że macie mnóstwo użytkowników, co przekłada się na zylion zgłaszanych błędów każdego dnia. Ja rozumiem, że te błędy trzeba przejrzeć, odrzucić głupie, powtarzające się i bezpodstawne, obgadać, odfiltrować kolejne, przyklepać,przekazać do działu developmentu, powtórzyć, naprawić, przetestować, naprawić to, czego się nie naprawiło przy pierwszym naprawianiu, znowu przetestować, wrzucić do następnej niegotowej wersji, a potem jeszcze wdrożyć.

Rozumiem, że gamedev to nie rurki z kremem i że naprawienie niektórych na pozór prostych błędów często zajmuje wielokrotność wstępnie zakładanego czasu. I to czasem niemałą wielokrotność...

Ale nie rozumiem, dlaczego naprawianie błędów - szczególnie takich często zgłaszanych i uciążliwych (nie "krytycznych", tylko uciążliwych właśnie) - nie jest traktowane priorytetowo, tylko jest gdzieś na dziesiątym planie za nowymi funkcjonalnościami. A przynajmniej tak to wygląda z punktu widzenia szarego użytkownika.

@Raijin i @naceroth

Zgadzam się, szacunek jest ważny. Zastanawia mnie tylko dlaczego poprzedni event, gdzie można było zdobyć czołg za darmo, przekonał Cię że tak będzie zawsze?

Nie zgodzę się z Tobą co do nie podawania dat. Jeśli napiszemy, na przykład, że spodziewamy się naprawienia jakiegoś problemu w aktualizacji za trzy tygodnie, a potem coś się sypnie i będzie opóźnienie to ja Ci gwarantuję, że będziesz dokładnie tak samo niezadowolona jak byłaś dotąd. Dlatego preferujemy ogłaszać takie rzeczy kiedy jesteśmy w miarę pewni i gotowi do ich implementacji. Blitz musi działać na całej masie bardzo odmiennych urządzeń i, jak sama wiesz, i tak czasem coś się prześliźnie przez nasze testy. Obiecywanie rzeczy przedwcześnie nie ma z naszego punktu widzenia sensu. To samo dotyczy naprawy błędów i czasu deweloperów pracujących nad rozwojem gry. Jasne, moglibyśmy przekierować cały wysiłek na poprawienie wszystkiego w grze (co i tak według mnie jest iście herkulesowym zadaniem), ale to jest gra darmowa i regularne dostarczanie nowych rzeczy dla graczy jest konieczne dla jej istnienia! Stąd Wasze spostrzeżenie, że zgłoszony błąd nadal istnieje bo nie możemy po prostu wszystkiego rzucić i skupić się na jednym zadaniu.

Rozumiem że to może być frustrujące z Waszego punktu widzenia i przykro mi bardzo, że nie mam konkretniejszych wieści.

View Postso_mar, on 05 April 2017 - 07:00 PM, said:

Moich nie ucina,tylko znika w całości. W sumie powinienem się cieszyć,mam fana,który skrupulatnie czyta moje (nie zawsze mądre) wynurzenia.
Czy zasady eventów powinny być stałe? Mogą takie być,ale nie muszą. Natomiast bardzo ważnym jest,aby reguły te były jasne,czytelne i wiadome od początku.

So_mar ja bym sobie za bardzo nie pochlebiał. Czytam Twoje posty bo mi za to płacą :)

Zasady eventów zazwyczaj są podobne. Generalnie nie używałbym słowa 'powinny' w kontekście wydarzeń, które nie mają ze sobą nic wspólnego poza tym, że oparte są na WOT Blitz.

View PostRaijin93, on 05 April 2017 - 08:33 PM, said:

@so_mar dzięki za odpowiedź, widać nawet na forum są błędy, to prawda powinny być jasne reguły, dlaczego właśnie WG nie powiadomiło od samego początku o tym, że nadszedł czas zmian w eventach i staną się one stratą czasu?

Voulezvous może jako ich przedstawiciel odpowiesz na to proste pytanko? Czy może nad odpowiedzią też "pracujecie i pojawi się ona kiedyś"? :D

Bardzo chętnie bym odpowiedział ale jeszcze do końca kwietnia jestem na weekendowej zmianie i po prostu, w czwartki i piątki ja mam swój weekend :)

Na prawdę chciałbym wiedzieć skąd wynosisz, że doszło do jakiejś zmiany w 'odgórnej polityce planowania eventów'. Po prostu, wcześniej miałaś event który dał Ci czołg, teraz masz event który daje Ci albo dużą zniżkę na czołg, albo całą masę kredytów. Tyle. Nie dopisywałbym tu zbyt dużych filozofii.

View Postpolo_loco, on 06 April 2017 - 07:47 AM, said:

Wszcząśnięty i zmieszany jednocześnie udzieloną odpowiedzią jestem. Dzięki @Volezvous, Troche kamień z serca mi spadł, że deweloperzy wiedzą. Teraz już tylko popcorn i oczekiwanie na info, że już jest naprawione, tak jak znikające pociski albo miejscówki dla TD ;)

Coś korci mnie, żeby założyć na offtopicu jakiś wątek z przepisami kulinarnymi, bo jak patrzę na Waszą popcornową dietę, to aż się martwię o przyszłość narodu.

View Postso_mar, on 06 April 2017 - 11:05 AM, said:

W sumie,gdyby się komuś z WG chciało,mogliby w prosty sposób uzasadnić,że znikające pociski i strzały za zero,są odzwierciedleniem rzeczywistości i tak naprawdę podnoszą realizm rozgrywki.

Jak wiadomo,część amunicji bywa z jakiegoś powodu wadliwa-stąd niewypały i niewybuchy.Niewypał zostawmy w spokoju,bo trzeba by wymyślić i wdrożyć mechanizm usuwania pocisku z lufy,a tu procedury są różne w zależności od kraju i rodzaju amunicji.Z niewybuchem sprawa jest prostsza,pocisk opuścił lufę ale nie zadziałał prawidłowo.Efekt jest taki,jakbyśmy miotnęli w cel kamieniem.Tyle,że amunicja rdzeniowa z założenia nie będzie niewybuchem.

Podobnie z celnością. ‰ jak wiadomo wpływają na to,jak postrzegamy otaczający nas świat,jak szybko reagujemy,a nawet na to co widzimy.W Armii Czerwonej dbano o zadowolenie żołnierza na różne sposoby,jednym z nich był przydział spirytusu.Tankiści przed walką zwykle ten napój spożywali,stąd strzały mnie więcej w kierunku wroga.

so_mar, Ty nam już nie podpowiadaj bo jeszcze zaadoptujemy Twoje wyjaśnienia :D

View Postso_mar, on 07 April 2017 - 03:54 PM, said:

Krzysiu,to nie dziś.
Dziś jest mała sobota.

Mała niedziela była. Tak gwoli ścisłości.

Niestety nie obsługuję już tego forum. W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z: 

Zloydd i MaXSty1er.

Raijin93 #50 Posted 08 April 2017 - 09:28 PM

Sergeant

• Player
  • 18494 battles
  • 278

Miałam już nie pisać na forum bo to zarówno w praktyce jak i w teorii nie ma sensu ale skoro "chciałbym wiedzieć" to proszę. Proponuje Panu przeczytać swoją wypowiedź do mnie raz jeszcze i przeanalizować ją.. Albo.. Zrobię to sama, ot taki miły gest. "Dostałam event, który dał mi czołg...mam event, który da mi zniżkę na czołg". Nie no faktycznie jest brak zmiany polityki WG :D ale odpowiadając, widzę to tak, wczesniejsze eventy dawały mi czołg za wykonywanie misji/zbieranie czegoś tam, tyle, event z FCM,CDC,IS2 niby do zdobycia czołg za darmo, okej, przeboleję, że ze zwykłych pojemników dostawałam kredyty, które to mogłam zarobić w jednej bitwie, ale gdy zdecydowałam się na wydanie "kilku groszy" na pojemniki ze sklepu, spodziewałam się przynajmniej jednego czołgu, ale jasne no polityka WG nie zmieniona, z takim wyjątkiem, że robiąc misje i otrzymując za same misje czołg (tj. Bez dofinansowania WG) miałam około 80-100% szans na jego zdobycie (przykład Glacial), z eventu francuskiego szanse te były.. No właśnie tak nikłe, że nawet nie wiem jak to procentowo ukazać, w obecnym evencie otrzymam zniżkę na czołg za to że czas stracę na robienie misji i frustrację z tym związaną, ewentualnie mogę dostać kredyty (liczę, że wyjdzie cos około miliona, może dwóch) które mam z bitew więc słaba rekompensata, ale no jasne polityka WG ani trochę się nie zmieniła, więc skromnym mym zdaniem na Pańskie pytanie mógł Pan sobie sam odpowiedzieć, tym bardziej jako pracownik WG. Ale każdy ma swoje zdanie, lub zdanie narzucone przez szefostwo. Tak czy inaczej informacja na temat metody zdobycia czołgu być powinna. Żegnam i pozdrawiam.

Edit: Poprawcie błąd z pokazywaniem czasu dodania postów, bo jest grubo po 23 a nie 21 :D

Edited by Raijin93, 08 April 2017 - 09:32 PM.

Norrt #51 Posted 08 April 2017 - 11:56 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 24457 battles
  • 199

Voulezvous zarówno ja jak i większość graczy po przeczytaniu tej wiadomość " https://wotblitz.eu/...ls/goose-tales/ " uznało że jest to kolejny maraton na czołg, a nie na zniżkę na niego. Najlepszym tego przykładem jest film " https://youtu.be/RGjkTYZRND8?t=56s " jednego z waszych CC który wychodzi z tak samo błędnego założenia. Całe to wydarzenie, to nie jest żaden event dla graczy, tylko akcja marketingowa która ma poprawić sprzedasz "Gęsi" vel "Kartofli". 

Dodam do tego że tego typu akcje przypominają mi oszustów co udając taksówkarzy naciągają ludzi, twierdząc że przecież na kartce wielkość znaczka pocztowego jest wyraźnie napisane że cena za kilometr to 150 zł. Tego typu zagranie są żałosne i znacznie poniżej tego czego można by się spodziewać po poważnej międzynarodowej firmie za jaką próbuje uchodzić WG. Czy takie niedopowiedzenia i półkłamstwa to jedyne co mogą wymyślić wasi spece, by poprawić sprzedawalność czołgów. Ludzie widzą to że każdy aspekt gry jest nastawiony na wyciągnięcie z nich kasy, a nie na dostarczeniu im rozrywkę. Co natomiast sprawia że coraz niechętnie sięgają po portfele. A to nie o to przecież chodzi w modelu free 2 play, by zniechęcić ludzi do gry, ale o to by dać im tak dobrą grę że nie tylko będą chcieli w nią grać ale i wydawać na nią pieniądze. Dodając do tego to że WG ma irytujący zwyczaj nie słuchania tego czego oczekują gracze, za to serwowania im czegoś co kompletnie im się nie podoba i forsowania swojego pomysłu na każdym możliwym polu. Jak i również tego że czego by się nie dotknęli to, to popsują. Bo poważnie od roku może półtora, każda nowinka wprowadzana do Blitza niesie ze sobą jakieś problemy, nowe czołgi są nie zbalansowane, aktualizacje wadliwe i nawet biletów na turnieje nie potrafili wprowadzić bez problemów. 

Na koniec dodam że przede wszystkim WG powinno popracować nad komunikacją z graczami, bo ta naprawdę kuleje. Od wprowadzenia systemu rykoszetów gracze skarżą się na znikające pociski i do tego czasu nie doczekali się żadnego komentarza w tej sprawie, a takich problemów jest więcej i zamiatanie ich pod dywan sprawia jedynie że teorie spiskowe mają na czym kwitnąć.

PS: Czy tylko ja zauważyłem że odkąd  Voulezvous dowiedział się że Raijin jest dziewczyną, znacznie częściej się odzywa ;)

Edited by Norrt, 09 April 2017 - 12:12 AM.

darthvader62 #52 Posted 09 April 2017 - 09:55 AM

Lance-corporal

• Player
  • 30912 battles
  • 14
  • [PPC-A]

Witam wszystkich czołgistów. Czy nie denerwują was wszystkie pojazdy " MANGA" w starciach z realnymi pojazdami? Ostatnio była ankieta na ten temat. Moje zdanie jest takie, nie wprowadzać takich pojazdów do gry które nie istniały ( nie były nawet w fazie projektowania przez realne biura konstrukcyjne). Rozumiem że ludzie mają te pojazdy, zdobyli je poprzez ciężką grę lub kupili w sklepie.

OK, niech je mają ale proszę pomyśleć nad wprowadzeniem rozgrywek indywidualnych dla tych pojazdów. Innymi słowy - pojazdy "MANGA" vs. pojazdy "MANGA". Przykład, jak ma się pojedynek pojazdów np. T29 vs.Helsing , parodia czołg ciężki nie może poradzić sobie z lekkim "niszczycielem" czołgów, bo 2 działa, bo prędkość, bo itd. itd.....Takie kwiatki w tej grze można by wyliczać, ale nie o to chodzi. Pojazd premium, pojazdem premiumjest i basta ale Realnym na miłość boską, niech te szanse będą wyrównane.

Czołgiem :)

darthvader62 #53 Posted 09 April 2017 - 11:33 AM

Lance-corporal

• Player
  • 30912 battles
  • 14
  • [PPC-A]

Jeszcze swoje 3 grosze dorzucę na temat map.  Szanowne WG poprzednie lokalizacje były jak najbardziej OK. Spłaszczenie map moim zdaniem osłabiło w grze pojazdy mające słaby korpus a mocną wieżę. W mojej ocenie doszło też poprzez ten zabieg spłaszczenia do gry bardziej defensywnej. Grania "stadami". Być może się mylę i innym graczom odpowiadają obecne lokacje, ale moje zdanie jest takie i się nie zmieni (chyba że poprawią się lokacje).

Czołgiem;)

Morowinder #54 Posted 09 April 2017 - 11:42 AM

Lance-corporal

• Player
  • 2844 battles
  • 44
  • [-TEA]

View Postdarthvader62, on 09 April 2017 - 09:55 AM, said:

Witam wszystkich czołgistów. Czy nie denerwują was wszystkie pojazdy " MANGA" w starciach z realnymi pojazdami? Ostatnio była ankieta na ten temat. Moje zdanie jest takie, nie wprowadzać takich pojazdów do gry które nie istniały ( nie były nawet w fazie projektowania przez realne biura konstrukcyjne). Rozumiem że ludzie mają te pojazdy, zdobyli je poprzez ciężką grę lub kupili w sklepie.

OK, niech je mają ale proszę pomyśleć nad wprowadzeniem rozgrywek indywidualnych dla tych pojazdów. Innymi słowy - pojazdy "MANGA" vs. pojazdy "MANGA". Przykład, jak ma się pojedynek pojazdów np. T29 vs.Helsing , parodia czołg ciężki nie może poradzić sobie z lekkim "niszczycielem" czołgów, bo 2 działa, bo prędkość, bo itd. itd.....Takie kwiatki w tej grze można by wyliczać, ale nie o to chodzi. Pojazd premium, pojazdem premiumjest i basta ale Realnym na miłość boską, niech te szanse będą wyrównane.

Zdecydowanie się zgadzam. Helsingi i inne dracule nie dość że nawet deski kreślarskiej nie widziały, to jeszcze są tak OP że w zasadzie wygrywają bitwy na siódemkach.

View Postdarthvader62, on 09 April 2017 - 11:33 AM, said:

Jeszcze swoje 3 grosze dorzucę na temat map.  Szanowne WG poprzednie lokalizacje były jak najbardziej OK. Spłaszczenie map moim zdaniem osłabiło w grze pojazdy mające słaby korpus a mocną wieżę. W mojej ocenie doszło też poprzez ten zabieg spłaszczenia do gry bardziej defensywnej. Grania "stadami". Być może się mylę i innym graczom odpowiadają obecne lokacje, ale moje zdanie jest takie i się nie zmieni (chyba że poprawią się lokacje).

Czołgiem;)

Najlepsze jest to, że najlepsze mapy to te, które nie były poprawiane przez WG. W sumie średnio rozumiem sens rozjeżdzania każdej mapy walcem.

Czołgiem.

voulezvous #55 Posted 09 April 2017 - 04:07 PM

Sergeant

• EU Community
  • 152 battles
  • 275

View PostRaijin93, on 08 April 2017 - 09:28 PM, said:

Miałam już nie pisać na forum bo to zarówno w praktyce jak i w teorii nie ma sensu ale skoro "chciałbym wiedzieć" to proszę. Proponuje Panu przeczytać swoją wypowiedź do mnie raz jeszcze i przeanalizować ją.. Albo.. Zrobię to sama, ot taki miły gest. "Dostałam event, który dał mi czołg...mam event, który da mi zniżkę na czołg". Nie no faktycznie jest brak zmiany polityki WG :D ale odpowiadając, widzę to tak, wczesniejsze eventy dawały mi czołg za wykonywanie misji/zbieranie czegoś tam, tyle, event z FCM,CDC,IS2 niby do zdobycia czołg za darmo, okej, przeboleję, że ze zwykłych pojemników dostawałam kredyty, które to mogłam zarobić w jednej bitwie, ale gdy zdecydowałam się na wydanie "kilku groszy" na pojemniki ze sklepu, spodziewałam się przynajmniej jednego czołgu, ale jasne no polityka WG nie zmieniona, z takim wyjątkiem, że robiąc misje i otrzymując za same misje czołg (tj. Bez dofinansowania WG) miałam około 80-100% szans na jego zdobycie (przykład Glacial), z eventu francuskiego szanse te były.. No właśnie tak nikłe, że nawet nie wiem jak to procentowo ukazać, w obecnym evencie otrzymam zniżkę na czołg za to że czas stracę na robienie misji i frustrację z tym związaną, ewentualnie mogę dostać kredyty (liczę, że wyjdzie cos około miliona, może dwóch) które mam z bitew więc słaba rekompensata, ale no jasne polityka WG ani trochę się nie zmieniła, więc skromnym mym zdaniem na Pańskie pytanie mógł Pan sobie sam odpowiedzieć, tym bardziej jako pracownik WG. Ale każdy ma swoje zdanie, lub zdanie narzucone przez szefostwo. Tak czy inaczej informacja na temat metody zdobycia czołgu być powinna. Żegnam i pozdrawiam.

Edit: Poprawcie błąd z pokazywaniem czasu dodania postów, bo jest grubo po 23 a nie 21 :D

Użyłem takiego kiepskiego argumentu by pokazać Ci, że sama użyłaś podobnego. To, że poprzedni event dawał czołg za darmo i to, że obecny event daje kredyty lub zniżkę na czołg nie oznacza, że kolejny organizowany przez nas event musi dać ten sam rodzaj nagrody. Wy się upieracie, że 'olaboga! nie będzie już czołgów eventowych za darmo na eventach!', a ja się pytam skąd to wiecie w tak definitywnych słowach? Może ja źle rozumiem, bo wolę WoWsy i mało gram w Blitza, ale Wasze rozumowanie pojmuję następująco:

• Event z czołgiem eventowym w nagrodę - Wasza interpretacja: "Woo! Teraz już zawsze będziemy mieć czołg eventowy w nagrodę! Drinki dla wszystkich, ja stawiam!"
  • Event z kredytami lub zniżką na czołg eventowy - Wasza interpretacja: "Boo! Teraz już nigdy nie będziemy mieć czołgu eventowego w nagrodę. Normalnie chamstwo i drobnomieszczaństwo Ci powiem!"

Jasne, jeśli za kilka miesięcy okaże się, że to faktycznie był ostatni event w histori gry gdzie dostaliście pojazd eventowy w nagrodę, bardzo chętnie zjem własne słowa (jestem pewien, że chętnie mi o tym przypomnicie) i przeproszę, ale w tej chwili wcale to tak nie wygląda!

Odniosę się też do Twojej oceny swoich szans na zdobycie pojazdu eventowego w poprzednich misjach. Mam nadzieję, że nikt się nie oburzy jeśli oznajmię, że częścią kalkulacji podczas projektowania eventów jest założenie, że jedynie część graczy zdoła osiągnąć cel misji. One mają być trudne, bo mają być osiągnięciem. Wszyscy tu jesteśmy graczami. Ilu z Was grałoby w grę, która jest za łatwa? Sednem sprawy jest to, że sama przyznajesz, że szanse na zdobycie czołgu (tego darmowego, z poprzedniego eventu) miałaś nikłe, czyli nici z czołgu, chyba że byś go kupiła. Nikłe szanse oznaczają, że nie wiesz czy go dostaniesz, czy nie, ale decyzję o tym czy warto się starać musisz podjąć na początku. W obecnym evencie tylko sobie grasz, na luzie. Martwienie się o to, czy będziesz mieć czołg, czy nie możesz sobie zostawić na koniec eventu i będzie uzależnione od:

• tego, czy chcesz wydać pieniądze czy jednak nie lepiej jest przetopić to wszystko na kredyty
  • potem czy zniżka, którą dostaniesz jest dla Ciebie wystarczająca

Ale co ja tam wiem, ja tu tylko zamiatam podłogi. Graczem też jestem jedynie 2/3 całej mojej kariery na tej planecie, czyli jakieś 22 lata.

View PostNorrt, on 08 April 2017 - 11:56 PM, said:

Voulezvous zarówno ja jak i większość graczy po przeczytaniu tej wiadomość " https://wotblitz.eu/...ls/goose-tales/ " uznało że jest to kolejny maraton na czołg, a nie na zniżkę na niego. Najlepszym tego przykładem jest film " https://youtu.be/RGjkTYZRND8?t=56s " jednego z waszych CC który wychodzi z tak samo błędnego założenia. Całe to wydarzenie, to nie jest żaden event dla graczy, tylko akcja marketingowa która ma poprawić sprzedasz "Gęsi" vel "Kartofli". 

Dodam do tego że tego typu akcje przypominają mi oszustów co udając taksówkarzy naciągają ludzi, twierdząc że przecież na kartce wielkość znaczka pocztowego jest wyraźnie napisane że cena za kilometr to 150 zł. Tego typu zagranie są żałosne i znacznie poniżej tego czego można by się spodziewać po poważnej międzynarodowej firmie za jaką próbuje uchodzić WG. Czy takie niedopowiedzenia i półkłamstwa to jedyne co mogą wymyślić wasi spece, by poprawić sprzedawalność czołgów. Ludzie widzą to że każdy aspekt gry jest nastawiony na wyciągnięcie z nich kasy, a nie na dostarczeniu im rozrywkę. Co natomiast sprawia że coraz niechętnie sięgają po portfele. A to nie o to przecież chodzi w modelu free 2 play, by zniechęcić ludzi do gry, ale o to by dać im tak dobrą grę że nie tylko będą chcieli w nią grać ale i wydawać na nią pieniądze. Dodając do tego to że WG ma irytujący zwyczaj nie słuchania tego czego oczekują gracze, za to serwowania im czegoś co kompletnie im się nie podoba i forsowania swojego pomysłu na każdym możliwym polu. Jak i również tego że czego by się nie dotknęli to, to popsują. Bo poważnie od roku może półtora, każda nowinka wprowadzana do Blitza niesie ze sobą jakieś problemy, nowe czołgi są nie zbalansowane, aktualizacje wadliwe i nawet biletów na turnieje nie potrafili wprowadzić bez problemów. 

Na koniec dodam że przede wszystkim WG powinno popracować nad komunikacją z graczami, bo ta naprawdę kuleje. Od wprowadzenia systemu rykoszetów gracze skarżą się na znikające pociski i do tego czasu nie doczekali się żadnego komentarza w tej sprawie, a takich problemów jest więcej i zamiatanie ich pod dywan sprawia jedynie że teorie spiskowe mają na czym kwitnąć.

PS: Czy tylko ja zauważyłem że odkąd  Voulezvous dowiedział się że Raijin jest dziewczyną, znacznie częściej się odzywa ;)

O! I tu dochodzimy do czegoś wartościowego! Dzięki Tobie teraz mam 'podkładkę' by napisać w raporcie, że według graczy treść artykułu mogła być lepiej sformułowana by uniknąć nieporozumienia.

Twoje porównanie struktury eventu do procederu taksówkarskiego z ukrytą ceną jest nieadekwatne. Nikt Ci nie grozi konsekwencjami jeśli po evencie zadecydujesz nie kupić czołgu. 

Powtarzam raz za razem, to jest gra free to play. Nikt nie zmusza Was do wydawania pieniędzy. Skoro oferujemy Wam rozrywkę za darmo, czemu upieracie się, że oferowanie płacącym graczom wygody i komfortu rozwoju konta jest zachowaniem nie etycznym? Wiemy że cześć z Was płaci, a część nie. Czemu oferowanie tej opcji Wam jest postrzegane za złe, skoro macie dostęp do gry za darmo?

Przecież wszyscy wiemy, że nie ma dziewczyn w internecie :D

View Postdarthvader62, on 09 April 2017 - 09:55 AM, said:

View PostMorowinder, on 09 April 2017 - 11:42 AM, said:

Zdecydowanie się zgadzam. Helsingi i inne dracule nie dość że nawet deski kreślarskiej nie widziały, to jeszcze są tak OP że w zasadzie wygrywają bitwy na siódemkach.

Najlepsze jest to, że najlepsze mapy to te, które nie były poprawiane przez WG. W sumie średnio rozumiem sens rozjeżdzania każdej mapy walcem.

Czołgiem.

A widzicie! Tutaj to Wy, gracze, zagłosowaliście zupełnie na odwrót. Nasze dane statystyczne dowodzą, że czołgi te są bardzo popularne pośród Was i nie przewidujemy zmiany naszego podejścia pod tym względem. 

View Postdarthvader62, on 09 April 2017 - 11:33 AM, said:

Czołgiem;)

Dzięki za tę opinię. Właśnie sporządzam tygodniowy raport i Twoja wypowiedź już się tam znajduje!

Edited by voulezvous, 10 April 2017 - 06:35 PM.

Niestety nie obsługuję już tego forum. W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z: 

Zloydd i MaXSty1er.

mati571401 #56 Posted 09 April 2017 - 04:49 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5433 battles
  • 39

View Postvoulezvous, on 09 April 2017 - 04:07 PM, said:

Odniosę się też do Twojej oceny swoich szans na zdobycie pojazdu Premium w poprzednich misjach. Mam nadzieję, że nikt się nie oburzy jeśli oznajmię, że częścią kalkulacji podczas projektowania eventów jest założenie, że jedynie część graczy zdoła osiągnąć cel misji. One mają być trudne, bo mają być osiągnięciem.

może poziom trudności misji nie jest jakiś mega trudny ale faktem jest że event jest tylko dla pewnej części graczy grających regularnie a gracze grający tylko od piątku do niedzieli nie mają szans zdobycia czołgu w eventach

so_mar #57 Posted 09 April 2017 - 05:27 PM

First Sergeant

• Player
  • 11006 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]

Drinki dla wszystkich, ja stawiam!

Popieram :D

O! I tu dochodzimy do czegoś wartościowego! Dzięki Tobie teraz mam 'podkładkę' by napisać w raporcie, że według graczy treść artykułu mogła być lepiej sformułowana by uniknąć nieporozumienia.

Super,tylko która to już próba zwrócenia uwagi na ten fakt?

Dzięki za tę opinię. Właśnie sporządzam tygodniowy raport i Twoja wypowiedź już się tam znajduje!

W końcu.Od niepamiętnych czasów gracze zwracają na to uwagę.

Raijin93 #58 Posted 09 April 2017 - 05:43 PM

Sergeant

• Player
  • 18494 battles
  • 278
@Voulezvous rozumiem że moja wypowiedź była bezwartościowym bełkotem :D teraz cała reszta.. Piszesz że zdobycie czołgu ma być osiągnięciem... W przypadku obecnego eventu osiągnięciem, za które trzeba płacić. Z pewnością gdybyś nie był pracownikiem Wargamingu a tylko zwykłym graczem jak ja, też by Ci się nie spodobała taka zmiana zasad eventowych :) proszę nie mów, że by tak nie było, bo tylko sam siebie oszukasz. Oczywiste jest, że będziesz bronił interesów swego pracodawcy. Co do szans na zdobycie itp, masz rację muszę podjąć decyzję... Podjęłam decyzję w poprzednim evencie, że zależy mi na zdobyciu IS2, robiłam te misje, otwierałam pojemniki... Nic, zdecydowałam postarać się bardziej kupując pojemniki w sklepie (3 paczki z pojemnikami), również nic, czyli wychodzi na to, że zbyt słabo się starałam czyż tak? Za mało pieniążków z mojej kieszeni poszło na konto WG skoro nie dane mi było zdobyć któregoś z tych czołgów, co za tym idzie jakiegoś osiągnięcia :D. Nie wiem jak innych graczy, ale mnie tamten event zniechęcił do zasilania WG, nie mówię, że nie skorzystam z jakiejś ciekawej oferty z czołgiem premium, fajnie, że chociaż kredyty za te odznaki wpadną, dobre i to :). Dziękuję za dyskusję i pozdrawiam.

_CharlieBrown #59 Posted 09 April 2017 - 07:35 PM

Private

• Player
  • 35291 battles
  • 5
  • [N4N]

Korzystając z okazji, iż pracownik WG Voulezvous zagląda i odpisuje akurat w tym wątku ponawiam swoje pytanie, które zadałem w innym wątku.

Otóż dlaczego wraz z najnowszą aktualizacją uniemożliwiono graczom którzy nie mają czasu grać w turniejach e-sportowych w tygodniu, grę w tychże turniejach w weekendy... czekam na odpowiedź i pozdrawiam!

polo_loco #60 Posted 09 April 2017 - 11:00 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 32482 battles
  • 228
  • [EXE]

View Postvoulezvous, on 09 April 2017 - 05:07 PM, said:

A widzicie! Tutaj to Wy, gracze, zagłosowaliście zupełnie na odwrót. Nasze dane statystyczne dowodzą, że czołgi te są bardzo popularne pośród Was i nie przewidujemy zmiany naszego podejścia pod tym względem. 

:)) oczywiscie, ze "są popularne". Zwłaszcza wśród posiadaczy. A to ze są OP i zlokalizowane o tier za nisko w stosunku do swoich mozliwości, czyni tę popularnośc jeszcze bardziej uzasadnioną. W systemie "płacisz- dmuchasz tych co nie zapłacili" jest wszystko OK. 

Also tagged with 3.7

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users