Jump to content

Aktualizacja 3.8 - Wasze sugestie

3.8

• Please log in to reply
95 replies to this topic

Vespac #81 Posted 15 May 2017 - 12:45 AM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View PostMieszko123_4H, on 13 May 2017 - 09:59 PM, said:

A propo tej ankiety - jakie były pytanie? Bo mnie WG nie raczylo zapytać o zdanie :D

Poza tym uważam ze flaga na Rudym powinna zostać zmieniona.

Z punktu widzenia klienta bez znaczenia. Ankieterowi chodziło o to by wyniki wyszły na plus dla WG, przykład? Pytania tak/nie bez możliwości braku odpowiedzi, wpisania komengarza, czy udzielenia własnej.

View PostRaijin93, on 13 May 2017 - 11:43 PM, said:

@Vespac to już zależy od osobistego zdania każdego z graczy, owszem WG dopuściło się swego rodzaju oszustwa ale co my na to poradzimy, można wylewać swoje żale... Co to da? Nic, bo dla nich to jest zarobek i tyle, a to czy komuś się podoba czy nie to już ich najmniej interesuje, bo przecież nie każą nikomu grać w Blitz ani płacić prawda? Nawet jeśli zmieniliby ten system to przy okazji wpier...ą kolejną mikropłatność w inny aspekt gry i tak to się będzie toczyć w kółko. Gracze będą zawsze niezadowoleni, choćby gra była idealną.

Oczywiście, że tak niemniej gracze z dorobkiem zostali przekręceni na maksa. Kijem tego co nie pilnuje swego..., oj wiele byśmy poradzić mogli gdybyśmy chcieli. Wszystko rozbija się o jeden szczegół: FREE TO PLAY. ????????? Jeśli ktoś dziś dalej twierdzi, że w tą grę da się grać bezpłatnie na wszystkich tierach na tym samym poziomie i równocześnie rozwijając swój garaż to jest prze kozak. Kozak na patelni... 

Natomiast ja rozumiem, że ogólnie podoba ci się stworzony przez producenta system zwiększenia kosztów udziału w tej samej rozrywce co do tej pory bez żadnego ekonomicznego uzasadnienia? 

W tej chwili koszty eksploatacji czołgów wzrosły wielokrotnie nie wiem czy to uzasadniona cena za graficzne gadżety w formie 6 komór więcej?

A co one takiego wniosły do atrakcyjności rozgrywki (poza tym, że miałeś wypas a masz stock drogi graczu - info od WG)? Na pewno tracisz więcej czasu na liczenie na co ci starczy jeśli tych czołgów masz sporo. Na pewno wiele czołgów można sprzedać, oczywiście ze stratą bo po co mam wyposażać czołg, którym bardzo rzadko gram w danej chwili. A raczej nie po co tylko za co (części) mam siedzieć z kalkulatoerm i robić plan?* Po co ma stać w garażu skoro gdy najdzie minie chęć to, Q będę musiał czekać kilkadziesiąt godzin zanim jedna komora mi się odblokuje.

Moja sugestia jest taka by wprowadzić jeszcze odpłatnie za złoto myjnie dla cdla czołgów z wariantem woskowania. 

*zdecydowałem się na "strzelankę"a nie Monopoly!

Edited by Vespac, 15 May 2017 - 01:00 AM.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

Raijin93 #82 Posted 15 May 2017 - 11:08 AM

Sergeant

• Player
  • 18352 battles
  • 278
  • [GRZYB]

View PostVespac, on 15 May 2017 - 12:45 AM, said:

Oczywiście, że tak niemniej gracze z dorobkiem zostali przekręceni na maksa. Kijem tego co nie pilnuje swego..., oj wiele byśmy poradzić mogli gdybyśmy chcieli. Wszystko rozbija się o jeden szczegół: FREE TO PLAY. ????????? Jeśli ktoś dziś dalej twierdzi, że w tą grę da się grać bezpłatnie na wszystkich tierach na tym samym poziomie i równocześnie rozwijając swój garaż to jest prze kozak. Kozak na patelni... 

Natomiast ja rozumiem, że ogólnie podoba ci się stworzony przez producenta system zwiększenia kosztów udziału w tej samej rozrywce co do tej pory bez żadnego ekonomicznego uzasadnienia? 

W tej chwili koszty eksploatacji czołgów wzrosły wielokrotnie nie wiem czy to uzasadniona cena za graficzne gadżety w formie 6 komór więcej?

A co one takiego wniosły do atrakcyjności rozgrywki (poza tym, że miałeś wypas a masz stock drogi graczu - info od WG)? Na pewno tracisz więcej czasu na liczenie na co ci starczy jeśli tych czołgów masz sporo. Na pewno wiele czołgów można sprzedać, oczywiście ze stratą bo po co mam wyposażać czołg, którym bardzo rzadko gram w danej chwili. A raczej nie po co tylko za co (części) mam siedzieć z kalkulatoerm i robić plan?* Po co ma stać w garażu skoro gdy najdzie minie chęć to, Q będę musiał czekać kilkadziesiąt godzin zanim jedna komora mi się odblokuje.

Moja sugestia jest taka by wprowadzić jeszcze odpłatnie za złoto myjnie dla cdla czołgów z wariantem woskowania. 

*zdecydowałem się na "strzelankę"a nie Monopoly!

Ja już napisałam co mi się podoba więc nie rozumiem czemu twierdzisz, że to co wymieniłeś również mi się podoba.

Inaczej mówiąc nie mam zamiaru narzekać bo sądząc po ostatnich takich "akcjach" niewiele to wnosi, sam widzisz że chcą dodać x50 do "śrubek". Gdyby nasza opinia miała znaczenie to całkowicie zrezygnowano by z tego systemu. Jak widać WG nie rezygnuje, co za tym idzie wolę zaakceptować tę zmianę jaką jest niż bez sensu tracić czas na dyskusję na ten temat, która i tak nic nie zmieni, przynajmniej nic tego nie zapowiada. Dziękuję za uwagę tyle ode mnie w tej kwestii.

Romka7777 #83 Posted 15 May 2017 - 02:36 PM

First Sergeant

• Player
  • 36849 battles
  • 1,073
  • [R2K]

Chyba nie do końca rozumiecie różnicy pomiędzy F2P, a P2W. Free to play oznacza, że mam równe szansy z tymi co płacą. Czyli ja nie czuję przewagi gdy przeciwko mnie gra jakiś gracz, który wydaje kasę na grę.Wszystkie dodatki można kupić za kredyty.Ja znam naprawdę mnóstwo innych gier gdzie za hajs można kupić np. dodatkowe HP tylko za prawdziwe $. W blitzie takiego czegoś nie ma. Wezmiemy np. osobę z mojego klanu, która wydaje w tą grę naprawdę baaaardzo dużo hajsu. Jedyna róznica pomiędzy nami będzie taka,że on będzie mógł więcej grać na X tierze. ALE, jak ja go spotkam w randomie to nie będę czuł żadnej przewagi. To się nazywa F2P.

PS. Jeżeli jesteście żulami i nie stać was na max wyposażenie to wasz problem.

Spoiler

Michal_NT_PL #84 Posted 15 May 2017 - 03:35 PM

Sergeant

• Player
  • 12366 battles
  • 337

View PostRomka7777, on 15 May 2017 - 03:36 PM, said:

Uuuu plakat odpadł ze statami ze ściany, że teraz uprawiamy sex nad portfelem ??? 

Hehe mam nadzieję, że masz naście lat bo jak dziesiąt to zostaje mi jedynie współczuć ;)

Edited by Michal_NT_PL, 15 May 2017 - 03:36 PM.

so_mar #85 Posted 15 May 2017 - 05:07 PM

First Sergeant

• Player
  • 10987 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]

View PostRomka7777, on 15 May 2017 - 02:36 PM, said:

.

Jestem już debilem,małostkowym,szowinistycznym nacjonalistą,teraz zostałem żulem.Ciekawe,jaką następną rangę osiągnę?

Panie Voulezvous,może tak Roman napisze,co Białorusini sądzą o swoich sąsiadach?

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Locust_PL #86 Posted 15 May 2017 - 10:37 PM

Sergeant

• Player
  • 12539 battles
  • 497
  • [VOLOS]

View PostRomka7777, on 15 May 2017 - 02:36 PM, said:

Chyba nie do końca rozumiecie różnicy pomiędzy F2P, a P2W. Free to play oznacza, że mam równe szansy z tymi co płacą. Czyli ja nie czuję przewagi gdy przeciwko mnie gra jakiś gracz, który wydaje kasę na grę.Wszystkie dodatki można kupić za kredyty.Ja znam naprawdę mnóstwo innych gier gdzie za hajs można kupić np. dodatkowe HP tylko za prawdziwe $. W blitzie takiego czegoś nie ma. Wezmiemy np. osobę z mojego klanu, która wydaje w tą grę naprawdę baaaardzo dużo hajsu. Jedyna róznica pomiędzy nami będzie taka,że on będzie mógł więcej grać na X tierze. ALE, jak ja go spotkam w randomie to nie będę czuł żadnej przewagi. To się nazywa F2P.

Romka FREE TO PLAY jak sama nazwa wskazuje grasz za darmo. To o czym piszesz to kompletna bzdura a już nazywanie graczy, którzy nie lubią być robieni w cxxxa żulami to już kompletny... Muppet show. Znasz wiele gier ale Blitz nie do końca, a niby tu nie można kupić dodatkowe HP za $? To proponuję przyjżeć się bliżej grze zamiast cwaniakować na podwórku badź co bądź wśród kolegów (żuli).

Jest różnica między łaską a laską!

Miałem wymaksowane czołgi a teraz mam złom, ktoś mi ukradł to co już kupiłem! Ja osobiście jeśli mam wydać kasę to robię to z głową a nie jak imbecyl płacę za bzdury, dlatego jeszcze żulem nie jestem!

P.S. części zamiennych starczyło mi na odblokowanie jednej komory w mojej całej flocie + drugiej w kilku czołgach i na tym moja zabawa z modułami się kończy.

Edited by Locust_PL, 15 May 2017 - 10:43 PM.

Vespac #87 Posted 15 May 2017 - 11:17 PM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View PostRaijin93, on 15 May 2017 - 12:08 PM, said:

Ja już napisałam co mi się podoba więc nie rozumiem czemu twierdzisz, że to co wymieniłeś również mi się podoba.

Inaczej mówiąc nie mam zamiaru narzekać bo sądząc po ostatnich takich "akcjach" niewiele to wnosi, sam widzisz że chcą dodać x50 do "śrubek". Gdyby nasza opinia miała znaczenie to całkowicie zrezygnowano by z tego systemu. Jak widać WG nie rezygnuje, co za tym idzie wolę zaakceptować tę zmianę jaką jest niż bez sensu tracić czas na dyskusję na ten temat, która i tak nic nie zmieni, przynajmniej nic tego nie zapowiada. Dziękuję za uwagę tyle ode mnie w tej kwestii.

Sry Raijin, że wykorzystuje Twoje posty by przedstawić zmiany jakie zaszły w wersji 3.8, za jednym zamachem robię dwie rzeczy.

Pisanie i tym co nam się niepodoba jest narzekaniem, choć to określenie ma w naszym języku raczej negatywny odbiór. Jak wyrażaniem swojej opinii przez klientów wraz z prawdziwymi informacjiami nazwiemy to nie ma dla mnie większego znaczenia. Mogę również napisać taką prawdę:

WG w aktualizując program do wersji 3.8 okradło mnie z dóbr, które uzyskałem poświęcając swój czas i pieniądze.

WG aktualizując program do wersji 3.8 wprowadził system płatności za uzyskanie lepszych efektów podczas rozgrywki.

W tej wersji to już nie są pojedyncze elementy, jeśli ktoś do tej pory nie używał zapasów to właśnie nie ma już wyjścia. Oczywiście grając w grę darmową nie musi płacić ale w tym przypdaku lepiej poświęcić czas na inne hobby niż być frajerem. Frajerem zasypanym prze gold amunicję toczącym nierówny pojedynek z wypasionymi przeciwnikami, których umiejętności kończą się na potwierdzeniu płatności. Oczywiście to samo robią gracze, którzy mają większe umiejętności niż potwierdzenie przelewu. Ale to nie graczy wina, to nie klienci ustalają/ciągle zmieniają zasady gry... W tej darmowej i traktującej równo swoich klientów produkcji.

Edited by Vespac, 15 May 2017 - 11:19 PM.

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

Raijin93 #88 Posted 16 May 2017 - 09:23 AM

Sergeant

• Player
  • 18352 battles
  • 278
  • [GRZYB]

View PostVespac, on 15 May 2017 - 11:17 PM, said:

Sry Raijin, że wykorzystuje Twoje posty by przedstawić zmiany jakie zaszły w wersji 3.8, za jednym zamachem robię dwie rzeczy.

Pisanie i tym co nam się niepodoba jest narzekaniem, choć to określenie ma w naszym języku raczej negatywny odbiór. Jak wyrażaniem swojej opinii przez klientów wraz z prawdziwymi informacjiami nazwiemy to nie ma dla mnie większego znaczenia. Mogę również napisać taką prawdę:

WG w aktualizując program do wersji 3.8 okradło mnie z dóbr, które uzyskałem poświęcając swój czas i pieniądze.

WG aktualizując program do wersji 3.8 wprowadził system płatności za uzyskanie lepszych efektów podczas rozgrywki.

W tej wersji to już nie są pojedyncze elementy, jeśli ktoś do tej pory nie używał zapasów to właśnie nie ma już wyjścia. Oczywiście grając w grę darmową nie musi płacić ale w tym przypdaku lepiej poświęcić czas na inne hobby niż być frajerem. Frajerem zasypanym prze gold amunicję toczącym nierówny pojedynek z wypasionymi przeciwnikami, których umiejętności kończą się na potwierdzeniu płatności. Oczywiście to samo robią gracze, którzy mają większe umiejętności niż potwierdzenie przelewu. Ale to nie graczy wina, to nie klienci ustalają/ciągle zmieniają zasady gry... W tej darmowej i traktującej równo swoich klientów produkcji.

Nie ma sprawy.

Owszem zgodzę się z okradnięciem graczy, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

Co do zapasów, sama używam ale nie na wszystkich czołgach tj. na wszystkich z wyjątkiem premek bo wiadomo te czołgi mają zarabiać. Przykładowo w Löwe mam bodajże tylko pierwsze trzy komory i nic po za tym, żadnych zapasów także bo w przypadku tego czołgu raczej byłaby to strata kilku tysięcy na bitwę, jak zresztą na każdym innym czołgu premium. Ale to też nie zmienia tego o czym napisałeś. Wcześniej nie było konieczności montowania zapasów na czołgach, może tylko na niektórych jak np E75 co raczej jest wskazane, niemniej jednak teraz jest to narzucone przez ten system.

Nowy system wyposażenia dopiero co się pojawił, więc może jeszcze zostanie nie raz "podrasowany" na korzyść graczy, już to widać po tym co ma prawdopodobnie się w nim zmienić. Pożyjemy zobaczymy.

Mieszko123_4H #89 Posted 16 May 2017 - 12:36 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24235 battles
  • 551

Nie było konieczności montowania zapasów? Jak ktoś chciał mieć lepsza maszynę to je montował. A teraz mowicie ze nie mamy wyboru i trzeba montować zapasy? Czołgi staną się wtedy o te procent lepsze, ale tak jak i przed aktualizacja, jak zamontowales zapasy to miales lepszy czołg, a jak nie to nie i tyle. W tej kwestii się nic nie zmieniło, z zapasami czołg staje się teraz o tyle lepszy o ile stawał się lepszy wczesniej. Zapasy część graczy montowała, a część nie i tak samo jest teraz. Wiec po zabraniu wyposażenia każdy czołg dostał nerfa. Wiec znowu mamy punkt 0 od którego zaczynamy. Zapasy tak samo jak i wczesniej dodadza nam trochę do lepszego przeładunku, mobilności czy czego tam ktoś sobie zażyczy. Wiec pojazd staje się lepszy o tyle samo co wczesniej, a biorąc pod uwagę ten nerf, każdy kto nie montowal zapasow jest sobie znowu równy i każdy kto je montował również.

Edited by Mieszko123_4H, 16 May 2017 - 12:40 PM.

so_mar #90 Posted 16 May 2017 - 02:59 PM

First Sergeant

• Player
  • 10987 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Mieszko,mam wrażenie,że chodzi o próbę rekompensowania braku wyposażenia zapasami.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Vespac #91 Posted 17 May 2017 - 12:36 AM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View PostMieszko123_4H, on 16 May 2017 - 01:36 PM, said:

Nie było konieczności montowania zapasów? Jak ktoś chciał mieć lepsza maszynę to je montował. A teraz mowicie ze nie mamy wyboru i trzeba montować zapasy? Czołgi staną się wtedy o te procent lepsze, ale tak jak i przed aktualizacja, jak zamontowales zapasy to miales lepszy czołg, a jak nie to nie i tyle. W tej kwestii się nic nie zmieniło, z zapasami czołg staje się teraz o tyle lepszy o ile stawał się lepszy wczesniej. Zapasy część graczy montowała, a część nie i tak samo jest teraz. Wiec po zabraniu wyposażenia każdy czołg dostał nerfa. Wiec znowu mamy punkt 0 od którego zaczynamy. Zapasy tak samo jak i wczesniej dodadza nam trochę do lepszego przeładunku, mobilności czy czego tam ktoś sobie zażyczy. Wiec pojazd staje się lepszy o tyle samo co wczesniej, a biorąc pod uwagę ten nerf, każdy kto nie montowal zapasow jest sobie znowu równy i każdy kto je montował również.

Tak jak naposał so_mar zapasmi rekompensujesz teraz stratę wyposażenia bo nie masz już wyboru. Tak jak pisałem wcześniej, do tej pory ulepszałeś zapasami teraz rekompensujesz. A to dopiero początek bo wszyscy zaczynali równo od zera, za jakiś czas (pomijając kwestię odblokowania komór za złoto) te różnice będą ogromne przy zakupie nowego czołgu. Do tej pory mogłeś od razu za uzbierane kredyty wystawić do boju wymaksowany czołg, teraz tego nie zeobisz chyba, że za realne pieniądze taka jest różnica.

Edited by Vespac, 17 May 2017 - 12:38 AM.

i kto tu jest huncwot?

Locust_PL #92 Posted 17 May 2017 - 08:56 AM

Sergeant

• Player
  • 12539 battles
  • 497
  • [VOLOS]

Co ja moge zasugerować WG? Więcej rozsądku i dbałości o szczegóły a nie tylko własny interes...

Owszem nowy system wyposażenia może się niektórym podobać, trochę więcej zabawy w garażu zamiast grania. Jednak to wszystko jest niedopracowane poza jedną, jedyną kwestią, którą WG zbyt nachalnie drażni klientów - parciem na kase.

Gdyby było to dopracowane i powstałby kompromis między klientem a WG to pewnie więcej firma by zyskała niż straciła. Patrząc po forach nie wyglada to dobrze.

Jak ja sobie wyobrażam wprowadzenie nowej aktualizacji jaką była numer 3.8?

1. "pocisk za pocisk" a więc gracz posiadający w garażu czołg w pełni wyposażony taki sam powinien zastać po aktualizacji, bo jego wartość bojowa przed nią była pełna. 

2. rekompensata w częściach zamiennych to najzwyczajniej kpina i oszustwo bo jest to kompletnie nieadekwatne to stanu poprzedniego!

3. czas zdobywania modułów powinien być połączony z PD na zakup nowego pojazdu. To powstrzymałoby graczy do odwalenia kilku bitewek na danym pojeździe i parcie na wyższe tiery z kompletnym brakiem pojęcia o taktyce i czołgach, którymi grali - to byłby jedyny dla mnie wartościowy element tej zmiany gdyby w ten sposób był dopracowany, ale nie jest więc mamy wodotrysk.

4. zdowywanie części zamiennych nie powinno być tylko ograniczone do misji ale rozszeżone o zdobycze z bitew bo to jedyny sprawiedliwi spsób by ten element szedł w parze z ilością rozgrywanych przez gracza bitew! W tej chwili powstał marazm, grać czy nie grać poza misjami? Po co mam grać złomem?

5. to co zastaliśmy po aktualizacji tak jak Vespac napisał jest kompletnym systemem mikropłatności a co gracze dostali w zamian? Co niby ma nas obytych w grze zachęcić do wydania pieniędzy, dlaczego mamy płacić za coś za co do tej pory nie płaciliśmy?

6. może warto popracować nad innymi ofertami by zarobić pieniądze niż całkowicie skopać rywalizację w tej grze? Nie wszyscy jeszcze zdają sobię sprawę jak wszystkie stosowane przez WG elementy wpływają na ich "karierę" i rywalizację. To jest prawdziwy gwóźdź do trumny bo...

Bk dla wielu rywalizacja jest magnesem, który trzyma ich przy tej grze ale w końcu większość zda sobie sprawę z tego jak ta rywalizacja jest wspierana przez system (czyli MM, RNG, wspieranie słabszych, natychmiastowe ulepszenia za kasę itd.). Owszem ludzie lubią oszukiwać w grach czego dowodem jest popularność modów. Tylko ile czasu oszustwo w grze sprawia przyjemność? Warto zapytać psychologów "szanowna" korporacjo.

Edited by Locust_PL, 17 May 2017 - 09:03 AM.

so_mar #93 Posted 21 May 2017 - 08:20 PM

First Sergeant

• Player
  • 10987 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Proponuję zrezygnować z comiesięcznych aktualizacji.W ogóle skąd wzięło się,że co miesiąc ma być aktualizacja z nowościami?Argument,że przez miesiąc gracze tak się znudzą,że odinstalują grę,uważam za fałszywy.Może warto dać zespołowi więcej czasu na dopracowanie nowej zawartości?Cykl produkcyjny i tak trwa dłużej niż miesiąc.

Mati_3007 #94 Posted 21 May 2017 - 09:26 PM

Sergeant

• Player
  • 9263 battles
  • 323
  • [F47]

View PostRomka7777, on 15 May 2017 - 03:36 PM, said:

wytłumacz ty mnie jedną rzecz: w jaki sposób mogę zdobyć np. SU-122-44? Nie płacąc można robić misje czyli 100 golda na powiedzmy 2 tygodnie lub oglądać reklamy... których nie ma.

AMX 40

quack :D

Romka7777 #95 Posted 21 May 2017 - 09:39 PM

First Sergeant

• Player
  • 36849 battles
  • 1,073
  • [R2K]

View PostMati_3007, on 21 May 2017 - 09:26 PM, said:

wytłumacz ty mnie jedną rzecz: w jaki sposób mogę zdobyć np. SU-122-44? Nie płacąc można robić misje czyli 100 golda na powiedzmy 2 tygodnie lub oglądać reklamy... których nie ma.

Może musisz zapłacić? Nie do końca rozumiem jaki związek ma to pytanie z moim postem...
Spoiler

so_mar #96 Posted 21 May 2017 - 10:25 PM

First Sergeant

• Player
  • 10987 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]

Misji z goldem też nie ma,przynajmniej dla mnie.

Romku,mam Cię za inteligentnego człowieka,więc bądź uprzejmy pójść ośmieszać się gdzie indziej.

Also tagged with 3.8

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users