Jump to content

Aktualizacja 3.8 - raportujcie błędy (Android, iOS, Win10, MacOS)

3.8

• Please log in to reply
43 replies to this topic

Mieszko123_4H #21 Posted 09 May 2017 - 01:48 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24274 battles
  • 551

Zapomnialem dopowiedziec ze od pewnego czasu zdarzają się bitwy gdzie spotykamy np. 5 ósemek i 3 siódemki u nas, a u rywala 6 ósemek i 2 siódemki. To tylko przykład, ale takowe bitwy się zdarzają. Przeważnie gdy online jest kilka tysięcy osób, ale mimo wszystko moim zdaniem lepiej poczekać kilka sekund dłużej w kolejce niż walczyć przeciwko rywalowi który posiada o jeden czołg wyższego tieru więcej niż my.

Poza tym uważam ze flaga na Rudym powinna zostać zmieniona.

Edited by Mieszko123_4H, 09 May 2017 - 01:49 PM.

Romka7777 #22 Posted 09 May 2017 - 02:38 PM

First Sergeant

• Player
  • 38445 battles
  • 1,073
  • [EG-]
Az mi sie przypomnialy te czasy gdy roznica tierow mogla wynosic nawet -5 lvl:) fajne to byly czasy:)
Spoiler

so_mar #23 Posted 10 May 2017 - 10:14 PM

First Sergeant

• Player
  • 11070 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Posłusznie melduję,że nie mogę na forum odnaleźć filmu,w którym występowała Pani kierująca działem marketingu Blitza.A był.Podejrzewam,że niejeden gracz chciałby zobaczyć jak wygląda osoba,której zawdzięczamy rozwój gry.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Rondel_300 #24 Posted 12 May 2017 - 02:18 AM

Lance-corporal

• Player
  • 82644 battles
  • 14

Błędy tak?
​No to niech odpowie mi ktoś na pytanie jak to się dzieje że T-54ltwt. (zasięg widzenia 250m) spotuje i wali we mnie zza kamyczka gdzie ja w JPII (zasięg widzenia 268m) ni huhu go nie widzę, a jesteśmy 1 na 1?

Specjalnie zmierzyłem odległość na treningówce-229 metrów, u mnie oczywiście optyka odpalona (bo lornetkę ktoś mi zajumał w nocy z czołgów).
​Druga sprawa, jak to się dzieje że lornetek nie ma a czasem dostaję i widzę na mapce jak inni dostają spota mimo że najbliższy przeciwnik jest dobre ponad 300 metrów dalej, a czasami cały team w drugim kącie mapy?

Bez lornetek ta gra wygląda już zupełnie inaczej, trzeba cisnąć TD a i tak nagle wyskakują bez spota, przed lufę 3 medy na odległości 60m i pozamiatane, jak to się dzieje? WG przy okazji wykręciło mi żarówkę w TDekach???
​No i przy kraniku ze srebrnikami ktoś coś pomajstrował, średnio na V tierze zarobki z 40% mniejsze.

Romka7777 #25 Posted 12 May 2017 - 02:57 PM

First Sergeant

• Player
  • 38445 battles
  • 1,073
  • [EG-]

View PostRondel_300, on 12 May 2017 - 02:18 AM, said:

Błędy tak?
​No to niech odpowie mi ktoś na pytanie jak to się dzieje że T-54ltwt. (zasięg widzenia 250m) spotuje i wali we mnie zza kamyczka gdzie ja w JPII (zasięg widzenia 268m) ni huhu go nie widzę, a jesteśmy 1 na 1?

Specjalnie zmierzyłem odległość na treningówce-229 metrów, u mnie oczywiście optyka odpalona (bo lornetkę ktoś mi zajumał w nocy z czołgów).
​Druga sprawa, jak to się dzieje że lornetek nie ma a czasem dostaję i widzę na mapce jak inni dostają spota mimo że najbliższy przeciwnik jest dobre ponad 300 metrów dalej, a czasami cały team w drugim kącie mapy?

Bez lornetek ta gra wygląda już zupełnie inaczej, trzeba cisnąć TD a i tak nagle wyskakują bez spota, przed lufę 3 medy na odległości 60m i pozamiatane, jak to się dzieje? WG przy okazji wykręciło mi żarówkę w TDekach???
​No i przy kraniku ze srebrnikami ktoś coś pomajstrował, średnio na V tierze zarobki z 40% mniejsze.

Logiczne ze on ciebie będzie spotowal a ty go nie. ltwt jest mniejszy od JP2...

Spoiler

shirotora_neko #26 Posted 12 May 2017 - 07:50 PM

Sergeant

• Player
  • 12409 battles
  • 312
  • [TORA]

View PostRondel_300, on 12 May 2017 - 02:18 AM, said:

Błędy tak?

Musisz wziąć dwie rzeczy pod uwagę:

1. wartość camo, który to LT mają zazwyczaj lepszą niż TD, choć z paroma wyjątkami (np. Borsuk)

2. oraz to, że jest to po prostu gra w której się dzieją różne jaja

Edited by shirotora_neko, 12 May 2017 - 08:23 PM.

Rondel_300 #27 Posted 13 May 2017 - 07:52 PM

Lance-corporal

• Player
  • 82644 battles
  • 14

View Postshirotora_neko, on 12 May 2017 - 07:50 PM, said:

Musisz wziąć dwie rzeczy pod uwagę:

1. wartość camo, który to LT mają zazwyczaj lepszą niż TD, choć z paroma wyjątkami (np. Borsuk)

2. oraz to, że jest to po prostu gra w której się dzieją różne jaja

​Dzięki za odp, co do camo to jasne tylko (po zajumaniu lornetek) bez sensu, TD stały się łatwym łupem więc pozostaje bohatersko cisnąć :). A co do jaj to WG robi z tej gry jedno wielke jajco, taktyka przestaje mieć znaczenie a zaczyna się panoszyć losowość.

Edited by Rondel_300, 13 May 2017 - 07:53 PM.

Raijin93 #28 Posted 13 May 2017 - 08:09 PM

Sergeant

• Player
  • 18923 battles
  • 278

View PostRondel_300, on 13 May 2017 - 07:52 PM, said:

​Dzięki za odp, co do camo to jasne tylko (po zajumaniu lornetek) bez sensu, TD stały się łatwym łupem więc pozostaje bohatersko cisnąć :). A co do jaj to WG robi z tej gry jedno wielke jajco, taktyka przestaje mieć znaczenie a zaczyna się panoszyć losowość.

Za taktykę można uznać każdą decyzję podjętą w bitwie, więc nadal ma ona znaczenie i wpływ na rozgrywkę.

so_mar #29 Posted 13 May 2017 - 11:30 PM

First Sergeant

• Player
  • 11070 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Widok w garażu, ulepszenia pojazdu,w oknie T-34-85 wyświetla się niemiecka premka.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Astartes_rd05 #30 Posted 17 May 2017 - 12:27 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 31058 battles
  • 109
  • [ELITA]
Do rondel-widocznie miałeś przegrać lub być zniszczonym w tych przypadkach czy masz lornetkę,cammmo nie ma znaczenia ,typowa ustawka oni widzą ty nie.To Się powtarza w każdym typie czolgu

Raijin93 #31 Posted 18 May 2017 - 01:27 PM

Sergeant

• Player
  • 18923 battles
  • 278
Jakiś czas temu zakupiłam su-100, wyniki moje na nim może nie są jakieś wyśmienite ale źle nie jest, rzadko mi się zdarzało kampić tedekiem więc nie zauważyłam by bez lornety grało się gorzej. I tu warto przypomnieć słowa Romka7777, który to pisał że mapy w WoTB są zbyt małe by kampić, co to da skoro po strzale przeciwny team nas widzi (chyba że jesteśmy za krzakiem w odległości 10-15m ), co za tym idzie skupia się na nas wrogi ogień i tyle z tego jest. Na wspomnianym SU-100 nie montowałam optyki tylko siatkę (tak w razie potrzeby) i jeździłam niemal jak zwykłym czołgiem atakując przeciwnika a nie stałam w miejscu z myślą "może wyjedzie pod lufę ktoś a może nie". To jest chyba mało sensowne.

Mati_3007 #32 Posted 18 May 2017 - 01:40 PM

Sergeant

• Player
  • 9263 battles
  • 323
  • [F47]

View PostRaijin93, on 18 May 2017 - 02:27 PM, said:

Jakiś czas temu zakupiłam su-100, wyniki moje na nim może nie są jakieś wyśmienite ale źle nie jest, rzadko mi się zdarzało kampić tedekiem więc nie zauważyłam by bez lornety grało się gorzej. I tu warto przypomnieć słowa Romka7777, który to pisał że mapy w WoTB są zbyt małe by kampić, co to da skoro po strzale przeciwny team nas widzi (chyba że jesteśmy za krzakiem w odległości 10-15m ), co za tym idzie skupia się na nas wrogi ogień i tyle z tego jest. Na wspomnianym SU-100 nie montowałam optyki tylko siatkę (tak w razie potrzeby) i jeździłam niemal jak zwykłym czołgiem atakując przeciwnika a nie stałam w miejscu z myślą "może wyjedzie pod lufę ktoś a może nie". To jest chyba mało sensowne.

Na su-100 przez pancerz (który przez kąt nachylenia jest w praktyce mocniejszy niż w ISU-152) da się grać jak zwykłym czołgiem przez wspomniany wcześniej pancerz, działo z DPM  ~1600 i niezłą mobilność. Ale jak tu grać takim borsukiem jak wszystko wchodzi... wcześniej siata lorneta i tyle a teraz pozostają tylko akrobacje

AMX 40

quack :D

Romka7777 #33 Posted 18 May 2017 - 02:21 PM

First Sergeant

• Player
  • 38445 battles
  • 1,073
  • [EG-]

View PostMati_3007, on 18 May 2017 - 01:40 PM, said:

Na su-100 przez pancerz (który przez kąt nachylenia jest w praktyce mocniejszy niż w ISU-152) da się grać jak zwykłym czołgiem przez wspomniany wcześniej pancerz, działo z DPM  ~1600 i niezłą mobilność. Ale jak tu grać takim borsukiem jak wszystko wchodzi... wcześniej siata lorneta i tyle a teraz pozostają tylko akrobacje

Jak mowilem wczesniej graj na 1-2 linii. Na 3 graj tylko na takich mapach jak Kastylia, wtedy na 90% bedziesz pewny ze ciebie nie zaspotuja.

Spoiler

Mieszko123_4H #34 Posted 18 May 2017 - 03:05 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24274 battles
  • 551

View PostRomka7777, on 18 May 2017 - 02:21 PM, said:

Jak mowilem wczesniej graj na 1-2 linii. Na 3 graj tylko na takich mapach jak Kastylia, wtedy na 90% bedziesz pewny ze ciebie nie zaspotuja.

Co do Kastylii to zależy z której strony jesteś.

Poza tym uważam ze flaga w tle Rudego powinna zostać zmieniona.

Sasza_Peczerski #35 Posted 19 May 2017 - 08:55 AM

First Sergeant

• Player
  • 69349 battles
  • 1,141
  • [N4N]

View PostRaijin93, on 13 May 2017 - 08:09 PM, said:

Za taktykę można uznać każdą decyzję podjętą w bitwie, więc nadal ma ona znaczenie i wpływ na rozgrywkę.

Decyzje gracza mają wpływ na rozgrywkę tyko do momentu wciśnięcia guzika strzał, wtedy wpływ na rozgrywkę przejmuje losowość, sytuacja taka ma miejsce w grach w których np jakikolwiek czołg 9t przebija raz na 3 lub 4 strzały rhm. Gracz nie ma absolutnie żadnego wpływu na to jak silnik gry liczy zadawany dmg. W grach ustawionych na wygrane silnik gry liczy wszystko po największych ilościach, w grach ustawionych na porażki silnik gry liczy po najmniejszych.

Jeśli więc celem gry jest wygranie bitwy poprzez zniszczenie czołgów rywala sprowadza się do zadawania większego dmg od przeciwników, wówczas wobec powyższego wyjasnienia sama powinnaś dojść do wniosku, że decyzje gracza wpływają na grę tylko do momentu wcisnięcia guziczka strzał. Póniej już nie masz na nic wpływu, a więc to losowość decyduje o tym czy wygrasz czy przegrasz. Niestety.

Aha, i jedyny i 100% wpływ gracza na rozgrywkę sprowadza się w zasadzie do określenia swojego miejsca na mapie. Wciskanie guziczka kierunek jazdy powoduje wywołanie akcji zmiany połozenia naszego tanku bez udziału czynnika rng. Wciaskasz prawo czołg jedzie w prawo.

HINT dla WG: wrzuccie jeszcze algorytmy rng do mechaniki jazdy czołgu, np gracz wciska lewo a czołg przez swoją losowość cofa, fun na całego :)

Ten post byl edytowany przez zespól moderacji z powodu: polaczenia 2 postów.

Edited by TariboW, 19 May 2017 - 09:02 AM.

Whisky_Tango_F0Xtrot #36 Posted 19 May 2017 - 09:06 AM

Lance-corporal

• Player
  • 41877 battles
  • 32
  • [AFK]
Albo zrobicie porządnie balans drużyn że w jednej gra 70% z win a w drugiej 40% win i to zmienić bo nie da się [edited]grać albo stracie dużo graczy bo gra zaczyna, zaczyna się robić bezsensowna

Sasza_Peczerski #37 Posted 19 May 2017 - 10:01 AM

First Sergeant

• Player
  • 69349 battles
  • 1,141
  • [N4N]

View PostP_I_F_P_A_F, on 19 May 2017 - 09:06 AM, said:

Albo zrobicie porządnie balans drużyn [...] albo stracie dużo graczy

pomijając zabawność takiego straszaka, to obawiam sie, ze liczba rzeczywistych odejść graczy byłaby znacznie większa gdyby gra przestała ingerować w wyniki. Dlatego obecny system zarządzania satysfakcja klienta prawdopodobnie nie zmieni się nigdy. Może jedynie wygładzi, a porazki w grach ustawionych nie będa takie oczywiste.

Whisky_Tango_F0Xtrot #38 Posted 19 May 2017 - 05:57 PM

Lance-corporal

• Player
  • 41877 battles
  • 32
  • [AFK]

View PostSasza_Peczerski, on 19 May 2017 - 10:01 AM, said:

pomijając zabawność takiego straszaka, to obawiam sie, ze liczba rzeczywistych odejść graczy byłaby znacznie większa gdyby gra przestała ingerować w wyniki. Dlatego obecny system zarządzania satysfakcja klienta prawdopodobnie nie zmieni się nigdy. Może jedynie wygładzi, a porazki w grach ustawionych nie będa takie oczywiste.

Powiedz mi co tu jest śmiesznego? Bo chyba to że nie jest dopracowana gra... A poza tym to nie straszak tylko fakt bo gdzie tu logika gry? W jednej drużynie grają bot przysłowiowe a w drugiej normalni gracze i to według ciebie jest zabawne.. To muszę Ci powiedzieć jeśli tacy ludzie są w wargamig to tylko wam współczuć bo nie macie żadnego podejścia do graczy jesteście tylko nastawieni na kasę a zero rozwiązywania problemów. 

Sasza_Peczerski #39 Posted 19 May 2017 - 06:52 PM

First Sergeant

• Player
  • 69349 battles
  • 1,141
  • [N4N]

View PostP_I_F_P_A_F, on 19 May 2017 - 05:57 PM, said:

Powiedz mi co tu jest śmiesznego? Bo chyba to że nie jest dopracowana gra... A poza tym to nie straszak tylko fakt bo gdzie tu logika gry? W jednej drużynie grają bot przysłowiowe a w drugiej normalni gracze i to według ciebie jest zabawne.. To muszę Ci powiedzieć jeśli tacy ludzie są w wargamig to tylko wam współczuć bo nie macie żadnego podejścia do graczy jesteście tylko nastawieni na kasę a zero rozwiązywania problemów. 

zebys nie zrozumiał mnie źle, uważam że masz rację. Sprawa jakości losowań jest omawiana na forum odkąd te forum istnieje. Potwierdzam, sam wiele razy grałem w grach z góry przegranych, czy to za sprawą nierównych składów, czy za sprawą wpływu rng na wyniki bitwy. Tyle tylko, że to co ci wydaje się za bug, niedopracowanie, czyli te losowania i rng, takimi bugami i niedopracowaniami nie są, to jest właśnie biznesowy cel całej tej imprezy pod tytułem Wot. W skrócie każdy musi wygrać, a gra poprzez wypaczone losowania i mechanikę rng ten cel realizuje. Celem gry nie jest to, by wyłonić najlepszego, tylko by wszyscy czuli się najlepsi, czasem. Zmień perspektywę oceniania gry z punktu widzenia swojego na punkt widzenia wg.

Niedawno Vespac świetnie określił cały ten teatrzyk jako farmę graczy. Czyli wszyscy gracze i ich portfele to jest inwentarz wg, o którego musi dbać, pieniądze są takie same u tego co gra dobrze i u tego co gra źle. Gdyby lodowania były neutralne, gracze dobrzy zdominowali by graczy zwykłych. I ci drudzy zaczęliby odchodzić. A tak wszyscy czasem wygrają, gracz dobry wygra 2 bitwy dziennie więcej iod gracza średniego i 4 od słabego. Gra w tym pomoże poprzez wpadnie ustawianie wynikow losowań team i rng.

Pocieszenie Cb, prawdopodobnie od czasu twojego pierwszego posta wygrałeś już trochę gier, humor wrócił? I tak to właśnie działa :) farma graczy :)

pablo04060604 #40 Posted 19 May 2017 - 08:07 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22833 battles
  • 97
  • [KFKS]
np przed aktualizacja dzialo tiger jeden celnoscia wymiatalo a teraz...pojazd caly zielony i rykoszet..strzal za zero...i dzieki czemu nawet dmg w bitwie nieraz nie jest 1k...o dziwo w wieze t-54 z gory prawie cala zielona jak trawa na wiosne czeste strzaly za cud zero dzis mialem...

Also tagged with 3.8

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users