Jump to content

Aktualizacja 3.9 - uznanie wojskowe

3.9

• This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

so_mar #21 Posted 26 May 2017 - 09:33 PM

First Sergeant

• Player
  • 11073 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Proponuję dla gracza który przyzna najwięcej negatywów nowe odznaczenie: Medal Pawlika Morozowa.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

zbychu2003 #22 Posted 27 May 2017 - 08:59 AM

Private

• Player
  • 7374 battles
  • 1
  • [P_W_W]
Ocena spadła mi za to, że zerwało mi łącze z internetem w połowie bitwy (nieaktywny w bitwie) sprawdzajcie to dokładniej a jeśli wam się nie chce to usuńcie ten niesprawiedliwy (na razie) system  

Raijin93 #23 Posted 27 May 2017 - 09:36 AM

Sergeant

• Player
  • 18925 battles
  • 278

View Postzbychu2003, on 27 May 2017 - 08:59 AM, said:

Ocena spadła mi za to, że zerwało mi łącze z internetem w połowie bitwy (nieaktywny w bitwie) sprawdzajcie to dokładniej a jeśli wam się nie chce to usuńcie ten niesprawiedliwy (na razie) system

Ja właściwie nie rozumiem czemu ta ocena ma służyć, może sam pomysł głupi nie jest, ale gracze prosili o system raportowania a nie oceniania, ktoś kogo w taki sposób nie ma w bitwie nie powinien tej oceny mieć zmniejszonej, czasem to wina sprzętu, czasem Internetu a i WG bez winy w tej kwestii nie jest. Inaczej to się ma kiedy widać, że gracz perfidnie działa na niekorzyść drużyny, da się to poznać choćby po ruchach wieżą (fałszywy afk) itp.

Miałam taką sytuację gdzie ping mi skoczył, wiadomo co w takiej sytuacji się dzieję, musiałam szybko zrestartować grę jeżeli chciałam cokolwiek ugrać w bitwie, udało się to i jakiś dmg wpadł ale oczywiście na nic było pisanie o pingu, ocena bezczynności w bitwie i tak nadana.

Mati_3007 #24 Posted 27 May 2017 - 09:49 AM

Sergeant

• Player
  • 9263 battles
  • 323
  • [F47]

View PostRaijin93, on 27 May 2017 - 10:36 AM, said:

Ja właściwie nie rozumiem czemu ta ocena ma służyć, może sam pomysł głupi nie jest, ale gracze prosili o system raportowania a nie oceniania, ktoś kogo w taki sposób nie ma w bitwie nie powinien tej oceny mieć zmniejszonej, czasem to wina sprzętu, czasem Internetu a i WG bez winy w tej kwestii nie jest. Inaczej to się ma kiedy widać, że gracz perfidnie działa na niekorzyść drużyny, da się to poznać choćby po ruchach wieżą (fałszywy afk) itp.

Miałam taką sytuację gdzie ping mi skoczył, wiadomo co w takiej sytuacji się dzieję, musiałam szybko zrestartować grę jeżeli chciałam cokolwiek ugrać w bitwie, udało się to i jakiś dmg wpadł ale oczywiście na nic było pisanie o pingu, ocena bezczynności w bitwie i tak nadana.

grać się odechciewa gdy $$#&## z IQ poniżej 0 cię zgłaszają za nic..

Skarga za AFK jest wtedy gdy gtacz nie opuszcza spawnu a nie gdy strzeli raz i go od razu zniszczą.

Ostatnio widzę sytuację typu: 'kto ocena za ocenę?'. Raz się zgodziłem. Niestety lub stety zapomniałem dać mu oceny. Z ciekawości zajrzałem do ocenek i... 0 na 0. Nie dajcie się naciągnąć!

AMX 40

quack :D

Raijin93 #25 Posted 27 May 2017 - 10:14 AM

Sergeant

• Player
  • 18925 battles
  • 278
To fakt też to zauważyłam ale nie mam zamiaru dawać komuś ocen bo on tak chce a w bitwie pokazuje, że nawet nie miałoby to sensu. Na co pochwalać kogoś kto co bitwę wtapia, "zaufanym" graczem to raczej być nie może.

Widziałam już sporo osób z jedną gwiazdką i faktycznie oceny u nich odzwierciedlają ich zachowanie, wyzwiska i inne takie. Wczoraj nawet unicum zarobił ode mnie minus, pomijając fakt że był najmądrzejszy a zrobił najmniej, to w dodatku zaczął wyzywać zarówno naszą drużynę jak i przeciwników.

Mieszko123_4H #26 Posted 27 May 2017 - 10:28 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 24274 battles
  • 551

Również spotkałem juz gracza który pytał innych czy wymienia się pochwałą za pochwałę. System może nie jest najgorszy ale nie jest dopracowany. Niestety zdarzyło mi się juz rowniez ze zrobiłem najlepszy wynik w zespole, a dostawalem ocenę za bezczynność w bitwie...

Poza tym uważam ze flaga na Rudym powinna zostać zmieniona.

S_R_A_M_NA_W_G #27 Posted 27 May 2017 - 11:48 AM

Lance-corporal

• Player
  • 26010 battles
  • 92
  • [GNIOT]
Nie widzę powodu przejmować się tymi ocenami. Morale nie wzrośnie ani nie spadnie, natomiast frustraci będą mieli pole do popisu :)

Jak to mam głęboko w 4 literach ;)

Mieszko123_4H #28 Posted 27 May 2017 - 01:40 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24274 battles
  • 551

Masz racje, jednak nie jestem pewien czy system jest odpowiednio dopracowany pod względem banow. Można grac dobrze, ale spotka się kilka razy graczy którzy będą sobie "żartowali" i bana za darmo można wylapac...

Poza tym uważam ze flaga na Rudym powinna zostać zmieniona.

Mati_3007 #29 Posted 27 May 2017 - 02:04 PM

Sergeant

• Player
  • 9263 battles
  • 323
  • [F47]

Na ten moment dostałem :

- skargę za AFK gdy zrobiłem 2.5k dmg

- skargę za AFK gdy zrobiłem kilkaset dmg (w obu przypadkach kampiłem na końcu mapy Miedziane Pole)

- skargę za niesportowe zachowanie gdy przez przypadek się utopiłem (lol ok)

- pochwałę (wprawny gracz) za 2.5k dmg 

- pochwałę (gracz drużynowy) za ratowanie sojusznika

System mam gdzieś tylko że jak bany za to będą lecieć to nie wiem co zrobię...

AMX 40

Valantes #30 Posted 27 May 2017 - 05:49 PM

Private

• Player
  • 6485 battles
  • 5
  • [CRBR]

Sam system bardzo mi się podoba, jednak to co robią niektórzy gracze mnie przerasta. Robisz topowy wynik w bitwie/ zabijasz typa przez 2 podpalenia/ammoracka i dostajesz z automatu negatywa, bo frustrat, którego pocisnąłeś nie może się z tym pogodzić. Jeśli ludzie staraliby się uczciwie oceniać graczy to jest to super pomysł. Uważam też że sama liczba gwiazdek powinna być w jakiś sposób przedstawiona w bitwie, ale tylko sojusznikom. Wówczas gracz miałby pewność, że kolega z drużyny mający 5 gwiazdek gra zespołowo/ogarnia grę/ pomoże Ci gdy jest taka potrzeba. Z drugiej strony gracze wiedzieliby, że na któregoś gracza nie ma za bardzo co liczyć. Byłby to swego rodzaju "odpowiednik" WN8 z dużego Wota, jednak podkreślę jeszcze raz- widoczne tylko u sojuszników, aby wyeliminować sytuacje gdy cała drużyna jedzie zabić "fioleta" Nawiasem mówiąc skoro jest system kar to powinien zostać dodany system "premii" dla graczy którzy mają np przez jakiś czas 5 gwiazdek, czy coś. Może wtedy ludzie zwróciliby uwagę na swoje zachowanie nie ze względu, że dostaną karę, ale ze względu na "wynagrodzenie". To nie musi być coś super extra, ale coś można wymyślić.

Pozdrawiam :)

Raijin93 #31 Posted 27 May 2017 - 06:39 PM

Sergeant

• Player
  • 18925 battles
  • 278
No nie powiem dobry pomysł podałeś/aś ale właśnie problem jest w tym, że pełno jest osób, które nieuczciwie oceniają. Osobiście mam tylko trzy negatywy, z czego tylko i wyłącznie jeden z nich jest słusznie nadany (nerwy raz poniosły). Pozostałe dwa to przypadek (kolega przypadkiem kliknął mi bezczynność:D) i błędna ocena, ponieważ ping mi skoczył i zanim zresetowałam grę i nim do bitwy dołączyłam byłam już wrakiem. No jakby nie patrzeć jegomość przeprosił po wyjaśnieniu.

Z drugiej strony raczej nie ma co porównywać tego z WN8, a to dlatego że wartość ta ukazuje niejako osiągnięcia gracza na przestrzeni wszystkich rozegranych bitew, a nie pojedynczych, tym bardziej że nie zawsze nawet robiąc dobry wynik dostaniemy jakąkolwiek ocenę (limit bądź "aaa temu to nie dam może inny zagra lepiej"). Co nie znaczy, że WG nie mogłoby zrobić z tym coś więcej, trzeba poczekać bo w końcu dopiero co to dodali, a myślę że pole do popisu z tym nie małe jest.

Tajfun403 #32 Posted 27 May 2017 - 07:13 PM

First Sergeant

• Player
  • 13361 battles
  • 1,482
  • [3LION]

View PostMati_3007, on 27 May 2017 - 03:04 PM, said:

Na ten moment dostałem :

- skargę za AFK gdy zrobiłem 2.5k dmg

- skargę za AFK gdy zrobiłem kilkaset dmg (w obu przypadkach kampiłem na końcu mapy Miedziane Pole)

- skargę za niesportowe zachowanie gdy przez przypadek się utopiłem (lol ok)

- pochwałę (wprawny gracz) za 2.5k dmg 

- pochwałę (gracz drużynowy) za ratowanie sojusznika

System mam gdzieś tylko że jak bany za to będą lecieć to nie wiem co zrobię...

A ja jak na ten moment mam 2x Wprawny gracz :P

W sumie nie wiem za co, nie sprawdzam tego co bitwę :P Chociaż wpadły ostatnio dwa duże kalibry na DW2.

Mam to gdzieś, sprawdzam czasem od tak :P

Jestemdlazabawy #33 Posted 27 May 2017 - 08:06 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 22859 battles
  • 517
  • [PLTAN]
Sytuacja z przed kilku minut: zawodnik z przeciwnej drużyny pisze na czacie że kto go zabije dostanie negatywna opinię od niego. Co na to WG? Czy któryś z przedstawicieli zajmie w tej sprawie zdanie? A może ich lepiej nie zaczepiać, za "złe" pisanie na forum ocena też może polecieć...

Edited by Jestemdlazabawy, 27 May 2017 - 08:07 PM.

Latomir #34 Posted 27 May 2017 - 08:11 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 33773 battles
  • 182
  • [LWP]
Odpisałbym mu, że wyzwanie przyjęte i ubił gada w pierwszej kolejności :) w końcu oceny uznania wojskowego to nie rzeżączka.. Da się z nimi żyć ;)

Ponadto uważam, że flaga za Rudym powinna zostać zmieniona.

Edited by Latomir, 27 May 2017 - 08:18 PM.

Jestemdlazabawy #35 Posted 27 May 2017 - 08:32 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 22859 battles
  • 517
  • [PLTAN]

View PostLatomir, on 27 May 2017 - 08:11 PM, said:

Odpisałbym mu, że wyzwanie przyjęte i ubił gada w pierwszej kolejności :) w końcu oceny uznania wojskowego to nie rzeżączka.. Da się z nimi żyć ;)

Ponadto uważam, że flaga za Rudym powinna zostać zmieniona.

Da się. Generalnie ani mnie ziębi ani grzeje jaka mam ocenę. A gdy dostanę już kiedyś bana, to płakał nie będę. To tylko gra, 

Pisząc poprzedni post chciałem pokazać jak głupie, moim zdaniem, jest to rozwiązanie.

A najlepsze jest to że za pisanie tu na forum można dostać bana w grze. Wystarczy że jednemu lub drugiemu moderatorowi lub komukolwiek z WG coś się nie spodoba...

Vespac #36 Posted 28 May 2017 - 05:16 AM

First Sergeant

• Player
  • 42886 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View PostMati_3007, on 25 May 2017 - 09:57 PM, said:

Haha, kocham tok rozumowania niektórych graczy... Robiąc w bitwie 2.5k dmg i 2 (!) ammoracki dostałem skargę bezczynność w bitwie...

Oczywiście: ktoś jest lepszy od ciebie? Zmieszaj go z błotem!

View PostJestemdlazabawy, on 25 May 2017 - 10:41 PM, said:

Dlatego tez ten system oceniania to totalna glupota, tak jak swego czasu wylaczenie czatu. Ludzie zbyt powaznie traktuja rozgrywke. 

Ps. Mialem dac Ci plusa, chociaz byles w przeciwnej druzynie, ale czas na ocene minal....

Edit. No i doczekalem sie podobno obrazliwego zachowania, chociaz na czacie w bitwie nie pisalem. Kompleksy moich wspolzawodnikow? System totalnie bez sensu. Ciekaw jestem jak wyglada weryfikacja przez WG?

View Postrobek56, on 26 May 2017 - 09:36 PM, said:

Rozbawia mnie to robię najwięcej w bitwie obrażeń a zarabiam negatywa że nie biorę udziału w grze .Boki zrywać wruccie do starej oceny bo to jest kretynizm

View PostRaijin93, on 27 May 2017 - 11:14 AM, said:

To fakt też to zauważyłam ale nie mam zamiaru dawać komuś ocen bo on tak chce a w bitwie pokazuje, że nawet nie miałoby to sensu. Na co pochwalać kogoś kto co bitwę wtapia, "zaufanym" graczem to raczej być nie może.

Widziałam już sporo osób z jedną gwiazdką i faktycznie oceny u nich odzwierciedlają ich zachowanie, wyzwiska i inne takie. Wczoraj nawet unicum zarobił ode mnie minus, pomijając fakt że był najmądrzejszy a zrobił najmniej, to w dodatku zaczął wyzywać zarówno naszą drużynę jak i przeciwników.

View PostValantes, on 27 May 2017 - 06:49 PM, said:

Sam system bardzo mi się podoba, jednak to co robią niektórzy gracze mnie przerasta. Robisz topowy wynik w bitwie/ zabijasz typa przez 2 podpalenia/ammoracka i dostajesz z automatu negatywa, bo frustrat, którego pocisnąłeś nie może się z tym pogodzić. Jeśli ludzie staraliby się uczciwie oceniać graczy to jest to super pomysł. Uważam też że sama liczba gwiazdek powinna być w jakiś sposób przedstawiona w bitwie, ale tylko sojusznikom. Wówczas gracz miałby pewność, że kolega z drużyny mający 5 gwiazdek gra zespołowo/ogarnia grę/ pomoże Ci gdy jest taka potrzeba. Z drugiej strony gracze wiedzieliby, że na któregoś gracza nie ma za bardzo co liczyć. Byłby to swego rodzaju "odpowiednik" WN8 z dużego Wota, jednak podkreślę jeszcze raz- widoczne tylko u sojuszników, aby wyeliminować sytuacje gdy cała drużyna jedzie zabić "fioleta" Nawiasem mówiąc skoro jest system kar to powinien zostać dodany system "premii" dla graczy którzy mają np przez jakiś czas 5 gwiazdek, czy coś. Może wtedy ludzie zwróciliby uwagę na swoje zachowanie nie ze względu, że dostaną karę, ale ze względu na "wynagrodzenie". To nie musi być coś super extra, ale coś można wymyślić.

Pozdrawiam :)

W nocy zaktualizowałem grę i jak zobaczyłem to coś od razu przyszła mi do głowy myśl:

"Kolejna zabawka nie mająca związku i znaczenia dla doświadczonych graczy z sednem rozgrywki w infalntylnej produkcji jak tą grę określa WG"

Ta ocena gwiazdkowa nie będzie miała, żadnego odzwierciedlenia w znaczeniu i doświadczeniu jakie wnosi do rozgrywki dany gracz. Pomysł byłby dobry gdyby każdy z klientów WG był poważny i uczciwy a tak nie jest.

Dla mnie najważniejsze teraz pytanie, bo to że ludzie są zawistni, złośliwi i szybko się nudzą zbędnymi atrakcjami jest takie:

Czy plutonowy nas ocenia? ( Jeszcze nie miałem okazji spróbować, wczesna pora)

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

Valantes #37 Posted 28 May 2017 - 08:59 AM

Private

• Player
  • 6485 battles
  • 5
  • [CRBR]

View PostVespac, on 28 May 2017 - 05:16 AM, said:

W nocy zaktualizowałem grę i jak zobaczyłem to coś od razu przyszła mi do głowy myśl:

"Kolejna zabawka nie mająca związku i znaczenia dla doświadczonych graczy z sednem rozgrywki w infalntylnej produkcji jak tą grę określa WG"

Ta ocena gwiazdkowa nie będzie miała, żadnego odzwierciedlenia w znaczeniu i doświadczeniu jakie wnosi do rozgrywki dany gracz. Pomysł byłby dobry gdyby każdy z klientów WG był poważny i uczciwy a tak nie jest.

Dla mnie najważniejsze teraz pytanie, bo to że ludzie są zawistni, złośliwi i szybko się nudzą zbędnymi atrakcjami jest takie:

Czy plutonowy nas ocenia? ( Jeszcze nie miałem okazji spróbować, wczesna pora)

Właśnie o to chodzi, że gracze postępują nieuczciwie i mieszają cię z błotem z byle powodu. Gdyby byli uczciwi to system byłby mega.

Co do pytania to plutonowy może oceniać. Jednak w moim przypadku i tak daje te oceny innym graczom lub, gdy plutonowy zasłuży. Kwestia podejścia :)

Mati_3007 #38 Posted 28 May 2017 - 10:55 AM

Sergeant

• Player
  • 9263 battles
  • 323
  • [F47]
Eeeeeeeeejjj ale WG coś robi! Znikła mi nieprawidłowo nadana skarga więc kto wie, może nie będzie aż tak źle :)

AMX 40

Raijin93 #39 Posted 28 May 2017 - 11:14 AM

Sergeant

• Player
  • 18925 battles
  • 278

View PostMati_3007, on 28 May 2017 - 10:55 AM, said:

Eeeeeeeeejjj ale WG coś robi! Znikła mi nieprawidłowo nadana skarga więc kto wie, może nie będzie aż tak źle :)

Gratuluję!! No to maleńki plusik dla WG już jest, mi nic nie usunięto mimo, że jedna ocena była "z przypadku".

Mieszko123_4H #40 Posted 28 May 2017 - 11:42 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 24274 battles
  • 551

Mi tez jedna skarge usuneli, chyba jakies 2 dni temu. Moze sprawdzaja te skargi i porownywują z wynikami bitwy... tak czy owak za wiele mnie to nie obchodzi :p 

Poza tym uwazam ze ta *edit* powinna zniknac z tla naszego Rudego.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: treści

Edited by Daroo2017, 28 May 2017 - 02:00 PM.
treści

Also tagged with 3.9

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users