Jump to content

Aktualizacja 3.9 - uznanie wojskowe

3.9

• This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

Mati_3007 #41 Posted 28 May 2017 - 03:36 PM

Sergeant

• Player
  • 9263 battles
  • 323
  • [F47]
Jak narazie nie dotykali się skarg za AFK, chyba dlatego że ich jest najwięcej i jest dużo do sprawdzenia. Chyba wszystko zbiera się w jedną całość!

AMX 40

quack :D

Mieszko123_4H #42 Posted 28 May 2017 - 04:34 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24235 battles
  • 551

U mnie tak samo. W sumie dostalem chyba 4 skargi, przy czym dwie mi usunęli, a dwie pozostałe (właśnie za rzekomą bezczynnośc w bitwie) jak były tak są nadal.

Poza tym uważam ze flaga na Rudym musi zostać zmieniona.

Whisky_Tango_F0Xtrot #43 Posted 28 May 2017 - 04:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 38422 battles
  • 32
  • [AFK]
Pytanie jak to jest teraz z ty uznaniem bo nie rozumiem proszę mi to wytłumaczyć gram dobrze i mam 5 gwiazdek ale zdarza się że jakieś Gimbusy mówię to delikatnie dają mi niesportowe zachowanie lub coś innego  chociaż jestesm pierwszy na liscie i teraz jak wy to weryfikujecie bo jest to żenujące...

Mati_3007 #44 Posted 28 May 2017 - 05:38 PM

Sergeant

• Player
  • 9263 battles
  • 323
  • [F47]

View PostP_I_F_P_A_F, on 28 May 2017 - 05:48 PM, said:

Pytanie jak to jest teraz z ty uznaniem bo nie rozumiem proszę mi to wytłumaczyć gram dobrze i mam 5 gwiazdek ale zdarza się że jakieś Gimbusy mówię to delikatnie dają mi niesportowe zachowanie lub coś innego chociaż jestesm pierwszy na liscie i teraz jak wy to weryfikujecie bo jest to żenujące...

czekasz kilka dni na weryfikację i ułaskawienie ;)

AMX 40

quack :D

so_mar #45 Posted 28 May 2017 - 06:25 PM

First Sergeant

• Player
  • 10987 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Mówiłem że zrobi się wylęgarnia patologi?

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Romka7777 #46 Posted 28 May 2017 - 06:51 PM

First Sergeant

• Player
  • 36839 battles
  • 1,073
  • [R2K]

View PostP_I_F_P_A_F, on 28 May 2017 - 04:48 PM, said:

Pytanie jak to jest teraz z ty uznaniem bo nie rozumiem proszę mi to wytłumaczyć gram dobrze i mam 5 gwiazdek ale zdarza się że jakieś Gimbusy mówię to delikatnie dają mi niesportowe zachowanie lub coś innego chociaż jestesm pierwszy na liscie i teraz jak wy to weryfikujecie bo jest to żenujące...

no nie wiem. Moze kogos zablokowales albo przeszkodzales mu w strzelaniu... moze nawet przez przypadek... 
Spoiler

Vespac #47 Posted 28 May 2017 - 11:15 PM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View PostValantes, on 28 May 2017 - 09:59 AM, said:

Właśnie o to chodzi, że gracze postępują nieuczciwie i mieszają cię z błotem z byle powodu. Gdyby byli uczciwi to system byłby mega.

Co do pytania to plutonowy może oceniać. Jednak w moim przypadku i tak daje te oceny innym graczom lub, gdy plutonowy zasłuży. Kwestia podejścia :)

Ale nie są uczciwi i nigdy nie będą o czym świadczy bardzo wiele zachowań.

Natomiast nie mógłbym uwierzyć w brak logiki pomysłodawców z WG gdybym w tą grę grał parę miesięcy. Myślenie to ciężka praca...

Najpierw wyłącza się czat ze względu na zachowania graczy a za chwilę daje się plutonowemu możliwość oceny partnera, no nie do wiary... Nobel dla tego co to wymyślił!

Uczciwi gracze, wy się nie tłumaczcie bo nie o to chodzi.

Kolejne zauważone niedociągnięcia:

1. Dobowy limit ocen - bzdura, po to jest system by z niego korzystać a nie stawiać limity.

2. Nie wiem jeszcze czy tak jest zawsze ale po zwycięskich bitwach nie mogę walnąć zasłużenie negatywa..., bo limit dobowy wyczerpany, hahaha

3. Oczywiście ocena plutonowego

Pozytywy

1. Pierwsze co przyszlo mi do głowy to wyzwiska i możliwość wlepienia delikwentowi za to negatywa ale coż, limit dobowy...

P.S. Nieproszeni przyszli, gwaltem wszystko brali, honoru nie wzieli bo go nie znają. WG zdejmijcie Sowiecką flagę z tła polskiego czołgu!

Edited by Vespac, 28 May 2017 - 11:20 PM.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

Locust_PL #48 Posted 29 May 2017 - 11:26 AM

Sergeant

• Player
  • 12539 battles
  • 497
  • [VOLOS]

Moim zdaniem takie elementy będą się pojawiać w celu uatrakcyjnienia gry znużonym graczom. Ten pomysł jest nawet dobry m.in. ze względu na to, że niektórych trochę powstrzyma przed nieuzasadnionymi wyzwiskami. Ileż to razy zaczynałem grę od przeczytania wypowiedzi naprzód kretyni. Fajnie zaś jest ocenić gracza pozytywnie i w ten sposób podziękować mu za grę lub przysługę, którą nam oddał.

Ale ten nowy element wymaga pilnych poprawek:

1. Przywrócenie poprzedniego rankingu, który był obiektywny bo każdy z graczy był mierzony przez system jedną miarą. Oceny graczy zawsze w iluś procentach będą subiektywne lub złośliwe. Ten powinien być dodatkowym a nie zastępować poprzedni.

2. "Uznanie wojskowe" nie sądzę by była to dobra nazwa.

3. Ocena przez plutonowego, poważna wada.

4. Dobowy limit ocen do 6 tak samo jak pkt 5. Ktoś gra 6 bitw dziennie i ocenia 100% rozgrywek inny gra 60 mając możliwość ocenić tylko w 10% bitew.

5. Negatywna ocena z ikonką ślimaka to jedyna możliwość ocenienia złośliwego i w ten sposób w dużej jest wykorzystywana. 

kaysak #49 Posted 29 May 2017 - 07:32 PM

Sergeant

• Player
  • 14667 battles
  • 321
  • [-APD-]

System tych ocen jest wadliwy. Dzisiaj rano miałem 5 pozytywnych ocen, po kilku bitwach doszły jeszcze 2 i dostałem informację że moja ocena wzrosła. Po kilku następnych bitwach dostałem informację że ocena zmalała, nie z powodu negatywnych ocen ale z powodu zniknięcia poprzednich dwóch. Tak oto kończę dzień dalej z 5 tymi samymi ocenami.

A oceniając to obiektywnie to dla mnie ta ocena nie ma najmniejszego znaczenia. I nie rozumiem osób, które od kilku dni onanizują sie do swoich 5 fioletowych gwiazdek.

Vespac #50 Posted 29 May 2017 - 07:52 PM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View Postkaysak, on 29 May 2017 - 08:32 PM, said:

System tych ocen jest wadliwy. Dzisiaj rano miałem 5 pozytywnych ocen, po kilku bitwach doszły jeszcze 2 i dostałem informację że moja ocena wzrosła. Po kilku następnych bitwach dostałem informację że ocena zmalała, nie z powodu negatywnych ocen ale z powodu zniknięcia poprzednich dwóch. Tak oto kończę dzień dalej z 5 tymi samymi ocenami.

A oceniając to obiektywnie to dla mnie ta ocena nie ma najmniejszego znaczenia. I nie rozumiem osób, które od kilku dni onanizują sie do swoich 5 fioletowych gwiazdek.

Wadliwy i to poważnie ale miło jest gdy ktoś zupełnie obcy cię doceni, poświęci chwilkę i odda pozytywny głos, który jest limitowany. 

Natomiast mnie interesowały negatywy i po 48h mam dwa, jeden za nieaktywność - drugi na liście Pd i jako jedyny zdjąlem czołg przeciwnika będąc poziom niżej, spoko - drugi za obrazliwe coś tam i prowokowanie na czacie - za to, że napisałem prawdę, że wszyscy poddali się taktyce dość słabego gracza mimi, iż wiedzieli jak zachowa się przeciwnik - bitwa łomot.

Faktycznie ten ranking zastąpił poprzedni obiektywny, dlaczego?

I jeszcze jedno dość zabawnie wygląda opis "Nieskazitelny gracz" z 5 skargami za wyzwiska (trudno mi stwierdzić czy prawdziwymi) ale to dość niegortunne zestawienie nazw.

Edycja 30 maj:

- kolejny otrzymany negatyw - niesportowe zachowanie, za... wystawienie właśnie takiej oceny polskiemu graczowi, który uważa, że gra zespołowa to przepychanie sojusznika "bo ja musze zdjać fraga..."

Brakuje mi jeszcz negatywa za niestawienie się na turniej, chyba nie ma sensu tego testować bo kto dowódcy walnie taki numer?

Odnośnie znikania ocen, niektórzy twierdzą jak tu czytam, że jest to spowodowane weryfikacją jej rzetelności przez WG. Od początku nie chciało mi się wierzyć, że nagle jest na to czas, fundusze i możliwość sprawności technicznej. Na 100% nie ma, jest za to data ważności.

Podsumowanie:

- dosyć infantylne podejście i wykonanie do szumnie zwanego "uznania wojskowego", coraz więcej dziecinady w grze, która ma dolne ograniczenie wiekowe 18+

Edited by Vespac, 30 May 2017 - 08:00 AM.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

voulezvous #51 Posted 30 May 2017 - 08:50 AM

Sergeant

• EU Community
  • 152 battles
  • 275

Dzięki za Wasze opinie!

Wszystko spisane i podane dalej!

Niestety nie obsługuję już tego forum. W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z: 

Zloydd i MaXSty1er.

kaysak #52 Posted 30 May 2017 - 11:15 AM

Sergeant

• Player
  • 14667 battles
  • 321
  • [-APD-]
O teraz z 5 ocen spadło mi do 3 

Mieszko123_4H #53 Posted 30 May 2017 - 01:27 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24235 battles
  • 551

View Postkaysak, on 30 May 2017 - 11:15 AM, said:

O teraz z 5 ocen spadło mi do 3 

Ktoś gdzieś pisał (może i samo WG) ze to "uznanie wojskowe" będzie się resetowalo po kilku dniach i znowu będziemy lecieli od 3 gwiazdek. Niestety nie pamiętam juz gdzie o tym czytałem.

Poza tym uważam ze flaga na Rudym powinna zostać zmieniona.

Zawisiak #54 Posted 30 May 2017 - 01:37 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10153 battles
  • 25

Co jak co - najlepsze jest dawanie obraźliwego zachowania nawet wtedy kiedy nic się na czacie nie napisało:P :P

Locust_PL #55 Posted 31 May 2017 - 08:06 AM

Sergeant

• Player
  • 12539 battles
  • 497
  • [VOLOS]

View PostZawisiak, on 30 May 2017 - 01:37 PM, said:

Co jak co - najlepsze jest dawanie obraźliwego zachowania nawet wtedy kiedy nic się na czacie nie napisało:P :P

To standartwoe zachowanie społeczne więc taki system oceny graczy nigdy obiektywny nie będzie. Ostatnio czytałem o Dodzie w związku z incydentem na czerwonym dywanie, to co działo się w komentarzach mnie zszokowało, skąd u ludzi taka nienawiść w zasadzie bez żadnego powodu? To, że ktoś nie lubi danej muzy lub artysty nie jest żadnym wytłumaczeniem. 

Powtórzę, poprzedni ranking graczy nie można zastąpić "systemem ocen wzajemnych", taka ocena może być dodatkiem bo nigdy nie będzie rzetelna. "Uznanie wojskowe" nadaje się tylko do pisania w cudzysłowiu i jak pisałem poprzednio wymaga kilku poprawek. 

Jest jeszcze jeden błąd: wystawienie przez przeciwnika ślimaka.

Tu taki żarcik ze strony WG, by być graczem godnym zaufania wystarczy łapać oceny bez znaczenia jakie i ile zakładając, że są uczciwe zarówno z prawej jak i lewej strony

Posted Image

Posted Image

Edited by Locust_PL, 31 May 2017 - 08:15 AM.

polo_loco #56 Posted 31 May 2017 - 10:37 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 32422 battles
  • 228
  • [EXE]

Elo. Ktos wie na czym ma polegac ten "system"? Bo jako "absolutnie niegodny zaufania", dzieki kilku tureckim trollom, nie mam sie jak mierzyc z kolesiem, ktory ma 10 negatywnych ocen i 3 gwiazdki :).

A, przy okazji. Dzieki WG za przywrócenie normalnego czatu.

Cieszy mnie prawie tak samo, jak wasz rozwój technologii znikajacych pocisków. Jestescie w tym niesamowici. Ostatnio udało sie wam zniknac strzał z RHM w bok T44 z odległości 10 m. Impressive ;).

Ale za czat, szacun.

Attached Files

• Attached File   wot01.jpg   413.19K
  • Attached File   wot2.jpg   400.59K

ThePro71 #57 Posted 31 May 2017 - 11:42 AM

Lance-corporal

• Player
  • 6919 battles
  • 10
prawda mi również zdarza się ze pocisk zniknie

so_mar #58 Posted 31 May 2017 - 01:30 PM

First Sergeant

• Player
  • 10987 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]

Bo w obecnej postaci nie jest to system wzajemnej oceny,tylko "Szkółka Niedzielna imienia Pawlika Morozowa".

Najgorsze,że "uznanie wojskowe" uczy negatywnych zachowań.Uczy zemsty:zniszczył mi pojazd/ukradł fraga-dam negatywa;uczy obłudy:zagrał lepiej niż ja-dam negatywa.Za chwilę dojdzie do tego polowanie na czarownice,tak popularne w dużych czołgach;o ile jestem w stanie zrozumieć eliminowanie z gry bohaterów Ciemnoty,o tyle nie akceptuję możliwości prześladowania graczy.

Trzeba też pamiętać,że system ten działa automatycznie i przewidziano możliwości jakiegokolwiek odwołania.

I teraz powiedzcie mi proszę,jaki to ma cel?

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Rafa_sniper_2014 #59 Posted 31 May 2017 - 02:36 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 93259 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Represji i tresury.

animatiW #60 Posted 31 May 2017 - 02:38 PM

Sergeant

• Player
  • 29969 battles
  • 352
  • [N4N]

Te gwiazdki jakoś źle się naliczają. 

Co do trollowania, staram się grać w taki sposób aby nikt nie miał powodu wystawić mi negatywną opinię. Oczywiście liczę się z tym że może mi wywalić wota i w tedy dostanę za nieaktywność. Samemu wystawiam tylko w tedy jak ktoś zrobi 0 dmg i nie zdobędzie żadnej odznaki. Trzeba pamiętać że to gra drużynowa i trzeba dać każdemu możliwość do ostrzału przeciwnika. Nie można blokować mimo że samemu możemy sobie robić dmg. Kogo by to nie zdenerwowało jak ktoś ci ciągle zasłania celownik albo popycha bezczelnie. Na chacie trzeba być opanowanym, nie można wysyłać obraźliwych treści, samemu z chęcią bym kogoś powyzywał ale tego nie robię. Napiszę czasami coś w stylu "Noob team" ale nie zwracam się bezpośrednio do gracza, zazwyczaj team się ze mną zgadza [o ironio]. 

Wynik jest taki : 

Spoiler

Gram głównie samotnie dla tego nie posiadam dużo ocen, tak jak prosy w plutonach którzy mają przeszło 50 sztuk.

Jeżeli coś wam się przypadkowo przytrafi, np. popchniecie lub zablokujecie kogoś to warto go przeprosić prostym "sorry", "sry".

Edited by animatiW, 31 May 2017 - 02:49 PM.

Also tagged with 3.9

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users