Jump to content

Aktualizacja 3.9 - rebalans pocisków Premium

3.9

• This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

voulezvous #1 Posted 24 May 2017 - 10:55 AM

Sergeant

• EU Community
  • 152 battles
  • 275

Co sądzicie o wprowadzonych zmianach?

Zapraszamy do dyskusji!

Niestety nie obsługuję już tego forum. W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z: 

Zloydd i MaXSty1er.

jacmi555 #2 Posted 24 May 2017 - 07:58 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 29015 battles
  • 668
  • [WILK]

Buff do penetracji:

Excelsior - czołg premium V tieru: dlaczego został pominięty? Było i jest 91

(Matilda BP - 110->130, T14 - 92->106)

Mieszko123_4H #3 Posted 24 May 2017 - 08:19 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24274 battles
  • 551

Co do tej zmiany to myślę ze najbardziej cieszą się z niej gracze którzy z golda nie strzelali, albo tacy którzy grają głównie HT. Osobiście nie zbyt mi się podoba.

Poza tym uważam ze flaga na Rudym powinna zostać zmieniona.

Rafa_sniper_2014 #4 Posted 25 May 2017 - 12:13 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 93259 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Dużo czołgów straciło rację bytu, np. Victorynka, Pantera M10 i wszystkie LT o słabej penie na podstawowych pociskach. Nic trzeba pewne czołgi odstawić na wieszak, do kolejnej aktualizacji. E100 zyskał np. Czy jest gdzieś lista wszystkich czołgów którym zmieniono parametry peny podstawowych pocisków?

Edited by Rafa_sniper_2014, 25 May 2017 - 12:15 PM.

Raijin93 #5 Posted 25 May 2017 - 01:00 PM

Sergeant

• Player
  • 18879 battles
  • 278

View PostRafa_sniper_2014, on 25 May 2017 - 12:13 PM, said:

Dużo czołgów straciło rację bytu, np. Victorynka, Pantera M10 i wszystkie LT o słabej penie na podstawowych pociskach. Nic trzeba pewne czołgi odstawić na wieszak, do kolejnej aktualizacji. E100 zyskał np. Czy jest gdzieś lista wszystkich czołgów którym zmieniono parametry peny podstawowych pocisków?

O to właśnie chodzi, teraz żeby ubić bardziej opancerzone czołgi trzeba pomyśleć, użyć zmysłu taktycznego a nie tylko załadować golda i walić. Raz wam źle bo rzekomo brak taktyki w grze, teraz źle, że taka zmiana wymaga jeszcze bardziej mądrego podejścia do warunków na polu bitwy :). Mam Victory i jakoś gra się dobrze, nie widzę przesadnej różnicy, pociski przebijają jak do tej pory ale z mniejszym dmg na goldzie.

Tak btw to chyba jedna z lepszych aktualizacji jakie do tej pory dane mi było zobaczyć.

Rafa_sniper_2014 #6 Posted 25 May 2017 - 01:03 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 93259 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Przy zalewie Is6, Is5, Is2h i innych ciężkich nie da się nie używać golda, tym bardziej, że te ruskie nawet bokiem odbijają.

Mieszko123_4H #7 Posted 25 May 2017 - 01:16 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24274 battles
  • 551

View PostRaijin93, on 25 May 2017 - 01:00 PM, said:

O to właśnie chodzi, teraz żeby ubić bardziej opancerzone czołgi trzeba pomyśleć, użyć zmysłu taktycznego a nie tylko załadować golda i walić. 

Ale tylko albo przede wszystkim na MT. Na HT nadal można stać w miejscu i robić dmg, a żadnego zmysłu taktycznego używać nie trzeba. Znaczy trzeba, ale jednak wyglada to inaczej. Z jakiej racji gracze na medach muszą kombinowac jak tu rywali objechac, jak flankowac itp, a gracze na hatekach moga sobie stac i robić z łatwością dmg? Medy tracą racje bytu.

Rafa_sniper_2014 #8 Posted 25 May 2017 - 01:22 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 93259 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Głównie problemem są małe mapy, brak przestrzałów dla miejsc którymi dojeżdżają ciężkie np. taki defender na sprężarce dojeżdża na miejscówkę dla medów równie szybko jak inne czołgi praktycznie bez przeszkód i staje do ciebie frontem i masz problem.

Raijin93 #9 Posted 25 May 2017 - 01:37 PM

Sergeant

• Player
  • 18879 battles
  • 278

View PostMieszko123_4H, on 25 May 2017 - 01:16 PM, said:

Ale tylko albo przede wszystkim na MT. Na HT nadal można stać w miejscu i robić dmg, a żadnego zmysłu taktycznego używać nie trzeba. Znaczy trzeba, ale jednak wyglada to inaczej. Z jakiej racji gracze na medach muszą kombinowac jak tu rywali objechac, jak flankowac itp, a gracze na hatekach moga sobie stac i robić z łatwością dmg? Medy tracą racje bytu.

A od kiedy zadanie MT to stanie i robienie dmg? Mieszko lubię Cię ale już trochę przesadzasz, co wejdzie w upie to od razu narzekasz :) szczerze wolę grac MT i kombinować niż stać w miejscu i tłuc, przynajmniej rozgrywka jest ciekawsza, a jak was boli ten gold to nauczcie się flankować i od tyłu atakować wroga, wtedy gold już potrzebny nie jest, bo chyba głupotą byłoby strzelać w zad z mniejszym dmg. Jak narazie gram tak jak napisałam i nie narzekam.

W innym temacie napisałeś, że jak ktoś nie gra MT to ma prawo się cieszyć z tej zmiany... Ja gram i mimo to się cieszę :D więc nie zbyt trafne spostrzeżenie :)

Edit: Medy są po to by wspierać atak, nie po to by udawać HT, więc nie bardzo rozumiem... No chyba że jestem w błędzie i Medy mają za zadanie grać jak tedeki i ht... W sumie wszystko jedno, nie raz spotyka się kampiące medy i lighty.

Edited by Raijin93, 25 May 2017 - 01:41 PM.

Rafa_sniper_2014 #10 Posted 25 May 2017 - 01:51 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 93259 battles
  • 978
  • [CHWAT]
Problemem jest to, że to ciężkie udają medy, bo mają takie możliwości. Aktualnie mamy taki paradoks, że na defenderze mam podobny zasięg widzenia jak t54 ltwt. Nawet do tego doszło. Te dwie wprowadzone na szybko aktualizacje wprowadziły totalny chaos i zamieszanie.

Edited by Rafa_sniper_2014, 25 May 2017 - 01:55 PM.

Mieszko123_4H #11 Posted 25 May 2017 - 02:40 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24274 battles
  • 551

Zgadzam się z Tobą Rafa w 100%.

Raijin - nie jest tak ze narzekam na wszystko co wejdzie. Weźmy tutaj jako przykład chociażby ostatnią aktualizacje. Podoba mi się nowa mapa, nawet bardzo. Podobają mi się nowe Amerykańskie pojazdy. Cieszę się ze powrócił czat bitewny. A to ze na cos narzekam... Mam prawo myśleć inaczej niż inni. Po prostu wyrazam na dany temat swoją opinie, do której każdy z nas ma prawo. Ja tez nie stoję MT w miejscu. Ale od pewnego czasu zauwazylem ze atakowanie wroga od tylu tez nie ma sensu. Albo nikt z Twojej drużyny nie będzie chciał z Tobą jechać, albo nagle caly przeciwny team się obróci i Cie zrushują (przynajmniej ja tak mam). Staram się grac MT rozważanie, dużo jeździć po mapie, zajmować ciekawe miejscowki i obijac wroga. Ale po kolejnym nerfie dla MT gra się nimi juz o wiele trudniej. Ja rozumiem ze HT muszą byc lepiej opancerzone etc, no ale gold ze słabszym dmg'em juz niezbyt przypada mi do gustu. Co do tego co napisałem to pisalem tam jeszcze o graczach którzy używają golda sporadycznie bądź tez wcale. I nie napisalem ze zmiana spodoba się graczom którzy nie grają na MT, tylko napisałem ze spodoba się graczom którzy przeważnie graja na HT (a jeżeli tego nie napisałem to wybacz, chodziło mi o to). Wiem ze masz zrobiona linie HTkow do E 100 i grasz zarówno medami jak i hatekami. Wiem tez ze zdarzają się wyjątki - osoby które grają np tylko na goldzie i medaami, ale zmianę popierają. Jak juz pisalem każdy ma prawo uważać co chce. I co do Twojej ostatniej wypowiedzi - myślę ze juz wyżej na to odpowiedzialem. I nigdy nie campię medami.

Raijin93 #12 Posted 25 May 2017 - 05:38 PM

Sergeant

• Player
  • 18879 battles
  • 278

View PostMieszko123_4H, on 25 May 2017 - 02:40 PM, said:

Zgadzam się z Tobą Rafa w 100%.

Raijin - nie jest tak ze narzekam na wszystko co wejdzie. Weźmy tutaj jako przykład chociażby ostatnią aktualizacje. Podoba mi się nowa mapa, nawet bardzo. Podobają mi się nowe Amerykańskie pojazdy. Cieszę się ze powrócił czat bitewny. A to ze na cos narzekam... Mam prawo myśleć inaczej niż inni. Po prostu wyrazam na dany temat swoją opinie, do której każdy z nas ma prawo. Ja tez nie stoję MT w miejscu. Ale od pewnego czasu zauwazylem ze atakowanie wroga od tylu tez nie ma sensu. Albo nikt z Twojej drużyny nie będzie chciał z Tobą jechać, albo nagle caly przeciwny team się obróci i Cie zrushują (przynajmniej ja tak mam). Staram się grac MT rozważanie, dużo jeździć po mapie, zajmować ciekawe miejscowki i obijac wroga. Ale po kolejnym nerfie dla MT gra się nimi juz o wiele trudniej. Ja rozumiem ze HT muszą byc lepiej opancerzone etc, no ale gold ze słabszym dmg'em juz niezbyt przypada mi do gustu. Co do tego co napisałem to pisalem tam jeszcze o graczach którzy używają golda sporadycznie bądź tez wcale. I nie napisalem ze zmiana spodoba się graczom którzy nie grają na MT, tylko napisałem ze spodoba się graczom którzy przeważnie graja na HT (a jeżeli tego nie napisałem to wybacz, chodziło mi o to). Wiem ze masz zrobiona linie HTkow do E 100 i grasz zarówno medami jak i hatekami. Wiem tez ze zdarzają się wyjątki - osoby które grają np tylko na goldzie i medaami, ale zmianę popierają. Jak juz pisalem każdy ma prawo uważać co chce. I co do Twojej ostatniej wypowiedzi - myślę ze juz wyżej na to odpowiedzialem. I nigdy nie campię medami.

Ale o jakim nerfie mówisz? Medy, tedeki, ciężkie... Wszystkie tanki dostały nerfa na gold ammo. Objeżdżanie przeciwnika ma sens i to większy niż przedtem, przynajmniej w mojej opinii, a jak stwierdziłeś każdy ma własną. Tylko niestety nie każdy gracz w bitwie myśli, nie każdy też słucha tego co inni piszą dla dobra teamu, to pozostaje niezmienne przez cały czas każdy to wie. Ale może ten nerf do ammo zmieni coś na lepsze, nie mówię że nie ma w tej zmianie minusów ale nie odczuwam zbyt drastycznej zmiany.

Jeśli coś poradzić mogę to udawajcie, że to RNG a nie nerf :)

Raijin93 #13 Posted 25 May 2017 - 05:42 PM

Sergeant

• Player
  • 18879 battles
  • 278

View PostRafa_sniper_2014, on 25 May 2017 - 01:03 PM, said:

Przy zalewie Is6, Is5, Is2h i innych ciężkich nie da się nie używać golda, tym bardziej, że te ruskie nawet bokiem odbijają.

Oj da się. Tylko jak już mówiłam trzeba myśleć a nie ładować i strzelać goldem gdy tylko radziecka stal się za rogiem pojawi. Dla przykładu dziś walczyłam przeciw IS-5, oddałam 4 strzały w dolną płytę z podstawowej amunicji, wszystkie z przebiciem, po czym dobił go gracz z mojego teamu.

Mieszko123_4H #14 Posted 25 May 2017 - 06:11 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24274 battles
  • 551

View PostRaijin93, on 25 May 2017 - 05:42 PM, said:

Oj da się. Tylko jak już mówiłam trzeba myśleć a nie ładować i strzelać goldem gdy tylko radziecka stal się za rogiem pojawi. Dla przykładu dziś walczyłam przeciw IS-5, oddałam 4 strzały w dolną płytę z podstawowej amunicji, wszystkie z przebiciem, po czym dobił go gracz z mojego teamu.

Wiem ze odpowiedz nie do mnie ale tak tylko dodam ze sam uzywam golda, ale nie strzelam nim na prawo i lewo. Ruskie medy latwo penetrowac w boczki, nawet jezeli sa pod katem, a ciezkie da sie przebijac w jak juz wspomnialas dolna plyte, ale nie tylko. Czasami uzyje golda, ale mimo wszystko jak moge kogos spenetrować czy tez znalezc jakas inna droge na to by dalo sie kogos przebic to z premium ammo staram sie nie korzystac.

View PostRaijin93, on 25 May 2017 - 05:38 PM, said:

Ale o jakim nerfie mówisz? Medy, tedeki, ciężkie... Wszystkie tanki dostały nerfa na gold ammo. Objeżdżanie przeciwnika ma sens i to większy niż przedtem, przynajmniej w mojej opinii, a jak stwierdziłeś każdy ma własną. Tylko niestety nie każdy gracz w bitwie myśli, nie każdy też słucha tego co inni piszą dla dobra teamu, to pozostaje niezmienne przez cały czas każdy to wie. Ale może ten nerf do ammo zmieni coś na lepsze, nie mówię że nie ma w tej zmianie minusów ale nie odczuwam zbyt drastycznej zmiany.

Jeśli coś poradzić mogę to udawajcie, że to RNG a nie nerf :)

Wszystkie dostaly nerfa na gold ammo, ale TeDekom czy tez HaTekom nie jest trudno przebic medy. A medom HT juz tak. I ta zmiana uderza przede wszystkim wlasnie w medy. Ale pozyjemy, zobaczymy. WG tego nie wycofa, przynajmniej ja w to wątpie. Dmg na goldzie wydaje sie tylko delikatnie mniejszy od tego na pociskach standardowych, ale juz spotkalem sie z sytuacjami w ktorych decydowalo to o wygranej.

Poza tym uwazam ze flaga na Rudym powinna zostac zmieniona.

Raijin93 #15 Posted 25 May 2017 - 06:33 PM

Sergeant

• Player
  • 18879 battles
  • 278
Zgadzam się że decydowało to o wygranej, i to nie były pojedyncze przypadki. Ale chodzi o to, że w taki sposób rozgrywka staje się ciekawsza. Wcześniej było tak: A tego to ja z golda muszę bić- no i ładowało się gold pocisk i dmg był (pomijając dingi), trochę to monotonne. Teraz jest tak: Oho tego z podstawowej nie ruszę, gold niby wieksza pena, ale mniejszy dmg- i szybka reakcja jak zaskoczyć wroga i zrobić swoje bez gold ammo. Ja tak działam i to daje efekty bo raz.. Nie narażam się na wymianę ognia (czyli oszczędzam PW, czyli mogę zdziałać więcej), dwa.. Ćwiczę taktyki pokonania wroga co daje efekty w przyszłości poprzez większe doświadczenie, trzy... Oszczędzam kredyty, które mogę wydać na czołgi.

Ale jak już było pisane, każdy ma swoją opinię, moja jest taka a nie inna i tyle w tym temacie mam do powiedzenia :) dziękuję.

Edited by Raijin93, 25 May 2017 - 06:34 PM.

Mieszko123_4H #16 Posted 25 May 2017 - 08:41 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24274 battles
  • 551

Myślę ze mniejsze uszkodzenia na goldzie maja znaczenie w wyniku bitwy, ale watpie żeby gracze kombinowali jak rywali zaskoczyć. Raczej dalej będą walili z golda. Pena ta sama, a dmg tylko o np kilkadziesiąt mniejszy. Ale to jednak będzie przekładało się na rezultaty.

so_mar #17 Posted 26 May 2017 - 10:20 AM

First Sergeant

• Player
  • 11039 battles
  • 1,682
  • [GRZYB]
Tak się zastanawiam, czy zmiana parametrów goldowej amunicji nie jest zasłoną dymną.
Jak pamiętacie,wzamian za wyposażenie,dostaliśmy części zamienne. Co istotne, jest ich za mało,aby doprowadzić posiadane pojazdy, do standardu sprzed aktualizacji. Części oczywiście można przenieść na inny pojazd,ale trzeba czekać na odblokowanie slotów lub sypnąć goldem. Gracze trochę pomarudzili,ale w sumie jakiejś dużej awantury nie było. Może dlatego,że części wystarczyło na ulubione pojazdy.
Teraz jednak sytuacja trochę się zmienia,nowa amunicja wartościowanie pojazdów. A za szybką modernizację trzeba zapłacić.
Poza tym,nadal uważam,że gold ammo będzie używana w większej ilości niż poprzednio.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Vespac #18 Posted 28 May 2017 - 05:33 AM

First Sergeant

• Player
  • 42573 battles
  • 2,125
  • [VOLOS]

View PostRaijin93, on 25 May 2017 - 02:37 PM, said:

A od kiedy zadanie MT to stanie i robienie dmg? Mieszko lubię Cię ale już trochę przesadzasz, co wejdzie w upie to od razu narzekasz :) szczerze wolę grac MT i kombinować niż stać w miejscu i tłuc, przynajmniej rozgrywka jest ciekawsza, a jak was boli ten gold to nauczcie się flankować i od tyłu atakować wroga, wtedy gold już potrzebny nie jest, bo chyba głupotą byłoby strzelać w zad z mniejszym dmg. Jak narazie gram tak jak napisałam i nie narzekam.

W innym temacie napisałeś, że jak ktoś nie gra MT to ma prawo się cieszyć z tej zmiany... Ja gram i mimo to się cieszę :D więc nie zbyt trafne spostrzeżenie :)

Edit: Medy są po to by wspierać atak, nie po to by udawać HT, więc nie bardzo rozumiem... No chyba że jestem w błędzie i Medy mają za zadanie grać jak tedeki i ht... W sumie wszystko jedno, nie raz spotyka się kampiące medy i lighty.

Jeszcze nie zdążyłem przetestować tej zmiany ale skoro pena została pomniejszona to nie czołgi mobilne jak tu czytam mają problem ale te, których mobilność nie jest atutem. Zostanę sam na sam HT poziomu niższego na mocno opancerzony czołg poziomu wyższego,

objechać nie mam jak bo moje mobilność jest podobna do przeciwnika to co gramy w ping-ponga czy głupiego Jasia?

Kombinowanie przy penetracji pocisków, zmiana wyposażenia, buffy+nerfy, rng, mm itd. to w rzeczywistości narzędzia do tego sławnego zdania Saszy P. traktującego o kontroli i zadowoleniu graczy. 

Miałem okazję wypełniać po poprzedniej aktualizacji ankietę i uderzyły mnie dwa pytania, pierwsze o tym czy trudno osiągnąć dobre wyniki w grze, drugie czy związane ze zmianami i wyrównaniem szans...

Cóż niech każdy kto chce, gra ile chce, płaci ile chce (to podstawa wszystkiego) ale skończcie w końcu z naiwnością.

P.S. Sowiecka flaga na tle polskiego czołgu Rudy 102 to symbol gwałtu na polskich kobietach (w tym dzieciach) i gwałtu na suwerenności naszego kraju. W związku z tym z szacunku dla ofiar WG, zdejmijcie tą szmatę z tła naszego czołgu!

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

ThePro71 #19 Posted 28 May 2017 - 06:30 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6942 battles
  • 10

View PostRafa_sniper_2014, on 25 May 2017 - 01:03 PM, said:

kolega dobrze napisał

voulezvous #20 Posted 30 May 2017 - 10:25 AM

Sergeant

• EU Community
  • 152 battles
  • 275

Przekazane dalej, dzięki!

Niestety nie obsługuję już tego forum. W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z: 

Zloydd i MaXSty1er.

Also tagged with 3.9

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users