Jump to content

Askeri Şeref Sistemi

3.9 Güncellemesi

• Please log in to reply
11 replies to this topic

vuque #1 Posted 24 May 2017 - 12:50 PM

Sergeant

• EU Community
  • 172 battles
  • 373

Merhaba Komutanlar,

Yeni Askeri Şeref Sistemi ile ilgili geri bildirimlerinizi bu başlık içerisinden bize iletebilirsiniz.

Saygılar,

_Oops_Sorry_ #2 Posted 25 May 2017 - 10:14 AM

Lance-corporal

• Player
  • 26858 battles
  • 50
  • [-WN8-]

Bu sistem Kişisel Reyting'den daha iyi bence.Böyle bir başlık açmıştım ve dikkate alınıp, WG'nin böyle etkin bir sistem getirdiği için de memnunum. Belki zamanla bu sistem daha da gelişecektir. 

Evet bu Askeri Şeref'i hak ederek alacağız FAKAT kötü niyetli oyuncular için ne yapacaksınız? misal ben kazandığımız bir savaşta, takım birincisi oldum ve bana "sportmenlik dışı davranış" geldi.. yani kısacası ya hile yaptım ya da kasti bir şey..tamam tamam itiraf ediyorum benim komutan rakip oyucunun yanından geçerken rakibin tankına tükürdü (çok ayıp etti!) :) 

Şuan ki sistemde bunla ilgili şikayet gelecektir. belki tek sorun bu olur Askeri Şeref sisteminde.

iyi çalışmalar

Bu post moderasyon ekibi tarafindan,kirmizi rengin kullanimi sebebi ile değiştirilmiştir.

Edited by VMX, 25 May 2017 - 01:19 PM.

Pururut #3 Posted 25 May 2017 - 10:36 AM

First Sergeant

• Player
  • 23562 battles
  • 1,757
  • [1RTR_]

Iyi yanlari ile baslayalim,

1-Global chat geri geldigi halde insanlar reytingleri duser diye kufur etmekten cekiniyorlar, oyunlar cirkinlesmeden daha arkadasca bir ortamda oynaniyor.Saygili olmak icin biraz fazla kibarliga kacan samimiyetsizlerde var tabi fakat kufur etmelerinden iyidir.

2-Hakkini vererek oynayan oyuncular icin bir nevi moral kaynagi.Neticede herkes ovguyu sever, kaybedildigi taktirde bile etkili oyuncu yada degerli rakip ovgusu almak guzel bir hissiyat.

Elestirilecek yanlari icin,

1-Bes yildiza ulasmanin zorlastirilmasi gerek.Oyuncunun sikayet ve ovgu hakkini arttirmasi oldukca basit.Tek yapilmasi gereken dusuk tierlerde sealclubbing yapmak, etkili oyuncu ovgusu yagmuruna tutuluyorsunuz.Asil sorun bol miktarda kufur eden yada sikinti cikaran bir oyuncunun bu yontemi uygulayarak kolaylikla cezadan kacabilmesi.

2-Ispitcilik ve kotu niyet.Bazi oyuncular ne yazikki karaktersiz oluyor.iBringer'in yazdigi durum benimde birkac kez basima geldi.Bence en ust miktarda hasar veren oyuncuya savasta hareketsizlik yada sportmenlik disi davranis sikayetleri verilememeli.

Democracy is dead. Long live the republic.

Alan_Reed #4 Posted 25 May 2017 - 12:41 PM

Sergeant

• Player
  • 48039 battles
  • 257
  • [F0RGE]

iBringer, Kisisel Reuting ten iyi demissin ama, birbirleri ile alakasi yok. Kisisel Reytin in dikkate aldigi istaystiki degerler farkli Askeri Seref in dikkate aldigi parametreler farkli.

Kisisel Reyting tamamen bir oyuncunun emegini ve becerisini derecelendiren bir sistemken,

Askeri Seref tamamen sin pozitif ve negatif davranislarini derecelendiren bir sistem.

Peki ben bir oyuncunun cabasini degerlendirmek istedigimde bunu Askeri Seref uzerinden nasil degerlendirecegim. Tamamen on yargi ve ego uzerinden verilen degerlere ben neden inanayim.

Bence olacaksa her ikisi olsun. Birini kaldirip onum yerine bunu getirdim dersen olmaz.

Zira daha ilk gunden orgutlenip birbirine olumlu oy veren, hic nedensiz de gicik olduklari oyuncuya negatif oy veren bir surec basladi.

Takdiri size birakiyorum.

_Oops_Sorry_ #5 Posted 25 May 2017 - 03:39 PM

Lance-corporal

• Player
  • 26858 battles
  • 50
  • [-WN8-]

Cevap hakkım olduğunu düşünerek yazmak istedim. 

Birincisi biz de buna değindik. Buarada Prururta teşekkür ederim desteği için. aynen bende görüşlerine katılıyorum.. 

View PostAlan_Reed, on 25 May 2017 - 12:41 PM, said:

Peki ben bir oyuncunun cabasini degerlendirmek istedigimde bunu Askeri Seref uzerinden nasil degerlendirecegim. Tamamen on yargi ve ego uzerinden verilen degerlere ben neden inanayim.

Zira daha ilk gunden orgutlenip birbirine olumlu oy veren, hic nedensiz de gicik olduklari oyuncuya negatif oy veren bir surec basladi.

bu 2 taraflı bir sonuç, Yani geç tüm klanla ya da arkadaşlarınla savas yap, verin birbirinize "etkili oyuncu" "takım oyuncusu" gibi övgüler yada bu adam beni yedi ver buna bir sportmenlik dışı davranış olsun bitsin. Bende buna nasıl bir önlem alacaksınız diye sordum

bu konuda haklısın bu bir handikap olabilir.

Gelelim ikincisine:

iBringer, Kisisel Reuting ten iyi demissin ama, birbirleri ile alakasi yok. Kisisel Reytin in dikkate aldigi istaystiki degerler farkli Askeri Seref in dikkate aldigi parametreler farkli.

tamam burada haklısın lafım yok

Kisisel Reyting tamamen bir oyuncunun emegini ve becerisini derecelendiren bir sistemken,

ama burada katılmadığım bir husus var. benimde daha önceki konumda belirtmek istediğim kişisel reyting oyuncular üzerinde ilk göze çarpan ve kişisel reyting üzerinden algı oluşturan bir sistemdi..kendi açımdan söylüyorum ilk şuna bakarım: kaç tankı var? kaç M almış? savaş sayısı kaç? ödülleri nasıl gibi? neden dersen, Reytingi iyi olan bir çok oyuncu az tank alıyor ve WR i yüksek tank seçiyor ki ben çok şahit oldum. Master (M) oranları ödülleri hepsinin çok iyi değildi ama o Kişisel Reyting civarında başka bir oyuncu görüyorum; 88 tank 86 M , 120 tank 100 M gibi. o oyuncu iyi değil bildiğin Master! harbi emek ve becerisini döktürmüş. bu konu çok tartışmaya açık. Umarım demek istediğim anlaşılıyordur.  

Tamam sana katılıyorum ama son olarak düşüncemi söyleyeyim; eğer Kişisel Reyting geri gelecekse bile böyle olmamalı. daha farklı bir puanlama getirilmeli. misal bir oyuncunun en çok oynadığı 50 tank üzerinden değerlendirilmesi gibi gibi gibi.En azından oyuncuların becerisi ve başarası kendince iyi olduğu tanklarla ölçülür. 

Alan_Reed #6 Posted 26 May 2017 - 06:36 AM

Sergeant

• Player
  • 48039 battles
  • 257
  • [F0RGE]
iBringer kardesim, sakin sana muhalifmisim gibi hissetme, sende haklisin. Senin yazinin uzerinden cevap vermem muhalif bir izlenim yaratmis. Yanlis anlasilma olmasin.

_colleteral_ #7 Posted 26 May 2017 - 03:09 PM

Private

• Player
  • 23489 battles
  • 3
  • [MS-TR]
Slm arkadaslar.
Öncelikle bu sistem cok sacma.Şöyle saçma.Kişisel reyting devam edecekti.Ve getirilen yenilikte sadece oyuncu şikayet etme sistemi olmasi gerekiyordu.
Platt takim atan kisiler biribirlerini ovup duracaklar.Asil onemli olan tanimadigin oyuncuyu ovmek.Bence bu yanlis.Sadece sikayet olsaydi.Oyunda sorun cikaran birini ayni anda 5-10 kisi reporlayacak olsaydi.Nobblarla,afklarla,Saygisizlarla daha az karsilasirdik.Iyi o zaman beb her gun platt atayim 10 gunde mukemmel oyuncu olurum

_MupTeLa_Tr #8 Posted 03 June 2017 - 11:47 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 34822 battles
  • 553
  • [ZIRH-]

Sistemin gelistirilmesi gerek . iyi yanlari ustte de yazdigi gibi 

+ kufur etmekten cekinenler var.

+iyi oynamaya gayret var birazcik

Eksik yanlari 

- gercekleri yansitmayan askeri seref orani olan cok oyuncu var

- kotu niyetli kullanim asiri

- yok ettiginiz adam gicikligina size savasta hareketsizlik veriyor 

- rakibin dger takima oy kullanmasi buyuk yanlis

- takiminizdaki kotu niyetki kisiler de ozellikle hemen olenler kotuye kullanim sergiliyor

Sistemi gelistirmek icin onerim 

-En azindan damage esasina dayali oylar verilmeli.misal

-Ekip oyuncusu 2k hasara verilebilmeli 

-Etkili oyuncu en az 3 spot yada kill 3k hasara verilebilmeli. 

-Tabi hasarlar tiere gore degisir. Atiyorum 6 tierde 2k ya 10 tierde 3.5k ya .

-Burasi onemli ; 5 tier ve uzeri maclarda puan sistemi olmali ! Altinda degil.

- Kaybedilen maclarda karsi takimda kendi takimizda yigitce savas alan birine , buna ozel oy kullanabilmeli atiyorum  muzaffer komutan gibi.

-Herkes kafasina gorw savasta hareketsizlik verememeli. Yine tiere gore vurdugu hasar oranina dayali bu verilebilmeli. 

-elle tutulur duzenlemeler geldiginde tum seref oranlari sifirlanmali. 

Edited by Cezzar_Turk, 03 June 2017 - 11:48 AM.

Youtube & Steam & PUBG Mobile Klan ; Special'Forces              

_MupTeLa_Tr #9 Posted 03 June 2017 - 11:51 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 34822 battles
  • 553
  • [ZIRH-]

Gecen oyuna girdimde aldigim bildirim. 

Posted Image

Youtube & Steam & PUBG Mobile Klan ; Special'Forces              

Gelengi68 #10 Posted 07 June 2017 - 05:16 PM

Private

• Player
  • 47374 battles
  • 7
  • [CNQ]
Ya lütfen şu askeriye şerefine bir el atın. 6 tank vursan öven yok, ama 1 km yol yapmana rağmen savaşta hareketsizlik şikayeti oyu veriyor adamlar. Takım arkadaşını vuruyorsun, ikisi birden şikayet oyu kullanıyorlar. İstismara oldukça açık. Karşı taraf şikayet edememeli bence. Sadece küfür edersen şikayet edebilmeli. Sadece oya kalmamalı, otomatiğe de bağlanabilir bu sistem. Mesela en az 4 tank vuran yok edici oyu alabilir, en çok hasar veren en aktif oyuncu oyu alabilir, 0 hasar verenler pasif oyuncu oyu alabilir vs...

REISBABA29 #11 Posted 20 June 2017 - 05:47 PM

Lance-corporal

• Player
  • 40158 battles
  • 11
  • [ALP29]
ALLAH AŞKINA!!! BU  SİSTEMİ KALDIRIN   TEK VURUŞTA AMMO DEDİĞİMİZ ATIŞTA  YOK   ETTİĞİMİZ ADAMLAR   BİZE   SALDIRGAN   ŞİKAYETİ   VERİYO   HASARDA EN ÜSTTEK  OLSAK BİLE   BİZE HAREKETSİZ DİYOLAR   NEDEN? ÇÜNKÜ TÜRKÜZ DİYE  KLANDA TÜRKK YAZIYO DİYE!!!!   BU SİSTEMİ BOKA ÇEVİRDİLER   DERHAL KALDİTTİRIN

_Oops_Sorry_ #12 Posted 20 June 2017 - 07:21 PM

Lance-corporal

• Player
  • 26858 battles
  • 50
  • [-WN8-]

Siliniyor arkadaşlar. Nasıl? Nedir? Tam bilmiyorum. şuana kadar kim bana hak etmediğim bir şikayette bulunduysa, o 24 saat sonra geri silindi. sanırım bu övgü içinde geçerli..

ama evet 6 tank yok ettiğinde övgü gelmeyebiliyor..

Sanki bu Askeri Şeref sistemini tek savunan benmişim gibi hissettim şuan:)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users