Jump to content

T49

VIII Light Tank

12 replies to this topic

Poll: Troll czy "Spamerka" (13 members have cast votes)

Troll czy "Spamerka"

1. Troll (10 votes [76.92%] - View)

Percentage of vote: 76.92%

2. Spamerka (3 votes [23.08%] - View)

Percentage of vote: 23.08%

Vote Guests cannot vote Hide poll

MAD_G4NIUS #1 Posted 24 June 2017 - 07:16 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4269 battles
  • 14

Witam,       (proszę o zmianę nazwy TD V poziomu z T49 na T67:)

Jak się gra trollem?

Ile średnio golda ładujecie na bitwę?

Aktualnie gram borsukiem i kilka razy odczułem ten czołg ...

Trudny w grindzie ?

Edited by MAD_G4NIUS, 24 June 2017 - 07:31 PM.

Satham75 #2 Posted 27 June 2017 - 02:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11918 battles
  • 15
  • [NCNS]

Ten czołg to koszmarek na kółkach. Jedyne słuszne działo to troll, i zonk... pociski HEAT w cenie 720 srebra mają 85 peny i w przeciwieństwie do borsuka, który również ma 85 peny ale HE, zadają bardzo często 0 dmg :) Borsuk zaś potrafi zadać około 300-400 dmg na HE w bok np Tygrysa2 gdzie już T49 na trollu z heat`a strzeli w bok Tygrysa2 za 0 dmg. Pocisk premium (t49) to HE z penetracją 152mm za 4800 srebra i owszem wbije się w bok tygryska ale za np. 250dmg :) Efekt jest taki, że dostałem już kilka "głosów" za bezczynność w grze bo nie wszyscy muszą wiedzieć i nie mogą wiedzieć jeśli nie mają t49 ,że walisz 5 strzałów i masz 100% trafień tylko, że za zero :( Próbowałem grać tylko na goldzie ale wtedy jest to koszmar bo dmg niski a zarobki tylko i wyłącznie na -

Załogę mam na 90% więc pewnie się poprawią osiągi. Trzeba uważnie celować w inne czołgi, rozeznać ich słabe punkty za pomocą trolla, czyli gdzie siada za zero a gdzie za 680dmg. Po ostatnich bitwach lubię ten czołg bardziej lecz nadal twierdzę,że jest trudny w grze i bez konta premium to przy każdej bitwie jesteśmy w plecy. Jak będę miał 100% załogę mogę podać wszystkie dane.

Edited by Satham75, 27 June 2017 - 06:49 PM.

shirotora_neko #3 Posted 27 June 2017 - 10:25 PM

Sergeant

• Player
  • 11937 battles
  • 310
  • [TORA]

View PostSatham75, on 27 June 2017 - 02:24 PM, said:

Ten czołg to koszmarek na kółkach. Jedyne słuszne działo to troll, i zonk... pociski HEAT w cenie 720 srebra mają 85 peny i w przeciwieństwie do borsuka, który również ma 85 peny ale HE, zadają bardzo często 0 dmg :) Borsuk zaś potrafi zadać około 300-400 dmg na HE w bok np Tygrysa2 gdzie już T49 na trollu z heat`a strzeli w bok Tygrysa2 za 0 dmg. Pocisk premium (t49) to HE z penetracją 152mm za 4800 srebra i owszem wbije się w bok tygryska ale za np. 250dmg :) Efekt jest taki, że dostałem już kilka "głosów" za bezczynność w grze bo nie wszyscy muszą wiedzieć i nie mogą wiedzieć jeśli nie mają t49 ,że walisz 5 strzałów i masz 100% trafień tylko, że za zero :( Próbowałem grać tylko na goldzie ale wtedy jest to koszmar bo dmg niski a zarobki tylko i wyłącznie na -

Załogę mam na 90% więc pewnie się poprawią osiągi. Trzeba uważnie celować w inne czołgi, rozeznać ich słabe punkty za pomocą trolla, czyli gdzie siada za zero a gdzie za 680dmg. Po ostatnich bitwach lubię ten czołg bardziej lecz nadal twierdzę,że jest trudny w grze i bez konta premium to przy każdej bitwie jesteśmy w plecy. Jak będę miał 100% załogę mogę podać wszystkie dane.

Odwrotnie, pociski standartowe to HEAT z średnią penetacją 152 mm, a "goldowe" to HE z 85 mm.

Jeśli ma się stockowy czołg i brak free expa, to grind jest paskudny. Od niedawna mam trolla, ale wcześniej to klawiaturę można było ze złości zeżreć.

Nawet jak jesteśmy już w posiadaniu trolla, to aż tak łatwo na początku nie jest. Trzeba umiejętnie dobierać rodzaj pocisku na dane czołgi i na dane powierzchnie czołgów. Pociski HEAT bywają zdradliwe, gdyż na gąskach siadają zawsze za 0 dmg. W ogóle to czasami cuda się dzieją z nimi w Blitzu.  Łatwo z nimi nie jest, tym bardziej na IX tierach.

Natomiast HE są niesamowicie drogie. Dlatego staram się ich rzadziej używać. Burzaki fajnie wchodzą w LT i mięciutkie TD np. Borsuk.

Ogólnie ten troll charakteryzuje się tym, że... niesamowicie często wchodzą ammoracki. Coś wspaniałego.

Wyczuwam ogromny potencjał, ale muszę jeszcze ogarnąć ten czołg, bo dużo HEAT-ów używam i zbyt dużo przy nich dingów mam. Poradźcie mi w co głównie celować HEAT-ami z tego trolla? Bo na pewno nie w gąski, to wiem. Ale mam dość dużo sytuacji, w której jest brak penetracji bocznego pancerza, jak i również od tyłu gdy potencjalnie powinno być przebicie. Czasami naprawdę nie rozumiem już o co chodzi.

A co do mobilności, to wychodzi tak średnio. Zwrotność też nie jest najlepsza porównując do innych LT.

I jeszcze jedno. Powinien być dostępny drugi rodzaj pocisków HE, z nieco mniejszą peną i z "normalną" ceną, jak w "dużym" WoT.

Edited by shirotora_neko, 27 June 2017 - 10:45 PM.

Satham75 #4 Posted 28 June 2017 - 05:44 AM

Lance-corporal

• Player
  • 11918 battles
  • 15
  • [NCNS]
Faktycznie pokreciłem z pociskami. Wystarczy aby zrobili HE takie jak w borsuku ale wtedy ten czołg był by za bardzo op dla grających przeciwko temu trollu :D

animatiW #5 Posted 21 July 2017 - 09:39 PM

Sergeant

• Player
  • 15992 battles
  • 303
  • [N4N]

T49 to bolid z działem artyleryjskim (haubica). Pędzi ponad 70km/h lecz rozpędza się sporo wolniej od Bulldoga, co nie zmienia faktu że jest bardzo mobilny. 

Działo - jedyne słuszne na "wymaksowanej" załodze to Haubica 152mm. Jeżeli nie macie załogi 100% to oczywiście można ją doszkalać spamerską 90tką która jest również bardzo ciekawa i najlepszym wyborem na początek. 

A wiec tak. Potrafi robić 3 ammoracki na bitwę. Haubica jest wręcz ogromnie celna! Oczywiście jak na takie działo. Musimy odblokować 7 modyfikacji do czołgu, pozostawiając dwie ostatnie które nie są wymagane ale mogą poprawić dodatkowo komfort gry. Najważniejsze to bonus do penetracji, zasięg widzenia, czas celowania i ponownie czas celowania choć i bez niego grało mi się przyjemnie. Działo pozwala na celowanie w weakpointy np. dach w is3 lub garnek ATeków. Oczywiście strzelając HEATami można się tam wbić. 

Samemu noszę ze sobą 17x Heat i 5x HE. O wiele częściej widzę że ludzie biorą odwrotnie czyli większość HEków. Moim zdaniem jest to błąd. Widzę na YT że ludzie strzelają z HEka za 250 uszkodzeń mimo że mogą go przebić HEATem za ponad 2x tyle np. dolna belka KV-4 w którego wchodzi HEAT. 

Moja taktyka to jazda na flankę z min. dwoma innymi czołgami. Wjazd na wzniesienie żeby coś podświetlić i strzelić z HEATa za ~560, często włazi za 650 lub ammorack.  

Jeżeli widzimy że na liście drużyn widnieje co najmniej jeden light w tedy możemy się go spodziewać jako pierwszego, więc ładujemy HEka i czekamy. 

Po strzale się chowamy, ja z umiejętnością załogi ukrycia na V poziomie mogę oddać 2 strzały zza krzaka, po czym mam żarówkę.

Bardzo ważna rzecz! Musimy się nauczyć opancerzenia poszczególnych czołgów. Praktycznie każdy tyłek łyknie HEATa. Nie wszystkie Czołgi ciężkie są tam słabo opancerzone więc HEki mogą nie wejść. Jeżeli widzicie Rhma to celujcie mu z HE w kadłub, nie w wieżę. Strzał w przedni papier kadłuba kończy się natychmiastowym jego zejściem z powodu umiejscowienia tam składu amunicji, to samo jak jest do nas tyłem.  Nadbudówka JgPanthera również bokiem łyka ammoracka z HEka. Co innego taki Ferdek tu pozostaje jedynie HEAT w bok lub w dolną belkę.

Ogólnie każdy czołg jest przebijany w bok wierzy z HEATa. Tylko problem może być z ruskimi HTkami gdzie mają albo dobry pancerz lub charakterystyczny kształt wieży. Z MT jest podobnie ale i tak o wiele łatwiej.

Ostatecznie pod koniec bitwy jak zostają mocno opancerzone czołgi staramy się wjechać im na tyłek. HEATy zrobią swoje. Jeżeli nie jesteśmy w stanie to pozostają HEki.

Warto próbować zmieniać amunicje na HE nawet jeżeli HEATy przebiją pancerz. To dam nam do myślenia i nauczy jak mamy zareagować na daną sytuację. Trzeba próbować i kombinować. Jeżeli się nam nie uda wpakować pestki to przynajmniej jesteśmy bogatsi o doświadczenie.

To jest tylko parę wskazówek jak nim grać, resztę sami odkryjecie. 

Mogę dodać jeszcze żebyście sprawdzali skład drużyn. Jak jest dużo Lightów to możecie się spodziewać sporego użytku HEków. Drugi T49? Bądźcie jak najdalej od niego lub zaczekajcie aż będziecie mogli go zaskoczyć piękną bułą z HEka. Uwaga bo w T49 bardzo często zchodzi na hita od drugiego T49. Lub jeżeli macie dobry refleks i wyszkoloną załogę z modyfikatorami to można się pokusić o szybkie 1vs1. Kto pierwszy ten lepszy :)

Ogólnie lighta oceniam jako niesamowity rozp****ol. Moja ulubiona zabawka którą na pewno nie sprzedam. Daje tyle funu z gry co mało jaki czołg. 

Na początku nie jest ciekawie, to na pewno. Ale mało jest takich czołgów które już na starcie pokazują pazur. 

Dajcie mu szansę a na pewno się odpłaci po przygotowaniu go do bitwy w 100%.

Uff ale się napisałem...

3 bitwy na filmie:

Spoiler

Mam jeszcze parę powtórek w gotowości warte obejrzenia :)

Edited by animatiW, 22 July 2017 - 12:37 AM.

_CharlieBrown #6 Posted 23 July 2017 - 10:07 AM

Private

• Player
  • 27967 battles
  • 5
  • [N4N]
Super recenzja! Brawo AnimatiW :popcorn:

helmans13_ #7 Posted 09 September 2017 - 04:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 20545 battles
  • 41
  • [PL4]

Jak najlepiej mi sie gra na t49

Na filmiku zdobywam M i robie 6k dmg

jacmi555 #8 Posted 16 October 2017 - 02:56 PM

Sergeant

• Player
  • 23060 battles
  • 499
  • [WILK]
Czy ktoś też ma tragiczne losowania na tym czołgu? (kupiłem wczoraj, już po nerfie niestety).

ManiekM50 #9 Posted 24 December 2017 - 10:05 PM

Private

• Player
  • 8740 battles
  • 1
  • [POLWW]

Witam czy wy też nie możecie grać tym czołgiem po ostatniej aktualizacji?

balthorco #10 Posted 25 December 2017 - 09:57 AM

Sergeant

• Player
  • 21221 battles
  • 313
  • [DP_H]
Są jakieś bugi związane z silnikiem. Pewnie na czasie poprawią.

Zapraszam na mój kanał youtube balthorco World of Tanks Blitz i do klanu Dywizjon Pancerny-Husaria

mwgorzkowscy #11 Posted 30 December 2017 - 02:24 PM

Private

• Player
  • 3509 battles
  • 3
  • [ZSRR2]
Jeżeli masz misję „Stój, gdzie stoisz” to bez zastanowienia użyj tego czołgu ( jeżeli ma trolla ). Troll rzadko przebija i często siada w gąskę za 0, a potem możesz uciec.

„Cios krytyczny".

mwgorzkowscy #12 Posted 31 December 2017 - 09:03 PM

Private

• Player
  • 3509 battles
  • 3
  • [ZSRR2]
Ja osobiście polecam spamerkę, bo ma lepszą penetrację i siłę ognia. Do tego pociski złote w tym działku (HEAT) przebijają dużo czołgów i TD- ków ( np. Ferdinand) i zadają tyle samo damage'a, co HESH na trollu niepenetrujący. Grałem na spamerce i prawie rozwaliłem dwa wrogie T49 z trollami ( prawie, bo drugi mnie rozwalił gdy był bliski wykończenia).

Laukin #13 Posted 08 January 2018 - 11:26 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1641 battles
  • 54
  • [PRB]
T49 ze spamerka to dla innego wprawnego gracza z t49 i trollem free frag, jeszcze jak trafia sie batchaty/leopardy lub rhmy to juz wgl miodzio :)spamerka to tak samo idiotyczny wybór jak dzialo z t150 na kv2, oba sie dobrze spisuja ale troll zawsze góra :)

Edited by Laukin, 08 January 2018 - 11:32 PM.

Reply to this topic

Also tagged with VIII, Light Tank

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users