Jump to content

Öneriler

3.10

• Please log in to reply
7 replies to this topic

vuque #1 Posted 25 June 2017 - 04:01 PM

Sergeant

• EU Community
  • 172 battles
  • 373

Merhaba Komutanlar,

Önerilerinizi bu başlık içerisinden bize bildirebilirsiniz.

Teşekkürler,

Alan_Reed #2 Posted 26 June 2017 - 01:25 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 44587 battles
  • 249
  • [_PAX_]

1) IS-7 "Battle-hardened" adlandırmasında ki "h" harfini büyük "H" ile düzeltin. Küçük şeyler mide bulandırır.

2) MM Sistemini tekrar gözden geçirin. Takımlar arası denge bazen saçmaliyor. Tank dagilimlari anormal dengesiz. Bir takima 1 diger takima 5 med. Bu diger tank dallari icinde gecerli.

3) Artık E5, Torto, gibi taretinde tumör gibi duran komutan kapagindan hasar olaylarini kaldirin. Bu tanklarin bu noktalardan yok edilmesi firsatciliga geliyor. Butun oyuncular dogrudan bu noktalara odaklaniyor. Adamin top egimi veya top dagilimi yetmiyor, karsida ki adam masallah kendi top egimi sayesinde hasar almadan kapaktan adami bitiriyor. Resmen bu tanklar komada.

4) Oyun içerisindeki turnuvalar kisminda bulunan çizelge bolumunu, assistantta ki gibi eleme agaci haline getirin.

5) Klanlar için, her oyuncunun gorebilecegi ve okuyabilecegi duyuru panosu gibi bir ozellik getirin. Klan disindan olanlar goremesin.

6) Oyun icerisinden bir oyuncunun profiline baktigimizda, butun oynadigi tanklardan ziyade, garajindaki tanklar gosterilsin.

7) Tank Komut Panelinde bulunan bos yere, R/L (Sağ/Sol) komut dugmesi eklensin.

8) Ustunluk kipinde, orn; "B ussune gidiyorum yerine" "B ussunu elegecir/in yazilabilir.

9) Ustunluk modu 5nci seviyeden itibaren degil, 6nci seviyeden baslayarak aktif olsun. Zira bu seviyelere kadar oyuncular tecrube edinmeden kisa surede gelebiliyorlar. Ustunluk modunu cogu yeni oyuncu mantiken kavrayamiyor.

10) Karsilasma savaslarinda base kaldirilsin, oyun sonunda en fazla can puanina sahip takim oyunu kazansin. Deathmatch/Olummaci misali bir mod olsun.

Daha bircok sey onerilebilir ama fazla uzatmadan konuyu bitirmekte fayda var.

Bazi maddeler utopik gelebilir ama temelini dusundugunuzde bence yararli olabilecek ozellikler.

susuco #3 Posted 26 June 2017 - 06:32 PM

Sergeant

• Player
  • 15635 battles
  • 318
  • [F0RA]

Öneri 1: Oyunun yazı dili ile mürettebat seslendirmesi farklı olsun. Ben mesela Çin tankı aldığımda oyun içinde mürettabat seslendirmesinde orjinal Çince seslendirilsin istiyorum fakat mevcut durumda bunu yapmam içinse ayarlar dil bölümüne girmem gerek. Dili çince yapınca yazılarda çince oluyor dolayısıyla yanlışlıkla tank bile satabilirim bilmediğim bir alfabe sonuçta. 

Öneri 2 : Tier5 görevlerde üstünlük görevi gelmesin. Çünkü tier5 ile tier4 maçlara da düşüldüğü için otomatikman üstünlük modu gelmiyor . Üstünlük modu için kesin tier6 maça düşmek gerekli fakat tier6 maçta da üstünlük geleceği kesin değil.  Dolayısıyla tier5 üstünlük modu gelme olasılığı  diğer tierlere göre yarı yarıya az. Tier6-tier10 arasında %50 ise, bu oran tier5 de %25 oluyor.  Dolayısıyla tier5 de gelen görevi yapmak için tier6-10 arasındaki göreve göre 2 kat daha fazla oynamak gerekiyor.  Yedek parça ve diğer etkinlikler göz önünde bulundurulduğunda görevleri yapmak artık önemli oldu. Fakat artık tier5 oynamaktan korkar oldum görev gelirse yapamam diye.  Shinobi aldık kullanamıyoruz .

Öneri 3: Oyunda zorluk seviyesi için mod olsun.  Bildiginiz gibi bütün oyunlarda bu vardır.  Kolay normal zor diye.

Kolay modda oto nişan,  rakibin zırhlı yerlerini gösterme gibi şuanda mevcut oyundaki sistem olsun.

Normal modda örneği oto nişan kesin kapalı bir mod olsun.

Zor modda hem oto nisan kapalı hemde rakibin zırhlı yerlerini gösterme de kapalı olsun.

Tabi bu mod lara göre de kredi ve deneyim puanı aynı premium hesapta nasıl %50 bir artış veriyorsa normal modda %15 zor modda %25 gibi artı kredi ve deneyim puanı artışı yapsın.  

Tharos_Nexos #4 Posted 27 June 2017 - 05:41 AM

Lance-corporal

• Player
  • 2303 battles
  • 33
  • [AW_]

1) Nerdeyse her güncelleme sonrası başımıza gelen lag, ping gibi sorunları kalıcı olarak çözümlenmesi için gerekli işlemler yapılsın.

2) Kendi seviyelerine ambargo koyan tanklara Nerf gelsin:

Helsing H0-Lupus

Defender

IS-7

3) Batchat dalı oyuna eklensin.

4) Askeri şeref sistemi kaldırılmalı ve yerine eski kişisel reyting sistemi gelmeli.

5) M60 için bir etkinlik düzenlenmeli.

comanond #5 Posted 28 June 2017 - 10:07 PM

Private

• Player
  • 9885 battles
  • 1
  • [TR--]
Klan içi birbirimize yardım edebilelim kredi,serbest dp,altın,ve tank gönderebilelim.
Mesela ben oyuna birsürü para yatırdım ve klanda kardeşime tank gönderebiliyim.Lütfen bu sistemi getirin herkes istiyor bunu.

casablanca86 #6 Posted 03 July 2017 - 07:22 AM

Lance-corporal

• Player
  • 21912 battles
  • 10
  • [1923]

View PostAlan_Reed, on 26 June 2017 - 01:25 PM, said:

Klanlar için, her oyuncunun gorebilecegi ve okuyabilecegi duyuru panosu gibi bir ozellik getirin. Klan disindan olanlar goremesin.

Klana sonradan gelenlerin kuralları bilmesi açısından mantıklı bir öneri.

Ayrıca sohbet bölümünde oyuncu isimleri karşısında plat sembolü(ışığı) olmalı. Eğer takımdaysa bizde bilip en azından boş yere kimseye istek göndermemiş oluruz.

Cezzar_Turk #7 Posted 05 July 2017 - 05:42 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 30217 battles
  • 553
  • [_JOH_]

View PostTharos_Nexos, on 27 June 2017 - 05:41 AM, said:

1) Nerdeyse her güncelleme sonrası başımıza gelen lag, ping gibi sorunları kalıcı olarak çözümlenmesi için gerekli işlemler yapılsın.

2) Kendi seviyelerine ambargo koyan tanklara Nerf gelsin:

Helsing H0-Lupus

Defender

IS-7

3) Batchat dalı oyuna eklensin.

4) Askeri şeref sistemi kaldırılmalı ve yerine eski kişisel reyting sistemi gelmeli.

5) M60 için bir etkinlik düzenlenmeli.

is7  is3 Def normal durumdalar suan . Zira e100 e buff yapildi. Delis artti. İs7 nin kule donus yeterli seviyede dusuruldu. İs3 Defenter maclarda cok olmamakla birlikte zor bir delinilebilirligi yok. Baslangictaki kadar asla yok.helsing de nötr olmakla birlikte o seviye zaten lunapark gibi dondugu icin helsinge nerf biseyi degistirmez.

View PostAlan_Reed, on 26 June 2017 - 01:25 PM, said:

2) MM Sistemini tekrar gözden geçirin. Takımlar arası denge bazen saçmaliyor. Tank dagilimlari anormal dengesiz. Bir takima 1 diger takima 5 med. Bu diger tank dallari icinde gecerli.

5) Klanlar için, her oyuncunun gorebilecegi ve okuyabilecegi duyuru panosu gibi bir ozellik getirin. Klan disindan olanlar goremesin.

6) Oyun icerisinden bir oyuncunun profiline baktigimizda, butun oynadigi tanklardan ziyade, garajindaki tanklar gosterilsin.

7) Tank Komut Panelinde bulunan bos yere, R/L (Sağ/Sol) komut dugmesi eklensin.

8) Ustunluk kipinde, orn; "B ussune gidiyorum yerine" "B ussunu elegecir/in yazilabilir.

10) Karsilasma savaslarinda base kaldirilsin, oyun sonunda en fazla can puanina sahip takim oyunu kazansin. Deathmatch/Olummaci misali bir mod olsun.

Oyuna gelmesi cok iyi olacak olan yenilikler . 8 . madde deki olay ilk geldiginde bahsettiginiz gibiydi. Sonra ki updatede Ele gecirin yerine , gidiyorum ediyorum yaptilar. 

Torto ve e5 konusunda katilmiyorum, zira hemen hemene her tankin zayif noktasi .  Ortak bir sey. Onlara ozel degil . sadece bazi tanklarda ya cok kucuk ya buyuk. E5 in biraz tumor gibi.  Nasil ki glasical' in ki buyukse . 

Edited by Cezzar_Turk, 05 July 2017 - 05:43 PM.

Youtube & Steam & PUBG Mobile Klan ; Special'Forces              

_Oops_Sorry_ #8 Posted 05 July 2017 - 10:15 PM

Lance-corporal

• Player
  • 25550 battles
  • 49

Yani E5 deki kupala biraz değil bildiğin bariz tümör gibi ya da hormonlu taret gibi. O tankın zaten zayıf noktaları var. tek ön zırhı iyi o kısmada böyle kupala olunca (tabi alt kısımındaki zayıf noktada olunca) tank önde yakalandığında başlıyor lambada yapmaya aman alttan yemesin aman kupaladan yemesin:) en son o bölgeden buff aldı diye biliyorum ama hala rahatça kupaladan dmg alıyor. neyse sonuç değişeceğini sanmıyorum.

Benimde bir kaç önerim olacak

1) Oyunda yedek parçadan dolayı görevler önemli oldu. bazen bazı nedenlerden dolayı 3 görevleri tamamlamaya zaman yetmiyor. 3+2 yada 3+1 kontenjan gibi yapılamayan görev gelecek görevime engel olmasın

2) Aslında random savaşlarda her takım içim bir komutan belirlenebilir. Takıma yol gösterecek ama bu sıralamadaki ilk tank değil winrate i yüksek olan oyuncu olabilir. ( en azından kaybedersek suçu birine yıkarız :) )

3) Eğer Askeri Sistem devam edecekse bu şekilde olmamalı. özellikle övgüde "Kibar oyuncu" gereksiz. şikayette ise inaktif oyuncu AFK tank oyuncusu için olmalı. Oyunun en başında ölen ya da sırf sıfır çeken, inaktif değil ya gerçekten etkisiz oyuncudur ya da o maçta etkisizdir. Kısacası herkes övgüyü ve ya şikayeti bir standarda göre alabilmeli. Sadece saldırgan davranış ve sportmenlik dışı davranış kontrole maruz kalıyor.

4) maç eşleştirmelerinde winrate e göre dağılım yapılabilir. bir tarafa %40-%45 'ler diğer tarafa %55-%60 lar yığılmamalı. çok pis kaybediyoruz sonra :)

5)  düşük tier savaşları için şunu söylemeliyim ki; ilk 2 dk yada 3 dk base ele geçirilmesine izin vermeyin. biraz savaşsınlar :)

6) yeni tanklara donanım eklerken en azından birinci kısımda (parayla açtığımız kısım) bir bekleme süresi olmasın

Edited by iBringer, 05 July 2017 - 10:28 PM.

Also tagged with 3.10

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users