Jump to content

Reyting Sistemi ve Reyting Savaşları

4.0

• Please log in to reply
11 replies to this topic

vuque #1 Posted 18 July 2017 - 01:39 PM

Sergeant

• EU Community
  • 172 battles
  • 373

Komutanlar,

Reyting Sistemi ve Reyting Savaşları ile ilgili geri bildirimlerinizi buradan iletebilirsiniz.

Teşekkürler,

N3B1G #2 Posted 20 July 2017 - 09:37 PM

Lance-corporal

• Player
  • 34855 battles
  • 78
  • [-M8-]
Benim yuksek kisisel reytingim ve winratim YUKSEK olmasina ragmen  rating savaslarina  3500 rating ile basladim. ama benden dusukler 4000 ile basliyor??? Sebep??? lutfen duzeltirmisiniz bunu...

Edited by Atilla_the_KinG, 21 July 2017 - 03:24 PM.

_MupTeLa_Tr #3 Posted 21 July 2017 - 07:39 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 34813 battles
  • 553
  • [ZIRH-]

Sacma sapan bir reyting belirleme sistemi var. Dogru durust tier 10 savasi olmayan adamda 4000 e yakin reyting gordum ( update yeni geldigi saatlerde , millet yeni yeni guncelleyip girdigi zaman)  ustelij ort.hasara iviri ziviri aman aman da degil. Bende üstteki arkadas gibi 3500 ile basladim .  5000 ile baslamaliydim demiyorum(haketmiyorumda )ama benden yda bircok kisiden dusuk istatistlikli herif 4k-3.5k ile basliyor ironik.

Diger ilginc olan tier 10 savaslarda 4-5k vuruyorsun 42-47 rayting veriyor. Lostta 55-58 gidiyor. 1.5-2k vuruyorum 50-54 arasi veriyor. Neye gore veriyor bu zimbirtiyi ?  Max 61rayting gördum onu da neden nasil verdi anlamadim. . 

Edited by Cezzar_Turk, 21 July 2017 - 10:31 PM.

Youtube & Steam & PUBG Mobile Klan ; Special'Forces              

__FuRKaNnN__ #4 Posted 21 July 2017 - 09:12 PM

Sergeant

• Player
  • 27410 battles
  • 402
Sadece reyting savaşlarının kazanma kaybetme oranına odaklı bi reyting hesabı 9-10 lv girildiği için normal hesap istatistiklerine bakarak reyting hesaplamak yerine biraz daha belirleyici olmuş.

Ama savaş performansının da reytingi etkilemesi lazım bence.
Misal adam giriyo 9lv tankla, savaşta hiç bi şey yapmamışken kazanıp reyting alıyo. Almasın abi. Pc sürümünde yıldız topluyolar,
Kazanınca ilk sıralardakilere miydi neydi iki yıldız orta sıradakilere bi yıldız sonlardakilere yıldız yok
Kaybedince ilk sıralardakilere bi yıldız  gerisinden yıldız azalıyo gibi.

Bizde de ilk sıradakine misal 80 puan,
Orta sıradakilere misal 50 puan, alt sıradakilere puan verilmese olur
Ya da kazanan takımda toplam kazanılan deneyimde belirli bi yüzdesi olanlara verilsin puanlar. Gerisi baksın öyle.
Kaybedenlere illa bi şey verilmesine gerek yok ama başkalarının kazandırdığı maçla yükselenler tutunmaya başlarsa yukarılarda işte o zaman sıkıntı olur.

Eyyorlamam bu kadar.

_MupTeLa_Tr #5 Posted 21 July 2017 - 10:34 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 34813 battles
  • 553
  • [ZIRH-]

View Posttnaurmzan, on 21 July 2017 - 09:12 PM, said:

Bizde de ilk sıradakine misal 80 puan,
Orta sıradakilere misal 50 puan, alt sıradakilere puan verilmese olur
Ya da kazanan takımda toplam kazanılan deneyimde belirli bi yüzdesi olanlara verilsin puanlar. Gerisi baksın öyle.
Kaybedenlere illa bi şey verilmesine gerek yok ama başkalarının kazandırdığı maçla yükselenler tutunmaya başlarsa yukarılarda işte o zaman sıkıntı olur.

Eyyorlamam bu kadar.

Katiliyorum. Ek olarak , bi arada zimbirti gelmisti kaybettigin savaslarda deneyim ve kredi zararini kapatan , yigitce savas olayi   onu burda da yapabilirler. İyi oynayan dan reyting gitmeyebilir.

Edited by Cezzar_Turk, 21 July 2017 - 10:34 PM.

Toulgar #6 Posted 22 July 2017 - 04:01 AM

Sergeant

• Player
  • 43080 battles
  • 269
  • [209BC]

14 oyuncudan 6 sı kazansın, 6 sı kaybetsin, 2 si kazanmadığı gibi kayıp da yaşamasın.
Kazanacak 6, kazanan takımdan deneyimde ilk 4 kişi + maçı kaybedip kazandığına göre değişmeksizin aynı çarpan üzerinden hesaplanacak şekilde olmak üzere en yüksek baz xp alan ve bu 4 kişi haricinde kalan  2 kişi 
Kaybedecek 6 kişi, mağlup takımdaki deneyimde en düşük 4 kişi + maçı kaybedip kazandığına göre değişmeksizin aynı çarpan üzerinden hesaplanacak şekilde olmak üzere en düşük baz xp alan ve bu 4 kişi haricinde kalan 2 kişi.

Diğer 2 kişi ne kazansın ne kaybetsin. 

6-6-2 olmaz 5-5-4  olur. 4+2 olmaz 4+1 olur ama bunun gibi dengeleyici bir unsur olmalı sanıyorum. 

__FuRKaNnN__ #7 Posted 22 July 2017 - 06:37 AM

Sergeant

• Player
  • 27410 battles
  • 402

View PostToulgar, on 22 July 2017 - 04:01 AM, said:

14 oyuncudan 6 sı kazansın, 6 sı kaybetsin, 2 si kazanmadığı gibi kayıp da yaşamasın.
Kazanacak 6, kazanan takımdan deneyimde ilk 4 kişi + maçı kaybedip kazandığına göre değişmeksizin aynı çarpan üzerinden hesaplanacak şekilde olmak üzere en yüksek baz xp alan ve bu 4 kişi haricinde kalan  2 kişi 
Kaybedecek 6 kişi, mağlup takımdaki deneyimde en düşük 4 kişi + maçı kaybedip kazandığına göre değişmeksizin aynı çarpan üzerinden hesaplanacak şekilde olmak üzere en düşük baz xp alan ve bu 4 kişi haricinde kalan 2 kişi.

Diğer 2 kişi ne kazansın ne kaybetsin. 

6-6-2 olmaz 5-5-4  olur. 4+2 olmaz 4+1 olur ama bunun gibi dengeleyici bir unsur olmalı sanıyorum. 

+1

Sayılarla da desteklemişsin güzel olmuş.

Hemfikiriz şimdilik. :)

Kazanılan puanlar için bi denge sistemi gelmeli.

Edited by tnaurmzan, 22 July 2017 - 06:42 AM.

N3B1G #8 Posted 22 July 2017 - 07:58 AM

Lance-corporal

• Player
  • 34855 battles
  • 78
  • [-M8-]
5k vurup kaybeden de, 0 cekip kaybedende ayni puan dusulmemeli.  Ayrica yenilgi sonrasi daha 40-45 ciktigini gormedim. hep 55+ cikiyor. nasil bir dengedir bu?? 5k vurup kazaniyorum 41 veriyor, 5k vurup kaybediyorum 57 cikiyor. yapacaginiz isemi diyim? yaptiginiz ise mi diyim bilemedim. Sonuc olarak  aylarca hazirlanan projenin icine edilmesi cok uzucu.

mdostbil01 #9 Posted 22 July 2017 - 04:38 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 16219 battles
  • 186
  • [CZZR]
Bence reyting savaşlarında yiğitçe savaş alan reyting düşmemeli. Her ne kadar ekipler rastgele savaşlardan daha dengeli olsada bazen yenilgi ekipten dolayı olabiliyor. Bu durumda çoğu zaman nispeten kötü ekibe düşen hep reyting düşecek. Ve bu durum hiç hoş değil.

mehmettugra #10 Posted 28 July 2017 - 09:52 AM

Private

• Player
  • 11353 battles
  • 1
Reyting savaşlarının mantığı ekip başarısı değil, kişisel başarı olmalı. Bu nedenle puanlaması ciddi anlamda sıkıntılı. Savaşın kazanılıp kaybedilmesinin önemli olmadığı, ekip başarısından çok kişisel başarıya reyting puanı vermek daha sağlıklı olacaktır bence. Verilen hasar, yok edilen rakip sayısı, katedilen mesafe, tespit edilen rakip sayısı gibi veriler bir algoritma ile işlenerek ona göre puanlama yapılmalı. Aksi halde hiç hasar vermeden yada hiç hareket etmeden reyting puanı alan bir sürü oyuncu var oyunda. İşin kötüsü 5k hasar verdiğim savaşta hareketsiz kalan yada 0 çeken 3-4 takım oyuncusu yüzünden kaybedince düşen reyting oyundan da soğutuyor beni. Düzenleme yapmaları şart. 

_MupTeLa_Tr #11 Posted 29 July 2017 - 11:53 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 34813 battles
  • 553
  • [ZIRH-]

Bu mudur sizin getirdiginiz yenilik ? Biri bana söyleyebilir mi eski sistemden ne farkı var ? Serii yenilgi serii win . ee degisen ne ? Durun ben söyliyim sadece İsim . hem oyuncular icin yeni bir oyalama hemde bizlik bisey yok noob sizsiniz demek icin mi ? 

4000 e cikartiyorsun hopp 3000 e dusuyor bi oturusta. Sonra yukseltiyorsun 4.500 e yakin yapiyorsun hopp 4000 e dusuyor. Devam etsen 2000 e kadsr gider  . ee oynama diyenler olabilir , amacim reytingden ziyade getirdikleri aptal seyin bi kac faydasindan yararlanmak. Malum ort. Hasariniz Wr niz etkinmiyor. Bunlardan faydalaniyorum. Ancak onemli olsn bu degil. Birseyi getiriyorsaniz adam gibi getirin. İsmini degistirip bi kac cici bici ile insanlari Aptal yerine koymaktan vazgecin. 

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image
Posted Image

Meraklisi icin diger ssler 

https://hizliresim.com/JlNGrY
https://hizliresim.com/ERN0nA
https://hizliresim.com/Q7NnXZ
https://hizliresim.com/jWpDJm
https://hizliresim.com/VMN7AB

Edited by Cezzar_Turk, 29 July 2017 - 12:07 PM.

Aquantis #12 Posted 29 July 2017 - 12:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5766 battles
  • 16
Eger WAR ROBOTS oynunu bilen varsa bu gelen sistem de onu andırıyor. Aynen orada da DIOMAND lig ,GOLDEN lig var kazandığında +, kaybettiğinde ise - puan geliyor. benzetme nasıl 2 farklı oyun içinde olsa, sonuçta orada uygulanan bir sistemin buraya uygulanması çok normal. En azından sizde oradaki gibi takımın kaybetse bile, sen iyi bir performans gösterdiğinde sana eksi puan yazmıyor. sen takımın en iyisi ise ve takım yenilse bile düşükte olsa sana yine + puan gelmeli. bir de bu puanlar çok yüksek 46 puan kazan 60 puan kaybet. bu anlamsız! daha düşük puanlar belirlemeniz gerek. + ve - puanlar performansa göre belirlenmeli.  rekabet güzeldir fakat milleti germeden lütfen =) 

Also tagged with 4.0

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users