Jump to content

Biri Bot mu dedi ? Ss'li

• Please log in to reply
8 replies to this topic

Cezzar_Turk #1 Posted 05 August 2017 - 11:57 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 28971 battles
  • 550
  • [CZZR]

Selam defalardır bot konusunda çelişkiye düşüyoruz , tartışıyoruz. Wg nin botu yada oyuncuların diyenler oluyor vs. Konuyu sabirla okumanizi tavsiye ediyorum. Oyuna yeniyken bile bot oldugunu iddiaa ettigimde cok kotu yanitlar aldim ve alanlarda gordum.

Oyuna ilk basladiginizdaki ogretici kismini hatirlayin , size ileri geri vs ogrettikten sonra karsiniza tank cikiyor, bu BOT tank size ates etiyor naparsaniz yapin murettebatinza motorunuza zarar veriyor.. ogreticinin devaminda ki bi kac savastakilerde bot . Neyse konuya geleyim.

Gecen hafta 7 tier Op tartismasi oldu burada klanda vs  bende drakulayi alip gezintiye cikmak istedim , biraz sinir etmek icin insanlari. Çöm haritasinin birinde ( tren rayi olmayan ) maçda tek kaldım ,karsida yari canli blaze Wz , yaridan az canli ama ismini hatirlamadigim bi tank birde Arl vardi daha dogrusu varmis. Blaze ve diger az canli tanktan kacarken dusman ussunden gectim . Pat diye onumde Arl belirdi full caniyla. Hic durmadan çole attim kendimi. Bekledim spotum gecti. Bizim blaze ve yanindaki az canli arkadasi spot oldular blaze bosa atis yapti sonra indirdim bunu sonra dger tank vurdu tek atislik canim kaldi ve indirdim. Neyse zafer edasiyla AFK sandigim Arl yi spotlayim indirmeye son hiz gittim. Spot oldu , uzaktan bir atis yaptim motoru yada benzingi yandi yari cana dustu. Bu sira da ilerlemeye devam ediyordum ki o da ne ping yukselir gibi oldu oyun 2-3 saniyeligine dondu dedim ki tanka carpazmak iyi carpazsa yenildik patlar. Neyse duzeldi o da ne bizim arl canlandi.kulesini cevirip beni izlemeye basladi , hemen dibindeyim , Hemen kendi mi ufak yukseltiden asagi attim. Bekliyorum gelecek mi diye. 1 atislik canim var. Adam hemen tepemde ciksam indirecek. Kacma sansim zayif. Bekledim kulesi sabit , azicik cikip atis yaptim sekti , tekrar attim sekti. Dedim bu boyle olmayacak hizla ciktim. Sadece kulesini ceviriyor. 2 tane daha sıktım patladi. Tek tepkim bot demek olmustu. 

Bu gece bunun ayni ile karsilasicagimi hissettim. Ancak emin olmamadim. Ss deki caernarvon takimi takip edip bir iki sikti , sonra sabit durdu tum mac. Mac eksetiyette yamato gemisinin orda surdu. Zaten macin beraberlikle bitme nedeni de agirlarin medlere destege gelmemesiydi. Nyse guzel bi yenilgi geliyor dedim. Sonra tum mac sabit duran bizim arkadas spot oldu t49 uzaktan spot etti. 1 tane sikti delmedi. Bakti afk daldi geldi yakinina o da ne herif canlandi. T49 bi tane daha sikti delmedi! Adam afalladi. Amx geldi sarjoru bosaltti bi kaci sekti gene ölduremediler! Bu sirada azicik caniyla ( sanirim 3-5 cp ) is3 uzaktan t49 u indirdi. Ve berabere! Ama bu sefer ss alabildim.

Ss almaya t49 ve amx bizim botu spot ettiklerinden hmn sonra basladim. Botun kulesine bakin birde mini haritaya sonra diger ss lere gecin. T49 yaklasinca kule oynuyor. Dedim ki , Eger benim daha once basima gelen yine olacaksa , buyuk ihtimalle afk sanilan tanka yine bi miktar yakinina geldiklerinde olacakti. Ve dusundugum gbi de oldu! T49 ve amx uzaktayken adamimiz yani botumuz sabit sekilde yamoto tarafina bakiyor. T49 yaklasinca bi anca canlaniveriyor. 

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Bu botumuzun savas sirasindaki istatisligi https://hizliresim.com/G07EZN (Sayfa da ss ler yer kaplayip mobilden girenlerin mb i gitsin istemedim )

Ss leri sirasiyla attim. Birde geyik olsun diye botumuzla konusmayi denedim

https://hizliresim.com/gWgnbZ

Bu da  baska bi savasta gercekten Afk olma ihtimali %99 olan biri , belki babasina yakalandi belki sıkıldı cikti blki oyundan dustu. https://hizliresim.com/ERLb2v bu da istatistlikleri https://hizliresim.com/Prdpa7 

Bu savasta ustteki konudaki hem drakula hem sta kullanirken basima gelenler gbi uzun sürdü. yani afk olan t28 eger oyundan dustuyse tekrar girme sansi yetisme sansi vardi ama olmadi. Digerleri arl ve caernarvon oyundan dustuler diyelim neden belli bi mesafede dusman yaklasinca canlandilar. Saka gibi . Ben drakula kullnirken  arl nin biraz yakinindan gecmistim ilk spot ettigimde yardirip gitmeyip dursam emin olun o zmn yine canlanacakti. Ancak dgerlerinden kactigim icin durmadim. Digerlerini yok edip iyice yaklasinca canlanmisti. Tipki t49un caernarvona yaklastiginda canlanmasi gibi. 

Final https://hizliresim.com/7NJYdr

Edited by Cezzar_Turk, 06 August 2017 - 12:22 AM.

Diger Hesaplar ; Youtube & Steam & XBox Nick : Cezzar KY                                        Kaynıyor ortam , takımlar aksi . Anlamadım ki WG bizi niye kesti                  

mdostbil01 #2 Posted 06 August 2017 - 06:54 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 12935 battles
  • 117
  • [CZZR]
Aynısı bazen benim de başıma geliyor. Wg bizimle oyun mu oynuyor? Bence oynuyor. Bu oyun sonlanmalı!
Spoiler

susuco #3 Posted 11 August 2017 - 05:52 PM

Sergeant

• Player
  • 13870 battles
  • 317
  • [ULUS]
Dostum o  bot değil.  Afk olmuş biri sen yakınına gelince otomatik aim devreye giriyor seni izliyor.  Eğitim odasında dene aynısı olacak ateş etmediyse o oyuncu afk ve yakınına geldiğin için otomatik nişanı devreye girmiş afk. Korkmaya gerek yok yani :) 

Edited by susuco, 11 August 2017 - 05:52 PM.

Cezzar_Turk #4 Posted 11 August 2017 - 07:55 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 28971 battles
  • 550
  • [CZZR]

Sorunda burda benim bildigim kadariyla aim i acik olan kendisi ates etmiyor sairim . Burda ss deki yari afk miz ates etti t49 a zaten oyle indirdi is3. T,49 mermiyi yiyince arkaya dolandi. Son 10 saniye kala. T49 bunun arkasina gectiginde 100 cp si ya var ya yoktu. İs3 sans eseri fark edip indirdi , gariban is3 un 3-5 cp si vardi uzaktaydi biraz. . Amx e de sikti ama bot yada yari canli afk miz :D ama alakasiz yere. İ an bana ss deki o iki oyuncu o yuzden alamadilar ya. Komediydi denilebilir. Adamin konumuna bak yer degistiriyor. Diyeceksin ki son an girdi pek sanmiyorum. Son an giren oluyor , yada trollik yapan kesinlikle var ama burdaki farkli.

Daha oncedd lttp olayi vardi. Cok sık karsilastigim oluyor bazen ve bu genelde yenilgi mod on oldugunda. 

Edit : egitim odasinda takilan biri degilim aim gercekten ates dahii ediyorsa sanmiyorum ama gercekten duser bayilirim. Nikonun bazi videolarinda gordum ama ates etme olayi yoktu sanirim . ? Bu konuda bifaz cahilim acikcasi 

Edit 2 :hafizami zorladim ve dedigin gibi %99 aim olayi ARL-DRAKULA da oldu. ARL ates etmedi. Gunluk savasi bazen cok abartiyorum tank kasarken . uzerunden cok uzun sure gecmis gibi oluyor. 

Ancak ustteki SS deki caernarvon afk olup dirilen biri olma ihtimali bna gercekten zayif geliyor. Sirf bu herifi takip ettim . 

Edited by Cezzar_Turk, 11 August 2017 - 10:54 PM.

Diger Hesaplar ; Youtube & Steam & XBox Nick : Cezzar KY                                        Kaynıyor ortam , takımlar aksi . Anlamadım ki WG bizi niye kesti                  

susuco #5 Posted 12 August 2017 - 10:38 AM

Sergeant

• Player
  • 13870 battles
  • 317
  • [ULUS]
Oyunu oynayan ufak biri olma ihtimali de var. Babası çocuğuna vermiştir al oyna diye yanında bakınıyordur görünce ateş ediyordur . Bot olsa oyunda dikkat çeker milyonda 1 denk gelmez. 

mdostbil01 #6 Posted 12 August 2017 - 02:22 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 12935 battles
  • 117
  • [CZZR]
Ben geçen birtane Amx 50 120 gördüm adam birinin cesedine takılmış halen ileri gitmeye çalışıyor. 1 dk ye yakın ileri gitmeye çalıştı sonra geri geri gitmeye başladı. Haritanın sınırına takıldı ama bu gitmeye devam ediyor. Bişeyler yazıyorum back go vs. adam dinlemiyor. Ve sürekli düşmanın olduğu yere bakıyordu. Zaten maçın başında left yazdım adam tek başına sağa gitti. Maç boyunca haritayı tavaf yaptıktan sonra bu dediklerim yaşandı işte. Seviye 9 a gelmiş biri nasıl böyle oynayabilir? Anladım seviye 1-2 olsa neyse ileri geriyi bilmiyordur ama bu bir seviye 9 fark bu. Eğer bu bir bot ise mantığı şu olabilir. Sürekli spotlanan düşmana kilitlen. Düşmanı görene kadar ileri git. Ateş edip geri geri git. Yükleyince tekrar ileri ve sonra tekrar geri. Ama önüne tanımlayamadığı bir engel çıkınca ne olacak? İleri gitmeye devam edecek ama engel gitmesine izin vermeyecek. Amx 50 120 nin takıldığı ceset gibi mesela. Keşke ss alsaydım burada gösterirdim. Daha önce de böylelerine rastladım. Bot olabileceğini düşünüyorum.
Spoiler

Cezzar_Turk #7 Posted 12 August 2017 - 10:36 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 28971 battles
  • 550
  • [CZZR]

View Postsusuco, on 12 August 2017 - 10:38 AM, said:

Oyunu oynayan ufak biri olma ihtimali de var. Babası çocuğuna vermiştir al oyna diye yanında bakınıyordur görünce ateş ediyordur . Bot olsa oyunda dikkat çeker milyonda 1 denk gelmez. 

tam da burda son cumlenden deginecegim , bende simdiye kadar bot izlenimi veren cok olay oldu. Sunu da fark ettim eskiden savas sirasinda herhangi biri cikip bot dedigi zmn zaman yabancilar neden diye sorardi yada en azindan lol derlerdi artik ekseriyette yabancilar yaziyor Bot diye. Benzer sekildr bizdede artis var bot yazan. Bunu suraya bagliyacagim , insanlar noobun dahii yapacagi seklde oynayan tanklari cok sık gordugu icin bot algisi artmis kesinlikle

Tabi bot veya degil her mac asla oyle degil bunu iddaa etmem edemem. Ama bazi mackar ve bazi zamanlar artis oluyor noob diyerek aciklanmayacak sekilde . Dedigin gbide olabir cocuktur babasi oynasin diye vermistir . mumkun mu tabiki. 1-2 -5 olur ama dedigim gbi sık oldugu icin suphe uyandirmasi dogal .

Ben oyuna , yeterli seviyelere gore oyuncu olmadiginda bot attiklarindan eminim. Ama kanitim yok tabi. Bazen Savas ekrani dakikalarca bekliyor ancak bu nadir oluyor. 24  saat boyunca ne zaman girersek girelim cogunlukta 2-10 saniyede takim olusuyor.

Maclarin kaliteside bence bu yuzden dengesiz. Tabi nooblar suphesiz var dogal bisey. Dune kadar bende bizde noobun kraliydik suphesiz. Halen yer yer nooblugum oluyor keza. 

View Postmdostbil01, on 12 August 2017 - 02:22 PM, said:

Ben geçen birtane Amx 50 120 gördüm adam birinin cesedine takılmış halen ileri gitmeye çalışıyor. 1 dk ye yakın ileri gitmeye çalıştı sonra geri geri gitmeye başladı. Haritanın sınırına takıldı ama bu gitmeye devam ediyor. Bişeyler yazıyorum back go vs. adam dinlemiyor. Ve sürekli düşmanın olduğu yere bakıyordu. Zaten maçın başında left yazdım adam tek başına sağa gitti. Maç boyunca haritayı tavaf yaptıktan sonra bu dediklerim yaşandı işte. Seviye 9 a gelmiş biri nasıl böyle oynayabilir? Anladım seviye 1-2 olsa neyse ileri geriyi bilmiyordur ama bu bir seviye 9 fark bu. Eğer bu bir bot ise mantığı şu olabilir. Sürekli spotlanan düşmana kilitlen. Düşmanı görene kadar ileri git. Ateş edip geri geri git. Yükleyince tekrar ileri ve sonra tekrar geri. Ama önüne tanımlayamadığı bir engel çıkınca ne olacak? İleri gitmeye devam edecek ama engel gitmesine izin vermeyecek. Amx 50 120 nin takıldığı ceset gibi mesela. Keşke ss alsaydım burada gösterirdim. Daha önce de böylelerine rastladım. Bot olabileceğini düşünüyorum.

Tam da dedigim sey bu. Sanki kodlanmis gibi belli seyleri yapan. 

Birde su var bazi hesaplat var ki herif sadece tek milletin dalini kasmis. Sirf o dali.  Daha ilginc olan tier 1 den baslayip tum dusuk tierlerde Bine yakin savaslari olan hesaplari bi cogumuz farketmistir. Yine ayni hesaplar zit sekilde sadece ayni milletin ust tier tanklarini oymamis. Demek istedigim fv alip 10k savas yapanlar degil ben sahsen fv ile 16k yapan adami gordum ve bot degil. Kastettiklerim sadece o dalda sadexe ayni milletin 2-3 tankini surekli kullanmis baska hic bir milletin tankini eline surmemis hesaplar . 

Edited by Cezzar_Turk, 12 August 2017 - 10:39 PM.

Aquantis #8 Posted 14 August 2017 - 11:47 AM

Lance-corporal

• Player
  • 1915 battles
  • 12
Bu oyun da şahsen bot varsa ozaman oyunun 80%i bottur. Ama ben bir çoğu küçük çocuk olduğunu düşünüyorum. Ki çoğu 12-13 yaş ve altı. Analitik, görsel gibi zeka kavramı gelişmemiş, sadece somut,  Soyut kavramı olmayan bu yüzden  taktiksel düşünmeyi yapamayan velet sürüsü. Ee birde yeteneksizlik ekle alsana bot oyuncu. Bu dediğime bazı koca herifleri de ekle. Sonuç olan bizim istatistiklere oluyor. Blitz star gibi bir sistem aslında bu oyunun içine eklenmeli. Emek,  zaman bu bot oyuncu tarzlarından altüst oluyor. 

Cezzar_Turk #9 Posted 14 August 2017 - 10:01 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 28971 battles
  • 550
  • [CZZR]

Reyting ile cozmeye calistilar ancak çok basarili degil simdiye kadar. Bir de herkesten cok wg sorumlu noob ötesi oyunculardan. Oyunun ögreticisi asiri yetersiz . Adam oyunu kavramasi etmesi kafadan 5k savas demek. Standart seviyeye ulasmasi 10k. Tabi 20k ya gelip kavrayamamislar var ama ne diyelim. Sifir savasi olan hesap 8 tier pre tank alip 8 tiere girebiliyorsa bu en buyuk hatadir zaten. 

En kolay ve kisa cozumu Lig usulu gibi birsey gelmeli. Öyle 9-10 a degil. En azindan 5 tierden sonra. Adam kendi seviyesinde ki ile savassin. Yeterli sebiyeye geldiginde ust lige ciksin. Varsin 1dk bekleyelim ne degisir. 2-3 saniyede savasi olusturuyor da ne oluyor. 3-5 dk lik zaman kaybi. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users