Jump to content

HESH - o co chodzi?

• Please log in to reply
6 replies to this topic

baliest #1 Posted 02 September 2017 - 10:53 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 21823 battles
  • 201
  • [B_CH]
Dorobiłem się drugiej armaty w Tortoise, pojawiły się pociski HE HESH. Dużo o nich słyszałem, ale nie wiem jak używać. Proszę o pomoc:)

GRK83 #2 Posted 04 September 2017 - 08:07 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 31172 battles
  • 180
  • [CHWAT]

W torcie te HESH to w zasadzie zwykłe HE, więc nie ma się o czym rozpisywać - pociski premium to APCRy. Czasem uda się postrzelać do jakichś słabiej opancerzonych czołgów, np. niemieckich TDków, ale jak dla mnie były zbyt ryzykowne że się nie wceluje i zada 100 a nie 600.

Natomiast jeśli chodzi o "właściwe" HESH czyli np. w FV183, to w blitzu działają one jak HE z lepszą peną. FV183 ma na HESHu coś koło 200mm penetracji - to pozwala przebić boki większości medów oraz słabsze punkty innych czołgów (dolna płyta T110E5, boki E100/JPZE100 pod kątem prostym, wieża AMX50B etc.). Czyli zamiast ~800dmg na AP zadaje się ~1200dmg HESHem - na przykład za pomocą HESH z FV183 udało mi się wcelować w "czółko" Mausa (był niżej) za 1300.

Nawet jak nie ma przebicia, to HESH i tak zada uszkodzenia wybuchem (jak HE), ale lepiej się pilnować strzelając w pancerz warstwowy (np. gąsienice). Co ciekawe, w rzeczywistości HESHe nie przebijały pancerza tylko wybuchały na jego powierzchni powodując powstanie fali uderzeniowej w środku pojazdu.

Locust_PL #3 Posted 02 November 2017 - 09:23 AM

Sergeant

• Player
  • 11832 battles
  • 497
  • [F47A]
i w tym środku wszystko niszcząc wraz z załogą

balthorco #4 Posted 02 November 2017 - 11:24 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 30424 battles
  • 702

View PostLocust_PL, on 02 November 2017 - 11:23 AM, said:

i w tym środku wszystko niszcząc wraz z załogą

a nie mogłyby tak w Blitz? Uszkodzenia zero ale załoga ranna, czołg nie jedzie i nie strzela (przynajmniej do wyleczenia apteczką lub podleczenia po jakimś czasie). 

Zapraszam na mój kanał youtube balthorco World of Tanks Blitz i do klanu Dywizjon Pancerny-Husaria

Tajfun403 #5 Posted 02 November 2017 - 05:03 PM

First Sergeant

• Player
  • 10272 battles
  • 1,373
  • [TSSPL]

View Postbalthorco, on 02 November 2017 - 12:24 PM, said:

a nie mogłyby tak w Blitz? Uszkodzenia zero ale załoga ranna, czołg nie jedzie i nie strzela (przynajmniej do wyleczenia apteczką lub podleczenia po jakimś czasie). 

W dużym WoCie jak grałem rok temu tak było że mogą ci wybić tylko załogę, wtedy czołg stoi w bitwie nienaruszony ale nie można nim grać. Odnośnie zabijania pojedynczych załogantów, w WT tak jest że jak zabijesz np. kierowcę to nie możesz jechać. Tutaj zostało to uproszczone do tego że kierowca przebity parudziesięciu centymetrowym pociskiem na wylot dalej żyje tylko słabiej naciska pedał gazu czy tam wajchę.

Tutaj jak cała załoga nie żyje to sterujemy czołgiem zombie i tyle.

Tajfun403

Obywatelski PROTEST przeciwko systemom gry!

____ _______Nie dajmy się_______ _ _

_WG_SPISEK, BUG CZY USTAWKA 

ElektronicznyUllai #6 Posted 02 November 2017 - 05:30 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 5355 battles
  • 213
  • [P_0_P]

View PostTajfun403, on 02 November 2017 - 05:03 PM, said:

W dużym WoCie jak grałem rok temu tak było że mogą ci wybić tylko załogę, wtedy czołg stoi w bitwie nienaruszony ale nie można nim grać. Odnośnie zabijania pojedynczych załogantów, w WT tak jest że jak zabijesz np. kierowcę to nie możesz jechać. Tutaj zostało to uproszczone do tego że kierowca przebity parudziesięciu centymetrowym pociskiem na wylot dalej żyje tylko słabiej naciska pedał gazu czy tam wajchę.

Tutaj jak cała załoga nie żyje to sterujemy czołgiem zombie i tyle.

Pragnę dodać, że w czołgach takich jak Nashorn czy Dicker Max nie ma w ogóle załogi! Można sobie zobaczyć środek, ale co najwyżej widzimy tam siedzenia i kierownice (bez kierowcy). Więcej keszu to by tam dał multi. Muszę z nim pogadać...

Robert_Lewandowski_ #7 Posted 10 February 2018 - 10:25 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 18172 battles
  • 165
  • [O_H]
Pociski HE są fajne. Strzeliłem w Grille w górną część wieży ponad działem (tylko ta część wystawała znad zasłony) i go podpaliłem. Zbiorniki paliwa mogą być schowane za przeszkodą a i tak można je podpalić.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users