Jump to content

WoT Blitz vs WoT PC.

• Please log in to reply
30 replies to this topic

ob1wan #1 Posted 05 September 2017 - 06:40 PM

Private

• Player
  • 217 battles
  • 3
Serwus. Do Blitza trafiłem przypadkiem, z ciekawości jak to wygląda na kompie. Mój syn grał w to na tablecie i tam nie podeszło mi sterowanie( może za stary jestem), ale na kompie to całkiem inna bajka. Włączyłem, zagrałem i...wsiąkłem! Kurdebalans - pierwsze wrażenie: jaki ten WoT pecetowy jest ubogi w porównaniu z Blitzem! Rozgrywka tutaj jest przyjemniejsza, bitwy szybkie, dynamiczne( na WoT PC, też w sumie trwają po 3-4 min. :)). Jedyna rzecz do której musiałem się przyzwyczaić to zgoła inne parametry czołgów które w "dużym Wocie" znałem prawie na pamięć - tutaj ta znajomość była na nic. Generalnie chodzi mi o to, że ( choć mam dopiero kilkadziesiąt bitw) Blitz jest duuuuuużo lepszą produkcją od WoT PC - czemu, nie wiem. Do tamtego Wota wrócę jak zacznie przypominać ten "mały" a o ile większy możliwościami. Np: wyposażenie, misje dzienne - teraz jakieś "badania rakietowe" z całkiem fajnymi fantami. WG - naprawdę nie można tak(albo podobnie) zrobić tego na PC? A, i jeszcze jedno - goldammo z mniejszymi obrażeniami niż normalne pociski - wszystko gra i buczy. Premka odpalana na godzinkę - miodzio. DUŻY WOCIE _ PATRZ I UCZ SIĘ!!! Pokój i dobro :D

Tajfun403 #2 Posted 05 September 2017 - 07:18 PM

First Sergeant

• Player
  • 10272 battles
  • 1,373
  • [TSSPL]
Moim zdaniem WoTB bije starego WoTa pod każdym względem. Po pierwsze, mniejsze mapy, i mniejsze pole do walenie z niewidki. Tam cała gra opiera się na camperach. Po drugie, mniejsze teamy = lepsza współpraca i mniejszy focus. Trzecie, hitboxy, znaczne ułatwienie rozgrywki, ale moim zdaniem jest spoko. Lepiej widać RNG, a tak ogółem to rng w tej grze wygląda na słabsze. Dalej jest straszne ale zez zdarza się porównywalnie raz na 5 strzałów, a tam raz na półtorej strzała. Czwarte, brak walonego XVM. Duży WoT, wszędzie XVM i opętanie win ratio. Kuhde duży wot jest tak zdominowany przez RNG że możesz się posrać a i tak o wszystkim decyduje maszyna. A potem tylko spamienie "40% wr ultra noob" a ta osoba najczęściej jest na górze stawki. Tutaj ta patologia win ratio nie jest tak popularna. Jest parę ameb WRowych, zawsze są, ale to mniejszość. Tam prawie każdy patrzy tylko na tą ruletkę wpatrzony jak kamień. Patologia.

Tajfun403

Obywatelski PROTEST przeciwko systemom gry!

____ _______Nie dajmy się_______ _ _

_WG_SPISEK, BUG CZY USTAWKA 

ob1wan #3 Posted 05 September 2017 - 07:50 PM

Private

• Player
  • 217 battles
  • 3

Czyli jest jeszcze ktoś, kto myśli tak jak ja :)  - Z innej beczki: znacie tą opowieść o Panu Bogu jak tworzył ludzi?(funkcjonuje głównie w okolicach Cieszyna) Nie? No to posłuchajcie - " Siedzioł se Pon Bócek na baszcie w Cieszynie i lepił ludków ze gliny, a wszitsko co Mu nie wyszło ciepoł za Olzę". WoT PC powinien też wylądowąć za Olzą......choć nie, czekaj czekaj - Czesi przecież Mafię zmajstrowali:) Czyli duży wot powinien iść w diabły - a przynajmniej to czym się stał przez te wszystkie lata. A najbardzie mnie kwurwia ( błąd celowy) - coraz większe ujednolicanie parametrów i cech charakterystycznych czołgów różnych nacji - kiedyś było wiadomo - is7 pancerz + mobilność, t32 - wieża plus depresja działa, maus - spadamy bo go z przodu nie ugryziemy. Teraz, kiedy widzi się te czołgi jest jedna wspólna myśl....GOLD, ŁADUJ GOLDA!!!! Możę poza T32 - bo jemu na łeb to i gold nie szkodzi. Ale wszystko w dużym ( a tak ubogim) wocie sprowadza się do golda. W blitz tak nie jest(chyba) do tej pory przez te parę bitw usłyszałem chyba tylko 2 razy syk kumulacyjnego - ale może to wina głośników w lapku - ponownie: Pokój i dobro :)

so_mar #4 Posted 05 September 2017 - 08:19 PM

First Sergeant

• Player
  • 9743 battles
  • 1,607
  • [GRZYB]
Masz rację,jednak Twoje słuszne postulaty wydają się delikatnie kolidować z planem biznesowym Białorusinów.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

ob1wan #5 Posted 05 September 2017 - 09:07 PM

Private

• Player
  • 217 battles
  • 3

View Postso_mar, on 05 September 2017 - 08:19 PM, said:

Masz rację,jednak Twoje słuszne postulaty wydają się delikatnie kolidować z planem biznesowym Białorusinów.

I to prawda :) niestety.

Sasza_Peczerski #6 Posted 05 September 2017 - 09:14 PM

First Sergeant

• Player
  • 58729 battles
  • 1,050
  • [N4N]

Obiektywnie rzecz ujmując, trafiłeś do blitz w bardzo dobrym momencie, gra oferuje mnóstwo tanków do zgrindowania, sporo codziennych nagród za misje i skrzynki do zdobycia. Nie trzeba nawet inwestować realnych pieniędzy by milo spędzić tu czas i nie martwić się o stan srebra. Jeszcze pół roku temu było zupełnie inaczej, gra nonpremium była na trierach >7 wręcz niemożliwa z uwagi na permanentne straty w srebrze. Sporo graczy w tym czasie odeszło, chyba na tyle dużo, że wg od jakiegoś czasu sypie srebrem na lewo i prawo w skali dotąd niespotykanej, czyniąc grind linii szybszym, a grę przyjemniejsza bez konieczności angażowania $

W wota dużego nie grałem, trochę w war thunder, blitz jest fajny z uwagi na mniejsze teamy, oraz bardziej arkadowkowy charakter. Od strony wizualnej staje się coraz lepszy, od strony grywalności chyba coraz gorszy z uwagi na coraz dziwniejsze zachowania algorytmów rng/mm. Pograsz trochę to zauważysz specyfikę gry jak znikające strzały, niezbalansowane teamy, czy liczenie obrażeń spoza zakresu zawartego w opisie czołgu. W mniejszym wocie wszystkie anomalie widać wyrazniej. Ale mimo wszystko fun jest duży. Enjoy! :)

Romka7777 #7 Posted 06 September 2017 - 11:02 AM

First Sergeant

• Player
  • 34085 battles
  • 1,008
  • [LGN]

View PostTajfun403, on 05 September 2017 - 07:18 PM, said:

a tak ogółem to rng w tej grze wygląda na słabsze

Ciekawe dlaczego. Może dlatego, że tutaj mamy hitboxy i każde zwierze (prawie) potrafi strzelać w szare zony? A w dużym wocie strzelają E100 w górną płytę i dziwią się, że nie przebili go.... A tak do tematu to ja tez uważam że blitz jest lepszy dlatego że nie ma arty i bardziej dynamiczne bitwy.

Spoiler

Sasza_Peczerski #8 Posted 06 September 2017 - 11:48 AM

First Sergeant

• Player
  • 58729 battles
  • 1,050
  • [N4N]

View PostRomka7777, on 06 September 2017 - 11:02 AM, said:

Może dlatego, że tutaj mamy hitboxy i każde zwierze (prawie) potrafi strzelać w szare zony?

Strzelanie w oznaczone heatboxy nie gwarantuje przebicia i zadania dmg. O tym decyduje rng. Cała dyskusja nt tzw "zabugowania" gry dotyczy strzałów, które miały obowiązek zadać uszkodzenia, a skończyły się dziwnym rykoszetem (strzał pod kątem zbliżonym do prostego), zniknięciem (100% trafieniem bez policzonego dmg jak i komendy głosowej o trafieniu) jak również przebiciem (100% trafienie bez dmg ale z komendą głosową o trafieniu).

Do tego dochodzą absurdalne konsekwencje strzałów, jak zdejmowanie gąsek po oddaniu strzału w wieżę, i odwrotnie, wysadzanie składu ammo po strzelaniu w tylne koła napędowe itp... itd...

Manipulogenność rozgrywki w blitz objawia się właśnie tym, że gra liczy obie drużyny wbrew logice i działaniom pojedynczych graczy. Wygrywa ten kto ma wygrać w zgodzie z wewnetrzna algortymiką zarzadzajaca usmiechami na twarzy wszsytkich graczy. Celowanie w heatboxy zwieksza prawdopodobieństwo zadania dmg, ale go nie gwarantuje.

SinglePL #9 Posted 06 September 2017 - 03:03 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 6338 battles
  • 850
To oczywiste że Blitz jest lepszy, bo WG jeszcze nie niszczy tej gry jak WoT PC na poziom patolololologiczny 

animatiW #10 Posted 07 September 2017 - 06:18 PM

Sergeant

• Player
  • 20676 battles
  • 333
  • [N4N]

RNG w dużym WoT jest na poziomie astronomicznym w porównaniu do tego co mamy tutaj. Tam pociski latają poza kółko od pewnej aktualizacji. A czołgów premium jest tyle że zwykłe z drzewka to jakiś niż w grze.

Porzucenie WoTa na rzecz Blitz to była najlepsza decyzja jaką zrobiłem w tych grach.

balthorco #11 Posted 09 September 2017 - 03:21 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 30404 battles
  • 701
  • [DP_H]
Zgadzam się z autorem posta. Ja najpierw grałem w Blitz a potem spróbowałem WOT i co? I szybko wróciłem do Blitza, bo to gra po prostu lepsza. Wszystko co koledzy napisali powyżej to prawda. Od siebie dodał bym tylko, że na szczęście nie mamy artylerii (idiotyczny pomysł) a zjawisko masowego campingu jest w Blitz rzadko spotykane (przynajmniej na wyższych tierach) - w WOT, całe drużyny potrafią przez 15 minut stać i kampić aż ktoś się wychyli. Co do map, to jednak wolałbym odrobinę większe (nie tak jak w WOT ale jakieś 50%) i bardziej górzyste z laskami, żeby TD-ki też mogły cokolwiek pograć no i grafika, tu jest duży klops, bo to co mamy w Blitz na PC jest tak mniej więcej z zeszłej dekady ale poza tym i tak to świetna gra.

Zapraszam na mój kanał youtube balthorco World of Tanks Blitz i do klanu Dywizjon Pancerny-Husaria

so_mar #12 Posted 09 September 2017 - 06:08 PM

First Sergeant

• Player
  • 9743 battles
  • 1,607
  • [GRZYB]
Mamy też znacznie mniej toksyczną społeczność.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Vespac #13 Posted 11 September 2017 - 08:26 AM

First Sergeant

• Player
  • 37583 battles
  • 2,079
  • [F47]

Nie grałem w WoT to trudno mi porównywać obie gry, "dużą" wersję wyobrażałem sobie jako bardziej wymagającą i pod względem umiejętności i taktyki. 

Co do Blitz, cały czas uważam, że ta gra była dużo lepsza i bardziej realna 2-3 lata temu mimo, iż obecnie mamy sporo czołgów do wyboru a gracz obsypywany jest dodatkami. Wszystko to pięknie wygląda dopóki zebrane doświadczenie nie wykazuje wielu "nielogicznych" uwarunkowań jak np. cud niskiego HP, gdy nagle przeciwnik (zawsze słabszy) staje się nieprzebijalny - każda część jego pojazdu objęta jest ochroną zaprzeczającą mechanice tej gry!

Kolega powyżej narzeka na grafikę zapominając, że przeciętne urządzenie używane przez graczy Blitz (telefon czy tablet) obsługuje grę na niskich ustawieniach grafiki. Póki co PC-ty i Laptopy są wydajniejsze. A "zachwyt" nowymi urządzeniami może szybko skończyć się rozczarowaniem.

Jako ciekawostka: mam laptopa gammingowego firmy MSI super szybki i super cienki, po gwarancji rozleciał się zawias (standartowa przypadłość tej marki) i łożysko w układzie chłodzenia. Diagnoza serwisu: nie ma w Polsce części. Import podzespołów nieopłacalny...

Swoją drogą wysokie szczegóły graficzne na ekranie poniżej 10 cali w grze takiej jak Blitz to jakiś fetysz chyba. Jakie znaczenie ma źdźbło trawy w takiej grze?

Podsumowując WG zrobiło dużo by "nowym" gra sie podobała, niewiele by zmienić obszar błędów, ustawek i urealnić zarówno balans jak i sportową rywalizację.

Edited by Vespac, 11 September 2017 - 08:28 AM.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

balthorco #14 Posted 18 September 2017 - 09:42 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 30404 battles
  • 701
  • [DP_H]
Vespac, to oczywiste że na urządzeniach przenośnych gra nie może mieć takiej grafiki jak duży WOT, zresztą tam wygląda całkiem fajnie. Niemniej na PC może ;) Wystarczyło by w tej wersji dodać opcje umożliwiające włączenie grafiki np. z WOT. Oczywiście mam świadomość, że to gry tworzona na zupełnie odmiennych silnikach graficznych i trzeba by przepisać mapy ale nie jest to nierealne.

Zapraszam na mój kanał youtube balthorco World of Tanks Blitz i do klanu Dywizjon Pancerny-Husaria

naceroth #15 Posted 19 September 2017 - 07:45 AM

Sergeant

• Player
  • 7440 battles
  • 277
  • [GRZ_B]

View Postbalthorco, on 18 September 2017 - 10:42 AM, said:

Vespac, to oczywiste że na urządzeniach przenośnych gra nie może mieć takiej grafiki jak duży WOT, zresztą tam wygląda całkiem fajnie. Niemniej na PC może ;) Wystarczyło by w tej wersji dodać opcje umożliwiające włączenie grafiki np. z WOT. Oczywiście mam świadomość, że to gry tworzona na zupełnie odmiennych silnikach graficznych i trzeba by przepisać mapy ale nie jest to nierealne.

Nie jest nierealne, ale jest na tyle drogie, że nikomu się to nie będzie opłacać:) poza tym grafika na full detalach na PC nie jest tragiczna. Jasne, że nie jest to szczyt możliwości, które można wydusić z PC-tów, ale do komfortowego grania wystarczy.

Edited by naceroth, 19 September 2017 - 07:48 AM.

so_mar #16 Posted 19 September 2017 - 08:30 AM

First Sergeant

• Player
  • 9743 battles
  • 1,607
  • [GRZYB]
Poza tym,wodotryski graficzne bardzo często zabijają grywalność.Lub wymuszają posiadanie sprzętu kilka klas lepszego,niż używany przez NASA.

balthorco #17 Posted 19 September 2017 - 10:40 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 30404 battles
  • 701
  • [DP_H]

View Postnaceroth, on 19 September 2017 - 07:45 AM, said:

Nie jest nierealne, ale jest na tyle drogie, że nikomu się to nie będzie opłacać:) poza tym grafika na full detalach na PC nie jest tragiczna. Jasne, że nie jest to szczyt możliwości, które można wydusić z PC-tów, ale do komfortowego grania wystarczy.

Mam tego pełną świadomość, dlatego to takie życzenie marzeń ;)

View Postso_mar, on 19 September 2017 - 08:30 AM, said:

Poza tym,wodotryski graficzne bardzo często zabijają grywalność.Lub wymuszają posiadanie sprzętu kilka klas lepszego,niż używany przez NASA.

A z tym się akurat nie zgadzam. Tzn. bywa, że w parze z grafiką nie idzie grywalność ale to raczej nie przez dobrą grafikę gra jest kiepska tylko przez inne elementy. Co do wymagań, to duży WOT działa zupełnie przyzwoicie nawet na starszych sprzętach (przy ustawieniach low lub medium), a i tak wygląda 3x lepiej niż Blitz :)

so_mar #18 Posted 19 September 2017 - 03:51 PM

First Sergeant

• Player
  • 9743 battles
  • 1,607
  • [GRZYB]
Balthorco,masz rację,jednak nie do końca.Oprawa graficzna gry jest bardzo ważna.Jednak po przekroczeniu pewnego progu następuje przerost formy nad treścią.Doskonała większość graczy nie zwraca uwagi na ładnie falujące trawy (gdzie każde źdźbło rysowane jest oddzielnie),murki rozsypujące się na pojedyncze cegły i ptaki srające w locie.

balthorco #19 Posted 20 September 2017 - 09:46 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 30404 battles
  • 701
  • [DP_H]
Na pewno przegięcie w żadną stronę nie jest dobre. Pamiętam jeszcze stare RPG w czasach sprzed PC (Pool of Radiance i takie tam), gdzie grafika była na poziomie... no "ciekawym" a gry miały fabułę i wciągały jak diabli, więc oczywiście że to nie jest najważniejsze, jednak to co jest w Blitz trąci już myszką. Wystarczyłoby mi coś podobnego do dużego WOTa, tam znacznie bardziej czuć klimat jazdy w realnym świecie a nie na małych "arenowych" mapkach, na które ktoś wpuścił czołgi. Choć niewątpliwym plusem grafiki Blitza są jej nieduże wymagania - trzyma równe 60klatek nawet na niezbyt mocnych sprzętach i jest ultra płynna w porównaniu do WOT. Pewnie w tej kwestii nic się nie zmieni, bo gra działa na tym samym silniku na mobile i PC ale jak napisałem wcześniej - pomarzyć można ;)
(do marzeń dorzuciłbym jeszcze 9pl/9 min i odrobinę jednak większe mapki).

Tajfun403 #20 Posted 20 September 2017 - 01:25 PM

First Sergeant

• Player
  • 10272 battles
  • 1,373
  • [TSSPL]

View Postbalthorco, on 20 September 2017 - 10:46 AM, said:

jednak to co jest w Blitz trąci już myszką. Wystarczyłoby mi coś podobnego do dużego WOTa, tam znacznie bardziej czuć klimat jazdy w realnym świecie a nie na małych "arenowych" mapkach, na które ktoś wpuścił czołgi. 

Ani w blitzie ani w dużym wocie nie ma klimatu wojny pancernej. Wszędzie widać że jeździmy zabawkowymi skinami w nędznej arkadówce. Mogą zmienić silnik na najlepszy w świecie, ale i tak będzie słabo pod tym względem.

Tajfun403

Obywatelski PROTEST przeciwko systemom gry!

____ _______Nie dajmy się_______ _ _

_WG_SPISEK, BUG CZY USTAWKA 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users