Jump to content

RNG/MM/Manipulacja cd

• Please log in to reply
900 replies to this topic

Sasza_Peczerski #1 Posted 11 September 2017 - 12:17 PM

First Sergeant

• Player
  • 60680 battles
  • 1,069
  • [N4N]

Świeże, spójne i logiczne podsumowanie tego o czym tu sobie gaworzymy w kwestii manipulowania rozgrywką w BLITZ i rzeczywistym wpływie poszczególnych graczy końcowy wynik w grze :)

P4NTER_ #2 Posted 11 September 2017 - 01:12 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16666 battles
  • 39
  • [PL]
Tak, tylko wy zawsze uważacie, że staranie się nie ma sensu, że pancerz jest nic nie warty, bo i tak RNG cię zrobi w konia. Bardzo to wyolbrzymiacie, jeden przypadek na 2000 bitew to u Was zawsze. Nie podoba się Wam, to nie grajcie, kto Wam każe. Ja uważam, że nie ma takich specjalnych mechanizmów, które podstawiają nogę i dają fory słabym, co do początkujących graczy się zgodzę, może tak być, ale to też nie jest źle, to normalne, żeby początkujący gracz chciał grać. Tylko to też na 1-3 terach. Ja się jeszcze nie spotkałem z takim RNG, że np. Mausa przebija T62 A w górną płytę, może macie lagi i T62 A wali w dolną płytę, a Wam pokazuje, że w górną, bo gracie na internecie z karty SIM, gdzie macie 200kb/s.

Vespac #3 Posted 11 September 2017 - 01:48 PM

First Sergeant

• Player
  • 39965 battles
  • 2,079
  • [F47]

View PostPanter2005destroyer, on 11 September 2017 - 02:12 PM, said:

Tak, tylko wy zawsze uważacie, że staranie się nie ma sensu, że pancerz jest nic nie warty, bo i tak RNG cię zrobi w konia. Bardzo to wyolbrzymiacie, jeden przypadek na 2000 bitew to u Was zawsze. Nie podoba się Wam, to nie grajcie, kto Wam każe. Ja uważam, że nie ma takich specjalnych mechanizmów, które podstawiają nogę i dają fory słabym, co do początkujących graczy się zgodzę, może tak być, ale to też nie jest źle, to normalne, żeby początkujący gracz chciał grać. Tylko to też na 1-3 terach. Ja się jeszcze nie spotkałem z takim RNG, że np. Mausa przebija T62 A w górną płytę, może macie lagi i T62 A wali w dolną płytę, a Wam pokazuje, że w górną, bo gracie na internecie z karty SIM, gdzie macie 200kb/s.

Ja jeszcze nie oglądałem filmiku Saszy więc na temat tego co w nim jest zawarte się w tej chwili nie wypowiem. 

Odniosę się zatem do twojej wypowiedzi. Możesz uważać, że nie ma takich mechanizmów "podstawiających nogę" jednak wykazujesz się tu albo niewiedzą albo ignorancją.

Niewiedza to nie zbrodnia, każdy ją nabywa - tu na forum jak poszukasz jest link do patentów opublikowanych przez producenta gry, które takie "nogi" i "fory" potwierdzają. Tego nie napisał Sasza ale producent zabezpieczając swoje prawa autorskie do mechanizmów używanych w tego typu grach. Producent, który oficjalnie się właśnie tego wypiera...

Ignorancja zaś to problem ludzi zamkniętych na wiedzę.

Co do "twoich lagów" trafiłeś w problem z tym, że sedno nie tkwi w lagach, przy lagach masz ten sam skutek i przy lagach trudno mu się dziwić. Właściwa przyczyna jest inna, było już o tym. W skócie, "zegar" bitwy nie pokrywa się w pełni z czasem rzeczywistym.

Co do Internetu wiesz jaka prędkość wystarcza do komfortowej gry on-line? To retoryczne pytanie bo nie masz wiedzy na ten temat, dlatego łatwo dasz się nabrać na wartości podawane przez dostawców Internetu.

Edit: tak na marginesie 200 kb/s to 0,20 Mb/s wątpię by ktoś oferował w XXI wieku łącze o takiej wartości.

Edited by Vespac, 11 September 2017 - 02:02 PM.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

Romka7777 #4 Posted 11 September 2017 - 03:31 PM

First Sergeant

• Player
  • 35634 battles
  • 1,032
  • [LGN]
Jesteś tym typem graczy którzy nawet w clash royale czy CS'ie będą narzekać na MM a nie na swoje umiejętności.

View PostSasza_Peczerski, on 11 September 2017 - 12:17 PM, said:

Świeże, spójne i logiczne podsumowanie tego o czym tu sobie gaworzymy w kwestii manipulowania rozgrywką w BLITZ i rzeczywistym wpływie poszczególnych graczy końcowy wynik w grze :)

View PostVespac, on 11 September 2017 - 01:48 PM, said:

Ja jeszcze nie oglądałem filmiku Saszy więc na temat tego co w nim jest zawarte się w tej chwili nie wypowiem. 

Odniosę się zatem do twojej wypowiedzi. Możesz uważać, że nie ma takich mechanizmów "podstawiających nogę" jednak wykazujesz się tu albo niewiedzą albo ignorancją.

Niewiedza to nie zbrodnia, każdy ją nabywa - tu na forum jak poszukasz jest link do patentów opublikowanych przez producenta gry, które takie "nogi" i "fory" potwierdzają. Tego nie napisał Sasza ale producent zabezpieczając swoje prawa autorskie do mechanizmów używanych w tego typu grach. Producent, który oficjalnie się właśnie tego wypiera...

Co do "twoich lagów" trafiłeś w problem z tym, że sedno nie tkwi w lagach, przy lagach masz ten sam skutek i przy lagach trudno mu się dziwić. Właściwa przyczyna jest inna, było już o tym. W skócie, "zegar" bitwy nie pokrywa się w pełni z czasem rzeczywistym.

Co do Internetu wiesz jaka prędkość wystarcza do komfortowej gry on-line? To retoryczne pytanie bo nie masz wiedzy na ten temat, dlatego łatwo dasz się nabrać na wartości podawane przez dostawców Internetu.

Edit: tak na marginesie 200 kb/s to 0,20 Mb/s wątpię by ktoś oferował w XXI wieku łącze o takiej wartości.

A jednak ma rację w tym, że wy to wyolbrzymiacie:)
Spoiler

Sasza_Peczerski #5 Posted 11 September 2017 - 03:41 PM

First Sergeant

• Player
  • 60680 battles
  • 1,069
  • [N4N]

View PostRomka7777, on 11 September 2017 - 03:31 PM, said:

Jesteś tym typem graczy którzy nawet w clash royale czy CS'ie będą narzekać na MM a nie na swoje umiejętności

Nie gram ani w jedno ani w drugie :) A moje doświadczenia z manipulacjami są bogate. Co ciekawe, gracze maja coraz większa uch świadomość; coraz częściej w trackcie bitew gracze sygnalizuja wkurzenie rng i dziwnymi strzałami

P4NTER_ #6 Posted 11 September 2017 - 04:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16666 battles
  • 39
  • [PL]

View PostSasza_Peczerski, on 11 September 2017 - 03:41 PM, said:

Nie gram ani w jedno ani w drugie :) A moje doświadczenia z manipulacjami są bogate. Co ciekawe, gracze maja coraz większa uch świadomość; coraz częściej w trackcie bitew gracze sygnalizuja wkurzenie rng i dziwnymi strzałami

Są wkurzeni, że przy pełnej prędkości na kv2 nie trafili w T49 A z HE lub dingneli się od jednego i trafili w drugiego.

Edited by Panter2005destroyer, 11 September 2017 - 04:56 PM.

P4NTER_ #7 Posted 11 September 2017 - 05:02 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16666 battles
  • 39
  • [PL]

View PostVespac, on 11 September 2017 - 01:48 PM, said:

Z tym internetem chodziło mi o to, że jak kończą Ci się dane to internet zwalnia, żeby się wydawało, że masz jeszcze dużo danych. Z tym linkiem to jeśli możesz proszę znajdź to, bo ja mam 23 posty i nie mam pojęcia gdzie tego szukać. I wiem jaka prędkość wystarcza, kiedyś grałem przy 1mb/s i grało mi się komfortowo, dodatkowo pisze w wymaganiach systemowych ile trzeba minimum. Teraz gram przy 2mb/s. (Gram na kompie, tablet wyzionął ducha, ale niedługo przyjdzie nowy telefon.)

Edited by Panter2005destroyer, 11 September 2017 - 05:23 PM.

Vespac #8 Posted 11 September 2017 - 05:42 PM

First Sergeant

• Player
  • 39965 battles
  • 2,079
  • [F47]

View PostRomka7777, on 11 September 2017 - 04:31 PM, said:

Jesteś tym typem graczy którzy nawet w clash royale czy CS'ie będą narzekać na MM a nie na swoje umiejętności.

A jednak ma rację w tym, że wy to wyolbrzymiacie:)

Sasza nie narzeka, dawno się już przyzwyczaił. Widzisz Romka są różne typy ludzi, Sasza należy do tych dociekliwych i do tych, którzy wbrew trendą pisze jakie ma zdanie. Pomijając wszystko, Romka wielokrotnie przerabialiśmy tematy i dobrze wiesz, że z tą wiedzą zaprzeczanie temu o czym pisze Sasza to oszukiwanie własnego rozumu. Jest tak i albo gramy ze świadomością albo bawimy się w piaskownicy.

View PostPanter2005destroyer, on 11 September 2017 - 05:55 PM, said:

Są wkurzeni, że przy pełnej prędkości na kv2 nie trafili w T49 A z HE lub dingneli się od jednego i trafili w drugiego.

Gdyby takich problemów gra dostarczała tylko to pozostałaby tylko nauka. Niestety tak nie jest i nie da się w kilku słowach tego upraszczać.

View PostPanter2005destroyer, on 11 September 2017 - 06:02 PM, said:

Z tym internetem chodziło mi o to, że jak kończą Ci się dane to internet zwalnia, żeby się wydawało, że masz jeszcze dużo danych. Z tym linkiem to jeśli możesz proszę znajdź to, bo ja mam 23 posty i nie mam pojęcia gdzie tego szukać. I wiem jaka prędkość wystarcza, kiedyś grałem przy 1mb/s i grało mi się komfortowo, dodatkowo pisze w wymaganiach systemowych ile trzeba minimum. Teraz gram przy 2mb/s. (Gram na kompie, tablet wyzionął ducha, ale niedługo przyjdzie nowy telefon.)

ok, tzw PING to jedno a czas rzeczywisty to drugie, wielu graczy zarzucało WG manipulację, że bitwy kończy przed czasem a w rzeczywistości inni jeszcze wtedy grali. Tu akurat się mylili, to skomplikowany problem techniczny. 

Odnośnke patentów poszukam później temat na forum i podlinkuję.

Zawsze lepsza wiedza niż jej brak a jak kto podejdzie do tematu to już jego sprawa, wiedzę dostał i nie powinien piętnować kogoś kto mu jej udzielił. To taka konkluzja do uporu środowiska WoT, że wszystko jest ok.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

kaysak #9 Posted 11 September 2017 - 06:55 PM

Sergeant

• Player
  • 14504 battles
  • 321
  • [-APD-]
To ja pomogę, masz link do oficjalnego kanału wg na Youtube. Czołówka mówi sama za siebie.  https://youtu.be/QWiQst3riVw

so_mar #10 Posted 11 September 2017 - 07:51 PM

First Sergeant

• Player
  • 10191 battles
  • 1,626
  • [GRZYB]

https://www.google.c...tents/US8425330

https://docs.google....s/US8425330.pdf

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

P4NTER_ #11 Posted 14 September 2017 - 04:41 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16666 battles
  • 39
  • [PL]

View Postkaysak, on 11 September 2017 - 08:55 PM, said:

To ja pomogę, masz link do oficjalnego kanału wg na Youtube. Czołówka mówi sama za siebie.  https://youtu.be/QWiQst3riVw

1. To są przypadki raz na milion.

2. To jest mieszanka szczęścia RNG, które w żaden sposób nie łamie zasad.

3. Te trzy ammoracki pod rząd isa7 to kwestia tego, że ten Jagdpanzer E100 to doświadczony gracz, które strzela w takie miejsce gdzie często z większego działa jest ammorack i tego, że miał trochę szczęścia.

4. Np. ten strv 103 b zgodnie z fizyką wot PC przewrócił tego TVP i poturlał, z czego raz nie trafił, bo strzelił w złym momencie.

5. To WSZYSTKO jest generowane losowo, nie ma czegoś takiego, że siedzi tam sobie jakiś gość i klika.

Podsumowując, wszystko jest zgodne z fizyką gry, niektóre przypadki to skill i trochę szczęścia, a inne to przypadki raz na milion. Nie ma żadnych ustawianych bitew. Nie wiem czemu się tak upieracie, że wot to gówno, że nie ma sensu balansować pojazdów itd. Dlaczego, ktoś Wam za to płaci?

P4NTER_ #12 Posted 14 September 2017 - 04:47 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16666 battles
  • 39
  • [PL]

View Postso_mar, on 11 September 2017 - 09:51 PM, said:

Ten przywilej dla czołgów premium to tak naprawdę preferencyjny mm. Chodzi o to, że takiego isa 6 w wot PC nigdy nie rzuci na dychy, bo jest za słaby, ma 175 przebicia na zwykłym pocisku, powiedzcie mi, jaką dychę on przebije? Tu nie ma żadnych preferencyjnych losowań dla premek, bo są za kasę, tylko dlatego, że są za słabe, a losowań tylko na 6 nie ma. Doczytaj zanim coś podasz jako ustawiane bitwy lub pay2win.

Edited by Panter2005destroyer, 14 September 2017 - 04:48 PM.

P4NTER_ #13 Posted 14 September 2017 - 05:23 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16666 battles
  • 39
  • [PL]
Czasami tylko tak to mogę skomentować ;-) : https://akphoto1.ask...32f53a00661.jpg

so_mar #14 Posted 14 September 2017 - 07:51 PM

First Sergeant

• Player
  • 10191 battles
  • 1,626
  • [GRZYB]
Panter,ale my rozmawiamy o całości tekstu,nie o jednym akapicie.
Mam też wrażenie, że nie rozumiesz czym jest RNG, definicję znajdziesz w Google, ale nie w tym rzecz.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Sasza_Peczerski #15 Posted 14 September 2017 - 07:52 PM

First Sergeant

• Player
  • 60680 battles
  • 1,069
  • [N4N]

Panter,

prosty test na to czy jesteś trzeźwy/ i prawidłowo dostrzegasz prawdziwy obraz rzeczy: które pomarańczowe kółko jest większe; te po lewej czy po prawej?

http://img.playbuzz....60ceebb7493.jpg

Edited by Sasza_Peczerski, 14 September 2017 - 07:54 PM.

so_mar #16 Posted 14 September 2017 - 08:02 PM

First Sergeant

• Player
  • 10191 battles
  • 1,626
  • [GRZYB]
Sasza,a jak nie jestem trzeźwy,ale znam prawidłową odpowiedź to mogę wziąć udział w konkursie? Bo jakby nie patrzeć, jestem na dopingu.

Romka7777 #17 Posted 14 September 2017 - 08:17 PM

First Sergeant

• Player
  • 35634 battles
  • 1,032
  • [LGN]
A jednak ma rację...
Spoiler

Sasza_Peczerski #18 Posted 14 September 2017 - 08:17 PM

First Sergeant

• Player
  • 60680 battles
  • 1,069
  • [N4N]

View Postso_mar, on 14 September 2017 - 08:02 PM, said:

Sasza,a jak nie jestem trzeźwy,ale znam prawidłową odpowiedź to mogę wziąć udział w konkursie? Bo jakby nie patrzeć, jestem na dopingu.

haha :)

So-mar swojego zdroworozsądkowego podejścia do tej zmaniupolowanej gry nie musisz mi udowadniać, ale jak sam widzisz, są ludzie, którzy jeszcze tego nie rozumieją, przyjdzie czas, kiedy ich WR spadnie z 63 na 48%, a sporo takich historii widziałem, i wówczas otworzą im się oczy...

a pewność siebie Pantera połączona z jego ignorancją cokolwiek mnie bawi :) życie :)

Romka7777 #19 Posted 14 September 2017 - 08:21 PM

First Sergeant

• Player
  • 35634 battles
  • 1,032
  • [LGN]

View PostSasza_Peczerski, on 14 September 2017 - 08:17 PM, said:

ale jak sam widzisz, są ludzie, którzy jeszcze tego nie rozumieją, przyjdzie czas, kiedy ich WR spadnie z 63 na 48%

Ah no tak chodzi ci o fejkowe 60%+. Wtedy tak, po tym jak przejdą na wyższy tier to ich WR spadnie bo po prostu nabili go w piaskownicy. Natomiast dobremu graczowi, WR nigdy aż tak nie spadnie.

Spoiler

Sasza_Peczerski #20 Posted 14 September 2017 - 08:26 PM

First Sergeant

• Player
  • 60680 battles
  • 1,069
  • [N4N]

View PostPanter2005destroyer, on 14 September 2017 - 04:41 PM, said:

Dlaczego, ktoś Wam za to płaci?

fak, wydało sie, siedzimy w kieszeni wydawcy od

http://www.gry-onlin...3/525402366.jpg

jak checie dam wam link referencyjny :P