Jump to content

RNG/MM/Manipulacja cd

• Please log in to reply
977 replies to this topic

Sasza_Peczerski #961 Posted 26 January 2019 - 07:24 AM

First Sergeant

• Player
  • 64100 battles
  • 1,116
  • [N4N]

http://buzz.gazeta.p...ozwiazanie.html

Co ma fortnite do blitza?

"Fortnite" ma spory błąd. Epic Games rozwiązuje problem

Fani gry "Fortnite" zauważyli niepokojącą prawidłowość - podczas rozgrywki w 30 klatkach na sekundę gracz zadaje mniej obrażeń niż gracz, który gra w wersję gry działającą w 60 klatkach na sekundę. Jest to poważny błąd, który utrudnia wygraną znacznej części graczy. Problem ten dotyczy zarówno gry na PC, jak i na Nintendo Switch.

Digital Fundry postanowiło przeprowadzić testy, z których wynika, że gracze korzystający z wersji działającej w 60 klatkach na sekundę mają od 5,2 do 6,45 proc. przewagi nad tymi, którzy korzystają z wersji na 30 klatek na sekundę. Choć nie jest to wielka liczba, w internetowej rozgrywce może mieć kluczowe znaczenie. Epic Games wie już o problemie i stara się znaleźć rozwiązanie tej sytuacji.

Czyli RNG w fortnite wynosi 7% i jest to problem który należy rozwiązać, tymczasem w blitz rzeczywisty RNG to pewnie 100% - widełki DMG pocisków, dodatkowo cała paleta innych manipulatorów wyniku: znikajki, afki, zakresy widzenia i camo, niezbanlasowany MM itd i absolutny brak reakcji, czy nawet legitymizowanue tego stanu rzeczy. RNG i mm jest po to, by to gra decydowała kto kiedy wygra. I to się nie zmieni.

Tajfun403 #962 Posted 27 January 2019 - 06:06 PM

First Sergeant

• Player
  • 11443 battles
  • 1,442
  • [TSSPL]

View PostSasza_Peczerski, on 26 January 2019 - 08:24 AM, said:

podczas rozgrywki w 30 klatkach na sekundę gracz zadaje mniej obrażeń niż gracz, który gra w wersję gry działającą w 60 klatkach na sekundę. Jest to poważny błąd, który utrudnia wygraną znacznej części graczy.

Z tym, że dokładnie tak samo ma od dawna zdecydowana większość gier i żaden twórca nic z tym nie robi. Żeby odciążyć serwery, pewna część mechanizmu jest przerzucana na klienta. Jeśli klient nie nadąża (mało FPSów), całkowita wydajność postaci jest mniejsza niż powinna.

Czasem, głównie w starszych grach, może to też działać w drugą stronę - za dużo FPSów daje za mocną postać. Stąd też legendarny cap na 60FPS.

Tajfun403

Obywatelski PROTEST przeciwko systemom gry!

____ _______Nie dajmy się_______ _ _

_WG_SPISEK, BUG CZY USTAWKA 

BarringD #963 Posted 27 January 2019 - 10:20 PM

Sergeant

• Player
  • 6058 battles
  • 272
  • [22-04]
I jak tu nie wierzyć w manipulacje jak człowiek dostaje 10 razy pod rząd ekipę w której moje staty (a dobre one nie są) są jednymi z 3 najlepszych a po stronie wroga najgorszy czołg jest lepszy od całej naszej 7 .
Nudzi mnie już gra z ludźmi mającymi poniżej 5k bitew przeciw graczom którzy rozegrali po 30-40-50k bitew, szanse równe jak huj.
Wymuszanie na siłę gry na gold ammo i wyższych tierach i nic więcej wystarczy zrobić sobie mały eksperyment.
Gram tier 5 bez golda i 10 bitew w plecy.
Zagram 7-8 tier i wygrywam 3 bitwy pod rząd będąc "afk" ,po prostu stojąc sobie i ogladajac mecz.
I to ma mnie zachęcić do wydawania pieniędzy na tą grę?
Dziękuję WG do zachęcenia do tego by definitywnie nie wydawać ani złotówki na jakikolwiek ich produkt do czasu aż nie zaczną być uczciwi.
Się nie dziwie ludziom że tak chętnie w grach WG po cheaty sięgają skoro WG uczy graczy że manipulacja i oszustwo to jedyny sposób na wygraną.

Edited by BarringD, 27 January 2019 - 10:27 PM.

Robert_Lewandowski_ #964 Posted 28 January 2019 - 03:31 AM

Sergeant

• Player
  • 22823 battles
  • 261
  • [O_H]

View PostSasza_Peczerski, on 14 January 2019 - 07:16 PM, said:

Co do indeksowania graczy od 0-1 to zgadzam się w 100% - ja także uwazam że algorytm ma wbudowaną pewna drabinkę od musi przegrać do musi wygrac i jakieś indeksy pośrednie.

Co do Twojego pomysłu że MM dobiera graczy również po skillu, to uważam że nic takiego nie robi. Nie dobiera graczy ani po skillu ani po rodzaju pojazdu, jedynie po tierze. Bitwa zindeksowana na pewny lose to minimalny rng, często podrzucony afk, gracze z dużym pingiem, to też parametr onlinowo monitorowany. Nie ma takiego prosa co w takim układzie wyciągnie bitwę. 3 dni temu miałem grę z plutonem R2W honour i ktoś jeszcze  myślę sobie misja wejdzie, nic z tego na respie 2 afki, rng kuleje, ten drugi z R2W jako drugi w garażu z 300 DMG, i gładkie 7:1

Nie da się ustawić bitwy nie znając umiejętności graczy. Przykład: w jednej drużynie sami gracze 60% WR, którzy mają przegrać, a w drugiej sami gracze 40%, którzy mają wygrać. Żaden RNG nie spowoduje, że drużyna noobów 40% WR będzie w stanie wygrać. Umiejętności graczy przewyższają RNG. Noob może zrobić 0 dmg bo wyjedzie na yolo i zginie albo całą bitwę będzie kampił , ale taki w miarę dobry gracz zawsze zrobi te ok.1000-2000 dmg w zależności od tieru i to nie zależnie od RNG. Jeśli MM ma ustawić bitwę to musi znać umiejętności gracza.

View PostBarringD, on 27 January 2019 - 10:20 PM, said:

Wymuszanie na siłę gry na gold ammo i wyższych tierach i nic więcej wystarczy zrobić sobie mały eksperyment.
Gram tier 5 bez golda i 10 bitew w plecy.

Gold ammo jest normalną amunicją. Masz mniejszy dmg ale większą szansę na przebicie. Gold ammo jest w pewnych sytuacjach koniecznością bo inaczej nie przebijesz pojazdu albo będziesz miał 50/50% szans przebicia. Ja nieraz lubię sobie zaszaleć XD

Spoiler

Edited by Robert_Lewandowski_, 28 January 2019 - 03:37 AM.

40kaczmar #965 Posted 28 January 2019 - 04:12 PM

Private

• Player
  • 1299 battles
  • 8
  • [11BR]

Mój KV1 żeby przegrał to musi neta wywalić:trollface: 

BarringD #966 Posted 29 January 2019 - 12:12 PM

Sergeant

• Player
  • 6058 battles
  • 272
  • [22-04]

To już się powoli przestaje robić zabawne .Mając jedne z najgorszych statow od czasu jak gram w tą grę jestem non stop stawiamy na przeciw graczy którzy mają rozegrane od 15 do 50k bitew i we powyżej 55 %.

Kara za narzekanie i wyciąganie na światło dzienne niewygodnych faktów jak choćby bujda WG o utracie reklam przez płaconych graczy czy też pisanie o zmianach o których WG nie raczy informować oficjalnie jak boty na niskich tierach i zaniżenie nagród że skrzyń dla graczy którzy nie mają jeszcze 6 tiera?

Tak wygląda polityka WG, jak się komuś nie podoba jak manipulują rozgrywka i jak traktują graczy i pisze się o tym otwarcie to ląduje się w gronie graczy " do zniechęcenia"?.

Bo jak można inaczej nazwać sytuację gdy na 5 męczy w mojej ekipie ja mam najlepsze staty a i tak są one ( pod względem WR, DMG,exp, ilość rozegranych bitew) gorsze niż u najsłaprzego gracza u czerwonych? 

Niech mi ktoś powie jak wygrać mecz na głupich 5-6 tierze gdy naprzeciw mojej drużyny ze średnią 50WR i ilością męczy nie przekraczającą 10K staje ekipa po 20-30 k bitew na koncie i WR 60%+???.

Co w ogóle gracz z 60-70% WR i 20k bitew na koncie robi w kolejce do losowania wśród graczy po 2-3-6k bitew i WR 40-50%?

Było by to zrozumiałe gdyby po obu stronach byli zarówno ci słabsi początkujący jak i co dobrzy doświadczeni ,ale nie w przypadku gdy po jednej stronie są same "koksy" a po drugiej "zieloni".

I tak ( uprzedzając) taka sytuacja ma też miejsce gdy bitwa jest wygrana przez moją drużynę, a zazwyczaj wygraną na wielkim farcie.

Czyli co ? Mówisz źle o WG więc nie ważne czy płacisz czy nie WG zrobi wszystko by zniechęcić cię do gry bo jako niezadowolony gracz jest się niewygodnym dla nich? 

Czy też może to całe mm, rng jest tak skopane?

Ja rozumiem że czasem ten doświadczony lubi sobie dla relaksu pograć na niskich tierach, no ale niech gra innymi co mają doświadczenie i grają dla relaksu a nie z niedoświadczonymi graczami.

PS : Zaraz mnie tu pewnie zjedzie paru "pro koksow" :D

Omlette_du_fromage #967 Posted 29 January 2019 - 01:08 PM

Sergeant

• Player
  • 5951 battles
  • 261

View PostBarringD, on 29 January 2019 - 01:12 PM, said:

Kara za narzekanie i wyciąganie na światło dzienne niewygodnych faktów

Sugerujesz, że WG przejmuje się Twoim (tak samo, jak moim czy czyimkolwiek) istnieniem i działalnością na forum?

Tak wygląda polityka WG, jak się komuś nie podoba jak manipulują rozgrywka i jak traktują graczy i pisze się o tym otwarcie to ląduje się w gronie graczy " do zniechęcenia"?.

jw. plus sugestia byś się zastanowił, co Cię w zasadzie trzyma przy Blitzu? Czujesz się zniechęcony a mimo to wciąż grasz? Specjalistą nie jestem, ale brzmi to, jak rodzaj uzależnienia czy innego syndromu sztokholmskiego.

Ja rozumiem że czasem ten doświadczony lubi sobie dla relaksu pograć na niskich tierach, no ale niech gra innymi co mają doświadczenie i grają dla relaksu a nie z niedoświadczonymi graczami.

A Ty grasz dla relaksu? Jeśli Blitz Cię nie relaksuje, to znaczy, że gra nie spełnia swojego zadania. Co tu więc robisz? Chyba, że grasz dla statów jednak (chociaż mówiłeś coś innego) a te Cię nie zadowalają i stąd taki post. Jak to się jednak dzieje, że "WG zrobi wszystko by zniechęcić cię do gry" a Ty z uporem maniaka klikasz wciąż 'bitwa'?

Robert_Lewandowski_ #968 Posted 29 January 2019 - 02:01 PM

Sergeant

• Player
  • 22823 battles
  • 261
  • [O_H]

View PostBarringD, on 29 January 2019 - 12:12 PM, said:

To już się powoli przestaje robić zabawne .Mając jedne z najgorszych statow od czasu jak gram w tą grę jestem non stop stawiamy na przeciw graczy którzy mają rozegrane od 15 do 50k bitew i we powyżej 55 %.

Załóż sobie nowe konto. Masz 6.000 bitew, więc konto jest jeszcze słabo rozwinięte pod względem ilości zbadanych czołgów, poziomów umiejętności załogi itp. Zdecydowaną większość bitew grałeś w czasie gdy nie było oddzielnych kolejek między graczami powyżej i poniżej 5.000 bitew. Na nowym koncie staty od razu podskoczą ci do góry i będzie ci się lepiej grało. Polecam dużo grać na AT2.

BarringD #969 Posted 29 January 2019 - 05:15 PM

Sergeant

• Player
  • 6058 battles
  • 272
  • [22-04]

View PostRobert_Lewandowski_, on 29 January 2019 - 02:01 PM, said:

Zdecydowaną większość bitew grałeś w czasie gdy nie było oddzielnych kolejek między graczami powyżej i poniżej 5.000 bitew.

Czyli teraz gramy w czasach gdzie nie ma oddzielnej kolejki dla graczy z mniej niż 5 ka bitew i tych co mają 20-30k plus. Bo skoro trafiam i na jednych i na drugich to tak jednak jest . Tylko dlaczego ci z 20k+ są zazwyczaj po drugiej stronie ? Przypadek?

Romka7777 #970 Posted 29 January 2019 - 07:14 PM

First Sergeant

• Player
  • 36321 battles
  • 1,073
  • [ER0S]

Spadły ci tak mocno staty bo przed tym miałeś lepszy MM. A mianowicie grałeś z graczami którzy mieli poniżej określonej ilości bitew (nie pamietam do ilu bitew nowicjusze maja taki MM, bo w sumie to nie gram w blitz). Teraz jak przekroczyłeś ta metę, masz normalny MM, jaki maja wszyscy z nas. To nie jest żadna magia, a fakt, bo WG to wprowadzili niedawno „by ułatwić proces kształcenia nowych graczy”. Niektórzy top gracze założyli nowe konto, na którym np maja około 4k dmg na IX(9) tierze. Przy tym na głównym nawet 3600 na X(10) nie mogą przekroczyć. 

Spoiler

Romka7777 #971 Posted 29 January 2019 - 09:49 PM

First Sergeant

• Player
  • 36321 battles
  • 1,073
  • [ER0S]

Greetings, commanders. Recently we had interesting discussion and we'd like to ask for your opinion. 

One of the in-game mechanics features is +/-15% of penetration value for all types of shells. Due to its impact sometimes you fail to penetrate enemie's armor where it seems like it should get penetrated. And vice versa - RNG sometimes helps you to deal damage to heavily-armored vehicle. This value was even higher (+/-25%) some time ago, I believe most of the veteran players remember it. 

So, the big question is - do we need this penetration RNG in WoT Blitz? On the one side, disabling it will make gameplay more obvious; whether you penetrate enemie's armor will depend only on where you shoot without any randomness. 
On the other side, existing randomness sometimes allows you to carry out battles when odds are against you  

In closest updates we will improve penetrationsindicator system to reduce the amount of "Can't penetrate their armor!" while shooting at grey zones. in your opinion, is it enough or +/-15% should be removed from the game? 

Tap reactions to express your opinion:
➕ Lord RNGesus should stay
➖ RNG should be removed
I don't know

Discuss in <#539857122113093632>

Najfajniejsze jest to, ze większość zagłosowało za to, by RNG (tylko na penetrację) został taki, jak jest teraz. Btw to oficjalny komunikat devloperu, z oficjalnego discorda gry.

Spoiler

Robert_Lewandowski_ #972 Posted 04 February 2019 - 01:39 AM

Sergeant

• Player
  • 22823 battles
  • 261
  • [O_H]

MM nocą źle działa niepoprawnie. Niesprawiedliwie losuje drużyny pod względem ilości bitew. Oto przykład

Spoiler

Moja drużyna: 23k, 3k, 3k, 2k, 4k, 1k, 4k

Przeciwnicy:    16k, 21k, 20k, 13k, 5k, 3k, 2k

1 gracz z osiągniętym 5k bitew vs 5 graczy z osiągniętym 5k bitew.  

Edited by Robert_Lewandowski_, 04 February 2019 - 06:00 AM.

Robert_Lewandowski_ #973 Posted 04 February 2019 - 06:25 AM

Sergeant

• Player
  • 22823 battles
  • 261
  • [O_H]

Zaczęło się źle: na 11 bitew (ISU-152, AT2) miałem 3 wygrane (27% WR) - zły MM. Tutaj przegrywałem nie dlatego, że miałem słabe drużyny, a dlatego, ze losowało mi słabe mapy na dla TD - Malinówka zimą, Perła Dynastii, Nadrzecze, ..... .

Nagle zacząłem wygrywać grając na 6-7 tierach: na 50 bitew miałem 43 wygrane (86% WR). Więcej bitew już nie dałem rady zagrać. 

Chcesz mieć wysoki WR >>> masz zły MM - przestajesz grać, masz dobry MM - grasz do upadłego.

Ja przez kilka dni nie grałem w grę - może dlatego taki dobry MM ?

Edited by Robert_Lewandowski_, 04 February 2019 - 06:31 AM.

40kaczmar #974 Posted 04 February 2019 - 09:00 AM

Private

• Player
  • 1299 battles
  • 8
  • [11BR]
Chyba lepiej mieć gracza w drużynie z 1k bitew niż orangutana z 20k bitew. A co do wygrywania bitew niszczycielami bez wieży to słaby pomysł.

Sasza_Peczerski #975 Posted 04 February 2019 - 11:49 AM

First Sergeant

• Player
  • 64100 battles
  • 1,116
  • [N4N]

View PostRobert_Lewandowski_, on 04 February 2019 - 06:25 AM, said

Chcesz mieć wysoki WR >>> masz zły MM - przestajesz grać, masz dobry MM - grasz do upadłego.

Ja przez kilka dni nie grałem w grę - może dlatego taki dobry MM ?

Rozczaruje Cb, mm działa szerzej niż ostatnia sesja, wiele razy próbowałem grac w ten sposób, i najczęściej negatywna passa nie kończyła się po 1 przerwie w grze, nie znam jeszcze tego mechanizmu, ale faktem jest, że należy grac w serii wygranych, do czasu jej przerwania, zawsze można poprawić staty i saldo srebra.

Omlette_du_fromage #976 Posted 04 February 2019 - 12:04 PM

Sergeant

• Player
  • 5951 battles
  • 261

View PostRobert_Lewandowski_, on 04 February 2019 - 02:39 AM, said:

MM nocą źle działa niepoprawnie. Niesprawiedliwie losuje drużyny pod względem ilości bitew. Oto przykład

Może i niesprawiedliwie (o ile ilość bitew przekłada się na jakość gracza), ale tylko jeśli bierzesz pod uwagę pojedyncze gry. To tak, jakby powiedzieć, że wylosowane obrażenia poniżej/powyżej średniego DMG pojedynczego strzału są niesprawiedliwe. Albo jeszcze inaczej : co powiesz o sytuacji gracza, który dopiero przed momentem zagrał 5000 bitwę i od tej pory (za dnia) będzie bardzo często graczem o najkrótszym stażu w obu drużynach? Niesprawiedliwe? Może, ale tylko z punktu widzenia tego gracza, ale nie społeczności, bo przecież każdy musi przez to przejść.

Robert_Lewandowski_ #977 Posted 04 February 2019 - 02:25 PM

Sergeant

• Player
  • 22823 battles
  • 261
  • [O_H]

View PostOmlette_du_fromage, on 04 February 2019 - 12:04 PM, said:

o ile ilość bitew przekłada się na jakość gracza

Zazwyczaj przekłada się. Gracze z 3k i 2k zrobili 0 dmg. Gracz z 5k bitew w T-54 na topie zrobił tylko 1200 dmg. Gracze z najmniejszym stażem  zrobili najmniej dmg.

View Post40kaczmar, on 04 February 2019 - 09:00 AM, said:

A co do wygrywania bitew niszczycielami bez wieży to słaby pomysł.

To moja ulubiona klasa pojazdów.

BarringD #978 Posted 04 February 2019 - 03:50 PM

Sergeant

• Player
  • 6058 battles
  • 272
  • [22-04]

View PostRobert_Lewandowski_, on 04 February 2019 - 01:39 AM, said:

Spoiler

Moja drużyna: 23k, 3k, 3k, 2k, 4k, 1k, 4k

1 gracz z osiągniętym 5k bitew vs 5 graczy z osiągniętym 5k bitew.  

Najczęściej gram nocną porą i w sumie to zauważyłem co do takich losowań 2 sprawy.
Gdy gram solo ,to co prawda czas oczekiwania na bitwę w miarę przyzwoity (do minuty) to losowanie wygląda nie raz i tak.
Zieloni: 6k, 2k,10k, 1k, 25k, 3k, 1k.
Czerwoni:10k, 50k, 5k, 4k, 25k, 2k, 30k.
I tak parę razy pod rząd (nawet i 10 xD).
Przy dołączeniu do tego rng, ślepych,znikających i innych "anomalii" idzie się zniesmaczyć do gry.

Sytuacja zmienia się nieco (anomalie zostają :) ) gdy gram pluton z kimś z 1k+ do 3k.Czasem i 3 minuty się czeka ale...
Częściej jestem losowany w takim składnie :10k, 50k, 6k, 4k, 25k, 1k, 30k.
Co nie przekłada się może na wr 100% ,ale tu już liczy się nie tylko ilość bitew ale i jak się jeździ ( jak ktoś 25k bitew nie umie jeździć KV-2 to aż żal patrzeć na takie coś, no ale sory , 25k bitew i gość musi się zatrzymać żeby wierzę obrócić xD, taranuje budynek którego nie da się "przejechać" bo ma wierzę w lewo a wróg stoi na prawo od lufy więc trzeba się wciskać w budynek i czerwoną linię żeby wieżę w KV-2 obrócić czołgiem xD......25k bitew ).

Oczywiście bitwy gdzie wraz z plutonowym jesteśmy:6k, 2k,10k, 1k, 5k, 3k, 1k. tez się trafiają ,ale nie 10 pod rząd.

Edited by BarringD, 04 February 2019 - 03:54 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users