Jump to content

Czemu TD są karane w punktacji po bitwie?

#TD

• Please log in to reply
14 replies to this topic

polo_loco #1 Posted 12 October 2017 - 01:20 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 23309 battles
  • 177
  • [EXE]

Z jakiej przyczyny niszczyciele czołgów są gorzej klasyfikowane po bitwie, niż pozostałe czołgi? Czy wynika to (najczęściej) z małego dystansu, jaki się pokonuje? Sytuacja zwykle wygląda tak, że jeśli z kampienia nastukam np. 2500 dmg i zdejme 2 czołgi, to i tak bede miał mniej punktów od np. meda, który ganiał po polu, zrobił 900 dmg i zaliczył 1 fraga. 

To w tej grze jest oceniana przejechana odległość? 

Dziękuje za wyjaśnienie.

Edited by polo_loco, 12 October 2017 - 01:20 PM.

Tajfun403 #2 Posted 12 October 2017 - 02:05 PM

First Sergeant

• Player
  • 10244 battles
  • 1,320
  • [TSSPL]
Gdzieś tam ktoś napisał że za strzelanie z cudzego spota masz mniej punktów niż za strzelanie ze swojego.

Tajfun403

Obywatelski PROTEST przeciwko systemom gry!

____ _______Nie dajmy się_______ _ _

_WG_SPISEK, BUG CZY USTAWKA 

Mellitro #3 Posted 12 October 2017 - 02:07 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3456 battles
  • 20
  • [WLKP]
Medy często spotują a za to jest exp + ty robisz dmg po wyspotowaniu przez medy i one za to tez dostaja exp.Za walke z bliska tez sie dostaje wiecej expa i za zadawanie dmg po wlasnym spocie :)

Romka7777 #4 Posted 12 October 2017 - 02:51 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 26939 battles
  • 827
  • [R2K-]

1. Za pierwszy spot

2.Za strzelanie po spocie, czyli jak ty będziesz strzelać w czołg który spotuje med to on będzie dostawać cześć towjego xp, a jak ty strzelasz po swoim spocie to dostajesz całe xp. 

3. Za punkty zajęcia bazy (szczególnie w dominacji)

4.Za odbijanie strzalow przeciwnika

Kampiac na TD z reguly dużo xp nie dostaniesz, wiec graj na 1 linii.

jacmi555 #5 Posted 12 October 2017 - 03:04 PM

Sergeant

• Player
  • 21598 battles
  • 474
  • [WILK]
MT zerwie wrogiemu czołgowi gąski, a ty po tym strzelisz i zrobisz dmg, to też podzielisz się exp z tym medem

polo_loco #6 Posted 13 October 2017 - 06:22 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 23309 battles
  • 177
  • [EXE]
Dzieki za wyjasnienia. Czyli tradycyjnie gra TD jest udupiana przez WG i nie opłaca sie tego uzywac i rozwijac. Co za geniusze marketingu. PS. dzieki za porade "gry na 1 linii", ale jak widac, jedni lepiej radza sobie medami, drudzy czyms innym. Wiem, ze marzeniem WG jest zrobienie mapy boiska, na ktorym same fantasy-medy za hajs beda do siebie strzelaly goldem i kupowały konsumable, ale to jeszce nie po tej aktualizacji ;)

Astartes_rd05 #7 Posted 13 October 2017 - 06:54 AM

Lance-corporal

• Player
  • 17595 battles
  • 70
  • [ELITA]
Romka,a jak według ciebie grać na pierwszej lini takim ISU 152?A ty ile byś nim nastukał?

Romka7777 #8 Posted 13 October 2017 - 11:52 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 26939 battles
  • 827
  • [R2K-]

View Postpolo_loco, on 13 October 2017 - 06:22 AM, said:

Dzieki za wyjasnienia. Czyli tradycyjnie gra TD jest udupiana przez WG i nie opłaca sie tego uzywac i rozwijac. Co za geniusze marketingu. PS. dzieki za porade "gry na 1 linii", ale jak widac, jedni lepiej radza sobie medami, drudzy czyms innym. Wiem, ze marzeniem WG jest zrobienie mapy boiska, na ktorym same fantasy-medy za hajs beda do siebie strzelaly goldem i kupowały konsumable, ale to jeszce nie po tej aktualizacji ;)

Noo nie do konca TD sa udupiane.... Każdy kamper będzie dostawać mniej Xp za to ze stoi w krzakach... i to nie zależy od klasu pojazdu. Czy ty uważasz ze to było bym sprawiedliwe gdybym TD’ek stojący w krzakach nabijał więcej xp niż MT który gra na 1 linii? Jak narazie TD sa najbardziej sfaworyzowanymi w blitzie. Im nie nerfili penetracji, a nerf golda na nich aż tak mocno się nie skazał. No dobra, teraz nie przebijamy mausa w górna płytę na 700 a tylko na 600. Ale problem, normalnie nie da się na nich grac...(sarkazm).

View PostAstartes_rd05, on 13 October 2017 - 06:54 AM, said:

Romka,a jak według ciebie grać na pierwszej lini takim ISU 152?A ty ile byś nim nastukał?

To przede wszystkim zależy od mapy. ISU jest dosyć szybkim czołgiem, czyli potrafimy zająć szybko jakaś pozycje i wywalić przeciwnikowi na przejeździe. Np. Taka mapa Kopalnie. Szybko jedziemy na pozycje pod wzgórzem i gwarantowanie wywalamy medowi. A potem już po prostu na skilu (chociaz nie... to jest TD, tutaj on nie jest potrzebny) czekamy aż przeciwnik wystrzeli>>>>wyjeżdżamy>>>>dajemy na 600>>>>chowamy się. I tak w kółko. To jest akurat przykład najtrudniejszej mapy dla TD.Na innych typu kastylii jest o wiele łatwiej. 

Vespac #9 Posted 13 October 2017 - 12:45 PM

First Sergeant

• Player
  • 32878 battles
  • 1,997
  • [F47B]

View PostRomka7777, on 13 October 2017 - 12:52 PM, said:

Noo nie do konca TD sa udupiane.... Każdy kamper będzie dostawać mniej Xp za to ze stoi w krzakach... i to nie zależy od klasu pojazdu. Czy ty uważasz ze to było bym sprawiedliwe gdybym TD’ek stojący w krzakach nabijał więcej xp niż MT który gra na 1 linii? Jak narazie TD sa najbardziej sfaworyzowanymi w blitzie. Im nie nerfili penetracji, a nerf golda na nich aż tak mocno się nie skazał. No dobra, teraz nie przebijamy mausa w górna płytę na 700 a tylko na 600. Ale problem, normalnie nie da się na nich grac...(sarkazm).

To przede wszystkim zależy od mapy. ISU jest dosyć szybkim czołgiem, czyli potrafimy zająć szybko jakaś pozycje i wywalić przeciwnikowi na przejeździe. Np. Taka mapa Kopalnie. Szybko jedziemy na pozycje pod wzgórzem i gwarantowanie wywalamy medowi. A potem już po prostu na skilu (chociaz nie... to jest TD, tutaj on nie jest potrzebny) czekamy aż przeciwnik wystrzeli>>>>wyjeżdżamy>>>>dajemy na 600>>>>chowamy się. I tak w kółko. To jest akurat przykład najtrudniejszej mapy dla TD.Na innych typu kastylii jest o wiele łatwiej. 

Według mnie akurat kopalnia to jedna z łatwiejszych map dla TD bo 99% scenariuszy ma ten sam przebieg, więc łatwo się odpowiednio ustawić. 

Tak samo wg mnie TD nie są "karane" ich zadaniem jest ubicie jak największego DMG więc podział XP między spoterów nawet przypadkowych, że TD to umożliwiają. Jak jest zespól kumaty i umie wykorzystać niszczyciela to o taki DMG bardzo trudno nie jest. Inna sprawa, że trzeba sostosować się do sytuacji i podjąć właściwą decyzję stanie w krzakach nie zawsze ma sens ale to już dłuższa historia.

Wyszedłem na pole spozirać se na dwór a tu chała:

- ping pong, skacze jak piłecza Grubbie, po 2 flaszkach...

- troszkę błędów, nieistotnych, szkoda czasu na hulacke...

- hajs, hajs..., za trenowanie hajs, za turniej hajs a gwarzyli, że free-to-play...

i kto tu jest huncwot?

Raijin93 #10 Posted 14 October 2017 - 03:13 PM

Sergeant

• Player
  • 11953 battles
  • 276
  • [NCNS]

View PostRomka7777, on 12 October 2017 - 02:51 PM, said:

1. Za pierwszy spot

2.Za strzelanie po spocie, czyli jak ty będziesz strzelać w czołg który spotuje med to on będzie dostawać cześć towjego xp, a jak ty strzelasz po swoim spocie to dostajesz całe xp. 

3. Za punkty zajęcia bazy (szczególnie w dominacji)

4.Za odbijanie strzalow przeciwnika

Kampiac na TD z reguly dużo xp nie dostaniesz, wiec graj na 1 linii.

Chodzi mi o pkt. 2. Skoro grasz TD a med spotuje i dostaje część Twojego expa, to jak Ty wyspotujesz nie dostajesz całego expa, bo część pójdzie na konto meda, który po Twoim spocie robi dmg... Co za tym idzie żeby dostać cały exp TD musi nie tyle wyspotować jak i sam go zniszczyć wroga, tak by wychodziło. 

Dlatego ja właśnie staram się unikać kampienia grając TD raz, że ze względu na exp a dwa, nie oszukujmy się nie zawsze na kampie się coś zrobi, a jeśli nawet to no niestety expa niewiele wpadnie.

Robert_Lewandowski_ #11 Posted 15 October 2017 - 12:37 AM

Private

• Player
  • 4486 battles
  • 3
  • [N100]

https://imgur.com/a/9xOSK

polo_loco to popatrz sobie na tą klasyfikacje. Tutaj to TD jest wręcz faworyzowany. Zrobił 2 razy mniejszy dmg a jest na topie.

Edited by Robert_Lewandowski_, 15 October 2017 - 12:55 AM.

balthorco #12 Posted 15 October 2017 - 05:58 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 16869 battles
  • 132
  • [DP_H]
Tak jak koledzy napisali, spot plus większa aktywność na polu bitwy = więcej punktów. W dodatku medom dolicza bonus za "asystę", której ty raczej nie zrobisz. Blitz nie jest zbyt dobrą gra dla Td-ków w ogóle, ze względu na stosunkowo małe i płaskie mapy, brak skupisk drzew itd. Większość gra na pierwszej linii ale imo to odbiera sens gry tym rodzajem czołgów. Więc osobiście nie gram za wiele TD-kami.

Edited by balthorco, 15 October 2017 - 04:21 PM.

Zapraszam na mój kanał youtube balthorco World of Tanks Blitz

i do klanu Dywizjon Pancerny-Husaria

baliest #13 Posted 15 October 2017 - 02:15 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 16824 battles
  • 148
  • [GRZ_B]
Gram na mapie Miraż w TDku T110E3 (ten bez wieży). U przeciwnika większość to medy, ja nie nadąże za moim teamem złożonym z ciężkich czołgów jadących pod wodospad więc ustawiam się przodem do wydm i czekam. Zaraz zapala się żarówka i zaczynają we mnie strzelać. Raz lub dwa razy strzelę kilka razy odbiję i ginę. Powstrzymuję przeciwnika, w tym czasie mój team objeżdża przeciwnika i wygrywamy. W podsumowaniu jest ostatni, mały dmg, nic nie przejechałem itp. Ale gdybym pojechał za swoimi to miałbym 0 dmgu i 0 wszystkiego. Więc jest wg mnie powstrzymywanie przeciwnika ma sens i powinno być punktowane, ale nie jest:(

balthorco #14 Posted 15 October 2017 - 04:25 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 16869 battles
  • 132
  • [DP_H]

View Postbaliest, on 15 October 2017 - 04:15 PM, said:

Gram na mapie Miraż w TDku T110E3 (ten bez wieży). U przeciwnika większość to medy, ja nie nadąże za moim teamem złożonym z ciężkich czołgów jadących pod wodospad więc ustawiam się przodem do wydm i czekam. Zaraz zapala się żarówka i zaczynają we mnie strzelać. Raz lub dwa razy strzelę kilka razy odbiję i ginę. Powstrzymuję przeciwnika, w tym czasie mój team objeżdża przeciwnika i wygrywamy. W podsumowaniu jest ostatni, mały dmg, nic nie przejechałem itp. Ale gdybym pojechał za swoimi to miałbym 0 dmgu i 0 wszystkiego. Więc jest wg mnie powstrzymywanie przeciwnika ma sens i powinno być punktowane, ale nie jest:(

I tak miałeś szczęście, że trafiłeś na ogarnięty team, który wykorzystał że zatrzymujesz czerwonych i sflankował. Często jest tak, że ty giniesz bez wsparcia, zostawiony gdzieś samemu sobie a potem są wystrzeliwane pozostałe tanki z teamu, które bez sensu coś robiły zamiast szybko flankować. To w ogóle jest problem, że ludzie grają kompletnie bez wyobraźni -  ty z kolegą czy dwoma ciężkimi stopujesz przeciwników z jednej strony, a medy zamiast flankować wyjeżdżają gdzieś na górkę i zaczynają strzelać z drugiego końca mapy. Po chwili czołgi ciężkie schodzą a medy są wystrzeliwane jeden po drugim i nie wytłumaczysz noobom, że taka gra nie ma sensu ;)

Zapraszam na mój kanał youtube balthorco World of Tanks Blitz

i do klanu Dywizjon Pancerny-Husaria

Romka7777 #15 Posted 15 October 2017 - 04:59 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 26939 battles
  • 827
  • [R2K-]
Wgl samemu lepiej nie zostawać. Blitz to gra w której rządzi stado

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users